prof dr tuncay duruöz randevu / Doç. Dr. Atalay DOĞRU - Süleyman Demirel Üniversitesi

Prof Dr Tuncay Duruöz Randevu

prof dr tuncay duruöz randevu

Ali Erhan &#;zdemirel

Uzm. Dr.

Romatoloji

İlgi Alanları

Uzmanlık Alanları

• İltihablı eklem romatizması
  • Romatoid artrit
  • Spondiloartritler (Ankilozan spondilit, psöriatik artrit…)
  • Kristal artropatiler (Gut, CPPD…)
  • Bağ dokusu hastalıkları (SLE, Sjögren sendorumu, Sistemik skleroz…)
  • Osteoartrit (kireçlenme)
  • Vaskülitler
  • Ailevi Akdeniz Ateşi
  • Behçet Hastalığı
Diğer Alanlar 
  • Yaygın ağrı sendromları
  • Fibromiyalji 
  •         :  Ankara Liv Hospital Romatoloji Kliniği – Uzman Doktor
  • Gaziler FTR Eğitim Araştırma Hastanesi – Uzman Doktor
  • Dışkapı Yıldırım Bayazıd Eğitim Araştırma Hastanesi – Uzman Doktor
  • Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi – Romatoloji Yan Dal Uzmanlık Eğitimi
  • Kırşehir Ahi Evren Eğitim Araştırma Hastanesi Mecburi Hizmet 
  • Ankara Eğitim Araştırma Hastanesi FTR Anabilim Dalı– Uzmanlık Eğitimi
  • Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi – Lisans

A. Uluslararası hakemli dergilerde yayınlanan makaleler (SCI,SCI-E,SSCI,Arts and Humanities)

i. Sahin Ozdemirel T, Ozdemirel AE, Akinci Ozyurek B, Yenibertiz D, Erdogan Y. The evaluation of lung involvement and functional capacities in patients diagnosed with primary Sjogren's syndrome. Int J Clin Pract. Oct;75(10):e doi: /ijcp Epub Aug 6. PMID:

ii. Tecer D, Sunar I, Ozdemirel AE, Tural R, Kucuksahin O, Sepici Dincel A, Ataman S. Usefullnes of atherogenic indices and Ca-LDL level to predict subclinical atherosclerosis in patients with psoriatic arthritis? Adv Rheumatol. Nov 14;59(1) doi: /s PMID:

iii. Nas K, Kiliç E, Çevik R, Bodur H, Ataman Ş, Ayhan F, Akgül Ö, Akinci A, Altay Z, Çapkın E, Dağli AZ, Duruöz T, Gürer G, Göğüş F, Garip Y, Kaçar C, Kamanli A, Kaptanoğlu E, Kaya T, Kocabaş H, Özdemirel EA, Özel S, Sezer İ, Sunar İ, Yilmaz G. Management of Psoriatic Arthritis: Turkish League Against Rheumatism (TLAR) Expert Opinions. Arch Rheumatol. May 21;33(2) doi: /ArchRheumatol PMID: ; PMCID: PMC

iv. Kucuksahin O, Omma A, Ozdemirel AE, Tecer D, Ulutas S, Maras Y, Balkarlı A, Erten Ş. Incidence of sleep disturbances in patients with familial Mediterranean fever and the relation of sleep quality with disease activity. Int J Rheum Dis. Oct;21(10) doi: /X Epub May PMID:

v. Sivera F, Ramiro S, Cikes N, Cutolo M, Dougados M, Gossec L, Kvien TK, Lundberg IE, Mandl P, Moorthy A, Panchal S, da Silva JA, Bijlsma JW,Ozdemirel E; Working Group on Training in Rheumatology across Europe. Rheumatology training experience across Europe: analysis of core competences. Arthritis Res Ther. Sep 23;18(1) Erratum in: Arthritis Res Ther. Dec 19;18(1)

vi.  Turkish Compliance and Adaptation of EULAR Recommendations for the Management of Rheumatoid Arthritis with Synthetic and Biological Disease-Modifying Antirheumatic Drugs: Expert Opinion of TLAR, Şebnem ATAMAN, Zühre SARI SÜRMELİ, İsmihan SUNAR, Erhan ÖZDEMİREL, Ayşen AKINCI, Hatice BODUR, Özgür AKGÜL, Lale ALTAN, Zuhal ALTAY, Figen AYHAN, Murat BİRTANE, Derya SOY BUĞDAYCI, Erhan ÇAPKIN, Lale CERRAHOĞLU, Mehmet Tuncay DURUÖZ, Rezzan GÜNAYDIN, Zafer GÜNENDİ, Gülcan GÜRER, Ajda BAL, Cahit KAÇAR,
Ece KAPTANOĞLU, Taciser KAYA, Hilal KOCABAŞ, Nurdan KOTEVOĞLU, Kemal NAS, Aylin REZVANİ, Nesrin ŞEN, Ömer Faruk ŞENDUR, Peyman YALÇIN DOI: /ArchRheumatol

vii. Sivera F, Ramiro S, Cikes N, Dougados M, Gossec L, Ozdemirel E; Working Group on Training in Rheumatology across Europe.  et al; Working Group on Training in Rheumatology across Europe. Differences and similarities in rheumatology specialty training programmes across European countries. Ann Rheum Dis. Jun;74(6) doi: /annrheumdis

viii. Özdemirel AE, Erdem HR, Nacır B, Karagöz A, “The Role of Mediterranean Fever Mutation in the Clinical Course and Pathogenesis of Ankylosing Spondylitis.” Arch Rheumatol 30(3) ()

ix. Sunar I, Sürmeli ZS, Ozdemirel AE, Yalcın AP, Ataman S, Coexistence of Familial Mediterranean Fever, Behçet's Disease and Sacroiliitis. Archives of Rheumatology. , Vol. 30 Issue 4, p 14p. 5

x. Ozdemirel AE, Cakit BD, Erdem HR, Koc B. A rare benign disorder mimicking metastasis on radiographic examination: a case report of osteopoikilosis. Rheumatol Int. Aug;31(8) 

B. Uluslararası diğer hakemli dergilerde yayınlanan makaleler

i. Erdem HR, Burcu Duyur Çakıt BD,  Özdemirel AE,  Karagöz A, Genç funduszeue.info of Falling in Patients with Cervical Myofascial Pain SyndromeJournal of Musculoskeletal Pain Volume 20, Issue 4, pages

C Uluslararası bilimsel toplantılarda sunulan ve bildiri kitabında basılan bildiriler

i.  A.M. Ulasli, A.E. Ozdemirel, B. Nacir, H.R. Erdem,” The effect of Hdyroxyvitamin D level on disease activity in eldely onset rheumatoid arthritis”, Annual European Congress of Rheumatology, EULAR , Rome, Italy, June, , Ann Rheum Dis ;69(Suppl3)

ii.  A.E. Ozdemirel, H.R. Erdem, B. Nacır, A. Karagoz, “The role of MEFV mutation in the clinical course and pathogenesis of ankylosing spondylitis”, Excellence in Rheumatology , İstanbul, Turkey, February, , Rheumatology ;50(supp 2):ii

iii.  Zühre Sarı Sürmeli, Ali Erhan Ozdemirel, Ismihan Sunar, Sebnem Ataman, Ayse 
Peyman Yalcin. “SAPHO Syndrome”: A Patient with Neck and Back Pain XV. Mediterranean Congress of Rheumatology (MCR)   August – Istanbul, Turkey.  Poster Abstracts
P Vol N 4 – Suppl

iv. Ali Erhan Ozdemirel, Zuhre Sarı Sürmeli, Ismihan Sunar, Firas Doghanji, 
Sebnem Ataman, Ayşe Peyman Yalcın. Kikuchi’s Disease and Systemic Lupus Erythematosus: Mysterious Co-occurrence XV. Mediterranean Congress of Rheumatology (MCR)   August – Istanbul, Turkey.  Poster Abstracts P Vol N 4 – Suppl

v.  Ismihan Sunar, Zühre Sarı Sürmeli, Ali Erhan Özdemirel, Şebnem Ataman, Ayşe 
Peyman Yalçın. Coexistence of Behçet’s Disease and Villonodular Synovitis 
Mimicking Meniscopathy XV. Mediterranean Congress of Rheumatology (MCR)   August – Istanbul, Turkey.  Poster Abstracts P Vol N 4 – Suppl

vi. Ismihan Sunar, Zühre Sarı Sürmeli, Ali Erhan Özdemirel, Şebnem Ataman, Ayse 
Peyman Yalcin. Coexistence of Familial Mediterranean Fever, Behçet’s Disease 
and Sacroiliitis XV. Mediterranean Congress of Rheumatology (MCR)   August – Istanbul, Turkey.  Poster Abstracts P Vol N 4 – Suppl

vii. Firas Doghanji, Sebnem Ataman, Ali Erhan Ozdemirel, Recep Bülent Seckin, Ayse Peyman Yalcin and Sevim Bavbek, Relationship Between Immunogenicity, Hypersensitivity Reactions and Skin Tests Against Infliximab, Etanercept and Adalimumab in Patients with Rheumatoid Arthritis and Ankylosing Spondylitis - ACR Meeting Abstracts ACR/ARHP Annual Meeting, September 29,

viii. Ali Erhan Ozdemirel , Firas Doghanji , Orhan Kucuksahin , Duygu Tecer , Sebnem Ataman The Association Between Radiologic Progression and Serum Levels of Potential Markers of Bone Formation in Ankylosing Spondylitis Patients ACR/ARHP Annual Meeting Date of first publication: ABSTRACT NUMBER: , September 28,

C Uluslararası bilimsel toplantılarda sunulan ve bildiri kitabında basılan bildiriler

i. H. Genç, B. Nacır, A.E. Özdemirel, H.R. Erdem, “Herediter nöropati; gecikmiş tanı ve dizabilite”, Ulusal Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Kongresi, Program ve Bildiri Özetleri Kitabı, s99, Ekim , Antalya, Türkiye 

ii. B. Nacır, A.E. Özdemirel, M. Saraçoğlu, H. Genç, H.R. Erdem, “Behçet hastalığı ve ankilozan spondilit birlikteliği”, 3. Ulusal Romatizmal Hastalıklar Kongresi, Son Program ve Bildiri Özet Kitabı, s95, Mayıs , Antalya, Türkiye

iii. H.R. Erdem, A.E. Özdemirel, B. Nacır, M. Şengül, “Kalçanın geçici osteoporozu: Sadece gebeliğe özgü bir tanı mı?”, 4. Türk Romatoloji Kongresi, Son Program ve Bildiri Özet Kitabı, s, Nisan , Antalya, Türkiye

iv. B. Nacır, A.E. Özdemirel, M. Saraçoğlu, H.R. Erdem, B. Duyur Çakıt, “Romatoid artritte omuz tutulumuna bağlı üst ekstremitede gelişen psödotromboz olgusu”, 4. Türk Romatoloji Kongresi, Son Program ve Bildiri Özet Kitabı,  s, Nisan , Antalya, Türkiye

v. A.E. Özdemirel, B. Nacır, A. Karagöz, H.R. Erdem, “Ülseratif kolite bağlı spondiloartropatili bir hastada sakral yetmezlik kırığı: Olgu Sunumu”, 4. Türk Romatoloji Kongresi, Son Program ve Bildiri Özet Kitabı,  s, Nisan , Antalya, Türkiye 

vi. B. Nacır, A.E. Özdemirel, H. Genç,  A. Karagöz, H.R. Erdem, “İzole femoral nöropatisi olan, nadir bir çölyak hastalığı ve ankilozan spondilit birlikteliği olgusu”, 4. Türk Romatoloji Kongresi, Son Program ve Bildiri Özet Kitabı,  s, Nisan , Antalya, Türkiye 

vii. A.E. Özdemirel, H.R. Erdem, B. Nacır, A. Karagoz, “MEFV mutasyonunun ankilozan spondilit patogenezindeki rolü ve klinik gidişata etkisi” 9. Türk Romatoloji Sempozyumu, Konuşma Özetleri ve Poster Sunumları Kitabı, s25, Mart , Antalya, Türkiye

viii. B. Nacır, S. Erkeç, A.E. Özdemirel, H.R. Erdem, “Ankilozan spondilitli 2 olguda etanersept ile ilişkili psöriazis” 9. Türk Romatoloji Sempozyumu, Konuşma Özetleri ve Poster Sunumları Kitabı, s26, Mart , Antalya, Türkiye

ix. Ali Erhan Özdemirel, Romatoid artritli ve Ankilozan Spondilitli hastalarda radyografik erozyon yada kemik formasyonuna neden olabilecek potansiyel belirteçlerin incelenmesi" başlıklı sözel bildiri (Ref. No: ),(S04) 7. Uluslararası Katılımlı Türk Romatoloji Kongresi Sueno Deluxe Belek Otel/ Antalya,

x. Ali Erhan Özdemirel ankilozan spondilit hastalarında serom-ptx-3 ve seum amiloid-P seviyeleri ile hastalık aktivasyonu arasındaki ilişkinin araştırılması Sözel bildiri:s, . Sivas Romatoloji Günleri,, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi

xi. Ali Erhan Özdemirel, Prevalence of HLA-B27 in Turkish Patients with Ankylosing Spondylitis and Non-Radiographic Axial Spondyloarthritis, Sözel bildiri:s,İyi Klinisyenlik İçin İpuçları Toplantısı  Cratos Premium Hotel,, Girne;KKTC

D. Yazılan uluslararası kitaplar veya kitaplarda bölümler 

i. Özdemirel AE, Ataman Ş. Yaşlılarda sık gözüken inflamatuvar romatizmal hastalıklar. Kutsal YG, Şenel K, İrdesel J, Hizmetli S, Borman P, Eyigör S, Gökkaya KO Ed. Geriatrik Romatoloji Öncü Basımevi, Ankara, , s ISBN

ii. Özdemirel AE, Ataman Ş. Romatoid artrit. AA Tan, Ş Ataman funduszeue.infoon Rheumatology Nobel Tıp Kitabevleri, Ankara, , s. ISBN

E. Ulusal hakemli dergilerde yayınlanan makaleler 

i. Erken Pamukcu, Hilal , Tunca, Çağatay , Özişler, Cem , Tanık, Veysel , Tekin Tak, Bahar , Demirtaş İnci, Saadet , Özdemirel, Ali Erhan , Pamukcu, Melih , Efe, Tolga Han . "Pulmonary hypertension screening in patients with systemic sclerosis, in a tertiary center, in Turkey; a cross-sectional original study". Turkish Journal of Clinics and Laboratory 11 / 3 (Haziran ): . funduszeue.info

ii. Ozdemirel AE, Ataman S,Ailevi Akdeniz Ateşinde Kronik İnflamatuar Risk Faktörleri ve TedaviTurkiye Klinikleri J PM&R-Special Topics ;8(2)

iii. Nacır B,; Özdemirel AE, Saraçoğlu M, Genç H, Erdem HR. Behçet Hastalığı ve Ankilozan Spondilit Birlikteliği: Olgu Sunumu J PMR Sci ;

iv. Ozdemirel AE, Nacir B, Karagöz A, Cakit BD, Erdem HR. Sacral Insufficiency Fracture in a Patient with Ulcerative Colitis: Turkish Journal of Osteoporosis ;

v.  H. Genç, B. Nacır, A.E. Özdemirel, H.R. Erdem, “Herediter nöropati: Gecikmiş tanı ve artmış dizabilite (Vaka sunumu ve literatür gözden geçirimi)”, Romatoloji ve Tıbbi Rehabilitasyon Dergisi 20(1), ().

F. Kurs,Toplantılarda Konuşmacı Olarak Davet Mektupları

1.    6. Uluslararası Katılımlı Türk Romatoloji Kongresi ‘ Olgular ile sakroileit ayırıcı tanı’ Davetli Konuşmacı Mart , Antalya

2.    2. TRASD kış okulu ‘Romatoid Artritte Tanı:  Ekstraartiküler Tutulumlar’ Davetli konuşmacı Ocak , İstanbul

3.     Türk Romatoloji Sempozyumu ‘Romatoid Artrit Patogenezi’ Davetli Konuşmacı Mart , Antalya

4.    3. TRASD kış okulu ‘Undiferansiye bağ dokusu hastalığı: Ne zaman diferansiye olacak ?’Davetli konuşmacı Ocak İzmir

5.    7. Uluslararası Katılımlı Türk Romatoloji Kongresi’ Undiferansiye bağ dokusu hastalığı’ Davetli konuşmacı, Mart , Antalya

6.    7. Uluslararası Katılımlı Türk Romatoloji Kongresi’ Reyno sendromunda kapilleroskopik bulgular: Primer mi? Sekonder mi?’ Davetli konuşmacı, Mart , Antalya

7.    7. Uluslararası Katılımlı Türk Romatoloji Kongresi’Kapilleroskopi Kursu Koordinatörlüğü’ Mart , Antalya

8.    7. Uluslararası Katılımlı Türk Romatoloji Kongresi’Temel İmmünoloji’ Mart , Antalya

9.    2. Sivas Romatoloji Günleri ‘, ACR önerileri ışığında romatoid artrit tedavisi’ Davetli konuşmacı Mayıs , Sivas

IV. Karadeniz Romatoloji Günleri ’ Vaskülitler’ Davetli konuşmacı Mayıs , Trabzon

TRASD Sistemik Skleroz eğitim toplantısı’ Sistemik Sklerozda gastro-intestinal tutuluma yaklaşım’ Davetli konuşmacı 26 Kasım , Ankara

4. TRASD kış okulu ‘Sjögren Sendrumu tedavi yönetimi’ Davetli konuşmacı Şubat , Konya

8. Uluslararası Türk romatoloji kongresi ‘Ankilozan spondilitte erken agresif tedavi mi, konvansiyonel tedavi mi?’ ‘ Mart , Antalya

Ulusal FTR kongresi ‘ Biyolojik tedavi kullanımında ipuçları’ Davetli konuşmacı Nisan , Antalya

6. Ulusal Karadeniz Romatoloji Kongresi ‘ Ankilozan spondilitte laboratuvar parametreleri’ Davetli konuşmacı Mayıs Sarıkamış

9. Uluslararası Türk romatoloji kongresi ‘Behçet acilleri’ Davetli konuşmacı, 28 Mart-1 Nisan , KKTC

RADER Güz Atolyesi ‘ Romatoid artrit lupus birlikteliği; Rhupus sendromu’ Davetli konuşmacı Kasım Adana

RADER Kış Atolyesi (‘Psöriatik artritte jak inhibitörleri ve diğer tedavi yolakları’ Davetli konuşmacı Şubat Mersin

Uluslararası Türk romatoloji kongresi ‘ İnflamatuar romatizmal hastalıklar ve psikolojik komorbidite’ Davetli konuşmacı, Mart , Antalya

Uluslararası FTR Kongresi ‘ Ankilozan spondilitte optimal tedavi nasıl olmalıdır?’ Davetli konuşmacı Nisan , online

8. Karadeniz Romatoloji Günleri ‘Polimyalgia Romatica’ Davetli konuşmacı Eylül , KKTC

Türk Romatoloji Kongresi ‘ Sjögren sendromunda yeni ne var’ Davetli konuşmacı Kasım , online

Türk Romatoloji Kongresi ‘Geriatrik romatoid artrit’ Davetli konuşmacı Mayıs , online

8. Sivas Romatoloji Günleri ‘Romatoid artrit tedavisinde yeni umutlar’ Davetli konuşmacı Eylül , online

• Türkiye Romatizma Araştırma ve Savaş Derneği (TRASD)
  • American College of Rheumatology (ACR)
  • European Alliance of Associations for Rheumatology (EULAR)
  • Türk Romatoloji Sempozyumu düzenleme komitesi üyeliği
  • 7. Uluslararası Katılımlı Türk Romatoloji Kongresi düzenleme komitesi üyeliği
  • 3. TRASD kış okulu koordinatörlüğü
  • yılları arası TRASD yönetimkurulu üyeliği
  • halen  TİTCK ilaç ruhsatlandırma komisyon üyeliği
Ödüller
  • Excellence in Rheumatology , İstanbul, Turkey, Best Poster Presentation 3 () - Ozdemirel AE, Erdem HR, Nacır B, Karagoz A, “The role of MEFV mutation in the clinical course and pathogenesis of ankylosing spondylitis”, Excellence in Rheumatology , İstanbul, Turkey, Rheumatology ;50(supp 2):ii
  • 9. Türk Romatoloji Sempozyumu Poster İkincilik Ödülü () - Özdemirel AE, Erdem HR, Nacır B, Karagoz A, “MEFV mutasyonunun ankilozan spondilit patogenezindeki rolü ve klinik gidişata etkisi”
Sertifakalar
  • Euro-Musculus-Vı / World Musculus Ultrasonography
  • Sinovyal Sıvıda Kristal Analizi  ( Türk Romatoloji Sempozyumu Nisan , Antalya)
  • Hü-Mus Ultrasonography ( Nisan Ankara)
  • Kapilleroskopi ( Mart , Antalya)
  • İyi Klinik Uygulamalar Sertifikası ( Mayıs Kktc)

Uzmanlıkları     : Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Romatoloji, Algoloji

Doğum Yeri-Yılı : Kayseri,

İlgi Alanları: Romatizmal Hastalıklar, Ankilozan Spondilit, Romatoid Artrit, Psöriatik Artrit, Osteoartrit, Sistemik Lupus Eritematozis, Skleroderma, Vaskülit, Behçet Hastalığı, Osteoporoz,
Fibromyalji, Gut Hastalığı, Bel ağrısı, Boyun ağrısı, Bağ Dokusu Hastalıkları, Ailevi Akdeniz Ateşi.

Ödüller ve Burslar:

- OMERACT Genç Araştırmacı ödülü, , Toulouse, Fransa.

- En iyi poster ödülü, , Ulusal FTR Kongresi, Ankara

- EULAR epidemioloji bursu, , Bükreş, Romanya.

- EULAR epidemioloji bursu, , Manchester, İngiltere

Kitap Editörlüğü: Hand Function: A Practical Guide to Assessment, Springer-New York,   (funduszeue.info)

Eğitim

Üniversite: İstanbul Ünivesitesi İstanbul Tıp Fakültesi,

Tıpta Uzmanlıkları:

Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon:  Cochin ve Raymond Poincare Hastaneleleri, Paris.
Denklik: İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi FTR AD ()

Romatoloji: Cochin Hastanesi, Paris.

Denklik: İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi, İç Hastalıkları AD, Romatoloji BD ()

Algoloji: Sağlık Bakanlığı TUK kararıyla ()

Akademik Unvanlar

Yrd. Doçent - Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi

Doçent - Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi

Profesör - Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi

- Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi

İdari Görevler 

FTR Anabilim Dalı Başkanı - Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Kasım Halen

Romatoloji Bilim Dalı Başkanı - Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Halen

Romatoloji Bilim Dalı Başkanı - Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi,

Bilimsel Etik Kurul Üyesi - Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi,

Bilimsel Araştırma Projeleri  Komisyon Üyeliği (BAPKO)- Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi,

Üyesi olduğu veya görev üstlendiği ulusal ve uluslararası kuruluşlar:

American College of Rheumatology - halen

ASAS (Ankilozan Spondilit Uluslararası Çalışma Grubu) -halen

GRAPPA (Psöriatik Artrit Uluslar arası Çalışma Grubu) – halen

Türkiye Romatizma Araştırma ve Savaş Derneği (TRASD) Manisa Şubesi Başkanı

TRASD Merkez Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi  

TRASD İstanbul Şubesi Başkanı   halen

ASIF (Ankilozan Spondilit Uluslar arası Federasyonu) Yönetim Kurulu Üyesi halen

Romatizma Araştırma ve Eğitim Derneği  halen

Türkiye Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Derneği  halen

ASHAD (Ankilozan Spondilit Hasta Derneği) Kurucusu ve Başkanı halen 

funduszeue.info

Bu sayfa Physical Therapy and Rehabilitation tarafından en son tarihinde güncellenmiştir.

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Romatoloji Doktorları, Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Romatoloji Doktorları Yorumlar ve Şikayetler, Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Romatoloji Doktorları Randevu, Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi&#;ne Nasıl Gidilir? Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yol Tarifi, Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Romatoloji Kliniği İletişim ve Adres Bilgilerini bu makalemizde sizlere yardımcı olabilmek için araştırdık.

Adından da anlaşılacağı gibi İstanbul&#;un Pendik semtinde bulunan ile İstanbul ili başta olmak üzere diğer çevre illere romatoloji hastalıklarının teşhis ve tedavilerinde hizmet vermektedir. İstanbul&#;un ve ülkemizin en önemli sağlık kuruluşlarından birisi olan Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi hasta memnuniyetini göz önüne alarak yüksek kalitede hizmet sunmayı kendine amaç edinmiştir. Marmara Üniversite&#;sine bağlı olan hastane yılından beri hizmet vermektedir. Hastanede güler yüzü prensip edinmiş ekip ile hastalara en iyi hizmeti vermek için çaba sarf edilmektedir.

Hastanenin romatoloji kliniğinde alanında uzman hekimler tarafından iltihabi rahatsızlıklar, kas iskelet sistemi rahatsızlıkları ve romatizmal rahatsızlıkların teşhis ve tedavi hizmetleri gerçekleştirilmektedir.

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Romatoloji Doktorları

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Romatoloji Uzmanı

Siz değerli ziyaretçilerimiz hakkındaki görüş, öneri ve taleplerinizi altta bulunan yorumlar kutusuna yazarak konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen diğer ziyaretçilerimize yardımcı olabilirsiniz.

merkezi hekim randevu sistemi

Merkezi Hastane Randevu Sistemi ( MHRS), tarafından oluşturulan online randevu sistemi ile veya numaralı hattı arayarak Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Romatoloji Doktorları ve tarih seçiminden sonra hafta içi her gün randevu alabilirsiniz.

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi&#;ne aşağıda sıraladığımız İstanbul Büyükşehir Belediyesi toplu taşıma otobüsleri güzergahlarını kullanarak ulaşabilirsiniz.

• (16KH) &#; Kadıköy/Marmara Üniversitesi Hastanesi &#; Yenişehir
  • (KM2) &#; Tavşantepe Metro &#; Kavakpınar
  • (KM23) &#; Cevizli Peronlar/Marmara Üniversitesi Hastanesi &#; Kavakpınar
  • (KM29) &#; Cevizli Peronlar/Marmara Üniversitesi Hastanesi &#; Yenişehir
  • (P) &#; Veysel Karani/Sultanbeyli &#; Kartal
  • (V) &#; Yenidoğan/Sultanbeyli Devlet Hastanesi &#; Pendik YHT
  • (A) &#; Aydınlı Bahçeler &#; Kartal

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi&#;ne Nasıl Gidebilirim? diye düşünüyorsanız yol tarifi için TIKLAYIN.

Adres: Fevzi Çakmak Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No Üstkaynarca / Pendik / İSTANBUL 
Tel:0 45 45

Diğer bir makalemizde Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahi Doktorları, Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahi Doktorları Yorumlar ve Şikayetler, Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahi Doktorları Randevu, Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi&#;ne Nasıl Gidilir? Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yol Tarifi, Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahi Kliniği İletişim ve Adres Bilgilerine yer verilmektedir.

Uzm. Dr. Z&#;hre Sarı

A. Uluslararası hakemli dergilerde yayınlanan makaleler

I. Turkish Compliance and Adaptation of EULAR Recommendations for the Management of Rheumatoid Arthritis with Synthetic and Biological Disease-Modifying Antirheumatic Drugs: Expert Opinion of TLAR

Ataman Ş., Sarı Sürmeli Z., Sunar İ.,Özdemirel E., Akıncı A., Bodur H., Akgül Ö., Altan L., Altay Z., Ayhan F., Birtane M., Soy Buğdaycı D., Çapkın E., Cerrahoğlu L., Duruöz M.T., Günaydın R., Günendi Z., Gürer G., Bal A., Kaçar C., Kaptanoğlu E., Kaya T., Kocabaş H., Kotevoğlu N., Nas K., Rezvani A., Şen N., Şendur Ö.F., Yalçın P. Archives of Rheumatology ;30(4) doi: DOI/ArchRheumatol (link)

I. Coexistence of Familial Mediterranean Fever, Behçet’s Disease and Sacroiliitis

İsmihan, Sunar; Sürmeli Sarı Zühre; Özdemirel, Ali Erhan; Yalçın, Ayşe Peyman; Ataman, Şebnem Archives of Rheumatology, ,30(1)

doi: /ArchRheumatol (link)

II. Erasmus syndrome: systemic sclerosis and silicosis co-occurence Zühre Sarı Sürmeli, Nurdan Oruçoğlu; International Journal of Rheumatic Diseases, April , Wiley, DOI/x

A. Uluslararası bilimsel toplantılarda sunulan ve bildiri kitabında (Proceeding) basılan bildiriler.

I. Zühre Sarı Sürmeli. A patient with ankylosing spondylitis who had mistakenly received live oral polio vaccination while on an anti-TNF drug. International Internal Medicine and Training Meetings ,Updates on Rheumatology and Hypertension, oral poster presentation,MALTA,May (link)

II. Sarı Sürmeli Z., Ozdemirel A.E., Sunar İ., Ataman Ş., Yalçın A.P.  “SAPHO Syndrome”: A Patient with Neck and Back Pain. XV. Mediterranean Congress of Rheumatology . Poster presentation P, s(link)

III. Ozdemirel A.E., Sarı Sürmeli Z., Sunar İ , Doghanji F. , Ataman Ş.,Yalcın A.E. Kikuchi’s Disease and Systemic Lupus Erythematosus: Mysterious Co-occurrence. XV. Mediterranean Congress of Rheumatology .Poster presentation P, s(link)

IV. Sunar İ., Sarı Sürmeli Z., Özdemirel A.E., Ataman Ş., Yalçın A.P. Coexistence of Behçet’s disease and villonoduler synovitis mimicking meniscopathy. XV. Mediterranean Congress of Rheumatology Poster presentation P,s (link)

V. Sunar İ., Özdemirel A.E., Sarı Sürmeli Z., Üstüner E., Tutkak H., Yılmaz G., Yalçın A.P., Ataman Ş. The relationship between serum pentraxin-3 levels, cardiovascular disease risk and disease activity in psoriatic arthritis funduszeue.info funduszeue.infoish League Against Rheumatism Congress (link)

I. The Relationship between Immunogenicity, Disease Activity and Autoantibody Development in Patients with Rheumatic Diseases Treated with Anti-TNF Agents. S. Ataman, R. Soltanalizade, H. Tutkak, D. Öztuna, E. Ozdemirel, Z.S. Surmeli Annals of the Rheumatic Diseases ; DOI /annrheumdiseular (link).

VI. Duruöz M. T., Sarı Sürmeli Z., Topçu E.,”The Correlation of Disease Activity, Functional  and Metrological Status and Quality of Life with  Sleep Quality and Balance Status in Ankylosing Spondylitis (AS)”. ACR Meeting,Washington D.C. (poster  sunumu) (link)

II. Evaluation of serum levels of interleukin(il)a, ilb, ilc, ilf and il levels in psoriatic arthritis

M. T. Duruöz, Ü. Uçar, Y. Guvenç, Z. Sari Sürmeli

Annals of the Rheumatic Diseases ;A (link)

III. Zühre Sarı Surmeli. A patient with ANA negative systemic lupus erythematous and antiphospholipid antibody syndrome. International Internal Medicine Training Meetings , oral poster presentation, Czech Republic, Prague, March

A. Yazılan Uluslararası kitaplar veya kitaplarda bölümler.

Ulusal yayınevleri tarafından yayınlanmış kitap bölümü: Hastalar İçin Beslenme Ve Diyet Yönetimi , Bölüm Gut Hastalığında Beslenme. Editörler: Can Özlü, Hasan Alpay. Akademisyen Kitabevi

B. Ulusal hakemli dergilerde yayınlanan makaleler

I. Zinnuroğlu M., Sarı Sürmeli Z., Beyazova M., “Ampute Bir Hastada Lumbosakral Kök Avulziyonu: Elektrodiagnostik Güçlükler”, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Bilimleri Dergisi, , (link).

C. Ulusal bilimsel toplantılarda sunulan bildiri kitabında basılan bildiriler

I. Sarı Sürmeli Z., Zinnuroğlu M.,”Karpal tünel sendromlu hastalar ve sağlıklı kontrol grubunda çift tepeli duyusal potansiyellerin karşılaştırılması”2.Tıbbi Rehabilitasyon Kongresi, (poster sunumu)

II. Duruöz M. T., Sarı Sürmeli Z., Uçar Ü., Topçu E., “Psöriatik Artrit Hastalarında Uyku Kalitesinin Değerlendirilmesi , Türk Romatoloji Sempozyumu (Poster sunumu).

I. Özdemirel A.E., Doghanji F., Rustemova D., Sarı Sürmeli Z., “Sinovyumun Nadir Görülen Benign Lezyonu: Lipoma Arboresan” Türk Romatoloji Sempozyumu (Poster sunumu).

I. Zühre Sarı Sürmeli. ANA Negatif amyopatik dermatomiyozitli bir vaka, poster sunumu, Anadolu Romatoloji Günleri, Online Bilimsel Toplantı , Eylül

1) Diğer Yayınlar

A. Kitap Çevirileri

I. Tuncay Duruöz, Zühre Sarı Sürmeli, Harrison Romatoloji,funduszeue.infoım, Kısım 2, Bölüm 10, Vaskülitik Sendromlar, Türkçeye Çeviri

II. Zühre Sarı Sürmeli, Şebnem Ataman, Current Romatoloji Tanı ve Tedavi 3. Basım, Bölüm 4 :Artritli Hastaya Yaklaşım, türkçeye çeviri

A. Dergi Hakemliği

I. Archives of Rheumatology Dergisi Hakemliği

Kongre ve Sempozyumlardaki Sunumlar

I. Zühre Sarı Sürmeli. MAKALE KLUBÜ’da YENİ NE VAR? En yeni makaleler bize neler söylüyor? TRASD Türk Romatoloji Kongresi , Sözlü Sunum, Antalya (link)

I. Zühre Sarı Sürmeli RADER Güz Atölyesi: RA Tedavisinde ACR Önerileri-İSTANBUL, Ekim , sözlü sunum

I. TRASD Zor Vakalar : Nonradyografik aksiyel spondiloartropatili bir vaka-sözel sunum-ANKARA ,

I. TRASD Online Kurs sunumu: İnflamatuvar miyopatiler-ANKARA,Nisan

II. ULUSLARARASI KATILIMLI TÜRK ROMATOLOJİ KONGRESİ SÖZEL SUNUM: ERİTEMA NODOZUMLA GELEN HASTAYA YAKLAŞIM, MART , KKTC.

III. ULUSLARARASI KATILIMLI TÜRK ROMATOLOJİ KONGRESİ SÖZEL SUNUM: SARKOİDOZ TEDAVİSİNDE YENİ NE VAR?, MART , ANTALYA.

4) Son iki yılda verdiği lisans ve lisansüstü düzeyindeki dersler

İstanbul Aydın Üniversitesi Tıp Fakültesi Dönem 3 Öğrencilerinin Kas-İskelet Komitesindeki aşağıda belirtilmiş olan dersler ( GÜZ DÖNEMİ):

1)Romatolojik Anamnez

2)Romatolojik Muayene

3) Periferik eklem muayenesi

4)Eklem Dışı Bulgular

5)Romatizmal hastalıklarda epidemiyoloji ve sınıflandırma

6)Romatizmal hastalıklarda inflamasyon mekanizmaları

7)Romatizmal hastalıklarda semptomatoloji ve genel değerlendirme

8)Sistemik otoimmün hastalıklar

9)Vaskülitlli hastaya yaklaşım

10)Sarkopeni

11)Kalsiyum ve fosfor metabolizması

12)Sistemik bulguları olan romatizmal hastaya yaklaşım

13)Romatizmal hastalıklarda laboratuvar

14)Akut artritler ve erken artritler

15)Enfeksiyöz artritler

16)Kronik artritler

17)Romatolojide Herediter otoinflamatuvar hastalıklar

İstanbul Aydın Üniversitesi Tıp Fakültesi 3.Sınıf öğrencilerine güz döneminde aşağıda belirtilen dersler:

1)Romatolojik anamnez

2)Eklem muayenesi

3)Eklem dışı bulgular

4)Romatizmal hastalıklarda epidemiyoloji ve sınıflandırma

5)Romatizmal hastalıklarda laboratuvar

6)Romatizmal hastalıklarda semptomatoloji ve genel değerlendirme

7)Sistemik bulguları olan romatizmal hastaya yaklaşım

8)Akut artritler ve erken artrit

9)Kronik artritler

10)Vaskülitli hastaya yaklaşım

11)Romatolojide herediter inflamatuvar hastalıklar

İstanbul Tabip Odası 

Türkiye Romatizma Araştırma ve Savaş Derneği Üyeliği

Romatoid Artrit Bilimsel Çalışma Grubu

Haberler

Ankilozan Spondilit Erkeklerde Daha Sık G&#;r&#;l&#;yor

Y&#;zde iki ile binde 5 oranında g&#;r&#;len ankilozan spondilit hastalığı hakkında bilgi veren Romatoloji Uzmanı Uzm. Dr. Z&#;hre Sarı, yirmili yaşlarda başlayan rahatsızlığın erkeklerde daha sık g&#;r&#;ld&#;ğ&#;n&#; kaydetti.

Haber Tarihi: Haberi Görüntüle

OnlineHekim

Randevu için no'lu çağrı merkezimizi arayabilir ya da buraya tıklayarak online hekimlerimizi görüntüleyebilirsiniz.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası