adetim bittikten 3 gün sonra tekrar adet oldum / Adet Dışı Kanamalar Nelerdir ? - funduszeue.info Bülent Tıraş

Adetim Bittikten 3 Gün Sonra Tekrar Adet Oldum

adetim bittikten 3 gün sonra tekrar adet oldum

Adetten Sonra Kan Gelmesi

Adetten sonra kan gelmesi, aslında çevremizde çok duymasak bile kadınların çok kez yaşadıkları bir durumdur. Bazı kadınlarda sadece bir kez meydana gelerek etkisini ortadan kaldıran bu durum bazı kadınlarda her adet döneminden sonra ortaya çıkarak kişinin bu durumdan endişe duymasına neden olacaktır. Aslında bu kişiler endişelerinde son derece haklıdır. Çünkü adet sonrasında meydana gelen kanama kimi zaman çok büyük hastalıkların belirtisi olabilir. Bu nedenle âdet kanamasının kesin olarak bitmesinden sonra ortaya çıkan kanamalara dikkat edin. Bazı insanlar adet sonrası kanamaları genellikle adet dönemi akıntıları ile karıştırmaktadır. Çünkü âdet kanamalarının bitmiş gibi görülmesi ve sonrasında tekrar kanamanın devam etmesi kişilere bu kanamanın anormal olduğunu düşündürmektedir. Bu gibi durumlarda kanamanın kokusuna, rengine ve kıvamına bakılarak âdet kanaması olup olmadığı anlaşılabilir. Kadınların en çok şikayetçi olduğu bu kanamalar direk olarak kişinin hastaneye gitmesi için yeterlidir. Bazı insanlarda adet döneminin yapısı oldukça farklıdır. Bu kişilerdeki kanamalar genellikle biter ve 1 gün sonra tekrar etkisini ortaya çıkarır. Eğer sizlerde de bu gibi âdet kanamaları var ise kesinlikle tedirgin olmanıza bile gerek yoktur. Sizlerde adet sonrası kanamalarınız için Uzman bir doktora giderek sorunun nedenin erkenden öğrenin aksi durumlarda çok büyük tehlikeler ile karşılaşabilirsiniz. Bu gibi kanamalara önlem alınmadığında veya bir sorun nedeni ile meydana geliyorsa, bu sorunlar hızlı bu sorun oldukça artacaktır. Kişi ise bu sorundan çok daha fazla artacaktır.

Adetten sonra kan gelmesi durumu aslında kanın miktarına bakılarak tehlikeli olup olmadığı az da olsa anlaşılabilir. Öyle ki adetten sonra kan gelmesi durumunda kişiden gelen kan eğer çok fazla ise bu durum direk olarak kişide kadın hastalıklarının belirtisi olabilir. Özellikle rahim kanseri, rahim ağzı enfeksiyonları ve daha birçok üreme organı rahatsızlıklarında meydana gelen kanamalar adetten önce ya da adetten hemen sonra ortaya çıkmaktadır. Meydana gelen kanamalar birçok zaman adet döneminden bir hafta sonra ortaya çıkar. Bu durumda kişinin en kısa zamanlarda kadın doğum uzmanına başvurarak sorunun nedenini tam olarak yaptırması gerekir. Adetten sonra kan gelmesi sorunu birçok zaman hayatında bir kere bile olsa cinsel ilişki yaşamış insanlarda daha çok görülmektedir. Bu durumun en büyük nedeni tabi ki çok uzun zaman önce cinsel ilişki yaşamış bir insanda bile rahim enfeksiyonları görülebilir. Bu enfeksiyonlar ise belki yıllar sonra bile insanlarda bu gibi kanamalara neden olabilir. Yani kısaca söylemek gerekirse hayatında hiç cinsel ilişki yaşamamış kişilerde bu gibi sorunlar çok nadir olarak görülür. Eğer kişi cinsel ilişki yaşamamasına rağmen adetten sonra kan gelmesi sorunu ile karşılaşmış ise bu durumda sorunun nedeni çok daha büyük problemler olabilmektedir.

• Adetten sonra kan gelmesi sorunu genellikle insanlarda görülen hormonal problemler nedeni ile meydana gelerek kişilerde çok büyük sorunlara neden olmaktadır. Bilindiği gibi kadınların adet dönemlerinde hormon seviyelerinde çok büyük sorunlar ortaya çıkar. Özellikle hormonların seviyesinin değişmesine bağlı olarak bu kanamalar ortaya çıkar.
  • Bazen de kadınlarda adet döneminde vajina içerisinde kan pıhtılaşır ve bir süre sonra bu kanlar ortaya çıkabilir. Bu nedenle kanamanın nedeni pıhtılaşma olarak ele alınabilir.
  • Eğer kişi son zamanlarda yoğun stres altında çalışıyorsa kişinin kesinlikle bu durumdan uzaklaşması gerekir. Çünkü adetten sonra kan gelmesi bu sorun üzerinde çok büyük etkiler gösterir. Stres direk olarak kişilerde bu gibi kanama sorunlarına neden olacaktır. Sizlerde bu durum için gerekli önlemleri alın.

Son Güncelleme :

Adetten Sonra Kan Gelmesi ile ilgili bu madde bir taslaktır. Madde içeriğini geliştirerek Herkese açık dizin kaynağımıza katkıda bulunabilirsiniz.

47 Yorum Yapılmış "Adetten Sonra Kan Gelmesi"

Adetim bitti 2 gün sonra az miktarda bir kez kanamam oldu sizce doktora gitmeli miyim ?
Elif.

3 YANITI GÖRÜNTÜLE

Tülin : Merhabalar adetim biteli çok oldu ben vajinama bakarken elimi fln sokmadim hiç bir şekilde ayağa aniden kalkınca da az bı kanama geldi nedir bu acaba

Irem : Merhabalar bugün adetimin funduszeue.info yaklasik 1 senedir adetim basladigi gunden bir gun sonra bitiyor. Yine ayni sekilde oldu. Bugun doktora gittim hormon testi ve beta hcg istendi. Zaten beta hcg isteme sebebinw bakinca stres yasiyordum simdi hafif bir kanamam da oldu. Bu durumdan endise duymali miyim?

Türünk : Merhaba Elif Hanım, bu gibi kanamalar için tekrar doktora gitmenize gerek yoktur. Ancak ileri ki dönemlerde eğer kanamalar devam ederse ve beraberinde erken adet ve adet gecikmesi gibi sorunlar görülür ise kesinlikle bir nöroloji uzmanına görünmeniz gerekmektedir.

Ayin 12 sinde adet oldum 5gun surdu 1 hafta sonra yine kanamam oldu biraz sancimda var ne yapmam gerekiyo
Beyza.

2 YANITI GÖRÜNTÜLE

Buse : Merhaba lar adetim 2 gün sürdü 1 haftaya sonra cinsel birlikte yaşadık ve kan gelmeye başladı ama uzun zamandır cinsel birlikte yaşıyorum hc sıknti yaşamadım çok merak ediyorum lutfen yardım edin k iz hamile olabilirmiyim hc hamile feln kalmadım

Elif : Merhabalar Beyza Hanım. Adet döneminden 1 hafta sonra yaşanan kanamalar tedirgin olunması gereken bir durum değildir. Bununla birlikte dikkat etmeniz gereken bir takım hususlar vardır. Hormonal bozuklukların yaşanması ya da kanın pıhtılaşması gibi sorunlar meydana gelebilir. Bu sebepten ötürü doktorunuza danışmanızda fayda var.

hocam adetımın gecelı on gun oldu ama sıyah tortulu azar azar kanama oluyorum
Serpıl 8.

2 YANITI GÖRÜNTÜLE

İrca : Adet olduktan sonra bazen kanın tümü çıkmayıp pıhtılaşmaktadır. Bazen hormonal dengesizliklerden de kaynaklanmaktadır. Bunun için bu dönem kapsamında uygun ilaçlar kullanılmalıdır. Ayrıca belirtmesinde önemli husus olan stresten bilhassa uzak durulmalıdır. Çünkü stres vücut mekanizmasının yavaşlamasını tetiklemektedir.

Laçin : Bnmkide aynisi ne yapmam gerekyo acaba

Adetim 4 gün önce bitti şuan pembe bi akıntı oldu önce sonra arttı bel ve karnımda da adet sancısı gibi sancı oluyor adetten bir gün sonra da eşimle birlikte olmuştuk şuan içim de bi korku oluştu nedenleri önemli olabiliyormuş lütfen yardımcı olur musunuz neden olmuş olabilir
Melisa .

1 YANITI GÖRÜNTÜLE

Bürge : Adet dönemlerinde oluşan kanamalar bazen rahim içerisinde bir miktar kalabilmektedir. Bu gibi durumlarda adetten sonra akıntı şeklinde görülebilmektedir. Ancak sorun hala devam ediyorsa bu akıntının kokusuna bakın. Çok kötü bir koku var ise bu durum enfeksiyonel olduğunun göstergesi olabilmektedir.

adetim 3 gün bitti 4 gün aksam olmaya basladı ve çok sancılı oluyo parça parça et geliyo ıdrara çıktımda sırf kan gelıyo baş dönmesi ve mide bulantısı oluyo yaşayan varmı acıl bılgı verin
Aslı Usta.

1 YANITI GÖRÜNTÜLE

Elif : Adetim 4 gündür bitmiş hafif kanamam ve sancım var bunun sebebi nedir

Adetim normalde 4 gün önce bitti ama camasirima çıkmayacak derece az ama pembe pembe lekeler geliyor sebebini öğrenebilir miyim acaba korkuyorum
Nurhan.

1 YANITI GÖRÜNTÜLE

İlkutay : Merhaba. Adetten sonra kan gelmesi durumu aslında kanın miktarına bakılarak tehlikeli olup olmadığı az da olsa anlaşılabilir. Öyle ki adetten sonra kan gelmesi durumunda kişiden gelen kan eğer çok fazla ise bu durum direk olarak kişide kadın hastalıklarının belirtisi olabilir. Bazı kadınlarda kan pıhtılaşarak sonradan ortaya çıkmaktadır. Geçmiş olsun.

Hastaligim bitmek üzereydi bugün son günüm kan rengi kahverengi geliyordu bi anda kırmızı kan geldi ve büyük bi parça düştü nedeni ne olabilir
Tugba.

1 YANITI GÖRÜNTÜLE

Cansin : Benimde bitti derken yeniden basladi ve suruyo.. kas gevsetici kullaniyodum reglim devam ederken ve agri kesici acaba o etki funduszeue.infoin parcali geliyo adet gibi devam ediyo benimde

Hocam adet dönemim geçeli 2 gün oldu ve ufak bir kanama oldu. Rengide pempemsiydi ve ilk defa böyle oldu endişeleniyorum. Ne yapmalıyım
Tuğçe.

1 YANITI GÖRÜNTÜLE

Feyzi : Merhaba, adet sonrası meydana gelen kanamalar birçok zaman dışarı çıkmayan kan pıhtısının sonradan oluşmasıdır. Özellikle adetten hemen sonra cinsel ilişkiye girilmesi durumunda pembemsi kanama daha rahat oluşur. Aksi halde birkaç gün sonra da oluşabilmektedir.

Hocam ben 27 ocakta hastalandım 2 şubatta banyo yaptim 5 şubatta yine hastalandım ve hala devam ediyor yardımcı olur musunuz lutfen
Hatice.

1 YANITI GÖRÜNTÜLE

: Merhaba, hatice hanım bu normal bir durum değil gibi kadın doğum uzmanına görünmelisiniz, rahimde bir sorun olabilir.

Adetim bittikten 4 gün sonra önce hafif kanamam oldu sonra belim ve karnım ağrıdı hamilemiyimn
Yağmur.

1 YANITI GÖRÜNTÜLE

Toktaş : Merhaba, yağmur hanım hamile olabilirsiniz tabiki ama hemen kendini gösterir belli eder mi bilmiyorm siz yinede bi tahlil yaptırın hamile olabilirsiniz, dikkatli olmalısınız inşallah bebek isteyen herkese nasip eder rabbim iyi akşamlar

Adet geldi ve 5 sonso tekrar geldi 3 aydır aynı doktora gittim ama hiç bir şey yok dediler
Nazmiye .

1 YANITI GÖRÜNTÜLE

Renân : Adet sonrasi kanamalar onemlidir. O nedenle 3 aydir bu sorunu yasayip bir yanit alamadiginiz hekime halen neden gitmeye devam ettiginizi anlamadim. ben olsam ikinciden sonra baska bir hekime giderek ikinci bir hekim kontrolu isterdim. Gunumuzde hekimler gorevlerini ekmek satmak gibi goruyorlar. İnsan canı diye bir vicdan muhasebeleri kalmamiş.

Adet donemimden 2 gun sonra oldu hastaneye gitmelimiyim?
Aysel.

1 YANITI GÖRÜNTÜLE

Sezgi : Birçok kadının yaşadığı sorunlardan biridir. Adetten sonra kan gelmesi durumunda kişiden gelen kan eğer çok fazla ise bu durum direk olarak kişide kadın hastalıklarının belirtisi olabilir. Özellikle rahim kanseri, rahim ağzı enfeksiyonları ve daha birçok üreme organı rahatsızlıklarında meydana gelen kanamalar adetten önce ya da adetten hemen sonra ortaya çıkmaktadır.

Adetten 1 hafta sonra kan geldi
Melek.

1 YANITI GÖRÜNTÜLE

Elisa : Merhaba melek Hanım, adet sonrası kanamalar çok sık karşılaşılan durumlardan biridir. Özellikle vajina içerisinde kalan kan pıhtıları daha sonradan bu şekilde kendisini, göstererek sorunlara neden olabiliyor.

Üç haftadır kanamam var
Hülya .

1 YANITI GÖRÜNTÜLE

Ayfer : Merhaba, hülya hanım üç hafta oldukça adet süreci için çok değil mi? Bence bir an önce doktora gitmelisiniz rahimle ilgili bir sıkıntınız olabilir.

Adetim 6 gün sürdü bi gün kan gelmedi o gece eşimle ilişikim oldu ve aynı gece kan geldi ve siyah leke gelmeye başladı hergün 17 gün boyunca geldi ve şimdi adet görüyorum doktora gittim bana hamilesin dedi yurt dışındayım burda sağlık yönünden çok yavaşlar düşükte olabilir bebek yerine oturmamışda olabilir dediler ultrasyondan baktılar yara varmı kanama neden geliyor diye hiç bi sorun yok ama bebek 3 haftalık olduğu için onu göremeyiz görünmez dedi iki kere kan verdim kan sonuçlarıma göre arayıp sonuçları söyleyecekler endişeliyim ne durumda olduğumu merak ediyorum
Derya.

CEVAP YAZ

Merhaba lar. 29 yaşındayım ve 8 gün önce adetten çıktım. Bugün iç çamaşırımda açık kırmızı kokusuz kan gördüm ve aynı adet dönemindeki gibi hafif kasık ve bel ağrısı var. Evli değilim boşandım ve herhangibir birlikteliğim yok. Yani cinsel ilişki veya hamilelik durumum yok. Bu ara kanamanın sebebi ne olabilir ve tehlikeli mi? İlk defa bu durumu yaşıyorum ve endişeliyim. Erken menapozdan korkuyorum ne yapabilirim?
Damla.

CEVAP YAZ

Hocam merhabalar 4 Ay önce Doğum yaptım ilk reglim haziranda oldum Doğumdan sonra 3 defa adet gördüm sorunum şu bir hafta önce biten kanamam bugün pembemsi kan gibi lekelenmem tekrar oldu neyden kaynaklanmış olabilir? Ayrıca bebeğimi emziriyorum ve Doğumdan sonra kontrole gitmedim daha doğrusu normal Doğumdan sonra muayene olmaktan korkuyorum yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler
Gözde .

CEVAP YAZ

Adettim biteli 8 gün alan oldu erkek arkadaşım ile cinsel ilişki yaşadım içime girdi ama kendi eline boşaldı bana gelmedi ilişkiyi yaşadığım gün vajinamdan kan geldi İkinci gündeyim ve kanamam hafif hafif devam ediyo vajinamdan kan geliyor ağrı kaşıntı sızı yok içime girerken zorlama olmadı vajinamda ama
Sıla.

CEVAP YAZ

Ben geçen ay 22sinde adet oldum ve 26snda btti 3 gün sonra gezmeye gittim baya yoruldum tansiyonum falan düştü gecesine tekrar kanamam başladı 15 gün oldu ama kesilmedi hala peçeteye sildikçe geliyo rengi kırmızı bu arada bu iki kanama arasında hiç birliktelik olmadı böyle bişey yaşayan varmı?
Aysima .

CEVAP YAZ

Merhabalar benim de bi sorum olucakti. Ben 10 gun adet oluyorum ve bittikten 5 gun sonra yine pembe akintilar oluyor bu bi hafta kadar suruyor ayni sekilde adet oncesi de durum tekrar ediyor birkac doktora gittim ama sorun yok dediler evlenince gecer diyorlar oyle mi yardimci olur musunuz?
Rumeysa.

CEVAP YAZ

Hocam adetin son günlerinde kahverengi akıntılarım başladıktan sonra eşimle ilişkiye girdik ve kahverengi akıntı kanamaya döndü gün içerisinde bikaç defa kanamam sürdü ayrıca 6 aydır korunmadan ilişkiye girdiğimiz halde hala gebe kalamadım ciddi bi sorunum olabilir mi
Selda.

CEVAP YAZ

Ben daha ergenlik donemindeyim ve bu zamana kadar hep düzenli oldum fakat ayın 27 dinde oldum ve ayın 1 gibi bitti aradan 1 hafta geçti ve yoğun bir şekilde kanamam var açıkçası biraz korktum bana yardımcı olur musunuz doktora falan gitmelimiyim
Eda.

CEVAP YAZ

Regli dönemimden adtim 1 gün bile surmedi .ilk gunler leke leke sonra birden bosaldı hatta ustum basım o derece battı.sonra yine kesildi . 3 gün sonra az miktarda pembemsi bir kanamam geldi ilk defa bu durumu yaşadığım için endişeleniyorum
Deniz.

CEVAP YAZ

Adetim nitelikli iki hafta oldu dün yoğun bir kanama ve ağrım oldu kasık bel ve sırtımda bugünde çok koyu bir kanama var hocam ağrılarım ve vücudumda kırgınlığım var ilk defa oldu böyle birşey yaşım 31 iki çocuğum var ne önerirsiniz 🙏
Merve.

CEVAP YAZ

Merhabalar ben nurcan adet gunum 5 gun surdu fakat adetim bitince esimle iliski yasadim 1 hafta sonra tekrer iliskiye girdim esimle kanama geldi oda 5 gun surdu kotu sakincasi varmidir lutfen yardimci olun
Nurcan.

CEVAP YAZ

Adet döneni bittikten beş gün sonra kanamam oldu gece oluşan bir bel ağrısı ile sabah gelen bir adet kanaması şu anda çok az miktarda var ben 46 yaşındayım menepoz durumu olabilirmi
Reyhan.

CEVAP YAZ

Mrblar hocam sorum şu adetim bittikten 1 hafta sonra sabah kalktığımda çamaşırimda koyu renkte kan vardı sebebe ne olabilir acaba buarada evliyim 31 yaşındayım
Saliha .

CEVAP YAZ

Meraba hocam adetim bitti ama bittikten üç dört gün sonra her gün kanamam oldu siyah kırmızı şeklinde. Halada devam eder. Akıntı gibi geliyor ne yapmam gerek
Melisa Demirrrrr.

CEVAP YAZ

Merhaba adetim biteli 6 gün oldu bugün kanamam oldu belim de ağrıyor daha önce hiç cinsel ilişkiye girmedim ve bu adetten sonra kanamayı ilk defa yaşıyorum
Seray.

CEVAP YAZ

Reglim bittikten sonra lekeler geldi ve bir hafta sonra tekrar yoğun kanamam başladı ağrı ile beraber bunun nedeni ne olabilir
Gülcan .

CEVAP YAZ

Merhabalar benim adetim bitti ama bittikten sonra açık renk çok az kan gelmeye başladı sizce doktor a gitmeliyjm miyim
Nurcan.

CEVAP YAZ

Regli dönemimden 2 gün sonra az miktarda pembemsi bir kanamam geldi ilk defa bu durumu yaşadığım için endişeleniyorum
Naz.

CEVAP YAZ

Adet oldum bitti adetim bittikten 3 gün sonra tekrardsn adet oldum ve yoğun bir şekilde oluyorum nedeni ne olabilir?
Büşra.

CEVAP YAZ

Bende misal adetliğim bitiyor yıkanıyorum 3 4 gün geçiyor akıntı gibi kanama oluyor. Önemli bir sorun değil demi?
Seda.

CEVAP YAZ

Adetim bitti ilişkiye girdim sonra kan geldi hocam ertesi gün tekrar denedik Gine geldi sebebi ne olabilir ?
Büşra .

CEVAP YAZ

Arkadaslar ben 2 gun once hasta oldum ve biraz buyuk bir sekikde kan geldi sebebi nedir ogrenmek istiyorum
Rabia.

CEVAP YAZ

Adet dönemim bitti 1 hafta geçti ve damla damla kanamam oluyo hala devam ediyo sebebi ne olabilir
Belgin .

CEVAP YAZ

Adetim bitti fakat gündür gül kurusu şeklinde kan geliyor azar azar. Bundan korkmalı mıyım?
Neşe

CEVAP YAZ

Adetim bitti 3 gün sonra hafif kan geldi evli degilim cok korktum doktora gitmeli miyim?
Gül .

CEVAP YAZ

Adet bittikten 1 hafta sonra ilişkiye girdim ilişkiden bir gun sonra kanama geldi neden
Efra.

CEVAP YAZ

Adetim bitti ama sadece tuvalete gittiğim zaman bazen kan geliyor sebebi ne olabilir
Leyla.

CEVAP YAZ

Mrblar adetim bu ayin 8 de bitti bugun tekrardan kan geldi normal mi?
Sevgi.

CEVAP YAZ

Hocam adetim bitti 1 hafta sonra tekrar adet oldum ve agrimda var
Selin.

CEVAP YAZ

1hafta adat oldum 1hafta sonra tekrar kan geldi ne yapmalıyım
Kezban.

CEVAP YAZ

Adetim biteli 1 hafta oldu ama kanamam hala devam ediyor
Esra.

CEVAP YAZ

Adetim bitti hafiften kan gelmeye basladi nedeni nedir
Sevgi.

CEVAP YAZ

sıla herhangibi birşey oldumu peki sonrasında
Pelin.

CEVAP YAZ

Kan Değerlerinin Yüksek Çıkması
Kan değerlerinin yüksek olması aslında çok dikkat edilmesi gereken bir durum değildir. Fakat bu sorun kronik bir şekilde ortaya çıkarak, kişide rahatsızlıklara neden oluyor ise bu durum tehlikeli olabilir Genellikle kişilerde herhangi bir belirtiye n
Hemoglobin Değerleri Kaç Olmalı
Hemoglobin Değerleri Kaç Olmalı, Hemoglobin molekülü genel tıp uygulamaları esnasında kan tahlili içerisindeki değerlerini anlatır. Bu değerler tanıya yardımcı olan bir etken olarak görülür. Hemoglobin bir protein yapısında oluşan, akciğerlerden doku
Vajinadan Kan Gelmesi
Vajinadan Kan Gelmesi
Vajinadan kan gelmesi, günümüzde birçok kadının başına gelebilir. Oldukça yaygın olan vajinadan kan gelmesi sorununun nedeninin anlaşılabilmesi için kesinlikle kontrollerin yapılması gerekir. Aksi durumlarda bu kişilerin sorunlarına dışarıdan teşhis
Memeden Kan Gelmesi
Memeden Kan Gelmesi
Memeden kan gelmesi, kadınlara özgü bir problemdir. Çok yaygın olarak görülmeyen bu problem, her ne kadar az görülse bile aslında son derece büyük sorunlara neden olur. Memeden kan gelmesi sorununun birçok nedeni vardır. Birçok farklı nedene bağlı ol
A Rh Pozitif Kan Grubu
A Rh Pozitif Kan Grubu
A Rh Pozitif Kan Grubu; Onlar ilk insanlardır. Sindirim sistemleri daha duyarlıdır. Bağışıklık sistemler daha dayanıklıdır. Yerleşik beslenme ya da çevre koşullarına kolayca uyum sağlarlar. A rh pozitif kan grubundakiler stresi daha kolay yenebilirle
Hamilelikte Pembe Kan Gelmesi
Hamilelikte pembe kan gelmesi birçok insanda korkulara neden olmaktadır. Bu durum gerçekten de korkulacak bir şeydir. Fakat hamilelik dönemine norma kanamalar da görülebilir. Bu nedenle her kanamadan korkmamak gerekmektedir. Bazen kişilerde hamilelik
0 Rh Pozitif Kan Grubu Diyeti
0 Rh pozitif kan grubu diyeti, 0 kan grubundan olan kişilerin ilk insanların kan grubundan olduğu kabul edilmektedir. Bu nedenle bunlara avcı tabiri yapılır. Bu kan grubunda olan kişiler diyetlerinde eti istedikleri kadar tüketebilir. Bunlar için eto
İlişkide Kan Gelmesi
İlişkide Kan Gelmesi
İlişkide kan gelmesi, aslında birçok kişide görülen bir problemdir. Oldukça yaygın olarak görülen bu durum her ne kadar yaygın olarak görülse bile aslında insanların birbirleri ile bu gibi durumları paylaşmaması nedeni ile çok fazla ağızdan ağza gezm
Kan Fazlalığı
Kan Fazlalığı
Kan fazlalığı, aslında günümüzde birçok insanda bulunan bir durumdur. Aslında her ne kadar görülse bile kişilerde çok büyük belirtilere neden olmayan bir durumdur. Kişide meydana gelen kan fazlalığı genellikle kan içerisinde bulunan alyuvarların kont
Kan Değerleri Düşüklüğü
Kan Değerleri Düşüklüğü
Kan değerleri düşüklüğü, birçok insanda görülen bir durumdur. Bu durum tabi ki ortaya çıkardı belirtilere bakılarak anlaşılamaz. Kişilerdeki kan değerleri düşüklüğünü anlayabilmek için bu kişiden birkaç kan numunesinin alınması laboratuvar ortamında
B Rh Pozitif Kan Grubu
B Rh Pozitif Kan Grubu
B Rh Pozitif Kan Grubu, 0 grubu ve A grubu birçok bakımlardan birbirlerinin tam karşıtı özellikler taşırlar. Fakat B grubu birtakım bakımlardan 0 grubunu hatırlatır. O civarı ki, bu iki kan grubunun birbirlerine ilişkili olduklarını söyleyebiliriz. T
Kanda Ph Yüksekliği
Kanda Ph Yüksekliği
Kanda Ph Yüksekliği, Canlıların tamamı için Ph önemli bir değerdir. İnsan sağlığı için Ph değeri sabit tutulmaya çalışılır. Vücudun sağlığı için alkali yapıda olmak çok önemlidir. Sağlıklı bir insan kanındaki Ph değeri olmalıdır. Vücudumuz kanımı

Vajinadan Kan Gelmesi
Memeden Kan Gelmesi
A Rh Pozitif Kan Grubu
İlişkide Kan Gelmesi
Kan Fazlalığı
Kan Değerleri Düşüklüğü
B Rh Pozitif Kan Grubu
Kanda Ph Yüksekliği
Hemogram Değerleri Kaç Olmalı
Kanda Ly Yüksekliği
0 Rh Pozitif Kan Grubu
Kan Değeri Düşüklüğü Nelere Yol Açar
A Rh Negatif Kan Grubu
Kanda Baso (Bazofil) Yüksekliği Nedir
Gözden Kan Gelmesi
0 Rh Negatif Kan Grubu
Erkekte Makattan Kan Gelmesi
En Az Bulunan Kan Grubu
Beyaz Kan Düşüklüğü
Kandaki Mikrop
İlişkiden Sonra Kan Gelmesi
Kan Orucu Bozar Mı
Bebeklerde Hemogram Değerleri
Kanda Mono Yüksekliği
Kan Üre Azotu Düşüklüğü

Popüler İçerik

Hemogram Değerleri Kaç Olmalı; Hemogram: Tam kan tahlili (CBC) olarak bilinen ve kan hücrelerin türleri ve bunların değerleri hakkında önemli bilgiler

Kanda Ly Yüksekliği

Kanda Ly Yüksekliği

Kanda Ly yüksekliği, ly'nin açılımı lenfosit yüzdesi kelimelerinin kısaltılmış halidir. Lenfosit bir akyuvar tipidir. Lenfosit yüzdesi ise kandaki aky

0 Rh Pozitif Kan Grubu

0 Rh Pozitif Kan Grubu

0 Rh Pozitif Kan grubu, Kanımızda alyuvarlar yani kırmızı kan hücreleri funduszeue.info hücrelerin yüzeyinde bulunan antigenlerin varlığı yada yokluğu kan

Kan Değeri Düşüklüğü Nelere Yol Açar, Kan değeri düşüklüğü kan içerisinde farklı türdeki hücrelerin yaşadığı bir sıvıdır. Alyuvarlar kana kırmızı reng

A Rh Negatif Kan Grubu

A Rh Negatif Kan Grubu

A Rh Negatif Kan Grubu, Kan gruplarımız içerdikleri antijenlere göre isimlendirilirler. Bu antijenler A ve B antijenleridir. A antijeni, A kan grubund

Kanda baso yüksekliği nedir, baso bazofil demektir. Vücudumuz için zararlı olabilecek yabancı maddelere karşı bağışıklık sistemimiz görev alır, akyuva

Women can calculate the most likely time to become pregnant, taking into account their situation regarding the menstrual cycle. Detailed information on this subject can be obtained from the doctors.

How many days can pregnancy occur after menstruation?

Every woman has a different period from menstruation to ovulation. Women who menstruate regularly can calculate this period more easily. Women who have a period once every 28 days ovulate on the 14th day of menstruation. If the woman has a period once every 26 days, ovulation will be on the twelfth day of her period. Women who want to get pregnant should have intercourse 5 days after menstruation. This period takes up to a week. If there is no intercourse during this period, pregnancy does not occur.

Is It Possible To Have Blood After Menstruation Is Pregnancy?

When women are pregnant, sometimes a situation called seeing on can occur in public. In other words, there may be bleeding again after menstruation in pregnancy. Although this situation is rare, it can be seen at the beginning of pregnancy. If the woman's menstrual cycle is irregular, it is difficult to determine the time of conception. Women usually do not conceive within a day or two of menstruation. But these irregular periods may not be fully detected.

Can Pregnancy Period Be Calculated?

The time of conception can be calculated in women with regular menstruation. For pregnancy to occur, intercourse should be entered 11 days after the start of menstruation and this should be repeated for about a week. If the pieces are irregular, this calculation is difficult. In this case, the expectant mother can calculate the best time for pregnancy by having an ovulation test.

How Does Pregnancy Occur?

Women should know how a baby is formed. Requirements for the formation of this process must be known. After ovulation, fertilization occurs when the eggs waiting in the womb meet with the sperm. Of course, not every encounter creates fertilization. In fact, this is a very difficult process. Therefore, every pregnancy can be considered as a miracle. The period of conception is the time that the egg remains in the womb. After that, ovulation ends and the process returns to the beginning.

What Should Be Taken Into Consideration For Pregnancy?

First of all, the egg and sperm must be fertilized under suitable conditions for pregnancy. This happens for about a week in a monthly cycle. However, the calculation of this time varies according to the person. To make this calculation, it may be necessary to go to the doctor, have tests and learn the correct time frame.

Sual: Bir kadının birkaç aydır âdetinde düzensizlikler vardır. Adet sayısının değişmesi için âdetin öncesinde ve sonrasında hiç kan/leke gelmemiş temizlik mi bulunması lazımdır? Buradaki kaideyi bilmediği için en son sahih temizlik ve âdet sayısının ne olduğundan da emin değildir. En fazla gördüğü âdet sayısı, takriben 12 gün civarıdır. Bu sebeple uzun müddettir olan düzeni şöyledir: 19 gün temizlik, 8 gün kan, 22 gün temizlik, 10 gün kan, 18 gün temizlik, 6 gün kan, 10,5 gün temizlik, 5,5 gün kan/leke, 1 gün temiz, 10 gün kan, 20 gün temizlik, 10 gün kan, 4 gün temizlik, sonraki gün leke, 15 gün temizlik,7 gün kan, 17 gün temizlik, 7 gün kan, 6 gün temizlik, sonraki bir gün leke, 13 gün temizlik, 8 gün kan, 4 gün temizlikten sonra bir leke, yaklaşık 1,5 gün temizlikten sonra yine leke, 13 gün temizlik, 7 gün kan, 8 gün temizlik,  (8. günün sonunda, yani bu son 7 günlük kanın başlangıcından itibaren 15 gün dolmasına çok az kala başlayan)  2 gün leke, 12 gün temizlik, 8 gün kan, 9 gün temizlik, 1 gün leke, 9 gün temiz, 10 gün kan, bir gün temiz, sonraki gün leke, 1 gün temiz, sonraki iki gün leke, bir gün temiz, bir gün leke, 6 gün temiz, 6. gün dolduktan birkaç saat sonra leke, 13 gün temiz, 10 günü birkaç saat geçecek şekilde kan, 4 gün temiz, 5. gün leke, 7 gün temiz, 3 gün kan ve hala kan gelmeye devam eden kadının vaziyeti ne olur? Kadının şu anda normal bir âdet gibi kan görmesine rağmen namaz kılması mı lâzımdır?

Cevab: Hayz âdetinin aded/sayı olarak değişmesi için iki hal vardır: 1) 10 günden az ve âdetine muhalif gün sayısında kan görür. Buradaki görülen kanlı günlerin ilkinden evvel 15 gün içinde; kanlı günlerin sonuncusundan itibaren 15 gün içinde hiçbir kan görülmemiş olmalıdır. Aksi halde bu kanlar birleşip, 10 günü aşacaktır. [İki kanlı gün arasında 15 günden az temiz gün var ise, bu iki kan arası hep aktı kabul edilir.] 2) 10 günden fazla ve âdet yerine âdetinden az sayıda gün denk gelir.
1. hal: Meselâ hayz âdeti 5 gün kan, 25 gün temizlik olan bir kadın, 3 gün kan ve 25 gün temizlik görse, hayz âdeti, 3 gün olur.
2. hal: Meselâ hayz âdeti ayın ilk 5 günü olan bir kadın, âdet zamanından önce 7 gün kan ve âdet zamanının başından itibaren de 4 gün kan görüp akabinde kesilse, âdet zamanına/yerine hayz nisabından (3 gün) fazla kan denk geldiğinden ve kanların toplamı 10 günü aştığından, âdet zamanına denk gelen 4 gün hayz; ilk 7 gün ise istihâzadır. Dolayısıyla hayz âdeti 5 günden 4 güne iner. Arısanat Yayınevi'nden çıkan İmam Birgivî'nin ‘Zuhru’l-Müteehhilîn İzahlı ve Misâlli Tercüme’ kitabı Hanefi mezhebine göre hayz ve nifası anlatmaktadır. s. 17 ve 23'de âdetin değişmesi misaller ile izah ediliyor. Ayrıca kitabın ikinci kısmındaki hayz misallerinin tahlili de meselenin anlaşılmasında kolaylık temin edecektir.
Hanefi'den farklı olarak, Maliki'de hayz olabilme şartını haiz günlerde kan gelen günler hayz, gelmeyen günler temizliktir. Hatta hayzın asgari müddeti yoktur. 1 saat bile hayz olabilir. Mesela, 1 gün kan, 1 gün temizlik, 1 gün kan ve sonrasında 15 gün veya daha fazla temizlik görse, Maliki'de aradaki 1 gün temizlikte ibadetler yerine getirilir; guslden sonra vaty caiz olur. Sadece kan görülen 2 gün hayz olur. Hanefi'de ise, bu 3 günün hepsi hayz olur. Aradaki temizlikte vaty caiz olmaz. Hatta vaty için hayz âdeti kadar günün dolmasını bekler. Hanefi'de iki kan arasında 15 günden az temizlik varsa, bu iki kan arası hep aktı kabul edilir.
Maliki mezhebinde, bir kadının göreceği hayzın azami müddeti, hayz âdetlerinden en uzun sürenin 3 gün fazlasıdır. Ancak hayz müddeti, 15 günü geçemez. Mesela Maliki mezhebine göre gördüğü hayzların en fazla olanı 10 gün ise, bundan sonra görebileceği hayzın azami müddeti 10+3=13 gündür. Ancak 12,13 ve 14 ise, görebileceği hayzın azami müddeti 15 gün olur. Hanefi mezhebinde hayz en fazla 10 gün sürebilir. Dolayısıyla, 10 günden sonra gelen kanlar istihazadır. Ta ki tek başına hayz olacak şartları sağlayana kadar.
Mesela, hayz âdeti Hanefi'ye göre 10 gün, Maliki'ye göre en fazla gördüğü hayz müddeti de 10 gün olan bir kadın, 14 gün kan görse, Hanefi'ye göre ilk 10 gün hayz iken, Maliki'ye göre ilk 13 gün hayz olur. Dolayısıyla, ilk 13 gün ibadetlerini bırakır. Sonra her iki mezhebe göre temiz olduğunda, Maliki'de hayz kabul edilen 11, 12 ve günler Hanefi'de hayz olmadığından, kılmadığı 3 günlük namazı kaza eder. Maliki'ye göre artık görebileceği hayzın azami müddeti, 15 güne çıkmıştır. Çünki, son gördüğü hayzın 3 gün fazlası, 15 günü aşmaktadır.
19 gün temizlik, 8 gün kan, => hayz âdeti 8 gün, temizlik âdeti 19 gün
22 gün temizlik, 10 gün kan, => hayz âdeti 10 gün, temizlik âdeti 22 gün
18 gün temizlik, 6 gün kan, 10,5 gün temizlik, 5,5 gün kan/leke, 1 gün temiz, 10 gün kan, => 6 gün kandan sonraki temiz günler hep aktı kabul edildiğinden, 18 günlük temizlikten sonra, 33 gün kan olur. Temizlik âdeti 22 gün olduğundan, 33 günün ilk 4 günü temizlik olur, sonraki 10 gün hayz (hayz âdeti 10 gün idi), sonrasındaki 19 gün ise istihaza olur. Hayz ve temizlik âdetleri değişmez.
20 gün temizlik, 10 gün kan, 4 gün temizlik, sonraki gün leke, => 20 günlük temizlik evvelinde istihaza olduğundan temizlik âdeti değişmez. 10 günlük kan hayz; sonraki 5 gün istihaza olur.
15 gün temizlik,7 gün kan, => 15 günlük temizlik evvelinde istihaza olduğundan temizlik âdeti değişmez. Hayz âdeti 7 gün olur.
17 gün temizlik, 7 gün kan, 6 gün temizlik, sonraki bir gün leke, 13 gün temizlik, 8 gün kan, 4 gün temizlikten sonra bir leke, yaklaşık gün temizlikten sonra yine leke, 13 gün temizlik, 7 gün kan, 8 gün temizlik, (8. günün sonunda, yani bu son 7 günlük kanın başlangıcından itibaren 15 gün dolmasına çok az kala başlayan ) iki gün leke, 12 gün temizlik, 8 gün kan, 9 gün temizlik, 1 gün leke, 9 gün temiz, 10 gün kan, bir gün temiz, sonraki gün leke, 1 gün temiz, sonraki iki gün leke, bir gün temiz, bir gün leke, 6 gün temiz, 6. gün dolduktan birkaç saat sonra leke, 13 gün temiz, 10 günü birkaç saat geçecek şekilde kan, 4 gün temiz, 5. gün leke, 7 gün temiz, 3 gün kan ve hala kan gelmeye devam => 17 günlük temizlikten sonraki kanlar arasından 15 gün veya daha fazla temizlik olmadığından, 17 günlük temizlikten sonra kan istimrar etmiştir, yani devamlı akmış olarak kabul edilir. Temizlik âdeti 22 gün idi. 17 gün temizlikten sonraki 7 günlük kanın ilk 5 günü temizlik kabul olur; sonrası 7 gün hayz 22 gün temizlik olacak şekilde amel edilir. İstimrar, 15 veya daha fazla gün temizlik görene kadar devam eder.

19 Mart Pazar

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası