ergani halk egitim merkezi kurslar / İlke Haber Ajansı

Ergani Halk Egitim Merkezi Kurslar

ergani halk egitim merkezi kurslar

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Usta Öğretici Başvuruları

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Usta Öğretici Başvuları   Milli Eğitim Bakanlığı Yaygın Eğitim Yönetmeliği değişikliğini e-yaygın sistemine uyarlama çalışmaları devam etmektedir. Çalışmalar tamamlandıktan sonra en kısa sürede usta öğretici başvuruları açılacaktır.

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Usta Öğretici Başvuruları

BAŞVURU DUYURU METNİ İÇİNTIKLAYINIZ

BAŞVURU TAKVİMİ

BAŞVURULAR                                                               : 09 ? 31 AĞUSTOS 2021

PUAN SIRALAMASININ İLANI                                     3 EYLÜL 2021

PUAN SIRALAMASINA

İTİRAZ TARİHLERİ                                                       : 06-08  EYLÜL 2021

KESİN PUAN SIRALAMA

SONUÇLARININ İLANI                                                 : 15 EYLÜL 2021

T.C.

ERGANİ KAYMAKAMLIĞI

Ergani Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü

2021 ? 2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÜCRETLİ USTA ÖĞRETİCİ ALIM DUYURUSU

Ergani Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğümüz, 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılında, merkez ve merkeze bağlı köylerde açılacak olan kurslarda ihtiyaç olması halinde ek ders ücreti karşılığında görevlendirilmek üzere, e-yaygın sisteminde bulunan kurs alanları ve Hayat Boyu Öğrenme Portalında (http://hbogm.meb.gov.tr/modulerprogramlar/?q= ) geçen Öğretim Programları Listesine uygun olarak E-YAYGIN SİSTEMİ ÜZERİNDEN Usta Öğretici başvuruları alınacaktır. Görevlendirmeler Hayat Boyu Öğrenme Kurumları Yönetmeliği doğrultusundaEK-2 USTA ÖĞRETİCİ BAŞVURU DEĞERLENDİRME FORMUesas alınarak yapılacak puan sıralamasına göre sıra takip edilerek yapılacaktır. Başvurular, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü'nün aşağıda belirtilen yönetmeliği doğrultusunda değerlendirilerek sıralama yapılacaktır.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

1.

Başvuru Dilekçesi

7.

Askerlik Durum Belgesi (Erkek Adaylar İçin e- Devletten alınabilir)

2.

Fotoğraf (1 Adet)

8.

Usta Öğretici Oryantasyon Kursu Eğitimi Belgesi

(Eğitim Fakültesi Mezunları veya Pedagojik Formasyon Eğitimi Alanlar Hariç)

3.

Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

9.

Detaylı SGK Hizmet Dökümü, (İşyeri Unvan Listesi ile birlikte  SGK'dan  veya e- devlet üzerinden alınacak)

4.

Diploma Fotokopisi (e-devlet çıktısı olabilir) Usta Öğreticilik Belgesi /Ustalık Belgesi / Yeterlilik Belgesi/Antrenörlük vb.

10.

Yerleşim Yeri Adres Belgesi (e-devlet çıktısı olabilir)

5.

Sabıka Kaydı ( Son Altı Ay içerisinde alınmış)

6.

Sağlık Raporu (Aile Hekiminden)

NOT :  a) Belgeler yukarıdaki sıralamaya göre mavi kapaklı poşet dosya içinde Müdürlüğümüze teslim edilecektir. (Fotoğraf  başvuru formuna yapıştırılacak)

b) Her branş kendi içinde değerlendirileceği için görev almak istediğiniz her branş için ayrı ayrı dosya oluşturmanız gerekmektedir.  

c) Hakkınızda yapılacak güvenlik soruşturması sonucunun, olumsuz çıkması durumunda görevlendirmeniz iptal edilecektir.

d) BAŞVURULAR ŞAHSEN YAPILACAKTIR. BAŞVURU YAPAN KİŞİ EVRAKLARINI TESLİM EDECEKTİR

e) BAŞVURU EVRAKLARININ FOTOKOPİSİ İLE BİRLİKTE ASILLARININ GÖSTERİLMESİ ZORUNLUDUR

USTA ÖĞRETİCİ  BAŞVURU DİLEKÇESİ İÇİN TIKLAYINIZ

USTA ÖĞRETİCİ BAŞVURU DEĞERLENDİRME FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

EĞİTİCİ NİTELİKLERİNİ VE YAYGIN EĞİTİM PROGRAMLARINI GÖRMEK İÇİNTIKLAYINIZ

2021 - 2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINDA KURUMUMUZ BÜNYESİNDA AÇILACAK KURSLARDA

GÖREV ALMAK İSTEYEN KAMUDA GÖREV YAPAN (ÖĞRETMEN, İMAM, MEMUR, ANTRENÖR VB.)

KİŞİLER DE  E YAYGIN SİSTEMİ ÜZERİNDEN BAŞVURU YAPTIKTAN SONRA AŞAĞIDAKİ

BAŞVURU DİLEKÇESİ İLE BİRLİKTE KURUMUMUZA ONAY İÇİN GELECEKLERDİR.

KAMUDA GÖREVLİ KİŞİLERİN EĞİTİCİ BAŞVURU DİLEKÇESİ İÇİN TIKLAYINIZ

2021-2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI USTA ÖĞRETİCİ BAŞVURUSU YAPILIRKEN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

1-      E- Yaygın Sistemi üzerinden başvuru yapılırken Belgelerin ASILLARI taratılmalıdır. Fotokopileri kabul edilmemektedir. Evrakların ASILLARI sisteme yüklenmelidir.

2-       E- Yaygın Sistemi üzerinden başvuru yaptıktan sonra, başvuru evraklarının asıllarıyla birlikte fotokopilerini aşağıdaki belgelerden oluşturulacak dosya ile birlikte  ONAY için ŞAHSEN kurumumuza gelmeniz yararınıza olacaktır. 

3-      E- Yaygın Sistemi üzerinden başvuru yapmadan Halk Eğitimi Merkezine gelmeyiniz. Kurumumuzda başvuru işlemi yapılamamaktadır. Yalnız ONAYLAMA işlemi yapılmaktadır.     

4-      Eğitici Olarak Görev Almak İstediğiniz Kursların seçiminde, eğitim durumunuza uygun bir şekilde tercih yapınız. Konuyla ilgili Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Yöneticileri yönlendirme yapamamaktadır. Açılacak kurslar tamamen kursiyer başvurusuna göre açılmaktadır. Şimdiden hangi kursların talep edileceği bilgisi elimizde mevcut değildir. E Yaygın sistemi üzerinden Kurs bazlı tercihler yapıldığından, alanınızla ilgili  birden fazla kurs tercihi yapmanız yararınıza olacaktır. 

5-      Usta Öğretici Oryantasyon Belgesini taradıktan sonra Diğer Belgeler Bölümünden e yaygın sistemine yükleyiniz.

6-      Detaylı SGK Hizmet Döküm Belgesi İşyeri Unvan Listesi İle birlikte Sosyal Güvenlik Kurumu/SGK Tescil ve Hizmet Dökümü BelgesiBarkodlu Belge Oluşturularak e devlet üzerinden alınmalıdır.

7-      Başvurularınızın onay durumunu günlük olarak takip ediniz. Reddedilen başvurularınızı gerekli düzenlemeyi yaptıktan sonra tekrar yüklenilmesi gerekmektedir.   Başvuru süresi geçtikten sonra 31 Ağustos 2021 tarihinden sonraki başvurular kabul olunmayacaktır.

8-      Ek-2 Usta Öğretici Başvuru Değerlendirme Formuna esas belgeler e yaygın sistemine yüklendiğinden en geç kurs açma esnasında mutlaka Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne teslim edilecektir.

9-       E-Yaygın sistemi üzerinde başvuru evrakları arasında bulunan SGK döküm belgesinin barkodlu olması gerekmektedir. Sisteme yüklenilen barkodsuz SGK belgeleri değerlendirmeye alınmayacaktır.

10-  Usta öğreticiler görev almak istediği Kurs-Kurslara ayrı ayrı başvuruda bulunması gerekmektedir. Başvuruda bulunmayan kurslara görevlendirme yapılmayacaktır.

11-  Kurslara başvuru yapılırken Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün yayınlamış olduğu kurs modüllerinde belirtilen eğitici niteliği doğrultusunda ilgili kursa başvuru yapılması gerekmektedir.

12-  Puanlama yapılırken Öncelik olarak alanındaki Eğitim Seviyesi ve Hizmet Puanına göre belirlenecektir. Puan eşitliği durumunda komisyon tarafından kura çekilerek sıralama yapılacaktır.

Ergani Halk Eğitim Merkezi Kursları Adresi

Diyarbakır Ergani Halk Eğitim Merkezi Adresi

Diyarbakır Ergani Halk Eğitim Merkezi Kursları, Diyarbakır Hem Halk Eğitim Merkezleri İletişim Bilgileri, Ergani Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Açılabilecek Kurs Bilgileri, İletişim Bilgisi, Adres Ve Telefon Numarası.
Adresi: Adnan Menderes Mahallesi Kıralan Dink Mevki No: 129 Ergani Diyarbakır
Telefon Numarası: 0 412 611 52 14
Telefon: 0 412 611 35 97
Halk Eğitim Harita Konumu.

Açılacak Kurslar Nasıl Belirlenir: Kurslar Halkın Taleplerine, Kurum Tarafından Yapılan Alan Taramalarına Göre Belirlenir. Kursların Açılabilmesi İçin En Az 12 Kişilik Grup Oluşması, Usta Öğretici Temin Edilmesi, Uygun Sınıf Bulunması Gereklidir. Unutulmaya Yüz Tutmuş Geleneksel Sanatlar, Okuma Yazma Ve Engellilere Yönelik Olarak Açılacak Kurs Programlarında 12 Kişilik Grup Oluşması Şartı Aranmaz.

Diyarbakır Ergani Halk Eğitim Merkezi Tarafından Açılan Kurslar

Diyarbakır Ergani Halk Eğitim Merkezi Kurs BinasıEmlak Danışmanlığı Kursu (120 Saat)
Aşçı Çırağı Kursu (178 Saat Eğitim Süresi)
Pasta Yapımı Ve Sunumu (512 Saat)
Arıcılık Kursu (72 Saat Eğitim Süresi)
Besi Sığırcılığı (80 Saat)
Çocuk Bakım Elemanı (936 Saat)
Servis Elemanı Yardımcısı (690 Saat)
Rusça Seviye A1 Kursu (136 Saat)
İngilizce Seviye A1 (120 Saat)
İngilizce Seviye A2 (160 Saat)
Arapça Seviye A1 (136 Saat)
Osmanlıcada Türkçe Kelimelerin İmlası (64 Saat)
Servis Elemanı Garson Kursu (1096 Saat)
Pestil Üretimi (232 Saat)
Fotoğraf Çekimi (120 Saat)
Türk İşaret Dili (120 Saat)
Müşteri Asistanı (232 Saat)
Pekmez Üretimi (216 Saat)
Aile Eğitimi Kurs Programları 0-3, 3-6, 7-11, 12-18 Yaş
Avcı Eğitimi (32 Saat)
Yağlı Boya Resim (300 Saat)
Saç Bakımı Ve Yapımı (717 Saat)
Saça Geçici Ve Kalıcı Şekil Verme Teknikleri (357 Saat)
Saç Sakal Kesimi (372 Saat)
Katı Ve Sıvı Yakıtlı Kalorifer Ateşçiliği (76 Saat)
Web Tasarım (264 Saat)
Bilgisayar İşletmenliği (163 Saat)
Bilgisayar Destekli Muhasebe (559 Saat)
Bilgisayarda Hızlı Klavye Kullanımı (72 Saat)
Çanta Dikimi (136 Saat)
Türk Halk Oyunları Kursları
Klasik Gitar Eğitimi (240 Saat)
Batı Müziği Keman Eğitimi (240 Saat)
Bağlama Eğitimi Bağlama Düzeni (300 Saat)
Alüminyum Doğrama Panjur Ve Balkon Sistemleri (432 Saat)
Üniversiteye Hazırlık Kursları
Girişimcilik Eğitimi
Mezun Öğrencilere Yönelik Destekleme Ve Yetiştirme Kursları
Cam Süs Eşyası Yapımı (280 Saat)
Diksiyon (40 Saat)
Hijyen Eğitimi Kursları (8 Saat)
İlk Yardım (18 Saat)
KPSS Sınavına Hazırlık Kursları
Resim Sanat Eğitimi (368 Saat)
Osmanlı Türkçesinde Kolay Metinler (64 Saat)
Motorlu Taşıt Sürücüleri Sınav Sorumlusu Kursları
Satranç 1. Seviye Başlangıç Düzeyi Kurs Programı (100 Saat)
Kuran-I Kerim Elifba Okuma (64 Saat)
Kuran-I Kerim Tecvidli Okuma (64 Saat)
Hasta ve Yaşlı Öz Bakımına Destek Olacakların Eğitimi Kurs Programı (160 Saat)
Meyve Bahçelerinde Gübreleme (48 Saat)
Merkezi Sistem Devlet Memurluğu Sınavlarına Hazırlık (320 Saat)
Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi (8 Saat)
İşaret Dili Öğretici ve Tercüman Eğitimi (200 Saat)
37-72 Ay 3-6 Yaş Oyun Odası (210 Saat)
Futbol
Voleybol
Kick Boks
Hentbol
Sayokan Dövüş Sanatı
Cenaze Hizmetleri (32 Saat)
Kara Kalem Resim Kursu
Okuma Yazma Kursları 1. Ve 2. Kademe

Diyarbakır Ergani Halk Eğitim Merkezi El Sanatları Kursları

Takı Tasarım Kursu
Dekoratif Ev Aksesuarları Hazırlama
Galoş Ve Bone Dikimi (120 Saat)
Trikotaj
Ebru
Ev Tekstili Ürünleri Hazırlama
Düz Dikiş Makineci
Basit Nakış İğne Teknikleri
Kadın Giysileri Dikimi
Şiş Örücülüğünde Hırka Örme
Mis Sabun Üretimi
Takı Çizimi ve Üretimi
Yöresel Kilim Dokuma
Makine Nakışları
Çini İşlemeci Çinici (312 Saat)
El Nakışları
Halı Dokuma
Şiş Örgü Şal Örme
Yatak Odası Tekstil Ürünleri Hazırlama

Diyarbakır İli Dicle Halk Eğitim Merkezi Yazımızı Okumak İçin Tıklayın.

1941 Yılında Halk Eğitim Olarak Yapılan Binada 1978 Yılında Hizmete Açılan Ergani Halk Eğitim Merkezi Yılın 12 Ayında Halktan Gelen Talepler Doğrultusunda Merkez Binası, Mahalle Ve Köylerde Mesleki Ve Teknik, Sosyal Ve Kültürel Ve Okuma Yazma Kursları Düzenlemektedir. İlçe Merkezinde Yer Alan Kurum, Diyarbakır İl Merkezine 55 Kilometre Mesafededir. Kurslara Yılın 12 Ayında Ön Kayıt Olunabilir. Ergani Hem Açık Öğretim Kayıt İşlemleri Yapmaktadır.

Kurslara Kayıt İçin Gerekli Belgeler:
Kimlik Fotokopisi (TC Kimlik No)
Kursun Özelliğine Göre Öğrenim Belgesi Ve Diğer Belgeler (Sağlık Raporu Vb.)
18 Yaşından Küçükler İçin Veli Yazılı İzni
Yabancı Uyruklular İçin Yabancı Kimlik Numarası Yada Geçici Yabancı Tanıtma Belgesi

nest...

oksabron ne için kullanılır patates yardımı başvurusu adana yüzme ihtisas spor kulübü izmit doğantepe satılık arsa bir örümceğin kaç bacağı vardır