seyfettin emrah ozyagcilar / Güzin Özyağcılar funduszeue.info

Seyfettin Emrah Ozyagcilar

seyfettin emrah ozyagcilar

Güzin Özyağcılar

Güzin Özyağcılar, 7 Aralık tarihinde Bursa'da doğmuştur. Babası subay olduğu için çocukluğu Anadolu’nun çeşitli vilayetlerinde geçti. yılında babası emekli olunca İstanbul’la yerleştiler. Liseyi, İstanbul Kız Lisesi’nde okudu. Lisedeyken “Cimri” adlı tiyatro oyununda oynadı. Lise bitince de İstanbul Belediyesi konservatuarı Tiyatro Bölümü'ne girdi.
İstanbul Belediyesi konservatuarı Tiyatro Bölümü'nden yılında mezun oldu. Yine yılında mezun olur olmaz Londra'ya gitti, yılında döndü ve Dormen Tiyatrosu'nda 'Yaygara 70' oyunuyla Profesyonel oldu.

Daha sonra Ulvi Uraz gibi birçok özel tiyatroda oynadıktan sonra Erdal ÖzyağcılarHaşmet Zeybek ve Ertuğ Koruyan ile birlikte kurdukları Gazete Tiyatrosu’nda çalıştı. yılında halen devam ettiği İstanbul Büyükşehir Belediyesi Tiyatroları’na girdi.

yılında başlayan “Bizimkiler” dizisinde "tak tak Sedat" lakaplı Salih Kalyon'un eşi "Serpil" rolünü oynadı.

yılında Rus yazar Dostoyevski’nin “Karamazov Kardeşler” adlı romanından uyarlanan “Karadağlar” dizisinde eşi Erdal Özyağcılar ve kızı Zeynep ile birlikte yer aldı. Ayrıca dizide, İbrahim Çelikkol, Korel Cezayirli, Burak Sağyaşar, Ahmet Rıfat Şungar, Hatice Şendil ve Aliona Bozbey de rol aldı.

Güzin Özyağcılar, konservatuar öğrencisiyken tanıştığı tiyatro ve sinema sanatçısı Erdal Özyağcılar ile yılında evlendi. Emrah (d) adında bir oğlu ve Zeynep Özyağcılar (d) adında kızı var.

Kitapları :
- Toparlanın Gidiyoruz

Tiyatro Oyunları:
- Yaygara 70, Dormen Tiyatrosu
- Rus Gelir Aşka, Dormen Tiyatrosu
- Kardeş Sahne, Dormen Tiyatrosu
- Toros Canavarı, Dormen Tiyatrosu
- Görücüye Çıkıyorum Ulvi Uraz Tiyatrosu
- Düğün ya da Davul, İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları
- Genç Osman, İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları
- Bu Ölü Kalkacak, İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları
- Sular Aydınlanıyordu, İstanbul BelediyesiŞehir Tiyatroları
- Kırmızı Güller, İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları
– Palyaço, İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları
- Bizler ve Bizler, İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları
- Hitler Faşizminden Hayatı Hakikiye Sahneleri, İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları
- Beş Para Etmez Oyun, İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları
- Elif Ana, İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları
- Bayrak Böyle Yükseldi, İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları
- Yaşama Sevinci, İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları
- funduszeue.info, İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları
- İsli Sisli Pis Puslu, İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları
– Oskar, İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları
- Genç Osman, İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları
- Gecenin Kulları, İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları
- Görüşme-Kutlama-Çağrı : Vaclav Havel - İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları
- Vladimir Komorov, İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları
- Güz Bitiminde Moliere, İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları
- Suç ve Ceza, İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları
- Gelin ile Kaynana, İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları
- Yaprak Dökümü, İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları
- Leyla ile Mecnun, İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları
- Dullar, İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları
- Arka Bahçe : Bilgesu Erenus - İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları
- Uçlar: William Mastrasimone - Tiyatro Martı
- Demir : Rona Munro - Tiyatro Martı
- Kral : Eugene İonesco - Tiyatro Martı

Filmleri ve Dizileri :
- Hayatımın Rolü
- Karadağlar (Esma)
- Avrupa Yakası
- Tutsak (Müge Erçelik) - Sessiz Gece
- Omuz Omuza
- Delikanlı
- Sevda Kondu
- Fırtınalar
- Seni Seviyorum Rosa
- Hasan Boğuldu
- Çiçekler Açmak İster
- Uçurtmayı Vurmasınlar
- Bizimkiler
- Önce Kuşlar Geçti
- Dünden Sonra Yarından Önce
- Bir Kırık Bebek
- Sultan

Kaynak:funduszeue.info

Erdal &#;zyağcılar: Evlendik ama birbirimizin tapusunu almadık

Canan Danyıldız
[email protected]

Gülse Birsel’in ‘Aile Arasında’ filminde oynuyorsunuz

Evet, film çok iyi gidiyor. İlk üç günlük gişesi bin. Aile komedisi ve özlediğimiz tatta bir iş. Eski lokantalar vardır ya, gidip bir ‘elbasan tava’sını yiyelim dediğiniz, o manada. Filmde her şey çok dengeli. Bir avizeciyle, bir pavyon solistinin aşkını anlatıyor.

Sizin rolünüz ne?

Adanalı bir ailenin babasıyım. Haşmet Kurt, ‘Haşm-Et’ et lokantalarının sahibi. “Biz Haşmet Kurt olarak” diye lafa başlayan, narsist, farklı bir aile algısı ve yaşamı olan bir adamı canlandırıyorum.

Erdal Özyağcılar: Evlendik ama birbirimizin tapusunu almadık

29 yıl sonra ilk kez filmde oynadınız, heyecanlandınız mı?

’teki ‘Abdülhamid Düşerken’ filminde ufak bir rolüm vardı, katkı için. Onu saymazsak, evet. Ben heyecanlı bir adamım. Eve misafir gelince bile heyecanlanırsın ya, ben de öyle hissediyorum insan karşısına çıkınca. Önemli olan dizi, film ya da tiyatro hayata dair bir şey anlatıyor mu? Rolüm bir şey anlatıyor mu? Yüreğime dokunuyorsa, o işte varım.

Hem dram hem de komedi aktörüsünüz, zor mudur bu?

Aktörün bizatihi işi bu. Oyuncu kendini kategorize etmemeli. Dizideki rol çok sevilirse, ‘Sütçü Ramiz’ ya da ‘Baklavacı Kahraman’ diye bir süre anılıyorsun. Ama Erdal Özyağcılar ismini yerleştirdim.

Tiyatroya da 18 yıl sonra ‘Hoşgeldin Boyacı’ ile döndünüz. Neden bu kadar uzak kaldınız?

Ben ne sinemaya ne de tiyatroya küstüm. Zaten çektiğim dizilere şöyle bir bakarsan aralarında neredeyse boşluk yok. Senaryolar geldi, zamanım olmadı, bazen de iyi şeyler gelmedi. Reklam, dizi, tiyatro, sinema benim için aynı tat! Ha tiyatro yapısı gereği, seyirciyle yakın olduğu için belki ayrılır, o kadar.

EV KEDİSİYİM, GECE HAYATINI PEK SEVMEM

50 yıla yakın bir sanat hayatı İnsan nasıl hissediyor?

Yaşım da 69! Vay be demiyorum, kızıyorum. Bir 50 sene daha olmalı diye. Yapacak çok işim var, hayıflanıyorum. Ama bir de fizik kuralları var evladım, öleceğiz.

“Yaşlandım tüh” diyor musunuz?

Yok. Benim enerjim düşmüyor. Kendime bakarım, sekiz saat uyumadan sahneye çıkamam. 10 yıldır jimnastik yapıyorum, diyetisyenim var, sağlığımı ihmal etmem. Hamama giderim, saç bakımı yaptırırım. E bir de Güzin var, eşim. Sağlığım ve psikolojimle çok ilgili. O olmasa ben ne yaparmışım! Ev kedisiyim, dışarı hayatını pek sevmem.

“Hayatta oynamam” dediğiniz bir rol var mıdır?

Kalbime, beynime değen her rolü oynarım. Kadını da, geyi de, kadın satıcısını da Üstelik oynadım da. Keyifle hem de!

DARBE DÖNEMİNDE TİYATRODAN ATILDIM

12 Eylül sonrasında ’liklerden sayılıp, tiyatrodan atılmışsınız

Bu ülkede sanatçı olmanın zorluğu var ama yarınlara dair karanlık hislerim yok. O dönem tiyatrodan atıldım, mali durumumuz iyi değildi ama sanatçının umudu olmalı.

O dönemi nasıl atlattınız?

Anne ve babamın maddi durumu iyiydi. Allah razı olsun, her zaman destek çıkmışlardır. O dönem kırmızı bir Volkswagen’im vardı, cebimde de 50 lira. Emrah doğmuş. Güzin’i de aldım, annemlerin evine geldik, bir ay orada kaldık.

Aslen Bursa İzniklisiniz. Kaç kardeşsiniz?

Üç kardeşiz. Babam deri imatçısıydı. Üç erkek kardeşlerdi, babaannem de hanımağa gibi işin başındaydı.

İyi hocalarla çalışma fırsatınız olmuş tiyatro okurken

Haldun Dormen, Yıldız Kenter, Toto Karaca, Gülriz Sururi, Engin Cezzar Saymakla bitmez.

Egolarınız alınmış gibi

Sette elimden geldiğince bildiklerimi paylaşmaya çalışırım. Ego dediğin ne? Düşün, adam beyin cerahı, lokantaya geliyor, “Ben beyin cerrahıyım” diye kasılıyor mu? Çorbasını sessizce içiyor. Onda ego yok mu? İşini yaparken var. Dünyanın en iyi aktörü bile olsan, bir profesörden utanmalısın.

Kızınız Zeynep Hanım da tiyatrocu. Ama oğlunuz Emrah Bey’i tanımıyoruz

Emrah, Boğaziçi Kimya Mühendisliği mezunu. İlk çocuk olduğu için sahne bilgisi iyi. Çok okur, sıkı bir eleştirmendir. Kendi yolunda çok iyi gidiyordu ve başarılıydı. Ama işimizin hep içinde. Zeynep de yaşındayken o kadar iyi dans ediyordu ki, birincilikle girdi okula. Sonra tiyatroya devam etti.

Zeynep Hanım Tiyatro Martı’yı kurdu

Evet. Hatta ‘Uçlar’ diye bir oyun sahneledi, kadına şiddeti anlatan. Şimdi ‘Demir’i oynuyorlar.

SURVIVOR'DA YARIŞMAYI ÇOK İSTERİM

Survivor’a bayılırmışsınız, davet gelse katılır mısınız?

Aaa bayılıyorum! Çağırsalar gider yarışırım. O Ses Türkiye’yi de çok seviyorum. Hadise, Yıldız Tilbe ve Athena hastasıyım.

SEVGİ GERÇEKSE KISKANÇLIK SAÇMALIK

Güzin Hanım ile 45 yıldır evlisiniz. İki oyuncu için bu nasıl mümkün?

Biz evlenelim diye evlenmedik. Birbirimizi sevdik, işlerimiz de aynıydı. Hayatı daha iyi göğüsleyelim diye evlendik. “Birbirimizin tapularını alalım” gibi bir evlilik yapmadık. Bir de iki insanın yalnız kalma alanları vardır ya, onlara saygı duyduk.

Ne güzel

Güzin, Emrah doğunca işinden biraz ödün verdi, hep çok saygı duyarım. Zeynep doğduğunda da ben baktım. Yeri geldi yemek yaptım, hayatı paylaştık. Şematik bir evlilik değil bizimkisi, ruhsal bir sıkıntı yaşamadık. Kavgalar, sorunlar olmuyor mu oluyor, ama kendi halinde halloluyor.

Mesela bir şey olsa ve boşansanız, çöker misiniz?

O anlatılmaz, çok kıymetli bir şey. Düşünemem, hayal bile edemem. Çok büyük bir olay. Biz “Hadi dayanalım, seneye boşanırız” diye bir birikim edinmedik ki. Bu yüzden aklıma bile getiremem.

Aşık olarak evlenmişsiniz, güzel ayak severmişsiniz!

Bunu o kadar çok anlattım ki. Güzin’i seviyorum, çıkıyoruz, çok güzel bir kız. “Ayakları da güzelse, oldu bu iş evlenirim” diye espri yaptım çocuklara. Mustafa Alabora ve bir iki arkadaş kızın çizmelerini bir çektiler, gördük ayaklarını! Bodrum’a kaçıyorum fırsat buldukça, geri döndüğümde Güzin’i görünce heyecanlanıyorum. Aşk hep devam ediyor.

Siz mi daha kıskançsınız, Güzin Hanım mı?

Valla ikimizde de böyle bir kıskançlık hiç olmadı. İkimiz de nasıl davranmamız gerektiğini bildik. Zaten kıskançlık saçmalık. İşin özünde sevgi varsa ve gerçekse, kıskançlık onun uzağında olmalı. Hele kadına şiddet! Belki seni sevmedi, neden ruhuna sahip olmaya çalışıyorsun? Neden malın gibi davranıyorsun?

Kendinizi feminist olarak tanımlar mısınız?

Feministim, hümanistim Temelde bütün canlıları seviyorum. Kendini de seveceksin, bir de dosdoğru olacaksın. Kadın hakları konusunda çok hassasım.

Ünlü oyuncunun oğluna 12 yıl hapis istemi!

Gökay USANMAZ / HT GAZETE

Dünya çapında 25 ülkede faaliyet gösteren ve merkezi Hollanda’da bulunan uluslararası bir firmaya Türkiye’ye GDO’lu ürün sattığı gerekçesiyle dava açıldı. Şirketin Türkiye Genel Müdürü, oyuncu Erdal Özyağcılar’ın oğlu Seyfettin Emrah Özyağcılar hakkında “Biyogüvenlik Kanunu’na muhalefet etmek” suçundan 12 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

NUMUNE ALINDI

Konya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü kontrol görevlileri 13 Haziran tarihinde, Konya’da faaliyet gösteren firmalara denetim yaparken, İhsan Küçükemek Gıda Sanayi unvanlı firmanın “Sopro-TB” markalı soya unu ürününden numune aldı. Yaptırılan analizler sonucu soya ununun sayılı Biyogüvenlik Kanunu’na aykırı olarak GDO içerdiği tespit edildi. Ürünün menşeini araştıran yetkililer, 25 ülkede faaliyet gösteren üretici firma olan Barentz Group ismine ulaştı. Merkezi Hollanda’da bulunan bu şirketin Türkiye temsilciliği ise İstanbul Bakırköy’de bulundu. Yaklaşık 6 ay süren soruşturmanın ardından Bakırköy’de Seyfettin Emrah Özyağcılar hakkında dava açıldı.

‘ÜRÜNLERİMİZDE GDO YOK’

Mahkemeye sunulan 5 sayfalık dilekçede sanık Seyfettin Emrah Özyağcılar’ın uluslararası firmanın 4 yıldır Türkiye Genel Müdürlüğü’nü yaptığını belirten avukat, “25 yıldır faaliyet gösteren bu şirket piyasadaki güvenirliliği ile öne çıkmış bir firma niteliğindedir. Bu imajını kuvvetlendirmek adına Avrupa’da tek GDO’suz tarım yapan Sırbistan’dan hammadde tedarik etmektedir. Müvekkilim suçsuzluğunu ortaya koyabilmek adına soruşturmaya konu ürünün numunelerini Avrupa’nın en saygın laboratuvarlarına göndermiştir. Yapılan incelemelerde üründe GDO bulunmadığını ortaya koymuştur” şeklinde savunma yaptı.

Erdal Özyağcılar Biyografisi

Erdal Özyağcılar Kimdir ?

Erdal Özyağcılar kimdir, Erdal Özyağcılar, yılında Bursa İznik‘de doğmuştur. Şehir Tiyatrosu’ndaki görevinden emekli olarak ayrıldı.

yılında “Ölüm Tarlası” adlı filmle sinemaya başladı. Kibar Feyzo, Çöpçüler Kralı, Yılanların Öcü gibi çok beğenilen filmlerde oynadı.

Son yıllarda daha çok TV çalışmalarına ağırlık veren Erdal Özyağcılar, Bizimkiler, Şehnaz Tango, Beşik Kertmesi, Elveda Rumeli, Yabancı Damat ve Karadağlar gibi dizilerde başrollerde oynadı. Yabancı Damat’taki Gaziantepli baklavacı Kahraman’ın ardından Elveda Rumeli dizisinde, Tolgahan Sayışman, Berrak Tüzünataç, Filiz Ahmet, Şebnem Sönmez gibi oyuncularla çalıştı.

yılında Rus yazar Dostoyevski‘nin “Karamazov Kardeşler” adlı romanından uyarlanan “Karadağlar” dizisinde eşi Güzin Özyağcılar ve kızı Zeynep ile birlikte yer aldı. Ayrıca dizide, İbrahim Çelikkol, Korel Cezayirli, Burak Sağyaşar, Ahmet Rıfat Şungar, Hatice Şendil ve Aliona Bozbey de rol aldı.

DenizBank‘ın reklamlarında şovmen Beyazıt Öztürk ile birlikte oynadı. Filmin yönetmenliğini Ömer Faruk Sorak yaptı. Erdal Özyağcılar, Beyazıt Öztürk, Eda Taşpınar, Deniz Akkaya ve Haydar Dümen‘in rol aldığı “DenizBank” reklam filmlerinin çekimleri, yılında Maldivler‘de yapıldı.

Erdal Özyağcılar, konservatuar öğrencisiyken tanıştığı tiyatro ve sinema sanatçısı Güzin Özyağcılar ile yılında evlendi. Emrah (d) adında bir oğlu ve Zeynep Özyağcılar (d) adında kızı var.

Ödülleri :
– Antalya Film Şenliği, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, Züğürt Ağa filmindeki Kekeş Salman rolüyle
– funduszeue.info Dümbüllü Ödülleri, En İyi TV Oyuncusu (Elveda Rumeli)
– Radyo-Televizyon Gazetecileri Derneği Oskarları , En İyi Erkek Oyuncu (Elveda Rumeli)

Rol aldığı tiyatro oyunları:
– Maviydi Bisikletim : Dincer Sümer – İstanbul Şehir Tiyatrosu
– Aç Sınıfın Laneti : Sam Shepard – İstanbul Şehir Tiyatrosu
– Beş Para Etmez Oyun : Bertolt Brecht – İstanbul Şehir Tiyatrosu
– Zengin Mutfağı : Vasıf Öngören – İstanbul Şehir Tiyatrosu
– Yolcu : Nazım Hikmet – İstanbul Şehir Tiyatrosu
– Montserrat : Emmanuel Robles – İstanbul Şehir Tiyatrosu

Filmleri :
– Sevdaluk (Ali İhsan)
– İki Yaka Bir İsmail (İsmail)
– Karadağlar
– Elveda Rumeli (Sütçü Ramiz)
– Altın Kafes
– Yabancı Damat (Kahraman Baklavacıoğlu)
– Esir Şehrin İnsanları
– Güz Sancısı
– Ah Yaşamak Var Ya
– Abdülhamit Düşerken
– Mihriban
– Beşik Kertmesi (Aydede)
– Karakolda Ayna Var
– Delikanlı
– Şehnaz Tango (Tango Muhsin)
– Sevda Kondu
– Bizimkiler (Şükrü)
– Yarın Cumartesi
– Gömlek
– Bir Kırık Bebek
– Sen de Yüreğinde Sevgiye Yer Aç
– On Kadın
– Sis
– Adem İle Havva
– Beyoğlu’nun Arka Sokakları
– Hastahane
– Ya Ya Ya Şa Şa Şa
– Züğürt Ağa (Kekeç Salman)
– Yılanların Öcü (Hac’eli/Hacı Ali)
– Aşık Oldum
– Namuslu
– Postacı
– Şabaniye
– Seni Seviyorum
– Talihli Amele
– Hayatım Roman – TRT Dizisi
– Kibar Feyzo (Zülfo)
– Sultan (“Çarli” Cevat)
– Çöpçüler Kralı (Hacer’in (Ayşen Gruda) ağabeyi)
– Seyahatname
– Balatlı Arif
– Ah Güzel İstanbul
– Ölüm Tarlası

Erdal Özyağcılar Haberleri İçin Tıklayınız!

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası