hayvanlar belgeseli okul öncesi / Kaydettiklerim panosundaki Pin

Hayvanlar Belgeseli Okul Öncesi

hayvanlar belgeseli okul öncesi

Benzer belgeler

UTKU ANAOKULU AY ŞUBAT AYI EĞİTİM BÜLTENİ

UTKU ANAOKULU AY ŞUBAT AYI EĞİTİM BÜLTENİ UTKU ANAOKULU AY ŞUBAT AYI EĞİTİM BÜLTENİ HAFTANIN KONULARI HAFTA: EVCİL HAYVANLAR VE ÇİFTLİK HAYVANLARI Sohbet Konularımız; Evimizde besleyebildiğimiz ve bizimle yaşayan kedi, köpek, kuş gibi

Detaylı

BÜLTENİMİZDE NELER VAR?

BÜLTENİMİZDE NELER VAR? EKİM AYI BÜLTENİMİZ BÜLTENİMİZDE NELER VAR? SINIF ETKİNLİKLERİMİZ BRANŞ DERSLERİMİZ TİYATRO ETKİNLİĞİMİZ SİNEMA ETKİNLİĞİMİZ SOSYAL ETKİNLİKLERİMİZ DEMOKRASİ SEÇİMİMİZ 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMAMIZ

Detaylı

PENGUENLER GRUBU MART AYI BÜLTENİ

PENGUENLER GRUBU MART AYI BÜLTENİ PENGUENLER GRUBU MART AYI BÜLTENİ HAYVANLAR TEMASI PENGUEN DÜNYA SU GÜNÜ ORMAN HAFTASI YAŞLILAR HAFTASI DÜNYA TİYATROLAR GÜNÜ Penguenleri tanıdık. Penguenleri gözlemledik. Penguen türlerini isimlendirdik.

Detaylı

YUNUS GRUBU MART AYI BÜLTENİ

YUNUS GRUBU MART AYI BÜLTENİ YUNUS GRUBU MART AYI BÜLTENİ MART AYINDA NELER ÖĞRENDİK? Bitkileri tanıdık. Bitkileri gözlemledik. Bitki türlerini isimlendirdik. Bitkilerin birer canlı olduğunu öğrendik. Farklı bitkilerin bakımını üstlendik.

Detaylı

PENGUEN GRUBU MART AYI BÜLTENİ

PENGUEN GRUBU MART AYI BÜLTENİ PENGUEN GRUBU MART AYI BÜLTENİ HAYVANLAR TEMASI BALIK DÜNYA SU GÜNÜ ORMAN HAFTASI YAŞLILAR HAFTASI DÜNYA TİYATROLAR GÜNÜ Balıkları tanıdık. Balıkları gözlemledik. Balık türlerini isimlendirdik. Balıkların

Detaylı

MAYIS AYI AYLIK BÜLTEN

MAYIS AYI AYLIK BÜLTEN MAYIS AYI AYLIK BÜLTEN TEMA: TRAFİK HAFTASI-ANNELER GÜNÜ MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI-MÜZELER HAFTASI ÖĞRENME TAKVİMİ -Helikopter resmi sulu boya ile boyanır. -Trafik haftası hakkında sohbet

Detaylı

EKİM AYI ARA ÖĞÜN ÖNERİLERİ EKİM AYI BESLENME İÇİN MEYVE VE SEBZE ÖNERİLERİ

EKİM AYI ARA ÖĞÜN ÖNERİLERİ EKİM AYI BESLENME İÇİN MEYVE VE SEBZE ÖNERİLERİ EKİM AYI ARA ÖĞÜN ÖNERİLERİ Salatalık Üzüm Armut EKİM AYI BESLENME İÇİN MEYVE VE SEBZE ÖNERİLERİ, salatalık, yeşil biber, patlıcan, domates, kırmızı biber, mantar, yerelması, lahana, pırasa, karnabahar

Detaylı

4 YAŞ EKİM AYI TEMASI

4 YAŞ EKİM AYI TEMASI 4 YAŞ EKİM AYI TEMASI Mevsimlerden sonbaharı öğreniyoruz. Sonbahar mevsiminde havadaki değişiklikler nelerdir? Çiftlikte hangi hayvanlar yaşar? Çiftlik hayvanlarının bize faydaları nelerdir? Sebze ve meyvelerin

Detaylı

BU AY ÖĞRENDİKLERİMİZ

BU AY ÖĞRENDİKLERİMİZ YUNUS GRUBU NİSAN AYI BÜLTENİ BU AY ÖĞRENDİKLERİMİZ Bildiğimiz meslekleri ifade ederek akıl haritası oluşturduk. Meslekleri görevlerine göre grupladık. Hangi mesleklerde hangi araç ve gereçleri kullanıldığını

Detaylı

Bir küçücük aslancık varmış

Bir küçücük aslancık varmış Hopla Topla Geldik bir oyunun sonuna Bak çok dağılmış oda Oyun bitince etrafı Toparlamak lazım sonra Bebekler rafa haydi Arabalar kutuya haydi Tüm oyuncaklar dolaplara Hadi hop hop Hadi hopla topla Odanı

Detaylı

AY MART AYI EĞİTİM BÜLTENİ

AY MART AYI EĞİTİM BÜLTENİ ŞİRİNLER ANASINIFI AY MART AYI EĞİTİM BÜLTENİ HAFTANIN KONULARI 1. HAFTA: SAĞLIKLI YAŞAM Sağlıklı olabilmek için yapmamız gerekenler nelerdir? Sebze meyve yiyip düzenli ve dengeli beslenmeliyiz,

Detaylı

T.C. KUMLUCA TİCARET BORSASI AYLIK BORSA BÜLTENİ. Ortalama Fiyat. Enaz Fiyat. Ençok Fiyat ARPA YEMLİK MTS , KG 2,

T.C. KUMLUCA TİCARET BORSASI AYLIK BORSA BÜLTENİ. Ortalama Fiyat. Enaz Fiyat. Ençok Fiyat ARPA YEMLİK MTS , KG 2, HUBUBAT ARPA ARPA YEMLİK 01// T.C. Sayfa: ARPA YEMLİK MTS 3, KG 2, 1 ARPA YEMLİK ı: 2, 1 ARPA ı 2, 1 KOÇANLI MTS 4, KG 2, 4 ı: 2,

Detaylı

VÜCUDUMUZ SAĞLIĞIMIZ

VÜCUDUMUZ SAĞLIĞIMIZ ARI-ÇİÇEK-TAVŞAN GRUPLARI ŞUBAT AYI BÜLTENİ BÜLTENİ VÜCUDUMUZ SAĞLIĞIMIZ Sınıfta kız,erkek çocuğuna ait pano hazırlama Vücudun bölümlerini resimlerle göstererek isimlerini söyleme İskelet üzerinde vücudun

Detaylı

YUNUS GRUBU OCAK AYI BÜLTENİ

YUNUS GRUBU OCAK AYI BÜLTENİ YUNUS GRUBU OCAK AYI BÜLTENİ OCAK AYINDA NELER ÖĞRENDİK? KIŞ MEVSİMİ Kış resimlerini inceleyerek mevsimler ve özellikleri hakkında konuştuk. Neler öğrenmek istediğimizi ifade ettik. Kış mevsiminde kullandığımız

Detaylı

ERZİNCAN TİCARET BORSASI BÜLTEN

ERZİNCAN TİCARET BORSASI BÜLTEN BÜLTEN BÜLTEN NO: SAYFA NO :1 HUBUBAT BUĞDAY BUĞDAY KG HMA 43 BUĞDAY KG HTS 24 BUĞDAY KG HMAG 6 BUĞDAY

Detaylı

PROJE TABANLI EĞİTİM

PROJE TABANLI EĞİTİM PROJE TABANLI EĞİTİM PROJE YAKLAŞIMI NEDİR? Çocukların ilgi ve merak duydukları konuların öğretmen önderliğinde ve grup çalışmasıyla projenin tüm evrelerine uyularak çalışmanın derinlemesine incelenmesidir.

Detaylı

EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI KELEBEK GRUBU

EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI KELEBEK GRUBU EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI KELEBEK GRUBU KASIM AYI BÜLTENİ,neleri edemez KIZILAY HAFTASI DÜNYA SİNEMA GÜNÜ DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ ÖĞRETMENLER GÜNÜ 10 KASIM ATATÜRKÜ ANMA HAFTASI SONBAHAR-RÜZGÂR-ŞEMSİYE

Detaylı

5 YAŞ AYLIK BÜLTEN ARALIK

5 YAŞ AYLIK BÜLTEN ARALIK 5 YAŞ AYLIK BÜLTEN ARALIK BELİRLİ GÜN VE HAFTALAR Dünya Engelliler Günü ( 3 Aralık) İnsan Hakları ve Demokrasi Haftası ( 10 Aralık gününü İçine Alan Hafta) Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası (

Detaylı

YILDIZ ve KELEBEK GRUPLARI MART AYI BÜLTENİ

YILDIZ ve KELEBEK GRUPLARI MART AYI BÜLTENİ YILDIZ ve KELEBEK GRUPLARI MART AYI BÜLTENİ MART AYINDA NELER ÖĞRENDİK? Hayvanlar hakkında neler bildiğimizi ifade ettik. Hayvanları isimlendirdik. Suda yaşayan hayvanları gösterdik. Ormanda yaşayan hayvanlara

Detaylı

DENİZYILDIZI GRUBU NİSAN AYI BÜLTENİ

DENİZYILDIZI GRUBU NİSAN AYI BÜLTENİ DENİZYILDIZI GRUBU NİSAN AYI BÜLTENİ NİSAN AYINDA NELER ÖĞRENDİK? Çiçekleri tanıdık. Çiçekleri gözlemledik. Çiçek türlerini isimlendirdik. Çiçeklerin birer canlı olduğunu öğrendik. Farklı çiçeklerin

Detaylı

5 YAŞ AYLIK BÜLTEN KASIM

5 YAŞ AYLIK BÜLTEN KASIM 5 YAŞ AYLIK BÜLTEN KASIM BELİRLİ GÜN VE HAFTALAR Kızılay Haftası (29 Ekim-4 Kasım) Atatürk Haftası ( Kasım) Öğretmenler Günü (24 Kasım) DEĞERLER EĞİTİMİ Deneme Sevgi Saygı Kardeşlik Paylaşmak

Detaylı

KELEBEK VE YILDIZ GRUBU OCAK AYI BÜLTENİ

KELEBEK VE YILDIZ GRUBU OCAK AYI BÜLTENİ KELEBEK VE YILDIZ GRUBU OCAK AYI BÜLTENİ OCAK AYINDA NELER ÖĞRENDİK? KIŞ MEVSİMİ Kışa ait bir resmi inceleyerek mevsimler ve özellikleri hakkında konuştuk. Neler öğrenmek istediğimizi ifade ettik. Sınıfımızda

Detaylı

KELEBEKLER ANAOKULU EYLÜL-EKİM AYI BÜLTENİ

KELEBEKLER ANAOKULU EYLÜL-EKİM AYI BÜLTENİ KELEBEKLER ANAOKULU EYLÜL-EKİM AYI BÜLTENİ GİRİŞ Sayın Velimiz, Sizlere öğrenci ve öğretmenlerimiz tarafından yapılan ve yapılacak olan çalışmalar / etkinlikler hakkında bilgi vermek üzere hazırlanan bu

Detaylı

ÖZEL EFDAL ANAOKULU KELEBEK VE YILDIZ GRUPLARI HAZİRAN AYI BÜLTENİ HAZİRAN AYINDA NELER ÖĞRENDİK? * Babalar günü hediyelerimizi ailelerimize sunduk. Babalarımızın bizim için neler yaptığını tartıştık.

Detaylı

TRAFİK VE İLK YARDIM HAFTASI

TRAFİK VE İLK YARDIM HAFTASI TRAFİK VE İLK YARDIM HAFTASI MAYIS/ 1. HAFTA KONU RESMİ TATİL SABAH KAHVALTISI SABAH KAHVALTISI SABAH KAHVALTISI SABAH KAHVALTISI HALK LARI (ÖZKAN

Detaylı

CANLILAR DÜNYASI. Bitkiler

CANLILAR DÜNYASI. Bitkiler funduszeue.info 2.ÜNİTE CANLILAR DÜNYASI Doğada var olan milyonlarca canlı çeşidi bilim insanları tarafından benzer özellikleri dikkate alınarak gruplandırılmıştır. BÖLÜMLER Canlılar Dünyası ünitesinde öğreneceklerimiz;

Detaylı

ARI GRUBU KASIM AYI BÜLTENİ

ARI GRUBU KASIM AYI BÜLTENİ ARI GRUBU KASIM AYI BÜLTENİ ÇOCUKLAR YARININ BÜYÜKLERİDİR. GELECEĞİN YÖNETİCİSİ VE GÜVENCESİDİRLER. BAŞÖĞRETMEN ATATÜRK 10 KASIM ATATÜRK Ü ANMA HAFTASI, KIZILAY HAFTASI, DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ,

Detaylı

ÖĞRETİM YILI PENGUEN GRUBU OCAK AYI BÜLTENİ

ÖĞRETİM YILI PENGUEN GRUBU OCAK AYI BÜLTENİ ÖĞRETİM YILI PENGUEN GRUBU OCAK AYI BÜLTENİ KIŞ MEVSİMİ ENERJİ TASARRUFU HAFTASI Kış resimlerini inceleyerek mevsimler ve özellikleri hakkında konuştuk. Neler öğrenmek istediğimizi ifade ettik.

Detaylı

BİLİNÇLİ TÜKETİCİ KİMDİR?

BİLİNÇLİ TÜKETİCİ KİMDİR? BİLİNÇLİ TÜKETİCİ KİMDİR? Bilinçli tüketici güvenli besini tanır. Temiz, bozulmamış ve içinde sağlığa zararlı maddeler bulundurmayan besinlere güvenli besin denir. Açıkta satılan besinler hem temiz değildir,

Detaylı

ANTALYA TOPTANCI HALİ GÜNLÜK FİYAT LİSTESİ

ANTALYA TOPTANCI HALİ GÜNLÜK FİYAT LİSTESİ ANTALYA TOPTANCI HALİ Araka Kg Ayva Kg 67 Bakla Kg Çilek Kg 68 Bamya Kg Kg 69 Barbunya Kg Elma Kg 2,00 2,50 70 Barbunya Beyaz Kg 4,00 5,00 Elma Kg 71 Bezelye Kg Elma Kg 72 Biber (Dolma Renkli) Kg 2,20

Detaylı

ANTALYA TOPTANCI HALİ GÜNLÜK FİYAT LİSTESİ ANTALYA TOPTANCI HALİ Araka Kg Ayva Kg 3,20 3,80 67 Bakla Kg Badem (Çağla) Kg 68 Bamya Kg Çilek Kg 4,50 5,50 69 Barbunya Kg Elma (yaz) Kg 70 Barbunya Beyaz Kg Elma (Golden smart) Kg 1,80 2,00 71 Bezelye

Detaylı

UĞURBÖCEĞİ GRUBU OCAK AYI BÜLTENİ

UĞURBÖCEĞİ GRUBU OCAK AYI BÜLTENİ UĞURBÖCEĞİ GRUBU OCAK AYI BÜLTENİ OCAK AYINDA NELER ÖĞRENDİK? KIŞ MEVSİMİ Kış resimlerini inceleyerek mevsimler ve özellikleri hakkında konuştuk. Neler öğrenmek istediğimizi ifade ettik. Sınıfımızda bir

Detaylı

ÖZEL NİLÜFER ÇOCUK EVİ

ÖZEL NİLÜFER ÇOCUK EVİ ÖZEL NİLÜFER ÇOCUK EVİ KUZUCUKLAR SINIFI OCAK AYI BÜLTENİ ŞEYMA ŞENGÜL BEYZA KAYAN TEKERLEME Portakalı soydum Başucuma koydum Ben bir yalan uydurdum Duma duma dummm Kırmızı mum Dedemin sakalı upuzun Zuma

Detaylı

ANTALYA TOPTANCI HALİ GÜNLÜK FİYAT LİSTESİ ANTALYA TOPTANCI HALİ Araka Kg Ayva Kg 2,70 3,00 67 Bakla Kg Badem (Çağla) Kg 68 Bamya Kg Çilek Kg 3,00 5,00 69 Barbunya Kg Elma (yaz) Kg 70 Barbunya Beyaz Kg Elma (Golden smart) Kg 1,80 2,00 71 Bezelye

Detaylı

OKUMA-YAZMAYA HAZIRLIK ÇALIŞMALARI

OKUMA-YAZMAYA HAZIRLIK ÇALIŞMALARI AYLIK BÜLTEN OKUMA-YAZMAYA HAZIRLIK ÇALIŞMALARI 1 rakamı ile büyük ve küçük A harflerini boyadık ve yazdık. Doğru kalem tutma alıştırmaları, serbest ve yönergeye uygun çizgi çalışmaları yaptık. Satır ve

Detaylı

ANTALYA TOPTANCI HALİ GÜNLÜK FİYAT LİSTESİ ANTALYA TOPTANCI HALİ Araka Kg Ayva Kg 2,50 2,80 67 Bakla Kg Badem (Çağla) Kg 68 Bamya Kg Çilek Kg 7,00 9,00 69 Barbunya Kg Elma (yaz) Kg 70 Barbunya Beyaz Kg Elma (Golden smart) Kg 1,80 2,00 71 Bezelye

Detaylı

Dereotu Bağ 0,50 0,90 Karpuz Kg 1,10 1,90 Kg Kavun Kg 1,50 2,20 Domates Kg 1,20 2,00 Kg. Havuç (Beypazarı) Kg 2,20 3,50 Limon Kg 3,50 5,10

Dereotu Bağ 0,50 0,90 Karpuz Kg 1,10 1,90 Kg Kavun Kg 1,50 2,20 Domates Kg 1,20 2,00 Kg. Havuç (Beypazarı) Kg 2,20 3,50 Limon Kg 3,50 5,10 ANTALYA TOPTANCI HALİ En Düşük En Yüksek En Düşük En Yüksek Araka Bakla Çilek 5,30 7,30 Bamya Barbunya Barbunya Beyaz Elma (Starking) 3,80 5,00 Bezelye Elma (Golden) 3,80 5,00 Biber (Dolma Renkli) 4,30

Detaylı

ANTALYA TOPTANCI HALİ GÜNLÜK FİYAT LİSTESİ ANTALYA TOPTANCI HALİ Araka Kg Ayva Kg 2,70 3,00 67 Bakla Kg Badem (Çağla) Kg 68 Bamya Kg Çilek Kg 3,50 5,50 69 Barbunya Kg Elma (yaz) Kg 70 Barbunya Beyaz Kg Elma (Golden smart) Kg 1,80 2,00 71 Bezelye

Detaylı

Hayvanların dünyası çocuklar için kimi zaman komik, bazen biraz korkutucu ama çoğunlukla öğretici ve sevgi dolu öğeler sunuyor. Onların dünyasına yakın olmak, çocukların doğal yaşamla kurdukları ilişkileri de kuvvetlendiriyor. Hatta yapılan bir araştırmaya göre köpek besleyen insanlarda aşk hormonu olarak bilinen oksitosin seviyesi yüksek, strese neden olan kortizol seviyeleri daha düşük bulunuyor.  

Çocuklarınsa hayvanlara neredeyse içgüdüsel bir ilgisi var. Kent yaşamında bu ilgi evcil hayvanlarla sınırlı kalsa da, aralarında belgesellerin de olduğu televizyon yapımları onlara farklı hayvan türlerini ve onların doğal yaşamlarını tanıma fırsatı sunuyor. Yine hayvanlardan esinlenerek yaratılan çizgi film karakterleriyse onlara bir yandan eğlenceli dakikalar vadederken diğer yandan farklı temalar üzerinden eğitici içerikler de sunuyor.

Hayvan sever çocukların hoşuna gideceğini tahmin ettiğimiz televizyon yapımlarını listeledik. Kedilerin, köpeklerin, koalaların hatta dinazorların dünyasına hoş geldiniz!

Dogs / Animal Planet

IMDb: 8,0

8+ yaş

4 sezondan oluşan bu belgesel serisini izledikten sonra, çocukların dünya üzerinde tanımadıkları köpek türü kalacağını sanmıyoruz. Her bölümde German shorthaired, Dalmaçyalı, border collie veya terrier gibi farklı köpek ırkları hakkında, köpeklerin sağlık çizelgesinden ırksal özelliklerine kadar detaylı bilgiler sunuluyor. Tüm sezon ve bölümlere Animal Planet'ın internet sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Cats / Animal Planet

IMDb: 8,2

8+ yaş

Cats , kedilere ayrı bir ilgisi olan çocuk ve yetişkinlerin bayılacağı bir seri. yılları arasında 4 sezon devam eden belgeselde, her bölüm farklı bir kedi türü bizlere tanıtılıyor. Hatta bölümlerden birinde meşhur Van kedisine de yer verilmiş. Serinin bazı bölümlerine Youtube üzerinden ulaşmak da mümkün. Diğer seçenek ise Animal Planet'ın internet sitesi üzerinden üyelik oluşturarak izlemek.

Pup Academy

IMDb: 6,5

7+ yaş

Konuşan köpeklerin dünyasına hoş geldiniz. Aralarında Vızıltı, Spark ve Corazon'un da olduğu Pup Academy'nin öğrencileri, insanlarla arkadaş olabilmek için eğitim alan bir sürü tatlı yavru köpek. Bir de küçük Morgan var Pup Academy'nin müdürü Morgan'ın dedesi, o da dedesine bu köpekleri eğitmesi için yardımcı oluyor.

Koyun Shaun/ Shaun The Sheep / Netflix

5+ yaş

Koyun Shaun stop motion türünün en iyi örneklerinden biri. Çocuklar kadar yetişkinler de ona bayılıyor. Hatta serinin film versiyonları da bulunuyor. Çiflikte yaşayan Shaun biraz yaramaz bir koyun. Bu nedenle her bölümde yeni bir macera Shaun ve arkadaşlarını bekliyor. Her bölümü 13 dakika süren Koyun Shaun, "meee" sesi dışında diyalog içermiyor.

Timmy Time / Netflix

IMDb: 6,9

2+ yaş 

Timmy, Koyun Shaun'un minik kuzeni. Okul öncesi çağında ve oldukça da yaramaz. Ama bir o kadar da sevimli. 10 dakikalık bölümleri ile özellikle küçük yaşta olanların takip edebilecekleri bir akışa sahip olan Timmy Time, stop motion seven yetişkinlerin de hayranlığını kazanabilecek sevimlilikte. Diyalogsuz olan animasyonda, Timmy bir şekilde başına sürekli dert açıyor fakat sonra arkadaşlarının ve öğretmenlerinin yardımıyla bu durumun üstesinde geliyor. Anaokulu / kreşteki hayat, arkadaşlık, kurallara uymak, iş birliği, eğlenceli ve komik anlatımın arkasında bezeli olan kavramlar.

Puffin Rock / Netflix

3+ yaş

IMDb: 8,7  

İrlanda'nın vahşi bir adasına doğru yolculuğa çıkmaya ne dersiniz? Bu adada sizi Kutup martısı Oone ve küçük kardeşi Baba karşılayacak. Bu sevimli ikili çocuklara her bölümde aile ve arkadaşlığın önemini anlatırken diğer yandan doğada yaşamaya dair fikir sahibi olmalarını sağlıyor.

Dino Dana / Amazon Prime Video

IMDb: 7,1

4+ yaş 

9 yaşındaki Dana, hiç kimsenin olmadığı kadar dinazorlara meraklı. Öyle ki gündelik hayatında karşısına farklı cinslerden dinazorlar çıkıyor. Normal şartlarda bir çocuğu oldukça korkutacak böyle bir durum Dana için eğlenceli bir aktiviteye dönüşüyor. Bir yandan onları gözlemleyip artık dünya üzerinde yaşamayan bu türler hakkında bigiler verirken diğer yandan onların problemlerine çözümler arıyor. Özellikle dinazorlara meraklı olan küçüklerin kaçırmaması gereken bir seri.

Absürt Gezegen / Absurd Planet / Netflix

IMDb: 3,9

8+ yaş

Doğada yaşayan (özellikle garip) canlıların hayatına odaklanan bu 12 bölümlük belgesel dizisinde mizahi bir anlatım ön plana çıkıyor. Çocuklara ve ailelere bu tuhaf hayvanları anlatan kişi ise; Doğa Ana! Yetişkinler için gübre böceği ve onun gübrelere duyduğu derin sevgi gibi görsellerle beslenen anlatımlar pek iç açıcı gelmeyebilir fakat çocuklar için eğlenceli ve ilgi çekici olacağı da bir gerçek. Belgeseldeki temel fikirlerden biri de bizzat Doğa Ana'nın dile getirdiği gibi "Bir şeyin tuhaf olması onun değersiz olacağı anlamına gelmiyor."

Gezegenimiz / Our Planet / Netflix

7+ yaş

IMDb: 9,3 

Çocukları uzak kıtalara doğru bir yolculuğa çıkarmak isterseniz, bu yüksek puanlı, harika anlatımlı belgeseli izlemenizi tavsiye ederiz. Emmy ödüllü Gezegenimiz belgeseli Afrika'dan Amerika'ya, dünyanın farklı coğrafyalarındaki doğal yaşam alanlarına odaklanırken bir yandan da iklim değişikliğinin kıtalardaki yaşamı nasıl etkilediğini de gözler önüne seriyor. Belgeseli İngilizce izlemek isteyenler için anlatıcının David Attenborough olduğunu belirtmekte fayda var.

Kayıp Balık Nemo / Finding Nemo

4+ yaş

IMDb: 8,1  

Pixar Animation Studios imzası ile dünya çapında büyük beğeni kazanan, sadece çocukların değil yetişkinlerin de hayranı olduğu Nemo, küçük bir palyaço balığının okyanusun derinliklerinden Sdyney'deki bir dişçinin akvaryumuna uzanan macerasına tanık oluyoruz. Nemo'yu arayan babasının ise unutkan arkadaşı Dori ile başına gelmeyen kalmıyor. Karşılarına çıkan diğer deniz canlılarından bazıları onlara yardımcı olurken kimisi ise adrenalin yükselten tehlikeler yaratıyor. Kayıp Balık Nemo, fonuna okyanus hayatını alarak aile bağlarına ve büyüme sancısına vurgu yapan, bol aksiyonlu oldukça da eğlenceli bir yapım.

Dolittle

8+ yaş

IMDb: 5,6 

ve bir yılında başrolünü Eddie Murphy'nin oynadığı, hayvanlarla konuşabilen veteriner Dr. Dolittle'ın macerası bu defa başrolde Robert Downey Jr. ile devam ediyor. Karısının ölümünün adından çok sevdiği hayvanları ile evine kapanan Dt. Dolittle, hasta olan kraliçeye şifa olabilecek bir ağacı bulmak için gizemli bir adaya yolculuk ediyor. 

Kayıp Balık Dori / Finding Dori 

6+ yaş

IMDb: 7,3

yılında hayatımıza giren Kayıp Balık Nemo'nun başarısında Dori'nin payı yadsınamaz. Filmin yapımcıları da öyle düşünmüş olacaklar ki, yılında bu defa ana karakteri Dori'nin olduğu yeni bir animasyonla karşımıza çıktılar. Unutkan Mavi Cerrahbalığı Dori, yıllar evvel kaybettiği ailesini aramak için yine okyanusta bir maceraya atılıyor. Bu macerada ona Nemo ve babası Palyaço Balığı Marlin de eşlik ediyor. Bir yandan Dori'nin aksiyon dolu macerasına tanıklık ederken diğer yandan Dev Humboldt kalamarı, Beluga Balinası, köpekbalıkları, Kaliforniya aslanı gibi farklı türdeki deniz canlılarını tanıma fırsatı yakalıyoruz. 

If I Were an Animal

7+ yaş

Özellikle yavru hayvanlara bayılan bir çocuğunuz varsa, bu seri tam da ona göre. Emma ve Tim her bölümde dört farklı hayvanı doğdukları andan itibaren takip ediyorlar. Onlara isimler veriyor, inceliyor ve onlar hakkında bilimsel bilgiler aktarıyorlar. Bu sevimli belgesel, hayvanların doğal gelişimlerine tanıklık etmek isteyen çocuklar için de biçilmiş kaftan. Serinin tek sezonu ve 13 bölümü bulunuyor.

Izzy'nin Koala Dünyası / Izzy's Koala World / Netflix

4+ yaş

Izzy, bildiğimiz  çocuklardan bir hayli farklı. Onun hayatının merkezinde bir kedi ya da köpek değil koalalar var. Avustralya'da yaşayan Izzy, veteriner annesi ile koalaların doğal yaşama adapte olmalarına yardımcı oluyor Her birine isimler veriyor, hastalıklarına çare bulmaya çalışıyor, büyüdükleri ve yalnız başlarına yaşayabilecekleri zamana kadar onlara arkadaşlık ediyor.

Wings of Life / Netflix

6+ yaş

IMDb: 7,4

Çiçekler, kuşlar, kelebekler ve polenler Doğal yaşamın dolayısıyla insan hayatının devamlılığı için vazgeçilmez bir öneme sahip olan döllenme hikayesine vurgu yapan bu belgesel, her canlının yaşam döngüsü için ne denli önemli olduğunu çocuklara anlatmanın ideal yollarından biri. Muhteşem görüntülere eşlik eden sesin de ünlü aktrist Merly Streep olduğunun altını çizelim.

İmparatorun Yolculuğu / March Of Penguins

6+ yaş

IMDb: 7,5 

Penguenleri paytak paytak yürüyen sevimli hayvanlar olarak tanısak da, bu belgesel onların yaşamına bambaşka bir gözle bakmamızı sağlıyor. Antartika'nın zorlu şartlarında penguenlerin üremek ve yumurtalarını korumak için verdikleri mücadeleyi izlemek,  zaman zaman gözlerinizin bile dolmasına neden olabiliyor. 

Astroblast! / YouTube TV

3+ yaş

IMDb: 6,5 

Astroblast Uzay İstasyonu'nun yöneticileri Comet, Halley, Sputnik, Radar, Jet ve Sal the Octopus isimli sevimli hayvan karakterler. Bir domuz, köpek, timsah, tavşan, maymun ve ahtapottan oluşan bu ekibin uzak gezegenlerden gelen pek çok ziyaretçisi de oluyor. Ekip, evrendeki en iyi "iyi niyet elçileri" olmak için farklılıkları hoşgörü ile karşılıyor ve sağlıklı alışkanlıklar nasıl geliştilir bu konuda da önemli mesajlar veriyor.

Kedi Pete / Pete the Cat / Amazon Prime Video

IMDb: 7,6

4+ yaş

Eric Litwin'in "New York Times Children's Picture Book" listesinde uzun süre üst sıralarda yer alan kitabı Pete the Cat (ülkemizde Pati Kedi ismiyle yayınlandı), çizgi film versiyonu ile karşımızda. Pete arkadaşlarıyla iyi anlaşan, sürekli yeni şeyler keşfeden iyi kalpli bir kedi. Yalnız biraz sessiz; hiç konuşmuyor. Onun düşüncelerini çizgi filmde dış ses aracılığıyla öğreniyoruz. Kedi Pete'in kitapla aynı isme sahip olan, müzikleriyle dikkat çeken "Harika Bir Yılbaşı" isimli bölümünü Amazon Prime Video'da izleyebilirsiniz.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası