yök doktora bursu başvuru / Güz Dönemi / YÖK Doktora Bursu Başvuruları

Yök Doktora Bursu Başvuru

yök doktora bursu başvuru

Eğitim Öğretim Yılı Güz Dönemi / YÖK Doktora Bursu Başvuru İlanı

Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen öncelikli alanlarda ülkemizin doktoralı insan kaynağına olan ihtiyacını karşılamak üzere, yurtiçindeki devlet üniversitelerinde tematik alanda  YÖK Doktora Bursu verilmektedir.

Bu kapsamda / Güz Yarıyılı için ( Çağrı Dönemi) kontenjan verilen Üniversitemiz Fen Bilimleri Enstitüsünün Fizik Anabilim Dalı Doktora Programında belirlenen “Uzay Bilimleri ve Uydu Teknolojileri” alan kapsamında  01 Ağustos – 12 Ağustos tarihleri arasında başvuru alınacaktır. Adaylar başvurularını belirtilen tarihlerde Burs Ofisi Koordinatörlüğü’ne şahsen yapacaktır.

/ YÖK Doktora Programı Başvuru Takvimi

01 Ağustos  – 12 Ağustos (Pazartesi- Cuma Mesai Saatleri – ):Başvuru dönemi

15 Ağustos  (Pazartesi):Belgelerin ilgili Anabilim Dallarına gönderilmesi

19 Ağustos   (Cuma):Kabul kararlarının Anabilim Dallarından Enstitülere gönderilmesi

02 Eylül (Cuma):Enstitü kabul kararlarının Kayıt İşleri Şube Müdürlüğü’ne gönderilmesi

05 Eylül - 09 Eylül (Pazartesi- Cuma Mesai Saatleri – ) Kayıt

23 Eylül  (Cuma)Bursiyerlerin YÖK’e bildirilmesi

/ YÖK Doktora Bursu İçin Kimler Başvurabilir?

T.C. Vatandaşı,

Doktora programı için yüksek lisans mezunu,

Bütünleşik doktora programı için lisans mezunu,

Anabilim Dalının belirlediği başvuru şartlarını sağlayan,

sayılı Kanun kapsamında bir kadroda veya Devlet/ Vakıf Yükseköğretim Kurumlarının öğretim elemanı kadrolarında çalışanlar dışında kalanlar,

Halen devlet yükseköğretim kurumunda doktora eğitimine devam ediyorsa tez aşamasına geçmemiş olan herkes başvurabilir.

/ I. Yarıyılı için Üniversitemize Burs verilecek olan Doktora Programın kontenjan ve başvuru koşulları tablosuna erişmek için tıklayınız.

Başvuru Formu için tıklayınız.

Başvuru Belgeleri için tıklayınız.

/ YÖK Doktora Burs Esas ve Usulleri

Destek ve sorularınız için [email protected] adresiyle iletişime geçebilirsiniz.

Burs Ofisi Koordinatörlüğü

YÖK BURSU BAŞVURU Yükseköğretim Kurulu (YÖK), destek bursu sağladığı lisans ve lisansüstü öğrencilerine verilen burs miktarlarının artırıldığını duyurdu. Yapılan güncelemenin ardından verilen destek bursları çalışan öğrenciler için TL'ye, çalışmayan öğrenciler için TL'ye, lisans öğrencileri için ise TL'ye yükseltildi. Bunun üzerine YÖK bursuna başvurmak isteyen üniversite öğrencileri arama motorlarında YÖK bursuna nasıl başvurulur, başvuru şartları neler, kimler başvurabilir? - YÖK destek bursu başvuru ekranı konularını araştırıyor. İşte detaylar

YÖK BURSUNA KİMLER BAŞVURABİLİR, BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

YÖK Destek Bursu, Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenecek Devlet üniversitelerindeki desteklenmesine karar verilen lisans programlarına ilk üç sırada yerleşen ve kayıt yaptıran öğrencilere Yükseköğretim Kurulunca belirlenen miktarda ve sürede verilen aylık burstur. Başvuru şartları YÖK'ün resmi internet sitesinde şöyle sıralanmıştır:

• T.C. vatandaşı olmak.
  • ÖSYM BaÅŸkanlığınca yapılan üniversiteye giriÅŸ sınavı sonucunda, YÖK tarafından belirlenecek Devlet yükseköğretim kurumlarındaki lisans programlarına yerleÅŸtirmede kullanılan baÅŸarı sırasına göre ilk üç sırada yerleÅŸmiÅŸ olmak.
  • Öğrencinin yerleÅŸtiÄŸi lisans programının, tercihlerinin arasında ilk 15 tercihinin içinde yer alması.
  • Önceden, yurtiçinde veya yurtdışında, herhangi bir lisans derecesine sahip olmamak.
  • Sınavın yapıldığı yıl, YÖK tarafından belirlenen alanlardan birine ÖSYM tarafından yapılan ilk yerleÅŸtirmede yerleÅŸmiÅŸ ve kesin kayıt yaptırmış olmak.
  • 5. maddenin yedinci fıkrası uyarınca burs hakkını kaybetmemiÅŸ olmak.
  • Daha önce program kapsamında desteklenmemiÅŸ olmak.

KİMLER YÖK BURSU ALABİLİR?

📌Bursiyerler, kayıtlı oldukları programın aynı yılın ÖSYS Kılavuzunda yazan normal öğrenim süresi boyunca burs almaya devam ederler.

📌Öğrencilere kayıtlı oldukları programın, varsa zorunlu yabancı dil hazırlık sınıfında da burs ödenir. Ancak, isteğe bağlı yabancı dil hazırlık sınıfında okuyan öğrencilere bu süre zarfında burs ödenmez, söz konusu öğrenciler birinci sınıfa başladıkları yıl burslarını almaya hak kazanırlar.

📌Öğrencilere her yıl ekim ayından itibaren on iki ay süre ile burs ödenir.

📌Öğrenciler burs aldıkları süre boyunca eğitimlerine kesintisiz devam etmek zorundadırlar. Mücbir sebeplerle veya sağlık, doğum izni, askerlik gibi zorunlu hallerin belgelendirilmesi şartıyla kayıt donduran öğrenciye, bu süre zarfında burs ödemesi yapılmaz, ancak eğitime başlamaları halinde bu süre bursluluk sürelerine eklenir.

📌Yükseköğretim kurumunun not sistemi esas olmak üzere, öğrencinin ağırlıklı genel not ortalamasının yıllık olarak 2,50/4 veya 65/ sınırının altında olması, zorunlu hazırlık sınıfında okuyan öğrencilerin birinci yılın sonunda başarısız olmaları durumunda burs ödemeleri sonlandırılır. Başarı durumu hesaplanırken öğrencinin bitirdiği eğitim öğretim yılını takip eden Eylül ayında belirlenen ağırlıklı genel not ortalaması dikkate alınır.

📌Disiplin cezası alan öğrencilerin burs ödemeleri sonlandırılır.

📌Bursiyerin, başka bir üniversiteye/başka bir programa yatay geçiş yapması durumunda YÖK Destek Bursu sonlandırılır.

📌YÖK Destek Bursu almayı hak eden öğrencilerin burslandırıldığı süre içerisinde ikinci bir lisans programından mezun olması durumunda da bursları kesilir.

📌Akademik değişim programları çerçevesinde (Mevlâna, Farabi, Erasmus) eğitim amacıyla ülke ve/veya üniversite değiştiren öğrencilerin bursları devam eder.

📌YÖK tarafından belirlenen alanlarda çift anadal yapan bursiyerlere, anadal programını tamamlama süresine ek olarak bir yıl daha burs verilebilir.

📌Bu usul ve esaslar uyarınca burs almaya hak kazanan öğrencinin başka bir kurumdan destek/burs/kredi alması, YÖK Destek bursunu almasına engel değildir.

📌YÖK Destek Bursu almaya hak kazanan ve aynı zamanda çalışan öğrencilere de burs ödemesi yapılır.

📌Kamu görevinden çıkarılmış veya olağanüstü hâl döneminde alınan tedbirler nedeniyle görevine son verilmiş olanlar ile Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplarla irtibatı bulunduğu anlaşılanların burs ödemeleri hemen sonlandırılır.

YÖK BURSUNA NASIL BAŞVURULUR?

YÖK tarafından burs başvuruları şahsen alınmaktadır. Yeni öğretim yılına kısa bir süre (genellikle Ağustos ayı sonlarında) yayınlanan burs başvuru formunu dolduran öğrenciler, belirlenen tarihler arasında başvuruda bulunmalıdır.

YÖK DESTEK BURSU BAŞVURU EKRANI bulunmamaktadır.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası