çocuklar için sesli masallar / Sesli masal dinle Ayağına diken batan karga - Dailymotion Video

Çocuklar Için Sesli Masallar

çocuklar için sesli masallar

Masal Nedir?

Çocuk masalları, çocukların tüketebileceği seviyede özenle yazılan kurgusal metinlerdir. Genellikle uykudan önce okunulmasından hoşlanan çocuklar, esasında masallar dünyasının büyülü özelliklerine kapılırlar ve prenseslerin, şekerden şatoların, dünyalar güzeli kraliçelerin, sindirella gibi külkedilerinin, yalancı pinokyoların fantastik hikayelerine ortak olmak isterler.

Masallar yapı itibari ile, genellikle kısa metinlerden oluşur ve halk arasında bilinen masalların yazarları genelde belli değildir. Masalın yer ve zaman kullanımı, alışık olduğumuz hikayelerden biraz daha farklıdır.

Genelde çocuklara verilen bir öğüt veya mesaj ile finale doğru ilerleyen ve finalinde iyilerin kazandığı ve herkesin dersini aldığı, sonuç olarak herkesin sonsuza dek mutlu bir şekilde yaşamasıyla biterler.

Başlangıçları ise, bitişlerinden daha bir eğlencelidir. Başlangıçlarda yer alan masal tekerlemeleri, belki de çocukları masal oku etkinliğinde en çok çeken unsurlardan birisi olabilir.

Bir iki cümle ile başlayıp belki de uzun paragraflara kadar varabilen bu masal tekerlemeleri, çok fantastik öğeler bulundurur. Bu başlangıçlar genelde anonimdir ve anne beşiğinin sallanması, develerin tellal olması, pirelerin berber olması gibi son derece gerçek dışı ancak özünde çekici bir fantastik tat barındırır.

Çocuk masallarında dikkat edilmesi gereken diğer bir unsur, yaş aralığıdır. Masal dediğimiz metin, kurgu olarak fantastik öğeler taşıdığından dolayı her yaş grubundaki çocuklar için uygunluk göstermeyebilir.

Kocaman Bi' Site, bu probleme bir çözüm olarak, masal kartlarında görebileceğiniz bilgi kısımlarını tasarlamıştır. Buradaki kartlara göre, sağ en üst köşede yer alan rakamlar, masalın hedeflediği yaş grubunu simgeler. Masallarımız, 0-3, 4-6, 7-12 ve 12+ yaş gruplarını kapsayacak şekilde kategorize edilmiştir.

Eğitici Masallar

Kar Macerası - 5 Masal Sorusu - Sesli Masal Dinle - Okul Öncesi Eğitim

Kar Macerası - 5 Masal Sorusu - Sesli Masal Dinle - Okul Öncesi Eğitim

💳 Masal serisini satın almak için tıklayın:
https://www.morelmayayincilik.com/magaza/okuma-kitaplari/mutlu-orman/mutlu-orman-masal-serisi/

🎁 %20 İNDİRİM KUPON KODU: M20YT

❗️ Masalı dinledikten sonra, masalla ilgili soruları cevaplamayı unutmayın!

📋 Etiketler: okul öncesi eğitim, çocuk gelişimi, çocuk eğitimi, okul setleri, eğitim setleri, okul öncesi eğitim setleri, okula hazırlık, ilkokula hazırlık, masal dinle, masal oku, masal kitabı, sesli masal, bebek masalları, çocuk masalları, çocuk masalları dinle, uyku masalları, hikayeler masallar, eğitici masallar, sesli masal dinle, masallar, çocuk hikayeleri kısa, masal, mor elma masalı, kısa masallar, 4 yaş masalları, 5 yaş masalları, ilkokul masalları, 3 yaş masalları

SORULAR:
00:00 - Masal
5:01 - 1. Soru
6:09 - 2. Soru
7:17 - 3. Soru
8:22 - 4. Soru
9:30 - 5. Soru
10:37 - Tanıtım

---
Mor Elma Yayıncılık, okul öncesi ve ilköğretim öğrencilerine yönelik yayınlar üretmektedir. Yayınları içerisinde; eğitim setleri, masal ve hikâye kitapları, boyama kitapları, zeka oyunları, kodlama ve aktivite kitapları vb. birçok ürün bulunmaktadır.

https://www.morelmayayincilik.com/
https://www.instagram.com/morelmayayincilik/
https://www.facebook.com/morelmayayincilik

Son Masallar

Son Hikayeler

Ay Salıncak: Dayım ve Spor

Hafta sonlarını çok seviyorum. Çünkü babam işe gitmiyor. Beraber kahvaltı yapıyoruz. Sonra güzel güzel sohbet ediyoruz. Sohbetimizde o gün...

Masalnur Blog

Masal Anlatıcılığı

Merhaba Masal Dostları, sizlere uzun bir dönemdir yapageldiğim Çocuklarla Masal Atölyesi hakkında bilgi vermek istiyorum. Ama önce ben kimim?...

Masalnur Radyo Programında

Merhaba masal dostları, Masalın sihirli dünyasında canlı bir gezintiye ne dersiniz? 8 Aralık 2014 Pazartesi, saat 13:30`da Moral...

Masalla Eğitim

Masallar çocukların eğitiminde önemli bir role sahiptir.

Masal ile çocuklar eğlenerek öğrenir. Bu sayede öğrendikleri daha kalıcı hale gelir.

Masallar Değerler Eğitimi hususunda çok önemli bir yere sahiptir. Masal ile anlatmak istediklerinizi çocuklar daha rahat kavrar ve hayatlarında uygularlar.

Hayal Gücü tüm keşiflerin temelini oluşturur. Hayal etmek ile herşey başlar. Çocuklara hayal etmeyi öğretmenin en birinci yolu masalları anlatmaktır.

Masal ile çocukların saklı kalmış özellikleri ortaya çıkar. Hiç farketmediğiniz özellikler dışa vurur. Masal çocukları ne yapmak istediklerine yaklaştırır.

Masal bir terapi çeşididir. Dikkat dağınıklığı olan çocuklarda etkili olabilir. Çocuk hayal gücünü kullanarak dinlediği masalın dünyasına girer ve orada kalmayı başarabilir.

Sesli Çocuk Masalları

Materyal Sayısı : 122

DosyaEkleyenTarihGörüntülenmeİşlem
Yönetici seçimi sesli masalı, mp3 dinle indir mbozkurt 28.05.2019 1849 İndir
Yoksul kunduracı sesli masalı, mp3 dinle indir mbozkurt 28.05.2019 1838 İndir
Yaralı güvercin sesli masalı, mp3 dinle indir mbozkurt 28.05.2019 1924 İndir
Yağmur ağaçları sesli masalı, mp3 dinle indir mbozkurt 28.05.2019 1659 İndir
Verilen söz tutulmalı sesli masalı, mp3 dinle indir mbozkurt 28.05.2019 2207 İndir
Vantuzlu engel balığı sesli masalı, mp3 dinle indir mbozkurt 28.05.2019 1201 İndir
Trafik lambası sesli masalı, mp3 dinle indir mbozkurt 28.05.2019 1140 İndir
Tilki ile teke sesli masalı, mp3 dinle indir mbozkurt 28.05.2019 1120 İndir
Tembelliği bırak çalış sesli masalı, mp3 dinle indir mbozkurt 28.05.2019 1164 İndir
Tembel tavşan sesli masalı, mp3 dinle indir mbozkurt 28.05.2019 1377 İndir
Tavşanlarla tilkiler sesli masalı, mp3 dinle indir mbozkurt 28.05.2019 1283 İndir
Tavşanın korkusu sesli masalı, mp3 dinle indir mbozkurt 28.05.2019 934 İndir
Tavşan ile kaplumbağa sesli masalı, mp3 dinle indir mbozkurt 28.05.2019 2632 İndir
Süslü kalem sesli masalı, mp3 dinle indir mbozkurt 28.05.2019 1162 İndir
Süpürge balığı sesli masalı, mp3 dinle indir mbozkurt 28.05.2019 1158 İndir
Su mercimeği sesli masalı, mp3 dinle indir mbozkurt 28.05.2019 963 İndir
Sözünü tutmayan mercan balığı sesli masalı, mp3 dinle indir mbozkurt 28.05.2019 1028 İndir
Son kurbağa sesli masalı, mp3 dinle indir mbozkurt 28.05.2019 976 İndir
Sinek mantarları sesli masalı, mp3 dinle indir mbozkurt 28.05.2019 911 İndir
Sihirli söz sesli masalı, mp3 dinle indir mbozkurt 28.05.2019 915 İndir

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası