kemerburgaz merkez / Merkez Kemerburgaz – İstanbulun Doğal Merkezi

Kemerburgaz Merkez

kemerburgaz merkez

İstanbul, Eyüpsultan, Mithatpaşa

Demografik Bilgiler

TOPLAM NÜFUS

Yıllık Artış:

Kişiler
SOSYO EKONOMİK DURUM

Bu puan nasıl hesaplandı?

Eğitim Durumu
Yaş Dağılımı
Medeni Durum
Daha Fazla Göster

Bu sayfada yer alan fiyat, nüfus bilgileri ve grafikler REIDIN verileri baz alınarak oluşturulmuştur.

İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM  UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ YÖNETMELİĞİ

BİRİNCİ BÖLÜM

Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

Amaç

MADDE 1 – (1) Bu Yönetmeliğin amacı; İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezinin yönetim organları, bu organların görevleri ve çalışma şekline ilişkin usul ve esasları düzenlemektir.

Kapsam

MADDE 2 – (1) Bu Yönetmelik; İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı olarak kurulan İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezinin amaçlarına, faaliyet alanlarına, yönetim organlarına, yönetim organlarının görevlerine ilişkin hükümleri kapsar.

Dayanak

MADDE 3 – (1) Bu Yönetmelik; 4/11/ tarihli ve sayılı Yükseköğretim Kanununun 7 nci maddesinin birinci fıkrasının (d) bendinin (2) numaralı alt bendi ile 14 üncü maddesine dayanılarak hazırlanmıştır.

Tanımlar

MADDE 4 – (1) Bu Yönetmelikte geçen;

a) Merkez (K-MER): İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezini,

b) Merkez Danışma Kurulu: İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezinin Danışma Kurulunu,

c) Merkez Müdürü: İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezinin Müdürünü,

ç) Merkez Yönetim Kurulu: İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezinin Yönetim Kurulunu,

d) Mütevelli Heyeti: İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Mütevelli Heyetini,

e) Rektör: İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Rektörünü,

f) Ãœniversite: Ä°stanbul Kemerburgaz Ãœniversitesini

ifade eder.

İKİNCİ BÖLÜM

Merkezin Amacı ve Faaliyet Alanları

Merkezin amacı

MADDE 5 – (1) Merkezin amacı; Üniversitenin fakülte, meslek yüksekokulu ve yüksekokullarında yürütülen eğitim programları dışında sertifikaya yönelik kısa ve uzun süreli eğitim-öğretim programları düzenlemek ve bu şekilde Üniversitenin topluma hizmet görevine ve kamu, özel sektör ve uluslararası kuruluşlarla işbirliğinin gelişmesine katkıda bulunmaktır.

Merkezin faaliyet alanları

MADDE 6 – (1) Merkezin faaliyet alanları şunlardır:

a) Yetişkin eğitimi ve sürekli eğitim kapsamında sertifikaya yönelik kısa veya uzun süreli kurslar açmak,

b) Merkezin amaçları doğrultusunda çalışmalar yapmak ve bu çalışmaların sonuçlarını Türkçe veya yabancı dillerde yayımlamak,

c) Sürekli eğitim alanında ulusal ve uluslararası nitelikte konferans, sempozyum, kolokyum, seminer ve benzeri faaliyetlerde bulunmak,

ç) Merkezin faaliyet alanına giren konularda faaliyette bulunan ulusal veya uluslararası, resmi veya özel kurum ve kuruluşlar ile Merkezin amacı doğrultusunda işbirliğinde bulunmak, ortak çalışmalar düzenlemek,

d) Değişik sektörlere mensup çalışanların meslek içi eğitimlerini hedefleyen eğitim çalışmaları hazırlamak ve yürütmek, kurslar, meslek içi eğitim ve sertifika programları, ulusal ve uluslararası düzeyde yaz okulları ve çalışmalar düzenlemek,

e) İnternet yoluyla her yaşa ve çeşitli ilgi gruplarına yönelik elektronik eğitim programları sunmak,

f) İhtiyaç duyulan her konuda ve her yaş grubuna cevap verebilecek eğitici, ruh ve beden sağlığını geliştirecek, yurttaşlık sorumluluklarını artıracak katılımcı bir toplum yapısını oluşturucu eğitim programları geliştirmek,

g) Merkezin faaliyet alanına giren konularda ilgili mevzuat hükümlerine göre danışmanlık, bilirkişilik ve benzeri nitelikte faaliyetlerde bulunmak,

ğ) Sürekli eğitim amaçlı yetenek geliştirici etkinlikler, yarışmalar, folklor, sportif etkinlikler, geziler, tiyatro, fotoğrafçılık, müzik, ağaçlandırma çalışmaları, zararlı alışkanlıklarla savaş ve benzeri konularda çalışmalar yapmak,

h) Araştırma yapmaya elverişli kütüphane ve arşiv oluşturmak, ulusal ve uluslararası bir elektronik iletişim ağı kurmak, Merkeze ait en az bir adet süreli yayını hazırlayıp yayımlamak,

ı) Çeşitli ülkelerle sürekli eğitim alanında kültürel ve bilimsel alışverişi artırmak, kaynaşmayı artırıcı geziler düzenlemek,

i) Merkezin amacı ile ilgili olan diğer her türlü faaliyette bulunmak.

ÜÇÜNCÜ BÖLÜM

Merkezin Yönetim Organları ve Görevleri

Merkezin yönetim organları

MADDE 7 – (1) Merkezin yönetim organları; Merkez Müdürü, Merkez Yönetim Kurulu ve Merkez Danışma Kuruludur.

Merkez müdürü

MADDE 8 – (1) Merkez Müdürü; Üniversitenin tam gün çalışan personeli arasından Rektörün önerisi üzerine Mütevelli Heyeti tarafından üç yıllık süre için görevlendirilir. Süresi biten Merkez Müdürü tekrar görevlendirilebilir.

(2) Merkez Müdürünün önerisi üzerine, Merkez Yönetim Kurulu üyeleri arasından bir kişi Merkez Müdür Yardımcısı olarak Rektör tarafından görevlendirilebilir. Merkez Müdürü, görevi başında olmadığı zaman Merkez Müdür Yardımcısı kendisine vekalet eder. Merkez Müdürünün görevi sona erdiğinde Merkez Müdür yardımcısının görevi de sona erer.

Merkez müdürünün görevleri

MADDE 9 – (1) Merkez Müdürünün görevleri şunlardır:

a) Merkez Yönetim Kurulu kararlarını uygulamak,

b) Merkezin idari işlerini yürütmek, gerekli koordinasyonu ve denetimi sağlamak, yazışmaları yapmak,

c) Merkezin bütçesini, Merkez Yönetim Kurulu ile birlikte hazırlamak ve Rektörün onayına sunmak,

ç) Merkez Yönetim Kurulunun hazırladığı yıllık faaliyet raporu ile çalışma programını Rektörün onayına sunmak.

Merkez yönetim kurulu

MADDE 10 – (1) Merkez Yönetim Kurulu; Merkez Müdürü ile Rektör tarafından Üniversite öğretim elemanları arasından üç yıllık süre için görevlendirilen dört üye olmak üzere toplam beş üyeden oluşur. Süreleri dolan Merkez Yönetim Kurulu üyeleri yeniden görevlendirilebilir.

(2) Merkez Yönetim Kurulu olağan olarak ayda en az bir defa, gerekli olduğu hallerde ise Merkez Müdürünün çağrısı üzerine üye tam sayısının salt çoğunluğu ile toplanır ve kararlar oy çokluğu ile alınır.

Merkez yönetim kurulunun görevleri

MADDE 11 – (1) Merkez Yönetim Kurulunun görevleri şunlardır:

a) Merkezin çalışma programını hazırlamak ve yürütmek,

b) Merkezin yıllık faaliyet raporunu hazırlamak,

c) Merkezin bütçesini Merkez Müdürü ile birlikte hazırlamak ve Rektörün onayına sunmak,

ç) Merkez bünyesinde kurulacak çalışma gruplarında görevlendirilecek öğretim elemanlarının seçimini yapmak ve görevlendirilmeleri için Rektörün onayına sunmak,

d) Kurs ve benzeri eğitim önerilerini bilimsel çalışma kurullarının da katkıları ile değerlendirmek, görevlendirilecek kişi, kuruluş ve Üniversite birimlerini belirlemek, kurs önerilerini onaylanmak üzere Rektöre iletmek,

e) Üniversite dışı ulusal ve uluslararası kurum ve kuruluşlarla işbirliği esaslarını belirlemek, protokol taslaklarını hazırlamak ve Rektörün onayına sunmak,

f) Üniversite birimleri veya öğretim elemanlarınca yürütülecek olan eğitim hizmetlerine ilişkin esasları belirlemek.

Merkez danışma kurulu ve görevleri

MADDE 12 – (1) Merkez Danışma Kurulu; Merkezin faaliyet alanlarıyla ilgili çalışmalarda bulunan Üniversite personelinden veya istekleri halinde Üniversite dışından, özel ve kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri arasından, Rektör tarafından görevlendirilen en az yedi, en çok on bir kişiden oluşur.

(2) Merkez Danışma Kurulu, yılda en az bir kez Merkez Müdürünün çağrısı üzerine ve onun başkanlığında toplanır, Merkezin çalışmaları ile ilgili değerlendirmeler yapar ve önerilerde bulunur.

DÖRDÜNCÜ BÖLÜM

Çeşitli ve Son Hükümler

Personel ihtiyacı

MADDE 13 – (1) Merkezin akademik, teknik ve idari personel ihtiyacı, Merkez Müdürünün önerisi üzerine, sayılı Kanunun 13 üncü maddesi hükümlerine göre Rektör tarafından görevlendirilecek personel tarafından karşılanır.

DemirbaÅŸlar

MADDE 14 – (1) Merkez tarafından yapılan çalışmalar kapsamında alınan her türlü alet, ekipman ve demirbaş Merkezin kullanımına tahsis edilir.

Harcama yetkilisi

MADDE 15 – (1) Merkezin harcama yetkilisi Mütevelli Heyeti Başkanıdır. Mütevelli Heyeti Başkanı bu yetkisini Rektöre devredebilir.

Hüküm bulunmayan haller

MADDE 16 – (1) Bu Yönetmelikte hüküm bulunmayan hallerde, ilgili diğer mevzuat hükümleri uygulanır.

Yürürlük

MADDE 17 – (1) Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

Yürütme

MADDE 18 – (1) Bu Yönetmelik hükümlerini İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Rektörü yürütür.

Merkez Kemerburgaz

TL&#;den başlayan fiyatlar

İstanbul Avrupa / Kemerburgaz

• Yapımcı FirmaKemeroğlu Yapı
  • Proje TipiDaire, Dükkan
  • Konut Sayısı80
  • Arsa Alanı0
  • Konut Tipleri1+1, 2+1, 3+1, 4+1, 1,5+1
  • Metrekare Alanı47 - m2
  • Teslim TarihiEylül
  • Satış Durumu% 12,50 Satıldı

Kemeroğlu Yapı tarafından inşa edilen Merkez Kemerburgaz projesi 80 daire ve 9 mağazadan oluşuyor. Projede 1+1'ler brüt 47 ila , net 28 ila 75 metrekare, 1,5+1'ler brüt 64 ila 75, net 46 ila 53 metrekare, 2+1'ler brüt 68 ila , net 52 ila metrekare, 3+1'ler brüt ila , net 85 ila metrekare, 4+1 dubleksler brüt , net metrekare büyüklüğe sahip.

Daire TipiFiyat Aralığı
1+1 TL
2+1 TL
1,5+1 TL'den başlayan fiyatlar

Merkez Kemerburgaz projesinde kişiye özel ödeme koşulları sunuluyor. 

Kemerburgaz'ın merkezinde çarşının ve metronun yanı başında yükselen Merkez Kemerburgaz projesi 1+1'den 4+1’e çeşitli tipte 80 daire ve 9 mağaza bulunuyor. Butik bir site olan Merkez Kemerburgaz'da doğayla iç içe huzurlu ve sakın yaşam sunuluyor. Bitişik nizam bloklar kot farkından dolayı değişik manzara ve daire tiplerine sahip. 

'nin sonlarına doğru açılması planlanan Kemerburgaz Metro İstasyonu'na 50 metre mesafede bulunan Merkez Kemerburgaz projesinde İstanbul Havalimanı'na 20 kilometre, Taksim'e 22 kilometre, Maslak'a 17 kilometre, Sabiha Gökçen Havalimanı'na 57 kilometre mesafede bulunuyor.

En düşük konut fiyatı: bin TL

• Kapalı otopark
  • Kapalı yüzme havuzu
  • Çocuk oyun alanları
  • Sauna
  • Fitness merkezi
  • Sinema
  • Güvenlik
  • Kameralı güvenlik
  • Merkezi ısıtma
  • Isı pay ölçer
  • Ebeveyn banyosu
  • Balkon
  • Yapı denetimi yapılmış
  • Zemin etüdü yapılmış
  • Deprem yönetmeliğine uygun
  • Yalıtım yönetmeliğine uygun

Hesabınız var mı?

Zaten bir hesabınız var mı? Giriş Yapın

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası