araç ilk çalıştırmada mavi duman / Dizel motordan duman atma sorunu

Araç Ilk Çalıştırmada Mavi Duman

araç ilk çalıştırmada mavi duman

Konu: HDI Mavi Duman

• , #1

RSX çevrimdışı
    RSX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

HDI Mavi Duman

Arkadaşlar merhaba,

Yaklaşık km önce hdi 68 hp aracıma dp sonrası yazılım yaptırdım son susturucuyu iptal ettirdim. Havalar 7 8 dereceye düştü son iptalinden de sonra ilk çalıştırmada 4 5 saniye silkeleme sonrası koku farkettim. Sonrasında aracı ilk çalıştırmada kontrol ettim marsa basınca mavi duman atıyor 20 30 sn sonra kesiyor araba ısınınca sadece ara gaz verirken ve deviri rolantide sabitleyince mavi duman atıyor. Şuan memlekette değilim görev yaptığım bir doğu ilindeyim. Turboda bariz ötme yok, yağ, su eksiltme yok. Aracım 80 binde bu kmde subap lastiklerinden kacırır mı sanmıyorum. Yağ kapağını ve yağ çubuğunu çekince üfleme duman atma yok. Bu mavi duman neyden kaynaklanır bilgisi olanlar paylaşabilir mi ? Benim aklıma yazılım ve avans değerleri geliyor yada enjektörler işiyor diyecem ama mavi duman atar mı o zaman ?

Konu RSX tarafından ( Saat ) değiştirilmiştir.

• , #2

MertSerhanÖ. çevrimdışı
    MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

enjektör vs olsa siyah atar.
    bence turbo.üfleme olması gerekmez kartuşuna vs bakılması lazıfunduszeue.infoa giden bi boruyu sökün içinde yağ varmı bakın.

Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

• , #3

orka çevrimdışı

son susturucuyu geri takın mutlu edecektir sizi.

• , #4

turboman çevrimdışı
    turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Anlattığına göre subap lastiği görünüyor motor bekledikçe aşşağı yanma odasına yağ indiriyor muhtamelen turbo olsa yüke bindiğinde dumanı verir bide yağımız araca uygun değilsede yapabilir

kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rshonda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes cbmw e36 compact turbo loading

• , #5

• , #6

orka çevrimdışı

AlıntıRSXNickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    subap lastiği olsa yağ kapağını açtığımızda da yukarı duman göndermesi gerekmez mi ? birde sadece ilk çalıştırmada mavi duman atması lazım. Bende rolantideyken ve deviri sabitlediğimde de geliyor.

Geçiçi çözümleri ve sorunların üzerini kapatmayı sevmem

Emmeye giden boruda olması gereken kadar yağ var fazlası yok baktım
    Top speedin iyilesir alt devrinde iyilesir. Denendi

• , #7

RSX çevrimdışı

SORUN ÇÖZÜLDÜ: maf sensörünü würth motor temizleyiciyle temizlemiştim 1 ay önce, o bozmuş. Maf sensörünün soketini çıkarınca beyaz duman atmıyor.

Konu RSX tarafından ( Saat ) değiştirilmiştir.

• , #8

R.I.P çevrimdışı
    R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Eski cdti corsada da yaşamıştım. Yetkili serviste enjektör turbo değiştirip denendi sübap lastiklerinden olduğu tespit edilmişti ilk marşta ve düşük devirde ara gazlarda hafif mavi duman atıyordu. Eksiltme yoktu servis üst kapak revizyonuna gerek yok dediği için eski enjektör ve turboyu takıp devam etmiştim

• , #9

fuatozkan çevrimdışı
    fuatozkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

SORUN ÇÖZÜLDÜ: maf sensörünü würth motor temizleyiciyle temizlemiştim 1 ay önce, o bozmuş. Maf sensörünün soketini çıkarınca beyaz duman atmıyor.

2 defa yaşadım orijinal alıp yine yaşamamak için yazılımla iptal edicem.

• , #10

RSX çevrimdışı
    AlıntıfuatozkanNickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

2 defa yaşadım orijinal alıp yine yaşamamak için yazılımla iptal edicem.

Mafın soketini çekince aşırı siyah duman atıyor bende, birde 2 3 4 kesiciyle gazlarsam arac korumaya alıp stop ediyor. Yağsız kontak spreyi ile temizledim. Sadece rolantide çalıştırarak denedim düzeldi gibi. Biraz böyle binip denicem sonucu paylasırım seninle.

• , #11

fuatozkan çevrimdışı
    fuatozkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mafın soketini çekince aşırı siyah duman atıyor bende, birde 2 3 4 kesiciyle gazlarsam arac korumaya alıp stop ediyor. Yağsız kontak spreyi ile temizledim. Sadece rolantide çalıştırarak denedim düzeldi gibi. Biraz böyle binip denicem sonucu paylasırım seninle.

duman tonu açılıyor en sonunda akış komple cort duman az ve zorlayınca açık renkli çıkıyor bende bozulduğu zaman.

Biraz yakıt ve duman artar dediler ama olsun hiç olmazsa onun sıkıntısını yaşamam dumanı takip etmem arkamdan

• , #12

• , #13

RSX çevrimdışı

Sorun sanırım akışmetreden değil. İlk çalıştırınca beyaz duman devam ediyor araba ısınana kadar. Arıza kaydına baktım bujilerde yüksek gerilim fln diyor. Ben onu kızdırma bujilerine yordum. Acaba bu skntıyı kızdırma bujisi yapar mı ? Kızdırma bujisi olsa araç sadece ilk çalışana kadar yapar ama bu bendeki durum videolardaki gibi. Enjektör mü işiyor acaba

Akışmetre soketi sökükken

Takılıyken

• , #14

turkishpower çevrimdışı
    turkishpower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bujilerde yüksek gerilim diyorsa bozuk kızdırma bujisi vardıfunduszeue.infoğı 4,5 defa aç kapa yap marş yapmadan önce marş yapınca duman azalırsa yada giderse sorun ondandır

Konu turkishpower tarafından ( Saat ) değiştirilmiştir.

EcuRun

• Sabah ilk çalıştırmada Saniye Mavimsi Duman Atma Problemi

Sabah ilk çalıştırmada saniye kadar mavimsi bir duman atma ve oldukça kötü bir koku yayma problemi var. Bu olay gündür var. 

Sabah arabayı ilk çalıştırdığımda açık mavimsi bir duman atıyor. Onun haricinde gün içerisinde hiç yapmıyor. Dün eksoza bakarken gaza bastırdım. Tam gaza basarken hafif siyah duman attı. Ama çok az. Hemen hemen her gaza bastığımızda bir nefeste çıkan sigara dumanından daha az miktarda ve daha az yoğunlukta siyah duman attı. 

Aracım bin km de. 10 gün kadar önce bir komşumuzun focus 2 tdci sinin motoru komple değişti. Ona baktık. O arabada ilk çalıştırmada hep mavi duman var, gaza basınca da çok ciddi siyah duman var. O gün benim arabama da baktık. Ne mavi ne de siyah duman vardı. 

Enjektör mü, yakıt mı, ya da daha farklı bir sorun mu var? 

Videoda eksozu ayarlayamamışız ama kusura bakmayın. 

92CEDD87B-4E0C-9EBFECpng

funduszeue.info

F4FA5C2DA6A-B7AEApng

• Like 1

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası