goethe seviye tespit sınavı / Goethe Institut hangi şehirlerde?

Goethe Seviye Tespit Sınavı

goethe seviye tespit sınavı

Almanca eğitimlerimiz Avrupa Birliği Yabancı Dil Öğretim Sistemlerine (CEFR) uygun olarak yürütülmektedir.

Yetişkinlere yönelik Almanca Kursu eğitimlerimizde toplam 6 seviye bulunmaktadır. Bu eğitimlerimizin sonunda B1 seviyesi tamamlanmakta, Almanca bilgisini daha ileri seviyelere çıkarmak isteyen öğrencilerimize hızlandırılmış özel grup seçenekleri sunulmaktadır. Dersler ana dili Türkçe ve Almanca olan Türk öğretmenler ya da yabancı öğretmenler tarafından verilmektedir.

Almanca Kursu eğitimlerimizde “dört temel beceri” olarak adlandırılan OKUMAYAZMAKONUŞMA ve DİNLEME becerileri öğrencilerimize eşit düzeyde kazandırılır. Birçok eğitim kurumunun aksine, derslerimiz 40-45 değil 50 DAKİKA eğitimden oluşmaktadır.

Öğrenci adaylarımız, Ücretsiz Seviye Belirleme Sınavı sonrasında seviyelerine en uygun sınıflara yerleştirilirler. Seviye Belirleme Sınavlarımız yazılı ve sözlü iki aşamadan oluşmakta, sözlü sınavlar şubelerimizde ücretsiz olarak yapılmaktadır.

Eğitim süresince değerlendirme sınavlarıyla öğrencilerimizin performansları takip edilir ve Başarı Garantisi kapsamında kayıt altına alınır. Öğrencilerimizin muhtemel eksiklikleri ya da zayıf oldukları konular uzman öğretmenlerimiz tarafından derhal tespit edilmekte ve bu öğrencilerimize ek ders imkanı sunulmaktadır. Öğrencilerimiz, muadil sınıflara katılarak ya da gerekirse birebir özel telafi dersi şeklinde aldıkları ek dersler sayesinde geri kalma endişesi yaşamadan eğitimlerine devam etmektedirler. Sorumluluklarını yerine getirdiği halde başarılı olamayan öğrencilerimiz, öğretmenlerimizin onayıyla, aynı seviyeyi ücretsiz tekrar etme hakkına sahiptirler.

ALMANCA AİLE BİRLEŞİMİ KURSLARI

Alman Devleti, evlilik ya da benzeri nedenlerle Almanya’ya yerleşmek ya da uzun süreli ikamet vizesi almak isteyen kişilerin günlük temel iletişimini kurabilecek kadar (A1 seviyesinde) Almanca bilmesini ve bunu belgelendirmesini istemektedir. Bu belgeyi alabilmek için girilen A1 Sertifika Sınavı, halk arasında Aile Birleşimi Sınavı olarak da bilinmektedir.

Tamamen bu ihtiyaca yönelik olarak hazırlanan Almanca Aile Birleşimi sınıflarımızda eğitim alan öğrencilerimiz:
– Günlük temel iletişimini kurabilecek seviyede Almanca öğrenmekte,
– Sınav teknikleri ve deneme sınavı çalışmalarıyla A1 Sertifika Sınavında başarılı olmakta,
– Vize rehberlik desteğimizle vize işlemlerini kolaylıkla yapabilmekte,
– Almanya’daki hayatla ilgili aktardığımız bilgiler yardımıyla yurtdışına gittiklerinde kolayca uyum sağlamaktadırlar.

ALMANCA AİLE BİRLEŞİMİ SINAVI KAYIT İŞLEMLERİ

Almanya Aile Birleşimi sınıflarımız, sınav öncesinde eğitim bitecek şekilde Almanca A1 Sertifika Sınavı tarihleri dikkate alınarak başlatılmaktadır. Öğretmenlerimiz sınav ve vize işlemleriyle ilgili olarak öğrencilerimizi yönlendirmektedir. Bu işlemlerde yapılacak hataları sonradan düzeltmek zor olduğundan, öğretmenlerimizin bilgisi dışında hareket edilmemesi önemlidir.

Alman Konsolosluğu, Alman Kültür Merkezi’ndeki (Goethe Institut) sınavlarda alınmış A1 Sertifikasına öncelik vermektedir. Bu nedenle öğrencilerimizi Alman Kültür Merkezi’ndeki sınavlara yönlendirmekteyiz.

Alman Kültür Merkezi’nde uygulanan sınava kayıt işlemleri için öncelikle, (0850)288-4446 numaralı telefonu arayarak kayıt yapılması gerekmektedir. Telefonda yapılan bu kayıt işleminin ardından öğrencilere kayıt işleminin yapıldığına dair bir onay e-postası gelmektedir. Sınav ücreti ve bu ücretin hangi banka hesabına yatırılması gerektiğiyle ilgili bilgiler de bu e-postada bulunmaktadır. Telefonda yapılan kayıt işleminin ardından iki gün içinde sınav ücretinin yatırılması gerekmektedir. 2018 yılı için 350 TL olan sınav ücreti İstanbul’da Garanti Bankası şubelerine yatırılmaktadır. Sınava girerken banka dekontlarının yanınızda bulunması zorunludur. Sınava kayıt işlemleriyle ilgili detaylı bilgi ihtiyacınız olursa (0212)373-5808 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

SINAV SIRASINDA YANINIZDA BULUNMASI GEREKENLER

– Kimlik Belgesi (Nüfus Cüzdanı ya da Pasaport),
– Kimlik Belgesi fotokopisi,
– Sınav ücretinin yatırıldığını gösteren banka dekontu,
– Aynı renk yazan 2 adet tükenmez kalem (Kurşun kalem kabul edilmez)

SINAV SÜRESİ VE İÇERİĞİ

Almanca A1 Sınavı DİNLEME, OKUMA, YAZMA ve KONUŞMA bölümlerinden oluşmakta ve her bölüm eşit oranda değerlendirilmektedir. Sınavda başarılı olabilmek için 100’lük sistemde en az 60 puan alınması gerekmektedir.

Sınav iki oturumda yapılmaktadır. Birinci oturum saat 09:30 – 11:00 saatleri arasında yapılmakta ve sınavın DİNLEME, OKUMA ve YAZMA bölümleri tamamlanmaktadır. İkinci oturum 13:00 – 16:00 saatleri arasında yapılmakta ve sınavın KONUŞMA bölümü tamamlanmaktadır. Öğrencilerin küçük gruplar halinde katıldığı sözlü sınav, her grup için 25 dakika sürmektedir. Sınav sonuçları birkaç gün içinde kargo yoluyla size ulaştırılmaktadır.

ALMANYA AİLE BİRLEŞİMİ VİZE BAŞVURUSU

Vize başvurusu şahsen yapılmak zorundadır. Pasaport çıkarma işlemleri, soyadı değişeceği için nikâhtan sonra yapılmalıdır. Almanya’daki eş Alman vatandaşı değilse sosyal yardım almıyor ve en az 1.300 Euro brüt geliri olmalı, yaşanabilecek vasıflarda bir evde oturuyor olmalıdır. Evrak transferi için 20 Euro kargo masrafı ve Almanya’daki eş Alman vatandaşı değilse 60 Euro vize ücreti masrafı oluşmaktadır.

Almanya Vize Başvurusu için Gereken Evraklar

– Almanca doldurulmuş ve başvuru sahibi tarafından imzalanmış 2 adet başvuru formu (Konsolosluktan ya da konsolosluğun web sitesinden temin edilebilir),
– En az bir yıl geçerli pasaport (10 yıldan eski olmamalı ve en az 2 boş sayfası bulunmalı),
– Son 6 ay içinde çekilmiş 3 adet Biyometrik fotoğraf,
– Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ve 1 adet fotokopisi (Nüfus müdürlüğünden alınacaktır),
– Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneğinin noter onaylı tercümesi ve 1 adet fotokopisi,
– Uluslararası Evlenme Kayıt Örneği ve 1 adet fotokopisi (Nüfus müdürlüğünden alınacaktır),
– Almanya’da oturan eş Alman vatandaşı değilse oturma izninin fotokopisi, Alman vatandaşıysa pasaport ya da kimlik belgesinin fotokopisi,
– A1 seviyesinde Almanca bildiğini gösteren sınav sonuç belgesi ve 2 adet fotokopisi,
– Konsolosluk yetkililerinin gerekli göreceği diğer belgeler.

ÖNEMLİ HATIRLATMA: Vize görüşmesi sırasında Almanca basit sorular yöneltilmektedir. Yeterli bir A1 Sınav sonuç belgesi sunulmuş olsa bile, eğer görevli memur vize başvurusu yapan kişinin A1 seviyesinde temel Almanca bildiği hususunda tereddüte düşerse yeniden eğitim almasını isteyebilmektedir. Almanca kurslarımızla ile ilgili detaylı bilgi almak için 0212 621 70 62 numaralı telefon numarasından İstanbul Fatih şubemizle iletişime geçebilirsiniz.

Almanca Dil Eğitimi Dil Seviyeleri ve Sınavlar

Almanca dil kolu olarak Hint-Avrupa dillerinin Cermen dilleri koluna bağlıdır. Almanca dünyada fazlaca kullanılan dillerden biridir. Avrupa Birliği'nin resmi dillerinden biri olmakla birlikte birlik içerisinde en çok konuşulan dildir. Almanca Almanya dışında, Avusturya, Lihtenştayn, Lüksemburg ve İsviçre'nin büyük bölümünde, İtalya'nın Güney Tirol bölümünde, Belçikanın doğu kantonlarında, Polonyanın ve Romanyanın bir kısmında ve Fransa'nın Alsas-Loren bölgesinde konuşulmaktadır.

Almancanın konuşulduğu coğrafi dağılıma bakacak olursak çoktan aza doğru, aşağıdaki gibi bir dağılım olacaktır:

• Almanya
  • Avusturya
  • Lihtenştayn
  • Lüksemburg
  • İsviçre
  • İtalya'da Güney Tirol
  • Belçika Doğu Kantonlar
  • Polonya
  • Romanya
  • Fransa Alsas Loren

Dünyada yaklaşık 120 milyon insan tarafından konuşulan Almanca, yukarıdaki ülkelere ek olarak, Güney Afrikanın bazı bölgelerinde (eski sömürgeleri), Rusya, Macaristan ve Rusyanın bazı yerlerinde de konuşulmaktadır. Almanca'ya Amerika kıtası açısından bakacak olursak, ABD, Arjantin ve Brezilya'da da konuşulan bir dildir.

Almanca'nın yaygın bir dil olarak kullanılması adına DAAD ( Alman Akademik Değişim Servisi) ve Goethe Enstitüsü kurulmuştur. 2015 yılında yayınlanan bir araştırmaya göre dünya çapında 15 milyon kişinin Almanca'yı öğrenmekte olduğu görülmüştür.

Tarih boyunca Alman bilim adamlarının bilimin gelişmesine oldukça fazla katkısı olmuştur. Bilimsel dil olarak İngilizceden sonra en çok kullanılan dildir Almanca. Dünyada yayınlanan kitapların neredeyse beşte biri Almancadır.

Almanya'nın yaşlanmakta olan bir nüfusu olduğu göz önüne alınırsa, Almanya'nın genç iş gücüne olan ihtiyacından dolayı Almanca öğrenenlerin sayısı her sene artmaktadır. Avrupa Birliği içerisinde en büyük ekonomiye sahip olan Almanya, ticari hacim olarak dünyada en büyük dördüncü ekonomik güçtür. Almanya başka ülkelerden gelen kişilerin mesleklerine göre öncelikler tanımıştır. Almanya teknik bölüm mezunları ( mühendislik, mimarlık vs.), doktorlar, hemşireler, hasta bakıcılar vb. meslek gruplarından olan kişilere ihtiyaçları doğrultusunda öncelikli hak vermektedir. Buna ek olarak, doktorlar dil yeterlilik sınavlarını başarı ile geçerse Alman vatandaşı olurlar ve süresiz oturma iznine sahip olurlar.

Almanca dili yeterliliği için için farklı sınavlar mevcuttur. Örneğin TestDaf (Test Deutsch als Fremdsprache ) sınavı, Almanca'yı Almanya dışında bir ülkede öğrenmiş kişilerin yeterliliklerini ölçmek için yapılmaktadır. DSH sınavı ise, Almanya'da yüksek öğrenim görmek isteyenlerin girmesi gereken bir sınavdır. Sınavlar hakkında ayrıntılı bilgi almak isterseniz, sınavlar sekmesinde daha açıklayıcı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Online Almanca derslerimize katılarak, dil yetinizi yeterli seviyeye getirdiğinizde eğitim veya iş ile ilgili sınavlara katılarak (DSH, TestDaf, Aile Birleşimi, FSP, Telc, Fit In Deutsch), vize veya oturum talebinde bulunabilirsiniz.

Geothe İstanbul seviye tespit sınavı

Mesajgönderen Ausländer1 » Pzr Şub 26, 2017 10:31 pm

Merhaba arkadaşlar 15.01. da Goethe Beyoğlu şubesinde seviye tespit sınavına katıldım.Amacım A2 kursuna başlayabilmekti.Sınav için hepimize birer kitapçık dağıttılar.Sınavı yapan hoca daha sınavın başında " soruları pek anlamıyorsanız yarın direk A1.1 e kayda gelin,uğraşmayın dedi".Her ne kadar bu cümleden işkillensem de adam haklı, bilmeyen boşuna uğraşmasın diye demiştir diye aklımdan geçirdim.Ben bu sınava Goethe'nin sitesindeki A1 sertifika sınavlarıyla çalıştım ve o sınavı rahatlıkla geçiyordum.Ancak bu sınavdaki sorularda baktıkça 70 soruda A1.1 ve A1.2 yi ölçen bir iki soru hariç hiçbir soru göremedim.Ne sınavın formatının ne de içindeki soruların A1 sertifika sınavıyla alakası yoktu.Sonradan hoca "bu sınav çok önemli değil, az yapsanız da yukarıda konuşma bölümünde daha iyi kura gidebilirsiniz "dedi.Ben de en azından orada kendimi gösterebilirim A2 den başlatırlar diye düşündüm.Yukarıda bana gösterilen sınıfa çıktım, yaklaşık 20 dakika boyunca hiçbir öğretmen gelmedi.En sonunda yan sınıftaki hocaya söyleyince o da bir sağa bir sola gitti,kimseyi bulamayınca o zaman konuşmayı ben yapayım dedi.Kendimi tanıtmamı istedi,boş vakitlerinde neler yaparsın,mesleğin ne gibi sorular sordu.Ben de bir kaç basit hata hariç cevapladım.Arada bir sorduklarıyla ilgili ufak ayrıntılar da sordu,onları da cevapladım.Sonra biz seni en iyisi A1.1 den başlatalım dedi.Ben de başka bir kurumdan zaten A1 sertifikam olduğunu en azından A1.2 den başlamam gerektiğini söyledim o da "yok yok hem temelden iyi olur" deyip gülümsedi.O anda burada bir filmler döndüğünü anladım.Çıktığımda da benden sonra gelen çocukla konuştuk.Çocuk 0 dan gelip B2 sonuna kadar Goethe ye gitmiş.B2 sertifika sınavını geçemeyince tekrar seviye tespite girmiş sınavda da B1 çıkmış.Ayrıca Türk hocalar hariç Alman hocalardan çok şikayetçiydi.Çok anlayışsız davranıyorlar dedi.Büyük ihtimal ona da sen en iyisi B1 den tekrar başla diyecekler.Demek istedeğim anladığım kadarıyla bu kurum da bir eğitim kurumu gibi değil de ticarethane gibi çalışıyor.Amaç öğrenciyi düşük seviyeden başlatıp daha fazla kura katılmasını sağlamak.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası