pratik çiğ köfte tarifleri / Robotta Etsiz Kolay Çiğ Köfte - Nefis Yemek Tarifleri

Pratik Çiğ Köfte Tarifleri

pratik çiğ köfte tarifleri

Bu Püf Noktalar Sayesinde Bir Daha Dışarıdan Çiğ Köfte Almayacaksınız! Birbirinden Kolay Çiğ Köfte Tarifleri

Haberler

Yemek

Pratik Yemekler

Bu Püf Noktalar Sayesinde Bir Daha Dışarıdan Çiğ Köfte Almayacaksınız! Birbirinden Kolay Çiğ Köfte Tarifleri

Çiğ köfte özel günlerin veya ara öğünlerin en çok tercih edilen ürünleri arasında yer alıyor. Şanlıurfa ve Adıyaman illerinin öncülük ettiği çiğ köfteler farklı tarif ve biçimlerde siz çiğ köfte sevenlerin damak zevkine sunuluyor. Etli, etsiz, diyet ve kolajen gibi birçok çeşidiyle her geçen gün gönüllerde taht kurmaya devam ediyor. Uygun maliyetleri ile bütçe dostu olan çiğ köfte öğrencilerin de en çok tükettiği ürünler arasında yer alıyor. Gelin, hemen herkesin zevkle tükettiği çiğ köftenin birbirinden kolay tariflerine birlikte göz atalım.

1. Etsiz çiğ köftenin en lezzetli ve pratik tarifi

1. Etsiz çiğ köftenin en lezzetli ve pratik tarifi

2. En orijinal etli çiğ köfte tarifi burada:

2. En orijinal etli çiğ köfte tarifi burada:

3. Diyet çiğ köfte ile sevdiğiniz lezzetlerden vazgeçmenize gerek yok.

3. Diyet çiğ köfte ile sevdiğiniz lezzetlerden vazgeçmenize gerek yok.

Çiğ köfte denince hep aklımıza hep uzun uzun yoğrulan, maharet isteyen, her insanın rahatlıkla yapamayacağı bir tarif geliyor. Urfa başta olmak suretiyle tüm Güney Doğu&#;nun en sevilen tariflerinden kabul edilen çiğ köfte orijinalinde etli olarak yapılıp sunuluyor ancak evde daha ekonomik bir biçimde yapılmak istendiğinde elimiz hep etsiz çiğ köfte tarifine gidiyor. Onun da yoğrulması bir hayli vakit alıyor. Gelin, şu işi daha kolaylaştıralım. Karşınızda, en rahat ve lezzetlisinden: Etsiz çiğ köfte tarifi! Bu çiğ köfte yoğrulmadan, robotta bütün malzemelerin çekilmesiyle hazırlanıyor. Bu sayede hem zamanda kazanılıyor hem de yoğurmadan harika bir çiğ köfte hazırlanmış oluyor. Hadi öyleyse şimdiden ellerinize sağlık diyor, bu kolay meze tariflerinden biri olan etsiz çiğ köfte tarifine buyur ediyoruz sizleri. &#;Çiğ köfte nasıl yapılır?&#; sorunuzun cevabı tarifimizde saklı!

Etsiz Çiğ Köfte Nasıl Yapılır

1. Bulguru derince bir kaba alın ve üstüne 1,5 bardak sıcak suyu gezdirin. Üstünü kapatıp 10 dakika beklemeye alın.

2. Bulgur kabarırken soğanı robottan çekin ve tel süzgece alıp kaşığın tersiyle veya elinizle bastırarak süzün, suyunu kullanmayacağız.

3. İsotu da bir kaseye alın ve üstüne sıcak su ekleyip 5 dakika kadar beklemeye alın.

4. Bulgur kabardıktan sonra, mutfak robotuna kabarmış bulguru alın ve üstüne, robottan çektiğiniz kuru soğanı, ıslanmış isotu (suyuyla birlikte), limon suyunu, nar ekşisini, zeytinyağını, tuzu , salçayı ve kırmızı biberi ekleyip, robottan bazı zamanlar durdurarak 10 dakika kadar çekin.

Robottan geçirirken bütün malzemelerin birbiriyle harmanlanması için robotunuzu bazen durdurup bıçaklara yapışan malzemeleri temizleyerek çalıştırmaya devam edin. Kıvamı fazlaca koyu olursa zeytinyağı ilave edebilirsiniz. Acılık ve ekşilik seviyesini de damak zevkine göre ayarlayabilirsiniz.

5. Sonra bir kaba alın ve elinize birkaç dakika daha yoğurup şekillendirin.

6. Bolca marul, domates ve limonla servis edin. Afiyetler olsun!

Yanında marul, maydanoz gibi yeşillikler, söğüş salatalık, domates, turşu ile servis edebilirsiniz.

Besin Değerleri

Porsiyon 1

Bir Porsiyon İçin Miktar
% Günlük Değer *
Toplam Yağ6g10%
Toplam Karbonhidrat45g15%
Protein6g12%

* Günlük yüzde değerleri kalorilik bir diyete göredir. Günlük değeriniz, kalori ihtiyaçlarınıza bağlı olarak daha yüksek veya daha düşük olabilir.

Anahtar Sözcükler: etsiz çiğ köfte tarifi,çiğ köfte tarifi,evde çiğ köfte yapımı,kolay çiğ köfte tarifi,etsiz çiğ köfte malzemeleri,çiğköfte

Bu tarifi yaptınız mı?

Bu tarifi pinleyin ve takipçilerinizle paylaşın.

pinit

Şunun altında dosyalaÇiğ Köfte Tarifi AdıyamanÇiğ Köfte Tarifi KıymasızÇiğ Köfte Tarifi KolayÇiğköfte TarifiEtsiz Çiğ Köfte TarifiKolay Çiğ Köfte TarifiUrfa Çiğ Köfte TarifiYalancı Çiğ Köfte Tarifi

Bu tarifi 8 ay önce denemeye başladım, sebebi de annemin de benimde etsiz hazır çiğ köfteleri çok sevmemizdi. Daha önce fındıklı versiyonunu da yapmış ama tam beğenmediğim için ona da yedirmemiştim. 8 ay sonra artılarıyla eksileriyle toparlayıp bu son versiyonunu yaptım ve tam istediğim gibi oldu. Tadına baktığımda da sevindiğim kadar üzüldüm doğrusu…

Çünküsünü zaten biliyorsunuz.

Ben usta ellerden gerçek çiğ köfte yedim ama asla etlisini sevemedim. Yumurtalı çiğ köfte ve benim yaptığım gibi cevizlisi damak tadıma en çok hitap edenler oldu. Bizimki İstanbul işi diyelim en iyisi 😄

Kısa zamanda fazla yoğurmadan hazırlanması da en büyük artısı.

Sevgiler…

Etsiz Cevizli Pratik Çiğ Köfte Tarifi Tarifi İçin Malzemeler

• 2 su bardağı çiğ köftelik esmer bulgur
  • 2 su bardağı sıcak su
  • 1 adet soğan
  • 1 diş sarımsak
  • Yarım su bardağı ceviz
  • 1 yemek kaşığı salça
  • 1 yemek kaşığı isot
  • 1 yemek kaşığı sumak
  • Yarım tatlı kaşığı kimyon
  • Tuz
  • Yarım çay bardağı nar ekşisi
  • Yarım çay bardağı zeytinyağı

Etsiz Cevizli Pratik Çiğ Köfte Tarifi Tarifi Nasıl Yapılır?

1. Çiğ köftelik esmer bulgura 2 su bardağı su ekleyin ve üstünü kapatarak bulgur suyu çekip şişinceye kadar dinlendirin.
  2. Sumak ve isotu yemek kaşığı suda ıslatın.
  3. Bulgur kabarırken soğanı, salçayı, sarımsağı, cevizi, zeytinyağını kimyon ve tuzu robottan çekin.
  4. Soğanlı karışıma isot ve sumakla karıştırdığınız bulguru ekleyin.
  5. Mutfak robotunu ara ara çalıştırarak yaklaşık dakika bulguru çekin.
  6. Çektiğiniz çiğ köfte karışımını yoğurma tepsisine alın.
  7. Damak tadınıza göre nar ekşisi ve biraz daha yağ ekleyerek istediğiniz kıvama gelinceye kadar yoğurun.
  8. saat dinlendirip elinizi ıslatarak parçalar koparın, sıkarak şekil verin ve servis yapın.

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir