küçük şeyler üstün dökmen kitap / Küçük Şeyler Özet - Üstün Dökmen

Küçük Şeyler Üstün Dökmen Kitap

küçük şeyler üstün dökmen kitap

K&#;&#;&#;k Şeyler

Bir süredir televizyonda "Küçük Şeyler" adlı bir program yapıyorum. Bu kitap, bu programdaki bazı konuların genişletilmesi ve yeni konuların eklenmesiyle oluştu. Kitabın çerçevesi, insan ilişkileri, iletişim hataları, yaşama sevinci, çocuklarla iletişim, eşlerle iletişim, rollerimiz, kadın-erkek eşitliği

Bugüne kadar akademik kitapların yanı sıra, kısmen akademik, kısmen popüler sayılabilecek iki psikoloji kitabı yazdım (İletişim Çatışmaları ve Empati ile Varolmak, Gelişmek, Uzlaşmak.) Bunlar, daha çok meslektaşlarıma, psikoloji ve psikolojik danışmanlık öğrencilerine yönelikti. Fakat bunun yanı sıra bu iki kitapta, mesleği psikoloji olmayanlara da yönelmeye çalıştım. Buna rağmen, alanı psikoloji-eğitim olmayanlara bu iki kitap biraz teknik geldi galiba. Bazı okuyucularım, kendileri için "daha rahat anlaşılır" bir kitap istediler. Bu kitapta bu öneriye uymaya çalıştım.

Kitapta, temel konulara, özellikle toplumun ihtiyacı olduğunu düşündüğüm ve seminerlerimde izleyenlerin etkilendiklerini gözlediğim konulara yer verdim.

Pek çok kişi televizyondaki "Küçük Şeyler" adlı programımızı izledi, beğendi. Kitap ve televizyon farklı şeyler. Televizyon renkli, ama kitap da gerekli. Televizyonda paylaşamadığım, tartışamadığım konuları kitapta ele almaya çalışacağım.

&#;st&#;n D&#;kmen

Dökmen yılında İstanbul'da dünyaya geldi. İlk ve Orta öğrenimini Erzurum'da tamamladı. Ankara Cumhuriyet Lisesi'nden mezun oldu. Hacettepe Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra aynı bölümde uygulamalı psikoloji alanında yüksek lisans yaptı. Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik alanında yılında doktor, 'de doçent, 'te ise profesör ünvanını aldı. Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi'nde öğretim üyesi olarak çalıştı. Dökmen'in bilimsel kitaplarının ve makalelerinin yanı sıra şiir kitapları ve tiyatro eserleri de bulunmaktadır. 8 yıl boyunca TRT'de 94 bölüm Küçük Şeyler programını yapmıştıfunduszeue.info Radyo 3'te opera sanatçısı Murat Akar ile birlikte,gençlere operayı sevdirmeye yönelik "Biz Kim Opera Kim" adlı programı yapmıştır. Bugüne kadar çok sayıda Avrupa ülkesinde ve Avustralya'da, orada yaşayan vatandaşlarımıza maddi karşılığı olmadan konferanslar vermiştir. "Küçük Şeyler" eseri ile Türkiye Yazarlar Bir Tamamını göster

Dökmen yılında İstanbul'da dünyaya geldi. İlk ve Orta öğrenimini Erzurum'da tamamladı. Ankara Cumhuriyet Lisesi'nden mezun oldu. Hacettepe Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra aynı bölümde uygulamalı psikoloji alanında yüksek lisans yaptı. Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik alanında yılında doktor, 'de doçent, 'te ise profesör ünvanını aldı. Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi'nde öğretim üyesi olarak çalıştı. Dökmen'in bilimsel kitaplarının ve makalelerinin yanı sıra şiir kitapları ve tiyatro eserleri de bulunmaktadır. 8 yıl boyunca TRT'de 94 bölüm Küçük Şeyler programını yapmıştıfunduszeue.info Radyo 3'te opera sanatçısı Murat Akar ile birlikte,gençlere operayı sevdirmeye yönelik "Biz Kim Opera Kim" adlı programı yapmıştır. Bugüne kadar çok sayıda Avrupa ülkesinde ve Avustralya'da, orada yaşayan vatandaşlarımıza maddi karşılığı olmadan konferanslar vermiştir. "Küçük Şeyler" eseri ile Türkiye Yazarlar Birliği'nin yılı Deneme dalındaki ödülüne layık bulunmuştur. funduszeue.info Zehra Yaşın Dökmen ile evlidir. Selcan ve Tuğcan adında iki kız babasıdır. Daha az göster

Remzi Kitabevi

Yazarın Diğer Kitapları

Küçük Şeyler 2: Tulumbacı Sendromu

Küçük Şeyler 2: Tulumbacı Sendromu

Üstün Dökmen

İletişim Çatışmaları ve Empati

İletişim Çatışmaları ve Empati

Üstün Dökmen

Küçük Şeyler 4 : Eşitler Evi

Küçük Şeyler 4 : Eşitler Evi

Üstün Dökmen

Varolmak, Gelişmek, Uzlaşmak

Varolmak, Gelişmek, Uzlaşmak

Evrenle Uyumlaşma Sürecinde

Üstün Dökmen

İnsanın Korunakları -1

İnsanın Korunakları -1

Deriden Kültüre

Üstün Dökmen

İnsanın Korunakları -2

İnsanın Korunakları -2

Mimari

Üstün Dökmen

,

Selcan Dökmen

Kuzular Vadisi

Kuzular Vadisi

Üstün Dökmen

Metrestepe

Metrestepe

Üstün Dökmen

Mevsimler

Mevsimler

Üstün Dökmen

Oyuncak Şehir

Oyuncak Şehir

Üstün Dökmen

Sosyometri ve Psikodrama

Sosyometri ve Psikodrama

Üstün Dökmen

Ankara Destanı

Ankara Destanı

Üstün Dökmen

Küçük Gezginler

Küçük Gezginler

Üstün Dökmen

Piknikte…

Piknikte…

Üstün Dökmen

Menderes Irmağın Gölgesi

Menderes Irmağın Gölgesi

Üstün Dökmen

Yorgun Heykel

Yorgun Heykel

Üstün Dökmen

Toplu Şiirler

Toplu Şiirler

Üstün Dökmen

Sağdıç Cümlemiz Bir Cümleyiz

Sağdıç Cümlemiz Bir Cümleyiz

Üstün Dökmen

Köy Gezisi

Köy Gezisi

Üstün Dökmen

Hangisi Doğru

Hangisi Doğru

Üstün Dökmen

Uzaktaki Köyden Biri

Uzaktaki Köyden Biri

Haşim Gürdamar’ın Başarı Öyküsü

Üstün Dökmen

K羹癟羹k ?eyler ???st羹n D繹kmen

Kitab覺n Ad覺: K羹癟羹k ?eyler / /

Kitab覺n Yazar覺: ?st羹n D繹kmen

?

?e televizyon program覺 olarak ba?layan K羹癟羹k ?eyler, ?st羹n D繹kmen?n ?elevizyon renkli ama kitap da gerekli??g繹r羹?羹 ile birlikte kitapla?maya ba?lam覺?. ?zellikle televizyonda yer vermedi?i ve/veya yetersiz kald覺?覺n覺 d羹?羹nd羹?羹 konular覺 kitaplar覺na ta?覺m覺?. D繹rt cilt olarak 癟覺kar覺lan kitaplar 癟o?unlu?a hitap etmek 羹zere, hikayeler, 繹rnekler, 繹nermeler ve 癟繹z羹mleri bir arada sunmaktad覺r.

Psikoloji, etkili ileti?im veya ki?isel geli?im kitab覺 de?il hikaye kitab覺 tad覺nda kolay okunabilmektedir. Konu baz覺nda olmayan kitaplar t羹m sosyal becerileri ve insan ili?kilerini incelemektedir. ki?isel geli?im e?itim s羹recimiz, K羹癟羹k ?eyler televizyon program覺nda ilgili konular覺n tiyatro oyuncular覺 taraf覺ndan oynanmas覺 ile farkl覺 bir bak覺? a癟覺s覺 kazanm覺?t覺. Bu sebeple bizim i癟in ayr覺 bir 繹neme sahiptir. Oyuncular ?st羹n D繹kmen?n m羹dahaleleri ile konular覺 farkl覺 oynay覺p farkl覺 sonu癟land覺rd覺klar覺nda, seyredenlerde olu?an fark覺ndal覺k 繹nemli idi.

??Bir s羹redir televizyonda ?羹癟羹k ?eyler??adl覺 bir program yap覺yorum. Elinizdeki kitap, bu programdaki baz覺 konular覺n, geni?letilmesi ve yeni konular覺n eklenmesiyle olu?tu. Kitab覺n 癟er癟evesinde insan ili?kileri, ileti?im hatalar覺, ya?ama sevinci, 癟ocuklarla ileti?im, e?lerle ileti?im, rollerimiz, kad覺n erkek e?itli?i??Bug羹ne kadar akademik kitaplar覺n yan覺 s覺ra, k覺smen akademik, k覺smen pop羹ler say覺labilecek iki psikoloji kitab覺 yazd覺m (襤leti?im ?at覺?malar覺 ve Empati / Varolmak, Geli?mek, Uzla?mak) alan覺 psikoloji-e?itim olmayanlara bu iki kitap biraz teknik geldi galiba. Baz覺 okuyucular覺m kendileri i癟in ?aha rahat anla?覺l覺r??bir kitap istediler. Elinizdeki kitapta bu 繹neriye uymaya 癟al覺?t覺m??/span>

K羹癟羹k ?eyleri, k羹癟羹msemeyin, fazla da 繹nem vermeyin.

K羹癟羹k ?eylere hakk覺n覺 verin.

K羹癟羹k ?eylere hakk覺n覺 vermek, ya?ama hakk覺n覺 vermektir.

E?er siz ya?ama hakk覺n覺 verirseniz, ya?am da size hakk覺n覺 veriri.

Siz, bu d羹nyaya ve 羹lkenize hem bor癟lusunuz hem onlardan alacakl覺.

E?er borcunuz alaca?覺n覺za yak覺n ise ?ansl覺s覺n覺z;

Kendinizi, haks覺zl覺?a u?ramam覺? hissedersiniz, haks覺zl覺k da etmemi? olursunuz, keyifli bir ya?am s羹rersiniz. E?er??/span>

Baz覺lar覺m覺z bazen d繹rt elle sar覺l覺r ya?ama. Fark ederek, hissederek, 璽n覺 ya?ayarak. Baz覺lar覺 ise parmak ucuyla tutar ya?am覺??/span>

?st羹n D繹kmen hissederek, an覺 ya?ayarak, ya?ama d繹rt elle sar覺larak ya?aman覺n ko?ullar覺n覺 veriyor d繹rt kitab覺nda da.

Payla?:

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası