sabit telefon numarasının kime ait olduğunu öğrenme / Sabit telefon numarasının kime ait olduğunu nasıl öğrenebilirim?

Sabit Telefon Numarasının Kime Ait Olduğunu Öğrenme

sabit telefon numarasının kime ait olduğunu öğrenme

Ücretsiz Numara Sorgulama Nasıl Yapılır?

Gece geç bir saatte ya da belki daha alarmın çalmasına bir saat varken yani sabahın kör bir vaktinde, telefonunuz hiç de uygun olmayan bir saatte çalmaya başladı ve bir baktınız numarayı tanımıyorsunuz. O kadar fazla ihtimal var ki. Engellemeyi unuttuğunuz eski sevgiliniz, yalnızca birkaç işlem yaptığınız bir şirket ya da belki de Balkanlar’dan gelen soğuk dolandırıcı rüzgarı.Ücretsiz numara sorgulama servisleri bu yüzden var.

İster istemez cep telefonu numaralarımızı pek çok yere vermek durumunda kalıyoruz. Çoğu sosyal medya hesabı mutlaka cep telefonu numarası istiyor mesela ya da sadece küçük bir işlem veya alışveriş için iletişime geçtiğiniz bir şirketin veri tabanında kaydedilmiş oluyor cep telefonu numaranız. Bu tanımadığınız numaraları öğrenmek için pek çok yol olsa da, yine de hepsi güvenilir değil.

Bu başı ’li hatlar güvenilir gibi gelebiliyor insanlara fakat karşılığında ödenecek fiyatlar akıl karı değil. Ücretsiz numara sorgulama bir hayaldir böyle hatları kullanarak. Eğlenceli reklamlara sahip numara sorgulama hizmeti veren bu hatları aradığınız zaman o kadar çok oyalıyorlar ki sizi telefon başında, sonuçta ödediğiniz fatura bedeli son derece rahatsız edici bir hal alıyor. Bu hatları çok zorda kalmadığınız sürece kullanmanız pek tavsiye edilmiyor.

Peki, ne yapmalı? Ücretsiz numara sorgulama nereden yapılmalı? Vodafone, Turkcell, Türk Telekom gibi GSM operatörlerinin de bu konuda verdiği hizmetler olduğu biliniyor fakat bunlar da tam anlamıyla ücretsiz değil. Ücretsiz numara sorgulama için kullanılan pek çok mobil uygulama bulunuyor. Bunlar arasından en çok kullanılanları listeledik. Fakat bu mobil uygulamaları kullanırken de dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var.

Ücretsiz numara sorgulama yapmadan önce dikkat etmeniz gerekenler:

Ücretsiz numara sorgulama yapabileceğiniz pek çok mobil uygulama bulunuyor fakat burada da bir güvenlik durumu söz konusu. Bu mobil uygulamalar ne kadar popüler olursa olsun cep telefonlarınıza ve size ait pek çok bilgiye erişebiliyorlar. Bu mobil uygulamaları kullanmak için öncelikle bu erişimlere izin vermek zorundasınız. 

Bu erişimlere izin verdiğiniz zaman ücretsiz numara sorgulama uygulamaları mutlaka rehberinize sınırsız erişim sahibi oluyorlar. Bazıları cep telefonunuzdaki fotoğraflara, belgelere hatta sosyal medya hesaplarınızdaki bilgilere bile erişebiliyorlar. Ücretsiz numara sorgulama uygulamalarını kullanmadan önce bu erişim izinleri üzerine düşünmekte yarar var.

Numaradan isim sorgulama işlemleri:

numaradan isim sorgulama

Numaradan isim sorgulama işlemleri için kullanabileceğiniz pek çok farklı yöntem var. SMS, internet sitesi ya da mobil uygulama yöntemlerinden birini tercih edebilirsiniz. ile başlayan bilinmeyen numara hatlarını tercih ederseniz yüksek meblağlar ödeyebileceğinizi unutmayın. 

Vodafone numaradan isim sorgulama nasıl yapılır? 

• Adım #1: Telefonunuzun Mesajlar bölümünü açın.
  • Adım #2: Yeni bir mesaj sayfası açın.
  • Adım #3: Metin bölümüne KIM boşluk 5XXXXXXXXX olarak sorgulamak istediğiniz numarayı yazın.
  • Adım #4: Mesajın alıcı bölümüne numarasını yazın ve mesajı gönderin.
  • Adım #5: Sorguladığınız numaranın kime ait olduğu kısa bir süre sonra size bildirilecek.

numaradan isim sorgulama

Vodafone numaradan isim sorgulama işlemi için tek bir SMS göndermeniz yeterli. Vodafone şu an için abonelerinden bu işlem için ekstra bir ücret talep etmiyor. Eğer bu yöntem ile sonuç alamadıysanız alternatif yöntemleri tercih edebilirsiniz. 

Turkcell numaradan isim sorgulama nasıl yapılır? (DİKKAT: Ücretli)

• Adım #1: Telefonunuzun Mesajlar bölümünü açın.
  • Adım #2: Yeni bir mesaj sayfası açın.
  • Adım #3: Metin bölümüne KIM boşluk 5XXXXXXXXX olarak sorgulamak istediğiniz numarayı yazın.
  • Adım #4: Mesajın alıcı bölümüne numarasını yazın ve mesajı gönderin.
  • Adım #5: Sorguladığınız numaranın kime ait olduğu kısa bir süre sonra size bildirilecek.

numaradan isim sorgulama

Turkcell numaradan isim sorgulama işlemini tıpkı Vodafone’da olduğu gibi SMS ile gerçekleştirebilirsiniz. Fakat Turkcell, numaradan isim sorgulama işlemi için kullanıcılarından TL işlem ücreti alıyor. Bunun yerine ücretsiz alternatifleri tercih edebilirsiniz.

Türk Telekom numaradan isim sorgulama nasıl yapılır?

• Adım #1: Telefonunuzun arama ekranını açın.
  • Adım #2: *# numaralarını tuşlayın ve arama yapın.
  • Adım #3: İşlemler menüsü açılacak.
  • Adım #4: Menüden Bilinmeyen Numaralar Servisi’ni açın.
  • Adım #5: Buradan isim ya da numara ile sorgulama yapabilirsiniz.

numaradan isim sorgulama

Türk Telekom numaradan isim sorgulama işlemi için yukarıdaki adımları takip edebilir ya da numaralı hattı arayarak Türk Telekom Bilinmeyen Numaralar Servisi’ne ulaşabilirsiniz. İsimden numara sorgulama yapmak istiyorsanız Türk Telekom’un internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

Türk Telekom internet sitesi üzerinden yaptığınız isimden numara sorgulama işlemleri ücretsizdir. numaralı hattı arayarak yapılan görüşmeler dakika başı TL, *# yöntemini kullanarak yapılan sorgulamalar ise mesaj başı TL olarak belirlenmiş bir ücrete sahip.

Ücretsiz numara sorgulama yapabileceğiniz uygulamalar:

Arayan Kimliği ve Numara Bulucu

• Yapımcı: Droid - Developer
  • Boyut: 8,4 MB 

10 milyondan fazla yüklenme sayısıyla mobil uygulama mağazalarında en çok indirilen uygulamalardan bir tanesi Arayan Kimliği ve Numara Bulucu. Bu mobil uygulamayı kullanarak, tanımadığınız cep telefonu ya da sabit hat numarasını bulabilir ve dilerseniz numaranın size ulaşmasını engelleyebilirsiniz.

Whoscall - Arayan ID ve Engel

• Yapımcı: Gogolook
  • Boyut: 18 MB 

Bu mobil uygulama da 10 milyondan fazla indirme sayısına sahip. Veri tabanında 1 milyardan fazla telefon numarası olan bu mobil uygulama sayesinde ücretsiz numara sorgulama yapabilirsiniz. Whoscall, aynı zamanda yılında Google Play tarafından yılın en iyi mobil uygulaması olarak seçilmiştir.

Simpler - Kişiler, Çevirici ve Telefon

• Yapımcı: Simpler Apps Inc
  • Boyut: 12 MB 

5 milyondan fazla indirme sayısına sahip olan Simpler, sizi arayan numaraları eş zamanlı olarak gösterme özelliğine sahip bir mobil uygulama. Bu mobil uygulama birbirinden renkli temalarıyla öne çıkıyor. 

seafoodplus.info - Caller ID, Spam Call Blocker & Contacts

• Yapımcı: Sync. ME
  • Boyut: 20 MB 

Bugüne kadar 5 milyon kullanıcı tarafından indirilmiş olan bu mobil uygulama sayesinde sizi arayan ya da size mesaj atan telefon numaralarının sahiplerini kolayca bulabilirsiniz. Bununla beraber bu telefon numaralarını engelleyebilir ve pek çok numarayı ekleyerek bir kara liste oluşturabilirsiniz.

Telefon Numarası Bulucu

• Yapımcı: Handy Tools Studio
  • Boyut: 8,6 MB 

1 milyondan fazla kişi tarafından indirilmiş olan bu mobil uygulama, size istediğiniz numaranın sahibinin nerede olduğunu harita üzerinde gösterme özelliğiyle öne çıkıyor. Dilerseniz aradığınız numaranın detaylarıyla ilgili, ayrıntılı bir rapor da alabilirsiniz. Rehberinizi en iyi şekilde kullanmanızı sağlayan bu mobil uygulama sayesinde, istemediğiniz numaraları engelleme ve bir kara liste oluşturma imkanınız da var.

call Ücretsiz numara sorgulama hizmeti veren mobil uygulamalar arasından en çok indirilen ve kullanıcılar tarafından en yüksek puanlara layık görülmüş olan mobil uygulamaları gördünüz. Bu mobil uygulamalar arasından dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Bahsettiğimiz riskleri ve oluşabilecek güvenlik problemlerini de lütfen aklınızdan çıkarmayın, ücretsiz numara sorgulama yapayım derken elinizdeki verilerden olmayın.

Emoji İle Tepki Ver

Sabit Telefon Nedir? Sabit Telefon Numaramı Nasıl &#;ğrenebilirim?

Haberin Devamı

Sabit Telefon Nedir? 

Sabit telefon, günümüzde cep telefonu kadar yaygın olarak kullanılmamaktadır. Sabit telefon ev ve iş yerlerinde kullanılabilen, kablolu veya kablosuz olmak üzere farklı seçenekleri bulunan bir telefondur. Cep telefonu kullanımının yaygınlaşmasından önce sabit telefonlarında iletişim için oldukça önemli bir yer tuttuğunu söylemek mümkündür.

Sabit Telefon Numaramı Nasıl Öğrenebilirim?

Sabit telefon kullanıcıları, kullandıkları telefon numarasını öğrenmek için, çeşitli yöntemleri tercih edebilir. İlk olarak sabit hat satın aldıkları zaman numaraları bir yere kayıt edebilirler. Numarayı unutmaları durumunda ise, sabit telefonlarını kullanarak bir cep telefonunu arayarak numaralarını görüntülemeleri mümkün olmaktadır.

Haberin Devamı

Sabit telefon numarasını öğrenmek için tercih edilebilecek olan bir diğer yöntem ise bilinmeyen numara servislerinin aranması olabilir. numarasını arayarak bilmediğiniz ve öğrenmek istediğiniz numaralar hakkında bilgi alabilmeniz de mümkün olmaktadır.

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir