pilotaj okan üniversitesi / İstanbul Okan Üniversitesi Taban Puanları Başarı Sıralamaları Ve Bölümleri

Pilotaj Okan Üniversitesi

pilotaj okan üniversitesi

Okan Üniversitesi pilot yetiştirecek

&#;STANBUL - Okan Üniversitesi'nde aç&#;lan Pilotaj Bölümü, üniversitenin Tuzla yerle&#;kesi ve Sabiha Gökçen Havaliman&#;'nda düzenlenen etkinlikle tan&#;t&#;ld&#;.  

Üniversitede gerçekle&#;tirilen etkinlikte konu&#;an Okan Üniversitesi Mütevelli Heyet Ba&#;kan&#; Bekir Okan, sloganlar&#;n&#;n "i&#; dünyas&#;na en yak&#;n üniversite" oldu&#;unu söyledi.

Okan, dünyada ve Türkiye'de ilgi duyulan sektörlere göre bölümler açt&#;klar&#;n&#; belirterek, "Daha önce 2 y&#;ll&#;k Sivil Havac&#;l&#;k Bölümümüz vard&#;. Ö&#;rencilerimizin talebiyle 4 y&#;ll&#;k lisans bölümünü de açt&#;k. Havac&#;l&#;k sektörü Türkiye'de çok geli&#;iyor. Biz de bu sektörün ihtiyaç duydu&#;u insan gücünü ortaya ç&#;karaca&#;&#;z" diye konu&#;tu.

Türkiye'de havac&#;l&#;k alan&#;nda ya&#;anan geli&#;melere de&#;inen Okan, hükümetin deste&#;iyle art&#;k herkesin hava yollar&#;n&#; rahatl&#;kla kullanabildi&#;ini ifade etti.  

Okan, üniversitenin havac&#;l&#;kta da iddial&#; oldu&#;unu gösterece&#;ini dile getirerek, "Kabin Hizmetleri Bölümümüz de bulunuyor. Ayr&#;ca bu y&#;l t&#;p ve di&#; hekimli&#;i fakültelerine de ö&#;renci alaca&#;&#;z" dedi.

Okan Üniversitesi, 'den  itibaren sektöre her y&#;l 70 pilot yeti&#;tirecek

Pilotaj Bölüm Ba&#;kan&#; Yrd. Doç. Dr. Ümit Öztürk de bölüm hakk&#;nda bilgi verdi.

Öztürk, havac&#;l&#;k e&#;itiminde fiyat avantaj&#;yla sektörün ihtiyac&#;n&#; kar&#;&#;lamaya yönelik ö&#;renci çekmeyi hedeflediklerini dile getirerek, "Havac&#;l&#;k e&#;itimi neredeyse pilotaj okullar&#;n&#;n elinde. Biz Pilotaj Bölümünü açan ikinci vak&#;f üniversitesi olarak sektörde çok önemli projeler gerçekle&#;tirece&#;iz" ifadesini kulland&#;.

Öztürk, gelecek y&#;l 72 ö&#;rencilerinin olaca&#;&#;n&#; belirterek, ö&#;rencilere makina mühendisli&#;i ve bilgisayar mühendisli&#;i gibi alanlarda ücretsiz çift ana dal yapma imkan&#; tan&#;yacaklar&#;n&#; kaydetti.

Okan Üniversitesi Sürekli E&#;itim Merkezi üzerinden uçu&#; okulu vas&#;tas&#;yla 18 ayl&#;k pilot yeti&#;tirme kurslar&#; vereceklerini, y&#;l&#;ndan itibaren sektöre her y&#;l 70 pilot yeti&#;tirecek &#;ekilde çal&#;&#;malar&#;n&#; yapacaklar&#;n&#; anlatan Öztürk, hava yolu &#;irketleriyle projeleri payla&#;arak mezun olacak pilotlara kontenjan verilmesiyle ilgili görü&#;meler gerçekle&#;tireceklerini söyledi.

Bu konularda ilginizi çekebilir

Pegasus Hava Yolları, İstanbul Okan &#;niversitesi Pilotaj B&#;l&#;m&#; &#;ğrencilerine kariyer imk&#;nı sunuyor &#;

&#;&#;

&#;

B&#;ltenler

İstanbul Okan &#;niversitesi ve Pegasus Hava Yolları’nın iş birliği kapsamında, Pegasus’un se&#;im s&#;recinde başarılı olan İstanbul Okan &#;niversitesi pilotaj &#;ğrencileri, mezun olduktan sonra Pegasus Hava Yolları’nda pilot olarak &#;alışma imk&#;nı bulacak. &#;

Pegasus Hava Yolları, pilot ihtiyacını karşılamak için eğitim kurumlarıyla anlaşma kararı aldı. Bu kapsamda Pilotaj Programı’ndan mezun olacak öğrencilere Pegasus Hava Yolları’nda çalışma imkânı sunulacak. Böylece hızla gelişen bir sektör olarak öne çıkan sivil havacılığın pilot ihtiyaçlarının iç kaynaklardan temin imkanları zenginleşecek.

26 bin öğrenciye sahip İstanbul Okan Üniversitesi ile Pegasus Hava Yolları’nın iş birliği anlaşması kapsamında, İstanbul Okan Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Pilotaj Bölümü öğrencilerinden Pegasus’un kriterlerini karşılayanlara İkinci Pilot olarak çalışma imkânı sağlanacak.

Pegasus’ta pilot olma şansı

Pilotaj eğitimi devam eden İstanbul Okan Üniversitesi öğrencilerinden Pegasus’un işe alım ve seçim kriterlerini karşılayanlar ve işe alım süreçlerini başarıyla tamamlayanlar, Pegasus’ta İkinci Pilot adayı olma hakkını kazanacak. Eğitimlerini başarıyla tamamlayan mezunlar Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü onaylı pilot lisanslarını aldıktan ve Pegasus bünyesinde Tip eğitimlerini tamamladıktan sonra, İkinci Pilot kadrolarında değerlendirilebilecek. Halen İstanbul Okan Üniversitesi Pilotaj Bölümü’ne devam eden ve programa yeni katılacak öğrencilerin tamamı, bu iş birliği kapsamında kriterleri karşılamaları durumunda Pegasus’a başvuru yapma hakkına sahip olacak.

Türk Sivil Havacılık Mevzuatı çerçevesinde İstanbul Okan Üniversitesi’nde kurulan Uçuş Eğitim Organizasyonu’nun sorumluluğunda ve pilotaj lisans eğitimi kapsamında teorik eğitimlerini alan Pilotaj Bölümü öğrencileri, Atlantik Uçuş Akademisi (AFA) bünyesinde de uçuş eğitimlerini tamamlıyor.

Bahçelievler Kampüsü’nde faaliyet gösteren Okan Havacılık’ta pilot adayları iki pilotun birbirleriyle olan ilişkisi, pilotlar arası görev dağılımı gibi konularda prosedür eğitici Boeing NG Simülatörü ile eğitim alıyor. Dört yıllık eğitimleri kapsamında simülatörden yararlanan Pilotaj Bölümü öğrencilerinin yanı sıra, İstanbul Okan Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi OKSEM aracılığıyla üniversite öğrencisi olmayanlar da pilot sertifikası alabiliyor.

B&#;lten Aboneliği

Pegasus b&#;ltenlerden ilk sen haberdar olmak istiyorsan basın aboneliğimize kaydolabilirsin.

Pegasus Internet Sitesi kullanim deneyiminizi kisisellestirmek ve iyilestirmek için çerezler seafoodplus.infotinizi varsayilan ayarlarla gerçeklestirerek 'Pegasus Gizlilik Politikasi' nda belirtilen sekilde çerezlerin kullanimini kabul etmis oluyorsunuz.

Pegasus İnternet Sitesinin düzgün bir şekilde çalışması ve performansının artırılması için gerekli çerezleri kullanıyoruz. Bunlara ek olarak tercihinize bağlı foksiyonel çerezler ile reklam ve üçüncü kişilere ait çerezler kullanmaktayız. Fonksiyonel çerezler Pegasus İnternet Sitesindeki tercihlerinizin hatırlanmasını sağlar. Reklam ve üçüncü kişilere ait çerezler ise tarayıcınız üzerinden internet kullanımınıza bağlı reklam ve tanıtım içeriği sunmaktadıseafoodplus.infoe bağlı çerezlerin kullanımına aşağıdaki tercihler üzerinden izin verebilir veya bu yönde kullanımı engelleyebilirsiniz. Gerekli çerezleri internet tarayıcınızın ayarlar bölümünden etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. Bu çerezleri devre dışı bıraktığınızda Pegasus İnternet Sitesinin bazı özelliklerinden faydalanamayacağınızı lütfen dikkate alınız. Detaylı bilgi için Pegasus Gizlilik Politikası – Çerezler (Cookies) ve Dijital Pazarlama Uygulamaları sayfasındaki bilgileri inceleyebilirsiniz.

Pegasus İnternet Sitesinin düzgün bir şekilde çalışabilmesi için gereklidir. Pegasus İnternet Sitesinin ziyaret edilebilmesini ve özelliklerinden faydalanılmasını bu çerezler sağlar. Oturum çerezleri, internet sitesinde sayfalar arasında bilgileri taşıyabilmek ve bilgileri tekrardan girmek zorunluluğunu ortadan kaldırmak için kullanılmaktadır.

Bu çerezler aracılığıyla, sayfaların ziyaret sıklığı, varsa ilgili hata iletileri, sayfalarda geçirilen zaman ve kullanıcının internet sitesini kullanma şekliyle ilgili bilgileri toplanır. Bu bilgiler aracılığıyla, Pegasus İnternet Sitesinin performansının arttırılması sağlanır.

Bu çerezler ile kullanıcının site içinde yapmış olduğu seçeneklerin (örneğin, seçilen şehir, uçuş tarihi) hatırlanması sağlanır ve böylelikle kullanıcıya kolaylık sağlanmış olur. Bu çerezler ile kullanıcılara gelişmiş internet özellikleri sağlanır.

Pegasus internet sitesinde bazı fonksiyonların kullanımı amacıyla üçüncü taraf tedarikçilerine ait çerezleri kullanılır (örneğin, uçuş noktaları ve promosyon sayfalarında yer alan sosyal medya paylaşım araçlarının oluşturduğu çerezler). Pegasus İnternet sitesinde reklam takibi yapan firmaların çerezleri de mevcuttur.

Detaylı bilgi için Pegasus Gizlilik Politikası – Çerezler (Cookies) ve Dijital Pazarlama Uygulamaları sayfasındaki bilgileri inceleyebilirsiniz.

ONAYLA VE KAPAT

Pegasus BolBol hesabınızı kullanmadan aldığınız u&#;uşları hesabınıza ekleyerek, bu u&#;uşlardan da puan kazanın.

Merhaba,

U&#;uş arama servisin şu an meşgul gibi g&#;z&#;k&#;yor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif u&#;uş arama sayfamızdan devam et.

İstanbul Okan Üniversitesi Pilotaj Bölümü - Burslu

0

Okul Birinci Kontenjanı

• ÖSYM Program Kodu
  • Üniversite TürüVakıf
  • Üniversiteİstanbul Okan Üniversitesi
  • FakülteUygulamalı Bilimler Fakültesi
  • Puan TürüSAYISAL (SAY)
  • En Düşük Puan
  • Prof. Dr. Sayısı-
  • Doç. Dr. Sayısı1
  • Dr. Öğretim Üyesi Sayısı3
  • Özel Koşullar 3, 17, 21, 28, 41, 49, 60, ,
  • Burs TürüBurslu
  • Öğrenim TürüBirinci Öğretim
  • Öğrenim Dili İngilizce,
  • Öğrenim Süresi (Lisans)4

İstanbul Okan Üniversitesi / Uygulamalı Bilimler Fakültesi / Pilotaj (İngilizce) (Burslu) için özel koşullar aşağıda belirtilmiştir.

• Bk. 3 Zorunlu hazırlık sınıfı dâhil (İsteğe bağlı hazırlık sınıfları hariç) olmak üzere verilecek olan burslarda, Burslu: öğrenim ücretinin tamamını; %75 İndirimli: öğrenim ücretinin dörtte üçünü; %50 İndirimli: öğrenim ücretinin yarısını ve %25 İndirimli: öğrenim ücretinin dörtte birini kapsamakta olup, öğrenciler öğrenim ücretinin geri kalan kısmını ödeyeceklerdir. Burslu/İndirimli programlarda burslar/indirimler, hazırlık sınıfında bir yıl ve programın normal öğretim süresi kadar (öğrenimine ve derslere devam etmesi şartıyla) devam ederek bu sürenin sonuna kadar kesilmez. Burslu/İndirimli programlarda burslar/indirimler karşılıksız olup öğrencinin öğrenimine devam etmeyerek programdan ayrılması durumunda ayrılan öğrencilerden bursluluk/indirim oranına göre ayrıca öğrenim ücreti istenemez. İlgili yükseköğretim kurumu tarafından bu süreden daha fazla burslu/indirimli öğrenim görme imkânı verilebilir.

• Bk. 17 Bu programa kayıt yaptıran ve yabancı dil hazırlık sınıfına devam etmesine rağmen hazırlık sınıfını iki yıl içinde başarıyla tamamlayamayan öğrencilerin programdan ilişiği kesilir. Hazırlık sınıfında başarısız olarak programdan ilişiği kesilen öğrenciler, varsa kendi yükseköğretim kurumlarında öğretim dili Türkçe olan eşdeğer bir programa kayıt yaptırabilirler. Ancak bu öğrenciler, talep etmeleri durumunda Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından bir defaya mahsus olmak üzere kayıt yaptırdığı yıl itibarıyla, öğrencinin YKS puanlarından ilgili olan puanı, yerleştirileceği programa kayıt yaptırmak için aranan taban puanından düşük olmaması şartıyla öğretim dili Türkçe olan programlardan birine merkezî olarak yerleştirilebilirler.

• Bk. 21 Bir yıl süreli zorunlu İngilizce Hazırlık Programı uygulanır, programın sonunda İngilizce yeterlik sınavını başaranların doğrudan birinci sınıfa kayıtları yapılır. İngilizce Hazırlık Sınıfı, öğretim süresi sütununda gösterilen yıllara dâhil değildir. Üniversitece kabul edilen; a) Ulusal ve/veya uluslararası yabancı dil sınavlarının birinden yine üniversite tarafından belirlenen düzeyde başarılı olduğunu belgeleyen, b) Üniversitece öğretim yılı başında yapılacak İngilizce yeterlik sınavında başarılı olanlar doğrudan birinci sınıfa alınırlar. Öğrencilere, "Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik" hükümleri uygulanır.

• Bk. 28 Öğretim dili İngilizce&#;dir.

• Bk. 41 Bu programda uygulamaya yönelik bazı dersler ve stajlar özel ve resmî havacılık kuruluşlarının tesislerinde yapıldığından bu programı kazanan öğrencilere güvenlik soruşturması yaptırılacaktır. Güvenlik soruşturması olumsuz olan veya bu kuruluşların düzen ve disiplinine uymayan öğrenciler bu programa devam edemezler.

• Bk. 49 SİVİL HAVACILIK KABİN HİZMETLERİ (ön lisans) eğitimi mesleğini icra edebilmek için aranan nitelikler: 1) Adli sicil kaydı veya Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak. 2) Bayanlar için cm cm arası boya sahip olmak (ağırlığı, boy uzunluğunun santimetre olarak ifade edilen değerinin son iki rakamından en çok 5 kilogram fazla veya 15 kilogram noksan ağırlıkta olmak). 3) Erkekler için cm arası boya sahip olmak (ağırlığı, boy uzunluğunun santimetre olarak ifade edilen değerinin son iki rakamından en çok 5 kilogram fazla veya 15 kilogram noksan ağırlıkta olmak). 4) Sağlık durumu uçuşa elverişli olmak (Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünce yetkilendirilmiş sağlık kurumlarından sağlık durumlarının uçuşa uygun olduğuna dair rapor almaları gerekmektedir.). 5) Kabin memuru üniforması giyildiğinde vücudunun görünecek yerlerinde dövme, yara izi vb. bulunmamak. HAVACILIK YÖNETİMİ (lisans), SİVİL HAVA ULAŞTIRMA İŞLETMECİLİĞİ/UÇUŞ HAREKAT YÖNETİCİLİĞİ (ön lisans) mesleğini icra edebilmek için aranan nitelikler: 1) Havalimanı giriş kartı almasına engel oluşturacak herhangi bir Adli Sicil Kaydı veya Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak. 2) Mesleği ve/veya meslekte verilen görevi icra etmesine engel oluşturacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden son 6 ay içinde almış olmak şartıyla heyet raporu almak (işitme kaybı/ eksikliği, görme kaybı/eksikliği vb). HAVACILIK ELEKTRİK VE ELEKTRONİĞİ / UÇAK ELEKTRİK-ELEKTRONİK / UÇAK GÖVDE-MOTOR BAKIM (lisans) ile UÇAKTEKNOLOJİSİ (ön lisans) eğitimi mesleğini icra edebilmek için aranan nitelikler: 1) Havalimanı giriş kartı almasına engel oluşturacak herhangi bir Adli Sicil Kaydı veya Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak. 2) Mesleği ve/veya meslekte verilen görevi icra etmesine engel oluşturacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden son 6 ay içinde almış olmak şartıyla heyet raporu almak (renk körlüğü, işitme kaybı/eksikliği, görme kaybı/eksikliği vb). HAVA TRAFİK KONTROL mesleğini icra edebilmek için aranan nitelikler: 1) Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yetkilendirilmiş sağlık kurumlarından ICAO Ek-1 Sınıf 3 hükümlerine uygun sağlık raporu almak. 2) Havalimanı giriş kartı almasına engel oluşturacak herhangi bir Adli Sicil Kaydı veya Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak. PİLOTAJ (lisans) mesleğini icra edebilmek için aranan nitelikler: 1) Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yetkilendirilmiş sağlık kurumlarından ICAO Ek-1 Sınıf 1 hükümlerine uygun sağlık raporu almak. 2) Pilot olmasına engel Adli Sicil Kaydı veya Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak.

• Bk. 60 Yükseköğretim kurumu Mütevelli Heyeti tarafından verilen indirim ve imkanlar (öğrenim ücreti muafiyeti, burs, para, yurt, yemek vb.), öğretim ücretini ödeme koşulları, taksitli veya peşin ödeme imkanları, diğer ücretler, sonraki yıllarda ücretlerde yapılacak artışlar, burslu programlara ilişkin ayrıca verilecek burs süreleri ile eğitim öğretime ilişkin diğer hususlar, ilgili yükseköğretim kurumunun internet sayfasından öğrencilere duyurulacaktır. Ücretler, ödeme yöntemleri, öğrenim ücretindeki olası artışlar her yıl, kayıtlı öğrenciler için de TEFE-TÜFE oranları dikkate alınarak Mütevelli Heyetinin uygun göreceği oranda yeniden belirlenebilir. Üniversiteler, kendi öğrencisi veya başka üniversitenin öğrencisi olup ayrılanların veya ilişiği kesilen/ilişiğini kesenler ile bir yükseköğretim programından mezun olanların, YKS sonuçlarına göre burslu veya indirimli programlara yerleşmeleri halinde sadece ücretli veya diğer indirimli statülerde kayıt yapabilmesine izin verebilirler. Bu durumda olanların tercihlerini yapmadan önce ilgili üniversiteden ayrıntılı bilgi almaları gerekmektedir. Adayların tercihlerini yapmadan önce üniversitelerin internet sayfasındaki bilgileri dikkatlice inceleyerek tercihlerini yapmaları gerekmektedir.

• Bk. Aday öğrencilerin tarihli ve sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Uçak Pilotu Lisans Yönetmeliği (SHY–1)” nin ve maddesinde belirtilen öğrenci pilot lisansı için müracaatlarda öngörülen koşulları sağlaması gerekmektedir. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) veya SHGM tarafından yetkilendirilen havacılık tıp merkezleri tarafından düzenlenmiş geçerli 1 inci sınıf sağlık sertifikası sahibi olmak ve sağlık sertifikasında, tek pilota sertifikalı uçaklarda sorumlu pilot olarak uçmasına engel kısıtlama bulunmaması gerekmektedir. Uçak Pilotu Lisans Yönetmeliği (SHY–1) çerçevesinde, öğrenim süresinde, öğrencinin pilotluğa elverişsiz duruma gelmesinden ötürü ortaya çıkacak tüm hususlardan öğrenci sorumludur. Uçak Pilotu Lisans Yönetmeliği (SHY–1) çerçevesinde, sağlık muayenesi sonucunda öğrencinin pilotluğa elverişsiz olması durumunda ilgili bölüme kaydı yapılmayacaktır.

• Bk. İstanbul Okan Üniversitesinde eğitim ücrete tabidir. - eğitim-öğretim yılında bir yıllık eğitim ücreti; Tıp Fakültesi için TL, Diş Hekimliği Fakültesi için TL, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesinin Mütercim-Tercümanlık, Sosyoloji Bölümleri, İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi, Uygulamalı Bilimler Fakültesi’nin Pilotaj ve Spor Yöneticiliği hariç tüm bölümleri Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Beslenme ve Diyetetik (Türkçe ve İngilizce ) Bölümleri ile Sağlık Yönetimi Bölümü, Eğitim Fakültesi, Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi (Mimarlık Bölümleri hariç) için TL, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi’nin Psikoloji Bölümü, Hukuk Fakültesi, Mühendislik Fakültesi ve Mimarlık (Türkçe ve İngilizce) Bölümleri için TL’dir. Uygulamalı Bilimler Fakültesi Pilotaj Bölümü eğitim ücreti lisans eğitimi için TL ve uçuş eğitimi için yıllık ücret Avro’dur. Uçuş eğitimi ücreti burslu öğrenciler için burs oranı kadar üniversitemiz tarafından karşılanacaktır. Uygulamalı Bilimler Fakültesi Spor Yöneticiliği, Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin Çocuk Gelişimi ile Hemşirelik Bölümleri için TL’dir. Konservatuvar tüm bölümleri için TL’dir. Ön lisans programlarında bir yıllık eğitim ücreti Meslek Yüksekokulu İngilizce programlarda TL, diğer programlar için TL, Meslek Yüksekokulu İş Sağlığı ve Güvenliği (Uzaktan Eğitim) programı TL, Yerel Yönetimler (Uzaktan Eğitim) programı TL’dir. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun tüm programları TL’dir. Hazırlık sını fının bir yıllık eğitim ücreti öğrencinin kayıt yaptıracağı programın ön lisans / lisans eğitim ücreti ile aynıdır. Bu ücretlere % 8 KDV dâhil değildir. Belirlenen oranlardaki tercih indirimleri ve diğer indirimler üniversitemizin seafoodplus.info ile seafoodplus.info web sayfasında ilan edilir. Eğitim ücretleri takip eden yıllarda, günün ekonomik koşullarına uygun olarak Mütevelli Heyet tarafından yeniden belirlenip akademik yıl başlamadan ilan edilir. Uzaktan Eğitim Programlarına yerleşen öğrencilerin internet erişimli bir bilgisayar kullanmaları gereklidir. Dönem sonu sınavları uzaktan eğitim programının bağlı olduğu Meslek Yüksekokulunun bulunduğu kampüste yapılır. Uzaktan eğitim programlarının diplomalarında “ Uzaktan Öğretim ” ibaresi yer alacaktır. Ayrıntılı bilgiyi Üniversitenin web sitesinden edininiz. 24

Başka Nerelerde Var?

Pilotaj Bölümü (4 Yıllık)

ANTALYA BİLİM ÜNİVERSİTESİPilotaj (Burslu)SAY3,20ANTALYA BİLİM ÜNİVERSİTESİPilotaj (Ücretli)SAY20,34 TLATILIM ÜNİVERSİTESİPilotaj (İngilizce) (Ücretli)SAY20,64 TLATILIM ÜNİVERSİTESİPilotaj (İngilizce) (Burslu)SAY3,58BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİPilotaj (İngilizce) (Burslu)SAY5,67BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİPilotaj (İngilizce) (Ücretli)SAY31,43 TLESKİŞEHİR TEKNİK ÜNİVERSİTESİPilotajSAY5+1,62GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİPilotaj (İngilizce) (Ücretli)SAY11,79 TLGİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİPilotaj (İngilizce) (Burslu)SAY2,79GİRNE ÜNİVERSİTESİPilotaj (İngilizce) (Burslu)SAY3,47GİRNE ÜNİVERSİTESİPilotaj (İngilizce) (%25 İndirimli)SAY12,98 TLİSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİPilotaj (İngilizce) (Ücretli)SAY30,17 TLİSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİPilotaj (İngilizce) (Burslu)SAY5,94İSTANBUL OKAN ÜNİVERSİTESİPilotaj (İngilizce) (Ücretli)SAY34,33 TLİSTANBUL OKAN ÜNİVERSİTESİPilotaj (İngilizce) (Burslu)SAY6,00KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİPilotaj (Ücretli)SAY22,02 TLKTO KARATAY ÜNİVERSİTESİPilotaj (Burslu)SAY4,53NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİPilotaj (İngilizce) (Ücretli)SAY25,04 TLNİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİPilotaj (İngilizce) (Burslu)SAY5,59ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİPilotaj (İngilizce) (Ücretli)SAY37,42 TLÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİPilotaj (İngilizce) (Burslu)SAY6,71TÜRK HAVA KURUMU ÜNİVERSİTESİPilotaj (İngilizce) (Ücretli)SAY31,13 TLTÜRK HAVA KURUMU ÜNİVERSİTESİPilotaj (İngilizce) (Burslu)SAY5,90

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir