ytü mühendislik matematiği / YTÜ - İTÜ Matematik Mühendisliği | DonanımHaber Forum

Ytü Mühendislik Matematiği

ytü mühendislik matematiği

Yıldız teknik universitesinde matematik mühendisliği okuyorum. Herkesin çok sinir bozucu , ezberci ve zor bulduğu matematiği sevdireceğimi garanti ediyorum. Ve aklındaki soruları kesinlikle netleştire

Dersle ilgili bilgiler

Dersin işlenebildiği tüm diller :

Vereceğim dersi belirlerim. Karşılıkli konuşuruz önce. Konuyu sevmiş mi ilgisini çekmiş mi, zorlanmıs mı ,zorlandıysa nerede, sınıfta nasıl görmüs, nereler aklında kalmıs ve kafasına ne oranda yatmış. Sonrasında defter tuttuysa defteri , müfredatına bağlı olduğu kitabi, fotokobilerini inceler ve konuya een baştan başlarım.öğrencinin bildiği veya anladığı yerlerde hızlanir anlamadığı, yeni gördüğü yerlerde yavaşlarım. Tabi anladıgını da kurnazca bir soruyla test ederim de oyle geçerim. Genel olarak amacım yeni sana yeni bir bakıs açısı kazandırmak, işine yarayacak güzel yollari sana farkettirmek olacak. Önemli olan ben yanındaykrn ve sana yanında küçük tüyolar verirken ne yapabildiğin değil,tek basına bir sınav gibi durumlarda bunu nasıl çözebilecegini öğretmek istiyorum. Kendi kendine ders anlatmayı öğreteceğim sana , inan tek basına kaldiginda kendine soruyu anlatirken bulacaksın kendini ve o zorlandığın soruyu da cözebileceksin :) belki hosuna gitmicek ama sana kucuk belki biraz sinir bozucu tatli sorular verecegim ben gittikten sonra çözmen icin.çünkü asıl öğrenmen tam da onları çözerken olacak .

Referanslar

Referanslar öğretmenin yakınları ve tanıdıklarından gelir

• Bilgisine güvendiğim nadir insanlardan matematiği kolay öğretici teknikleriyle anlatıp eğlenceli hale getiren birisi mutlaka onun eğitimiyle tanışmanızı tavsiye ederim

Bilgisine güvendiğim nadir insanlardan matematiği kolay öğretici teknikleriyle anlatıp eğlenceli hale getiren birisi mutlaka onun eğitimiyle tanışmanızı tavsiye ederim

• Öğrencinin özgüvenini arttırarak öğrenmeyi kolaylaştıran Elif hoca kesinlikle superprof.
    Matematik,zor yapamıyorum ön yargısını Elif hoca sayesinde kırıyorsunuz ve zevkle konuları öğrenebiliyorsunuz.
    Sınav haftasında Elif hoca ile 2 saat ders çalıştığımda sadece matematik için değil tüm dersler için kendimi hazır hissederim.

Öğrencinin özgüvenini arttırarak öğrenmeyi kolaylaştıran Elif hoca kesinlikle superprof.
    Matematik,zor yapamıyorum ön yargısını Elif hoca sayesinde kırıyorsunuz ve zevkle konuları öğrenebiliyorsunuz.
    Sınav haftasında Elif hoca ile 2 saat ders çalıştığımda sadece matematik için değil tüm dersler için kendimi hazır hissederim.

Ücretler

Paket fiyatları

• 5 saat: ₺
  • 10 saat: ₺

Benzer belgeler

ZORUNLU MATEMATİK DERSLERİ

ZORUNLU MATEMATİK DERSLERİ ZORUNLU MATEMATİK DERSLERİ Afet ve Acil Durum Bilgisayar Mühendisliği Anabilim Dalı BLG Ayrık Matematik (Discrete Mathematics) KOM E Probability Theory and Stochastic Proceses Bilişim Anabilim Dalı

Detaylı

İTÜ KADIN-ERKEK SAYILARI İSTATİSTİKLERİ

İTÜ KADIN-ERKEK SAYILARI İSTATİSTİKLERİ İTÜ KADIN-ERKEK SAYILARI İSTATİSTİKLERİ KADIN ve ERKEK ÖĞRENCİ ORANLARI 1 9 8 7 5 3 2 1 94 6 91 9 89 9 1 11 FAKÜLTE BAZINDA ÜNİVERSİTE BÜNYESİNDEKİ KADIN ve ERKEK ÖĞRENCİ ORANI (LİSANS) 86 14 79 21 77

Detaylı

Puan Türü. Bilgisayar Mühendisliği

Puan Türü. Bilgisayar Mühendisliği 4 Yıllık Bölümler Lisans programları Program Adı Fakülte Bölüm Bilgisayar ve Bilişim Bilgisayar ve Bilişim Bilgisayar ve Bilişim Bilgisayar Bilgisayar Bilişim Sistemleri Binghamton) Maritime) (%50 Maritime)

Detaylı

MF puan türüyle alan bölümler

MF puan türüyle alan bölümler funduszeue.info MF puan türüyle alan bölümler MF puan türüyle alan bölümler ve genel kontenjanları listesi. MF puanı ile hangi bölümlere girilir Yayın Tarihi : 10 Temmuz Cuma (oluşturma : 2/5/)

Detaylı

Moleküler Biyoloji ve Genetik

Moleküler Biyoloji ve Genetik Yüksek Lisans Doktora Yüksek Lisans Yatay Geçiş Doktora Yatay Geçiş Yüksek Lisans Doktora Yüksek Lisans Yatay Geçiş Doktora Yatay Geçiş ENSTİTÜ ADI: FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ Programın Adı Genel Kontenjan

Detaylı

Bilgisayar Mühendisliği

Bilgisayar Mühendisliği ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI BAHAR YARIYILI KONTENJANLARI VE BAŞVURU ŞARTLARI ANABİLİM DALI KONTENJAN BAŞVURUDA ARANACAKLAR Yüksek Doktora Lisans Yabancı

Detaylı

Moleküler Biyoloji ve Genetik

Moleküler Biyoloji ve Genetik YÜKSEK(TEZLİ) LİSANS / DOKTORA PROGRAMLARI KONTENJANLARI ENSTİTÜ ADI: FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ Programın Adı Genel Kontenjan Teklifi Yurtdışı Anabilim Dalı Bilim Dalı Yüksek Lisans Doktora Yüksek Lisans

Detaylı

0 0 Sayısal. 0 Sayısal

0 0 Sayısal. 0 Sayısal YÜKSEK(TEZLİ) LİSANS / DOKTORA PROGRAMLARI KONTENJANLARI ENSTİTÜ ADI: FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ Programın Adı Genel Kontenjan Teklifi Yurtdışı Kontenjan Teklifi Anabilim Dalı Bilim Dalı ALES Puan Türü Anabilim

Detaylı

TS 1 PUANIYLA ÖĞRENCİ ALAN BÖLÜMLER

TS 1 PUANIYLA ÖĞRENCİ ALAN BÖLÜMLER TS 1 PUANIYLA ÖĞRENCİ ALAN BÖLÜMLER Arkeoloji ve Sanat Tarihi 4 TS-1 Basın ve Yayın 4 TS-1 Coğrafya 4 TS-1 Coğrafya Öğretmenliği 5 TS-1 Dünya Dinleri 4 TS-1 Gazetecilik 4 TS-1 Görsel İletişim Tasarımı

Detaylı

T.C. DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ

T.C. DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ MESLEK LARINA KONTENJANLARI AYRILDIĞI LİSANS Adalet Meslek (*) 5 Hukuk Fakültesi Bilgisayar Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği Bilişim Sistemleri Mühendisliği Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Matematik

Detaylı

Yıllık Öğrenim Yüksek Lisans Doktora

Yıllık Öğrenim Yüksek Lisans Doktora Programlar Kontenjanlar Yıllık Öğrenim Özel Koşul Ücreti FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ Bahçe Bitkileri 5 5 Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce) - 1 *Öğretim Dili İngilizcedir. Bitki Koruma 4 2 Biyoteknoloji 7

Detaylı

[Belge başlığını yazın]

[Belge başlığını yazın] TS-1 TS PUANLI LİSANS PROGRAMLARI Animasyon Arkeoloji ve Sanat Tarihi Basım Yayın ve Redakte Basın ve Yayın Canlandırma Filmi Tasarım ve Yönetimi Coğrafya Coğrafya Öğretmenliği Film Tasarım ve Yazarlık

Detaylı

T.C. DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ

T.C. DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ MESLEK LARINA KONTENJANLARI AYRILDIĞI LİSANS (*) Adalet Meslek 5 Hukuk Fakültesi Bilgisayar 3 3 Bilgisayar Mühendisliği Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği Bilişim Sistemleri Mühendisliği Kontrol ve Otomasyon

Detaylı

FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ

FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ Programlar Kontenjanlar Özel Koşul Yıllık Öğrenim Ücreti FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ Bahçe Bitkileri 5 5 Bilgisayar Mühendisliği 1 0 *Bu Ana Bilim Dalında Yabancı Dil zorunludur. Bitki Koruma 2 1 Biyoloji

Detaylı

DGS Taban Puanları ve Kontenjanları

DGS Taban Puanları ve Kontenjanları yılında DGS ye hazırlanacak öğrenciler için alt bölmede sizler için hazırladığımız en güncel ÖSYM verileriyle kendinize ait bir tercih listesi oluşturabilirsiniz. Aşağıdaki veriler ÖSYM nin DGS

Detaylı

1. YARIYIL / SEMESTER 1

1. YARIYIL / SEMESTER 1 T.C. NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK VE MİMARLIK FAKÜLTESİ, İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ, AKADEMİK YILI ÖĞRETİM PLANI / T.C. NECMETTIN ERBAKAN UNIVERSITY ENGINEERING AND ARCHITECTURE

Detaylı

ÖSS ALAN HARİTASI / SAYISAL

ÖSS ALAN HARİTASI / SAYISAL ÖSS ALAN HARİTASI / SAYISAL PUAN TÜRÜ SAY 1 TOPLAM : 23 SÖZ 1 EA 1 ALAN İÇİ OLARAK SEÇEBİLECEĞİNİZ LER Acil Yardım ve Afet Yönetimi Aktüerya Beslenme ve Diyetetik Bilgi Teknolojileri Bilgisayar Öğretmenliği

Detaylı

Yeni açılan Üniversiteler ve Bölümler

Yeni açılan Üniversiteler ve Bölümler funduszeue.info Yeni açılan Üniversiteler ve Bölümler yılındayeni Açılan Üniversiteler ve Bölümler Yayın Tarihi : 1 Mayıs Cuma (oluşturma : 1/4/) senesinde üniversitelerde

Detaylı

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER:

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER: Üniversitemiz FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ'ne 0/04 Öğretim Yılı Güz Yarıyılı "TEZLİ YÜKSEK LİSANS, TEZSİZ YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA" öğretimine alınacak öğrencilerin, her anabilim dalı için başvurabilecekleri

Detaylı

Dönem:

Dersin Hocası: M. Yahya Karslıgil 

23 Sayfa, MB

Ders notlarına ek olarak Heap Sort akış diyagramı, Transitive'lik belirleme diyagramı ve Yunus probleminin çözümünü de içeriyor.
Problemin çözümünü derste Yahya Hoca anlatmıştı. Diyagramlar benim. 

Dönem:
     Dersin Hocası: Fatih Keles
     30 Sayfa, MB

Dönem:
     Dersin Hocası: Banu Diri
     50 Sayfa, MB

Notlar için Selen Kuruten'e teşekkürler.

Dönem:
     Dersin Hocası: Ahmet Haktanir
     33 Sayfa, MB

Star Fotokopi notları.

Dönem:

Dersin Hocası: M. Elif Karslıgil
     54 Sayfa, MB

Notlar için Hayriye Göksu'ya teşekkürler.

Dönem:
     Dersin Hocası: A. Gökhan Yavuz
     31 Sayfa, 5 MB

Star Fotokopi notları

Dönem:
     Dersin Hocası: M. Yahya Karsligil
     31 Sayfa, MB

'mm' ile başlayan dosyalar kendi notlarım. '_rsab' isimli dosya RSA akış diyagramı. 'muhmat' ile başlayan dosyalar Star Fotokopi'deki algoritmaları içeriyor.
'fourier' ile başlayan dosyalar aynı kişi tarafından yazılmış Fourier serisi ile ilgili örnekleri içeriyor. 

Dönem:  

Dersin Hocası: A. Tevfik Inan
      57 Sayfa, MB

'sist' ile başlayan dosyalar Sevda Mersin'e, 'sist_eren' ile başlayan dosyalar bana ait.
Sevda Mersin'e teşekkürler.

Dönem:
     Dersin Hocası: Oya Kalipsiz
     63 Sayfa, MB

Star Fotokopi notları 

Dönem:
      Dersin Hocası: Tülay Tinli
      29 Sayfa, MB

yıllarında yapılmış 2 İşletim sistemleri, 1 Yazılım mühendisliği ve 4 Mühendislik matematiği vizesi soruları:

Diskrit Matematik, Yahya Karslıgil, 1. Vize çözümleri (Dersin Hocası Yahya Karslıgil) ve Nümerik Analiz, Banu Diri, 1. Vize çözümleri.
Diskrit vizesinin 1. sorusu: İki kümenin kesişim ve birleşimini bulan algoritmaları çiziniz.

Elektronik Devreler, Lale Özyılmaz, funduszeue.info Sorusu ve çözümü 

[Turkmath] it&#; in&#;aat ta iken bir hocam&#;z bir dersinde &#;&#;yle demi&#;ti:

yilmaz akyildizfunduszeue.infoiz at funduszeue.info
Wed Dec 18 UTC
*"biz bu s&#;ralarda &#;ok de&#;i&#;ik insanlar yeti&#;tirdik"* kastetti&#;i o zaman&#;n ba&#;bakan&#; *s&#;leyman demirel* di. *hoca necmettin* hen&#;z almanyadan d&#;nmemi&#;, t&#;rban takmam&#;&#;, sesini y&#;kseltmemi&#;ti. *o&#;uz atay*' &#;n da ayn&#; s&#;ralardan geldi&#;ini sonradan "*tutunamayanlar*" roman&#; vas&#;tas&#; ile &#;&#;renecektim. d&#;n tesad&#;fen bir &#;ey daha &#;&#;rendim: me&#;erse efsanevi nev-i &#;ahs&#;na m&#;nhas&#;r *Cem Tezer* <funduszeue.info?p=3> hoca da &#;T&#; in&#;aat s&#;ralar&#;ndan ge&#;mi&#;. funduszeue.info?p=1 gelin it&#; in&#;aat s&#;ralar&#;ndan &#;&#;k&#;p gelen matematik&#;ilerimizin bir listesini ben yapay&#;m siz de eksiklerim varsa tamamlay&#;n: mustafa inan (ne kadar matematik&#;i ben bilemem, daha do&#;rusu &#;nce matematik&#;i tarifini yapmam&#;z gerek, bunun s&#;rfi si var bir de tatbikisi ki ben buna daha &#;ok m&#;hendislik matemati&#;i derim, fiziksel matematik de bu s&#;n&#;fa girer) Ulu&#; &#;apar Attila A&#;kar Bar&#;&#; Kendirli y.a. Cem Tezer bir &#;ey daha &#;&#;rendim d&#;n ben: Cem Tezer'in zaman&#;nda in&#;aat&#;&#;lara Lineer Cebir dersi de veriliyormu&#;. bizim zaman&#;m&#;zda bu ders yoktu m&#;fredat&#;m&#;zda. halbuki Taylor un ilk iki terimini kullanan m&#;hendislik biliminin de temelinin lineer cebir olmas&#; gerekir ve ben bu eksikli&#;i sonradan bilhassa matematik kullanarak akademik kariyer yapan arkada&#;larda s&#;kl&#;kla g&#;zlemledim. halbuki telafisi &#;ok kolay bir konudur. matematik e&#;itiminin ilk abstrakt konusu lineer cebirdir, ilk ba&#;ta kavranmas&#; zor gibi olsa da ard&#;ndan dad&#;na doyum olmaz. Kuantumun da temeli (sonsuz boyutta) lineer cebirdir. inan&#;rm&#;s&#;n&#;z ben asl&#;nda lineer cebiri Dirac &#;n Kuantum Mekani&#;i kitab&#;ndan bra ve ket lerle &#;&#;renmi&#;tim. ingilizceme de &#;ok faydal&#; olmu&#;tur o kitap. hala sat&#;rlar&#;n&#; hat&#;rlar&#;m. i&#;inde hi&#; resim yoktur! bug&#;n art&#;k lineer cebir istense orta okul seviyesinde bile &#;&#;retilebilir. i&#;te buyurun benim i&#;in d&#;n&#;n s&#;rprizi Cem Tezer ile &#;T&#; &#;n&#;aat&#;n yeniden bulu&#;mas&#;n&#; beraber okuyal&#;m: Cem Tezer <funduszeue.info?__tn__=%2CdlC-R-R&eid=ARC_I1L6mcQj0cAdM42wjXheMaPh8vQd-uymJrs-s7horMGGk9xEzCTvOjWqHc5ZI80PbbjBT0pQBbI-&hc_ref=ARTM6qCmbJcgPTNshJ1w-xRsz5ah2aNztdbrz73Av4Dk23RK_oce1CER6S69P5NLDQQ> , It&#; Taskisla Insaat Y&#;zyetmisbirliler <funduszeue.info?__tn__=%2CdlC-R-R&eid=ARCMWHKYuEGyTxKR8GLiSCeNIrJgyumpfrtc7zuwCXJkndFzMm1dRLvJVI-ynfskiOJibYC-4ngi&hc_ref=ARTM6qCmbJcgPTNshJ1w-xRsz5ah2aNztdbrz73Av4Dk23RK_oce1CER6S69P5NLDQQ> ve 2 di&#;er ki&#;i <funduszeue.info#> ile birlikte 12 Aral&#;k gecesi Kemal&#;in misafiriydim ! 21 Ocak g&#;n&#; Kemal bana &#;facebook&#; vas&#;tas&#;yla &#;u sat&#;rlar&#; g&#;ndermi&#; : "&#;.T.&#; &#;n&#;aat Fak&#;ltesi 1.s&#;n&#;f no'lu arkada&#;&#;m&#;z oldu&#;unu tahmin ederek yaz&#;yorum. Do&#;ruysa ve yan&#;tlarsan sevinirim." Ben de hemen &#;u cevab&#; vermi&#;im : "Evet, ben Bunca y&#;ldan sonra haberle&#;mek &#;ok g&#;zel." 28 Ocak g&#;n&#; Kemal cevap vermi&#; : "Sevgili Cem Seni yar&#;m d&#;nem bile olsa tan&#;mak &#;ok g&#;zeldi &#;.T.&#;'de. Ne zaman bir araya gelsek ve eskileri konu&#;sak, mutlaka 'den s&#;z ederiz. S&#;perdin. Sene k&#;&#;&#;, okul &#;&#;k&#;&#;lar&#;nda Taksim'e lineer cebir konu&#;a konu&#;a gitti&#;imiz ak&#;amlar&#; unutmad&#;m. Kendine iyi bak. " Ben de hi&#; vakit kaybetmeden &#;&#;yle yazm&#;&#;&#;m : "Sevgili Kemal Ben de bir ka&#; aya inhisar etse de Ta&#;k&#;&#;la'y&#;, i&#; bah&#;edeki beyzi havuzu, hic de fena olmayan yemekleri, yemekleri takiben i&#;ilen &#;aylar&#; ve o g&#;zel binada ge&#;irdigim g&#;nlerde bana g&#;sterilen s&#;cak alaka ve muhabbeti hi&#; unutmad&#;m. Beni hat&#;rlayanlar&#;n oldu&#;unu duymaktan bahtiyar&#;m. " O g&#;n, bu g&#;n birbirimizi bir daha kaybetmedik. Sa&#;olsun Ali Mustafao&#;lu ba&#;ta olmak &#;zere b&#;t&#;n 71 giri&#;li &#;.T.&#;. &#;n&#;aat Fak&#;ltesi &#;&#;rencileri birka&#; ay beraberli&#;in hat&#;r&#;n&#; say&#;p, beni arar, sorar kollar oldular ! [image: G&#;r&#;nt&#;n&#;n olas&#; i&#;eri&#;i: 2 ki&#;i, Cem Tezer dahil, oturan insanlar] <funduszeue.info?fbid=&set=a&type=3&eid=ARDpK-lXjWISmALcXcnga-Mp9rnwZd9WvE7sduxGUBzFj11YMg7edWYLdmtOu_JxapUQhBmZaPTi8> Sa&#;daki Cem Hoca, &#;ok derin bir tasavvufa dalm&#;&#; vaziyette sanki &#;adi ve Hayyam'&#; anmakta yeni y&#;lda hep beraber &#;erefeee ve sa&#;l&#;&#;a y.a. next part An HTML attachment was scrubbed URL: <funduszeue.info> next part A non-text attachment was scrubbed Name: it?l?funduszeue.info Type: image/jpeg Size: bytes Desc: not available URL: <funduszeue.info>

More information about the Turkmath mailing list

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası