erkek arkadaşı telefona kaydetme isimleri / Soğuk Espriler ile Ortamda Buz Gibi Ama Eğlenceli Hava Estirin | igrus

Erkek Arkadaşı Telefona Kaydetme Isimleri

erkek arkadaşı telefona kaydetme isimleri

Güzel Sözler Kısa Anlamlı ve Bir O Kadar Harika

Güzel Sözler Kısa

Güzel Sözler Kısa Anlamlı ve Bir O Kadar Harika Güzel Sözler Kısa İnsanlar günlük hayatlarında karşısındaki ders niteliğinde kullanmak için, durumunu izah etmek için, sosyal medya uygulamalarında paylaşmak için veya karşısındakine söyleyip onun durumunu anlatmak için özlü sözler veya güzel ve kısa sözler kullanmaktadır.

İnsanlar bu sözlerden ise komik, etkileyici, anlamlı, iyimser veya karamsar gibi birçok türde güzel söz arayışındadır. Bu sözlerden ise esprili, örneklendirmeli, manalı ve daha çoğu sitemizde bulunmaktadır. Güzel sözler kısa sevgiliye anlatılmak istenen her şeyi daha az ve öz kelimelerle anlatmaya yarar.

Güzel Sözler Kısa Anlamlı ve Bir O Kadar Harika
  • Sonuç; ben şair oldum, sen şiir.
  • Bakacağın yüze, utanacağın söz söyleme.
  • Bazen en iyi seçim, vazgeçmektir.
  • Sevgisine karşılık alabilen insanlar çok şanslı.
  • Aklı yarda olanın, gözü yerde olur.
  • Yalnız olmak, yanlış bir kalpte olmaktan iyidir.
  • İncitme! İncittiğin yerden incinirsin.
  • Kırılmış bir kalbin hesabı bu dünyaya ağır gelir.
  • İyi bir ağaca sarılan, gölgesiz kalmaz.
  • Hayat yaşadığın kadar güzel, sevdiğin kadar özel.
  • “Alıştım artık” cümlesi çok umutsuz değil mi ya.
  • Gittiğin yola inandıysan, attığın adımlardan korkma.
  • İyiler hep kaybeder. Çünkü iyiler hep adil dövüşür.
  • İnsan insana iyi gelmeli, gelmeyecekse hiç gelmemeli.
  • Bazen gerçek duymaya ihtiyacımız olan son şeydir.

Sevgiliye ETKİLEYİCİ günaydın mesajları

• Koşarken değil, düşerken yanımda olanlar, dostumdur.
  • Yalnızlık, diş ağrısı gibi, durur durur geceleyin vurur.
  • Sen neye nasıl bakarsan, o da sana öyle bakar. Mevlana
  • Özlemin azı çoğu olmaz, ağırdır işte! Nazım Hikmet
  • İnsanın öğrenmesi gereken ilk dil; tatlı dildir. Barış Manço
  • İnsanı en çok yıpratan şey; iyi niyetidir. Oscar Wilde
  • Her şeyi içine atarsın da, kendini atacak bir yer bulamazsın.
  • Hiç kimse duymak istemeyen biri kadar sağır olamaz.
  • Sen çok sev de bırak giden yar utansın. Necip Fazıl Kısakürek
  • Yüreğinde hissedersen, mesafe yoktur. Richard Bach
  • Yüzü güzel insanlar için gönlü güzel insanları ne çok üzdünüz.
  • Herkes aynı anda yaşar ama herkesin karanlığı farklıdır.
  • Prenses olmak için prense ihtiyacım yok. Ben zaten kralın kızıyım.
  • Bazı şeyleri bir çırpıda silemezsin. Çırpınarak silersin İlhan Berk
  • Şımaracak kimsen olmayınca, hayat seni kocaman bir adama çevirir.
  • Lüzumsuz şeylerin peşinden koşan, lüzumlu şeyleri kaçırır. Hz. Ali
  • Hayatı yaşanır kılan hayallerdir. Hani gözümün içine bakarak çaldıkların.
  • İnsan yalnızlığı en çok, yanındaymış gibi davrananlardan öğrenir.
  • Yaşadığın yeri cennet yapamadığın sürece, kaçtığın her yer cehennemdir.
  • En karanlık gece bile sona erer ve güneş tekrar doğar. Victor Hugo
  • Derdi dünya olanın, dünya kadar derdi olur. Dert etme, dua et! Mevlana
  • Hiçbir zaman çıktığın kapıyı hızlı çarpma. Geri dönmek isteyebilirsin.
  • Uçmak için kuş olmak gerekmiyor. Küçük sevinçler olsun, yeter. Cemal Süreya
  • Kurunun yanında yaş yanar mı? Bilmem ama gururun yanında aşk yanıyor.
  • Yorma kendini. Bırak hayatına eşlik etmek isteyenler, seninle gelsin. Charles Bukowski
  • Ne olmuş yani büyük adam olamadıysak, hayallerimizi satmadık ya. Erdal Tosun
  • Hatalı olduğunu anlamak ve özür dilemek sadece beynini kullanabilen insanlara özgüdür.
  • Umudunu asla kaybetme. Allah hem imtihan eder. Hem de imtihanda yardım eder.
  • Kişi sevdiğini Allah’a emanet ederse, bir daha onu görmeden ölmezmiş. Öyleyse Allah’a emanet ol.
  • İki gecem var ikisi de uykusuz; ya sensizim uyuyamam ya sen varsın uyku haram. Mevlana

Komik Sözler

İnsanlar gündelik hayatlarında kullanmak için veya sosyal medyada dile getirmek için birçok kısa ve güzel sözler aramaktadır. Bu sözlerden komik arayanı ise bir hayli fazladır. İnsanlar karşısındakini güldürmekten hoşlanır. Güldürürken düşündürmeyi de ister.

Güzel ve komik sözler arayanlar ise sitemizde sevdiğini alıp dilediğince kullanabilir. En komik ve güzel bir söze ise örnek olarak ‘’Seni gördüm göreli başım belada, dün gece seni düşünürken kaldım helada.’’ verilebilir. Esprili ve doğal olan bu sözün nicesini insanlar kullanmak ister ve yine bize, sitemize başvurabilir.

Bir terapi yönetimi, aman boşver ölcez zaten.

Tam karakterin oturacakken sandalyeyi çekmişler sanki.

Son gülen sen olacaksın. Çünkü geç anlıyorsun.

Biri de çıkıp demiyor ki kırmızı mercimek neden turuncu?

Kafataslarında beyin yerine tilki taşıyan kızlar var.

Kim o diye sorduğumda “ben” diyen herkese kapıyı açarım, net.

Sperm gibi adamlar var insan olma ihtimalleri milyonda bir.

İlişki durumum oda beni seviyor, bende odayı, ama salon da çok tatlı.

Aslında içimde çok zeki biri yatıyor, yatıyor işte sorun orada.

Ders çalışırken müzik dinleyemiyorum. Çünkü ders dikkatimi dağıtıyor.

Hazır telefon yine deli gibi ısınmışken gömlekleri ütüleyeyim.

Bazen kaçmak istiyorum. Sonra aklıma müge anlı geliyor. Vazgeçiyorum.

Bir kadını ağlattıktan sonra kendini ateşe atan tek varlık soğandır.

Evladım sınav kâğıdına baktım, yazın okunmuyor. Kışın okuyun o zaman hocam.

Aşkım ben çok mu şişmanım? Şuradan kendine 2 sandalye çek anlatıyım.

Anneme dünya rekorunu kırdım dedim, iyi yaptın sana da bir şey dayanmıyor dedi.

Ulan Muhittin diye bebek ismi mi olur 2 aylık çocuğun elini öpesim geliyor.

Bu evden başımı alıp gidesim var dedim. Cevap gecikmeden giderken çöpü at dediler.

Seviyor ama gelmiyor? Dimi öküz de öyledir işte trene bakar ama binemez.

2 gecedir yıldız kayıyor sanıp dilek tutuyorum meğer 5. Kattan komşu sigara atıyormuş.

Metrobüste kavga edin, bağırın, çağırın her şeyi yapın ama osurmayın abi ya.

Sen bana bir adım gel, ben sana bir değil, iki değil, üç değil, tam dört kavanoz bal TL.

Gizlice taksimetreye bakmaya çalışırken sol gözüm taksicinin kucağına düştü.

Emlakçı bir ev gösterdi, apartman kapısına hızlıca çıkarsan vurgun yiyorsun, bir altı mağma.

İki diş şarjım kaldı ne demek lan batarya yerine sarımsak mı takıyon telefona.

İlk adımı kız atmaz. Trip atar, tokat atar, göbek atar ama ilk adımı atmaz olum öğrenin bunu.

Ruh halim; iphone da geri tuşu arayan Samsung’lu. Öyle ne yapacağını bilmez.

Eve hırsız girip, odamın dağınıklığını görse biri benden önce davranmış der geri çıkar, o derece.

Annem sende göz var dedi. 23 yıl sonra fark etmesine çok şaşırdım gerçekten.

Yerlere çöp atmayın yazısını okuduktan sonra çöplerini havaya atmaya başlayan arkadaşı kutluyorum.

Bankamatikten para çekince sayan vatandaş, para eksik çıksa ne yapacaksın çok merak ediyorum.

Ateist olabilmek için kelime-i şehadeti tersten okumanız gerekiyor öyle her isteyen dinden çıksa ohoo.

Allah`tan mal mülk istedim sanırım mal kısmını yüksek sesle söyledim. Yağdırıyor kurban olduğum.

Aynı hatayı iki kez yapmam ben. En az kez yaparım ki iyice emin olayım. Sağlamcı bir yapım var benim.

Tatlı yiyip, tatlı konuşuluyorsa bundan sonra mantı yiyip mantıklı konuşacağız gençler anlaştık mı?

Yer sofrası kurulduğunda ay ben bağdaş kuramam diyen hatunların hepsi yoga da Van Damme gibi bacak açıyor.

Hastanede filmimi çektiler doktora hangi kanalda oynayacak? diye sordum. Oksijen tüpü ile kovaladı.

Acaba yüzmek zayıflatıyorsa balinalar neden hala şişman? Tarzı mizah kasmıyoruz diye mi bu kadar mutsuzuz?

Sütten ağzı yanan sütün soğumasını bekler. Olayı büyütmeye gerek yok yoğurtla da hiçbir alakası yok.

Elin oğlu uzayda yaşamı araş tırıyor bizimkiler sigaranın külünü hiç dökmeden sonuna kadar içe bilmenin peşinde.

Erkekler Bluetooth gibidir. Yanındayken bağlantıları iyidir. Uzaklaşınca yeni aygıt aramaya başlarlar.

Hap yazma yutamam şuruptan midem bulanır iğneden de korkarım. Diyen ergene muska mı yazayım? Diyen doktora saygılar.

Karar verdim 14 Şubatta bizim asansöre hediye alacağım. 10 yıldır çıkıyoruz daha birbirimiz hiç kırmadık.

Kaldırımda duran insanı korna çalarak bi yerlere götürmeye çalışan dolmuş şoföründeki azim ve kararlılık kimsede yok.

Kızın etrafı yeniçeri ocağına dönmüş, sefere çıksa Yunanistan`ı çok rahat alır hala az insan çok huzur diyor.

Sabah beş dakika daha fazla uyumak için can atan bu bedenim geceleri uyumamak için neden bu kadar direniyorsun?

Dondurmadan bedava çıkmış erkek çekiciliği diye bir şey var mı arkadaşlar? Benim tek numaram bu. Bir umut işte.

Ben daha çocuk yaşta geçişli edilgen çatılı fiil görmüş insanım. Tabii ki tek başıma zorlukların üstesinden gelebilirim.

Ya benim olursun ya da kara toprağın! Dediğim kız toprak isminde esmer bi çocukla evlenmiş. Ben demiştim zaten.

Erkek ulaşamadığı kadına telefonu duymadı galiba der kadın ulaşamadığı erkeğe, aradığımı görüyor da açmıyor pislik der.

Bir şeyi çok istersen olmaz. Bir şeyi az istersen de olmaz. Bir şeyi hiç istemezsen de olmaz. Bazen olmaz yani.

Bazen çok ‘kırıcı’ olabiliyorum! Şimdi de iki tane yumurta kırıp, güzel bir omlet yapacağım. Kahvaltı yapmayanlar buyursun.

Şimdi gidip odada kendi imkânlarımla atom parçaladım desem annemin soracağı ilk soru: hep yerlere döktün di mi?

Şimdi bana kaybolan yıllarımı verseler hemen eksik var mı diye sayarım. Zaman kötü abi, yerde bulsan sayacaksın.

Allah kimseyi otobüse binmeye çalışan teyzelerin önüne düşürmesin. Teyze teyze değil Osmanlı akıncısı Fatihin fedaisi Kara Murat.

Benden tek taş bekleyen kadının yalnızca okey masasında sağımda oturacak olması gerçeğini acı da olsa kabullendim.

Süt içince vücudun uykusu gelirmiş kahve içince vücudun uykusu kaçarmış. Dün gece sütlü kahve içtim. Vücut ne yapacağını şaşırdı.

Eğer bir kızın fotoğrafları belden yukarı ise kısa boylu, omuzdan yukarı ise şişman, sadece gözleri görünüyorsa kaçın.

Biz ayrı dünyaların insanlarıyız dedi. Aman Allah’ım! Üzüntüden kahrolacağım. Ben iki dünya oldu ğunu sanan birini mi sevmişim.

Konuşup konuşup muhabbetin sonu geldikten sonra, ”Amaaan boş ver dedikodu yapmış olma yalım” diyen kadın, Türk kadınıdır.

Karısının çok konuştuğundan yakınan adama sormuşlar eşinizle ne zaman evlendiniz? Adam cevap vermiş çeneler çeneler önce.

Selçuklu Devletinizi sadece 75 kuruş farkla Büyük Selçuklu olarak almak ister misiniz yanında 8’li soğan halkası da var.

Abi çok yalnızım diyorum tövbe de yalnızlık Allah’a mahsus diyor. İlla bir yerden yakacak, illa cehenneme gönderecek şerefsiz.

Mesela kanalı açak istiyorsam 1 ve 9 uzak diye kanalı açıp 3 kere geri tuşuna basıyorum. Bütün hayat stratejim bu.

Mavi gözlü erkekler can ise ben oyun hamuru muyum? Ben plastik miyim? Benim gözler ela ben İsmail Türüt gömleği miyim? Neyim ben ya.

Elma dersem sev, armut dersem gel. Avokado dersem. Mal gibi bakarsın işte.  Hayatında avokado mu gördün sanki Allah’ın fakiri.

1 işçi bir binayı saniyede yapıyorsa, işçi 1 binayı 1 saniyede nah yapar. Nerde kaldı orantı? Matematik bitmiştir benim için.

Siz bu dokunmatiklerle hem hızlı hem yanlışsız nasıl yazıyorsunuz ya. Ben Türkçe başlıyorum Urduca bitiriyorum anasını satayım.

Korku filmlerine bakışım balayında büyük dedenin Transilvanya’daki şatosuna gidiyorsan vampir g.tünü ısırırken niye ben diye ağlamayacaksın.

Bu sabah uyandım baktım bi sivrisinek dudağıma buse konduruyor. Noluyo lan dedim. Kış geliyor abi, gidiyorum dedi. Sarıldık ağladık.

Bu elit misafir çocuklarını hiç sevmiyorum, gelmiş satranç oynayalım diyor, ulan gel bilgisayara otur döve döve kaldırayım. Döngüyü ne bozuyorsun.

Bence kardeşler bakkala göndermek ve çeşitli ayak işlerinde kullanmak için var. Ara sıra dövüp stress atma olayı zaten bambaşka güzel.

Hz Mevlâna Sözleri

Mevlâna yaşamı boyunca bizlere örnek davranışlar sergilemiştir. Kimisi idolü olarak benimsemiş kimisi ise nasihatlarına kulak asmıştır. Kişiliği ile birçok insana örnek olan Mevlâna ömrü boyunca onca söz söylemiş ve herkesin aklında kalmıştır.

İnsanlar bir yerde güzel sözler kısa haliyle paylaşacak ise veya karşısındaki insana söyleyecekse ilk olarak Mevlâna sözlerine başvurabilir. Bunlardan en bilineni ise ‘’Ya olduğun gibi görün ya göründüğün gibi ol.’’ sözüdür. Bir başka bilinen sözü ise ‘’Üzülme, kaybettiğin her şey başka bir surette bir gün mutlaka geri döner’’ sözüdür. Çok etkileyici ve düşündürücü bir sözdür. Güzel sözler kısa Mevlâna Celaleddin Rumi’nin ise yine sitemizde çok tercih edilen sözler arasındadır.

Ay doğmuyorsa yüzüne Güneş vurmuyorsa pencerene kabahati ne Güneşte ne de Ay da ara! Gözlerindeki perdeyi arala!

Gönül gönül verilerek alınır.

Kitaplardan önce kendimizi okumaya çalışalım.

Kusur arıyorsan tüm aynalar senin.

Okuyarak öğreneceksin ama severek anlayacaksın.

Doğruların yemin etmeye ihtiyacı yoktur.

Dua kapı çalmaktır. Gerisine karışmak haddi aşmaktır.

Gönül ebedi olmayan mülkü bir rüya bil!

Köpeklerin kardeşliği aralarına kemik atılana kadardır.

Dert insanı yokluğa götüren rahvan attır.

Cahil kişi gülün güzelliğini görmez gider dikenine takılır.

Kimde bir güzellik varsa bilsin ki ödünçtür.

Gerçek aşk’ı bilen kalp bir damla suya bile hürmetle bakar.

Cahil kimsenin yanında kitap gibi sessiz ol.

ektirilen acı havada asılı kalmaz çektirenin başına düşer.

Bozuk olunca maya ne ar tanır ne de hayâ!

Bir kimsede kibir varsa söz söylediği zaman soğan gibi kokar.

Bilmez misin ki cevap vermemek de cevaptır.

Sen Allah’a güven. Hiç beklemediğin anda çiçek açar umutlar.

Sabır önceleri zehirdir. Huy edinirsen bal olur!

Yok dünyada hicrandan daha acı ne istiyorsan et de onu etme.

Bazı insanlar bize armağandır bazıları ise ders.

İnsan her şeyi göremez sevdiğin şeyler seni kör ve sağır eder.

Harf’ler yetmedi anlaşılmama bari hâl’den anla.

Kim ne olursa olsun sevgili bizim olsun tek canı canımız olsun.

Gönül sevgiyi bulmuşsa kuru dal bile çiçek açar.

Yapraksız kaldın diye gövdeni kestirme. Zira bu işin baharı var.

Kalbinizle yaptığınız her şey size geri dönecektir.

Susmak mana eksikliğinden değil. Belki mana derinliğindendir.

Ahlak örtüsü olmayanı başörtüsü dindar yapmaz.

Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.

Ey dost! Derdin ne olursa olsun umudun her zaman Allah olsun.

Kanat vardır doğanı padişaha götürür kanat vardır kuzgunu leşe götürür.

Aynı dili konuşanlar değil aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Ben hiç dilek tutmadım hep dua ettim. Ömrün ömrüme nasip olsun diye!

Şikayetçi kötü huyludur. İyi huylu şikayet etmez tahammül eder.

Kim demiş gül yaşar dikenin himayesinde? Dikenin itibarı gül himayesinde!

Can’ı Canan’a teslime hazır değilsen ‘ben Aşk’ım’ deme kimseye.

Gülü gülene ver. Kalbini sevene ver. Sevmek güzel şeydir. Kıymet bilene ver.

Üç sözden fazla değil tüm ömrüm şu üç söz hamdım piştim yandım.

Cahille girme münakaşaya. Ya sinirini zıplatır tavana! Ya da yazık olur adabına.

İsyanlardayım dedi. Hayır imtihanlardaydı. Fark etseydi kurtulacaktı.

İmtihan içinde imtihan vardır. Derlen toparlan da ufak bir imtihana satma kendini.

Toprak gibi sessiz olduğum an bil ki şimşek gibi gökte gürlüyor feryadım.

Gözyaşının bile görevi varmış. Ardından gelecek gülümseme için temizlik yaparmış.

Bazen halimize Melekler imrenir. Bazen de halimizden Şeytan bile iğrenir.

Akıl bir kuzu nefis bir kurt iman ise çobandır. İman kuvvetli olmazsa nefis aklı yer.

Kır oğul zinciri hür gez hür konuş yok mu altından gümüşten bir kurtuluş?

Bir gönülde aşk ve sevgi ateşi yoksa o kişi karanlıklarda Allah nurundan habersizdir.

Ne kadar bilirsen bil söylediklerin karşındakilerin anlayabileceği kadardır.

Dilini terbiye etmeden önce yüreğini terbiye et çünkü söz yürekten gelir dilden çıkar.

Yüz kişinin içinde aşık gökte yıldızlar arasında parıldayan ay gibi belli olur.

Kapı açılır sen yeter ki vurmayı bil! Ne zaman? Bilemem! Yeter ki o kapıda durmayı bil!

Gel de birbirimizin kadrini bilelim. Çünkü ansızın ayrılacağız birbirimizden.

Hz. Yunus Emre Sözleri

Yunus Emre ömrü boyunca ilimi savunmuş, ilimi övmüş ve güzel düşünce yapılarını benimsemiştir. Güzel sözler kısa ve öz şeklinde arama yapan insanların en çok karşılaştığı bir diğer insan ise Yunus Emredir. Çoğu insan düşünce yapısını sevmiş kimisi idol almıştır.

Yunus Emre’nin bilinmeyen sözlerinden birisi ise ‘’Bir bahçeye giremezsen, durup seyran eyIeme.’’ dir. İnsanın amaçsız işlerle uğraşmamasını, boşa vakit kaybetmemesini anlatan güzel bir sözdür. Hem düşündürür hem yürekten etkiler.

Bir diğer Yunus Emre sözü ise kısa, öz ve güzeldir; ‘’İlim kendini bilmektir.’’ Yine burada ilimi savunan bir sözü karşımıza çıkmakta ve kendimizi ne kadar bilirsek o kadar ilim sahibi olacağımızı anlatmaktadır. Büyük düşünür birçok söz söylemiştir. Bu sözlerin nicesi ise bizdedir.

Üzenlerin üzüldüğü vakit da gelir.

Ölümden ne korkarsın, korkma ebedi varsın.

Yaratılanı hoş gör, Yaradan’dan ötürü.

Derdi dünya olanın, dünya kadar derdi vardır.

Türlü türlü cefanın adını aşk koymuşlar.

Dağlar nice yüksek ise, yol anın üstünden geçer.

Zulüm ile abad olanın akıbeti berbad olur.

Dil söyler kulak dinler, kalp söyler kâinat dinler.

Kimde bir güzellik varsa bilsin ki ödünçtür.

Söze târîh yedi yüz yediydi, Yunus cânı bu yolda fidîyidi.

Az söz erin yüküdür, çok söz hayvan yüküdür.

Aşk aşıkı şir eder, aslanı zencir eder, katı taşı mum eder.

Bilmeyen ne bilsin bizi bilenlere selam olsun.

Ana rahminden geldik pazara, bir kefen aldık döndük mezara.

Her kim Kuran bilmedi sanki dünyaya gelmedi.

Davet söz ile değil hal iledir. O hal ki kulağı sağıra da görünür, gözü köre de.

Beni bende demen bende değilem, bir ben vardır bende benden içeri.

Tehî görmen kimseyi hiç kimsene boş değil, eksiklik ile nazar erenlere hoş değil.

Bir avuç toprak biraz da suyum ben. Neyimle övüneyim işte buyum ben.

Elif okuduk ötürü, pazar eyledik götürü, Yaratılmışı hoş gördük, Yaratandan ötürü.

Bu dünyaya gelen gider. Yürü fani dünya, sana gelende gülmüş var mıdır?

Ey Yunus Hakk’ı bilen söylemez hergiz yalan, ikilik ile gelen doğru yol bulmuş değil.

Eğer hor eğer hürmet kişiye sözden gelir. Zehr ile pişen aşı yemeğe kim gelir.

a Rabbena hayreyle, Muhammed’e yâr eyle, Kabrimizi nur eyle, Kabre vardığım gece.

Ne varlığa sevinirim, ne yokluğa erinirim, aşkın ile avunurum, bana seni gerek seni.

Ya elim al kaldır beni. Ya vaslına erdir beni. Çok ağlattın güldür beni. Gel gör beni aşk neyledi.

İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendini bilmezsen, bu nice okumaktır.

Aldanma dünya malına zehir sunma balına düşüp dünya hayaline dalma gözüm bundan sonra.

Ne varlığa sevinirim, ne yokluğa yerinirim. Aşkın ile avunurum; bana seni gerek seni.

Biz gelmedik dava için, bizim işimiz sevda için, dostun evi gönüllerdir, gönüller yapmaya geldik.

Bir bahçeye giremezsen, durup seyran eyleme. Bir gönül yapamazsan, yıkıp viran eyleme.

Mansur’um, uş dâra geldim, Yusuf’um, pazara geldim. Aslanım, şikâra geldim, velâkin yatağım orda.

Cennet cennet dedikleri birkaç köşkle birkaç huri. İsteyene ver onları, bana seni gerek seni

Kalem eğri dilli mürekkep siyah yüzlü, kağıt ikiyüzlü. Şimdi kalkıp arzuhalimi yazmaya kimi mahrem kılayım.

Benlik davasını bırak, muhabbetten olma ırak, sevgi ile dolsun yürek, hoşgörülü olmaya bak…

Hiç hata yapmayan insan, hiçbir şey yapmayan insandır. Ve hayatta en büyük hata, kendini hatasız sanmaktır.

Bir kez gönül yıktın ise bu kıldığın namaz değil, yetmiş iki millet dahi elin, yüzün, yumaz değil.

Olsun be aldırma Yaradan yardır. Sanma ki zalimin ettiği kârdır. Mazlumun ahı indirir şâhı. Her şeyin bir vakti vardır.

Aşk ile yola çıkmaksa niyetin bela ile imtihan edilirsin. Zü’l Celali vel İkram. Önce kahır sonra ikram… Taptuk Emre

Hoştur bana senden gelen. Ya gonca gül yahut diken. Ya hayattır yahut kefen. Nârın da hoş, nurun da hoş… Kahrın da hoş, lütfun da hoş.

Dünya yalan kardeşim, dünya yalan! Var mı yalan dünyada bakî kalan. Mal da yalan, mülk de yalan. Var biraz da sen oyalan.

Ey hayat ırmağından su içenler! Gelin soralım canlara ki güzelliği ne oldu da gidiyor. Ben hep seninim diyordu, şimdi neyi buldu da gidiyor?

Başarı ile İlgili Sözler

Her insan yaptığı bir işte başarılı olmayı hedefler. Başarılı olmak için motive edilir, sık çalışır ve her zaman çaba sarf eder. Başarılı olmak isteyen insanlara ise birçok söz söylenmiştir. Onlara çabalarsa karşılığını alacağı, asla pes etmemesi gerektiği ile ilgili özlü sözler söylenmiştir ve paylaşılmıştır.

Bunlardan birisi ise ‘’Deneyim düşüncenin, düşünce ise eylemin çocuğudur’’ sözüdür. İnsan bir şeyi deneyimlerse o kadar düşünür. Ne kadar düşünürse o kadar deneyim sahibi olur.  ‘’Başarı bir yolculuktur, bir varış noktası değil’’ ise yine başarının kısa ve çok güzel bir tanımıdır. İnsanı başarıya teşvik eder, içine dokunur.

Felsefi Özlü Sözler

Ülkemizde ve dünyada çok ünlü felsefeciler vardır. Bu felsefecilerin sözü ise sürekli aranmakta ve kullanılmaktadır. Belki bazısı hayat ifademizi belirler, bazısı ise tavsiyeler vererek hayatımızı sorgulatır. Bunlardan çok güzel bir tanesi ise ünlü düşünür, sanatçılara yön veren ve birçok kişinin çok severek kullandığı Martin Luther King sözleridir.

En güzel örneklerinden olan ‘’İnsanlığı yücelten her iş, onurlu ve önemlidir; dört dörtlük yapılmalıdır. Sözü ise yine çok sevilmektedir.’’ sözüdür. Dört dörtlük yapılan bir işin ne kadar önemli olduğunu vurgular. Bir Türk felsefeci olan Can Yücel’in ise en güzel sözlerinden birisi ‘’Vedalar acıtsa da bazen gitmek gerekir.’’ sözüdür. İnsanı düşündürür ve derinden etkiler.

İngilizce Özlü Sözler

İnsanlar genellikle sosyal medyada kullanmak için güzel sözler kısa İngilizce şeklinde arama yaparlar. Ve bunların manasını öğrenip kullanmaya başlar. İngiliz düşünürlerin sözünden birisi ise ‘’Always give your best never worry for results.’’ yani ‘’Daima elinden gelenin en iyisini yap, sonuç için asla endişelenme.’’ dir. Bir tavsiye verir ve insanın düşünce yapısına yön verir.

Aşk İçin Özlü Sözler

İnsanlar sevdiklerine, aşklarına, eşlerine veya platonik âşık olduğu insanlara söylemek için çok güzel ve çok manalı özlü sözler aramaktadır.

Sevdiğine söylemek için güzel sözler kısa aşk sözleri aramasını yapan birçok insan sitemize ulaşabilir ve en güzellerinden William Shakespeare’in sözü olan ‘’Aşk gözle değil, ruhla görür. ‘’ifadesi çok beğenilen ve kullanılan bir sözdür. İnsan aşkını belirtir.

Aşkını nasıl tanımladığını gösterir. Bir diğer güzel ve kısa söz ise ‘’Sen özlenecek en güzel şeysin.’’ dir. Sevdiceğe söylenebilecek zarif, romantik ve güzel bir sözüdür. Aşıklar için ise birçok söz yine bizde bulunmaktadır.

Güncel Özlü Sözler

İnsanlar yalnızca eski özlü sözleri değil, güzel sözler kısa şeklinde yeni sözleri de arayabilir. Yeni ve pek duyulmayan sözler olduğu için de kullanmaktan zevk duyar ve tercih eder. Yeni sözlerin bir güzeli ise ‘’Umut belki de gelecek sayfadadır.

Kapatma.’’ düşüncesidir. Umudumuzu yitirmememiz gerektiğini, her zaman sabırlı olmamız gerektiğini dillendiren güzel bir sözdür. Ek bir söz olarak gerçek sevgiyi anlatan ‘’Mutluluğu sende bulan senindir. Ötesi misafir&#;’’ sözü yine çok manalı, derinden etkileyen bir sözdür. Daha fazlası ve çok güzelleri sitemizde bulunmaktadır.

Etiketler: • ANA • Arama • aşı • Aşk İçin Özlü Sözler • Başarı ile İlgili Sözler • çocuk • dünya • Dünyada • Felsefi Özlü Sözler • Güncel Özlü Sözler • Güzel Sözler Kısa • İngilizce özlü sözler • kadın • karar • kış • Komik Sözler • medya • Mevlâna Sözleri • Müzik • Özlü sözler • sosyal • Türk • yardım • yeni • Yıl • Yunus Emre Sözleri

Kız, Erkek Sevgiliyi Telefona Kaydetme İsimleri

Sevgiliyi Rehbere Kaydetme İsimleri

Komik erkek sevgiliyi telefona kaydetme isimleri, romantik erkek veya kız sevgiliyi telefona kaydetme isimleri gibi başlıkları aşağıda sizler için araştırdık ve derledik. Siz de erkek veya kadın sevgiliyi telefona kaydetme isimlerini arıyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

İşte en anlamlı 10 sevgiliyi telefona kaydetme ismi;

1. Kalbimin anahtarı

2. Biriciğim

3. Ömrüm

4. Her şeyim

5. Hayalim

6. Yaşam pınarım

7. Vazgeçilmezim

8. En güzel varlığım

9. Anlamım

Yaşama sebebim

Rehbere Kaydetme İsimleri

Aşkım

Canım

Yârim

Ruh eşim

Erkeğim

Prensim

Kovboyum

Aslanım

Şansım

Deniz gözlüm

Şövalyem

Limanım

Hırçın sevgilim

Kazanovam

Eros’um

Bay Mükemmel

Superman’im

Delikanlım

Gölgem

Hayat ağacım

Deli fişeğim

Adamım

Paşam

Lordum

Çikolatam

Aşk bahçem

Kalbimin anahtarı

Biriciğim

Ömrüm

Her şeyim

Hayalim

Yaşam pınarım

Vazgeçilmezim

En güzel varlığım

Anlamım

Yaşama  sebebim

Aşkım

Canı m

Yârim

Ruh eşim

Hayat ağacım

Çikolatam

En güzel manzaram

Cennet bahçem

Mutluluk sebebim

Güneşim

Güneş ışığım

Bebeğ im

Bebek yüzlüm

Sevgi bö ceğim

Kurabiyem

Pıtırcığı m

Minyonum

Uğur böceğim

Minik kuşum

Böceğim

Aşk

Canı sı

Sol yanım

Sevgili

Can

İki gözü mün çiçeği

Biricik

Işığı m

Gökkuşağım

Hazinem

Gizli bahçem

Sevimli ayıcığım

Balım

Tatlım

Kalbimin çiçeği

Çiçeğim

Meleğim

Mühür gözlüm

Karamelam

İncim

Melek yüzlüm

Orkidem

Pırlantam

Divam

Kraliçem

Cicim

Hatunum

Leydim

Zümrütüm

Zor sevdam

Zor aşkım

Zamansızım

Yüzünü sevdiğim kadın

Yüzü  güzelim

Yüreklim

Yol arkadaşım

Yeminim

Yavru ceylanım

Yaşama Sebebim

Yaşam  pınarım

Yasaklım

Yârim

Yangınım

Yalancı yarim

Yakutum

Yakışıklım

Vazgeçilmezim

Üzümlü kekim

Uğur böceğim

Uçurumum

Tutkum

Teni beyazım

Tek gerçeğim

Tek aş kım

Tatlım

Tatlı yanaklım

Tatlı yalanım

Tatlı tesadüfüm

Tatlı Pandam

Tatlı melodim

Tatlı kahvem

Tatlı heyecanım

Tatlı fıstık

Tatlı ekşi sosum

Tatlı belam

Tarifsiz huzurum

Tarçın kokulum

Şövalyem

Şerbetlim

Şerbetim

Şekerparem

Şekerim

Şeker helvam

Şaşkın Ö rdeğim

Şansım

Sütlü kahvem

Sütlacım

Superman’im

Sunam

Sultanım

Sözüm

Sözlü m

Son aşkım

Sol yanım

Sincabım

Sırma saçlım

Sevimli ayıcığım

Sevgilim

Sevgili yarim

Sevgili

Sevgi selim

Sevgi bö ceğim

Sevgi arsızım

Sevdiğim

Sevdiceğim

Sevdamın tadı

Sevdalım

Sevda kuşum

Serserim

Serçem

Samanyolum

Sahici sevdam

Sade kahvem

Rüzgarım

Rüyam

Ruhumun aynası

Ruhum

Ruh  eşim

Prensim

Prensesim

Pıtırcığım

Pırlantam

Paşam

Parlayan  yıldızım

Papatyam

Pankekim

Ömürlük sevdam

Ömürlük aşkım

Ömür törpüm

Ömrümün  sahibi

Ömrümün baharı

Ömrü m

Ödülüm

Orkidem

Okyanusum

Nur yüzlüm

Nehir gözlüm

Nefesim

Nar tanem

Nane şekerim

Mühür gözlüm

Mücevherim

Mutluluk sebebim

Mutluluğ um

Mis kokulum

Minyonum

Minik kuşum

Minik gözlüm

Miniğim

Melek yüzlüm

Meleğim

Maceram

Lordum

Lolipopum

Lokumum

Limonum

Limanım

Leydim

Lalem

Küç üğüm

Küçücüğüm

Kurabiyem

Kraliçem

Kraliçe arım

Kovboyum

Kocam

Kiraz dudaklım

Kıymetlim

Kış güneşim

Keman kaşlım

Kazanovam

Kasımpatım

Karizmatik sevgilim

Karizmam

Karım

Karanfil kokulum

Karamelam

Kara sevdam

Kara güzelim

Kar tanem

Kalp hırsızım

Kalp çarpı ntım

Kalp atışım

Kalbimin tek sahibi

Kalbimin sahibi

Kalbimin çiçeği

Kalbimin anahtarı

Kalbim

Kalbi temizim

Kahvemin köpüğü

Kadınların en güzeli

Kadı nım

İncim

İnce sı zım

İmkansızım

İlk göz  ağrım

İlk aşkım

İki gözü mün çiçeği

Işığım

Issız  adamım

Huzurum

Huysuz  ve tatlı kadın

Hırçın sevgilim

Her şeyim

Helalim

Hazinem

Hayatımın tadı

Hayatımın aşkı

Hayatımın anlamı

Hayatımın  amacı

Hayatım

Hayat ış ığım

Hayat arkadaşım

Hayat ağ acım

Hayalim

Hatunum

Güzellik kraliçem

Güzel yüzlüm

Güzel yüreklim

Güzel yarim

Güzel suratlım

Güzel sevgilim

Güzel gözlüm

Güneşim

Güneş ışığım

Gün ışığ ım

Gümüş saçlım

Gülü m

Gülpembem

Gülen  yüzüm

Gülen gözlerim

Gül yüzlüm

Gül güzelim

Gözümü n nuru

Gözleri dumanlım

Gönül  ışığım

Gönül hırsızım

Gönlünü  sevdiğim

Gölgem

Gökkuş  ağım

Gizli bahçem

Gerç ek aşkım

Gerçeğim

Gelinim

Gelinciğim

Fıstı ğım

Fındık kurdum

Fındığ ım

Eşsizim

Eşim

Erkeğim

Enerji kaynağ ım

En güzel varlığım

En güzel manzaram

En güzel hayalim

Ela gözlüm

Dünyam

Duman gözlüm

Divam

Dili ballım

Derin dünyam

Deniz kızım

Deniz kabuğum

Deniz gözlüm

Deniz fenerim

Delikanlım

Delibalım

Deli fiş eğim

Deli dolu sevgilim

Değerlim

Çikolatam

Çiçek kokulum

Çiçeğim

Çapkınım

Cicim

Cesaretim

Cennet kokulum

Cennet bahç em

Canısı

Canım

Can

Böcüğ üm

Böceğim

Bitanem

Bitanecik aşkım

Birtanem

Biricik

Biriciğim

Beyim

Beyaz kuşum

Beyaz atlım

Beyaz atlı prensim

Bebek yüzlüm

Bebeğim

Bayram şekerim

Bay Mükemmel

Başımın tatlı belası

Başımın tacı

Başımın güzel belası

Ballı lokmam

Ballı krebim

Balı m

Baldan kadınım

Bal yüzlü m

Bal yanaklım

Bal peteğ im

Bal kaymağım

Bal gözlüm

Bal böceğim

Badem gözlüm

Ayım

Ay yü zlüm

Ay tenlim

Ateşim

Aşkitom

Aşkım

Aşk tanem

Aşk rü zgarım

Aşk parçam

Aşk gü lüm

Aşk çiçeğim

Aşk bö ceğim

Aşk bestem

Aşk  bahçem

Aşk

Aslanım

Anlamım

Altın kalplim

Ağzımın tadı

Adamım

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası