kulağa böcek kaçarsa ne olur / | Kulağakaçan, kulağa kaçar mı?Yalansavar

Kulağa Böcek Kaçarsa Ne Olur

kulağa böcek kaçarsa ne olur

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Çocuklarda ve akıl hastalarında bilerek, erişkinlerde kaza sonucu ya da bilinçsizce pamuklu temizleyici kullanımı sonucunda kulağa yabancı madde kaçmasıyla sıkça karşılaşılmaktadır.

Nedenler

Kulaktaki yabancı cisimler organik ve inorganik olarak 2 grupta toplanabilir:
a) Organik Olanlar: Canlı ya da cansız böcekler (sinek, tahtakurusu, hamam böceği, kene vs), bitki tohumları (fasulye, nohut, bezelye, mercimek vs)
b) İnorganik Olanlar: Taş parçası, boncuk, kalem ucu, silgi, çeşitli maden oyuncak parçaları, düğme vs.

Bulgular

Kulakta şiddetli ağrı, kaşıntı, yanma hissi, çınlama, kanama görülebilir. Diğer taraftan yabancı cisimlerin bizzat kendileri veya çıkarılmaları için yapılan dikkatsizce müdahaleler, dış kulak yolunda kızarıklık, yara ve abselere hatta bazen kulak zarı delinmelerine veya orta kulak iltihaplarına sebep olabilirler.

İlkyardım

•  Yabancı cisim kulağa herhangi bir pamuklu çubuk, kibrit çöpü veya başka bir cisim sokarak çıkartmaya çalışmayın. Bu, o nesneyi daha derinlere itebilir ve orta kulağa zarar verebilir.
  •  Eğer nesne kolayca görülebiliyorsa, esnekse ve bir cımbızla kolayca alınabiliyorsa bu nesneyi çıkarın.
  • Yer çekimi uygulamaya çalışın. Başı etkilenen kulak tarafına doğru yatırın. Hastanın başına vurmayın ama hafifçe sallayın.
  • Eğer yabancı nesne bir böcekse, o şahsın başını, içinde böcek bulunan kulağı yukarı gelecek şekilde çevirin. Kulağa sıvı vazelin, zeytinyağı, gliserin veya bebek yağı dökerek böceği dışarı doğru yüzdürmeye çalışın. Bu yağ ılık olmalı ancak sıcak olmamalıdır. Yağı döktüğünüzde kulak kanalını düzelterek yağın girişini kolaylaştırabilirsiniz. Kulak memesini nazikçe çekiniz. Böcek boğulacak ve yağ banyosunda dışarı atılacaktır. Herhangi başka nesneyi çıkartmak için yağ kullanmayınız.
  • Eğer bu metotla sonuç elde edemezseniz ve o şahıs kulakta ağrı hissediyor, işitme azalıyor veya kulakta herhangi bir maddenin yerleşik olduğu hissi devam ediyorsa acil servise başvurun.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Dr. Ülkümen Rodoplu

Dr. Ülkümen Rodoplu

funduszeue.info

Dr. Ülkümen Rodoplu, evli ve 2 çocuk babasıdır. Aile, iş ve akademik yaşamındaki başarılarının yanı sıra, tüple dalış, uzun mesafe koşu ve Motor Touring– Harley Davidson gibi ilgi alanları bulunmaktadır. Yaşamının her alanında “proje“üretme” ve “eylem” konusuna önem veren Dr. Ülkümen Rodoplu “Daha Çağdaş bir Türkiye” için değer katacak çalışmalarda bulunmaya devam etmektedir.

Kulağına kaçan sinek hayatını kararttı

Sivas'ta kulağına sinek giren sineği çıkartmak için gittiği hastanede kulağına alkol döküldüğü iddia edilen 29 yaşındaki öğretmen Sedat Bayiskit sağır oldu.

Bayiskit işitme kaybının yanında birçok sağlık sorununu da beraberinde yaşadı.

Müdahale edilen kulağı desibelin altındaki sesleri duymayan Bayiskit, denge kaybı ve baş dönmesi gibi sorunlarla da mücadele etmek zorunda kaldı.

Yaşadığı olayı elindeki sağlık raporları ve diğer hastane kayıtlarına dayanarak anlatan Bayiskit, şunları söyledi:

"Bundan yıl önce kulağıma bir sinek girdi. Benim daha önceden iki kulak zarım da delikti. Yürüyerek Sivas Numune Hastanesi aciline geldik. Burada ki doktor S.Ö'ye durumu anlattım. Doktor önce eline bir cımbız aldı. Sineği gördüğünü söyleyip bir türlü alamayınca 'bunu öldürmemiz gerekiyor' diyor. Hareket ettiğini söylüyor. Kulak zarımın delik olduğunu söylememe rağmen benden izin almadan kulağıma alkol enjekte ediyor.

Kulağ&#x;na kaçan sinek hayat&#x;n&#x; karartt&#x; - 1

ENGELLİ RAPORU VERİLDİ

Alkolü kulağıma boşaltınca birden bende baş dönmesi başladı. Müthiş bir kusma oluyor. Ardından bilincim gidiyor. Bu sırada kulağımdaki sinek daha ileriye gitmiş. Kulak Burun Boğaz uzmanı çağrılıyor. Ameliyatla kulağımdaki sinek çıkartılıyor. Ancak o günden bu yana baş dönmesi hiç düzelmedi. Yürüyemiyordum. Tedavi gördükten sonra yürümeye başladım. Kulağım desibelin altındaki sesleri duymuyor. Yüzde 41 engelli raporu verildi." 

SORUŞTURMA AÇILAMADI

Bayiskit, savcılığa suç duyurusunda bulunmasına rağmen valilik onayı olmadığı için soruşturma dahi açılmadığını belirterek, "Benim sağlığım bozuldu. Yürüyerek gittiğim hastaneden sakat ayrıldım. Bunun hesabı sorulsun. İhmal varsa tespit edilip cezası verilsin. Eğer bu ülkede adalet varsa ben bunun yerine getirilmesini istiyorum. Şikayetime rağmen soruşturma bile açılmadı. Benim tek beklentim eski sağlığıma kavuşmak. Ben onlardan hiçbir şey istemiyorum. Sadece bana eski sağlığımı versinler. Versinler bende ne istiyorlarsa vereyim" diye konuştu.

Bayiskit’in ağabeyi de kardeşinin iddialarını doğrulayarak yürüyerek girdikleri hastanede kardeşinin bilincini kaybedecek pozisyona getirildiğini söyledi.
Öte yandan doktor Ş.Ö hakkındaki iddiaları yanıtlamak istemediğini belirtti. Sivas Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'de iddialara cevap vermedi.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası