bayındır öğretmenevi yemek listesi / Bayindir Öğretmenevi - aso Müdürlüğü - Bayındır

Bayındır Öğretmenevi Yemek Listesi

bayındır öğretmenevi yemek listesi

SOSYAL DURUM

İlçemizin konut sayısı toplam ’dir. İlçe merkezinde konut sıkıntısı hat safhadadır. Şehir merkezinde konut sıkıntısının en büyük payı merkezin yarısından fazlasının Eski Eserler ve Anıtlar Yüksek Kurulunun SİT sahası dahilinde olmasıdır.

İlçemizde her geçen gün yeni konut alanları açılmaktadır. Bu yeni yapılan konutlar genellikle kooperatif evleri ve yazlık evler mahiyetinde kıyı şeridinde yer almaktadır. Bunlar turistik evler niteliğindedir. Toplam konutun %70’ini teşkil eden ve iç turizme yönelik yazlık evler senenin ayında iskan edilmektedir.

Büyük bir turizm beldesi olan ilçemizde senenin 6 aya yakın bir kısmı büyük bir hareketlilik gösterir. Böylece halkımız yerli ve yabancı turiste hizmet vermektedir. Halkımızın geçiminin büyük bir kısmını yerli ve yabancı turizmden elde ettiği gelirler oluşturur. Turizm sezonu içerisinde ilçemizde her türlü eğlence mevcuttur. İlçemizde bol miktarda bulunan termal sular değerlendirildiği takdirde şehir bu hüviyetinden kurtulacak, kış turizmi gelişecek ve senenin 12 ayında hareketlilik sağlanacaktır. Ev kiralarının çok pahalı olmasından personel lojmanı ihtiyacı had safhadadır. Turizm amaçlı tesislerin ve özellikle pansiyonculuğun geliştirilmesi için çalışmalar sürdürülmektedir. Bu konuda meslek edindirme kursları açılmaktadır. Ayrıca ilçede balıkçılıkta yapılmaktadır.

İlçemizde 1 kapalı sinema, 2 anfi tiyatro, 1 kütüphane, 1 müze bulunmaktadır.

EĞİTİM DURUMU

OKULLAŞMA ORANI                              ÇAĞ NÜFUSU

• Okulöncesi     : %   49,76                                ( yaş)
  • Okulöncesi     : %   65,16                                  ( yaş)
  • Okulöncesi     : %   78,75                                 (5 yaş)
  • İlkokul                        : % ,91                                ( yaş)
  • Ortaokul         : % ,72                               ( yaş)
  • Ortaöğretim And.L.   :  % 51,85                    ( yaş)
  • Ortaöğretim Mes.L.+İHL : % 56,14               ( yaş)
  • Ortaöğretim And.+Mes.L.    : % ,99         ( yaş)

TUİK verilerinde biten yıl  ’den doğum yılları çıkartılarak elde edilen çağ nüfusuna göre hesaplanmıştır ( Eğitim Öğretim Yılı verileridir).

İlçemizde Bulunan Okul ve Kurumlar

Anaokul

Mehmet Akpınar Anaokulu

Anaokulu Öğrenci Sayısı                   :

Derslik Sayısı                                     : 5

Şube sayısı                                         : 8

Derslik Başına Düşen Öğrenci sayısı : 33

Okulöncesi
Okulöncesi Öğrenci Sayısı(Res+Özel):

Derslik Sayısı  (Res+Özel)                   : 27

Derslik Başına Düşen Öğrenci sayısı  : 21

İLKOKULLAR

1

Atatürk İlkokulu

2

Çağdaş Yaşam Ovacık İlkokulu

3

Gazi İlkokulu

4

Germiyan İlkokulu

5

Hayriye Nuri Ertan İlkokulu

6

Ilıca Mustafa Bahçeli İlkokulu

7

Namık Kemal İlkokulu

8

Süleyman Sami Sarı İlkokulu

9

15 Eylül Mustafa Çapkan İlkokulu

10

Çeşme Eğitim ve Uygulama Okulu

funduszeue.info Dalyan/Çeşme

İlkokul net okullaşma oranı            :%,91

İlkokul  Öğrenci Sayısı                              
İlkokul  Derslik sayısı                                 
Derslik Başına düşen öğrenci sayısı          
Öğretmen Sayısı (Sınıf öğretmeni)            

ORTAOKULLAR

1

Çeşme Eğitim ve Uygulama Okulu

funduszeue.info Dalyan/Çeşme

2

Çağdaş Yaşam Ovacık Ortaokulu

3

Hayriye Nuri Ertan Ortaokulu

4

Ilıca Mustafa Bahçeli Ortaokulu

5

Mehmet Akpınar Ortaokulu

6

Onaltı Eylül Ortaokulu

7

Süleyman Sami Sarı Ortaokulu

8

15 Eylül Mustafa Çapkan Ortaokulu

9

Yıl Çiftlik Ortaokulu

10

Çeşme İmam Hatip Ortaokulu

11

Özel Çeşme Ege Bilgi Ortaokulu

Ortaokul net okullaşma oranı         : %,72

Ortaokul Öğrenci Sayısı                  :
Ortaokul Derslik sayısı                    : 89
Derslik Başına düşen öğrenci sayısı: 17
Öğretmen Sayısı                               :

LİSELER

1

Çeşme Mesleki ve funduszeue.info- Dalyan/Çeşme

2

Yahya Kerim Onart  Mesleki ve funduszeue.info- Alaçatı / Çeşme

3

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı Anadolu Lisesi - Alaçatı / Çeşme

4

Sıdıka-Kelami Ertan Anadolu Lisesi- Çeşme

5

Hacı Murat-Hatice Özsoy Anadolu Lisesi-Çeşme

6

Ulusoy Mesleki ve funduszeue.info -Çeşme

7

Sevgi Reha Mesleki ve funduszeue.info - Çeşme

8

Çeşme Anadolu İmam Hatip Lisesi

9

Özel Çeşme Us Temel Lisesi

Liseler net okullaşma oranı             : %,99

Lise Öğrenci Sayısı                           :
Lise Derslik Sayısı                            :
Derslik Başına düşen öğrenci sayısı: 14
Öğretmen Sayısı                               :

EĞİTİM DURUMU

Okul Sayısı

Derslik Sayısı

Öğrenci

Sayısı

Derslik Başına Düşen Öğrenci Sayısı

Öğretmen Sayısı

Anaokulu

1

5

33

8

Okulöncesi

27

21

26

İlkokul (Sınıf)

10

17

Ortaokul

11

89

17

Lise

9

14

Turizm Eğitim Merkezi Mesleki Eğitim Merkezi

1

1

9

18

14

2

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

Halk Eğitim Merkezi

Rehberlik Araştırma Merkezi

Remzi Yurt.Öğfunduszeue.info

1

1

1

1

10

5

15

6

1

Toplam

37

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne Bağlı Kurumlar

1

Halk Eğitim Merkezi-Çeşme

2

Rehberlik ve Araştırma Merkezi-Çeşme

3

Turizm Eğitim Merkezi-Alaçatı/Çeşme

4

Mesleki Eğitim Merkezi-Çeşme

5

Remzi Yurtsever Öğretmen Evi ve ASO-Ilıca/Çeşme

KADRO

Norm

Mevcut

İhtiyaç

Okulöncesi öğretmenliği

33

33

-

Sınıf öğretmenliği

88

88

-

Branş öğretmenliği

46

46

İlçemizdeki Özel Eğitim Kurumları

1.  

Özel Menba Hacı Vafir Ertan Ortaöğfunduszeue.info Öğfunduszeue.info

1.  

Özel Çeşme Ortaöğfunduszeue.info Öğfunduszeue.info

1.  

Özel Arda Çeşme MTS Kursu

1.  

Özel Çeşme Motorlu Taşıt Süfunduszeue.info

1.  

Özel Çeşme Tombul Mot.T.Sür Kursu

1.  

Özel Sıdıka Ertan Özel Eğitim funduszeue.infoi

1.  

Özel Us Temel Lisesi

1.  

Özel Tüdev Yat Kaptanlığı Kursu

1.  

Özel Günebakan İngilizce Kursu

1.  

Özel Bücürkent Anaokulu

1.  

Özel Zübeyde Hanım Özel Eğt. ve Rehab. Merkezi

1.  

Özel Çeşme Ege Bilgi Ortaokulu

1.  

Özel Çeşme İlgi Öğrenci Etüt Eğitim Merkezi

Remzi Yurtsever Öğretmen Evi ve Akşam Sanat Okulu

Çeşme - Ilıca'daki öğretmen evi İzmir'e 80 km uzaklıktadır. Öğretmen Evi'miz 48 oda, 96 yatak kapasitelidir. Türk hamamı mevcut olup hafta sonları üst kat yemek salonunda eğlenceler düzenlenebilmektedir.

Çeşme Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli

34 oda 70 yataklı olup, kişilik konferans salonu, küçük ve yetişkinler için yüzme havuzu mevcuttur. Yazın restoran hizmeti de sunulmaktadır.

Çeşme Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrenci Yurdu

erkek öğrenci kapasiteli olup, eğitim öğretim yılında hizmete girmiştir.

Ulusoy Vilayetler Hizmet Birliği Öğrenci Yurdu

yılında hizmete girmiştir. erkek 40 kız olmak üzere toplam kişi kapasitelidir.

TAŞIMALI EĞİTİM

TAŞIMALI ORTAÖĞRETİM

Taşıma Merkezi

Merkez Okul

Öğrenci Sayısı

ILDIRI (Günkent Sitesi)  -GERMİYAN

Çeşme Sıdıka Kelami Ertan funduszeue.info

5

Çeşme Yaşar Eğt.K.V.A.L.

1

Çeşme funduszeue.info H.Özsoy AL

8

Çeşme Yahya Kerim Onart MTAL

2

Çeşme MTAL

3

TOPLAM

19

OKUMA YAZMA DURUMU ÇALIŞMALARI

Eğitim Öğretim Yılı Okuma Yazma çalışmaları : tarihleri arasında okuma yazma 1. Kademe kurs sayısı 1, kadın kursiyer sayısı 8, erkek kursiyer sayısı “0”dıfunduszeue.info yazma II. Kademe kurs sayısı 2, kadın kursiyer sayısı 3, erkek kursiyer sayısı 4’tür.

Genel Kurslar (Sosyal Kültürel Kurslar) adı altında adı altında 56 Adet Kurs açılmıştır. kursiyer kayıt edilmiş olup, bu kurslar; Ofis Programları Kullanımı, Amatör Denizci belgesi Sınavına Hazırlık, Deniz Araçları İçin Kısa Mesafe Telsi z(KMT) Operatörü Yeterliği Sınavına Hazırlık, Kuran-ı Kerim (Elîfba) Okuma, Okullar Hayat Olsun Projesi Etkinlikleri, Bağlama Eğitimi(Bozuk Düzen), Drama,

Güzel Sanatlara Hazırlık (Müzik), Türk Sanat Müziği Hüzzam Makamı, Sanatsal Mozaik, Basketbol, Dama, Futbol ( Yaş Grupları), Satranç, Voleybol, İngilizce Seviye A1, İngilizce Seviye A2, Mesleki Almanca(Yiyecek İçecek Hizmetleri/Mutfak), Yunanca Seviye A2 kurslarıdır.

Mesleki ve Teknik Kurslar adı altında ise 41 adet kurs açılmıştır. kursiyer kayıt edilmiş olup, bu kurslar; Gıda ve Su Sektöründe Çalışanlar için Hijyen Eğitimi Kursları, Emlak Danışmanlığı, Kat'ı, Cam Süs Eşyası Yapımı, Dökümcü/Sırlamacı, Seramik Biçimlendirme, Meyve Ağaçlarında Aşılama, Organik Tarım, Zeytin Ağacı Budama, Alüminyum Kabartma, Dekoratif  Minder Dikimi, Dolgu Oyuncak -Bebek Yapımı, Elde Suzeni, Filografı Tekniği, Nevresim Takımları Dikimi, Şiş Örücülüğünde Bebek Hırkası Örme, Tel Kırma, Tel ve Çivi ile Takı Yapma, Tokat Tahta Baskı Yapma, Turistik ve Hediyelik Eşya Yapımı, Zikzak Makinede Aplike, Çanta Dikimi, Kuran-ı Kerimi Tecvidli Okuma, Havuz Suyu Operatörlüğü, Telkaricidir.

KURS VERİLERİ ÖZETLERİ

()

Açılan Kurs Sayısı

Toplam
Kursiyer

Erkek
Kursiyer

Kadın
Kursiyer

Genel Kurslar (Sosyal Kültürel)

56

Mesleki ve Teknik Kurslar

41

Okuma Yazma Kursları

3

15

4

11

Toplam

Ege Üniversitesi Çeşme Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu

Çeşme Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu, yılında Çeşme Meslek Yüksekokulu olarak kurulmuştur yılına kadar eğitim faaliyetlerine Bornova’da Ege Üniversitesi kampüsünde devam etmiştir yılında ise halen eğitimin sürdüğü Çeşme Dalyanköy’deki binasına taşınmıştır yılında Çeşme Meslek Yüksekokulu kapatılarak, Çeşme Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu olarak bugünkü eğitimine başlamıştır.

Yüksekokulda; Konaklama İşletmeciliği, Konaklama İşletmeciliği II. Öğretim, Seyahat İşletmeciliği, Turizm Rehberliği, Turizm Animasyonu bölümleri bulunmaktadır.

1 profesör, 3 doçent, 2 yardımcı doçent, öğretim görevlisi olmak üzere; akademik personel görev yapmaktadır.

İdari kadrosunda toplam 19 kişi görev yapmaktadır.

yılı itibariyle öğrenci eğitim görmektedir.

Konaklama İşletmeciliği Bölümü Öğrenci sayısı   

Seyahat İşletmeciliği Bölümü Öğrenci sayısı         

Turizm Rehberliği Bölümü Öğrenci sayısı             

Turizm Animasyonu Bölümü Öğrenci sayısı          

14

Konaklama İşletmeciliği Bölümü II. Öğretim Öğrenci sayısı

GENEL TOPLAM

16 adet derslik, 2 adet bilgisayar laboratuarı, 1 adet 40 kişilik toplantı salonu, 1 adet kişilik konferans salonu,  kütüphane (75 kişilik), yemekhane ( kişilik) ve öğrenci kantini ( kişilik) bulunmaktadır.

Ayrıca yüksekokul binasının bağlantısında; Ege Üniversitesi Sağlık Kültür Spor Daire Başkanlığı tarafından yaz aylarında işletilen 50 odalı konaklama tesisi bulunmaktadır.

Mini Buzdolabı Lokal

Yemek Alanları

Restoran

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası