betasalic losyon saç kıran / Betasalic Losyon Ne İşe Yarıyor, Fiyatı Nedir? - Cilt Bakımım - Cilt Bakımım

Betasalic Losyon Saç Kıran

betasalic losyon saç kıran

Betasalic Losyon Ne İşe Yarıyor, Fiyatı Nedir?

Betasalic losyon sedef hastalığı, egzama, kronik aşırı pullanma durumunda kullanılan kortizonlu bir ilaçtır. Betasalic losyon nedir, neye yarar, etken maddesi nedir, kullanım şekli nasıldır, eşdeğeri nedir, yan etkisi var mıdır, kimler kullanamaz, faydaları nelerdir, kullanıcı yorumları nasıldır gibi merak edilenlerin hepsini yazımızda açıkladık.

Betasalic Losyon Nedir?

Bu losyon sedef hastalığı, atopik egzama, wilson likeni, numuler egzama, el egzaması, kronik aşırı pullanma ve kuru dermatozların iyi edilmesinde kullanılır. İçeriğindeki maddeler kalınlaşmış deriyi soymada etkilidir ve antibakteriyel/antifungal (bakteri ve mantarların üremesini engelleyen) özelliklere sahiptir.

50 gramlık ağzı plastik kapakla kapatılmış plastik şişelerde eczanelerde satılmaktadır. Kortikosterodiler olarak isimlendirilen ilaç grubu içerisinde bulunmaktadır yani kortizon içeren bir ilaçtır. Normal reçeteli bir ilaçtır ve reçeteli satılmaktadır. Doktor tarafından reçete edildiği de devlet tarafından ödenen bir ilaçtır.

Sarı-beyaz kutusu vardır ve betasalic merhem formu da vardır. Kortizonlu olduğu için uzun süre kullanılmamalıdır. Cilt üzerine sürülerek kullanılır ve başka kullanım şekli de yoktur. Bu merhemin ruhsat sahibi Farma-Tek İlaç Sanayi ve Ticaret A.ş’dir ve üretimi ise Hırvatistan’da yapılmaktadır.

Saç ve vücudun kıllı bölgelerinde kullanılmaya da uygundur ve cilt üzerine kolaylıkla sürülebilir. Saça yapışmaz ve saçı yağlandırmaz ayrıca cilt üzerinde kuruluk yapmaz ve iz bırakmaz. Bu losyonun soğutucu etkisi de vardır.

Betasalic Losyon İçindekiler

Etken (etkin) maddesi: Dipropiyonat (1 gram losyonda 0.5 mg’a eş değer betametazon bulunur.), Salisilik asit (30 mg)

Yardımcı maddeleri: Sodyum EDTA, sodyum hidroksit, izopropil alkol, saf su, hidroksipropil metilselüloz 4000 cps.

Betasalic Losyon Endikasyonları

Sedef (psoriazis), egzama, saçkıran, saç dökülmesi, kuru cilt sorunu, deri üzerinde kronik pullanma, sorunlarının iyi edilmesinde kullanılır. Cilt yüzeyinde, saçlı deride ve kıllı yüzeylerde kullanılabilir. Saçta egzama, saçkıran ve ve saç dökülmesi içinde merhem formu yerine losyon formu kullanılmalıdır. Bunun yanında cilt kuruluğunu da ortadan kaldırmaktadır.

Bu Yazıyla Alakalı İçerikler

Betasalic Losyon Ne İşe Yarar?

• Kalınlaşmış deri yüzeyini soyar.
  • Bakteri ve mantarların üremesini engeller.
  • Yaşlılık lekelerinin geçmesini sağlar.
  • Sedef hastalığının tedavisinde kullanılır.
  • Atopik egzama, el egzaması ve numuler egzama tedavisinde kullanılır.
  • Kronik aşırı pullanma durumunun tedavisinde kullanılır.
  • Wilson likeni tedavisinde kullanılır.
  • Kuru cilt problemini tedavi eder.
  • Saçkıran tedavisinde kullanılır.
  • Saç dökülmesi sorunun geçirilmesine yardımcı olur.
  • Sakal bölgesinde ortaya çıkan egzama, sedef ve kuru cilt problemleri için kullanılır.
  • Seboreik dermatit tedavisinde tercih edilir.
  • Kuru saçlı deri probleminin geçirilmesinde tercih edilir.

Betasalic Losyon Faydaları

Cilt sağlığını korur ve cildi sağlıklı yapıya kavuşturur. Cildi nemlendirerek kuru cilt sorununu geçirir ve egzama sorununu çözer. Sedef gibi cilt hastalığını tedavi eder. Cildi sağlıklı rengine kavuşturur. Saç ve sakal bölgesinde de kullanılarak saç sorunlarını ortadan kaldırır. Ayrıca saçlı derinin sağlığını da korumaya yardımcı olur. Saç dökülmesi durumun tedavisinde de kullanılır.

Betasalic Losyon Kullanma Talimatı

• Doktorunuz bu losyonu reçete etti aynı şekilde kullanın yoksa da aşağıdaki kullanım önerilerini dikkate alın.
  • İnce tabaka halinde sorunlu bölgeye masaj yaparak sürün.
  • Günde 2 kere sabah ve akşam olacak şekilde kullanılmalıdır.
  • Tedavi süresi maksimum 21 gündür. Bu süreyi geçmeyin.
  • Saçta kullanımı da aynı şekildedir ve son derece kolaydır. Saçlı deriye 3-4 damla damlatın ve elinizle hafifi hafif bunu yayın.
  • Saçlı deride en az 2 saat kaldıktan sonra yıkayabilirsiniz isterseniz de yıkamayabilirsiniz.
  • Saçta da günde 2 defa kullanılmalıdır ve en az 2 saat kalması derinin bu losyonu emmesi içindir.
  • Losyon saça yapışmaz ve saçta ağırlık oluşturmaz.

Çocuklarda ve bebeklerde kullanım bilgisi

Çocuklarda kısa süreli ve dikkatli şekilde kullanılmalıdır.

Yaşlılarda kullanım bilgisi

Yaşlılarda ve 65 yaş üzerindeki kişilerde doktor önerisi ile kullanılmalıdır.

Hamile(Gebe) ve emzirenlerde kullanım bilgisi

Hamile olan kişilerde bu ilaç kullanılmaz. Emziren annelerde ise kullanılabilir ama göğüs bölgesine sürülmemelidir.

Böbrek ve karaciğer yetmezliği olanlarda kullanım bilgisi

Böbrek yetmezliği ve karaciğer yetmezliği olan kişilerde normal miktarlarda kullanılabilir.

Diğer ilaçlarla birlikte kullanım bilgisi

Herhangi bir ilaç ile reaksiyonu yoktur.

Araç ve makine kullanım bilgisi

Araç ve makine kullanımını etkilememektedir.

Kullanım miktarından fazla kullanılırsa

Fazla kullanım durumunda yan etkiler ortaya çıkabilir sizi rahatsız ederse bu durum hastaneye gidip muayene olmalısınız.

Kullanım dozunu unutursanız

Unutulan miktarı dengelemeye çalışmadan normal rutinde kullanılmaya devam edilmelidir.

Yiyecek ve içecekle beraber kullanım bilgisi

Yiyecek ve içeceklerle beraber kullanılabilir.

Betasalic Losyon 50 Ml Kullanımından Önce Bilinmesi Gerekenler

• Bu losyonun etken ya da yardımcı maddesine karşı alerjiniz var ise kullanıma başlamayın.
  • Bağışıklık sistemi bozuk olan kişilerde dikkatli şekilde kullanılmalıdır.
  • İlk kullanımda aşırı duyarlılık oluşursa kullanımı bırakın.
  • Bu losyonla beraber cilt yüzeyinden emilmesini engellemeyecek kıyafetler tercih edin.
  • Kasık, koltuk alt gibi kapalı havasız bölgelerde ciltte incelme yapabilir bu bölgelerde dikkatli şekilde kullanılmalıdır.
  • Yardımcı maddeleri ile ilgili bir uyarıya gerek yoktur.
  • Kortizonlu bir ilaç olduğu için maksimum 21 gün kullanılmalıdır.
  • Çocuklarda kısa süreli dar cilt yüzeylerinde kullanılmalıdır.
  • Hamileler için risk teşkil ettiği için kullanılmamalıdır.
  • Bu ilacın anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir.
  • Saçta ve kıllı deride kullanıma uygundur.

Betasalic Losyonu Kimler Kullanmamalı?

• Bu ilaca karşı alerjisi olan kişilerde
  • Genital bölgede
  • Vajinada
  • Hamile (gebe) olan kişilerde
  • Göz ve göz çevresi, ağız ve ağız çevresi, burun ve burun çevresi
  • Deri tüberkülozu, çiçek hastalığı, suçiçeği durumunda
  • Gül hastalığında
  • Ağız çevresinde oluşan cilt hastalıklarında

Betasalic Losyon Yan Etkileri

İçeriğinde maddelere karşı duyarlılığı olan kişilerde yan etkileri oluşabilir. Bunun yanında yan etkilerinin görülme ihtimali oldukça azdır.

Hafif yan etkiler

• Bazı bölgelerde renk değişikliği
  • Derinin ve tüylerin renksizleşmesi
  • Sürülen bölgede deri kalınlaşması
  • Kalıcı çizgilenmeler
  • Aşırı kıllanma
  • Kıl dibi iltihaplanmaları
  • Toplu iğne başı şeklinde ufak kanamalar
  • Morumsu lekeler

Ciddi yan etkiler

• Yüzde yuvarlaklaşma, ödem, bitkinlik, ödem gibi cushing sendromu belirtileri
  • Cilt rahatsızlığının başka bir enfeksiyon sebebi ile kötüleşmesi
  • İdrar yapma sıklığında artış, aşırı susama ve ağızda kuruluk
  • Deride kuruma
  • Kan glikoz düzeyinde artış belirtileri
  • Çocuklarda büyümede yavaşlama, kilo kaybı, kan ve idrardaki kortizol konsantrasyonlarında azalma

Çok ciddi yan etkiler

• Ciltte döküntü olması
  • Şiddetli kaşınma
  • Merhem sürülen bölgede yanma, kızarıklık ve şişlik

Betasalic Losyon Fiyatı

Fiyatı 23.17 TL’dir. Bu fiyat 50 ml’lik losyon için geçerlidir. İnternet üzerinden satışı yoktur sadece eczanelerden alınabilmektedir.

Betasalic Losyon Muadili

Bu losyon ile aynı etkileri gösterecek başka ilaçlarda vardır. Bu kremi tedarik edemediğiniz takdir de aşağıdaki ilaçlardan birini de alıp kullanıma başlayabilirsiniz.

• Betasalic merhem
  • Psorcutan beta pomad
  • Locoid krem
  • Psovate merhem
  • Betnovate merhem
  • Betnovate krem
  • Betnovate losyon
  • Advantan m losyon
  • Momecon losyon
  • Momesalic losyon

Betasalic Losyon Nasıl Saklanmalı?

Çocukların göremeyeceği ve ellerine almayacağı noktalara saklayın. 20 derece civarındaki ılık, nemsiz ortamlarda muhafaza edin. Buzdolabına koyup dondurmayın. Son kullanma tarihi geçenleri ise kullanmadan tıbbi atıklara atın.

Betasalic Losyon Prospektüs (Özet)

Prospektüs bilgilerini sunduk bu bilgileri işinize yarayınca kullanabilirsiniz. İlaç hakkında tüm detayları bilmek size fayda sağlayacaktır.

Betasalic Losyon Hakkında Merak Edilen Sorular

Soru 1: Betasalic Losyon Reçetesiz Alınır Mı?

Cevap 1: Reçetesiz olarak da eczanelerde alınabilir.

Soru 2: Betasalic Losyon Ne Kadar Süre Kullanılır?

Cevap 2: Kullanım süresi maksimum 21 gündür.

Soru 3: Betasalic Losyon Sivilceye İyi Gelir Mi?

Cevap 3: Sivilce(akne) için bu losyon kullanılmaz.

Soru 4: Betasalic Losyon Mantara İyi Gelir Mi?

Cevap 4: Mantara sorunlarına iyi gelen bir ilaç değildir.

Soru 5: Betasalic Merhem Ne Kadar?

Cevap 5: Bu losyon 23.17 TL’dir.

Soru 6: Betasalic Losyon Kortizonlu Mu?

Cevap 6: Kortizonlu bir losyondur.

Soru 7: Betasalic Losyon Hamilelerde Kullanılır Mı?

Cevap 7: Hamilelerde bu losyon kullanılmaz.

Soru 8: Betasalic Losyon Emziren Annelerde Kullanılır Mı?

Cevap 8: Emziren annelerde bu losyon kullanılabilir.

Soru 9: Betasalic Losyon Etken Maddesi?

Cevap 9: Dipropiyonat ve Salisilik asit’tir.

Soru 10: Betasalic Losyon Zararlı Mı?

Cevap 10: Zararlı değildir sadece yan etkiler ortaya çıkarabilir.

Soru 11: Betasalic Losyon Nerelerde Kullanılır?

Cevap 11: Sivilce, genital bölge, vajina, ağız, göz, ağız çevresi, burun için gibi noktalar hariç tüm vücutta kullanılır.

Soru 12: Betasalic Losyon Yüze Sürülür Mü?

Cevap 12: Bu losyon yüze sürülebilir.

Soru 13: Betasalic Losyon Saçta Kullanılır Mı?

Cevap 13: Losyon formu saç ve kıllı bölge içindir. Merhem formu da vücutta kullanım içindir.

Soru 14: Betasalic Losyonu Devlet Ödüyor Mu?

Cevap 14: Reçete edildiğinde devlet tarafından ödenmektedir.

Soru 15: Betasalic Losyonu SGK Ödüyor Mu?

Cevap 15: Reçete edildiğinde SGK tarafından ödenmektedir.

Soru 16: Betasalic Losyon Gebelik Kategorisi?

Cevap 16: Gebelik kategorisi C’dir.

Soru 17: Betasalic Losyon Bebeklerde Kullanımı?

Cevap 17: Bebeklerde kullanıma uygun değildir çünkü kortizonludur.

Soru 18: Betasalic Losyon Saç Çıkarır Mı?

Cevap 18: Bu durum kişiden kişiye göre değişmektedir bazı kişilerde saç çıkarmaktadır.

Soru 19: Betasalic Losyon Eczane Fiyatı?

Cevap 19: Bu ilacın eczane fiyatı 23.17 TL’dir.

Soru 20: Betasalic Losyon Egzama İçin Kullanılır Mı?

Cevap 20: Egzama için kullanılır ve egzamaya da iyi gelmektedir.

Soru 21: Betasalic Losyon Hangi Hastalıklarda Kullanılır?

Cevap 21: Sedef, egzama, pullanma, saçkıran, saç dökülmesi gibi sorunlarda kullanılır.

Soru 22: Betasalic Losyon Saç Döker Mi?

Cevap 22: Saç dökme gibi bir etkisi yoktur tam tersine dökülen saçları çıkarmaktadır.

Soru 23: Betasalic Losyon Sakal İçin Kullanılır Mı?

Cevap 23: Sakal bölgesindeki sorunlar içinde kullanılabilir.

Soru 24: Betasalic Losyon Saçkıran İçin Kullanılır Mı?

Cevap 24: Saçkıran için kullanılabilir ve saçkıranda iyi sonuçlar vermektedir.

Soru 25: Betasalic Losyon Saç Dökülmesi?

Cevap 25: Saç dökülmesi için kullanılmaktadır ve saç dökülmesine de iyi gelmektedir.

Betasalic Losyon Yorumlar

Bu losyon hakkında kullanıcılar yaşadıklarını aktardılar işte bu yaşananlar. Aşağıdaki bilgiler bu ürün hakkında size yol gösterici olacaktır.

Kullanıcı yorumu: Saçlı deride ve sakalda kullanılabilir. Saçkıran sorununa çok çok iyi gelmektedir bu sorun siz de var ise deneyin bakın.

Kullanıcı yorumu: Kortizonlu güçlü bir ilaç aynı zamanda merhem formu da var. Losyon formu saçta kullanın merhem formu saçta kullanılmaz.

Kullanıcı yorumu: Doktor önerisi ile kullanın derim çünkü kortizonlu güçlü bir ilaç. Kullanan bazı kişilerden duydum çok çok etkiliymiş.

Kullanıcı yorumu: Kullanım süresi 3 hafta olan ilaç. Bu süreden daha fazla sadece doktor önerisi ile kullanılabilir. Ben sedef sorunum için kullandım kesinlikle çok iyi geldi.

Kullanıcı yorumu: Saç dökülmesi sonrası hastalığı geçirince saçları çıkarıyor ama erkeklerdeki genetik saç dökülmesini değil. Hastalık kaynaklı saç dökülmelerinde faydalı diyebilirim.

Kullanıcı yorumu: Saç ve sakal için ideal. Birçok etkisini gördüm çok iyi bir losyon. Birçok ilaç kullandım ama bunun gibi fayda göremedim.

Kullanıcı yorumu: Ben düzenli kullandım ama pek faydasını göremedim sonuçta yüzde yüz sonuç veren bir ilaçta değil.

Saçkıran

Arkadaşlar sakalımda saçkıran var. Uzun süreden beri aynı şekilde duruyor. Çok şükür ki saçlarıma bulaşmadı. 2-3 sene önce Marmara üniversitesi hastanesine gittim, profesör bir bayana muayene oldum. Losyon verdi denedim ama olmadığı için bıraktım tedaviyi. Şimdilerde özel bir hastanede uzman bir doktora muayene oldum. Bence bu tür işler iyi doktorlarla olmuyor en iyisi en kötü doktorlara, en deneyimsizlere gitmek. Gittim sağolsun bayan çok iyi. Şikayetimi anlattım, losyonun işe yaramadığını söyledim. İğne tedavisi önerdi, kabul ettim. 1 hafta boyunca eczaneye yaptırttığı losyonu açık kısımlara sürdüm ve Zinco-C yazdı onu kullandım. 1 hafta sonra yüzüme iğne yaptı tam 25 defa. Acımadı iğnede, gayet iyiydi. Şimdi asıl sorum şu, daha önceden bu iğne tedavisi olan var mı? Kafanızda olabilir yada sakalınızda olabilir, acaba bu tedavi ile saçlarına yada sakallarına kavuşan kişiler var mı? Varsa ne kadar zamanda tedavi etkisini gösterdi?

nest...

oksabron ne için kullanılır patates yardımı başvurusu adana yüzme ihtisas spor kulübü izmit doğantepe satılık arsa bir örümceğin kaç bacağı vardır