begüm mutlu psikolog / İstanbul Nişantaşı Üniversitesi - Meslek Yüksekokulu

Begüm Mutlu Psikolog

begüm mutlu psikolog

PSİKOLOG BEGÜM ÖZCAN

Sınırlar kim olduğumuz kadar kim olmadığımızı da tanımlar. Çizdiğimiz sınırlar sayesinde hem kendimizi tanır, hem sorumluluklarımızın farkına varırız. Bu sayede bir şeyi ‘başkası istediği için’ değil, ‘kendimiz istediğimiz için’ yapar ya da yapmayız. Kişiyi en çok özgürleştiren de budur. Henry Cloud çok güzel söylemiş: ‘Başkalarına karşı kendimizden sorumluyuz’. O nedenle sınırlarımızın nerede başlayıp nerede bittiğini bilmek çok önemlidir. Yanlış Bilinen Bir Nokta: Sınır, duvar demektir. Hayır. Sınırlar seçici geçirgendir. Duvar değil, kapı gibidir. Önemli olan sınırların geçişe izin verecek kadar saydam, tehlikelerden koruyacak kadarsa sağlam olmasıdır. Sınırları oluşturmanın birçok yolu vardır. Fiziksel, sözel, duygusal mesafe veya zaman gibi şekillerde bunu yapmak bizim elimizdedir. Peki Sınırları Belirsiz Olan İnsanlar Ne Yaşar?…

begumozcanKişisel Sınırlar için yorumlar kapalı

Uzm. Kl. Psk. Begüm Sayan

Lise eğitimimi İstanbul'da tamamladıktan sonra lisans eğitimimi ODTÜ'de tamamlayarak yılında mezun oldum. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilimdalı, GATA Psikiyatri Anabilimdalı ve NP İstanbul Psikiyatri HAstanesinde stajlarımı tamamladım. yılında Klinik Psikoloji eğitimimi Üsküdar Üniversitesi'nde tamamlayarak 'Klinik Psikolog' ünvanı almaya hak kazandım.
Ankara ve İstanbul'da rehabilitasyon merkezi ve anaokulu deneyimlerinden sonra yılında Lüleburgaz Özel Medikent Hastanesi'nde görev aldım. Sonrasında Yeryüzü Doktorları'nın yürüttüğü ‘Ruh Sağlığı ve Psikososyal Destek’ projesinde Klinik Psikolog olarak görev aldım. Ardından aynı projeyi yürüten Dünya Doktorları Derneği’nde önce Klinik psikolog sonrasında Klinik Süpervizör olarak devam ettim.

Aldığım Sertifika ve Eğitimler:

• ‘İletişim Çağında İletişimsizlik’ (Ankara Üniversitesi, Temmuz,).
• ‘Ruhsal Gelişim Psikoterapisi Hizmetindeki ‘Aile Dizimleri’(Ankara Üniversitesi,)
• ‘Travma’ (Kıbrıs Türk Psikologlar Derneği, Aralık,).
• ‘Kariyer Gelişimi’ (Orta Doğu Teknik Üniversitesi, ).
•‘Liderlik’ Sertifikası (Orta Doğu Teknik Üniversitesi, ).
•‘Sinema Terapisi’ (Kıbrıs Türk Psikologlar Derneği,)
•Bilişsel-DavranışçıTerapi Eğitimi( Dr. Hakan Türkçapar,).
•‘Gelişimsel Oyun Terapisi: Duygusal Sıkıntıyla Başa Çıkmanın Alternatif Yolları’ (Enas Dakwar,)
•‘Birinci Basamak Sağlık Hizmetinde Cinsiyete Dayalı Şiddet Vakalarının Yönetimi’ (Dünya Doktorları Derneği,).
•‘Cinsiyet Temelli Şiddet Farkındalığı’ (Dünya Doktorları Derneği,).
•‘Sosyal Vaka Yönetimi’(Dünya Doktorları Derneği,).
•Çocuk Bilişsel Terapi Eğitimi (Psikolog İnci Güçer,).
•Travma Odaklı Dışavurumcu Sanat Terapisi Eğitimi (Dünya Doktorları Derneği, ).
•Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi (Psikolog Nevin Dölek,).
•Şema Terapisi Eğitimi (Dr. Alp Karaosmanoğlu,).
•Psikodrama Eğitimi (İstanbul Psikodrama Enstitüsü-devam).

Hakkımda

Birkaç kelime ile…

Uzm. Psk. Begüm YÖŞ lisans öğrenimini yılları arasında FMV Işık Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Psikoloji (İngilizce) bölümünde onur derecesi ile tamamladı. Lisans öğrenimi sonrasında meslek hayatına Özel İkem Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde zihinsel ve bedensel engelli bireyler ve ailelerine yönelik psikolojik sağlıklarını iyileştirmeye yardımcı faaliyetler ile başladı.
yılında FMV Işık Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Klinik Psikoloji bilim dalında başladığı tezli yüksek lisans programından yılında yüksek onur derecesi ile mezun oldu. Lisansüstü eğitimde depresyon ve anksiyete ile başa çıkma stratejileri çalıştı.
Lisans ve yüksek lisans öğrenimi süresince Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde kapalı servisler ve AMATEM'de hasta takibi ve test uygulamalarına katılarak stajlarını tamamladı. Yüksek lisans eğitimi süresince Işık Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Merkezi'nde süpervizyon alarak psikoterapi çalışmaları ve psikolojik değerlendirme uygulamaları ile danışan takibi yaptı.
Yüksek lisans ile eş zamanlı olarak Kognitif ve Davranış Terapileri Derneği'ne üye olarak Prof. Dr. Mehmet Z. Sungur'un verdiği Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi'ne başladı. Sonrasında Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi, Şema Terapi, Aile Danışmanlığı ve Oyun Terapisi eğitimlerini tamamladı.
Şu anda kurucusu olduğu psikolojik danışmanlık merkezinde danışanlarına hizmet vermektedir.

Tümünü göster

Okullar / Eğitimler

• Işık Üniversitesi Psikoloji (İstanbul, )
  • Işık üniversitesi Klinik Psikoloji YL (İstanbul, )
  • KDTD, Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi (İstanbul, )
  • Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi (Mersin, )
  • Aile Danışmanlığı Eğitimi (Mersin, )
  • Oyun Terapisi Eğitimi (Mersin, )
  • Şema Terapi Eğitimi (Mersin, )

Tümünü göster

Deneyimler

• Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Stajyer Psikolog (İstanbul, )
  • Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Stajyer Klinik Psikolog (İstanbul, )
  • Işık Üniversitesi PDM, Klinik Psikolog (İstanbul, )

Tümünü göster

Hastalıklar

• Depresyon
  • Aile İçi İletişim Sorunları
  • Stres
  • Yaygın Anksiyete Bozukluğu
  • Sosyal Fobi
  • Özgüven Sorunu (Kendine Güven Sorunu)
  • Obsesif-Kompulsif Bozukluk
  • Panik Atak
  • Majör Depresif Bozukluk
  • Agorafobi
  • Evlilik Sorunları
  • Benton Yüz Tanıma Testi
  • Stroop Test
  • Boston Adlandırma Testi
  • Yeme Bozuklukları
  • Kişilerarası İlişkilerde Bozukluklar
  • Öfke
  • Anksiyete
  • Travma
  • Motivasyon Eksikliği
  • Madde Kullanımıyla İlişkili Bozukluklar
  • Alkol Bağımlılığı

Tümünü göster

Psikoloji Randevusu

Online Danışmanlık

Çözüm Odaklı Terapi

Nöropsikolojik Testler

Mmpi- Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri

Grup Terapisi

Ergen Terapisi

Bireysel Terapi

Bilişsel Davranışçı Terapi

Aile Danışmanlığı

Randevu

Online Terapi

Ofisin konumu güzel, ulaşması kolay. Çalışanlar sıcak ve samimi. Begüm Hanım konusuna hakim, çok verimli bir süreç geçirdik ve hayatımı olumlu yönde değiştirecek adımlar atmama vesile oldu.

Hasta

Hasta

İşinde oldukça başarılı rahatça kendimi ifade etmemde yardımcı oldu sağolsun tavsiye edebileceğim bi psikolog

Hasta

Hasta

Birçoğumuzun zaman zaman aslında ihtiyacı olan ama farketmediğimiz psikolojik yardım alması gereken durumlar olabiliyor. İlk adımı atmak ve bunu farketmek çoğu zaman kolay değildir. Boşanma sürecinde yardım almak için terapilere başladım ve terapilere 3 ay devam ettik. Benim için psikolog herşeyden önce beni dinleyen, dinledikleri üzerine size doğru noktaları gösterip bu konularda farkındalık kazandıran, kendinizin farkına varmanızı ve aslında gücün içinde olduğunu görmenizi sağlayan, ayağa kaldıran değil ayağa kalkmanız için destek sağlayan aslında balık tutup veren değil balık tutmayı öğreten kişidir. Bana göre Begüm Hanım tamda bu konularda işini gerçekten güleryüzle ilgi alakayla ve severek yapan bir uzman. Boşanma sürecinin başında üzüntüden gözyaşları dökmekten konuşamadığım terapiler Begüm Hanım sayesinde yerini hayatın bana sunduğu farkındalığı görmem ile hayatımdaki olumlu gelişmelerle mutluluktan gözyaşı dökmem ile sonuçlandı. Ben iyiki o ilk adımı Begüm Hanımı tercih ederek atmışım. Yardımlarından dolayı kendisine çok teşekkür ederim…

Hasta

Hasta

Ben ona ruh doktoru diyorum onun sayesinde ruhum iyileşti hayattan zevk almaya başladım teşekkür ederim kendisine o olmasaydı ben bugün hala öfkemden çevremdeki insanları kıran kırdıktan sonra hiç birşey olmamış gibi davranmaya devam eden biriydim mersinde görüp görebileceğini en iyi,en tatlı ve güler yüzlü psikolog iyi ki tanımışım ve iyi ki Begüm hanımla terapilere başlamışım her şey için tekrardan teşekkürler Begüm hanım

Hasta

Hasta

Güler yüzü ile karşılaması ve dinlemesi sizi cok iyi hissetireceginizden emin olabilirsiniz. Pandemi suresini daha iyi yönetebilmem icin cok guzel yardımcı oldu . Kendimi daha iyi hissettiğimi söyleyebilirim tesekkur ederim begum hanım

Hasta

Hasta

Doktorumun bir klinik psikolog ile görüşmemi önermesi üzerine araştırma yaparken buldum Begüm hanımı. Okb teşhisi ile tedavime ilaçsız devam etmekteyim. Seanslardan çok memnunum, mantıklı düşünebilmeye başladım. Kesinlikle herkese tavsiye ediyorum.

Hasta

Hasta

Depresyon halim için başvurdum kendisine. Harika bir yaklaşımı var. Konuşmaları ve size yaklaşımı ile gerçekten yatıştırıcı etkisi var :) Mesleki anlamda profesyonelliğini hemen hissettiriyor.

Hasta

Hasta

İyi bir psikolog olmasının yanı sıra harika bir insan Begüm hanım. Yıkılmak üzere olan evliliğimizi yeniden inşa etti. Eşimle uzun süredir sorunlarımız vardı. Bu sorunları artık çocuklarımıza da yansıtmaya başlamıştık. Birbirimize söz hakkı tanımaksızın neredeyse her gün farklı bir problemle karşı karşıya kalıyorduk. Onun sayesinde olaylara farklı pencereden bakmaya başladık. Kısa sürede sorunlarımız yok denecek kadar azaldı. Begüm hanıma ne kadar teşekkür etsek az. Kesinlikle tavsiye edebileceğim bir uzman kendisi.

Hasta

Hasta

Begüm Hanıma gelme sebebim çocuğumun öfke ve saldırganlık problemiydi. Bizi karşılama şekli, ilgisi, güleryüzü, oğluma bir arkadaş gibi yaklaşımı benim için çok önemliydi. İki seans olmasına rağmen bir anne olarak oğlumdaki iyileşme beni çok mutlu ediyor. Üçüncü seansımızı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Hasta

Hasta

Begüm hanımı iyi ki tanıdım deme sebebim , eşimle birbirimizi artık dinliyor olmamız. İletişim kuramama sorunumuz Begüm hanım sayesinde çözümleniyor. Seansimiza devam ediyoruz. Tanıdığımız için çok şansliyız.

Hasta

Hasta

Kendimi dibe vurmuş, kimseden yardım göremeyeceğime inandığım dönemde karşılaştım Begüm Hanımla. Anlaşıldığımı bilmek tarif edilemez bir duyguymuş meğer. Tavsiye edebileceğim harika bir uzman

Hasta

Hasta

Aldatılmamın, üzerimde bıraktığı psikolojik etkileri önemsemedim ilk başlarda. Ama durumum giderek zorlaştı. Neredeyse çevremdeki herkesle devam eden iletişimlerimi sorgulamaya başlamıştım. Begüm Hanımla, o güne kadar kimseye anlatamadığım, yaşadığım travmadan kaynaklı duygularımdan kurtulma yoluna girmeye karar verdim. Seanslarımız beni o kadar hafifletti ki.. Ve artık her yaşantının karşısında dimdik durabiliyorum. Sonsuz teşekkürler

Hasta

Hasta

Merhabalar, düşüncelerim yüzünden uyuyamaz hale gelmiştim ve sosyal medyada rastladım begüm hocama. Artık bir şeyler yapmam lazım dedim ve randevu aldım. Tanımadığım biriyle bir şeyleri paylaşmak başlarda zordu ama anlattıkça rahatladım, anlaşıldıkça iyileştim.

Hasta

Hasta

Öfkemi kontrol altına alamadığımı fark ettiğim zaman, bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine başvuru yaptım Begüm Hanıma. Yaşamış olduğum duygusal yoğunluktan dolayı her ne kadar içimde bastırmaya çalışsam da öfkem, dışarıya çıkarken daha güçlü ve yıkıcı olarak kendini gösteriyordu. Yavaş yavaş toparlıyorum, çok memnunum.

Hasta

Hasta

Kimseyle paylasamadigim bana aci veren yasantilarim vardi. Mutlu olamiyordum. Terapi surecinde bircok seyi farkettim ve cok faydaliydi benim icin. Cok tesekkur ederim.

Hasta

Hasta

Merhaba, bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine Begüm Hanıma başvurdum. Son zamanlarda kendimi sürekli mutsuz hissediyordum, seanslarımız devam ediyor. Ruh halimdeki iyileşmeyi fark edebiliyorum. Çok iyi bir dinleyici olduğunu düşünüyorum, kesinlikle tavsiye ediyorum.

Hasta

Hasta

İlişkimin bitmesinin ardından büyük bir mutsuzluk yaşadığım dönemde çevremin yardım almam gerektiğini söylemesi üzerine internette rastladım Begüm hanıma. Beni gerçekten dinlemesi, anlaması, kendi değerimi farkettirmesi çok değerliydi. Teşekkür ediyorum

Hasta

Hasta

5 yaşındaki oğlum için başvurduk begüm hanıma. Evde hiç bir problemimiz yokken başka insanlarla hiçbir şekilde konuşmuyor alışmakta çok zorluk çekiyordu. Alışsa bile konuşmuyordu. Kreşe gitmek istemiyor ve sürkeli ağlıyordu. Çocuğum ağlarken arkamı dönüp gitmek, bir kaç kere ağlar sonra alışır siz bırakın diyen öğretmenleri dinlemek kesinlikle istemiyordum. Kısa sürede çok yol katettik, çok memnunuz ve hala devam etmekteyiz. Çocuklarla çok iyi anlaşan güler yüzlü sıcakkanlı birisi. Oğlum da kendisine iyice alıştı görüşmelere giderken çok seviniyor. Tekrar çok teşekkür ediyorum kendisine ve herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.

Hasta

Hasta

Normalde aileme, arkadaşlarıma anlatırken zorlandığım şeyleri Begüm Hanım’a rahat bir şekilde anlatabiliyorum. Görüşmelerimiz süresince kendimi bariz şekilde daha iyi hissettiğimi görebiliyorum. Kendisine bir de buradan teşekkür etmek istedim.

Hasta

Hasta

Begüm Hanım, son derece pozitif, güleryüzlü, tecrübeli bir psikolog. Çok da ilgili. Ben görüşmelerimizden çok memnunum, ve gerçekten çok faydasını görüyorum. Tabi düzenli olarak gitmemin de etkisi var bunda. Tedirginlik, evham gibi bir çok sorunum sayesinde en az seviyeye funduszeue.info hayatıma geri döndüfunduszeue.infoe aile hayatımda artık iyi durumda. Ben gerçekten çok memnunum. Şiddetle tavsiye ediyorum. Kendisine sevgilerimi iletiyorum.

Hasta

Hasta

Psk. Begüm Eser

Begüm Hanım'a geçen sene şubat ayında okb ve sosyal anksiyetemin olduğunu düşünüp randevuya başladım. 1 yıl düzenli olarak her randevuya gittim. Begüm Hanım randevu verdiği saatte aldı beni hiç bekletmedi dakik. Erken giderseniz klinikte oturma yeri var ve orda çalışan kişi de çok ilgili. Begüm Hanım çok anlayışlı ve ilgili 1 yılda bana çok şey kattı. Seanslar bitince bir süre sonra kendinin psikologu olacaksin diyordu öyle de oldu. Sosyal anksiyetem çok azaldı kendimi daha mutlu ve özgür hissediyorum, okb de sosyal anksiyete kadar olmasa da azaldı eskisinden daha iyi. Şimdi daha iyi olmamın en önemli nedenlerinden birinin randevuları aksatmamak, her randevuya gitmek olduğunu düşünüyorum. Begüm Hanım ile tanıştığım için çok mutluyum, kendisini herkese gönülden tavsiye ediyorum.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası