amerikan park modülü yasak mı / Amerikan stop nedir?

Amerikan Park Modülü Yasak Mı

amerikan park modülü yasak mı

"Amerikan Park Lambası" olayı..

Kysr
İsim
Ahmet
Araç
TSI MidlinePlus Man & TSI Comfortline Man
amerika kıtasında satılan amerikan parklı Golf ‘lerin turuncu ışığı farın sinyal lambası bölgesinde değildir., yani farın tasarımı/mühendisliği farklıdır.,
Örnek olarak eklemek istedim.
imagesjpegimagesjpegimagesjpeg
Bu farı TR ye getirtip aracına takıp muayeneye giren olmuş mudur acaba

Konu: VagCom - TüvTürk

• , #1

• Mesaj Beğeni/Teşekkür Bildirimleri

• , #2

• , #3

@funduszeue.info kardeşim oradaki adamın ruh haline göre değişebiliyor, ben mesela çakarlı sinyalden geçemedim, o sırada amerikan parka takıldılar mı bilmiyorum, hatta teknisyen ilk muayene raporunu verirken, "çok hoş olmuş ama maalesef ağır kusur" dedi, bende "baştan söylesen düzeltip girerdim" dedim, "hemen yapabilirsen yarım saat içerisinde tekrar girersin" dedi, "10 dakika" dedim, bilgisayar yanımdaydı, hemen hepsini düzeltip tekrar girdim ve geçtim, başka bir arkadaşın amerikan parkına bir şey dememişlerdi, ama sinyalleri normaldi, kablo varsa ve yapabiliyorsan riske girmeye değmez

Hidden Content

leon tsi style full led sunrooflu
    deniycez bakalım (denedik gördük, hoşumuza gitti.)

• , #4

Alıntım_osludemiş ki: Mesajı göster

@funduszeue.info kardeşim oradaki adamın ruh haline göre değişebiliyor, ben mesela çakarlı sinyalden geçemedim, o sırada amerikan parka takıldılar mı bilmiyorum, hatta teknisyen ilk muayene raporunu verirken, "çok hoş olmuş ama maalesef ağır kusur" dedi, bende "baştan söylesen düzeltip girerdim" dedim, "hemen yapabilirsen yarım saat içerisinde tekrar girersin" dedi, "10 dakika" dedim, bilgisayar yanımdaydı, hemen hepsini düzeltip tekrar girdim ve geçtim, başka bir arkadaşın amerikan parkına bir şey dememişlerdi, ama sinyalleri normaldi, kablo varsa ve yapabiliyorsan riske girmeye değmez

Konuştuk abi biliyosun sorun yok bizde ama aklıma takıldı. Ellerinde listemi var? Bu araçta bu kombinasyon yasak diye?

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• , #5

• , #6

• , #7

• , #8

• , #9

• , #10

• , #11

• , #12

• , #13

• , #14

• , #15

• , #16

• , #17

• , #18

• Hızlı İçerik Rehberi

Amerikan Park Araç Muayeneden Geçer mi ?

Amerikan park son dönemlerde çok fazla araçlara uygulanmaya başladı. Özellikle gençler arasında çok popüler. Fakat araç muayenesi konusunda çok fazla sorunlar yaşanmakta. amerikan park taktıran bir çok kişi muayenede geçer diye düşünüyor fakat yanılma ihtimalleri var. Çok fazla google üzerinde bu konuda soru bulunmakta. Çoğu bilgiler ise maalesef tamamen yanlış. Amerikan Park araç muayeneden geçer mi? Amerikan Park hafif kusurlu mu ağır kusurlu mu muayeneden geçer? Amerikan Park araç muayeneden kalır mı?  Sizler için Tüvtürk Personeli Erhan beyden tüm detayları Öğrendik.

ayarli-amerikan-park-muayeneden-gecermi

Amerikan Park Araç Muayeneden Ağır mı Hafif Kusur mu Geçer mi ?

Son dönemde Amerikan park çok fazla tercih edilmektedir. amerikan parklar yapıldığında trafiği tehlikeye sokmadığı sürece herhangi bir zararı yoktur. Fakat devamlı yanan sinyaller ve parklar yolculuğu tehlikeye atabilmektedir. Amerikan park takılı araçlarda muayene esnasında sinyal verildiğinde diğer sinyal lambaları da yanıyorsa araç muayenesinden ağır kusurlu sayılır ve muayeneden geçemezsiniz. Fakat sinyal sistemi doğru bağlanmış ve sinyal verirken diğer sinyal lambaları sönüyorsa araç muayeneden sorunsuz olarak geçer. Fakat sıkıntı yaşamamak için kesinlikle araç muayenesine giderken amerikan parkları iptal etmeniz sizi uğraştan kurtaracaktır.

amerikan-park-arac-muayeneden-gecermi

Amerikan Park Nedir? Nasıl Çalışır?

Son dönemde en çok tercih edilen modifiyelerden biri amerikan parklarıdır. Aracın sinyal lambaları sürekli yanar özellikleri geceleri son derece hoş bir görüntü sağlamaktadır. Bu işlem özel bir elektrik devresi ve bunula birlikte çalışan bir yazılım ile yapılıyor. Amerikan parklar görünüş olarak aracınıza bir güzellik katmakta fakat işin ehli biri tarafından yapılmazsa aracınızın tesisatına zarar verebilir hatta yakabilir. Bu nedenle profesyonel bir oto elektrikçisi tarafından yapılmasını tavsiye ederiz. Ortalama TL civarında olan bir devre ile amerikan park sistemini aracınıza kurabilirsiniz. Tofaştan tutun Mercedes marka araçlara hepsine rahatlıkla uygulanabilir.  Trafikte sorun yaşamamak için anahtar ile açılıp kapanabilen sistemleri yaptırmanız hem trafik güvenliği için hemde ceza yememeniz için son derece önemlidir.

Bazı devreler ise otomatik olarak sinyal verildiğinde diğer sinyal lambalarını kapatmakta ve sadece sinyalleri yakmaktadır. Bu şekilde son derece güvenli ve istediğiniz gibi bir amerikan park sistemine sahip olabilir ceza yemeden ve araç muayeneden geçerken sorun yaşamadan kullanabilirsiniz.

amerikan-park-muayeneden-kalirmi

Amerikan Parkın Cezası Var mı?

Amerikan park uygulamasının trafikte cezası vardır. Özellikle sinyal verdiğinizde diğer sinyaller sönmüyor ise aracınıza ceza uygulanır. Amerikan park sisteminizi araç sinyal verdiğinde diğer sinyalleri kapatacak şekilde yaptırırsanız ceza işlemine tabii olmazsınız. Yada anahtar sistemi ile amerikan park sistemini devre dışı bırakabilirsiniz. Bu şekilde de ceza işlemi yapılmaz. Tabi ki günümüzde sadece gece yolculuklarında amerikan park sistemleri polisler tarafından dikkate alınmakta. Bu nedenle özellikle polis çevirmelerinin çok olduğu yerlerde amerikan parkları iptal etmekte fayda vardır.

Amerikan Park Muayeneden geçer mi

• Çavuş
      41 Mesaj
      Konu Sahibi
      Arkadaşlar amerikan parklar muayeneden ge&#;iyor mu? Normal sinyal ışığı olarak yanmıyor golf 7 de daha d&#;ş&#;k watt kullanıp daha s&#;n&#;k yanıyor, yani sinyal gibi değil.. Bu şekilde muayeneden ge&#;en olmuş daha &#;nce tecr&#;be eden oldu mu?

bir sorum da şu: muayeneden kaldık diyelim. daha sonra kusuru d&#;zeltip yeniden muayeneye gittik, bu durumda 2. kez muayene &#;creti &#;deyecek miyiz? Teşekk&#;rler..

• Ge&#;funduszeue.info değfunduszeue.info Xenon+Amerikan park ile gitmiştim Xenondan bıraktılar amerikan parka bişey funduszeue.info Xenonları s&#;kt&#;r&#;p halojen taktım.

&#;demiyorsun
    • Çavuş
      41 Mesaj
      Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Amphioxus

Ge&#;funduszeue.info değfunduszeue.info Xenon+Amerikan park ile gitmiştim Xenondan bıraktılar amerikan parka bişey funduszeue.info Xenonları s&#;kt&#;r&#;p halojen taktım.

&#;demiyorsun

&#;demiyorsak 1 kez şansımızı deneyebilriiz. Xenon yok ben de orjinal halojenler var. Umarm sıkıntı olmaz teşekk&#;rler.

funduszeue.info sorum da g&#;nd&#;z farına bakılıyor mu artık muayenelerde?
    • Ge&#;emeyebilirsiniz.

Kusur d&#;zetildikten sonraki muayenede &#;cret &#;denmiyor ya da &#;ok az bir kısmı &#;deniyor bundan emin olamadım.
    • Yüzbaşı
      o yuzden diyorumki ayarlı amerikan park yaptirin ben yaptirdim istedigimde kapatiyorum istedigimde aciyorum sinyal verince sonuyorlar 1 saniye sonra yaniyorlar ısık siddetini dusuk yuksek yapabiliyorum en fazla 50 tl ye mal olur muayene cogu yerde sikinti cikariyor sansinizi deneyin yinede
    • quote:

Orijinalden alıntı: Pi

Hem gecer hem gecmez. Ihtimal var tabi. Kimini gecirmisler. Bizzat sordum gecmez dedi adamlar.. Ya da gir muayeneye kalirsan duzeltip ge&#;ersin olmazsa
      bir daha girdiğiniz de &#;cret &#;demiyorsunuz.
    • Yarbay

Orijinalden alıntı: canozpinar

Orijinal olanlar ge&#;iyor.
      1 kere kalma hakkın var, 3. gidişinde yine para &#;dersin
    • Yüzbaşı

Orijinalden alıntı: Tony Montaana

3 yıldır ge&#;iyoruz muayneden sıkıntı yok..

Alıntıları Göster
      ekimde muayeneye girdim. gunduz farlarinin ampulleri patlamis. agir kusurdan kaldim. yaptirip gittim ve gectim. eger muayeneden kalirsan 1 ay icinde tekrar gidersen muayene ucretsiz. zaten sadece neyden kaldiysan ona bakiyorlar. tekrar gidiste yine randevu aliyorsun.
    • Çavuş
      41 Mesaj
      Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: RotörHead

ekimde muayeneye girdim. gunduz farlarinin ampulleri patlamis. agir kusurdan kaldim. yaptirip gittim ve gectim. eger muayeneden kalirsan 1 ay icinde tekrar gidersen muayene ucretsiz. zaten sadece neyden kaldiysan ona bakiyorlar. tekrar gidiste yine randevu aliyorsun.

Alıntıları Göster
      t&#;m cevaplar i&#;in teşekk&#;rler artık şansımızı deneyeceğizolmadı d&#;zelttirip gideriz
    • quote:

Orijinalden alıntı: Sédat

Ekim te Ankara İvedik muayene istasyonunda Amerikan parkları hafif kusur olarak ge&#;irdiler.
      Ge&#;mıyor arkadaşım kim diyor ge&#;iyor diye. Aralık ayında soktum civiği ge&#;irmediler sonra etrafta elektrik&#;i aradık işi g&#;c&#; bırakıp
    • Yarbay

Orijinalden alıntı: Hauntedd

Kangoomda vardi hicte sikinti olmadan gectim..
      sıkıntı olmaz.
    • quote:

Orijinalden alıntı: tunc52

Ge&#;mez, sadece &#;amurluk lambaları direk yanıyordu muayene tekrarı yaptım.
      Ge&#;mesin de zaten, sinyal bildirisi vermesi i&#;in oraya konulmuş bir ışığa s&#;s muamelesi yapılmasın
    • Çavuş
      41 Mesaj
      Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: goodorevil

Ge&#;mesin de zaten, sinyal bildirisi vermesi i&#;in oraya konulmuş bir ışığa s&#;s muamelesi yapılmasın

Alıntıları Göster
      sinyal lambasıyla aynı &#;zellikte değiller, range rover bmw gibi ara&#;ların orjinalinde de var bu ışıklaradı da uydurma değil, bildiğim t&#;m amerikan ara&#;larının farları bu şekilde yanar, sinyalden d&#;ş&#;k watt lı turuncu ışıklar
    • yeni mesaja gitYeni mesaj

Benzer içerikler

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası