ford transit 350 e ile 350 ed arasındaki fark / Ford Transit Kamyonet | DonanımHaber Forum

Ford Transit 350 E Ile 350 Ed Arasındaki Fark

ford transit 350 e ile 350 ed arasındaki fark

Model Ford Transit Kamyonet Fiyatları ve Ford Kamyonet ile İlgili Bilmeniz Gereken Her şey

Geçtiğimiz yıl Türkiye’nin en çok satan Kamyoneti olmayı başaran Ford Transit yılında da iddialı. litrelik Bluedizel motor yerleştirdiği 5 farklı şasi seçeneği, bu şasilerde sunduğu manuel ve otomatik şanzıman seçenekleri ile satışa sunulan Transit Kamyonetleri sizler için araştırdık.

model Ford Transit Kamyonet sıfır fiyatları nedir? Neden Türkiye’de bu kadar tutuluyor? Sunulan kasa seçenekleri nelerdir? Motor ve şanzıman özellikleri nedir? gibi pek çok sorunun cevabını yazımızın devamında bulacaksınız. Öncelikle aracın fiyatlarını ve diğer detaylarını sizler için araştırdık. İşte, detaylar&#;

Ford Transit Kamyonet Fiyat Listesi

Ford Transit S Kamyonet Sıfır Fiyatı (Kısa Şasi)

• Ford Transit S Kamyonet Kısa Şasi (Kasasız-Tek Kabin) L EcoBlue PS Trend: TL
  • Ford Transit S Kamyonet Kısa Şasi (Kasalı-Tek Kabin) L EcoBlue PS Trend: TL

Ford Transit M Kamyonet Sıfır Fiyatı (Orta Şasi)

• Ford Transit M Kamyonet Orta Şasi (Kasasız-Tek Kabin)L EcoBlue PS Trend: TL
  • Ford Transit M Kamyonet Orta Şasi (Kasalı-Tek Kabin)L EcoBlue PS Trend: TL
  • Ford Transit M Kamyonet Orta Şasi (Kasasız-Çift Kabin) L EcoBlue PS Trend: TL
  • Ford Transit M Kamyonet Orta Şasi (Kasalı-Çift Kabin)L EcoBlue PS Trend: TL

FORD Transit L Kamyonet Sıfır Fiyatı (Uzun Şasi)

• FORD Transit L Kamyonet Uzun Şasi (Kasasız-Tek Kabin) L EcoBlue PS Trend: TL
  • FORD Transit L Kamyonet Uzun Şasi (Kasalı- Tek Kabin) L EcoBlue PS Trend: TL
  • FORD Transit L KamyonetOtomatik Vites Uzun Şasi (Kasasız-Tek Kabin) L EcoBlue PS Trend: TL
  • FORD Transit L KamyonetOtomatik Vites Uzun Şasi (Kasalı-Tek Kabin) L EcoBlue PS Trend: TL
  • FORD Transit L Kamyonet Uzun Şasi (Kasasız-Çift Kabin) L EcoBlue PS Trend: TL
  • FORD Transit L Kamyonet Uzun Şasi (Kasalı-Çift Kabin) L EcoBlue PS Trend: TL
  • FORD Transit L KamyonetOtomatik Vites (Kasalı-Çift Kabin) L EcoBlue PS Trend: TL

FORD Transit E / ED / ELD Kamyonet Sıfır Fiyatı (Jumbo Şasi)

• FORD Transit E Jumbo Şasi(Tek Kabin- Kasasız)L EcoBlue PS Trend: TL
  • FORD Transit E Jumbo Şasi(Çift Kabin-Kasasız) L EcoBlue PS Trend: TL
  • FORD Transit ED Jumbo Şasi (Tek Kabin-Kasasız) L EcoBlue PS Trend: TL
  • FORD Transit ED Otomatik VitesJumbo Şasi (Tek Kabin-Kasasız) L EcoBlue PS Trend: TL
  • FORD Transit ED Jumbo Şasi(Çift Kabin-Kasasız) L EcoBluePS Trend: TL
  • FORD Transit ELD KamyonetSüper Jumbo Şasi(Çift Kabin-Kasasız) L EcoBlue PS Trend: TL

Ford Transit Kamyonet Motor Özellikleri

Transit Kamyonet modellerinin tamamında litre hacme sahip, 4 silindirli ve Turbo beslemeli dizel motor bulunmaktadır. Ford’un yılından beri ticari araçlarında kullandığı bu motor, yüksek çekiş gücü, tasarruflu yakıt tüketimi ve sessiz çalışması ile kullanıcılarının beğenisini kazanmış bir motordur. Bu motorun Manuel vitesli Transit kamyonetlerde sağladığı beygir gücü , ürettiği maksimum tork değeri ise NM’dir. Otomatik viteslilerde ise ’lik beygir gücü değişmezken Maksimum tork değerinin NM.’ye düştüğünü söyleyebiliriz.

Transit Kamyonetlerde iki farklı şanzıman kullanılmaktadır. Bunlardan birisi 6 ileri manuel şanzıman; Diğeri ise 10 ileri vitesli otomatik şanzımandır.

Ford Transit Kamyonet Yakıt Tüketimi

Transit Kamyonetlerin yakıt tüketimi şasisine, taşıdığı yük miktarına ve kullanım özelliklerinize göre değiştiğini belirtelim. Bununla birlikte Ford Transit, kilometrede şehir içinde yaklaşık litre arasında, şehir dışında litre arasında, ortalamada ise litre arasında yakıt tüketmektedir. Ayrıca özellikle belirtmemiz gereken bir konu da; Bu aracın 10 vitesli otomatik şanzımanlılarının şehir içindeki yakıt tüketimi epeyce düşmekte, litre aralığına kadar gelmektedir. Ford Transit Kamyonet Yakıt Deposu 70 litre hacimlidir. Buna göre Transit Kamyonet bir depo ile kilometre yol gidebilir.

Ford Transit Kamyonet Şasi Seçenekleri ve Ölçüleri

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Ford Transit’in satılmakta olan beş farklı şasi seçeneği bulunmaktadır. Kısa, Orta, Uzun, Jumbo ve Süper Jumbo olarak geçen bu şasilerin ölçülerini sizler için araştırdık.

Ford Transit S ölçüleri (Ford Transit Kısa Şasi)

• Kasa hariç toplam uzunluk: mm.
  • Kasa dâhil toplam uzunluk: mm.
  • Toplam genişlik (Yan aynalar hariç): mm.
  • Toplam yükseklik (Kabin yüksekliği): mm.
  • Dingil mesafesi: mm.
  • Kasa uzunluğu (Şasi çerçeve uzunluğu): mm.
  • Kasa genişliği (Şasi çerçeve genişliği): mm.
  • Kasa yüzey alanı: m²
  • Şasi çerçeve yüksekliği (yüklü-yüksüz): mm.

Ford Transit M ölçüleri (Ford Transit Orta Şasi)

• Şasi çerçeve yüksekliği (yüklü-yüksüz):

Ford Transit L ölçüleri (Ford Transit Uzun Şasi)

Ford Transit E ölçüleri (Ford Transit Jumbo Şasi)

• Kasa dâhil toplam uzunluk: &#;

Ford Transit EL ölçüleri (Ford Transit Süper Jumbo Şasi)

• Kasa dâhil toplam uzunluk: &#;

Ford Transit Kamyonet Ağırlığı, Yük Taşıma Kapasitesi

Aracın farklı şasileri ve tek ya da çift kabinli modelleri olduğu için ağırlık rakamları da değişmektedir.

Ford Transit S Ağırlık (Ford Transit Kısa Şasi Ne Kadar Yük Taşır?)

• Kasasız ağırlık: kg.
  • Kasalı ağırlık: kg.
  • Ne Kadar yük taşır? (İstiap haddi): kg.
  • Ön aks kapasitesi: kg.
  • Arka aks kapasitesi: kg.

Ford Transit M Ağırlık (Ford Transit Orta Şasi Ne Kadar Yük Taşır?)

• Kasasız ağırlık (tek kabin/çift kabin): / kg.
  • Kasalı ağırlık (tek kabin/çift kabin): /kg.
  • Ne Kadar yük taşır? (İstiap haddi) (tek kabin/çift kabin): / kg.

Ford Transit L Ağırlık (Ford Transit Uzun Şasi Ne Kadar Yük Taşır?)

• Kasasız ağırlık(tek kabin/çift kabin): / kg.
  • Kasalı ağırlık(tek kabin/çift kabin): / kg.

Ford Transit E Ağırlık (Ford Transit Jumbo Şasi Ne Kadar Yük Taşır?)

• Kasasız ağırlık(tek kabin/çift kabin): / kg.
  • Kasalı ağırlık(tek kabin/çift kabin): -/-

Ford Transit ELD Ağırlık (Ford Transit Süper Jumbo Şasi Ne Kadar Yük Taşır?)

• Kasasız ağırlık (Çift Kabin): kg.
  • Kasalı ağırlık(Çift Kabin): &#;
  • Ne Kadar yük taşır? (İstiap haddi) (Çift Kabin): kg.

Ford Transit Kamyonet Donanım Özellikleri

Ford Transit kamyonetlerin tamamı standart olarak Trend donanım paketi ile birlikte satılmaktadır. Bu pakette yer alan belli başlı donanımları sizler için listeledik:

• 16” çelik jantlar ve jant kapakları
  • Tekli arka teker
  • Çelik kasa (Kasalı almanız durumunda)
  • Ön konsola entegre vites kolu
  • İki adet 2lt’lik içecek tutucu
  • Üç noktalı emniyet kemerli iki kişilik ön yolcu koltuğu
  • Sürücü kabini taban kaplaması ve kabin aydınlatması
  • Yol bilgisayarı
  • Yükseklik ve Derinlik Ayarlı Hidrolik Direksiyon (Otomatik viteslerde elektrik destekli)
  • Elektrikli ön camlar
  • Elektrikli, ısıtmalı, sinyalli otomatik katlanabilir yan aynalar
  • Gecikmeli sönen ön farlar
  • Sürücü koltuğu kol dayama
  • Masa olarak kullanılabilen ikili yolcu koltuğu
  • 4 yöne ayarlı sürücü koltuğu
  • Ekonomik sürüş için vites değiştirme uyarısı
  • Seçilebilir sürüş modları (Normal, Eco, Kaygan)
  • Direksiyondan kumandalı, USB bağlantılı, Bluetooth destekli radyo ve Akıllı Cihaz İstasyonu
  • ABS+EBD
  • ESP &#; Elektronik Stabilite Programı
  • TVC (Dinamik Tork Kontrolü)
  • Viraj Fren Kontrolü
  • HLA (Yokuş Kalkış Desteği)
  • TCS (Motor ve Fren Kontrollü Çekiş Sistemi)
  • HBA (Hidrolik Fren Desteği)
  • ARM (Aktif Devrilme Kontrolü)
  • LAC (Yüke Duyarlı Kontrol)
  • AYC (Aktif Savrulma Kontrolü)
  • Sürücü hava yastığı
  • Immobilizer
  • Ön/Arka disk frenler
  • Gündüz farları

Ford Transit Kamyonet Renk Seçenekleri

Transit Kamyonetlerde standart olarak satın alabildiğiniz 3 Opak renk seçeneği bulunmaktadır.

• Buz Beyazı
  • Blazer Mavi
  • Spor Kırmızı

Ayrıca ilave ücret ödeyerek satın alabileceğiniz opsiyonel metalik renk seçenekleri bulunmaktadır. Bunlar:

• Aytozu Gri
  • Akik Siyah
  • Lav Kırmızı
  • Manyetik Gri
  • Pasifik Mavi Kumsal Gri
TAKSİT HESAPLAMA
Peşin Satış Fiyatı, TL
Peşinat70, TL
Taksit Sayısı12 AY
Borç, TL
TAKSİTÖDEMEKALAN TAKSİTKALAN
1 AY15, TL11, TL
2 AY15, TL10, TL
3 AY15, TL9, TL
4 AY15, TL8, TL
5 AY15, TL7, TL
6 AY15, TL692, TL
7 AY15, TL576, TL
8 AY15, TL461, TL
9 AY15, TL346, TL
10 AY15, TL230, TL
11 AY15, TL115, TL
12 AY15, TL00 TL

Ford Transit fiyatlarıFordFord TransitFord Transit Kamyonet Ford Transit Kamyonet fiyatları Sıfır araba fiyatları

TechTurkey > TechTurkey > Sohbet > ford transit tek ve çift teker hakkında yardım

PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ford transit tek ve çift teker hakkında yardım

Merhabalar. Bir yakınım servis arabası alacak okul taşıdı. Ford düşünüyoruz başka hiçbirşey almam çünkü crafter merso dünya para. reno citroen fiat dökülüyor bir müddet sonra o yüzden ford. yeni kasa olacak belki bir önceki kasa olabilir ama düşük ihtimal. takıldığımız konu aracın tek teker mi çift teker olarak mı alalım onu anlayamadık. 16+1 araç kimisi çift tekere bulaşma diyor kimisi de neden bulaşma diyorlar ki herşeyi aynı hatta yükte bu daha iyi diyor . bilgili ve servis işi yapan arkadaşlardan yardımlarınızı bekliyorum

edit süresi geçti özür dilerim. birde bu yeni kasaların tamamı herhalde çift çeker gibi geldi bana hiç tek teker göremedim

immortalboss

,

Çift çeker dediğinizi anlamadıfunduszeue.info çift teker bana göre daha avantajlı oluyor.Yüklüyken araç daha stabil ve daha güvenli geliyor banat transite kasa dahil kg yükledik. :) Makaslar tersine dönüyordu.Tık funduszeue.info çift teker funduszeue.info aracın seriliği biraz düşüyor.

adanada bir laf yayıldımı herkes kıllanır o durumdan almaz. ancak şöyle bir durum var çift teker dediğim arka taraf çift teker oluyor . turu daha az yakıtı daha çok deniliyor burada servisçiler. adamda yeni başlayacak hata yapmayalım her dakika alınıp değiştirilecek bir şey de değil diye herkese soruyorum. tek tekerin turu daha fazla ve yakıtta ideal diyorlar. hatta satarken bile özellikle belirtiyorlar tek teker diye.

bu yeni kasaların hepsi çift çeker gibi duruyor o konuda bilginiz varmı acaba. şimdi melih abiyi arayıp rahatsız etmeyeyim diye buraya yazdım :)

i-vtec07

,

bende komyonet olanı var tek teker lık . yenilerin motorları ve versiyonları var mutlaka i tercih funduszeue.infoette çift teker çok daha iyi oluyo her yönden ama minibüs hakkında bişey diyemem.

biz tek teker olanında dahi ton arası yük atabiliyoruz. ama 3 tondan fazlası ciddi sakıncalı.yani servis işinde bence çift tekere gerek yok. araç 20 kişi alsa hesap basit 20*80 kg diyelim ortalama bi kişiye kg buda transit için hiç bişey.

Zaten 80 kg bile değiller ilkokul öğrencisi 16+1 alıp bir koltukta biz atarız 17+1 olur. 1 ile ton arası birşey olur . lik dediğiniz gibi ucuz zaten 77ye sıfırı var lik alırım onda hemfikirim. peki bu fordların yenisinin tek tekeri mevcut mu acaba

Çift çekerın daha rahat olup ama çok sallandığını soyluyorlar oda yolcuyu rahatsız edıyormus burdakı servıs şoforleri öyle konusuyordu

i-vtec07

,

fiyat listesin de gözükmüyo ama broşürde gözüküyo tek tekeri bayiye bi sormak lazım .

sirkette 4 tane connect var bir okadarda bir onceki kasa transit var mı likmi ne cift teker. acaip aciap arızalar veriyolar bir tanesine 40 gün parça beklendi garantiden ellerinde yokmuş cok yakıyor ve bakımları pahalıfunduszeue.info orası burası bişey cıkıyor vs vs patronumda pimpirikli ve arabadan anlayan adamdır dahada yanaşmam forda bunlar son dedi.

Master'dan şikayetiniz nedir onu anlamadım neresi dökülüyor ?

4 tane var elimizde servis arabası biri reno master biri peugeot boxer vardı satıp fiat ducato aldık biri ve transit. transitler taş gibi reno model sürücüsüde akrabamız temizdir hor kullanmaz eminim. ama araç sesi soluğu tuhaf. tek avantajı yakıtı süper gerisi hikaye. transit düzgün kullanımda yakıtı renoyu yine yakalayamıyor ama araç ben buradayım diyor ondan dolayı reno düşünmüyoruz

Çift çekerın daha rahat olup ama çok sallandığını soyluyorlar oda yolcuyu rahatsız edıyormus burdakı servıs şoforleri öyle konusuyordu

aynen o şoförler aklımızı karıştırıyor işte piyasa arabası alalım diyoruz bizde satarken zarar etmeyelim milyar

huseyinturk

,

Çift teker her zaman iyidir. Virajda tek tarafa binen yükü bir iki tekere taşıtmak var bir tek tekere. Lastik bu sonuçta gümlemesi var, kalan tek teker en yakın lastikçiye ulaştırır sizi.

V transitte henüz tek teker yok, tek teker versiyon için beklemeniz gerekecek.

v model oluyor değil mi ustam tek tekeri yoksa vardır bir bildikleri herhalde yoksa neden çift teker yapsınlar ki. işte kafa karışıyor bu noktada. elbette lastik patlarsa çift teker daha iyi ama turu zayıf adanada yollar berbat sokak araları dar

fiyat listesin de gözükmüyo ama broşürde gözüküyo tek tekeri bayiye bi sormak lazım .

yenilerin yakıt tüketimi nasıl bir eski kasaya göre ?

bizzat bayiye gittim arkadaşlar ford gerçekten mükemmel bir araç tasarlamış tabiki crafter a bittim bin tl son 1 tane kalmıştı ellerinde ford ise 83 bin tl fiyat biçti okul paketli fiatın yeni yüzü güzel ama citröen le her zamanki gibi ikiz olmaları beni tiksindirdi. reno göremedim bayide malesef getirtmek gerekiyordu. mercedes e bindik çok standart bir araba extra özellik yoktu ama bin tl idi.

fiyatlar yıl sonu indirimi ile beraber

fiat : 83,
reno: 81,
ford : 83,
mercedes : bin
crafter : bin

aralarında en iyisi crafter ve transit di. çift teker olayınıda sordum servisçilerin uydurması dedi çift teker iyi olmasa bundan sonra tek teker üretim durdu ve durmazdı dedi.

Eldeki funduszeue.info deger kazandirmak icin yayanlar vardir belki teker konusunu :)

i-vtec07

,

yenilerin yakıt tüketimi nasıl bir eski kasaya göre ?

tam olarak test etmedim ama sera işi ile uğraştığımız için çevremde çok transit var. yeniler biraz daha az yakıyo ve motor kesinlikle daha sessiz. ama artan 15 hp ye rağmen eskilerin daha iyi çektiğini söylüyolar.

bendeki lık karışık kullanımda kuruş yakıyorum.

Bizim isyeri servislerinde hepsi var, benim servis crafter ama bazen bakim ariza gibi durumlarda digerleri geliyor..

Fiat ducato, transit icin disina cikiyor..

Crafter ve mercedes en konforlusu..

Crafter tercihi daha iyi olur derim.

bizzat bayiye gittim arkadaşlar ford gerçekten mükemmel bir araç tasarlamış tabiki crafter a bittim bin tl son 1 tane kalmıştı ellerinde ford ise 83 bin tl fiyat biçti okul paketli fiatın yeni yüzü güzel ama citröen le her zamanki gibi ikiz olmaları beni tiksindirdi. reno göremedim bayide malesef getirtmek gerekiyordu. mercedes e bindik çok standart bir araba extra özellik yoktu ama bin tl idi.

fiyatlar yıl sonu indirimi ile beraber

fiat : 83,
reno: 81,
ford : 83,
mercedes : bin
crafter : bin

aralarında en iyisi crafter ve transit di. çift teker olayınıda sordum servisçilerin uydurması dedi çift teker iyi olmasa bundan sonra tek teker üretim durdu ve durmazdı dedi.

renault master için fiyat konusunda yardımcı olabilirim düşünürseniz.

Çok teşekkür ederim ford düşünüyorum şuanda çünkü C maxımı sattım içi onu andırıyor ve ford tan memnun kalmıştım eminim transitte öyledir çünkü bayağı hoş olmuş yeni kasaları öve öve bitiremiyorlar aracı kullananlar. Ama yakıt konusunda reno tam bir heykeli dikilecek araçlardan.

Risendark

,

Ticari araç alım satımı yapıyoruz özellikle Ford grubu çift teker her zaman daha iyi satılıyor ve daha güvenli tek tekerin denge konusu biraz sıkıntılı ama çift teker denge konusunda üstün aynı zamanda yük taşıma olarak çift teker biraz daha iyidir bence hiç düşünmeden çift teker alın derim

bu yeni transit yedi bitirdi beni içi ile dışıyla güzel bir yüz yakaladı ve resmen evrim geçirdi arabanın konforu. kesinlikle fordtan şaşmayacağım ford alacam inşallah

tek teker ford transıt kamyonet var bızdede bos halde sakın kullanumda 40 kurus cıvarı yakıyor yakınlarımda master kullananlar var yakıtları transıte gore cok daha yuksek oldgunu soyluyorlar

Eskiden çift tekerlikler 'luk değil miydi ben mi yanlış hatırlıyorum yoksa onlar kısa süre çıktı bitti mi?

En son kasayı ve servis araçlarını bilmiyorum fakat van versiyonlarını az çok takip ediyorum
Evvela transiti insan kullansın diye yapmadıkları kesin acayip konforsuzdur odun demek yeterli
İş çevremde gördüğüm transiti seçim sebebi funduszeue.info deki kuvveti ama genel olarak en çok rağbet görenlerin başında master var ve bencede en başarılısı o benim işyerindede master var zaten..
Crafter sprinter gibi araçlar yük taşımada kullanılmadığı için pek bilgim yok
En son kasa transit yumuşak mıdır sert midir bilmiyorum açıkçası ama acayip çirkin olduğu kesin ve net
Servis aracı olarak şu an tasarım olarak yeni kasa ducato-citroen ler çok başarılı ve yakıt tüketimde çok iddialılar.

dursun81

,

Bir ticari araçta aranacak en önemli özelliğin motor ve yürüründe dayanıklılık olmasıdıfunduszeue.info işi yapacaksınız sürekli arıza yapan bir araç sizi alırken düşündüğünüz fiyat ve yakıt farkından daha fazla zarar ettirecektir.çevremde servis işi ile uğraşan çok tanıdığım funduszeue.info yerinizde olsam grafter veya sprinter tercih ederdim.

elbetteki gücümüz olsa crafterden şaşmam mercedes bile almam çünkü donanımsal olarak zayıf ama sağlamlıkta şüphe yok elbette ama extradanda 25 bin tl demek büyük bir rakam pejomu satmam gerekir onada kıyamam. o yüzden ford birinci tercih geliyor . fiat ducato var tanıdığımda kime sorsam debriyaj içine düşüyor servise gitmek gerekiyor dedi yan masamdaki abimin ducato su 10 km ve 18 bin km de 2 kere debriyaj içine göçtü. reno alınabilir alınabilirde alt takım bizi mahfeder mi bilmiyorum adana yollarında. fiat citröen ve pejo zaten birbirinin kopyası al birini vur ötekini ford süspansiyonları sertse fiat pejo tam bir kalas vallahi. reno yada ford benim bütçeme yeter vw ve merso aşıyor malesef

mehmetbirdall

,

model olanıyla ring servis yapıyorum. fabrika içi max 40 km hızla km deyiz. günde kere marş basıyoruz. 2. marş motorunu değiştiricez. katalizör den çektiğimizide hç bir şeyden çekmedik. ikinciye komple değişti bu hafta tl. iç plastk aksam çok dandik. koltuklar aşırı rahatsız :)

ford icin mi bu gorusleriniz. bizdede jumbo kasa var 72 bin de yag su haric en ufak hata kusur cikmadi ve servise hic gitmedi herhalde tamamen sans mi diyeyim nedir anlamadim bu durumu

Blackbird

,

v 2,4lt hp Transit var bin km ye yaklaştı memnunuz, yağ su harici bugune kadar 2 sefer extra çıktı bin civara EGR tıkandı arıza ışığı yakıp tıkanıyordu serviste söküp temizlettik sorun kalmadı.
İkiciside daha yeni başımıza geldi motor yağ kapağından çok fazla ufleyip duman atıyordu yağ eksiltiyordu gösterdiğim yerdeki ustacıkların hepsi komple motor yapmak şart dedi sonunda bir usta buldum enjektörlerin altındaki bakır pullar bozulmuş onları değiştirdi şimdi canavar gibi.

bin km geldi hala orjinal baskı balata.

Eski kasalarda çift teker 3,2lt hp uzun şaselerde vardı sadece yeni kasalarda farklı demek ki, benim tercihim tek tekerden yana olurdu çift teker yakıtta ve lastik masrafında olumsuz olabilir.

yakıtta pek fark etmiyormuş çünkü start stoplu olacak çift teker deluxe modeli ama kapalı kasa alıp açtırmak istersek tek teker olsun diye o zaman bunlar olmayacak çünkü trend boş versiyon oluyor. birbirini tamamlıyor yani. tek teker açtırma haricinde yok malesef üretilmeyecekmiş. lastik masrafıda dediğiniz gibi bir dez avantaj ama biri patlasa diğeri götürür yolda kalmayız :D