falım sözleri / falım falları - uludağ sözlük

Falım Sözleri

falım sözleri

"Sen aramazsan o arar
Sana askı dunya kadar
Dinini de bilir cocuk*
Tertemiz bir ahlakı var.

(bkz: kabus)

falım sakızında yazılanlar fal değil manidir. o yüzden aramaya inanıyorum ve falım falları başlığını es geçiyorum. bir de tanımım olacak tabii; kafiye dizilişi normal bir mani gibi "aaxa" olan manilerdir.

ilk mani tüm sevenlere gelsin :

bir bakışı huzur demek
her haliyle o bir melek
eşin olacak bu genci
ailen de beğenecek

hem fal hem manidir. daha doğrusu falı anlatma biçimi olarak mani seçilmiştir.

sonuçta orada yazılı olan dörtlük manidir. sadece manidir. sakızla fal bakılmaz. *

okumuş adamdır kendisi
güler yüzlü, sevmez kaprisi
doğaya hayran, sık gezer
yârin inşaat mühendisi

inşaat mühendisliği okumamı fırsat bilen oda arkadaşım ahmet tarafından sırıtarak getirilen mani.

genellikle kızların koca bulmasını amaçlayan fallardır.

uzaktan sana bakıyor hep
bu gence ne oldu acep
sensin onun sarhoş gibi
dolanıp durmasına sebep *

Fethedecek kalbini işgali
edecek sana evlenme teklifi
çok fazla naz yapma
bu adam çok aceleci.
(bkz: falım sakızları)

genellikle hatta neredeyse her zaman 30 yaş üstü ve kendini evde kalmış hisseden kadınlara merhem niteliğinde fallardır.

(toplamıyla evlenilecek kişinin baş harfi bulunur bu sayıyla)
sana nimet ondaki sabır
cocuklarla iyi anlasır
bir diğer erdemi bağlılık
sorumluluğu bilinçte taşır.

-ay kız var mı boyle habibe abla, kalmadı vallayi.

Herzaman bir talibin olduğu belki çıkar düşüncesi ile okunan kocarı falının evrimleşmiş hali.

kilo yetmiş boy bir seksen
masmavi gözler, buğday ten
zaman nasıl geçer anlamazsın
rüzgar saçlıyla beraberken (böle bi tanıdığım bile yok o ayrı )

hayatında var bir dönemeç
gerisi heyecanlı bir süreç
dişleri beyaz inci gibi
yüzü de pek bir güleç

evet yani bu kadar olur. ee bekleyelim de görelim o zaman ..

lahana alırken pazarda biriyle karşılaşacağımı beni çok seveceğini söyledi bana falım falı. bende her pazar gidiyom pazara evdekiler lahana yemekten möğlicekler ben yılmadım beyaz atlı prensimi bekliyorum hala.. şaka la şaka

bu manileri yazanları öss sınavını hazırlayan öğretmenler gibi bir eve kapatıyolar, evin dört bir tarafında kağıt kalem, tdk sözlük, serdar ortaç ve demet akalın şarkıları fon müziğiyle gaza geliyorlar ve bunlar falımın sakız fabrikasında çalışan zavallı işçiler, bence böyle

aklında var bir ikilem
bu aşk çok bilinmeyenli bir denklem
herşey girecek yoluna
yoktur çözümsüz problem.

içinde var bir endişe,
vermelisin ona neşe,
gönlünü hoş tutarsan
verecek sana.

inanmayan falan olur buna hani;

görsel

nasıl bir kafayla hazırlandığını merak ettiğim fallardır.

o güzel bir kız
utanma al bir sakız
benim adım falım
gel buraya balım.

???

En ucuz fal baktirma yoludur. Surumden kazanmaktadir.

falım sakız sözleri ne demek?

Falım sakız sözleri, Türkiye'de en popüler sakız markalarından biri olan Falım için oluşturulmuş reklam sloganlarıdır. Falım markası yılında Türkiye'de üretilmeye başlamış ve sonrasında birçok ülkede satışa sunulmuştur. Falım sakızları, çeşitli aromaları ve uzun süreli çiğneme özellikleriyle bilinir.

Falım sakız sözleri ise markanın ürünlerini tanıtmak ve tüketicilerin ilgisini çekmek için oluşturulmuş kısa ve akılda kalıcı sözlerdir. Bazı örnekler şunlardır:

• "Falım, hep yanınızda!"
  • "Dakikaların dostu, Falım sakızı!"
  • "Falım ile enerjik kalın!"
  • "Falım çiğnemeden duramayacaksınız!"
  • "Sakız işi Falım işi!"
  • "Falım, güneşli günlerinizi tatlandırır!"
  • "Falım ile evinizden uzakta bile evinizde hissedin!"
  • "Falım, doğal aromalarıyla damaklarınıza lezzet katıyor!"
  • "Falım, sohbetlerinizi renklendiriyor!"

Falım sakız sözleri, reklam kampanyaları, televizyon ve internet reklamları, afişler ve diğer pazarlama materyallerinde kullanılır.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası