ilkokul kayıt yaşı hesaplama / Okula Başlama Yaşı Hesaplama (İlkokul, Anaokul)

Ilkokul Kayıt Yaşı Hesaplama

ilkokul kayıt yaşı hesaplama

Okula Başlama Yaşı Hesaplama

25 Haziran Pazar DOĞUMLU ÇOCUĞUNUZ İÇİN

OKULA BAŞLAMA BİLGİLERİ
ÇOCUĞUNUZ 0 AYLIK:
Okula başlama yaşında değil

Yazımızda yılında okula başlayacak çocuklar ve ailelerine &#;okula başlama yaşı hesaplama&#; aracımız ile yardımcı oluyoruz. Ayrıca okula başlama yaşı kaçtır?, Okula başlama yaşı ilkokula başlama yaş kaçtır?, Okula başlama yaşı hesaplaması nasıl yapılır? gibi sorulara aşağıdaki formdan çocuğunuzun doğum tarihini girerek okula başlayıp başlayamayacağını öğrenin.

İlkokula başlama yaşı kaç?

İlkokul 1. sınıfa başlayabilmek için eylül ayı sonu itibariyle en az 66 ayını dolduran çocuklar kayıtları alınır. Fakat burada bazı şartlar vardır. İlkokul birinci sınıfa başlayabilmenin şartları şu şekildedir;

Eylül ayı sonu itibariyle ay arası olan çocuklar velileri isterse okula başlayabilir;

Eylül ayı sonu itibariyle ay arası olan çocuklar okula kayıt yaptırmak zorundalar. Fakat veli okula başlamasını istemiyorsa bir dilekçe ile okula başlamaları 1 yıl ertelenebilir.

Eylül ayı sonu itibariyle ay arası olan çocuklar okula kayıt yaptırmak zorundalar. Çocuğun okula başlayamayacağını gösteren doktor raporu olanlar kayıt yaptırmazlar.

72 ay ve yukarısı olanlar zorunlu olarak çocuklarını okula başlatmak zorundalar.

Anaokuluna başlama yaşı kaç?

Anaokulu ve uygulamalı anaokullarına başlayabilmek için en az 36 aylık olmak yani 3 yaşını tam olarak doldurmak gerekmektedir. En fazlada 66 aylık olan çocuklarımızın anaokullarına kayıtları yapılabilir.  yılının Eylül ayının sonunda çocuğunuz en az 36 aylık ise anaokulu ve uygulama sınıflarına kayıtları yapılabilir.

Ana sınıfına başlama yaşı kaç?

Artık anasınıfına 54 aylık ve üzeri olanlar zorunlu olarak gidecekler. Onun haricinde anasınıfına başlamak için en az 48 aylık olmak yani 4 yaşını tam olarak doldurmak gerekmektedir. En fazlada 66 aylık olan çocuklarımızın anasınıflarına kayıtları yapılabilir. Özetle; Eylül ayı sonu itibariyle ayını dolduran çocuklarımızın kayıtları yapılabilir.

66 Aylıklar İlkokula Başlama Zorunda mı?

Veliler istemediği takdirde 66 ayını doldurmuş çocuklar okula kayıt olmak zorunda değillerdir. Anne veya babasının okula vereceği bir dilekçe kaydı 1 yıl erteletir. İsterlerse de okul öncesi eğitim kurumlarına kayıt yaptırılır. Anne-babalar dilekçe ile sadece 66, 67 ve 68 aylık çocukları kapsar. 69,70 ve 71 aylık çocuklar ise sadece sağlık durumlarını belgeleyen sağlık raporu ile, okula bir dilekçeyle başvurmak suretiyle kayıtları 1 yıl ertelenir.

&#; Yılında İlkokula Başlama Yaş ve ay tablosu

• Ekim : 83 Aylık &#; 1. Sınıf zorunlu
  • Kasım : 82 Aylık &#; 1. Sınıf zorunlu
  • Aralık : 81 Aylık &#; 1. Sınıf zorunlu
  • Ocak : 80 Aylık &#; 1. Sınıf zorunlu
  • Şubat : 79 Aylık &#; 1. Sınıf zorunlu
  • Mart : 78 Aylık &#; 1. Sınıf zorunlu
  • Nisan : 77 Aylık &#; 1. Sınıf zorunlu
  • Mayıs : 76 Aylık &#; 1. Sınıf zorunlu
  • Haziran ayında doğanlar : 75 aylık zorunlu
  • Temmuz ayında doğanlar : 74 aylık zorunlu
  • Ağustos ayında doğanlar : 73 aylık zorunlu
  • Eylül ayında doğanlar : 72 aylık zorunlu
  • Ekim ayında doğanlar : 71 aylık, İlkokul zorunlu (Ancak veli dilekçesi ile ana sınıfına da gidebilir)
  • Kasım ayında doğanlar : 70 aylık, İlkokula zorunlu (Ancak velisinin dilekçesi ile ana sınıfına da gidebilir)
  • Aralık ayında doğanlar : 69 aylık, İlkokula zorunlu (Ancak velisinin dilekçesi ile ana sınıfına da gidebilir)
  • Ocak ayında doğanlar : 68 aylık, Ana Sınıfına kayıt olabilir. Veli dilekçesiyle 1. sınıfa gidebilir.
  • Şubat ayında doğanlar : 67 aylık, Ana Sınıfına kayıt olabilir. Veli dilekçesiyle 1. sınıfa gidebilir.
  • Mart ayında doğanlar : 66 aylık, Ana Sınıfına kayıt olabilir. Veli dilekçesiyle 1. sınıfa gidebilir.

Yılında ANA OKULU, ANASINIFI YAŞ VE AY TABLOSU

• Nisan doğumlular: 65 aylık, Ana okuluna kayıt olabilir.
  • Mayıs doğumlular: 64 aylık, Ana okuluna kayıt olabilir.
  • Haziran doğumlular: 63 aylık, Ana okuluna kayıt olabilir.
  • Temmuz doğumlular: 62 aylık, Ana okuluna kayıt olabilir.
  • Ağustos doğumlular: 61 aylık, Ana okuluna kayıt olabilir.
  • Eylül doğumlular: 60 aylık, Ana okuluna kayıt olabilir.
  • Ekim doğumlular: 59 aylık, Ana okuluna kayıt olabilir.
  • Kasım doğumlular: 58 aylık, Ana okuluna kayıt olabilir.
  • Aralık doğumlular: 57 aylık, Ana okuluna kayıt olabilir.
  • Ocak doğumlular: 56 aylık, Ana okuluna kayıt olabilir.
  • Şubat doğumlular: 55 aylık, Ana okuluna kayıt olabilir.
  • Mart doğumlular: 54 aylık, Ana okuluna kayıt olabilir.
  • Nisan doğumlular: 53 aylık, Ana okuluna kayıt olabilir.
  • Mayıs doğumlular: 52 aylık, Ana okuluna kayıt olabilir.
  • Haziran doğumlular: 51 aylık, Ana okuluna kayıt olabilir.
  • Temmuz doğumlular: 50 aylık, Ana okuluna kayıt olabilir.
  • Ağustos doğumlular: 49 aylık, Ana okuluna kayıt olabilir.
  • Eylül doğumlular: 48 aylık, Ana okuluna kayıt olabilir.

Dünyanın Diğer ülkelerinde okula başlama yaşı kaçtır?

Almanya, Avusturya, Fransa’da  6 yaşında, İngiltere ve İsrail’de 5 yaşında, Amerika’nın bazı eyaletlerinde ise okula başlama yaşı değişiklik gösterebilmektedir.

okula-baslama-yasi-hesaplama

Okula başlama yaşında tek kriter kesin bir yaşın söylenmesinden ziyade çocuğun okula başlayabilmesi için gerekli okul olgunluğuna ulaşıp ulaşmadığıdır. Bu okul olgunluğuna kimi çocuklar 5 yaşında kimi çocuklar 6 yaşında kimi çocuklarda 7 yaşında ulaşırlar. Bu anlamda anne babaların bazı sorulara çocukları üzerinde cevap aramaları gerekmektedir.

Bu soruları özetlersek

• Çocuğunuz adını-soyadını,
  • Baba, anne ve kardeşinin adını,
  • En azından bir arkadaşının adını söyleyebiliyor mu?
  • Benzer ve farklı olan nesneleri gösterebiliyor mu?,
  • Verilen şeklin aynısını çizebiliyor mu?
  • Kağıdı ikiye katlayabiliyor mu?,
  • 2 ve 3 tekerlekli bisiklet sürebiliyor mu?,
  • 15&#;e kadar sayıp basit toplama ve çıkarma işlemlerini yapabiliyor mu?,
  • Temel renkleri biliyor ve birbirlerinden ayırt edebiliyor mu?,
  • Söylenilen cümleyi tekrar edebiliyor mu?
  • Elbiselerini ıslatmadan yüzünü yıkayıp kurulayabiliyor mu? Elbise düğmesini ilikleyebiliyor mu?
  • Saçlarını tarama, dişlerini fırçalama ve tuvaletini tek başına yapabiliyor  mu?,
  • Yemek kurallarına uygun yemek yiyebiliyor mu?
  • Hapşırınca ağzını kapatabiliyor mu? 

Bu sorulara cevabınız evet ise çocuğunuz biliçsel anlamda okula hazırdır denilebilir.

Duygusal ve Sosyal anlamda Çocuğumun okula hazır olduğunu nasıl anlarım?

• Okula gelmeyi istiyor mu?,
  • Arkadaşları ile sorun yaşadığında sorunu çözebiliyor mu?
  • Sorumluluk alabilir mi?
  • Kızdığında üzüldüğünde çevresindekilere zarar vermez.
  • Arkadaşlarının fikirlerine saygı duyar mı?

Bu sorulara da cevabınız evet ise çocuğunuz duygusal anlamda okula hazırdır.

OKULA BAŞLAMA YAŞI HESAPLAMA 1. Sınıfa Başlama Yaşı Kaç? &#;te Kaç Doğumlular 1. Sınıfa Başlayacak? Anaokulu Yaş Hesaplama Nasıl Yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okulların eylül ayında açılacağı duyuruldu. Yeni dönemin başlamasına sayılı günler kala özellikle çocukları ilk defa okula başlayacak velileri telaş sardı. Çocuklarının hangi ayda, hangi yaşta okula başlayacağını merak eden ebeveynler "1. sınıfa başlama yaşı kaç? Kaç Doğumlular 1. Sınıfa başlayacak? Anaokulu yaş hesaplama nasıl yapılır? 'te kaç doğumlular okula başlayacak? Kaç aylıklar okula gidebilir?" sorularının araştırmalarına başladı. İşte okula başlama yaşı tablosu

OKULA BAŞLAMA YAŞI NEDİR, NASIL HESAPLANIR?

Daha önce hiç okula başlamamış çocuklarının yaşlarını doldurmasıyla okula başlama yaşı gelmiş olur. Belli bir ayı tamamlayan her çocuğun okula yazdırılması zorunludur. Ancak burada ay hesaplamaları ebeveynlerde kafa karışıklığına neden olmaktadır. Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından belirlenen okula başlama yaşı için birçok kişinin aklında soru işareti oluşmakta. MEB'in 10 Temmuz tarihinde yayınladığı son düzenlemeye göre birçok veli okula başlama yaşı hesaplama için nereden destek alabileceğini kestiremiyor. Bu konuda eğitim kurumlarından birebir destek alınabildiği gibi kişiler çocukları için bu hesaplamaları kendileri de yapabiliyor. Buna göre 1. sınıfa başlama yaşı için kullanabileceğiniz çeşitli online kaynaklar bulunuyor.

OKULA BAŞLAMA YAŞI HESAPLAMA 1. Sınıfa Başlama Yaşı Kaç? 'te Kaç Doğumlular 1. Sınıfa Başlayacak? Anaokulu Yaş Hesaplama Nasıl Yapılır?

Okula başlama yaşı konusunda kesin bilgi için MEB’in kendi online sayfasından ulaşılabiliyor. Online olarak çocukların okul yaşını anında hesaplayabilen bu sistem e okul yaş hesaplama olarak biliniyor. Tıkladığınız anda yeni bir panelin açılmasını sağlayan platforma çocuğunuzun doğum tarihini gün, ay ve yıl olarak yazmalısınız. Burada dikkat edilmesi gereken çocukların resmi kayıtlarda geçerli olan doğum tarihinin kullanılmasıdır. Keza resmi okul kayıtları bu Nüfus Müdürlüğü'nün kayıt bilgilerine göre gerçekleştirilir.

OKULA BAŞLAMA YAŞI TABLOSU 1. SINIFA BAŞLAMA YAŞI KAÇ? ANAOKULUNA BAŞLAMA YAŞI KAÇ?

MEB takvimine göre yeni eğitim öğretim yılı 12 Eylül tarihinde açılacak. Yeni eğitim-öğretim yılında bütün resmi okullarda eğitim görecek olan okul öncesi, 1'inci ve 5'inci sınıf öğrencilerin okul kayıtları ikametgah bilgileri esas alınarak e-Okul sistemi üzerinden yapılıyor. Buna göre veliler, Millî Eğitim Bakanlığının seafoodplus.info internet adresi üzerinden çocuklarının yerleştirildiği okulun hangi okul olduğunu öğrenebiliyor. İşte okula başlama yaşı tablosu şu şekilde; 

OKULA BAŞLAMA YAŞI HESAPLAMA 1. Sınıfa Başlama Yaşı Kaç? 'te Kaç Doğumlular 1. Sınıfa Başlayacak? Anaokulu Yaş Hesaplama Nasıl Yapılır?

• Kreş yaşı ay çocuklar. (Zorunlu değildir)
  • Anaokulu: Eylül ayı sonu itibarıyla aylık çocuklar. (Zorunlu değildir)
  • Ana sınıfı: Eylül ayı sonu itibarıyla aylık çocuklar. (Zorunlu değildir)
  • Anaokulu, ana sınıfı ve uygulama sınıflarına, kayıtların yapıldığı yılın eylül ayı sonu itibarıyla aylık çocukların kaydı yapılır. Okulun kayıt alanında ikamet eden ve bir sonraki eğitim ve öğretim yılında ilkokula başlayacak çocukların kaydı yapıldıktan sonra fiziki imkânları yeterli olan anaokulu ve uygulama sınıflarına aylık, ana sınıflarına ise aylık çocuklar da kaydedilebilir. Bir grup oluşturabilecek kadar çocuk bulunmayan okullarda aylık çocuklar aynı ana sınıfına kaydedilebilir.
  • İlkokula kaydı bir yıl ertelenen ve bir önceki yıl okul öncesi eğitim almamış olan aylık çocuklara, okul öncesi eğitim kurumlarına kayıtta öncelik tanınır. İlkokulların birinci sınıfına, kayıtların yapıldığı yılın eylül ayı sonu itibarıyla 69 ayını dolduran çocukların kaydı yapılır. Ayrıca 66, 67 ve 68 aylık çocuklardan velisinin yazılı isteği bulunanlar da ilkokul birinci sınıfa kaydedilir. Okul müdürlükleri, yaşça kayıt hakkını elde eden çocuklardan 69, 70 ve 71 aylık olanları velisinin yazılı talebi bulunması halinde okul öncesi eğitime yönlendirir veya kayıtlarını bir yıl erteleyebilir.
  • 72 aydan daha büyük çocuklar için okul kaydı zorunludur. Hiçbir surette erteletme hakları yoktur. Sağlık raporu vs. geçersizdir.

MEB OKULA BAŞLAMA YAŞI SORGULAMA İÇİN TIKLAYIN!

KAÇ DOĞUMLU ÇOCUKLAR - DÖNEMİNDE OKULA BAŞLAYABİLİR?

Okul yaşı hesaplama için MEB kaynaklı platformu kullanan kişileri çocuklarının okul yaşı hesaplamasında ay bazlı ilerlendiği görebilirler. Buna göre – eğitim ve öğretim yılı içerisinde okul kaydı isteğe bağlı ve zorunlu olan çocukların ay kriterleri şu şekildedir:

69 ayını dolduran kız ve erkek çocuklar: yılı içerisinde doğan ve 69 aylık sürecini tamamlayan çocuklar için okula başlama yaşı gelmiştir. Yeni yönetmelik gereğince bu süreci dolduran çocukların okul kayıtların yaptırılması zorunludur. Kayıt erteleme gibi bir durum söz konusu değildir.

66, 67 ve 68 aylık kız ve erkek çocuklar: Millî Eğitim Bakanlığı eğitim yaş sınırına ulaşan kız ve erkek çocuklarının okul kayıtlarını zorunlu kabul eder. Öte yandan henüz bu sınıra ulaşmamış olan çocuklara da eğitim hakkını isteğe bağlı olarak kabul edebilir. Buna ailelerin izni ile ilkokul kaydı yapılabilen ve – döneminden faydalanabilecek çocukların 66, 67 ve 68 aylık süreçlerini tamamlaması beklenir.

69, 70 ve 71 aylık kız ve erkek çocuklar: – eğitim dönemi için 69, 70 ve 71 aylık olan kız ve erkek çocukları için ebeveynler eğitim talebinde bulundursa çocukların yönlendirileceğim sınıf anaokulu olacaktır. Eğitime hazırlık için şart koşulmayan ancak aile isteğine bağlı olan bu durum için ya çocukların 1. sınıf kaydı için bir yıl daha beklenmeli ya da anasınıfına kaydı yaptırılabilir.

İLKOKUL 1. SINIFLAR NE ZAMAN OKULA BAŞLAYACAK?

İlkokul 1. sınıflar için ilk dönem 12 Eylül Pazartesi günü başlayacak ve 20 Ocak Cuma günü sona erecek.

İkinci dönem ise 6 Şubat Pazartesi başlayıp, 16 Haziran Cuma sona erecek.

İLKOKUL 1. SINIF UYUM HAFTASI NE ZAMAN?

İlkokul 1.sınıf öğrencileri, normal eğitim sürecine nazaran okula 1 hafta önce başlamaktadır. 12 Eylül tarihinde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri eğitim öğretime başlarken, anaokulları ve birinci sınıflar için uyum eğitim haftası Eylül tarihleri arasında uygulanacak.

ANAOKULLARI NE ZAMAN AÇILIYOR?

Anaokullarında birinci dönem 12 Eylül Pazartesi günü başlayacak ve 20 Ocak Cuma günü sona erecek.

İkinci dönem ise 6 Şubat Pazartesi başlayıp, 16 Haziran Cuma sona erecek.

ANAOKULU UYUM HAFTASI NE ZAMAN?

Anaokulları, normal eğitim sürecine göre 1 hafta önce başlamaktadır. 12 Eylül tarihinde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri eğitim öğretime başlarken, anaokulları ve birinci sınıflar için uyum eğitim haftası Eylül tarihleri arasında uygulanacak.

0  kişi beğendi

Okula Başlama Yaşı Hesaplama 2 Ocak

Okul yaşı hesaplama, 1.sınıfa başlama yaşı hesaplama. Eğitim Öğretim yılı için Okula Başlama Yaşı Hesaplama Tablosu. Bu sene kaç aylık çocuklar okula başlayacaklar. İlkokul ve Anaokulu için okula başlama yaşını aşağıdaki tablodan kolayca hesaplayabilirsiniz&#;

Eğitim Öğretim yılında kaç aylık çocuklar 1.sınıfa, kaç aylık çocuklar anasınıfına, kaç aylık çocuklar anaokuluna başlayacak sizler için okula başlama yaşı hesaplama tablosu hazırladık.

Okula Başlama Yaşı Hesaplama

Okula Başlama Yaşı Hesaplama Tablosu

kayıt yaşı tablosu 1. sınıf

Eylül Doğumlu Çocuklar Kaç Aylık ve Hangi Sınıf?

Eylül 6 doğumlu çocuk 84 aylıktır ve İlkokul . Kayıt erteleme hakkı bulunmaz. 84 aylık çocuk kaç yaşındadır? 84 aylık çocuk 7 yaşındadır.

Ekim Doğumlu Çocuklar Kaç Aylık ve Hangi Sınıf?

Ekim doğumlu çocuk 83 aylıktır ve İlkokul . Kayıt erteleme hakkı bulunmaz. 83 aylık çocuk kaç yaşındadır? 83 aylık çocuk 6 yaş 11 aylıktır.

Kasım Doğumlu Çocuklar Kaç Aylık ve Hangi Sınıf?

Kasım 6 doğumlu çocuk 82 aylıktır ve İlkokul Kayıt erteleme hakkı bulunmaz. 82 aylık çocuk kaç yaşındadır? 82 aylık çocuk 6 yaş 10 aylıktır.

Aralık Doğumlu Çocuklar Kaç Aylık ve Hangi Sınıf?

Aralık doğumlu çocuk 81 aylıktır ve İlkokul Kayıt erteleme hakkı bulunmaz. 81 aylık çocuk kaç yaşındadır? 81 aylık çocuk 6 yaş 9 aylıktır.

Ocak Doğumlu Çocuklar Kaç Aylık ve Hangi Sınıf?

Ocak doğumlu çocuk 80 aylıktır ve İlkokul Kayıt erteleme hakkı bulunmaz. 80 aylık çocuk kaç yaşındadır? 80 aylık çocuk 6 yaş 8 aylıktır.

Şubat Doğumlu Çocuklar Kaç Aylık ve Hangi Sınıf?

Şubat 7 doğumlu çocuk 79 aylıktır ve İlkokul Kayıt erteleme hakkı bulunmaz. 79 aylık çocuk kaç yaşındadır? 79 aylık çocuk 6 yaş 7 aylıktır.

Mart Doğumlu Çocuklar Kaç Aylık ve Hangi Sınıf?

Mart doğumlu çocuk 78 aylıktır ve İlkokul 1.sınıfa kayıt olmak zorundadır. Kayıt erteleme hakkı bulunmaz. 78 aylık çocuk kaç yaşındadır? 78 aylık çocuk 6 yaş 6 aylıktır.

Nisan Doğumlu Çocuklar Kaç Aylık ve Hangi Sınıf?

Nisan doğumlu çocuk 77 aylıktır ve İlkokul 1.sınıfa kayıt olmak zorundadır. Kayıt erteleme hakkı bulunmaz. 77 aylık çocuk kaç yaşındadır? 77 aylık çocuk 6 yaş 5 aylıktır.

Mayıs Doğumlu Çocuklar Kaç Aylık ve Hangi Sınıf?

Mayıs doğumlu çocuk 76 aylıktır ve İlkokul 1.sınıfa kayıt olmak zorundadır. Kayıt erteleme hakkı bulunmaz. 76 aylık çocuk kaç yaşındadır? 76 aylık çocuk 6 yaş 4 aylıktır.

Haziran Doğumlu Çocuklar Kaç Aylık ve Hangi Sınıf?

Haziran doğumlu çocuk 75 aylıktır ve İlkokul 1.sınıfa kayıt olmak zorundadır. Kayıt erteleme hakkı bulunmaz. 75 aylık çocuk kaç yaşındadır? 75 aylık çocuk 6 yaş 3 aylıktır.

Temmuz Doğumlu Çocuklar Kaç Aylık ve Hangi Sınıf?

Temmuz doğumlu çocuk 74 aylıktır ve İlkokul 1.sınıfa kayıt olmak zorundadır. Kayıt erteleme hakkı bulunmaz. 74 aylık çocuk kaç yaşındadır? 74 aylık çocuk 6 yaş 2 aylıktır.

Ağustos Doğumlu Çocuklar Kaç Aylık ve Hangi Sınıf?

Ağustos doğumlu çocuk 73 aylıktır ve İlkokul 1.sınıfa kayıt olmak zorundadır. Kayıt erteleme hakkı bulunmaz. 73 aylık çocuk kaç yaşındadır? 73 aylık çocuk 6 yaş 1 aylıktır.

Eylül Doğumlu Çocuklar Kaç Aylık ve Hangi Sınıf?

Eylül doğumlu çocuk 72 aylıktır ve İlkokul 1.sınıfa kayıt olmak zorundadır. Kayıt erteleme hakkı bulunmaz. 72 aylık çocuk kaç yaşındadır? 72 aylık çocuk 6 yaşındadır.

Ekim Doğumlu Çocuklar Kaç Aylık ve Hangi Sınıf?

Ekim doğumlu çocuk 71 aylıktır ve İlkokul 1.sınıfa kayıt olabilir yada veliler isterse dilekçe ile 1.sınıf kaydını 1 yıl erteleyebilir. 71 aylık çocuk kaç yaşındadır? 71 aylık çocuk 5 yaş 11 aylık yaşındadır.

Kasım Doğumlu Çocuklar Kaç Aylık ve Hangi Sınıf?

Kasım doğumlu çocuk 70 aylıktır ve İlkokul 1.sınıfa kayıt olabilir yada veliler isterse dilekçe ile 1.sınıf kaydını 1 yıl erteleyebilir. 70 aylık çocuk kaç yaşındadır? 70 aylık çocuk 5 yaş 10 aylık yaşındadır.

Aralık Doğumlu Çocuklar Kaç Aylık ve Hangi Sınıf?

Aralık doğumlu çocuk 69 aylıktır ve İlkokul 1.sınıfa kayıt olabilir yada veliler isterse dilekçe ile 1.sınıf kaydını 1 yıl erteleyebilir. 69 aylık çocuk kaç yaşındadır? 69 aylık çocuk 5 yaş 9 aylık yaşındadır.

Okula Başlama Yaşı İlkokul

Yukarda tabloda gördüğünüz gibi;
Eğitim Öğretim yılında 72 ile 84 aylık çocukların 1.sınıf kayıtları zorunludur. Bu yaştaki çocukların 1.sınıf kayıtları e-okul üzerinden otomatik olarak yapılacaktır. Eylül ile Eylül arasında doğumlu çocuklar bu sene 1. sınıfa zorunlu kayıt olacaklar.

aylık çocuklar ise 1.sınıf kayıtları yapılacak fakat isteyen veliler dilekçe ile kayıt erteleme yapabilirler. Ekim ile Aralık arasında doğan çocuklar erteleme yapabilir.

Okula Başlama Yaşı Anasınıfı

Anasınıfına bu sene 68 &#; 57 aylık çocuklar kayıt olabilecek. Ocak ile Aralık doğumlu çocuklar Anasınıfına gidebilecekler. Detaylı bilgi için okula başlama kayıt yaşı tablosunu inceleyiniz.

Okula Başlama Yaşı Anaokulu

ay arasındaki çocuklar Anaokuluna kayıt yaptırabilirler. Detaylı bilgi için okula başlama kayıt yaşı tablosunu inceleyiniz.

Eğitim Öğretim yılı okula başlama yaşı hesaplama tablosuna göre çocuğunuzun hangi okula kayıt olacağını öğrenebilirsiniz. Ayrıca Temmuz ayından itibaren çocuğunuzun hangi okula kayıt olduğunu e-okul üzerinden sorgulayabilirsiniz. Adrese dayalı okul kayıt sorgulama linki aşağıdadır.

1.sınıf ve Anaokulu kayıtları her yıl temmuz ayında başlar. Bu sene de okul kayıtları Temmuzun ilk haftası başlaması bekleniyor.

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir