yamaha kırlangıç kasa 600 / Resmi: Yamaha YZF-R6 yolun sonuna geldi!

Yamaha Kırlangıç Kasa 600

yamaha kırlangıç kasa 600

Motovento
REKLAM ALANI
  • 28 Ocak , #1

online - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Öncelikle herkese hayırlı geceler.
    Bir kaç sormak istediğim soru var bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
    4 silindir ss motosiklete geçiş yapacağım aklımda yamaha r6 KIRLANGIÇ ve cbr rr Leyla kasa vardı fakat fiyat olarak 17 sınırım var ve bu fiyata bahsettim modelleri bulamıyorum başka alternatiflere yöneldim kawasaki ninja zx6r Lara baktım fiyatları istediğim civarda fakat fazla ilan yok ve ikinci eli çok kısıtlı yedek parça teknik destek konusunda da malumunuz ve şuan da yamaha r1 KIRLANGIÇ kasalar uygun gibi geliyor sormak istediklerim ise, pek çok kişiyle konuştum forumdaki konulara baktım cc motosikletler cc lerden daha fazla yakıyor daha yüksek devir çevirmekten dolayı diye şeyler söyleniyor genelde bu konuda beni aydınlatabilir misiniz ? Ayrıca ilanlarıda ki motosikletlerin çoğu dışarıdan bakıldığında çok sağlam ve bakımlı duruyor modelden dolayı ne gibi Sıkıntılar olabilir ? Vergi konusunda yıldan kurtarıyorum tek isteğim motosiklet tecrübemi vb konulara girmeden sadece sorduğum konular hakkında açıklayıcı yorumlar atılır yardımcı olunursa çok iyi olur tavsiye edebileceğiniz bir model midir ?

Reklamlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
  • 28 Ocak , #2

kinqdai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Aslan besleyen yemini esirgemez. R6 yada R1 ikiside bomba makineler nedendir bilmem tek sevdiğim kasalar bunlar bide gsxr lar var onlarında yüksek modellerinin kasaları güzel duruyor senin bütçeni zorlar onlar. R1 çok tehlikeli makine senin için iyi olurmu bilinmez, sağlamlık konusunda da alıcağın makineyi kesinlikle bir kaç ustaya göstermeni tavsiye ederim tek bir ağıza güvenmemek lazım temizinide buldunmu zaten tadından yenmez. Ama kendine güveniyorsan birde kararın kesinse denersin zaten bi insan bir şeyi kafaya koydumu kim ne derse desin yapıyor.

Sadece artık arkadaşların önerilerini dinlersin tabi şimdi yine atlıcak olanlar olcak ehliyetin varmı eğitim aldınmı kaç km tecrüben var ben yine diyecem AHA YİNE GELDİ TİPİNİ SEVDİKLERİM.

• 28 Ocak , #3

[QUOTE=kinqdai;]Aslan besleyen yemini esirgemez. R6 yada R1 ikiside bomba makineler nedendir bilmem tek sevdiğim kasalar bunlar bide gsxr lar var onlarında yüksek modellerinin kasaları güzel duruyor senin bütçeni zorlar onlar. R1 çok tehlikeli makine senin için iyi olurmu bilinmez, sağlamlık konusunda da alıcağın makineyi kesinlikle bir kaç ustaya göstermeni tavsiye ederim tek bir ağıza güvenmemek lazım temizinide buldunmu zaten tadından yenmez. Ama kendine güveniyorsan birde kararın kesinse denersin zaten bi insan bir şeyi kafaya koydumu kim ne derse desin yapıyor.
    Tecrübe ve kullanabilirlik konusunda bir sıkıntım yok ve altıma alacağım motosikletin Gücünün bilincinde olan iradeli bir insanım, arası r1 alınabiliyor çok da şık ve asil bir kasası var Yakıt konusunda tabiki az çok bilgiye sahibim fakat ile arasında nasıl bir oynama olur aradaki fark beni üzer mi ve r1 injeksiyon lu modeller diye biliyorum doğru mudur ? Şehir içi hararet sıkıntısının epeyce fazla olduğunu biliyorum, kronik sıkıntı var mı ? R6 gibi bir makinayı kafasına takan adam için r1 de problem yapmaz herhalde ?

• 28 Ocak , #4

Berkay* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bir fikrim yok ama internet sitesine göre r6 beygir, r1 beygir. Farkı olur bence. :D

• 28 Ocak , #5

AlıntıBerkay*adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bir fikrim yok ama internet sitesine göre r6 beygir, r1 beygir. Farkı olur bence. :D

beygir olan yeni modelleri benim dediğim modeller beygir falan olması lazım fakat Yakıt öyle hesaplanmaz cc bir motosiklet km Hız için daha yüksek devir çevirmek zorunda olduğundan daha fazla yakar gibi geliyor

• 28 Ocak , #6

Berkay* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntıonlineadlı üyeden alıntı Mesajı göster

beygir olan yeni modelleri benim dediğim modeller beygir falan olması lazım fakat Yakıt öyle hesaplanmaz cc bir motosiklet km Hız için daha yüksek devir çevirmek zorunda olduğundan daha fazla yakar gibi geliyor

Yok ben yakıt konusunda demedim.
    "R6 gibi bir makinayı kafasına takan adam için r1 de problem yapmaz herhalde ?"
    Bu sözünüz için dedim. lük ile lik illaki kullanımda fark eder babında. Tabi burda yakıttan bahsettiyseniz ben yanlış anlamışımdır.

• 28 Ocak , #7

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntıonlineadlı üyeden alıntı Mesajı göster

Öncelikle herkese hayırlı geceler.
    Bir kaç sormak istediğim soru var bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
    4 silindir ss motosiklete geçiş yapacağım aklımda yamaha r6 KIRLANGIÇ ve cbr rr Leyla kasa vardı fakat fiyat olarak 17 sınırım var ve bu fiyata bahsettim modelleri bulamıyorum başka alternatiflere yöneldim kawasaki ninja zx6r Lara baktım fiyatları istediğim civarda fakat fazla ilan yok ve ikinci eli çok kısıtlı yedek parça teknik destek konusunda da malumunuz ve şuan da yamaha r1 KIRLANGIÇ kasalar uygun gibi geliyor sormak istediklerim ise, pek çok kişiyle konuştum forumdaki konulara baktım cc motosikletler cc lerden daha fazla yakıyor daha yüksek devir çevirmekten dolayı diye şeyler söyleniyor genelde bu konuda beni aydınlatabilir misiniz ? Ayrıca ilanlarıda ki motosikletlerin çoğu dışarıdan bakıldığında çok sağlam ve bakımlı duruyor modelden dolayı ne gibi Sıkıntılar olabilir ? Vergi konusunda yıldan kurtarıyorum tek isteğim motosiklet tecrübemi vb konulara girmeden sadece sorduğum konular hakkında açıklayıcı yorumlar atılır yardımcı olunursa çok iyi olur tavsiye edebileceğiniz bir model midir ?

hocam bu belirttiğin kırlangıç, leyla kasa hangi tipleri oluyor, diğer kasalara ne deniyor, ayrı ayrı fotoğraflı olarak açıklama yapabilir misin?

• 28 Ocak , #8

• 28 Ocak , #9

Resimde gösterdiğiniz r1 benim dediğimden daha eski kasa olması lazım yani KIRLANGIÇ olacak kuyruk çift egzoz sele altı olanlar r6 lazım tipi hiç hoşuma gitmediğinden ve para konusunda r6 kırlangıcada param yetmediğinden r1 lere bakıyorum

• 28 Ocak , #10

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ben bu olaya çok düz mantık yaklaşıyorum;
    cc beygirlik bi motosikletle yapmak var
    cc beygir bi motosikletle yapmak var.

• 29 Ocak , #11

Alıntıtelikeadlı üyeden alıntı Mesajı göster

ben bu olaya çok düz mantık yaklaşıyorum;
    cc beygirlik bi motosikletle yapmak var
    cc beygir bi motosikletle yapmak var.

cc daha fazla yakar demek istiyorsunuz yani ?

• 29 Ocak , #12

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Çok yanlış şeyler var yazılan

ile aynı hızlarda daha az funduszeue.info ş.içinde daha büyük emme enjektör ve hacim yüzünden fazla funduszeue.info + hızlarda gene fazla funduszeue.info km sabit hızda lik lükten az yakabilir.

Hangi motosikleti alacaksan
    -Owners club forumlarda kronik hastalıklara bakıp almak istediğin motorda bunlar varmı bakacaksın
    -Almak istediğim motorun üretim yılındaki görselliğine bakacaksıfunduszeue.info o yıl üretilenlerdenmi?o yılki desenlermi var? Boyasız deniliyor ama depodaki yamaha logosu biraz geriye yapıştırılmış??gibi
    -Şasinin çıplak fotolarını bulup baktığın motorda kaynak yerleri olması gereken gibimi bakacaksın?farklı açılardan simetrisine bakacaksın elini sokabildiğin yerlerde kaynak yağ vs varmı bakacaksın
    -İmkan varsa soğuk motorun yanına gidip ilk çalışmasına bakacaksın
    -Test ederken düz gidiyomu dişk atıkmı debriyaj kaçırıyomu gidon bilyeleri nasıl,teker bilyelerinde boşluk varmı bakacaksın
    -Zincir lastik masrafı ne durumda?kesene uyuyormu?r1 gibi bir motor zayıf zincirle arka grenajı, onu geçtim bacağa bile zarar verir.öyle eski bitik lastikle hızlanmak durmak hiç beklenmedik tepkiler sonucu yerde biter.
    -Alacağın motorun tr ve dünyada parça durumu ne?
    -Mümkünse arkadaş tanıdık çevrenden nasıl gittiği,bakıldığı,kullanıldığı bilinen bi motor funduszeue.infoiğim bir r1 almaktansa tl pahalıya arkadaşımın ok gibi giden bakımlı tertemiz r6 sını alırım

Gibi gibi

Mesajlar birleştirildi - bir önceki mesaj zamanı

Tabi iyi bir ustaya varsa servis ve servis kayıtlarına baktırmakta var

• 29 Ocak , #13

Arkadaşımız biraz heyecan aramak istedi herhalde çok zamanınızı almaz açtığı konu ve yazdığı mesajlara bakarak 24 eylül de bajaj pulsar Ns aldığına bakabilirsiniz.şimdide kalkmış yamaha r1 istiyor ALLAH AFFETSİN

• 29 Ocak , #14

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yakıt konusuna bişey diyemem ama daha çabuk yorulur

Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Reklamlar

REKLAM ALANI
  • Motovento
    REKLAM ALANI
  • 16 Mayıs , #

07mehmet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arkadaşlar merhaba ve üzeri tl civarı temiz r6 arıyorum mavi ilk tercihim, satmak isteyen olursa özelden mesajla irtibata geçebilir, bir tek ricam olucak piste çıkmış ölü motorları yada km'si ile oynanmış motorları lütfen teklif etmeyin Tekeriniz düz bassın, Allah hiçbirinize kaza bela vermesin inşallah

Reklamlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
  • 25 Mayıs , #

Merhaba
    r kullamıyorum bi suredir cc için r6 takıntım var maddi sorunum yok sıfır alıcam, honda rr için daha rahat be kullanıcı hatasını tolere eder diyorlar sizce hangi motoru almalıyım? Boyum uzun yola cıkmayı severim, hız takıntım yok, yaş 37, şimdiye kadar baskıladıgım hayalim ss motor yaşamak istiyorum Lutfen tecrubeli kullanıcılardan yanıt alabilirsem Honda be yamaha madde madde artı eksi ve sonuş lutfen cok tesekkur ederim

• 26 Mayıs , #

07mehmet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bununla ilgili olarak arama motorlarına cc karşılaştırma yazarsan ya da rr ve r6 karşılaştırma dersen bu site de dahil olmak üzere birçok sitede bununla ilgili testler bulabilir yorumları okuyabilirsin, hatta ingilizcen varsa yabancı forumlara da bakabilirsin, kendi fikrim olmamakla birlikte çevremdeki motorculardan duyduklarımı söyliyeyim rr daha rahat konusu doğrudur bir kaç kez kullanmışlığım var, ancak daha kullanışlıdır kısmı kişiye ve kullanım amacına göre değişkendir, r6 bu sınıfın agresif çocuğu olarak adlandırılır yani rr'a göre kontrolü biraz daha zordur, paran varsa tavsiyem bu seçeneklere gsxr'ü de almandır o da çok sağlam ve oturaklıdır (benim param yetmediği için yönelemedim ) hem 2. elide neredeyse yok satar, kawasaki diğerlerine göre daha torklu ve beygirli bir makinedir seni zorlayabilir, bende cc konusunda pek tecrübeli değilimdir artçı olarak tecrübem var ama öncü olmak daha yeni nasip olacak , cc'den cc'ye geçme konusuna ben değinmeyeceğim nasıl olsa bi değinen çıkar , bir de site de bu konu da daha tecrübeli olanları bulup özelden yazman daha kolay cevap almanı sağlıyabilir

• 03 Haziran , #

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Selamlar,

1- Devir saatinde 20 yazanlar sadece böcek kasanın ilk çıkanı modeller mi?

2- Birde Böcek ve Kırlangıç kasaların arasında yakıt farkı var mı?

(Hondanın + modellerinde yakıt, modellere göre çok daha iyi durumda mesela. Yamaha'da böyle birşey var mı?)

3- Böcek ve kırlangıç kasa için ortalama bir depoyla yapılan menzil km nedir?

• 04 Haziran , #

Alıntıenxdesignadlı üyeden alıntı Mesajı göster

Selamlar,

1- Devir saatinde 20 yazanlar sadece böcek kasanın ilk çıkanı modeller mi?

2- Birde Böcek ve Kırlangıç kasaların arasında yakıt farkı var mı?

(Hondanın + modellerinde yakıt, modellere göre çok daha iyi durumda mesela. Yamaha'da böyle birşey var mı?)

3- Böcek ve kırlangıç kasa için ortalama bir depoyla yapılan menzil km nedir?

yılında çıkan kasada sadece devir var. yılında devir saatleri değişti.
    benim motorum model olarak gözüksede da çıkan siyah kasa. bu hafta sağlam gazlamadan sonra km de 50 lira ( arası) yaktı. tam depo ile çok gaz açmazsan km gidiyor. şehir içi hiç kullanmadım bilmiyorum. diğer kasa ne kadar yakıyor bilmiyorum.

• 04 Haziran , #

Alıntıortohnt82adlı üyeden alıntı Mesajı göster

yılında çıkan kasada sadece devir var. yılında devir saatleri değişti.
    benim motorum model olarak gözüksede da çıkan siyah kasa. bu hafta sağlam gazlamadan sonra km de 50 lira ( arası) yaktı. tam depo ile çok gaz açmazsan km gidiyor. şehir içi hiç kullanmadım bilmiyorum. diğer kasa ne kadar yakıyor bilmiyorum.

Bilgiler için saolasın.
    İnternette birçok yerde normal kullanımda bir depoyla km gidildiği yazıyor. O yüzden net bilgi lazım.
    Seninki eski kasalardan. Yeni kasalarda nasıl acaba bu yakıt durumu.

• 04 Haziran , #

• 04 Haziran , #

Senin motor iyiymiş. Almayı hayal ettiğim kasalardan biri bu.

Yalnız üstü RR'lar bu R6 kasadan az mı yakıyor, çok mu yakıyor tam bir muallak.

Gazlama olarak sormuyorum, en normal kullanımda menzil ne oluyor.
    F'te ortalama km'de ışık yanıyordu mesela. civarında bitiyordu. Ortalama menzil max km.

Mesela RR forumunda ortalama - 6 litre yakan var. Buda deponun menzili demek oluyor.

RR ve R6'da bu menzil max kaç km oluyor?

• 04 Haziran , #

vejihi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

F'te ortalama km'de ışık yanıyordu mesela. civarında bitiyordu. Ortalama menzil max km.

Mesela RR forumunda ortalama - 6 litre yakan var. Buda deponun menzili demek oluyor.

Yukarıdaki f benim ve 2. fotoda kadraja yancı gibi giren de benim

Genelde haftasonları beraber otobana çıkıyoruz, Hüseyin büyük ihtimalle "normal kullanımda yakış" kısmına cevap vermekte zorlanmış, çünkü bu bizim normal aralık oluyor

Ama bi kıyaslama yapmak için şunu söyleyeyim; sen de eski f kullanıcısısın, aynı mesafede f ile aynı yakıyor (tabii bahsedilen hız aralığında). Aralarında genelde yarım litre anca oynuyor, o da o gün motoru kimin daha çok sıkıştırdığına göre değişiyor.

rr ile de çok büyük bir fark olacağını sanmam ama diyelim 1 litre fark etti; eğer ben alacak olsam, bu tarz motorlar arasında tercih yaparken bu kadarlık bir farkı göz önüne almam.

Ama tabi senin kararın, kolay gelsin

• 04 Haziran , #

dostum pardon funduszeue.infoeendirdim aslinda. depo 17 litre benzin isigi yandiginda litre kaliyor ama ben hemen dolduruyorum. belki onuda hesaplarsak 1 depo ile yaptigi km artacaktir. ama benim dedigim km isik yanana kadar
    ezel (vejihi) dostumla ne zaman sakin gidelim desek tacize ugruyoruz bu sebeple ibreler hep yuksek hizlari gosteriyor helede ezel ondeyse )
    dostum benim bu kasa cok hosuma gidiyor helede devir olmasi cok zevkli ( hatali bir saat oldugu soylensede psikolojik olarak hosuma gidiyor) cepten yazdim hatalar olabilir.

• 04 Haziran , #

shadow slx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selamlar,

bende eski bir f kullanıcısı olarak şunu net söyleyebilirim ki f R6 dan bariz fazla yakıyor, hatta rr kadar yaktığını söyleyen kullanıcıları da dinledim. ama bu total de bir depoda 50 km geçmez. f le km menzil yapıyordum R6 da km yi biraz geçiyor. daha güçlü ama az yakıt olması ilginç değil mi. işte bunu seviyorum

• 04 Haziran , #

Vejihi hocam, mesela senin motorun menzili km civarında mı? Kilometrede litre yakıyordur herhalde. 17 litre depoda en az olması lazım. Yada yedeğe geçene kadar KM yapıyordur.

sonrası RR'ların yakıtı F'e oranla daha iyi diye biliyorum.

Mesela forumda RR sahibi cakalaz var.
    Onun bir mesajı "Ortalama 90/ kmh aralığında kmde litre tüketiyorum."

F'te km'den fazla gidebilen var mıdır bilmiyorum. Ama cakalaz'ın yazdığına göre RR'ın menzili km'ye çıkabiliyor.

• 04 Haziran , #

vejihi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam acikcasi ben, benim motorla hic kilometre gibi rakamlari goremedim. Kendimce en makul kullandigim zamanda bile civari rezerve gectim. Bastigim zamanlarda km civari da rezerve gectigim oluyor.

Dolayısıyla ben o tarz kullanim sekline aşina degilim, demek ki bu konuda referans alinacak kisi de ben degilim

Ama ss tarzi bir motorla, ben her ne kadar civari yolculuk etmeye anlam veremesem de, gibi bir rakam yakalaniyorsa hakikaten buyuk basari.

• 04 Haziran , #

Vejihi hocam, mesela senin motorun menzili km civarında mı? Kilometrede litre yakıyordur herhalde. 17 litre depoda en az olması lazım. Yada yedeğe geçene kadar KM yapıyordur.

sonrası RR'ların yakıtı F'e oranla daha iyi diye biliyorum.

Mesela forumda RR sahibi cakalaz var.
    Onun bir mesajı "Ortalama 90/ kmh aralığında kmde litre tüketiyorum."

F'te km'den fazla gidebilen var mıdır bilmiyorum. Ama cakalaz'ın yazdığına göre RR'ın menzili km'ye çıkabiliyor.

bu kadar az yaktırabilmek süper birşey olmalı. muhtemelen de 5. veya 6. viteste gidiliyordur. grup gezilerinde olabilir. gazlandığında rr ile r6 arasında çok ciddi fark olacağını düşünmüyorum

• 05 Haziran , #

Gazlandığında muhtemelen fark yoktur ve kmde bile rezervden rezerve bitebilir.

Benim merak ettiğim kmli hızlardaki yakıt durumu.
    Maksimum menzili merak edipte hesaplayan olmadı mı hiç r6'da?

• 05 Haziran , #

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben ss le sabit gidenlere alkış tutuyorum. Abi istesen de olmuyor yani ben yapamıyorum. Anca benzinim bitmeye yakın le gidiyorum o da nadir. Onun dışında ver coşkuyu

• 13 Haziran , #

Desvandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

arkadaşlar bunu düşünüyorum orjinal km imiş gram hata yok diyor sizce nasıl funduszeue.info

• 14 Haziran , #

maşallahı var dostum makina temiz duruyor. ama en ince ayrıntısına kadar bakmak yada baktırmak lazım, fotolarda alet zımba gibi ve kurcalanmamış gibi

• 26 Haziran , #

shadow slx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

arkadaşlar TPS arızası yaşayanınız oldu mu? son bikaç gündür gaz yememe sorunu oluyor makinede bin rpm aralığında özellikle.

• 26 Haziran , #

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yok öle km değeri hocam baya baya yakan aletler yani bunualıcak adam 7 lt gözealrak alsın ben 5 yakarım zihniyetiyle almasın üzülür alrıca f4i çok sağlam yakan bi alet bendede vardı şuanki kasada km yi lt ile gezdiğim sık sık oluyor hemde kasmıyorum bende anlamadım nie az yakıyor :D

Reklamlar

REKLAM ALANI
  • Yamaha YZF R6 SuperSportYamaha-YZF-RTahmini Yakıt Tüketim Verileri &#; litre/km.

Kullanıcı Yakıt Tüketim Ortalaması

litre/km.
    Kayıt Sayısı: 9

Teknik Özellikleri

Motor Hacmi ccMotor ÖzelliğiSıralı 4 silindir, 6 Vites, 16 subapSıkıştırma OranıMotor Gücü hp @ rpm.()TorkNm @ rpm.()Maksimum Hız km/hAğırlık Kg.(dolu)Sele Yüksekliği mm.Yakıt Kapasitesi17 LitreÖn Fren2 x mm disk.Arka Fren mm disk.Ön Lastik Ebatları/70 — ZR17Arka Lastik Ebatları/55 — ZR17

Yamaha, 17 Kasım tarihinde basın mensuplarına yelpazesinde yapacağı değişikliklere, model ismi değişikliklerine ve yarış programlarına dair bilgiler içeren çeşitli bültenler yayınladı. Çoğu iyi haberle dolu bu mesajlar içinde bir kötü haber dikkat çekiyor.

yılında yelpazeye geri dönüş yapacağı müjdelenen motosikletlerin yanında Yamaha, önümüzdeki sene satışını durduracağı modelleri de sıralamış. Bu grup içinde WRR, VMAX gibi ikonik modellerin yanı sıra R6 da yer alıyor. Evet, yanlış duymadınız; YZF-R6, sonunda yollara veda edecek.

2Fotoğraflar

'da tanıtılan Yamaha R6 kısa süre içinde spor motosiklet kategorisinin efsaneleri arasında yerini aldı. Suzuki Gixxer ve Kawasaki Ninja gibi modellerle adı birlikte anılan cc'lik dört silindirli YZF-R6, motosiklet camiası tarafından çok beğenilmişti ve funduszeue.info'un 'da yaptığı incelemede sitenin kullandığı "Yamaha YZF-R6 rekabetin canına okuyor." ifadesi onu doğrudan kategorisinde kült modeller arasına sokmuştu.

Yol ile pist arasında çok iyi bir denge kuran ve bunu Suzuki ile Kawasaki'den daha iyi yapan Yamaha YZF-R6, sigorta şirketlerinin pek yanaşmak istemediği R1'e göre daha ulaşılabilir olmasıyla da motosiklet severlerin kalbini kazanmıştı.

Hâl böyle olunca YZF-R6 gibi bir modelin kuru kuru basın bülteniyle sonlandırılması da kafa karıştırıyor. En azından Yamaha'nın son örnekleri kapsayan özel bir versiyon çıkarmasını beklerdik.

Ancak Yamaha'nın tek yaptığı şu açıklama oldu: "Yamaha olarak bu modellerin ikonik tarihinin farkındayız. Geleceğe baktığımızda ise Yamaha yepyeni fikir ve konseptler ile pazarı ve müşteri deneyimini geliştirmeye odaklı olacak."

Belki de bu durum, Yamaha'nın R6'yı geçici süre emekli edeceğine işaret ediyordur çünkü sıkılaşan emisyon standartları motosikletleri de vuruyor. Gelecekte R6'nın "" versiyonu ile geri dönüşünü görebiliriz ya da marka, yelpazedeki uyumu sağlamak adına MT R7'ye yer açmak için R6'yı emekli etmiştir.

Yani bu veda geçici mi yoksa kalıcı mı? Bunu zaman gösterecek. Tek bildiğimiz model yılı içinde YZF-R6'nın satılmayacak olması. Eğer bir sonraki model yılında bir R6 alırım diyorsanız elinizi çabuk tutun çünkü ay sonra öyle bir motosiklet olmayacak

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası