nişantaşı üniversitesi 2 yıllık bölümler ve ücretleri / Nişantaşı Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı - Burslu | Hangi Üniversite

Nişantaşı Üniversitesi 2 Yıllık Bölümler Ve Ücretleri

nişantaşı üniversitesi 2 yıllık bölümler ve ücretleri

Nişantaşı Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı - Burslu

0

Okul Birinci Kontenjanı

• ÖSYM Program Kodu
  • Üniversite TürüVakıf
  • ÜniversiteNişantaşı Üniversitesi
  • Fakülte
  • Puan TürüTEMEL YETERLİLİK TESTİ (TYT)
  • En Düşük Puan
  • Özel Koşullar 3, 46, 60,
  • Burs TürüBurslu
  • Öğrenim TürüBirinci Öğretim
  • Öğrenim Dili Türkçe,
  • Öğrenim Süresi (Lisans)2

Nişantaşı Üniversitesi / / Turizm ve Otel İşletmeciliği (Burslu) için özel koşullar aşağıda belirtilmiştir.

• Bk. 3 Zorunlu hazırlık sınıfı dâhil (İsteğe bağlı hazırlık sınıfları hariç) olmak üzere verilecek olan burslarda, Burslu: öğrenim ücretinin tamamını; %75 İndirimli: öğrenim ücretinin dörtte üçünü; %50 İndirimli: öğrenim ücretinin yarısını ve %25 İndirimli: öğrenim ücretinin dörtte birini kapsamakta olup, öğrenciler öğrenim ücretinin geri kalan kısmını ödeyeceklerdir. Burslu/İndirimli programlarda burslar/indirimler, hazırlık sınıfında bir yıl ve programın normal öğretim süresi kadar (öğrenimine ve derslere devam etmesi şartıyla) devam ederek bu sürenin sonuna kadar kesilmez. Burslu/İndirimli programlarda burslar/indirimler karşılıksız olup öğrencinin öğrenimine devam etmeyerek programdan ayrılması durumunda ayrılan öğrencilerden bursluluk/indirim oranına göre ayrıca öğrenim ücreti istenemez. İlgili yükseköğretim kurumu tarafından bu süreden daha fazla burslu/indirimli öğrenim görme imkânı verilebilir.

• Bk. 46 İsteyen öğrencilere kontenjan dahilinde bir yıl süreli İngilizce Hazırlık Programı uygulanır. Hazırlık programı süresi, öğretim süresi sütununda gösterilen yıllara dâhil değildir.

• Bk. 60 Yükseköğretim kurumu Mütevelli Heyeti tarafından verilen indirim ve imkanlar (öğrenim ücreti muafiyeti, burs, para, yurt, yemek vb.), öğretim ücretini ödeme koşulları, taksitli veya peşin ödeme imkanları, diğer ücretler, sonraki yıllarda ücretlerde yapılacak artışlar, burslu programlara ilişkin ayrıca verilecek burs süreleri ile eğitim öğretime ilişkin diğer hususlar, ilgili yükseköğretim kurumunun internet sayfasından öğrencilere duyurulacaktır. Ücretler, ödeme yöntemleri, öğrenim ücretindeki olası artışlar her yıl, kayıtlı öğrenciler için de TEFE-TÜFE oranları dikkate alınarak Mütevelli Heyetinin uygun göreceği oranda yeniden belirlenebilir. Üniversiteler, kendi öğrencisi veya başka üniversitenin öğrencisi olup ayrılanların veya ilişiği kesilen/ilişiğini kesenler ile bir yükseköğretim programından mezun olanların, YKS sonuçlarına göre burslu veya indirimli programlara yerleşmeleri halinde sadece ücretli veya diğer indirimli statülerde kayıt yapabilmesine izin verebilirler. Bu durumda olanların tercihlerini yapmadan önce ilgili üniversiteden ayrıntılı bilgi almaları gerekmektedir. Adayların tercihlerini yapmadan önce üniversitelerin internet sayfasındaki bilgileri dikkatlice inceleyerek tercihlerini yapmaları gerekmektedir.

• Bk. Nişantaşı Üniversitesinde eğitim-öğretim ücrete tabidir. Nişantaşı Üniversitesi ön lisans programları eğitim-öğretim yılı ücreti; İngilizce Hazırlık Sınıfı ile I.Öğretim ve II.Öğretim programları için TL. + KDV’dir. Nişantaşı Üniversitesi lisans programları eğitimöğretim yılı ücreti; İngilizce Hazırlık Sınıfı ile I.Öğretim programları için TL:+ KDV’dir. Ayrıntılı bilgiyi Üniversitenin web sitesinden edininiz.

Başka Nerelerde Var?

Nişantaşı Üniversitesi ücretleri aşağıda detaylı olarak paylaşılmıştır.
Not : Öğrenim dili İngilizce olan burslu programları kazanan öğrenciler için burs İngilizce Hazırlık Programını da kapsamaktadır. Öğretim dili Türkçe olan programları kazanan öğrenciler isterlerse öğretim ücretini ödeyerek bir yıl süre ile İngilizce Hazırlık programına katılabilirler.

Programın normal süresince verilecek tüm burslar karşılıksız olup öğrenci başarılı olduğu sürece devam edecektir. Burslardan (kardeş indirimi ve şehit çocuklarına verilecek yemek bursu hariç) yalnızca en yüksek olanı ve bir tanesi geçerlidir.

Burslar : 
Üniversiteye Giriş Başarı Bursu, Üniversite İçi Başarı Bursu, Spor Bursu, Nişantaşı Eğitim ve Kültür Vakfı Bursları verilmektedir.

Nişantaşı Üniversitesi Ücretleri ()

• Pilotaj Ücreti : TL
  • Tıp Fakültesi : TL
  • Diş Hekimliği Fakültesi : TL
  • Elektrik-Elektronik Mühendisliği (%50 indirimli) : TL
  • Endüstri Mühendisliği : TL
    (%50 indirimli) : TL
  • Finans ve Bankacılık :  TL
  • Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, İngiliz dili ve Edebiyatı, Radyo Televizyon ve Sinema, Dijital Oyun Tasarımı, Yönetim Bilişim Sistemleri, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Havacılık Yönetimi, İngilizce Mütercim ve Tercümanlık, İletişim ve Tasarımı : TL
    %50 indirimli) : TL
  • Sosyal Hizmet, Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik, Endüstriyel Tasarım, İşletme, Turizm Rehberliği, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Sosyoloji, Uluslararası İlişkiler, Uluslararası Ticaret ve Lojistik : TL
  • Beslenme ve Diyetetik, Havacılık Elektrik ve Elektroniği, Yeni Medya ve İletişim, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon,  Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Hemşirelik, İç Mimarlık, Dil ve Konuşma Terapisi, Psikoloji, Uçak Bakım ve Onarımı : TL
  • Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu %5 Kampüste Tercih Burslu : TL
  • Konservatuvar %5 Kampüste Tercih Burslu : TL

MESLEK YÜKSEKOKULU ÜCRETLERİ

• Diyaliz, Uçak Teknolojisi, Anestezi, Aşçılık, İlk ve Acil Yardım, Odyometri, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri, Ağız ve Diş Sağlığı, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri, Ameliyathane Hizmetleri : TL
    (%50 İndirimli) : TL
  • Eczane Hizmetleri, Radyo ve Televizyon Programcılığı, Deniz Ulaştırma ve İşletme, Diş Protez Teknolojisi, Mimari Restorasyon, Patoloji Laboratuvar Teknikleri, Radyoterapi, Adalet, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri, Bilgisayar Programcılığı : TL
    (%50 İndirimli) :
  • Spor Yönetimi, Çocuk Gelişimi, Elektrik, Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik, Bankacılık ve Sigortacılık, Dış Ticaret : TL
    (%50 İndirimli) :
  • Elektronörofizyoloji, İç Mekan Tasarımı, İnşaat Teknolojisi, Grafik Tasarımı,, Optisyenlik, Fizyoterapi, Ortopedik Protez ve Ortez : TL
    (%50 İndirimli) :
  • Lojistik, İş Sağlığı ve Güvenliği, Turizm ve Otel İşletmeciliği, İşletme Yönetimi, Makine, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Sosyal Hizmetler, Otomotiv Teknolojisi, Moda Tasarımı, Turist Rehberliği, Halkla İlişkiler ve Tanıtım : TL
    (%50 İndirimli) :

Nişantaşı Üniversitesi Ücretleri Fiyatlara KDV dahildir. Birinci ve İkinci öğretim programlarının fiyatları aynıdır. Hazırlık sınıfının zorunlu olduğu programlarda hazırlık sınıfı için ödenecek ücret, öğrencinin kayıtlı olduğu lisans ya da önlisans programı ücreti ile aynıdır.

Ödeme koşulları :  Peşin Ödeme, Banka kredisi ile ödeme, Havale, Kredi kartı ile ödeme olanakları mevcuttur.
Burslu kontenjanlara yerleşen adaylar, hazırlık sınıfında aynı bursluluk oranından faydalanırlar.
Lisans programlarına yabancı uyruklu öğrenci kabulü, YÖK’ün ilgili yönetmelik hükümleri ve Senato tarafından belirlenen esaslar ve kontenjanlar çerçevesinde yapılır.
Not : Grafik Tasarımı, Müzik, Besyo, Tekstil ve Moda Tasarımı,  bölümlerine özel yetenek sınavıyla öğrenci alınmaktadır.
Kayıt Dondurma : 
Öğrenciler, belgelemek koşulu ile sağlık, askerlik, maddi, aile, kişisel, akademik, yurtdışında eğitim, beklenmedik zorunlu olaylar gibi nedenlerle kayıt dondurma başvurusunda bulunabilirler. Yeni öğrenciler, ancak üniversiteye kayıt işlemlerini tamamladıktan sonra kayıt dondurma başvurusunda bulunabilirler.

Lisans öğrencileri gerekli koşulları yerine getirdikleri takdirde ilgilendikleri bölümler için “Çift Anadal” (Double Major) veya “Yandal” (Minor) programlarına başvurarak ücretsiz eğitim alma hakkından faydalanabilmektedir.

Çift Anadal, üniversitenin fakültelerinde bir lisans bölümüne/programına kayıtlı olan öğrencinin, ikinci bir lisans diploması almak amacıyla üniversitenin diğer bir lisans bölümüne/programına devam etmesidir.

Yandal, üniversitenin bir lisans bölümüne/programına kayıtlı olan öğrencinin, bilgisini artırmak amacıyla aynı fakültenin diğer bölüm/programlarından ders almasıdır. Yandal eğitimini tamamlayan öğrenci, aldığı dersle ilgili sertifika almaya hak kazanır.

Adresler ve Telefonlar : Merkez Kampüs (Bayrampaşa) Abdi İpekçi Cad. No: 89  Bayrampaşa / İstanbul
Nişantaşı Kampüsü: Ergenekon Cad. No: 45  Şişli / İstanbul
Tel : 0 () 10 10 &#; Tel : 0 () 44 44

Nişantaşı Üniversitesi Fiyatları ve konu hakkında görüşlerinizi, sormak istediklerinizi yorum olarak paylaşabilirsiniz.

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir