orhan gencebay full albümleri 65 tane albüm indir / Yepyeni Şarkılar 1 Mayıs Karışık Albüm İndir

Orhan Gencebay Full Albümleri 65 Tane Albüm Indir

orhan gencebay full albümleri 65 tane albüm indir

Yepyeni Şarkılar 1 Mayıs Karışık Albüm İndir

1 Mayıs 'de Çıkan Yeni Şarkılar Full Albüm İndir Dinle

01 - Dolu Kadehi Ters Tut - Neyin Nesi

02 - Resul Dindar - Ah Görele

03 - Future, Drake, Young Thug - D4L

04 - Pinhani - Ben de Delirdim

05 - Gripin - Ebruli

06 - HAIM - I Know Alone

07 - Megan Thee Stallion, Beyoncé - Savage Remix (feat. Beyoncé)

08 - Deeperise, Jabbar - Güzelliğin On Para Etmez

09 - Imanbek, Martin Jensen - I'm Just Feelin' - Du Du Du

10 - Nilipek. - Küçük Bir An

11 - Khalid, Summer Walker - Eleven (feat. Summer Walker)

12 - Vera - Deniz Kabukları

13 - Lukas Graham - Love Songs

14 - Shadowkey, BÖ, Chelsea Paige - Stronger

15 - Serkan Çinioğlu, Glasxs - Kimse Görmüyor, Vol. 2

16 - Drake - Landed

17 - Doja Cat, Nicki Minaj - Say So (feat. Nicki Minaj)

18 - Can Yüce - Dünya

19 - Cem Adrian - Bu Şarkı Aşka Yazıldı

20 - Massaka, Joe Young, Wiz Khalifa, Al Pac - Get On my Grind

21 - G-Eazy, Jack Harlow - Moana

22 - Ali Bakgor - I'm Alive

23 - Journers - İstiyorum Elbet

24 - Seeb, Goodboys, HRVY - Unfamiliar

25 - Kehlani - F&MU

26 - Santi, Santi & Tuğçe, Tuğçe Kurtiş - Istanbul'a

27 - Milky Chance, Jack Johnson - Don't Let Me Down

28 - MAX, Hayley Kiyoko - Missed Calls (feat. Hayley Kiyoko)

29 - Abkountry, Yiğit Seferoğlu - Düğümü Çöz

30 - Nada - Bırak

31 - Emre Akbay - Gemiler Karada (Akustik)

32 - H.E.R. - Wrong Places (from Songland)

33 - Jack Curley - Down

34 - 24kGoldn, Kaash Paige - Unbelievable (feat. Kaash Paige)

35 - Hayden James, Icona Pop - Right Time

36 - Aazar, Yung Felix, Ebenezer, Maia Wright - One Night

37 - Trey Songz, Summer Walker - Back Home (feat. Summer Walker)

38 - GASHI - Butterflies

39 - Kadife - Gözyaşlarıma Dokundun

40 - Mahalia - BRB

41 - Mishaal, Powfu - Friends (feat. Powfu)

42 - Oasis - Don't Stop - Demo

43 - Ece Barak - Yıktın

44 - Peach Tree Rascals - not ok

45 - Evie Irie - Worst Enemy

46 - French Montana, Tory Lanez - Cold (feat. Tory Lanez)

47 - Machine Gun Kelly - Bloody Valentine

48 - Erdinc Erdogdu - Rage

49 - Zigan Aldi, Joy Tson - Hella feat. Joy

50 - Aluna, AlunaGeorge - Body Pump

51 - Queen, Adam Lambert - You Are The Champions

52 - Khruangbin - Time (You and I)

53 - Lola Young - Same Bed

54 - SIRMA - How Could We Ever Know

55 - Ötekiler - Perde

56 - Journers - Aşk Canavarı

57 - Ben Fero, Anıl Piyancı - Sıkı Dur

58 - Sezgin Alkan, Eda Baba - Mağusa Limanı

59 - Misia Furtak, Ciao Lucifer - A Little Later (Ciao Lucifer Rework)

60 - George Kalukusha, Mr Eazi - Tender ()

61 - Batuhan Polat, Zehre Erkoç - Kırık Camlar

62 - Oh Wonder - I Like It When You Love Me

63 - Glass Animals - Dreamland

64 - Jabbar, Grogi - Yaz Beni (feat. Grogi) - Acoustic

65 - August Wahh - Elated

66 - Zeynep Baksi Karatağ - Mecnunum Leylamı Gördüm

67 - Hania Rani - Home

68 - Vedat Özkaya, Çağan Şengül - Meydan Yeri

69 - Anson Seabra - Hindenburg Lover

70 - Bade - Time (Zaman)

71 - Marshmello, Halsey - Be Kind (with Halsey)

Tüm şarkıların kaliteleri kbps olup, en yeni çıkan şarkılardan derlenmiştir.

funduszeue.info MP3 OLARAK İNDİRİN

Daha hızlı indirmek istiyorsanız turbobit premium almanızı tavsiye ediyoruz.

Bir Teşekkür Yeterlidir Bizlere

Orhan Gencebay Kimdir?

Orhan Gencebay Kimdir?mask

doğumlu Orhan Gencebay, Türk besteci, ses sanatçısı, şair, enstrümanist, aranjör, müzik yapımcısı, müzik direktörü ve oyuncudur. yılında Devlet Sanatçısı ünvanını aldı. 

#orhan gencebay seni ancak seven anlar, orhan gencebay gönlüm ancak böyle susar, orhan gencebay bilemedimki, orhan gencebay kımene, orhan gencebay çilegahım, orhan gencebay bir teselli ver, orhan gencebay bir araya gelemeyiz, orhan gencebay bir araya gelemeyiz filmi, orhan gencebay bir görüşte aşık oldum, orhan gencebay bir ömür, orhan gencebay dinle akşam güneşi, orhan gencebay bir araya gelemeyiz filmi full izle, orhan gencebay bir teselli ver sözleri, orhan gencebay bir teselli ver plak, orhan gencebay dinle mp3, orhan gencebay dinle dilenci, orhan gencebay dinle youtube, orhan gencebay dinle hatasız kul olmaz, orhan gencebay dinle kaderimin oyunu, orhan gencebay dinle ayşem, orhan gencebay dinle full, orhan ge, orhan gencebay aşk değil, orhan gencebay kolay değil, orhan gencebay zor değil, orhan gencebay kolay değil mp3 indir, orhan gencebay suç değil, orhan gencebay elimde değil, orhan gencebay kolay değil sözleri, orhan gencebay benim değil, orhan gencebay bahçevan, orhan gencebay kader diye, orhan gencebay cana doğru, orhan gencebay dirilişe doğru, orhan gencebay gibi saz çalanlar, orhan gencebay sevecekmiş gibi, orhan gencebay dünya gözlerinde ağlıyor gibi, orhan gencebay ile bir ömür, orhan gencebay ile bir ömür albümü, orhan gencebay ile bir ömür plak, orhan gencebay ile bir ömür vol.2, orhan gencebay ile bir ömür cd, orhan gencebay ile bir ömür albümü indir tek link, orhan gencebay ile bir ömür vol.1, orhan gencebay ile bir ömür full albüm indir, orhan gencebay iç benim için, orhan gencebay iç benim için mp3 indir, orhan gencebay iç benim için sözleri, orhan gencebay iç benim için şarkı sözleri, orhan gencebay işte sevgi işte aşk, orhan gencebay işte ben hep böyle, orhan gencebay çingene mi, orhan gencebay evli mi, orhan gencebay hasta mı, orhan gencebay meydan mı verirdim, orhan gencebay ben mi yarattım, orhan gencebay aşk mıdır bu bilemiyorum, orhan gencebay çocuğu var mı, orhan gencebay alevimi sünni mi, orhan gencebay öldü mü, orhan gencebay emrin olur, orhan gencebay sanki sevecek gibisin, orhan gencebay sanki sevecekmiş gibisin mp3 indir, orhan gencebay sanki sevecekmiş gibisin sözleri, orhan gencebay sanki sensiz yaşamıyorum, orhan gencebay sanki ben dert dert benim, orhan gencebay sanki ben yalnız seni sevmek için doğmuşum, orhan gencebay söz yazarı, orhan gencebay ne oldu gülüm, orhan gencebay ne oldu gülüm mp3 indir, orhan gencebay kaç yaşında öldü, orhan gencebay ben sevdimde ne oldu, orhan gencebay ne olur, orhan gencebay emrin olur albümü, orhan gencebay sanki sevecekmiş gibisin, orhan gencebay söz, orhan gencebay söz müzik, orhan gencebay söz gümüşse sukut altın, orhan gencebay sözleri resimli, orhan gencebay şarkı sözü, orhan gencebay sözleri bir teselli ver, orhan gencebay dilenci söz yazarı, orhan gencebay tek hece, orhan gencebay tek hece aşk sözleri, orhan gencebay tek sevdiğimsin, orhan gencebay filmleri tek parça, kaptan orhan gencebay tek parça, orhan gencebay kördüğüm filmi tek parça izle, orhan gencebay albümleri indir tek link, leyla ile mecnun orhan gencebay tek parça izle, orhan gencebay yok deme bana, orhan gencebay yok, orhan gencebay zamanı yok, orhan gencebay sevenim yok, orhan gencebay sevgilim yok, orhan gencebay zamanı yok sözleri, orhan gencebay feryada gücüm yok, orhan gencebay sevmenin zamanı yok mp3 indir, orhan gen, orhan gencebay nerede oturuyor, orhan gencebay kaç yaşında, orhan gencebay nereli, orhan gencebay yaş, orhan gencebay şarkıları, orhan gencebay eşi, orhan gencebay kimdir, orhan gencebay yaşı, orhan gencebay sevim emre, orhan gencebay ayşem, orhan gencebay akşam güneşi, orhan gencebay aklım takıldı, orhan gencebay albümleri, orhan gencebay akor, orhan gencebay ayşem sözleri, orhan gencebay akşam güneşi sözleri, orhan gencebay al senin olsun, orhan gencebay a, orhan gencebay biyografi, orhan gencebay boy, orhan gencebay batsın bu dünya, orhan gencebay besteleri, orhan gencebay boyu, orhan gencebay canlı, orhan gencebay çocuğu, orhan gencebay çilekeş, orhan gencebay dinle, orhan gencebay dertler benim olsun, orhan gencebay dil yarası, orhan gencebay dokunma, orhan gencebay dokunma sözleri, orhan gencebay doğum tarihi, orhan gencebay d, orhan gencebay dünya dönüyor, orhan gencebay d&r, orhan gencebay eski şarkıları, orhan gencebay evlimi, orhan gencebay eyvah, orhan gencebay evi, orhan gencebay en güzel şarkıları, orhan gencebay eşi kaç yaşında, orhan gencebay biyografisi, orhan gencebay cennet gözlüm, orhan gencebay cd, orhan gencebay cevap ver, orhan gencebay cüneyt arkın, orhan gencebay filmleri, orhan gencebay canlı performans, orhan gencebay cemal safi, orhan gencebay cevap ver albümü, çilegahım orhan gencebay, gencebay orhan dinle, orhan gencebay filmleri izle, orhan gencebay filmi, orhan gencebay felekle sohbet, orhan gencebay çakmak çakmak gözler, orhan gencebay çilekeş sözleri, orhan gencebay çilekeş mp3 indir, orhan gencebay çilekeş filmi, orhan gencebay çoban kızı, orhan gencebay dilenci, orhan gencebay fotoğrafları, orhan gencebay ferdi tayfur, orhan gencebay farkındamısın, orhan gencebay f, orhan gencebay filmleri full izle, orhan gencebay gönül, orhan gencebay gençliği, orhan gencebay gitti de gitti, orhan gencebay gurbet, orhan gencebay gitme, orhan gencebay gözüm kesmiyor, orhan gencebay gerçek adı, orhan gencebay gönül dağı, gencebay dinle, gencebay orhan gencebay, orhan gencebay hatasız kul olmaz, orhan gencebay hayatı, orhan gencebay hülya koçyiğit filmleri, orhan gencebay hatasız kul olmaz mp3 indir, orhan gencebay hayat hikayesi, orhan gencebay hor görme garibi, orhan gencebay hatasız kul olmaz sözleri, orhan gencebay hangi takımlı, orhan gencebay&#;ın eşi, orhan gencebay ındır, orhan gencebay&#;ın yaşı, orhan gencebay&#;ın hayatı, orhan gencebay&#;ın filmleri, orhan gencebay&#;ın babası nereli, orhan gencebay&#;ın şarkıları, orhan gencebay ilk eşi, orhan gencebay indir, orhan gencebay ilk göz ağrım, orhan gencebay ilk albümü, orhan gencebay&#;ın ilk şarkısı, orhan gencebay ibo show, orhan gencebay instagram, orhan gencebay i, orhan gencebay jüri, orhan gencebay japon fikret, orhan gencebay jazz, orhan gencebay jandarma, orhan gencebay jülide ateş, orhan gencebay jimmy page, bulamadık ki orhan gencebay, orhan gencebay kaç, orhan gencebay kaç çocuğu var, orhan gencebay kaç kere evlendi, orhan gencebay kaç doğumlu, orhan gencebay kaderimin oyunu, orhan gencebay leyla, orhan gencebay leyla ile mecnun filmi, orhan gencebay leyla ile mecnun filmi full izle, orhan gencebay leyla ile mecnun plak, orhan gencebay lakabı, orhan gencebay led zeppelin, orhan gencebay lp, orhan gencebay leyla sözleri, leyla orhan gencebay, orhan gencebay mevsim bahar olunca, orhan gencebay mp3 indir, orhan gencebay müzikleri, orhan gencebay mal varlığı, orhan gencebay mevsim bahar olunca mp3 indir, orhan gencebay mevsim bahar olunca sözleri, orhan gencebay musalla taşı, orhan gencebay mevsim mevsim, orhan gencebay m, orhan gencebay nerden bileceksin, orhan gencebay ne zaman öldü, orhan gencebay ne sevenim var, orhan gencebay notaları, orhan gencebay necla nazır filmleri, orhan gencebay ne kaybederdin, ne olur orhan gencebay, örhan gencebay, orhan gencebay oğlu, orhan gencebay o senmiydin, orhan gencebay o benim, orhan gencebay öldümü, orhan gencebay oldumu yavrum, orhan gencebay oryantal, orhan gencebay orhan gencebay, orhan gencebay oynadığı filmler, o senmiydin orhan gencebay, o benim orhan gencebay, bilmesin o felek orhan gencebay, bilmesin o felek orhan gencebay sözleri, orhan gencebay öldürdün beni, orhan gencebay öyle bir aşk, orhan gencebay özlü sözleri, orhan gencebay ömrüm senin olsun, orhan gencebay ödül töreni, orhan gencebay öyle bir aşk sözleri, orhan gencebay öldürdün beni mp3 indir, orhan gencebay perihan savaş filmleri, orhan gencebay plak, orhan gencebay parçaları, orhan gencebay perihan savaş, orhan gencebay poster, orhan gencebay perihan savaş filmi, orhan gencebay parmağını kırdı, orhan gencebay plak şarkıları, orhan gencebay roman mı, orhan gencebay remix, orhan gencebay reklam, orhan gencebay resmi, orhan gencebay recep tayyip erdoğan, orhan gencebay radyo, orhan gencebay röportaj, orhan gencebay rock, orhan gencebay sözleri, orhan gencebay sibel can, orhan gencebay sevecekmiş gibisin, orhan gencebay son hali, orhan gencebay sen ne dersen de, orhan gencebay seni buldum ya, orhan gencebay s, orhan gencebay şarkı sözleri, orhan gencebay şarkıları dinle, orhan gencebay şarkıları listesi, orhan gencebay şarkıları mp3 indir, orhan gencebay şarkısı, orhan gencebay şoför filmi, orhan gencebay tüm şarkıları, orhan gencebay türküleri, orhan gencebay şimdiki hali, orhan gencebay tayyip erdoğan, orhan gencebay tüm şarkıları listesi, orhan gencebay tarkan, orhan gencebay tutuldu ellerim, orhan gencebay taklidi, orhan gencebay torunu, kaçırcem seni orhan gencebay, orhan gencebay utan, orhan gencebay unutulmaz, orhan gencebay unutacağım, orhan gencebay uzun hava, orhan gencebay uğrunda bir ölmek kaldı, orhan gencebay utan dokunma, orhan gencebay unuttu seni, orhan gencebay utan sözleri, utan orhan gencebay, ud ile orhan gencebay şarkıları, orhan gencebay ümit şarkısı, orhan gencebay ümitsiz aşk, orhan gencebay ümit şarkısı eski, orhan gencebay ünlü şarkıları, orhan gencebay üç günlük dünya, orhan gencebay üstümde yok başımda yok, orhan gencebay ümitsiz aşk sözleri, orhan gencebay ümit şarkısı sözleri, orhan gencebay vazgeç gönlüm, orhan gencebay vikipedi, orhan gencebay vazgeç gönlüm sözleri, orhan gencebay , orhan gencebay albümü, trt 1 orhan gencebay dizi müziği, orhan gencebay 1 saat, orhan gencebay , orhan gencebay , orhan gencebay , orhan gencebay albüm, orhan gencebay albümü, orhan gencebay şarkıları, orhan gencebay , orhan gencebay albüm, çghb 2 orhan gencebay, orhan gencebay 32 sanatçi 33 eser indir, orhan gencebay 33 plak, orhan gencebay kbps, orhan gencebay 3 günlük dünya, orhan gencebay vazgeç gönlüm dinle, orhan gencebay ve eşi, orhan gencebay vurda öyle git, orhan gencebay vicdan azabı, orhan gencebay vazgeç gönlüm filmi, orhan gencebay ya evde yoksan, orhan gencebay yaşıyor mu, orhan gencebay yarabbim, orhan gencebay yağmur olsan, orhan gencebay yazıklar olsun, orhan gencebay yaşamak ne güzel, orhan gencebay ziyankar, orhan gencebay zulüm, yolu biliyorsun orhan gencebay, orhan gencebay zaman akıp gider, orhan gencebay ziyankar sözleri, orhan gencebay zulüm filmi, orhan gencebay zalimsin, orhan gencebay zara, orhan gencebay ziyan, orhan gencebay çok zor, orhan gencebay 30 şarkı, orhan gencebay , orhan gencebay albümü, orhan gencebay şarkilari, orhan gencebay 33, orhan gencebay , orhan gencebay mp 3, orhan gencebay diskografi kbps, mp 3 orhan gencebay, orhan gencebay 45 lik, orhan gencebay 40 yıl albümü, orhan gencebay albümü, orhan gencebay albümü, orhan gencebay 40 soru, orhan gencebay 40, orhan gencebay 45, orhan gencebay kaderimin oyunu 45 lik, orhan gencebay tanrıya feryat 45 lik, orhan gencebay bir teselli ver 45lik plak, orhan gencebay sanat yılı albümü, orhan gencebay 60 sanat yılı albümü, orhan gencebay 60 yıl, orhan gencebay full albümleri 65 tane albüm, orhan gencebay 70ler, orhan gencebay 70 li yıllar şarkıları, orhan gencebay albümleri 76 albüm indir, orhan gencebay 80ler, orhan gencebay tv8, orhan gencebay 90&#;lar, funda kıraç orhan gencebay şarkıları, orhan gencebay kim, orhan gencebay kimden esinlendi, kime ne orhan gencebay, orhan gencebay kime, orhan gencebay kime ne karaoke, kimi sarsın ellerim orhan gencebay, orhan gencebay kimi aşktan yorgun, orhan gencebay kimi sarsın ellerim plak, orhan gencebay kiminle evli, nerede orhan gencebay, orhan gencebay kiminle nikahli, ne kaybederdin orhan gencebay, ne değişti orhan gencebay, orhan gencebay klasikleri sizin sectikleriniz 66 dan e, orhan gencebay kanal 7, orhan gencebay 80 yıllar, orhan gencebay grup 84, orhan gencebay 96, orhan gencebay 94, orhan gencebay şarkıları 99, orhan gencebay numara 90, hangi rüzgar orhan gencebay, orhan gencebay hangi partili, kıraç orhan gencebay şarkıları, orhan gencebay kaç şarkısı var, orhan gencebay kaç evlilik yaptı, ne oldu gülüm orhan gencebay, kime ne orhan gencebay sözleri, orhan gencebay neden saçların beyazlamış arkadaş, orhan gencebay neden canlı, orhan gencebay neden sahneye çıkmıyor, orhan gencebay neden boşandı, orhan gencebay neden yasaklıydı, orhan gencebay nerede yaşıyor, orhan gencebay nerede doğdu, orhan gencebay askerliğini nerede yaptı, orhan gencebay kaptan filmi nerede çekildi, nerde insanlık orhan gencebay, neden orhan gencebay, ney orhan gencebay, azize gencebay orhan gencebay neden ayrıldı, ne kaybederdin orhan gencebay sözleri, orhan gencebay ne zaman evlendi, neyi değiştirdik ki orhan gencebay, neyi değiştirdik ki orhan gencebay sözleri, orhan gencebay neyi değiştirdik ki sevgililerden başka, yaşamak ne güzel orhan gencebay, kıraç funda arar orhan gencebay şarkıları, orhan gencebay neyi değiştirdik ki mp3 indir, ne sevenim var orhan gencebay, orhan gencebay neden evlenmedi, orhan gencebay neden canlı söylemiyor, kime ne orhan gencebay şarkı sözü, orhan gencebay kime ne mp3 indir, acaba nerede orhan gencebay, orhan gencebay yarabbim filmi nerede çekildi

T&#;rkiye'nin en iyi alb&#;m&#;

Haberin Devamı

7 ZAMAN ZAMAN

Türkiyenin en iyi albümü

Fikret Kızılok  /
Aldığı puan:

Tevazu ve yalınlığın albümü(Sedat Ergin)

‘Zaman Zaman’ bestelerin özgünlüğü açısından önemli. Yalınlığı açısından önemli. Müzikte tevazu içinde kalınarak da pekâlâ çok şey söylenebilir; bunu göstermesi bakımından önemli. Tabii yaydığı hüzün duygusu açısından da önemli. Hâlâ her dinlediğimde içimi bir hüzün kaplıyor. ‘Zaman Zaman’, ‘Sevda Çiçeği’, ‘Yeter Ki’, ‘Uyku Kardeşim’ ve diğerleri Hiçbirini bir diğerine tercih edemiyorum.

8 KADIN

Türkiyenin en iyi albümü

Şebnem Ferah  /
Aldığı puan: 98

Şebnem çıtayı yükseltince(Harun Tekin)

tarihli ‘Kadın’ albümünün en önemli etkileri kısaca üç başlık altında toplanabilir: Albümün kayıt ve prodüksiyon kalitesi, sıradışı vokal performansı ve rock’ın anaakıma dahli. Yapımında prodüktör kelimesinin Türkçedeki anlamını yeniden tarif edecek kadar mühim üç müzik gurusu, Tarkan Gözübüyük, İskender Paydaş ve Demir Demirkan’ın bir arada yer alması, ses kalitesinin o günün normallerinin çok üstüne çıkmasıyla sonuçlandı. Şebnem’in yeteneğiyle birleştirdiği çalışkanlığı, tüm rock şarkıcıları için çıtayı bambaşka bir yere koydu. Ve bu ikisi, çok iyi şarkılar ve zamanın ruhuyla birleşince, müzik endüstrisinin de etkileriyle baş etmek ve kendini yenilemek zorunda kalacağı güçte bir albüm ortaya çıktı.

9 AACAYİPSİN

Türkiyenin en iyi albümü

Tarkan  /
Aldığı puan: 84

Türk popunun nefis klasiği(Onur Baştürk)

Tarkan’ın Aacayipsin’i öyle bir albümdü ki, bir kere hem Tarkan’ı başka bir yere taşıdı hem de Türkçe müzik dinleyenleri. İçinde erotizm de vardı bu albümün: “Kız hepsi senin mi” diyordu Tarkan büyük bir iştahla, arzuyla ve hiç çekinmeden. Unutulmaz baladları da peş peşe sıralıyordu yanı sıra:  “Unutmamalı o güzel günleri” ve “Dön bebeğim dön çaresiz başım” diyerek. Türk popunun nefis bir klasiği bu albüm.

10 SULTAN-I YEGÂH

Türkiyenin en iyi albümü

Nur Yoldaş  /
Aldığı puan: 78

Hem Doğu hem Batı(Naim Dilmener)

Popüler müziğimizin anıt isimlerinden Ergüder
Yoldaş’ın en büyük eseridir ‘Sultan-ı Yegâh’. Doğu ile batının iki yakasını mükemmel bir biçimde bir araya getirmiştir bu albüm; ne öncesi ne de sonrasında, muadiline rastlanmamış ölçüde özgün ve sağlamdır. Eşsiz ses Nur Yoldaş’ın da katkılarıyla, bu albüm dünya döndükçe etkisini sürdürecek, dinleyeni alıp (hem geçmiş, hem de gelecekte) başka âlemlere götürecek.

11 IŞIK DOĞUDAN YÜKSELİR

Türkiyenin en iyi albümü

Sezen Aksu /
Aldığı puan: 70

Sezen Aksu’nun hem “şimdi yeni şeyler söylemek lazım” dediği hem de tüm Anadolu geleneğini kucakladığı albümdü. Çığır açtı.

12 GİT

Türkiyenin en iyi albümü

Sezen Aksu /
Aldığı puan: 62

Sezen Aksu, her bir şarkısı hit albüm üretme geleneğini sürdürdü. ‘Git’ ile, ‘Beni Unutma’ ile yıktı geçti. 

13 AŞK TESADÜFLERİ SEVER

Türkiyenin en iyi albümü

Müslüm Gürses /
Aldığı puan: 57

Seveni zaten Müslüm’ü başının üstünde taşıyordu ama ‘Aşk Tesadüfleri Sever’, ‘Baba’yı entelektüel kesimin de gönlüne soktu. ‘Bir Ömür Yetmez ki’, ‘Döndür Yolumdan’, ‘Nilüfer’ Her iyi albüm gibi yıllar geçtikçe güzelleşiyor. 

14 LÂ'L

Türkiyenin en iyi albümü

Sertab Erener /
Aldığı puan: 55

90’ların ilk yarısı ‘Sezen’in kanatlarının altından çıkanların dönemiydi. Sertab Erener’in ikinci albümü ‘Lâ’l’ şarkıcının artık kendi kanatlarını taktığını da gösterdi. Bir bulut oldu; yüklenip yağdı Sertab 

15 

Türkiyenin en iyi albümü

Barış Manço /
Aldığı puan: 54

‘Zamanının ötesinde’ tanımını sonuna kadar hak eden bir albüm Biraz ‘progressive’, biraz ‘elektronik’ ‘Kayaların Oğlu’ gibi bilimkurguya çalan, ‘Gülme Ha Gülme’ gibi dramatik şarkılar Ama en önemlisi, her zaman yeni.  

16 YENİ BİR GÜN

Türkiyenin en iyi albümü

Barış Manço & Kurtalan Ekspres  /
Aldığı puan: 51

Saykodelik Barış(Kaan Sezyum)

tarihli ‘saykodelik’ / progresif rock türünde önemli bir tematik albüm. Manço bu albümde Pink Floyd, Alan Parsons Project ve Jethro Tull’la aynı zamanda, güncel işler üretiyor. Mutlaka dinleyin 3’üncü havalimanını çekemenyen Almanlar yeniden plağını bastı, o kadar diyeyim! 

17 ELEKTRONİK TÜRKÜLER

Türkiyenin en iyi albümü

Erkin Koray  /
Aldığı puan: 50

Bir bütün olarak akıp gidiyor(Görgün Taner)

Bu plağı Kadıköy Bahariye’de Minimo plakçısından, Manuk’tan almıştım. Sene ‘Şaşkın’, ‘Fesuphanallah’ sonrası Erkin Koray’dan nasıl bir şey çıkacağını kestiremiyordum. Eve gelip dinledim. Büyülendim. Albümde hit single yoktu. Belki ‘Cemalim’. Ama albüm bir bütün olarak baştan sona kendini dinletiyor, akıp gidiyordu. Tıpkı Pink Floyd ya da King Crimson albümleri gibi Basta Ahmet Güvenç, davulda Sedat Avcı, ayrıca Ömer Faruk Tekbilek gibi müzisyenlerle, yani çok sağlam bir kadroyla ‘saykodelik’ bir Anadolu rock. ‘Elektronik Türküler’, daha sonraki kuşak müzisyenlerin gelişmelerine önderlik eden, Erkin Koray’ın en önemli albümüdür.

18 BİR ÖMÜRLÜK MİSAFİR

Türkiyenin en iyi albümü

Erkan Oğur /
Aldığı puan: 50

Erkan Oğur’un müzik yapmak yolunda giderek müziğin kendisine dönüştüğünü bize ilk gösteren albüm. ‘İki Keklik’teki perdesiz gitarın titretmediği bir kalp olabilir mi?

19 NERDE KALMIŞTIK?

Türkiyenin en iyi albümü

Cem Karaca /
Aldığı puan: 48

“Gecenin nemi mi değmiş gözlerine” Bir dönem canlı müzik çalınan barlarda, ağdalı sesli müzisyenler şarkıya Cem Karaca gibi, zehir gibi girmek isterdi ama ne fayda! Cem Karaca’nın biricikliğini perçinleyen bir albüm 

20 BİR NEFES GİBİ

Türkiyenin en iyi albümü

Nükhet Duru /
Aldığı puan: 44

Nükhet Duru’nun ilk stüdyo albümü, şarkıcının o tadına doyulmaz sesinin en güzel belgelerinden biri; bugüne kalan bir klasik. 

21 YANA YANA

Türkiyenin en iyi albümü

Fikret Kızılok /
Aldığı puan: 43

‘Bu Kalp Seni Unutur mu’, ‘Bir Harmanım Bu Akşam’, ‘Gönül’, ‘Ben Gidersem’, ‘Gecenin Üçünde’ Daha sayalım mı? 

22 BELKİ ALIŞMAN LAZIM

Türkiyenin en iyi albümü

Duman /
Aldığı puan: 39

Duman’ın ikinci stüdyo albümü, memleket rock müzik gündemine bomba gibi düştü. Grup, bu albümün öncesinde de çok formdaydı ama ‘Manası Yok’, ‘Kırmış Kalbini’, ‘Haberin Yok Ölüyorum’ onu zirveye taşıdı. 

23 MAVİ MAVİ

Türkiyenin en iyi albümü

İbrahim Tatlıses /
Aldığı puan: 38

’ler arabeskinin temel taşı. Dönemin fon müziği, ruhu Yaylılar, vurmalılardan sonra İbrahim Tatlıses’in inceden ‘Yıllardır bir özlemdir’ çekerek konuya girmesi Hakikaten bir özlem haline geldi bu albüm. 

24 DELİ KIZIN TÜRKÜSÜ

Türkiyenin en iyi albümü

Sezen Aksu /
Aldığı puan: 37

‘Küçüğüm’, ‘Masum Değiliz’, ‘Kalbim Ege’de Kaldı’ Albüme damgasını vuran aranjör Uzay Heparı’nın kısacık hayatının zirve noktası; bize bıraktığı bir güzel armağan. Hem de Sezen Aksu’nun müthiş olgun performansıyla.

25 ZİRVEDEKİ ŞARKILAR

Türkiyenin en iyi albümü

Zeki Müren  /
Aldığı puan: 37

En kendine has icracı(Elif Türkölmez)

Samime Sanay, Ayşe Tunalı, Yüksel Uzel, Bülent Ersoy Müzik zevkinin bir kısmı 80’lerin sonu, 90’ların başında çıkan pop/fantezi kasetlerle şekillenenlerin bilip seveceği bu tatlı insanların en güzel şarkılarını bir arada düşünün. Hem de bu ülkenin en kendine has tavırlı icracısı Zeki Müren’in sesinden ’da çıkan Zirvedeki Şarkılar, benim hayatımın da bir nevi zirvesine denk geldiği için yeri hep kalbim 

26 JAZZ SEMAİ

Türkiyenin en iyi albümü

Erol Pekcan, Tuna Ötenel, Kudret Öztoprak / 
Aldığı puan: 51

Yeniden basıldı(Eray Aytimur)

‘Jazz Semai’, Türkiye’de cazın resmi açılış plağı desem yeridir. Ülkemizde caz müziğin başlamasına öncülük eden, duayenlerimiz Tuna Ötenel, Erol Pekcan ve Kudret Öztoprak’ın seslendirdiği bu albümün prodüktörlüğünü çok değerli müzik adamı Nino Varon yapmıştır. Albüm tarihli. Yani memleket cazının tevellüdü epey eski, sanıldığı gibi “Caz dinleyip belgesel izliyorum” diye karikatürize edilecek bir durum yok. Ve ne mutlu ki ‘Jazz Semai’ yılında orijinal formunda  tekrar basılarak, sadece meraklısının ulaşabildiği bir kült albüm olmaktan çıktı. Erol Pekcan ve Kudret Öztoprak maalesef hayatta değiller ama Tuna Ötenel’i uzun bir zaman sonra 26 Nisan’da Salon’da dinleyebilirsiniz. 

27 SÜPERSTAR '83

Türkiyenin en iyi albümü

Ajda Pekkan /
Aldığı puan: 35

“Tam ona sarılırken baktım pencereden” Süperstar Ajda’nın geri dönüş albümü Hem de ne dönüş! Hem Ajda hem de tekrar beraber çalışmaya başladığı Fikret Şeneş formunun zirvesinde. 

28 ANADOLU POP

Türkiyenin en iyi albümü

Moğollar /
Aldığı puan: 35

Bu unutulmaz albümde Moğollar, ‘Anadolu’nun kesik damarları’nı arayıp buluyor, bizlere sazıyla yol gösteriyor, rehberlik ediyor. Zirvesi ‘Ağrı Dağı Efsanesi’.

29 MANÇOLOJİ I-II

Türkiyenin en iyi albümü

Barış Manço /
Aldığı puan: 34

O kadar çok hiti var ki Manço’nun; hepsini bir araya getiren Mançoloji çok sevildi. Dağlar Dağlar, Hal Hal, Kol Düğmeleri Hepsi bir arada. 

30 40 YIL SONRA

Türkiyenin en iyi albümü

Modern Folk Üçlüsü /

Doğan Canku, Ahmet Kurtaran ve Selami Karaibrahimgil’den kurulu, türküleri, adı üstünde ‘modernize’ ederek söyleyen üçlü, ikinci stüdyo albümleriyle, kalıcı olduklarını ispatlamıştı. ‘Ali Paşa Ağıdı’nı dinleyip tüyleri diken diken olmayan var mı?

31 YORGUN DEMOKRAT

Türkiyenin en iyi albümü

Ahmet Kaya /

Ahmet Kaya’nın insanın yüreğine dokunan sayısız parçası var ama ‘Hani Benim Gençliğim’in yeri ayrı  ‘Yorgun Demokrat’la, ‘Haçan Ölesim Gelir’ ile hem hüzünlü, hem coşkulu enfes bir karışım bu albüm. 

32 SÖZÜM MECLİSTEN DIŞARI

Türkiyenin en iyi albümü

Barış Manço /
Aldığı puan: 33

‘Dönence’ burada, ‘Gülpembe’ burada, ‘Alla Beni Pulla Beni’ burada,  ‘Arkadaşım Eşşek’ ve ‘Ali Yazar Veli Bozar’ burada 80’lerin Barış Manço’su deneylerini bitirmiş, olgunlaşmış Bu albüm de onun kanıtı. 

33 BATSIN BU DÜNYA

Türkiyenin en iyi albümü

Orhan Gencebay  /

Sadece bir albüm değil, sadece bir şarkı değil Bir isyan, bir umut, bir ödeşme ‘Batsın Bu Dünya’ memleketin boğazına oturmuş yumrunun nihayet çözülüp çığlığa dönüştüğü o anın şarkısı, albümü 

34 TEOMAN

Türkiyenin en iyi albümü

Teoman /

Bir ilk albüm daha ne kadar iyi olabilir? ‘Hiç Kimse Bilmez’ gibi bir şarkının varlığı bile, bu albümü listeye sokardı Teoman’ın uzun yürüyüşüne başladığı güzel günlerin albümü

35 BİRLİKTE ELLİ YIL

Türkiyenin en iyi albümü

Müzeyyen Senar & Ercüment Batanay
Aldığı puan: 32

Müzeyyen Senar ve Tanburi Ercüment Batanay’ın müthiş ortaklığı tadına doyulmaz bu çalışmayı ortaya çıkardı: “Kapıldım gidiyorum bahtımın rüzgârına” derken Senar, siz de kapılıp gidiyorsunuz. 

36 EŞKIYA DÜNYAYA HÜKÜMDAR OLMAZ

Türkiyenin en iyi albümü

Zülfü Livaneli /
Aldığı puan: 31

Livaneli’nin müziğinin kitlelere mal olduğu albüm işte bu albüm. Yaşar Kemal satırlarının hızı ve keskinliğiyle akıp giden müzik; “Döndüm daldan kopan kuru yaprağa” diye sözü bağlayan muazzam bir ozan

37 UÇTU UÇTU

Türkiyenin en iyi albümü

Bulutsuzluk Özlemi /
Aldığı puan: 30

‘Sözlerimi Geri Alamam’, ‘Tepedeki Çimenlik’, ‘Acil Demokrasi’, ‘Şili’ye Özgürlük’ Bulutsuzluk Özlemi’nin en güçlü, en formda hali 

38 MELANKOLİ

Türkiyenin en iyi albümü

Nükhet Duru /
Aldığı puan: 29

‘Melankoli’, ‘Ben Sana Vurgunum’, ‘Canbaz’ Türkçe pop klasiği

39 İKİNCİ PERDE

Türkiyenin en iyi albümü

Bülent Ortaçgil /
Aldığı puan: 28

Ortaçgil’in ‘jazzy’ albümü, pop müzikte yeni imkânlar arıyor, doksanların kapısını aralıyor. ‘Bu İş Çok Zor Yonca’, ‘Beni Kategorize Etme’ bu albümün klasikleri.

40 BENİM ŞARKILARIM

Türkiyenin en iyi albümü

Kayahan  /

Büyük besteci ve yorumcu(Şafak Ongan)

yılı, dinleyebileceğim Türkçe şarkıları yeni yeni keşfettiğim yıllar Elinde gitarıyla hayranı olduğum bir şarkıcıydı Kayahan. Zamanının ötesinde düzenlemeler, akustik gitarın önde olduğu şarkılar Daha önce başkalarının sesinden duyduğum şarkıların bestecisi tarafından söylenmesi beni çok heyecanlandırmıştı. Kısacası ‘Yemin Ettim’lere gelmeden önce de Kayahan büyük besteci ve yorumcuydu zaten

41 YAPARIM BİLİRSİN

Türkiyenin en iyi albümü

Kenan Doğulu /

“Engel mi mesafeler aşk yoluna meşk yoluna” Kenan Doğulu, ilk albümüyle ortamlara fişek gibi girdi; sonra da aynı enerjiyle orada kalmayı bildi. 

42 HAYDE

Türkiyenin en iyi albümü

Kâzım Koyuncu /
Aldığı puan: 27

Genç yaşta kaybettiğimiz Kâzım Koyuncu’nun mirası Gözyaşsız dinlenemeyen ama bir yandan coşturan, mısır ekmeği gibi lezzetli, yaylalar gibi serin bir Karadeniz albümü. 

43 BÜTÜN ŞARKILARIM

Türkiyenin en iyi albümü

Tanju Okan /

İçe işleyen davudi sesiyle Tanju Okan, hançeri kalbimizde çevirdikçe çeviriyor Halbuki ‘Öyle Sarhoş Olsam Ki’ tek başına insanı mahvetmeye yeterdi. 

44 GURBETİ BEN Mİ YARATTIM

Türkiyenin en iyi albümü

Arif Sağ /

Ödülü zamansızlık(Sabahat Akkiraz)

Türküler için yeni bir dönemin başladığını müjdeleyen albüm. Bazı albümler zamansızlıkla ödüllendirilmiştir. Kuşkusuz halk müziğinin sonsuza kadar yaşayacakları arasında ‘Gurbeti Ben mi Yarattım’ da yerini alacaktır. 

45 İSPANYOL MEYHANESİ

Türkiyenin en iyi albümü

Timur Selçuk /
Aldığı puan: 26

Albüme adını veren ‘İspanyol Meyhanesi’, ‘Bugün, Yarın, Daima’, ‘Ayrılanlar İçin’ Timur Selçuk’un müziğini halen mıh gibi tutuyoruz aklımızda.

46 ERKİN KORAY

Türkiyenin en iyi albümü

Erkin Koray /

On yıllık bir 45’lik fırtınasından sonra çıkan albüm, Erkin Koray’ın hitlerini toplu halde sunuyordu. 

47 AYAĞINDA KUNDURA

Türkiyenin en iyi albümü

İbrahim Tatlıses /

Halk müziğini kitlelere sevdirdi(Arif Sağ)

Halk müziğine yeniden yön vermiş bir çıkış. Sadece Tatlıses’in sesiyle değil, komple olarak halk müziğini kitlelere sevdiren bir albüm. İbrahim Tatlıses’in müzik dünyasına girmesinin dışında, halk müziğini entelektüel kesime dinletmeyi de başarmıştır. Albümün genel tarzı, ileride piyasaya çıkacak birçok albümü de etkilemiştir.

48 GÜLÜN KOKUSU VARDI

Türkiyenin en iyi albümü

Erkan Oğur, İsmail Hakkı Demircioğlu /

İki usta ismin birlikteliğinden çıkan muazzam bir albüm. Ustaların hem sesleri hem sazları müthiş bir uyum içinde. 

49 DAĞLAR DAĞLAR

Türkiyenin en iyi albümü

Barış Manço /
Aldığı puan: 25

Bir Barış Manço toplama albümü daha ‘Kağızman’dan ‘İşte Hendek İşte Deve’ye uzanıyor. 

50 NÂZIM ORATORYOSU

Türkiyenin en iyi albümü

Fazıl Say /
Aldığı puan: 25

Fazıl Say’ın bestelediği eser, Genco Erkal ve Sertab Erener tarafından seslendiriliyor. Arşivlik. 

VE LİSTENİN SONRASI

Fyderyk Chopin Complete Piano Music- İdil Biret () / Aldığı puan: 23
Süperstar 2 – Ajda Pekkan () / Aldığı puan: 22
Satılık – Yavuz Çetin () / Aldığı puan: 22
Sevgiliye – Aşkın Nur Yengi () / Aldığı puan: 22
 Eskimeyen Dost – Zeki Müren () / Aldığı puan: 21
Vira ViraYeni Türkü ()  / Aldığı puan: 21
 Sertab Gibi – Sertab Erener () / Aldığı puan: 21
Nilüfer - Geceler  () / Aldığı puan: 21
Seferberlik Türküleri ve Kuvayi Milliye Destanı - Ruhi Su () / Aldığı puan: 21
 Doğu – Kardeş Türküler () / Aldığı puan: 21
Orhan Gencebay ile Bir Ömür – Orhan Gencebay () / Aldığı puan: 20
 Muhabbet 3 - Arif Sağ / M. Akarsu / Y. Top / M. Eroğlu () / Aldığı puan: 20
Yine Yeni Yeniden – Nilüfer () / Aldığı puan: 20
 M.V.A.B– MFÖ () / Aldığı puan: 19
 Ruacan - Nükhet Ruacan () / Aldığı puan: 19
 Mirkelam – Mirkelam () / Aldığı puan: 19
 Yeni Şarkılar – Fazıl Say ()  / Aldığı puan: 18
 Anadolu – Aydın Esen () / Aldığı puan: 18
 Beyhude – Hümeyra () / Aldığı puan: 18
 Gönül Dağı - Neşet Ertaş () / Aldığı puan: 18
 Cem Karaca’nın Apaşlar, Moğollar ve Ferdy Klein’a Teşekkürleriyle - Cem Karaca () / Aldığı puan: 18
Karma – Tarkan () / Aldığı puan: 18
Sezen Aksu’88 - Sezen Aksu () / Aldığı puan: 17
Peki Peki Anladık – MFÖ  () / Aldığı puan: 17
Dünden Bugüne – Fikret Kızılok  () / Aldığı puan: 17
 Ağlamak İstiyorum / Anılar Coşkun Sabah  () / Aldığı puan: 17
Demir Leblebi – Nazan Öncel  () / Aldığı puan: 16
Bab-ı Esrar – Yansımalar () / Aldığı puan: 16
Buğdayın Türküsü – Yeni Türkü  () / Aldığı puan: 16
 Rapstar – Ceza () / Aldığı puan: 16
Sen Yoluna… Ben Yoluma… - Hande Yener () / Aldığı puan: 16
Hitit Sun – Düm Tek – Moğollar () / Aldığı puan: 15
Türkülerimiz - Selda Bağcan () / Aldığı puan: 15
Anadolu Beşik – Erkan Oğur, İsmail Hakkı Demircioğlu () / Aldığı puan: 15
Odamda Yolculuk - Mehmet Güreli () / Aldığı puan: 15
Suç Bende - Mustafa Sandal () / Aldığı puan: 15
Süper Star – Ajda () / Aldığı puan: 14
Burçak Tarlası - Tülay German () / Aldığı puan: 14
Replikas – Avaz () / Aldığı puan: 14
İstanbul Konseri - Münir Nurettin Selçuk () / Aldığı puan: 14
Estağfurullah… Ne Haddimize! – Barış Manço () / Aldığı puan: 14
Eski Köprünün Altında – Duman () / Aldığı puan: 14
Âşık Olan Durmaz Ağlar - Muhlis Akarsu () / Aldığı puan: 14
Sezen Aksu Söylüyor - Sezen Aksu () / Aldığı puan: 13
Göç - Nazan Öncel () / Aldığı puan: 13
Ayla Erduran Plays Brahms - Ayla Erduran () / Aldığı puan: 13
Haziranda Ölmek Zor / Berivan - Grup Yorum () / Aldığı puan: 12
Sevgililer Günü - İlhan İrem () / Aldığı puan: 12
Prangalar- Ferdi Tayfur () / Aldığı puan: 12
Nostalji – Muazzez Ersoy () / Aldığı puan: 12

Türkiyenin en iyi albümü

ERTUĞRUL ÖZKÖK'ÜN İLK 10'U

1. Sen Ağlama - Sezen Aksu 

2. Med Cezir - Levent Yüksel

3. Aacaipsin - Tarkan

4. Yana Yana - Fikret Kızılok

5. Suç Bende - Mustafa Sandal

6. Mustafa Ceceli - Mustafa Ceceli

7. Mirkelam - Mirkelam

8. Mavi Mavi - İbrahim Tatlıses

9. Ele Güne Karşı Yapayalnız - Mazhar Fuat Özkan

Sevgiliye - Aşkın Nur Yengi 

Türkiyenin en iyi albümü

SEDAT ERGİN'İN İLK 10'U

1. İspanyol Meyhanesi - Timur Selçuk

2. Zaman Zaman - Fikret Kızılok

3. Benimle Oynar Mısın - Bülent Ortaçgil

4. Ele Güne Karşı Yapayalnız - Mazhar Fuat Özkan

5. Yürüyorum Düş Bahçeleri'nde- Sezen Aksu

6. Türk Lokumuyla Tatlı Rüyalar - Mazhar Alanson

7. Nilüfer’le - Nilüfer

8. Erkin Koray - Erkin Koray

9. Dünya Yalan Söylüyor - mor ve ötesi

I Love May - Kerem Görsev

Türkiyenin en iyi albümü

MEHMET Y. YILMAZ'IN İLK 10'U

1 - Melankoli - Nükhet Duru 

2 - Mançoloji I-II - Barış Manço

3 - Deli Kızın Türküsü - Sezen Aksu

4 - Benimle Oynar mısın - Bülent Ortaçgi 

5 - İşte Barış - İşte Erkin - Barış Manço/Erkin Koray

6 - Nerede Kalmıştık? - Cem Karaca

7 - Yine Yeni Yeniden - Nilüfer

8 - 40 Yılın 40 Şarkısı - Selda Bağcan

9 - En İyileri No.1 - Kayahan 

10 - Bulutsuzluk Özlemi 20 Yaşında - Bulutsuzluk Özlemi 

Türkiyenin en iyi albümü

LEVENT YÜKSEL'İN İLK 10'U

1) Best of Tanju Okan - Tanju Okan  

2) Efsane Konserler -  Zülfü Livaneli 

3) Batsın Bu Dünya - Orhan Gencebay

4) Parka - Cem Karaca

5) Acı Gerçekler - İbrahim Tatlıses

6) Kadın - Şebnem Ferah

7) Benimle Oynar mısın - Bülent Ortaçgil

8) Ele Güne Karşı Yapayalnız - MFÖ

9) Sezen Aksu ‘88 - Sezen Aksu 

10) Manga - Manga

İŞTE KİŞİLİK BÜYÜK JÜRİ

◊ Sumru Ağıryürüyen (Müzisyen, yorumcu)
◊ Edip Akbayram (Müzisyen, yorumcu)
◊ Sabahat Akkiraz (Müzisyen, yorumcu)
◊ Gaye Su Akyol (Müzisyen,Yorumcu)
◊ Sadun Aksüt (Müzisyen)
◊ Tolga Akyıldız (Müzik eleştirmeni)
◊ Eray Aytimur (Müzik eleştirmeni)
◊ Ayşegül Aldinç (Yorumcu)
◊ Alpay (Yorumcu)
◊ Ersin Antep (Müzikolog, müzik eleştirmeni)
◊ Funda Arar (Yorumcu)
◊ Aylin Aslım (Müzisyen, yorumcu)
◊ Cihat Aşkın (Müzisyen)
◊ Kanat Atkaya (Gazeteci, müzik eleştirmeni)
◊ Gürer Aykal (Orkestra şefi)
◊ Selda Bağcan (Müzisyen, yorumcu)
◊ Onur Baştürk (Gazeteci, yorumcu)
◊ Burhan Bayar (Müzisyen)
◊ Naci Bayşu (Prodüktör)
◊ Murat Beşer (Müzik eleştirmeni)
◊ Baha Boduroğlu (Müzisyen, yorumcu)
◊ Simge Büyükedes (Opera sanatçısı)
◊ Cumhur Canbazoğlu (Müzik eleştirmeni)
◊ Hayko Cepkin (Müzisyen, yorumcu)
◊ Armağan Çağlayan (Televizyon yapımcısı)
◊ Ozan Çolakoğlu (Müzisyen)
◊ Melis Danişmend (Müzisyen, yorumcu)
◊ Samsun Demir (Prodüktör)
◊ Naim Dilmener (Müzik eleştirmeni)
◊ Kenan Doğulu (Müzisyen, yorumcu)
◊ Ozan Doğulu (Müzisyen)
◊ Nükhet Duru (Yorumcu)
◊ Erci E. (Müzisyen, yorumcu)
◊ Akın Eldes (Müzisyen)
◊ Mehmet Erdem (Müzisyen, yorumcu)
◊ Cenk Erdoğan (Müzisyen)
◊ Hakan Eren (Prodüktör)
◊ Sedat Ergin (Gazeteci)
◊ Ceyl’an Ertem (Yorumcu)
◊ Erdal Erzincan (Müzisyen, yorumcu)
◊ Özge Fışkın (Yorumcu)
◊ Önder Focan (Müzisyen)
◊ Behzat Gerçeker (Müzisyen)
◊ Orhan Gencebay (Müzisyen, yorumcu)
◊ Gezegen Mehmet (Radyocu)
◊ Şemsettin Göktaş (Prodüktör)
◊ Gülşen (Yorumcu)
◊ Fuat Güner (Müzisyen, yorumcu)
◊ Aykut Gürel ((Müzisyen)
◊ Oğuz Haksever (Televizyoncu, radyocu)
◊ Doğan Hızlan (Gazeteci)
◊ Harun İzer (Radyocu; İKSV)
◊ Sagopa Kajmer ((Müzisyen, yorumcu)
◊ Kalben (Müzisyen, yorumcu)
◊ Yekta Kara (Opera sanatçısı ve rejisörü)
◊ Sinan Kaynakçı (Müzisyen, yorumcu)
◊ Tuna Kiremitçi (Müzisyen, yorumcu)
◊ Ali Kocatepe (Müzisyen, yorumcu)
◊ Sina Koloğlu (Müzisyen, müzik eleştirmeni)
◊ Niyazi Koyuncu (Müzisyen, yorumcu)
◊ Cengiz Kurtoğlu (Müzisyen, yorumcu)
◊ Zülfü Livaneli (Müzisyen, yorumcu)
◊ Mustafa Oğuz (Prodüktör)
◊ Sarp Maden (Müzisyen)
◊ Garo Mafyan (Müzisyen)
◊ Murat Meriç (Müzik eleştirmeni)
◊ Ozan Musluoğlu (Müzisyen)
◊ Batu Mutlugil (Müzisyen, yorumcu)
◊ Pelin Opçin (İstanbul Caz Festivali Direktörü)
◊ Şafak Ongan (Dream TV, Dream Türk Yayın Yön.)
◊ Bülent Ortaçgil (Müzisyen, yorumcu)
◊ Feryal Öney (Müzisyen, yorumcu)
◊ İzzet Öz (Müzik eleştirmeni)
◊ Romina Özipekçi (Radyocu)
◊ Duygu Özkan (Radyocu)
◊ Ertuğrul Özkök (Gazeteci)
◊ Metin Özülkü (Müzisyen, yorumcu)
◊ Korhan Özyıldız (Müzisyen, yorumcu)
◊ Arif Sağ (Müzisyen, yorumcu)
◊ Hasan Saltık (Prodüktör)
◊ Şebnem Savaşçı (Radyocu)
◊ Kaan Sezyum (Müzisyen, radyocu)
◊ Sıla (Yorumcu)
◊ Pieter Snapper (Müzisyen, akademisyen)
◊ Zihni Şahin (Plakçı)
◊ Doğan Şener (Müzik eleştirmeni, gazeteci)
◊ Görgün Taner (İKSV Vakfı Genel Müdürü)
◊ İbrahim Tatlıses (Yorumcu)
◊ Harun Tekin (Müzisyen, yorumcu)
◊ Ali Tekintüre (Söz yazarı)
◊ Mehmet Tez (Müzik eleştirmeni, gazeteci)
◊ Birol Topaloğlu (Müzisyen, yorumcu)
◊ Hulusi Tunca (Müzik eleştirmeni, gazeteci)
◊ Polat Yağcı (Prodüktör)
◊ Serhan Yedig (Müzik eleştirmeni, gazeteci)
◊ Hande Yener (Yorumcu)
◊ Aşkın Nur Yengi (Yorumcu)
◊ Çetin Cem Yılmaz (Müzik eleştirmeni)
◊ Mehmet Y. Yılmaz (Gazeteci)
◊ Levent Yüksel (Müzisyen, yorumcu)

Not: İsimler soyadına göre alfabetik sırayla yazılmıştır.

Türkiyenin en iyi albümü

Galaksinin Koruyucuları Geri Döndü - Sinefil

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası