renkli erişteler nasıl yapılır / Renkli Doğal El Yapimi Erişte Doğal Organik Eriste | ÇiftçidenEve, Sağlıklı Nesillere

Renkli Erişteler Nasıl Yapılır

renkli erişteler nasıl yapılır

Sebzeli Renkli Erişte Yapımı

• Kişilik
  • 35dk Hazırlık, Pişirme yok

funduszeue.info

Sebzeli Renkli Erişte Yapımı Tarifi İçin Malzemeler

Havuçlu için;

• 1 büyük boy havuç
  • 2 yumurta
  • 2. 5 su bardağı un
  • 1 çay kaşığı tuz

Pancarlı için;

• 1 küçük boy pancar
  • 2 yumurta
  • 2. 5 su bardağı un
  • 1 çay kaşığı tuz

Sütlü için;

• Yarım su bardağı süt
  • 2 yumurta
  • 3 su bardağı un
  • 1 çay kaşığı tuz

Ben de Yaptım

Deneyen Fotoğrafları

19 Deneyen FotoğrafıTümünü Gör

Ölçüleri çoğaltabilirsiniz

1. Ispanaklı, biberli, domatesli, mor lahanalı da yapılabilir salatalar pilavlarda çorbalarda peynirli kıymalı her çeşit tüketilebilir.
  2. Dışarıda satılan makarnaları çocuklarımıza yedirmektense bu zahmete değerler renkli oluşu çocukları cezbediyor vitaminli besin.
  3. Havucu haşlayıp brendırda püre haline getirelim katı meyve sıkacağı dan suyu ile de olur.
  4. Yumurta, püre, tuz, un yoğrulur sert bir hamur olmalı.
  5. Pancar kabuğu soyulur rendelenir tavada hafif üzerini geçecek kadar su ilave edip kaynatılır brendırda püre haline getirelim aynı şekilde sert hamur elde edelim.
  6. Süt pişirip soğutalım hamurunu yoğuralım.
  7. Bezeler çok sert olmalı 3_4 saat buz dolabında dinlensin, isterseniz akşamdan hazırlayıp sabaha kadar dinlendirin.
  8. Dinlenmiş bezeleri un ekleyerek ilk önce merdaneyle sonra oklavayla 1 santim kalınlığında açalım .
  9. Yarım saat kurutalım isterseniz saçta arkalı önlü hafif pişirme yapabilirsiniz.
  10. Sonra 2 parmak genişliğinde şeritler kesip aralarına hafif un serpip şeritleri 3 erli 4 erli ince ince kesip 1- 2 gün güneş görmeyen serin bir yerde örtü üzerinde kurutun ,sonra tüketmeye hazır. Yapacakların şimdiden eline sağlık

Sebzeli Renkli Erişte Yapımı Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Deneyebileceğiniz Sebzeli Rengarenk Erişte Tarifleri

• Yemyeşil rengiyle iştah açan ıspanaklı erişte tarifine buradan bakabilirsiniz.
  • Közlenmiş biberle yoğrulan erişte nasıl yapılır diye merak ediyorsanız renkli erişte hamuru tarifini kaçırmayın.

--

5 milyon'dan fazla kişinin takip ettiği Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

15 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 'den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin.

Sebzeli Renkli Erişte Yapımı tarihinde yayınlandı.

Bu sayfa tarihinde güncellendi.

Makarna Tarifleri

EV YAPIMI RENKLİ ERİŞTE TARİFİ

Cümle kardeşlerime hayırlı huzurlu cumalar, bereketli bir hafta sonu diliyorum. Cumamız mübarek olsun

Çekilmez bir şelek vurdun arkama;

Şaşırdım yollarda, kaldım akşama..

Umudum her zaman bakidir amma,

Zaman kısa, ben yorgunum, yol uzun

(Abdurrahim Karakoç)

Geçen haftalarda dünya makarnalar günüymüş. Hayırlı olsun. Şu makarna nimeti de olmasaymış ne yaparmışız bilemiyorum. Öğrencinin, çocukların, en önemlisi ev hanımlarının kurtarıcı nimeti makarna. Zamanla makarnayla yapılanlar da geliştirilmiş tabii. Makarna salatası, fırında makarna, çeşit çeşit makarnalı yemek tarifleri. Hangisini nasıl saymalı bilmem?

Yapalı epey olan ve paylaşılmayı bekleyen kırmızı renkli erişte tarifim, arşivde benim tembelliğimin geçip paylaşılmayı bekleyen şirin ve lezzetli tariflerimden biri. Yaparken kendimi adeta oyun hamuruyla oynuyormuş gibi hissettim. Gıda boyası kullanmadan tamamen doğal tarla ürünü kırmızı biberin rengini kullanarak yoğurdum erişte hamurunu. Katkı maddeleriydi, boyar maddelerdi, renklendiriciydi, yapay renk verici maddelerdi, helaldi, haramdı gibi şüphe uyandıran ve insan sağlığına zarar veren şeylere hiçbir şekilde bulaşmadan yapmış oldum elhamdülillah. Rabbimin doğada bize sunduğu doğal kırmızı rengi gönül rahatlığıyla kullandım. Doğa eczanesini bize sunan Rabbime sonsuz şükürler olsun. Elhamdüllillah. Bakalım mütevazi herrenk mutfağımda el yapımı renkli erişteyi nasıl yapmışım

Kırmızı Biberli Erişte Hamuru Malzemeleri:

6 su bardağı un

1 su bardağı kırmızı biber suyu (2 adet kırmızı biber)

1 yemek kaşığı biber püresi veya biber salçası

1 su bardağı yumurta (3 adet yumurta)

½ yemek kaşığı tuz

Kırmızı Renkli (Kırmızı Biberli) Erişte Nasıl Yapılır?

Kırmıız biberleri katı meyve sıkacığında sıkarak doğal kırmızı suyumuzu elde edelim.

Normal erişte yapımında olduğu gibi benim eriştelerde ölçüm bir kase yumurtaya bir kase su.

Renkli eriştemde de öyle yaptım. Birebir kırmızı biber suyu ve yumurta ölçüsü kullandım.

1 su bardağı yumurtayı ve 1 su bardağı kırmızı biber suyunu yoğurma kabına alalım.

Biber salçasını ve tuzunu da ekleyelim. Malzemeyi elimizle güzelce karıştıralım.

Daha sonra yavaş yavaş un ilavesinde bulunarak yoğurmaya başlayalım.

Kulak memesinden biraz sertçe bir hamur elde edelim.

Erişte hamurunun üzerini örterek 1 saat kadar dinlendirelim. Hamurumuz dinlendiği zaman daha rahat açılacaktır.

Kırmızı renkli hamurumuzu 7 eşit parçaya bölelim.

Bir tanesini açmak üzere alalım. Diğerlerinin üzerini kurumaması için örtmeyi unutmayalım.

Az un ve oklava yardımıyla erişte bezesini açalım.

Her tarafı aynı incelikte ve börek yufkasından biraz kalın olacak şekilde açalım. Yufkadan ve mantı hamurundan biraz kalınca olmalı erişte yufkamız.

Açtığımız yufkayı bezin üzerine serelim. Diğerlerini de açarak bez üzerine serelim.

Yufkaları alt üst çevirmek suretiyle saat kadar kurutalım.

Kenarları kurumaya başlayan ilk açtığımız yufkayı erişte şeklinde kesmek için alalım.

Eğer yufka iyi kurumuşsa çok hafifçe unlayalım. Fazla kurumamışsa ya da o kadar bekleyecek vaktimiz yoksa üzerini güzelce unlayarak ilk önce ortadan ikiye keselim.

Daha sonra bu iki parçayı birbirinin üzerine koyarak iki parmak eninde uzun şeritlere keselim. Şeritlerin arasını hafifçe unlayarak, üst üste koyalım.

Erişte şeklinde keselim.

Yani ikişerli uzun şeritleri ince ince kesmeye başlayalım.

Eriştelerin kalınlığı kibrit çöpü şeklinde olmalı.

Acemisine Erişte Nasıl Kesilir?

Kesme işlemini ise şu şekilde yapalım.

Parmaklarımızı uzun şerit şeklindeki hamurun üzerine koyalım. Tırnaklarımızı hafif içeri doğru çekerek, diğer elimizdeki bıçakla ince bir şekilde kesmeye başlayalım. Bu işlemi iyi kesen bir bıçakla yaparsak daha kolay bir şekilde yaptığımızı göreceğiz. Ayrıca bu tür işlerde alışkın olmayanlar kesme işlemini ilk önceleri yavaş bir şekilde yapsalar da zamanla hız kazanacaklardır.

Kestiğimiz erişteleri elimizle havalandıralım.

Sonra kestiğimiz bu erişteleri tekrar bez üzerine serelim.

Bu şekilde erişteleri hazırlayıp kurutalım.

Eğer eriştelerimizi keserken fazlaca unlamışsak, eleyerek unundan arındırabiliriz.

Erişte Nasıl Muhafaza Edilir?

Erişteyi temiz bir bez üzerine serdikten sonra ara-sıra karıştırmayı unutmayalım. Tamamen kuruduktan sonra bez torbalara doldurup kaldıralım. Kuru ve serin bir yerde muhafaza edelim.

AFİYET OLSUN

Sebzeli Erişte

MALZEMELER:

• Gr Sebzeli Erişte
  • 1 Yemek Kaşığı Salça
  • Gr Kıyma
  • 2 Yemek Kaşığı Tereyağ
  • 1 Kase Yoğurt
  • 2 Diş Sarımsak
  • Maydanoz

TARİFİ - NASIL YAPILIR ? :

Sebzeli erişteler haşlanıfunduszeue.info bir zeytinyağı ve bir tatlı kaşığı tuz ekleyerek pişiriyoruz. Altını kapatıp soğuk su ilave edip süzgeçten geçiriyoruz. Tavada 2 yemek kaşığı tereyağı ve sıvıyağ hafif karıştırarak kızdırınca  erişteyi bu yağla harmanlayıp servis tabağına alın. Üzerine sarımsaklı yoğurt gezdiriyoruz. Diğer taraftada yağda kıymayı bir kaşık salça ile kavurup yoğurdun üzerinede kıymalı sosu koyup maydanoz ile süsleyebilirsiniz.

KAÇ KALORİ:

1 Porsiyon kalori

OY VER:

BENZER TARİFLERİ GÖSTER
Leziz Yemeklerim
Leziz Yemeklerim
Leziz Yemeklerim
Leziz Yemeklerim

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası