erenler vakfı bursu / Bitlis Eren Üniversitesi

Erenler Vakfı Bursu

erenler vakfı bursu

Karşılıksız Burs Veren Kurumlar, Vakıflar ve Belediyeler – Karşılıksız Burslar

Öğrencilere Karşılıksız Burs Veren Kurumlar ve Vakıflar listemizde Türkiye de bulunan yüzlerce kurumlar ve vakıflar vardır. Maddi zorluk çeken anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise, üniversite, yüksek lisans öğrencilerine birçok kurumlar ve vakıflar karşılıksız burslarını vermektedirler. Başvuru sağlayacak öğrencilerin kurumların ve vakıfların kendine özel belirlediği burs şartlarını karşılamaları durumunda ilgili başvuru kanallarından başvurularını yapabilirler. Türkiye’de yüzlerce karşılıksız burs veren kurumlar ve vakıflar olmaktadır. Bunlardan bazıları şunlar olmaktadır.

Öğrencilere Karşılıksız Burs Veren Birçok Kurumlar, Vakıflar ve Belediyeler Listesi:

• ALİKEV- Ali İsmail Korkmaz Vakfı Bursu
  • LCW Burs Başvurusu
  • Acun Medya Vakfı Bursu
  • Erenler/Cerenler Vakfı Bursu
  • Mersin Büyükşehir Belediyesi Burs Başvurusu
  • Bir Adım Var Vakfı Bursu
  • Galatasaray eğitim Vakfı Bursu
  • TEKFEN Bursu
  • Yarının Umutları Derneği Bursu
  • Vakıfbank Bursu
  • Gürsoy Vakfı Bursu
  • Kadem Vakfı Bursu
  • Malatya Eğitim Vakfı Bursu
  • Vakfı Bursu
  • Çelikel Eğitim Vakfı Bursu
  • Aktaş Eğitim Vakfı Bursu
  • Mustafa Hasanoğlu Vakfı Bursu
  • Orhan Eğitim ve Kültür Vakfı Bursu
  • İZBURS İzmit Burs Derneği Bursu
  • ATEG Vakfı Bursu
  • TÜGVA Türkiye Gençlik Vakfı Bursu
  • Vehbi Koç Vakfı Bursu
  • Çamlıca Kültür ve Yardım Vakfı Bursu
  • TAREKSAV Tarım Kredi Kooperatifleri Eğitim Kültür Ve Sağlık Vakfı Bursu
  • İhsan Arslan Vakfı Bursu
  • Uzat Elini Derneği Bursu
  • BULDAN Vakfı Bursu
  • Yücel Kültür Vakfı Bursu
  • Mehmet Zorlu Vakfı Bursu
  • Mustafa Enver Adakan Vakfı Bursu
  • Bilim Ağacı Vakfı Bursu
  • Atatürk Kültür Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Bursu
  • Türkiye Teknoloji Takımı T3 Vakfı Bursu
  • Sütaş Eğitim Bursu
  • İlk Sen Ol Gençlik Hareketi Derneği Bursu
  • BMC Gelecek Sensin Bursu
  • Bursa Belediyesi Burskoop Bursu
  • Emine Ceren Özveri Eğitim ve Dayanışma Vakfı Bursu
  • Sağlıklı Yaşam Derneği SAYADER Bursu
  • Hayallere Köprü Kuruyoruz Derneği Bursu
  • KHO Derneği Bursu
  • İyilik Sağlık Vakfı Bursu
  • İstanbul Belediyesi Genç Üniversiteli Eğitim Yardımı Bursu
  • Erciyes Organ Nakli Vakfı Bursu
  • Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı Bursu
  • Reşha Vakfı Bursu
  • NSK GROUP Bursu
  • DİTİB Diyanet İşleri Türk İslam Birliği Bursu
  • Şahinkaya Vakfı Bursu
  • SANKO Vakfı Bursu
  • DORÇE Prefabrik Yapı ve İnşaat Sanayi
  • Demirkent Vakfı
  • Birlik Eğitim Sendikası Bursu
  • Umuda Koşanlar Derneği Bursu
  • Ahbap Platformu Bursu
  • Sabancı Vakfı Bursu
  • Lokman Hekim Sağlık Vakfı Bursu
  • Füsun Sayek Derneği Bursu
  • Özler Vakfı Bursu
  • Belçika Diyanet Vakfı Bursu
  • Nef Vakfı Bursu
  • İslam Kalkınma Bankası Bursları
  • Polimeks Holding Bursu
  • RATELETECH Bursu
  • Şahinler Vakfı Bursu
  • KEV Köksal Eğitim Vakfı Bursu
  • Limak Vakfı Bursu
  • Türkiye TURİNG ve Otomobil Kurumu Bursu
  • Ensar Vakfı Bursu
  • Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM Bursu Başvurusu
  • TÜRGEV Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı Bursu
  • Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı Bursu
  • Gübretaş Bursu
  • GAEV Güler ve Atila Erkut Eğitim Vakfı Bursu
  • Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı Bursu
  • Bereket Vakfı Bursu
  • Eti Holding Bursu
  • Güney Eğitim Vakfı Bursu
  • Tekfen Vakfı Bursu
  • İTDV İsviçre Türk Diyanet Vakfı Bursu
  • Mustafa Hasanoğlu Vakfı Bursu
  • Yağmur Damlası Derneği Bursu
  • Keleşoğlu Vakfı Bursu
  • Sema Yazar Vakfı Bursu
  • MEV Milli Eğitim Vakfı Bursu
  • Garip ve Zeycan Yıldırım Vakfı Bursu
  • Rönesans Eğitim Vakfı Bursu
  • İş Dünyası Vakfı Bursu
  • Liay Vakfı Bursu
  • Koloğlu Holding Bursu
  • Gülsan Eğitim Vakfı Bursu
  • Atlas Vakfı Bursu
  • AHEV Vakfı Bursu
  • Çağdaş Eğitim Vakfı Bursu
  • Çanakkale Ticaret Odası Bursu
  • Eget Vakfı Bursu
  • Türk Loydu Vakfı Bursu
  • Nevvar Salih İşgören Vakfı Bursu
  • Dent Group Bursu
  • Hayat Sağlık Vakfı Bursu
  • ILPEACE Uluslararası Yaşam ve Barış Derneği Bursu
  • TEV Türk Eğitim Vakfı Bursu
  • Türk Diş Hekimleri Birliği Bursları
  • Davet ve Kardeşlik Vakfı Bursu
  • İstanbul Tabip Odası Bursu
  • Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Bursu
  • Adana Ticaret Odası Bursu
  • Gençleri Destekleme ve Koruma Vakfı Bursu
  • YEKÜV Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı Bursu
  • Türk Petrol Vakfı Bursu
  • Anadolu Vakfı Bursu
  • Tellioğlu Vakfı Bursu
  • Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bursu
  • Yalova Ticaret Odası Bursu
  • Atatürkçü Düşünce Derneği Bursu
  • Vasfiye Kazım Eriş Eğitim Vakfı Bursu
  • Avon Vakfı Bursu
  • BESİYAD Bursu
  • Ege Çağdaş Eğitim Vakfı Bursu
  • İTO İstanbul Ticaret Odası Bursu
  • HAFEV Hasan Faydasıçok Vakfı Bursu
  • TOG Toplum Gönüllüleri Vakfı Bursu
  • Süreyya Ağaoğlu Derneği Bursu
  • İlim Yayma Vakfı Bursu
  • Sarbak Vakfı Bursu
  • Azaklıoğlu Necati Bay Vakfı Bursu
  • Yakamoz Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Bursu
  • TUKD Türkiye Üniversiteli Kadınlar Derneği Bursu
  • Güriş Yamantürk Vakfı Bursu
  • AND Aydınlık Nesiller Derneği Bursu
  • İstanbul Gaziosmanpaşa Belediyesi Bursu
  • Kocaeli Körfez Belediyesi Eğitim Yardımı Bursu
  • Şahinbey Belediyesi Bursu
  • Altunkaya Eğitim Yardımı Bursu
  • Akdeniz Belediyesi Burs Başvuruları
  • Kartal Belediyesi Eğitim Yardımı Burs Başvurusu
  • Arnavutköy Belediyesi Eğitim Yardımı Bursu
  • Çanakkale Belediyesi Öğrenim Yardımı Burs Başvuruları
  • Kayseri Belediyesi Burs Başvuruları
  • Çorlu Belediyesi Burs Başvuruları
  • Kuşadası Belediyesi Burs Başvuruları
  • İstanbul Sarıyer Belediyesi Bursu Başvurusu
  • Kağıthane Belediyesi Eğitim Yardımı Burs Başvurusu
  • Yüreğir Belediyesi Burs Başvurusu
  • Meram Belediyesi Burs Başvuruları
  • Diyarbakır Belediyesi Bursu Başvurusu
  • Oğuzeli Belediyesi Burs Başvuruları
  • Çınar Belediyesi Burs Başvuruları
  • İzmir Belediyesi Bursu Başvurusu
  • Tuzla Belediyesi Eğitim Yardımı Burs Başvurusu
  • Burhaniye Belediyesi Burs Başvurusu
  • Fethiye Belediyesi Burs Başvuruları
  • Karşıyaka Belediyesi Burs Başvurusu
  • Adıyaman Belediyesi Burs Başvuruları
  • Muğla Belediyesi Burs Başvuruları
  • Seyhan Belediyesi Burs Başvurusu
  • Selçuklu Belediyesi Burs Başvuruları
  • Sancaktepe Belediyesi Burs Başvuruları
  • İnegöl Belediyesi Burs Başvuruları
  • Silifke Belediyesi Burs Başvuruları
  • Toroslar Belediyesi Burs Başvuruları
  • Bağcılar Belediyesi Bursu
  • Sivas Belediyesi Eğitim Yardımı Başvurusu
  • Güngören Belediyesi Burs Başvurusu
  • KAHEK Kahramankazan Belediyesi Bursu Başvurusu
  • Denizli Belediyesi Eğitim Yardımı Başvuruları
  • Pamukkale Belediyesi Öğrenci Bursu Başvuruları
  • Merkezefendi Belediyesi Eğitim Yardımı Başvurusu
  • İstanbul Pendik Belediyesi Eğitim Yardımı Burs Başvurusu
  • Zeytinburnu Belediyesi Burs Başvurusu
  • Sanjet Burs Başvurusu Sandıklı Belediyesi
  • İstanbul Bayrampaşa Belediyesi Burs Başvurusu
  • Gaziosmanpaşa Belediyesi Eğitim Yardımı
  • Bağcılar Belediyesi Bursu
  • Bayraklı Belediyesi Eğitim Yardımı
  • Buca Belediyesi Burs Başvurusu
  • Keçiören Belediyesi Burs Başvurusu
  • Konya Akören Belediyesi Eğitim Yardımı
  • Mersin Mut Belediyesi Eğitim Yardımı
  • Bakırköy Belediyesi Eğitim Yardımı
  • Mardin Belediyesi Burs Başvurusu
  • Gaziantep Belediyesi Burs Başvuru
  • Kilis Belediyesi Burs Başvurusu
  • Ankara Belediyesi Burs Başvurusu
  • Antalya Belediyesi Burs Başvurusu
YouTube video

Öğrenciler için karşılıksız burs başvuruları sağlayan birçok belediyeler, kurumlar ve vakıflardan bazıları yukarıda belirtilmiştir. Maddi zorluk çeken öğrenciler ilgili kurumlara, vakıflara veya belediyelere karşılıksız burs için başvurularını sağlayabilirler. Yukarı da belirtilmiş olan bazı vakıf ve kurum, belediyelerin başvurusu ile ilgili bilgi ve şartlardan bazıları şunlardır:

Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV) Burs Başvurusu

Ali İsmail Korkmaz Vakfı bursuna başvurmak için bazı burs şartları istenmektedir. Ali İsmail Korkmaz Vakfı burs başvuru şartları aşağıda yer alır:

• Başvuruda bulunacak öğrencilerin Vakıf Üniversitelerinde okuması halinde orada bulunma hali % burslu olması istenmektedir. Aksi durumunda başvurusu geçersiz sayılmaktadır.
  • Yeni üniversite öğrencilerinin 18 yaş ile 24 yaş arasında olması gerekmektedir.
  • Bursa başvuruda bulunacak kişilerin üniversite öğrencisi olması gerekir.
  • Üniversitenin Hatay, Mersin, İzmir, İstanbul ya da Eskişehir sınırları içerisinde kalması gerekir.
  • Üniversite okuyan öğrencinin yukarda yer almayan bir şehirde olması durumunda ilköğrenimini, ortaöğrenimini ya da lisesini Hatay’da bir okulda bitirmesi gerekir.
  • Öğrencinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması istenmektedir.
  • Lisede okuyan adayların burs başvurusu yapabilmesi için ise yalnızca tek 1 şart bulunur. O da diğer okullarını Hatay’da bitirmiş olması istenmektedir.

Yukarıda belirtilmiş olan burs şartlarını karşılayan kişiler başvurularını ilgili vakfın iletişim kanalları üzerinden sağlayabilirler.

Ali İsmail Korkmaz Vakfı İletişim Bilgileri Nelerdir?

Ali İsmail Korkmaz Vakfı&#;na ait iletişim bilgileri arasında Facebook, Twitter ve Instagram adresleri yer almaktadır ve bunlar şunlar olmaktadır:

• Telefon Numarası: 0 ()
  • Mail: [email&#;protected]
  • Instagram: funduszeue.info
  • Twitter: duslerindeo
  • Facebook: duslerindeorgurdunya

Aktaş Eğitim Vakfı Burs Başvuru Şartları Nelerdir?

Aktaş Eğitim Vakfı bursuna başvuru şartları aşağıda yer almaktadır. Bu şartların eksiksiz olarak karşılanması vakıf tarafından zorunlu istenmektedir. Şartlara belirtildiği gibi uymayan adayların burs başvuruları geçersiz sayılmaktadır. Şartlar ise şu şekilde olmaktadır:

• Başvuru adaylarının aile durumlarının öksüz, yetim, anne baba ayrı olup olmaması istenmektedir,
  • Öğrencilerin teknik öğrenim kurumu düzeyinde bir eğitim alacak olması ya da en az dört yıllık bir bölümün kazanılmış olması istenmektedir,
  • Öğrencilerin lisans için başvurdukları burs sırasında 26 yaşından daha küçük olması,
  • Öğrencilerin mal varlığına ya da gelir durumuna göre belirli bir maddi desteğe ihtiyaç duyması istenmektedir,
  • Öğrencilerin kazandıkları okula giriş puanlarının, son yıl aldıkları ders notlarının ve okuldan alınacak güncel öğrenci belgelerinin ibraz edilmesi istenmektedir,
  • Erkek öğrenciler için askerlik ile bir ilişiğinin olmaması istenmektedir,
  • Okul ile ilgili dönem sonu puanlarının üzerinden en az 75, 4 üzerinden en az 3 olması istenmektedir,
  • Burs için başvuru yapacak öğrencilerin herhangi bir yerden maddi bir destek almıyor olması istenmektedir,
  • Öğrencilerin herhangi bir kurumda daimî eleman olarak çalışmıyor olması,
  • Öğrencilerin adli sicil kayıtlarının temiz olması istenmektedir,

Öğrencilerin uyruk bilgisi (Uyruğu T.C vatandaşı olan öğrenciler asi olarak başvurabilir. Öğrenciler eğer yönetim kurulu uygun görür ise KKTC üzerinden de başvuru yapabilir.).

ATEG Vakfı Burs Başvuru Şartları Nelerdir?

ATEG Vakfı bursuna başvurmak için istenen şartlar aşağıda detaylı olarak yer almaktadır. Bu şartları karşılayan her aday vakfın burs başvurusundan faydalanabilmektedir. Bu şartlar şu şekilde olmaktadır:

• ÖSYM üzerinden alınan sınav sonuçlarını, kazanılan okula giriş puanlarını ve son ders yılında aldığı notları elde ederek vakfa iletmek.
  • C vatandaşlığına sahip olması istenmektedir.,
  • Herhangi bir kurum, vakıf ya da firmadan burs almıyor olması istenmektedir,
  • 24 yaşından daha küçük olması istenmektedir,
  • Teknik öğrenim kurumuna ya da lisans düzeyinde bir üniversiteye örgün öğretim olarak kayıt yaptırmış olması istenmektedir,
  • Herhangi bir kurum, kuruluş ya da firmada sigortalı ve tam zamanlı olarak çalışmıyor olması istenmektedir,
  • Mal varlığına ya da aile gelir durumuna bağlı olarak bir maddi desteğe ihtiyaç duymak,
  • Okunan üniversitenin not sistemine bağlı olarak 4 üzerinden en az 3, üzerinden en az 75 puana sahip olması istenmektedir,

LCW Burs Başvurusu Şartları Nelerdir?

LCW burs alma şartları, şöyle sıralanmıştır:

• Maddi desteğe ihtiyacı olması istenmektedir.
  • Devlet üniversitesinde okuması istenmektedir.
  • Anne veya babanın vefat etmiş olması istenmektedir.

LC Waikiki şirketi, genel olarak bünyesinden burs almak isteyen adayalar için bu şartları sunar. Firma, ailesi ile veya farklı bir şehirde okuyan öğrenciler için mutlaka maddi desteğe ihtiyaç duyma şartını koymuştur. Aylık maddi geliri kendilerini geçindirebilecek olan adaylara bu burs verilmemektedir.

Cerenler/Erenler Vakfı Burs Başvurusu Şartları Nelerdir?

Cerenler/Erenler Vakfı burs şartları, şu şekilde sıralanmıştır:

• Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması istenmektedir.
  • Başka bir kamu kurumundan veya özel kurumdan burs almamak (aylık toplamda TL tutarında burs alınması ve KYK tarafından verilen burs ya da kredilerin alınmasının Cerenler vakfı burs başvurusu yapabilmek için herhangi bir sakıncası bulunmaz.)
  • Hazırlık sınıfından 1. sınıfa geçen öğrenciler için hazırlık sınıfının başarılı şekilde geçilmesi istenmektedir.
  • Yurt içinde öğrenim görüyor olması istenmektedir.
  • Ara sınıflar için: Genel not ortalaması 4,00 üzerinden en az 2,50 olması veya not değerlendirmeleri üzerinden yapılan üniversitelerde en az 65 olması istenmektedir.
  • Vakfın istediği burs başvurusu için gerekli belgeleri eksiksiz olarak iletilmesi istenmektedir.

Uzat Elini Derneği Burs Başvuru Şartları Nelerdir?

Uzat Elini Derneği&#;nin bursuna başvurmak için istenen şartlar sağlanarak belirtilen zaman aralığında başvuruda bulunulması istenmektedir. Uzat Elini Kültür Eğitim, Dayanışma, Yardımlaşma Derneği maddi desteğe ihtiyaç duyan üniversite öğrencilerine yardım etmektedir. Karşılıksız olarak verilen burslarda öğrencilerden maddi ya da hizmet yönlü bir karşılık beklenmez. Burs başvuru ilanı genel olarak derneğin kendi sitesi üzerinden ağustos ayı içerisinde yayınlanır. Burs için başvuruda bulunabilecek öğrencilerde istenen şartlar şu şekilde belirtilmektedir:

• İkinci öğretim ya da açık öğretim öğrencisi olmaması istenmektedir,
  • C vatandaşlığına sahip olması istenmektedir,
  • Adli bir suç ya da herhangi bir disiplin suçu işlememiş olması istenmektedir,
  • Başka bir kurumdan karşılıksız şekilde belirli bir miktarda burs almıyor olması istenmektedir,
  • Eğitim ve öğretim süresi boyunca Atatürk ve cumhuriyet ilkelerine bağlı bir birey olarak hareket etmek, milli duyguları benimsemek vb. özellikler istenmektedir.
  • Herhangi bir üniversitenin iki yıllık bölümünde ya da meslek yüksekokulunda okuyor olmaması istenmektedir,
  • İstenilen belgeleri eksiksiz olarak tamamlayabilecek kapasitede olması istenmektedir,
  • Ankara ilinde yer alan herhangi bir devlet üniversitesinde okuyor olması istenmektedir,
  • Maddi bakımdan dışa bağımlı olması istenmektedir,
  • Üniversitenin genel not ortalaması yönünden başarılı bir öğrenci olması istenmektedir,
  • Daha önceki yıllarda herhangi bir kurumdan ya da üniversiteden mezun olmaması istenmektedir,
  • Özel bir üniversitede burslu olarak bile okuyor olmaması istenmektedir.

Vehbi Koç Vakfı Burs Miktarı ve Şartı Nedir?

Vehbi Koç Vakfı&#;nın burs miktarı en son () verilere göre TL olmaktadır. Bu burs her sene güncellenmektedir. Bursa başvuru sağlayacak adaylar genel şartlar olduğu gibi farklı kurumdan veya vakıfdan burs almaması, maddi açıdan zorluk yaşayan kişiler olması istenmektedir.

TÜGVA Burs Başvuru Şartları ve İletişim Bilgileri Nelerdir?

TÜGVA burs başvuru koşulları aşağıda yer almaktadır. Devlet ve vakıf üniversiteleri doğru bursiyer adaylarını bulabilmek için bazı şartlar sunmaktadır. Öğrencilerin burs başvuru formunu doldurmadan önce şartları incelemesi ve eksiksiz şekilde aynı belirtildiği gibi şartlara uygun olup olmadıklarını değerlendirmesi gerekir ve bu şartlar şu şekilde olmaktadır:

• Adli sicil kaydının temiz olması istenmektedir.
  • Bursa başvuru yapmak isteyen öğrencilerin vakıf ya da devlet üniversitesinde okuyor olması istenmektedir. Vakıf üniversitesinde okuyan öğrencilerin % burslu olması istenmektedir.
  • Ara sınıfta okuyan öğrenciler için bir üst sınıfa geçiş hakkına sahip olması istenmektedir.
  • Öğrenci T.C vatandaşlığına sahip olması, üniversitede not puan ortalaması ( puan üzerinden en az 75 puan) yüksek olması istenmektedir.
  • Ara sınıf öğrencilerinin burs almaya devam edebilmesi için başarısız olan derslerinin 3 üzerinde olmaması önemlidir.
  • Başka bir özel ya da devlet kurumundan burs almaması istenmektedir.
  • Hazırlık sınıfından birinci sınıfa geçen öğrenciler başarılı olarak geçmiş olması istenmektedir. Aksi bir durumda öğrenciler TÜGVA burs başvurusunda bulunamayacaktır.
  • Özel ya da resmi kurumda çalışan öğrenciler burs alamaz.
  • Burs başvurusuna T.C vatandaşı olan öğrencilerin dışında KKTC uyruklu öğrenciler de başvuru yapabilir. Bu durumun gerçekleşebilmesi için vakıf tarafından görevlendirilen yönetim kurulunun kararı gerekir.

Yukarıdaki başvuru koşullarını eksiksiz şekilde karşılayan adaylar aşağıda ki iletişim kanalları üzerinden başvurularını sağlayabilirler.

TÜGVA Vakfı iletişim bilgileri aşağıda yer almaktadır:

• Telefon numarası:
  • Adres: Defterdar Mh. Eyüp / İSTANBUL
  • Email:[email&#;protected]
  • Fax numarası:

Şahinbey Belediyesi Burs Başvurusu Şartları ve İletişim Bilgileri Nelerdir?

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, eğitim-öğretim gören bütün öğrencilere yardım desteklerini sunmaktadır. Son verilere göre üniversite öğrencilerine TL öğrenim yardımı vermektedir. Yardım için başka kurum veya vakıfdan burs almayıp ve devlet , vakıf (% burslu) okuyan öğrenciler aşağıda ki iletişim kanalları üzerinden başvuru sağlayacak aday başvurusunu sağlayabilir.

Şahinbey Belediyesi İletişim Bilgileri:

Malatya Eğitim Vakfı Burs Başvurusu Şartları Neler Olmaktadır?

Malatya Eğitim Vakfının burs başvurusu şartları burs almak için yerine getirilmelidir. Burs adayı olan öğrencilerde bazı koşullar istenmektedir.

• Öğrencinin Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı,
  • Başarı düzeyi uygun ve burs almak için belirlenen gelir düzeyinde olması istenir,
  • Bunun yanı sıra öğrencinin herhangi bir sebepten hüküm giymemiş olması ve yüz kızartıcı bir suçla disiplin cezası almamış olması,
  • KYK hariç herhangi bir kurumdan burs almaması istenmektedir.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Burs Başvurusu Şartları ve İletişim Bilgileri Nelerdir?

Mersin Büyükşehir Belediyesi&#;nin burs başvurusu şartları genel şartlar olduğu gibi devlet okulunda öğrenim görmesi, adli sicil kaydı temiz olması, herhangi farklı kurum veya vakıfdan burs almaması, herhangi bir maddi sıkıntı çekmiyor olmaması istenmektedir.

Burs başvurusunda bulunacak kişiler aşağıdaki iletişim kanalları üzerinden başvurularını sağlayabilirler.

• Telefon Numarası: 0 17 70 – 12 71 – 17 72
  • Adres: Mersin Büyükşehir Kültür Sanat Bilim Sanayi Ticaret

Portakal Mahallesi Sokak No:2A Toroslar Mersin

• E posta Adres: [email&#;protected]
  • Fax Numarası: 0 17 74
  • İnternet Sitesi: funduszeue.info

Bu yazımızda karşılıksız burs veren kurumlar, vakıflar ve ilgili birçok belediye belirtilmiştir. Maddi zorluk çeken, öğrenim zorluğu yaşayan kişiler ilgili birçok vakıf, kurum veya belediye burslarına başvurularını sağlayabilirler. Bu burslar belirtilen koşulları sağladığınız sürece karşılıksız burs olmaktadır.

funduszeue.info içeriklerini herhangi bir mecrada izinsiz kullanmak telif ihlalidir. Aktif link vererek sitemizi kaynak olarak gösterip içeriklerimizden alıntı yapabilirsiniz.

AMAÇ

MADDE - 1

Bu Yönerge, Orta Doğu Teknik Üniversitesi kaynakları ile gerçek veya tüzel kişilerin yapacakları bağışlar kullanılarak, maddi desteğe gereksinimi olan ve istenen başarı düzeyini sürdüren ODTÜ öğrencilerine burs ve yardım verilmesi ile ilgili esas ve usulleri düzenler.

KAPSAM

MADDE- 2

Bu Yönerge, ODTÜ kaynakları ile gerçek veya tüzel kişilerin yapacakları bağışlar kullanılarak sağlanan burs ve yardımlardan ODTÜ lisans ve önlisans öğrencilerinin öncelikli olarak yararlandırılmasını kapsar. ODTÜ kaynaklarından yapılacak yardımlar yurt ve yemek desteği; gerçek veya tüzel kişilerin yapacakları bağışlar ise maddi destek şeklindedir. Öğrenci katkı payının karşılanması burs ve yardım kapsamı içinde değildir.

BURS VE YARDIMLARDAN YARARLANMA

MADDE - 3

Burs ve yardım koşulları, öğrencilerde aranılacak nitelikler ve bu maddi destekten yararlanmaya hak kazanacak öğrencilerin seçilme yöntemi Burs ve Yardım Komitesi'nce belirlenir.

Destek olanaklarından yararlanmak isteyen öğrenciler, ilgili başvuru formunu doldurarak ilan edilen süreler içinde Burs ve Yardım Ofisine başvururlar. Burs ve yardımların öğrencilere dağıtımı Burs ve Yardım Komitesi tarafından yapılır.

Burs ve Yardım Komitesi, destek başvurusu sırasında ya da gerekli gördüğü durumlarda öğrencinin sağladığı bilgilerin doğruluğunu araştırır. Yapılan araştırma sonucunda verilen bilgilerin yanlış olduğu belirlenirse, verilmekte olan burs ve/veya yardımı kesebilir, geri ödemesini isteyebilir ve ilgili öğrenci hakkında disiplin soruşturması açılmasını önerebilir.

BURS VE YARDIMLARIN MİKTARI, ÖDENMESİ, DEVAMI, KESİLMESİ, TEKRAR BAĞLANMASI

MADDE - 4

a. Miktar ve Ödeme

Bursların adet ve miktarları, başlama tarihi, süresi ile ödeme zamanları maddi kaynağı sağlayan kişi ya da kurumların koşullarına uygun olarak belirlenir.

b. Burs ve Yardımların Süresi

Burs ve yardımlar kaynak durumuna ve öğrencinin başarısına bağlı olarak, normal eğitim süresini en çok iki yarı yıl aşabilir.

c. Burs ve Yardımların Kesilmesi

Aşağıda belirtilen durumlardaki öğrencilerin burs ve yardımları Burs ve Yardım Komitesi kararı ile kesilir:

1. Temel İngilizce Bölümü Hazırlık sınıfında devam hakkını kaybedenler;

2. Burs sağlayan kurum veya kişinin özel koşul koymaması durumunda:

•           Üniversiteden nakit, yurt ve yemek yardımı alan öğrencilerinden ilkbahar dönemi sonu itibariyle, ilk akademik yıl sonunda genel not ortalaması (CGPA)  0,5’in altında kalanlar,

•           İkinci akademik yıl ve sonrasında olan öğrenciler için ilkbahar dönemi sonu itibariyle genel not ortalaması (CGPA) ’ın altında kalanlar;

3. ODTÜ’den burs ve/veya yardım aldığı süre içerisinde, Burs ve Yardım Komitesinden onay almadan, başka bir kurumdan maddi destek almaya başlayanlar;

4. Burs ve yardım başvurusu sırasında yanlış beyanda bulunanlar;

5. Öğrenci Disiplin Yönetmeliği uyarınca ceza alanlar;

6.  Öğrenciliği sona erenler.

ç. Burs ve Yardımların Yeniden Bağlanması

1.   Burs ve yardımın başarısızlık nedeni ile kesilmiş olması durumunda (c. 1. ve 2.’de belirtilen durumlar, ya da özel koşullu durumlar) başarısızlık ortadan kalktığı zaman yeniden başvuru yapılabilir.

2.   Burs ve/veya yardımın disiplin nedeni ile kesilmiş olması durumunda (c. 3. ve 5.’de belirtilen durumlar, ya da özel koşullu durumlar) bursun kesilme nedeni ortadan kalktıktan bir yıl sonra yeniden başvuru yapılabilir.

ÇEŞİTLİ HÜKÜMLER

MADDE - 5

Bu yönergede bulunmayan hususlar ve özel durumlar hakkında karar vermeye Burs ve Yardım Komitesi yetkilidir.

YÜRÜRLÜK

MADDE-6

Bu yönerge Üniversite Senatosu'nca tarihinde kabul edilmiştir ve bu tarihten itibaren yürürlüğe girmiştir.

YÜRÜTME

MADDE-7

Bu yönerge hükümlerini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Rektörü yürütür.

Sıkça Sorulan Soruları inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.
Daha fazla bilgi edinmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Erenler Vakfı

Erenler Vakfı ne yapar?

Erenler İlim Ve Hizmet Vakfı yılında Allah’ın rızasını kazanmak için kurulmuştur. Kuruluş amacı doğrultusunda saygın eğitim kurumları ve medreseler açma şiarı gütmektedir. Buna binaen ehl-i sünnet ve’l cemaat inancında dünyayı sevmeyen hocalar yetiştirmek temel gayesidir.

Erenler Vakfı nereye bağlıdır?

yılı bizim için de yeniden doğduğumuz bir yıl oldu. Allah celle celaluhu’nun nazlı kulu Şeyh Mahmud Ustaosmanoğlu Efendi Hazretleriyle tanıştıktan sonra yaşadığımız hayatın içinde bulunduğumuz dünya zindanından ibaret olmadığını anladık. Bağlılığımız; Hilkatin Fatihası, Nübüvvetin Hatimesi, Kainatın Efendisi Hazreti Muhammed (S.A.V) ve O’nun tertemiz Ashabı ile Ehl-i Sünnet ve’l Cemaat düşüncesinin şanlı temsilcileri olan ulemanın ve sohbetleri ziya, nazarları deva, kelamları sadra şifa olan Altın Silsilenin idrak ve anlayışı doğrultusundadır.

Erenler Vakfını diğer eğitim kurumlarından ayıran özellikler nelerdir?

Erenler Vakfının gayesi; Cemiyetin hak ve imtiyazını, kendi hakkından üstün tutan, kul olarak yaratılmış olma bilincine sahip, dünyanın peşinden gitmeden dünyayı peşinden götüren, geçmişine hayran, geleceği tarafından örnek alınan, minnetle hizmet etmeyip, halka ve Hakk’a hizmeti minnet bilen, haksızlık ve zulmün karşısında dik dururken, hakikatin karşısında eğilmeyi en büyük şeref bilen, öğrenmenin amel için, amelin de Allah için olduğunun idrakinde, her şeyini kaybetse de inancını kaybetmeyen, mukaddesatına sahip, vefakar, mürüvvet sahibi, itibarlı, nezaketli, şahsiyetli, diğerkam, ali himmet, dünyevi sorumluluklarına herkesten çok sahip olduğu halde dünyayı sevmeyen, şahsi tekamülüyle beraber cemiyetin tekamülü için çalışan, fakirliğin insan olmaya mani olmadığına inanan, yalnızca kendi muhitinin ve zamanının hocası olmayıp, bütün zamanların ve mekanların üstadı olan, sahip olduğu imana aksiyon kazandıracak aklı inşa iddiasında ve gayretinde olan hocalar ve fertler yetiştirmektir. Ve bunun için lazım olan saygın eğitim kurumları ile medreseler açmaktır.

Eğitim

Talebe olmak için ne yapmalıyım?

Web sitemiz de sağ üstte bulunan TALEBE OL butonuna tıklayarak istenilen bilgileri girip bize gönderebilirsiniz. Bilgileriniz Ehil Hocalarımız tarafından incelenip en kısa süre içerisinde tarafınıza dönüş yapılacaktır.

Verilen eğitimlerden ücret talep ediliyor mu?

Erenler Vakfı olarak temel değerlerimiz doğrultusunda vermiş olduğumuz tüm eğitimleri ücretsiz yapmaktayız. Gönül verenlerimiz ve bağışçılarımız tarafından talebelerimizin ihtiyaçları ve eğitim giderleri karşılanmaktadır.

Eğitim süresi ne kadar?

Eğitim süreleri alınan eğitimin içeriğine göre 1 ila 4 yıla kadar sürebilmektedir. Daha fazla bilgi edinebilmek için lütfen sitemizin üst kısmında bulunan EĞİTİM sekmesinden inceleyiniz.  

Medrese & Dernek

Medreseler de neler yapılıyor?

Medreselerimiz de İslam ahlâkına uygun sahasında mûteber hocalar yetiştirilmektedir. Medreselerimizde verilen eğitimler hakkında detaylı bilgi almak için EĞİTİM sayfamızı ziyaret edebilir veya bizimle 10 44 numaralı telefonumuzdan irtibata geçebilirsiniz.

Dernekler de neler yapılıyor?

Derneklerimiz de Temel Dini Eğitimler, Sohbetler ve Emr-i Bi’l Maruf çalışmaları yürütülmektedir. Derneklerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için DERNEKLER sayfasını ziyaret edebilir veya bizimle 10 44 numaralı telefonumuzdan irtibata geçebilirsiniz. 

Bana yakın medreseniz veya derneğiniz var mı?

Size yakın Medrese ve Derneklerimizi öğrenmek için; sitemizin üst sekmesinde bulunan KURUMSAL butonun altında ki MEDRESELER ve DERNEKLER sekmelerine tıklayarak yakınınızda ki kurumlarımızı görebilirsiniz. Detaylı bilgi için 10 44 numaralı telefonumuzdan bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Bağış

Nasıl bağış yapabilirim?

Bağışlarınız web sitemiz de sağ üstte bulunan BAGIŞ butonuna tıklayarak, yapmak istediğiniz bağış türünü seçip nakit veya kredi kartı ile hızlıca yapabilirsiniz. Hesap numaralarımızı görmek için buraya tıklayabilirsiniz. Bağışla alakalı soru ve önerileriniz için lütfen bizimle irtibata geçiniz. 0 () 10 44

Bağışım kimlere ulaşıyor?

Erenler Vakfı bünyesinde ücretsiz olarak eğitim gören civarı ilim talebesine eğitim bursu, yemek ve konaklama olarak tüm bağışlarınızı değerlendiriyoruz.

Bağışlarımı nasıl takip ederim?

Bağışlarınızı; üye girişi yaparak hesabım sayfasından takip edebilirsiniz. Bağışlarınızla alakalı detaylı bilgi almak için 0 () 10 44 numaralı telefonumuzdan bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Başka sorularınız mı var?

Daha fazla bilgi edinmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bize Ulaşın

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası