ameno ilahisi / Era – Ameno Şarkı Sözleri ve Türkçe Anlamları - lyrics | çevirce

Ameno Ilahisi

ameno ilahisi

hepimizin bildiği era nın amenoşarkısının kilise müziği olup olmaması sorunsalıdır.

hepimiz dinlerken günaha giriyormuş gibi hissederiz veya bir kilisenin önünden geçermiş gibi. kuzey kıbrıslı genç arkadaşlarımızın yapıp youtube a yüklediği video da kilisi müziği gibi gelmesine sebep olmuştur. kimi görüşlere göre kilise müziğidir kimi görüşlere göre ise hoş bir latince müziktir.

eğer kilise müziğiyse bu hıristiyanların bize oynadığı bir oyundur!!11!1! o yüzden sordum sarı çiçeğe ilahisini onlara dinletmeliyiz.

orijinal ameno;

funduszeue.info?v=6SvxaNQ6d7M

kktcli arkadaşların yaptığı ameno;

funduszeue.info=1&feature=endscreen

bu da bizim onlara dinletmemiz gereken ilahimiz;

funduszeue.info?v=Anbchk1PprI

ameno kilise dualarından derlenip müzik haline getirilmiştir.

(bkz: era)
(bkz: ameno)

şarkının kilise şarkılarına benzemesinden dolayı ortaya çıkan durum. Kilise ile ilgisi yoktur.

Ameno

Ameno

27 Temmuz

''Era'' müzik grubu Fransız besteci Eric Lévi’nin kurduğu bir müzik topluluğudur. yılında “Les Visiteurs” filminin müziklerini bestelemekle müzik hayatına başlayan gruba zaman içinde birçok farklı müzisyen dâhil olmuştur. ‘’Gregorian chant’’ denilen koro türü farklı bir müzik tarzı oluşturan grup, şarkı sözlerini yazarken çoğunlukla Latince ve kısmen de Arapçayı, pek çok şarkısında da hayali -veya bilinmeyen- bir dilin kelimelerini kullanır. 

Era grubu yılındaki ‘’Era I’’ albümleriyle çıkış yapar. Grubun ‘’Era II’’, ‘’The Mass’’, ‘’The Best of Era’’ albümleri de vardır. Grubun en ünlü şarkısı ‘’Ameno'’dur. ‘’Ameno’’ İtalyanca'da "hoş, sevimli, kibar" anlamlarına gelmektedir Ayrıca "Ameno", Latince ifşa etmek, açıklamak da demektir. (Şarkıda geçen Ameno dom: açıkla asker, Ameno dori me: açıkla al beni) 

Şarkıda geçen ‘’Martyr’’ (mantiro) kelimesi dini veya politik görüşü uğruna, acı çekerek ölen-öldürülen, mazlum, şehit, kurban veya mağdur anlamına gelmektedir. (ki şarkının son kısmında asker olarak bahsi geçen kişiler bunlardır.)

Ameno şarkısında da ‘’Gregorian chant’’ denilen koro türü etkili ve dinlendirici şekilde kullanılmıştır. Bu şarkı ‘’Gregorian chant’’ şeklinde söylendiği için Hristiyanlıkla ilgili sanılır. Şarkının Hristiyanlıkla bir ilgisi olmadığı gibi sözlerinin de kayda değer bir anlamı yoktur. (Arka arkaya söylenen Latince kelimelerin hiç bir anlamı yoktur!)

Şarkının klibinde ise Ortaçağ’da geçen bir savaş anlatır. Bu savaşta, bir köye baskına gelen atlı birliğinden kaçan köylüleri ve bunların arasında da 17 yaşlarında bir kız ve iki küçük kardeşini anlatılır.

Şarkı sözü ve şarkının bağlantısını arka arkaya sunuyorum. Şarkıyı beğeneceğinizi umuyorum. Biliyorsunuz gam, keder, tasa, endişe yok Sadece müzik var

Sizlere güneşli, pırıl pırıl güzel bir gün diliyorum

Osman AYDOĞAN

Era, Ameno:
funduszeue.info?v=RkZkekS8NQU

Troy filmi görüntüleri eşliğinde Ameno:
funduszeue.info?v=ai7sTP6-jrw

Şarkı Sözü:

Dori me interimo adapare dori me
beni içine (içeri) al, özümse beni
Ameno ameno lantire lantiremo dori me
saklananı ifşa et(ortaya çıkar,açıkla), al beni
Ameno omenare imperavi ameno
göster(anlat) anlaşılamayan işaretleri, açıkla
Dimere dimere mantiro mantiremo ameno
bana savaşı anlat, şehit ruhları (martyr *) gibi, açıkla

Omenare imperavi emulari ameno
anlaşamayan işaretlere benze (özümse,öykün), açıkla
anlaşamayan işaretlere benze (özümse,öykün),açıkla

Ameno ameno dore ameno dori me ameno dori me
açıkla, açıkla sessizliği, açıkla; al beni, açıkla; al beni
Ameno dom dori me reo ameno dori me ameno dori me dori me am
açıkla asker, al beni uzaklara; açıkla, al beni; açıkla şimdi al beni

Yorumlar- Yorum Yaz

ERA'nın AMENO şarkısı (hristian ilahisi) bunun klibini gören????

• Konu Sahibi
    hani bazen duymuşsunuz bi hristian ilahisi var:
    "amenoo ameno do re, ameno do ri meee, ameno dooooo riiiiiii meeeeeeeeeeee"
    bi adam s&#;yl&#;o

o grubun adı Era, bu şarkının adı da Ameno
    bu şarkıyı ve grubu bilenler bunun bi klibi varmış, TVlerde g&#;sterilmiş (ama b&#;y&#;k ihtimal Hotbird'deki yabancı kanallar) hi&#; raslayan ve izleyen var mı??? nası bi klip yaw??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HANDSOME -- 24 Ocak  >

• Yarbay
    25 Mesaj
    Buyur kardeş bende &#;ok merak etmiştim.
    funduszeue.info?v=GWw74mqhwnQ

ahada sana s&#;zleri :

Dori me interimo adapare dori me
    Ameno ameno lantire lantiremo dori me
    Ameno omenare imperavi ameno
    Dimere dimere mantiro mantiremo ameno
    Ameno ameno dore ameno dori me ameno dori me
    Ameno dom dori me reo ameno dori me ameno dori me dori me am
  • Yarbay

Valla ben de merak ediyordum. YouTube'de Era'nın diğer videolarını da izledim. Bu grubun &#;yeleri hi&#; kendini g&#;stermiyor. Her klipte de Hristiyan teması var ancak film gibi anlatılıyor.
  • Yarbay
    Eric Levi adında bir adamın projesiydi Era,grup değildi yani,sanırım 2 alb&#;mleri var 90'lı yıllarda,pek başarılı değiller benceEnigma'yı tercih ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arhavili_08 -- 20 Temmuz ; >
  • Yarbay

Orjinalden alıntı: Laz

Eric Levi adında bir adamın projesiydi Era,grup değildi yani,sanırım 2 alb&#;mleri var 90'lı yıllarda,pek başarılı değiller benceEnigma'yı tercih ederim

Bende orjinal alb&#;mleri vardı. İlk alb&#;m&#; (Era I). S&#;perdi. &#;ok başarılardı bence. Ama nedense pek tutmadı ve alb&#;mle kaldı.

funduszeue.info

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C1E9C52E6 -- 20 Temmuz ; >

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  • Binbaşı
    2 Mesaj
  • Yarbay
    2 Mesaj
  • Yarbay
    zaten horta alışkın konu. klipteki ablamız kim acaba? bir filme falan &#;zel mi yazılmış şarkı acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UçamayanZüperGahraman -- 16 Kasım ; >
  • yeni mesaja gitYeni mesaj
    Bilgi ikonYeni mesajları sizin için sürekli kontrol ediyoruz, bir mesaj yazılırsa otomatik yükleyeceğiz.Bir Daha Gösterme

Benzer içerikler

Kilise müziğine ne ad verilir?

Gregoryen İlahi (Latince: cantus choralis sive ecclesiasticus &#;korolu, ya da kilise müziği&#;) ya da Gregoryen müzik, Roma Katolik Kilisesi&#;nin Latince dilinde tek sesli ilahilerine verilen genel addır.

Hristiyan şarkılarına ne denir?

Baptist, Metodist, Lu- teriyen ve Pentakostal geleneğe bağlı kiliseler, Hıristiyan müziğinin dönüşü- münde ve yaygınlaşmasında rol almıştır. Bu süreç yeni tarz ilahiler ve daha sonrasında Gospel Müziği olarak kendini göstermiştir.

Era ameno kilise müziği mi?

Ameno, New Age bir grubun dinleyenlerde hastalık derecesinde bağımlılık yapan oldukça ilginç bir parçası. Gregoryen tarzı müzik yaptıklarından ilk etapta kulağa kilise müziği gibi gelen bu parçanın klibi de haylı ilginç. Bu meretin sözleri Lâtince.

Pazar ayini nasıl yapılır?

dualar ve ilahiler okunur, çoğu kilisede koro hazırda bulunur. vaaz verilir, tövbe duası yapılır, vaftiz andı yenilenir ve son olarak da isa mesih&#;in kanını temsilen şarap, bedenini temsilen ekmek verilir halka. kısaca düzen bu şekildedir.

Kilise Orguna ne denir?

Borulu org, körükle verilen basınçlı havanın tahta veya metal borulardan geçerken içerideki hava sütunlarının titreşmesi sayesinde ses üreten bir müzik enstrümanıdır. Klavyeli ve pedallı bir enstrümandır. Değişik ses tonları ve notalar piyanoda olduğu gibi tuşlarla denetlenir. En çok bilinen türü kilise orgudur.

Ortodoks mezhebi ne demek?

Ortodoks Hristiyanlık, Doğu Ortodoks Kilisesi ve Oryantal Ortodoksluk için kullanılan ortak adlandırma. Hristiyanlığın bu iki mezhebi de antik Hristiyan Kilisesi&#;nin inancı, doktrini ve uygulamalarına olan bozulmaz bağı vurgulamak için ortodoks (Yunanca&#;dan: orthos + doxa, anlamı doğru düşünce) kavramını kullanır.

Hristiyan Ilahisine ne denir?

Salve Regina, veya Kutsal Kraliçe , bir Hristiyan ilahisidir. Meryem Ana İlahisi olarak geçer ve bu tarz ilahiler Meryem Ana&#;ya adanır. Bu ilahiyi söyleyenlerin çok büyük kesim Katolik&#;tir. Hristiyanların pazar günlerindeki kilise ayinlerinde bu ilahi söylenir.

Dinsel ve kutsal konuların koro ve solistler tarafından orkestra eşliğinde söylenmesi nedir?

Oratoryo: Dinsel ve kutsal konuların koro ve solistler tarafından orkestra eşliğinde söylenmesidir.

Ameno hangi din?

Ameno şarkısında da &#;Gregorian chant&#; denilen koro türü etkili ve dinlendirici şekilde kullanılmıştır. Bu şarkı &#;Gregorian chant&#; şeklinde söylendiği için Hristiyanlıkla ilgili sanılır.

Hristiyan Ameno ne demek?

Arapça karşılığı &#;Amenu&#; dur. Ölmeden önce Allah&#;a ulaşmak demektir.

Ayin nedir nasıl yapılır?

Âyin (Farsça:آیین) ya da ritüel, genellikle önceden belirlenmiş bâzı kurallara göre icra edilen dînî tören. Âyinlerde çoğunlukla sembollerden ve ilahî kavramlardan faydalanılır. Genellikle tapınaklarda, özel giysilerle ve bâzı dinlerde özel makyajlarla yapılır. Yanlış bir kanı olarak genellikle Hristiyanlığa atfedilir.

Ayin hangi gün yapılır?

Kutsal Cumartesi Ayini Ayin &#;Işığın hizmeti” ile başlar. Beyaz cüppesini giyen rahip, paskalya mumu ile kilisenin önünde yanan ateşin önüne gelir. Orada cemaatte aynı şekilde toplanır.

Org ve piyano arasındaki fark nedir?

Piyanoda ses, teller olu ile meydana gelir. Orgda Ses, üflemeli çalgılarda meydana geldiği gibi içerdeki hava bölümlerinin titreştirmesiyle elde edilir. Piyanonun tuşlarına basıldığında içeride bulunan tahta çekiç vasıtası ile tellere vurarak sesi oluşturur. Org klavyeli bir enstrumandır.

Org nedir özellikleri nelerdir?

Ucu kapalı bir boru, iki katı uzunluktaki ucu açık bir boru ile aynı sesi verir. Orgda çentikli ve dilli olmak üzere iki çeşit boru vardır. Çentikli borular basit bir düdük biçimindedir. Hava kasasından gelen hava, borunun içindeki çentikten geçerken titreşir ve flüt sesine benzeyen bir ses çıkarır.

Ortodoks mu Katolik mi?

Ortodokslarda kutsal Ruh sadece Baba&#;dan İsa aracılığıyla çıktığına inanılır. Katoliklerde ise hem Baba hem Oğul&#;dan çıktığına inanılır. Katolikler Papa&#;nın Tanrı&#;yı temsil ettiğine, hatadan muafiyetine inanır. Ortodokslar ise karşı çıkarak, Peygamberlerin dahi hata yapabileceğine inanır.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası