suhulet kantonyan kimdir / Sosyal medya, ateist açıklaması sonrası Öykü Gürman'a Yavuz Bingöl'ü hatırlattı

Suhulet Kantonyan Kimdir

suhulet kantonyan kimdir

TweetTunnel

@RABIADENIZKOZBEdoğru:)) @devinozgurcinarsenaryo ekibindeyim canBen de çok eğleniyorum😘😇🫶 funduszeue.info önderler silinmez!!!❤️😘😄 funduszeue.info girip hallettim😘Sorunn yok @[email protected]@nazeningemiçöz bu işi funduszeue.infoi boşver. Sen tek başına yetersin.. funduszeue.info
Retweeted by SUHULET KANTONYAN@yesimsahin35@semihbylcans @GreywolfPatriot@semihbylvay be kimler funduszeue.info kimlerlee funduszeue.info@ednayanardagen iyi köfte odurHahahagagagagagfhkllşşş anneannemi camdan atmadığıma dua et hamınnoğlu ahahaghhhjjjl… funduszeue.info@GreywolfPatriothayır kadını alıp huzur evine teslimedecem :))Merhaba Yarenlerr!!!!! Selam Felaket arkadaşlarım!! Gece taymına giriş yapıyorummm funduszeue.info://funduszeue.info@fhaykirrtamam başkan😘 @cumhurunal@semihbyl🙏😘sizede @dilekNver@whissskyy🫶🫶 @twittipduru@zefiroszeferiya@semihbyl✌️✌️ @vedatmilorhahahagfhhkBugün @semihbyl'i ödüllendiriyorum..Şans ondan yana yandıfunduszeue.info olsun koçum @whissskyyde antibiyotiklerde saat… funduszeue.info memlekette benden gurme insanın aq!Net! funduszeue.info@ugurfakiiolmadığımız masa imzalar eksikikşşi @whissskyy@semihbylvallaArif beycim bak bu defa baskanla kaldırdık 😁😁😁 @whissskyyfunduszeue.info
Retweeted by SUHULET KANTONYAN@whissskyy@semihbylolum seni kaldırmışlar bunlar alkole engel değil ciddiyim ahahsg @BYureklican@semihbyl🙏🎈 @serefunalan1@semihbylsağlığa @teyze_mucella@semihbylatmammı funduszeue.info@mmrve__@semihbylcan can @meltemsalmans@semihbylbaşkan🎈 @teyze_mucella@semihbylalandayız kop gel @denisinbiri@semihbylvay denoxan😘😘 @ilkerofficial@semihbylcanım @AltanyYclaltan@semihbyl✌️✌️😘😘Kadehimizi @semihbylilen sevenlerimizin gönlüne mutluluğuna sevmeyenlerimizin ise babasınınnamına kaldırıyoruzzz… funduszeue.info gün içmeyin kuzularım içmeyin. Şerefe günü hep birlikte kaldırırız. Az dinlendirin vücudu. Sağlık için. Bakın b… funduszeue.info
Retweeted by SUHULET KANTONYANKral her zamanki gibi mangalı izliyor @whissskyyfunduszeue.info
Retweeted by SUHULET KANTONYANAlandayızz birazdan mangal yakacaz @semihbylilen funduszeue.info beni karıştırmasanız funduszeue.info@whissskyy@nazeningemi@semihbylÜzülmeyin viski beyciğim, beni de ekti o namkör suhulet kişisi 😂😂😂 Kahvemi sizin… funduszeue.info
Retweeted by SUHULET KANTONYAN@hizlisayar@semihbylahahfjk Serdarım @hizlisayar@whissskyy@semihbylahahahsghhhh 😘😘🫶 @whissskyy@semihbyl@hizlisayarHocam sana çara olamazŞu an çok matemliyim. Tarifi imkansız duyguların içinde bozuluyorum. Canım suhum @nazeningemisapanca havzasına ex-… funduszeue.info
Retweeted by SUHULET KANTONYAN@semihbylYoldayım @whissskyye nisper olsun tek başına ordi funduszeue.info gideyim @semihbylın fabrikaya,yapılacak işlere imza atarken viskimi doldursun içeyim.. Akşama doğru mang… funduszeue.info@katyanerdesinfaşistlere güvenmem @Baharlik@ProfBilgeYilmazhahahsgagsga yaw he heHer sağcı gibi anlaşmış.Zaten seçimde dw yoktu hanfendi şimdi karekter satıfunduszeue.info out iyin in😘 funduszeue.info tam aşk adamı ya sen? 😂😂😂 @nazeningemifunduszeue.info
Retweeted by SUHULET KANTONYAN@heroqlatezkinini diri tut kekecan @Dpubbar1stockholme selam @GreywolfPatriotgüniş beybi @whissskyy@semihbyl@orha5n1k@karayagmur_Yol güzellDüşük bütçeli bayram için reklam filmimiz de yayında. Yönetmen koltuğunda @nazeningemisuhu başkan. Senarist… funduszeue.info
Retweeted by SUHULET KANTONYANOy desinler desinler isterse ibnahtordur desinler seni de bana verdinler erzincanlı desinler funduszeue.info birçullu günaydınnn funduszeue.info

Sizin mutluluk tanımınız nedir?

Bu seferki yazımda, benden size bir şeyler aktarmayı hedefleyen bir metin okumayacaksınız. Hep biraz böyle yapardım; bir aktarım yapmaya çalışır, sonrasında kendi dünyanızda o konuyu düşünmenizi, derinleşmenizi sağlayacak birkaç satır eklerdim aralara. Bugün ise, işi genelde yaptığımdan daha çok size bırakacağım. Nedenine gelince, hem tek bir mutlak doğru cevabı olmadığından Hem de biraz benim kendi içimde yaşadığım duygu durumundan, yeni bir farkındalıktan Konumuz ise, başlıktan anlayacağınız üzere mutluluk.

Geçenlerde kendimde yeni bir davranış ve olaylara yaklaşım modeli fark ettim. Ve ben bu var oluş şeklime tamamen yabancıyım. Mutluyum, ama bir başka mutluyum. Bana mutluluk hissini yaşatacak, yaşatan şeylere karşı da bir başka mutluyum. Aslında beni mutsuz edebilecek/eden şeylere karşı da bir başka mutluyum. (Pozitif, iyimser bir bakış açısının ötesinde bir başkalık bu) Herhangi bir etkenden bağımsız, yeni bir mutluluk haliyle tanıştım. Hem içimdeki çocuğun coşkulu sevinci, hem içimdeki bilge yanımın olgunlukla mutluluğu ve mutsuzluğu karşılayışı, hem ruhumun tüm bunları toplayıp bana seslenişiyle bir kabul, teslimiyet hali. Sanki doğrusu zaten buymuş ve ben biliyormuşum da şimdi hatırlamışım gibi. Ama öteki taraftan, eski ben için çok yeni ve şaşırtıcı.

Anlatması zor

Ben tüm bunları yaşarken, sosyal medya hesaplarımdan aşağıda okuyacağınız paylaşımı yaparak ‘Başkaları da benim gibi hissediyor mu acaba?’ soruma cevap bulmak ve mutlulukla ilgili düşünceleri öğrenmek istedim.

“Mutluluk nedir?” sorusuna bakın kimler ne cevapları vermişler:

Aristo: Bilgidir

Epikür: Azla yetinmeyi bilmektir

Nietzsche: İdeal tembelliktir

G. Orwell: Özgürlüktür

Marquez: Eksik parçanı bulmaktır

V. Hugo: Ailedir

J. Barrie: Sevdiğin işi yapmaktır

Suhulet Kantonyan: Eğlenceden yorulmaktır

Tolstoy: Mutluluk bir alegoridir

Cemal Süreya: Kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı

“Peki sizce mutluluk nedir?” sorusunu sordum. Pek çok cevap aldım. Her cevap benim için çok kıymetliydi, ama soruyu derinleştirmeden sorduğum için sanırım aslında merak ettiğim yeni farkındalık düzeyinden yanıtlar alamadım. Zaten mutluluğun tanımının hem kişiden kişiye hem de göreceli olarak; yaşanmakta olana, zamana ve bakış açımıza göre değiştiğini biliyoruz. Biraz ötesini kurcalamak istemiştim, beceremedim. Ses de çıkarmadım.
Tiffany Moore’dan bir alıntı okumuştum. “ kişi bir seminerdeydi. Konuşmacı birden durdu ve bir grup çalışması yapmaya karar verdi. “Herkese bir balon vererek başladı. Herkes balonuna adını yazmalıydı. Sonra bütün balonlar toplandı ve bir odaya kapatıldı. Katılımcılar odaya alındı ve 5 dakika içinde üzerine isimlerini yazdıkları balonu bulmaları söylendi. Herkes deli gibi kendi adını aramaya başladı, insanlar çarpıştılar, birbirlerini ittirdiler, tamamen bir kaos ortamı oluştu. 5 dakikanın sonunda kimse kendi balonunu bulamamıştı.

Konuşmacı bu sefer herkesin bir balon almasını ve üzerinde adı yazan kişiye o balonu vermesini söyledi. Birkaç dakika içinde herkes kendi balonuna kavuşmuştu. Konuşmacı dedi ki: “Yaşamımızda bunu görüyoruz. Herkes deli gibi mutluluğu arıyor ve nerede olduğunu bilmiyor. Bizim mutluluğumuz, başkalarının mutluluğunda gizlidir. Onlara mutluluk verin; sizinki size gelir. Ve insanların yaşam amacı da budur Mutluluğun peşinden gitmek.”

Evet, bir de bu boyutu vardı mutluluğun: arayış hali ve buna eşlik eden ihtiyacımız olanın bize gelmesi hali. Buna ilave bir de yansıma, yankı hali var diye biliyorum. “İçinde ne varsa dışında o olur” deriz ya, işte tam da o hal. Yaşamın daima bize, ona verdiklerimizi geri vermesi. Yaşamımız, yaptığımız davranışların aynasıysa eğer, ki bence de çoğu zaman öyle. Daha fazla mutluluk istediğimizde daha fazla mutlu olmalı ve mutlu etmeliyiz. Daha fazla sevgi istediğimiz zaman da kendimizi sevgiye açabilmeli, kendimizi de sevmeyi bilmeli ve daha çok sevmeliyiz herkesi, her şeyi, her olanı. Çünkü, yaşam gerçekten bir tesadüf değil; bir matematiği ve kurgusu var. Bunlar zaten şu ana kadarki bilinç ve varoluş düzeyinde bildiğimiz şeylerin bir hap özeti.
Peki ya ötesi, daha fazlası Hani o mutluluğun anlatmayı beceremediğim halini siz de yaşıyor musunuz? Mutluluğun bildiğimizin ötesinde başka bir var oluş şeklini deneyimlediğiniz oluyor mu?

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası