pamuk oyunları / Konteyner kentin "Pamuk prensesi" depremzede miniklere oyunlarla moral oluyor

Pamuk Oyunları

pamuk oyunları

Konteyner kentin "Pamuk prensesi" depremzede miniklere oyunlarla moral oluyor

Daha önce ücretli çocuk gelişimi öğretmenliği yaparken kırsal mahallelerdeki okullarda giydiği kostümlerle çocukları eğlendiren Aksoy, 6 Şubat'taki Kahramanmaraş merkezli depremlere Antakya ilçesinde yakalandı.

Akasya Mahallesi'nde oturdukları üç katlı müstakil evden yaralı kurtulmayı başaran Aksoy, ağabeyi ve iki yeğenini kurtardıktan sonra İskenderun'daki kanser hastası annesi ile kız kardeşine ulaşarak birlikte çadır kentte yaşamaya başladı.

Kısa süre önce ailesiyle Konya Konteyner Kent'te yerleşen Aksoy, burada depremzede minikler için bir şeyler yapmaya karar verdi. Evinin enkazından kurtardığı pamuk prenses kostümünü giyen Aksoy, konteyner kentte çocuklarla etkinlikler yapmaya başladı.

Kostümtüyle konteyner kentin "Pamuk prensesi" olarak anılmaya başlayan Aksoy, çocuklarla müzik eşliğinde dans edip oyunlar oynayarak onlara moral veriyor.

"Çocuklarla iç içe olmak benim için ayrı mutluluk"

Babasını küçük yaşta kanserden kaybeden Aksoy, AA muhabirine, deprem sırasında ağabeyi ve yeğenlerini kurtardığı için büyük sevinç yaşadığını söyledi.

Yaklaşık iki ay çadırda yaşadıktan sonra konteynere taşındıklarını aktaran Aksoy, haftada iki gün Yayladağı ilçesinde gönüllü öğretmenlik yaptığını belirtti.

Diğer günlerde de konteyner kentte enkazdan çıkardığı pamuk prenses kostümünü giyerek etkinlikler yaptığını anlatan Aksoy, şöyle devam etti:

"Şu an çok mutluyum, konteyner kentte pamuk prenses olarak anılıyorum. Çocuklar sürekli kapımı, pencerelerimi tıklatıyorlar. Gece gündüz gönüllü şekilde çalışmaya devam ediyorum. En büyük hayalim, çocukluğumdan bu yana ana sınıfı öğretmeni olmaktı. Hayalimi başardığımı düşünüyorum. Atanamadım, evet ama çocuklarla iç içe olmak benim için ayrı mutluluk. Yani öğretmen olmama gerek yok. Sadece öğretmen olup sınıfa girince çocukların kalbine dokunmuyorsunuz, çocuklarla vakit geçirdikçe onların kalplerine dokunabiliyorsunuz zaten. O şekilde hayallerimi gerçekleştirdim. Üniversiteden bu yana gönüllüyüm."

Aksoy, faaliyetini görenlerin kendisine yüz boyası, malzeme desteğinde bulunduğunu belirtti.

Yaraların birlikte sarılacağını dile getiren Aksoy, çocukların deprem travmasını atlatmasına destek olmak için gönüllü çalışmaya devam edeceğini sözlerine ekledi.

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.

Dedektif Pamuk
Konuk Çocuk Oyunu - Tiyatro Kök35

background

Dedektif Pamuk, mesleğindeki ilk görevi nedeniyle çok heyecanlıdır: Doli’yi yakalaması gerekmektedir.

BİLET AL
image

Dedektif Pamuk

Dedektif Pamuk, mesleğindeki ilk görevi nedeniyle çok heyecanlıdır: Doli’yi yakalaması gerekmektedir. Bu çok önemli bir görevdir, çünkü Doli, ormandaki hayvanları hayvanat bahçelerine götürmek için avlamaktadır. Pamuk, Doli’nin hakkından gelmek için arkadaşlarından yardım alır.

“Dedektif Pamuk”, seyircilerini, iyi amaçlar edinmek, amaçları uğruna çaba göstermek ve başarılı olmak üzerine düşünmeye davet eden, hem maceralı hem eğlenceli bir oyun.

Bilet Fiyatları

Tam - TL
Öğrenci - TL
Sınırlı sayıda indirimli arka sıra biletleri için funduszeue.info

Tarih
Oyunun Süresi

45 dakika

Yazan

Eda Nur Solaklı

Yöneten

Anıl Alkan

Oyuncular

Umut Can Koçmen, Meva Nur Akagündüz, Eda Nur Solaklı

Psikolog

Büşra Danışan

Koreografi

Doğan Üstünyavuz

Görsel Danışman

Sahir Erdinç

Dekor ve Kostüm Tasarım

Lara Divanoğlu

Makyaj Tasarım

Beril Özkan

Işık ve Müzik Tasarım

Haydar Eldeniz

Teknik İşler

Murat Sağlam, Asmin Doğan

Dedektif Pamuk

BİLET AL
Oyunun Süresi

45 dakika

Yazan

Eda Nur Solaklı

Yöneten

Anıl Alkan

Oyuncular

Umut Can Koçmen, Meva Nur Akagündüz, Eda Nur Solaklı

Psikolog

Büşra Danışan

Koreografi

Doğan Üstünyavuz

Görsel Danışman

Sahir Erdinç

Dekor ve Kostüm Tasarım

Lara Divanoğlu

Makyaj Tasarım

Beril Özkan

Işık ve Müzik Tasarım

Haydar Eldeniz

Teknik İşler

Murat Sağlam, Asmin Doğan

Dedektif Pamuk

Dedektif Pamuk, mesleğindeki ilk görevi nedeniyle çok heyecanlıdır: Doli’yi yakalaması gerekmektedir. Bu çok önemli bir görevdir, çünkü Doli, ormandaki hayvanları hayvanat bahçelerine götürmek için avlamaktadır. Pamuk, Doli’nin hakkından gelmek için arkadaşlarından yardım alır.

“Dedektif Pamuk”, seyircilerini, iyi amaçlar edinmek, amaçları uğruna çaba göstermek ve başarılı olmak üzerine düşünmeye davet eden, hem maceralı hem eğlenceli bir oyun.

Binlerce etkinlik ve mekanı keşfet

Dedektif Pamuk (Çocuk Oyunu)

Yaş Sınırı: 2+

Süre: 45 dk.

Oyuncular: Umut Can Koçmen, Meva Nur Akagündüz, Eda Nur Solaklı
Yazan: Eda Nur Solaklı
Yöneten:  Alkan

*Tiyatro Kök35 organizasyonunda gerçekleşecek olan etkinlik seanslarında iptal,iade kabul edilmemektedir.

• Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
• Biletiniz mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak ise, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçmenizi rica ederiz, aksi takdirde biletinizin iptal işlemi gerçekleştirilememektedir.
• Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir.
• Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
• Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
• Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası