pucca günlük 1 pdf / Pucca – Günlük 1 – Küçük Aptalın Büyük Dünyası – Pdf Kitap İndir | OKU

Pucca Günlük 1 Pdf

pucca günlük 1 pdf

i gibi bekledim gidenlerdenn . Ve o gn bugndr, ne zaman birinden ayrlsam, hep o ayn ark kafam n iinde alp durur

pt

al

y
k k a p ta ln b y k d n y as

k

ya

im e kaan brah im Tatlses le

Daha yeni boktan bir ak yznden depresyondan k m ken, im di iin yoksa sar baa hikyeyi. Tek istediim ey

cuk sahibi bir hatun olm ak. O fff tam birini buldum derken, herif kat gitti resm en ya. Bence en boktan ya yirm i be;

acsna are olan m addeleri sralayan C osm o dergilerinin ise,

alesef. Kursa gidin, yeni ortam lara girin falan diyorlar m ese

la, nasl olacak bunlar? Zaten sabah dokuz akam sekiz bir

iim var, sadece bir gn izinliyim . O izinli olduum gn de

kam bym m alaym , yoksa arap tadm kurslarnda

entelektel ama koltuk alt kll kadn seven adam m araya ym? Yeni bir dil reneyim desem, iten ktktan sonra, fndk kadar olan beynim e bir boku sokam an yani. H aaa za

gtm e kaan cretleri dnda hibir faydalar olm uyor m a

pt

baz eyler iin ok erken, baz eyler iinse ok ge. Ayrlk

al

uyum ak, deliler gibi; sonra hoop uyandm da, byle or o

P ucca

ya

sesleniyorum sana

ten kurslarn paras da m aan kadar olduundan, ok iste sem de olm az. A rkadalarn arkadalaryla tantrd o cuklarla taklaym desem , benim kaltak arkadalarm neleri

var neleri yok kendilerine sakladklar iin, anca er p be nimle tantrrlar. Yok sa olsunlar, alm ayaym ben de o n la

r. B ir de ben ancak ok yaknm daysa k oluyorum . Ayn snf, ayn iyeri, ayn apartm an. k olacaksam yaknm da olm al, u ana kadar da hep yle oldu zaten. B ir ekilde ayn m ekn paylam ak zorunda olduum uz kiilere hissettim en derin aklarm .

Hal byle olunca, en kolay zm , geceleri cenin pozis yonunda yatp, sabahlan gzya ierisinde uyandktan son ra, m ala balanm bir biim de ortalarda dolanm ak oluyor. te bugnlerde yaptm tek ey bu. yerinde zaten P ek-

gr hngr alyorum , m asasna bakp bakp alyorum. A s lnda sadece ona da alam yonm , arada ondan nceki iin de

ie giderken A y Yogi ve etesi izgi film ini grnce, Bunlarn gem isinde tuvalet yok, ay da olsa onlar da bir canl nedeeen hak ettikleri m uam eleyi grm yorlar? Bunlar

nereye sacaaakkkkk? diye ie gidene kadar aladm. l a m birinden holandm dem itim , o da gitti. Ve benim,

zm ire ilk geldiim anlarda yaadklanm tekrar etmeye g

cm bu kez yok. M aalesef ben byle biriyim, hayatmda hi yalnz kalm adm . Ve yalnz kalm a korkusu yznden de,

pt

alyorum. Alam a olayn o kadar abarttm ki, geen sabah

al

m ezin yokluu o kadar ok koyuyor ki, klozette oturup h n

k
k l a p t a l n b y k d n y a s 12?

ya

sevgilim olduu dnem lerde bana yaplan her boka eyvallah

len, adam lara m addi ynden ihtiyac olm ayan bir hatunum ,

T athses m odunda, m rm n kalan zam ann, btn hayatm a

O yzden bu sefer, en azndan bunun farknda olduum

sevgili bulm aya karar verdim. Bundan nceki ilikim b itti

dar bekledikten sonra ne oldu? Babay aldm! A z nce stm deitirirken, gsm n altna bir kalem koydum , sarkp sarkm adn kontrol iin (eer kalem yere

likten km dem ektir). Ohhh binlerce kr Rabbim e, hl M adonna gibiler; dik yrekli ve cesur. O kadar trsyorum ki

Bir gn olacak biliyorum, ama ben o gn m m knse asla

grm eyeyim . En byk korkularm arasnda balon iirmek, gzm e ine batm as ve yalanp irkin bir kadn olm ak var. Hem en durum analizi yapm ak iin aldm elim e telefonu

ve D n PuCC a, kim sana aslyor bu aralar? En azndan i

at, egonu tatm in et. Yoksa bu depresyonu yem ek yiyip, sa-

lann deitirerek geireceksin, dedim. Sonra da, Bu A n

yalanm aktan, irkinlem ekten, krklarm n olmasndan.

pt

al

dm ez ve iki etin arasnda kalrsa, senin m em e artk m em e-

inde, ivi iviyi skmez, yalan o iler dem itim . Eee o k a

yapm ay engeller m antyla, kendim e hem en iki dakikada

iin, hem en radarlar aaym dedim . Tecrbeler yeni hatalar

girm i olan erkekler iin at yakarak geiriyorum .

ama hayatm da biri m utlaka olmal. Y oksa direkt brahim

ya

m yorum . O ysa gayet gl, kendi ayaklan zerinde d urabi

dedim. O lm uyor, hayatm da bir erkek yoksa, ben adm ata

karada, bu A ntalyada, bu evlendi, bu ter kokuyordu, bu e s

yalnz yayor ve hem en eve gidip dzelim ayana gee cek, bunun kulaklarnda bir kere kir grdm Bu kim acaba? sm i gzelm i, diye diye bir kiiyi yedeklere aldm. Halen

kanala gelip giden, A m erikada bfe iletm i, imdi bizim de sponsor olduum uz futbolla ilgili bir eyin organizatrl

n yapan, uzun boylu, kum ral, yakkl bir ocuktu bu. Epeydir yalanp duruyordu peim de. Bir bakalm , tartalm ,

a ile ilgili olm asna ram en alkasz bir eyden mesaj at

bilecei bir mesaj yani. yle byle derken btn gece ocuk la m esajlatk durduk. Bu hafta iinde kesin bir bulum a g er

Bu arada, byle bir karar alm am n bir nedeni de, hl P ekm ez'in aram am olm asdr. Ararsa diyeceklerim i kda

karm ayacaksan, bu da olm ayacaksa, ne olur P ek rn e /'i geri yolla. B ir bok yedim , hayvanlk etlim ; ocua bitti dedim. Ya da bir iaret ak, ben gideyim stanbul'a. Ama ksa srede

yap! Zaten anlam yorum , lap diye zam an g e iriv eriv o m v . Yarn gzm atm da, evde kalm , irkin, yal bir fe\z

kurusu olarak uyanm aktan ok korkuyorum .

pt

bile yazdm , am a aram ad put! Allahm karm a erkek

al

ekletireceiz.

V'ilV a p t a l n b y k d n y a s

tm. ocuun okur okum az direkt keklik yem i yuttu d iye

lelim , bielim . Bir um utla belki olur dedim ve hoop o cu

ya

ki sevgilinin arkada, bu ok irkin, bunun paras yok, bu

B azen ivi iviyi sk m yor,

Futbol ile ilgili dandiri dunduri bir eyler iin sponsor o l duum uz bebeyle dn bulutuk. Aslnda y e m e i gidecektik,

rar verdik. lk bata ocuk ok houm a gitti. Bana hi, N e reye gidelim ? diye sorm ad. En nefret ettiim sorudur bu,

sylem edi, bindik arabaya, Seni ok beenecein bir yere gtryorum , dedi. Sadece araplarn olduu bir m ekna girdik. Buray biliyordum , am a hi girm em itim . Ne de olsa

tek bildiim araplar, 10 ile 20 YTL arasndakiler ve 20 ile 30 YTL arasndakiler. Geri kalan beni alkadar etm iyor. Bu, hangi arab ieceim i de kendi syledi. Kontrolc

erkek , baylnm , am a sadece ilikinin banda! Erkek d ed i in yle olacak. E rkek ite, ad stnde. araplar hakknda o kadar ok ey biliyor ki, srekli konuuyor, Bir erkein

pt

nk erkein kendine gveni olm adm gsterir. H ibir ey

al

am a ben ge knca, ertelem em ek iin bir eyler im eye k a

P ucca

ya

daha da duvara iliyor

benden ok ey bilm esi hep houm a gitmitir. Eer birinden holanm san, m utlaka yannda salak kz num aras yaparm; bahsettii her eyi ilk kez duym uum gibi, gzlerim i aarak dinlerim ve Ne kadar ok ey biliyorsun, diyerek, gtn tavan yaparm . G ecenin banda da aynen byle yaptm. A n

latt her eyi, gzlerim ak, aptal bir glm sem e ve h ay ranlkla dinledim.

L kin sonra bir ey oldu; burnuna dikkatlice baknca, o da ne? K lcal dam arlar . K pkrm z ince izgiler, gzm e bir

bir klcal dam ara dnt sanki. H erif buram buram para kokuyor, bu klcal dam arlar alnm az m ? B ir tam iri yok m u? diyorum . B aka yere odaklan, diyorum . Y ok olm uyor, g zm gidiyor yine, o buruna bakyor!!! ocuk fark etti, b u r

dum , da denm ez ki! O klcal dam arlar byd byd beni hapsetti. Az nce prensim olabilir dediim erkek, bir anda

da, A m erikann en byk lokantasnn sahibiydi zanneder. Em inim , dandik bir dner bfesi vard. im di gck oldum ya, bu kez balad bende bir aalama. Eer bir erkekten h o -

lanm am sam , onu aalarm, bilgilik taslarm . Allah bana yle bir yetenek vermi ki, bilm ediim konular hakknda sa atlerce konuabilirim . Y a bir defasnda kim ya ile ilg i li oturdum iki saat konutum . K im ya elem ent m elem ent falan

bildiim tek ey lisede rendiklerim oysa. O nda da dersi b i-

pt

salan tekine dnt. Bir insan srekli konuur m u? Duyan

al

nunu falan siliyor. A m a Klcal dam arlarndan rahatsz o l

k k a p t a l n b y k d n y a s

batm aya balad. O kadar irkin geliyorlar ki, ocuk kocam an

ya

B azen ivi iviyi sk m yor,

Futbol ile ilgili dandiri dunduri bir eyler iin sponsor o l duum uz bebeyle dn bulutuk. A slnda y em e i gidecektik,

rar verdik. lk bata ocuk ok houm a gitti. Bana hi, N e reye gidelim ? diye sorm ad. En nefret ettiim som dur bu,

sylem edi, bindik arabaya, Seni ok beenecein bir yere gtryorum , dedi. Sadece araplarn olduu bir m ekna girdik. Buray biliyordum , ama hi girm em itim . Ne de olsa

tek bildiim araplar, 10 ile 20 YTL arasndakiler ve 20 ile 30 YTL arasndakiler. Geri kalan beni alkadar etm iyor. Bu, hangi arab ieceim i de kendi syledi. Kontrolc

erk ek , baylrm , am a sadece ilikinin banda! Erkek dedi in yle olacak. E rkek ite, ad stnde. araplar hakknda o kadar ok ey biliyor ki, srekli konuuyor, Bir erkein

13

pt

nk erkein kendine gveni olm adn gsterir. Hibir ey

al

am a ben ge knca, ertelem em ek iin bir eyler im eye k a

P u cca

ya

daha da duvara iliyor

benden ok ey bilm esi hep houm a gitmitir. Eer birinden holanm sam , m utlaka yannda salak kz num aras yaparm; bahsettii her eyi ilk kez duym uum gibi, gzlerim i aarak dinlerim ve Ne kadar ok ey biliyorsun, diyerek, gtn tavan yaparm . G ecenin banda da aynen byle yaptm. A n

latt her eyi, gzlerim ak, aptal bir glm sem e ve h ay ranlkla dinledim.

Lkin sonra bir ey oldu; burnuna dikkatlice baknca, o da ne? K lcal dam arlar . K pkrm z ince izgiler, gzm e bir batm aya balad. O kadar irkin geliyorlar ki, ocuk kocam an bir klcal dam ara dnt sanki. H erif buram buram para kokuyor, bu klcal dam arlar alnm az m? Bir tam iri yok m u? diyorum. Baka yere odaklan, diyorum. Y ok olm uyor, g zm gidiyor yine, o buruna bakyor!!! ocuk fark etti, b u r

dum , da denm ez ki! O klcal dam arlar byd byd beni hapsetti. Az nce prensim olabilir dediim erkek, bir anda

da, A m erikann en byk lokantasnn sahibiydi zanneder. Em inim , dandik bir dner bfesi vard. im di gck oldum ya, bu kez balad bende bir aalama. Eer bir erkekten h o -

lanm ansam , onu aalarm , bilgilik taslarm . Allah bana

yle bir yetenek vermi ki, bilm ediim konular hakknda sa atlerce konuabilirim . Ya bir defasnda kim ya ile ilg i li oturdum iki saat konutum . K im ya elem ent m elem ent falan

bildiim tek ey lisede rendiklerim oysa. O nda da dersi b i

pt

salan tekine dnt. Bir insan srekli konuur m u? Duyan

al

k u u k a p t a l n b y k d n y a s

a l b u jr .

ya
87

yok, biliyorum ki m em elerim sarkt z^man kariyerim de

na sahiplerm i gibi, em besil kzlarn vp beni aalar

sin bizim kz suludur, derdi ve veli toplantlarnda gkn karm azd. Ama o anneler gelip, kendi ocuklarm aklam ak

nirden avularm kanattm bu yzden. Ve yle acm asz olurlard ki, sar gibi dourduklar salak ocuklarn benden korum ak iin her trl yaram a tuz basarlard. Suratm a baka

mas gerek, senin gibi deil o! Baban kar kz peinde d o la

bize olan oluyor! diye sylenirlerdi. O gnlerden kalan bir eyle, bakalarnn anneleri benim iin hep bir tehlike unsu ru oldu. Umuyorum P ek m ezin annesi de bu durumu sakince karlayp ayr eve kar

Ayy sanki yarn evlenecekm iiz gibi heyecanlandm . Ama hazr yeri gelm iken, kafam kurcalayan baz sorunlar da bir irdeleyeyim. M esela sanki hi osurm az gibi geliyor. Eski sevgilim denen hayvan olu hayvan, ceset yemi gibi gaz sa

lard ortala, A llah n ays! ten pazarlkl deildir umarm.

Her eyi kafasna takp bytenlerden de deildir inallah.

D ilerim koruyup kollaycdr, sarp sarm alaycdr. Ne bile yim, sonradan farkl bir insan olarak km az karm a umarm. Eer bunlar da tam am sa, hobereyy bekle beni kabark F ran sz gpryle yaplm gelinliim!

pt

al

nacana, biraz dayak atsn size! Bu ne ya millet douruyor

bym snz. K zm la konum a bir daha, onun ders a l

baka, Anneniz dourm u sizi sokaa atm, byle babo

iin beni daha da batrrlard. Ka kez disiplin kurulunda s i

ya

lard. Okulda bir olay olduu zaman, babam benim iin K e

Ho o daha ok oke olacak, gerek ben ile karlan

yapp, aptal aptal bakyorum . Sonra aklaynca durum u, y

zm kzartyorum (A llahn bana verdii, en iime yarayan zellikler: Bir, yzm istediim zam an kzartabilm e; iki, is

tediim an, istediim yerde hngr hngr alayabilm e). Oysa bir m ilyondan fazla bel alt fkra biliyorum ve erkekle ri bile utandran kfrleri nefes alm adan sralayabilirim .

bozulacak. PC oyun C D 'lerini kafasnda knnca, alayacak.

Giilben Ergen arklarnda aladm grnce, kusacak. F u t bolu sevm ediim i renince, aracak. Sellitlerim i g rn ce, kafasn duvardan duvara vuracak. Bunlar belli etm eden o nikh kydrtm ak iin oookk a lmam gerekecek puufff!

pt

al

tu i k a p t a l n b u v u k d -va.

Tek am acm n ocuk ve evlilik olduunu duyunca, kaacak.

grnce, trsacak. Sava film lerini sevm ediim i duyunca,

Baklava yapam adm renince, dum ur olacak. M akyajsz

ya

ca. Yannda biri ayp bir ey sylediinde, salak numaras

E rg e n lik d nem i

u stm n bilim adam lar her boka are buldu, ama regl henz yerinde duruyor! Inlanm ay buldunuz lan A llah

ruz. Bilim in kadnlardan nefret ettiini falan dnyorum .

ve ben her ay bu ikenceyi ekiyorum ! Keke iyerleri regl dnem lerinde izin verse bize. O kadar ar ekiyorum ki eli

yle geecek sanki ar. Ayn bir haftasn be kiloya dn

en m em elerim , ii su dolu gbeim , narkoz yem i gibi ien

suratm la geiriyorum. yle sinirli oluyorum ki, biri bana ne yapyorsun diye sorsa, Sana n eee bcaaaa diye tekme tokat giriebilirim. Pekm ez gibi bir ocua bile bas bas barabili yorum. Yllardr her ay ayn ikenceyi ekiyorum , hl da alam adm u arya! A yyv. ak lm a ilk kanam am geldi. E r-

mi iim e sokup yum urtalklarm skmak istiyorum. Ancak

pt

al

u an, regl sanclar ierisinde kvrm kvrm kvranyorum

szlar! Bize gelince, hl kanatl O rkidin devrim in yayo

ya

genlie yeni adm atm ak zereydim. Herkes det olm aktan

l bir ekilde anlatm yordu. Ergenlie giren kzlarn koltuk altlarnda kllar kar m . rrkkkk orda kl m olur bee, erkek gibi ayn. Sen ne diyosun? M incoda bile kyom u. nanm y oru m m m m m . Benim tane kt.

klr oraya.

A nnem kse koydu oraya, kse kadar olacakm . Ehehehe ben de salata taba koydum dn. (Bunu sy

Geri zekl m sn? ukufe Abla gibi biciklerin yere iner. Ergenlii sadece kl, ty ve bicik bym esi olarak b ili

sn, dem em iti. Bir gn, okuldan eve gelince, tuvalete bir girdim, anam nm kilodum batm t. A layarak ktm oradan. Aynaya bakyordum , bir daha alyordum . Klotumu indiri

yordum , gene alam aya balyordum . Evde de kimse yoktu. Bam dnd bir anda ve yere dtm. Bir trl ayaa kalkamyordum, T avana bakarak kendim e gelm eyi bekledim.

Sonra srnerek telefonun oraya doru gittim ve baban ara dm.

pt

yordum. Hi kim se bana, PuCCa yavrum, kan alayacak

al

leyen benim)

Senin m em elerin bym azck.

Iyykk pislik gibi bii. Kakan yaparken, a gibi olup ta

D
4*

a p t a l n iu ^ k tlu j> A

ya

falan b ahsediyordu, am a kim se bu ii bana a y rn t

Baba, bh ben kanserim ."

du???

B aba aypl yerim den kan akm, ok akm hem de lcem m , bam dnyo, gzlerim grm yoo.

H m m eyy haha Benim kk kzm , gen kz o l d u Korkm a sakn, bir dakika dur bekle, kapatyorum tele fonu, dedi ve sonra babam n iyerindeki btn kadnlar o la y anlatm ak iin beni telefonla arad. O giin en azndan on be

zarna kadar anlatt.

szlatm. Ne zam an babam dan para isteyecek olsam , Orkid alacam deyip, ped parasnn on kat fazla para alyordum.

Sancm var, yapam am , diyordum . Sonra o yata salarm sarya boyattm , babam kyam eti kopartt. Blu andaym .

tehdit ettim. Sar salarm a tam alt, ben tarz deitirip m a vi siyah yaptm. Adam fttnyordu. Regl dnem indeydim , bana byle gelgitler oluyom u, tm enim iz s led i stme

gelme, u anda da bi gelgit yayorum , odam a gidip Kom

dinlem em lazm , dedim. Sonra biraz daha bydm ve okul eteim artk diz kapam dan bir kar yukarda olm aya b a lad. O etein zerine de bir sr rozet takyordum ve u a n

da bundan inanlm az derecede utanyorum am a topuklu bot

pt

stm e gelirsen okulu brakr, uyuturucuya balarm , diye

al

Kzm m asay topla dediinde ise, hem en kam m tutup

Bir sre babam n yzne bakm aya ok utandm, sonra a r-

kadndan regl m uhabbetini dinledim, hatta bir tanesi kzlk

ya

Nasl kansersin?!?! Nereden kardn bunu?? Ne o l

larla okula gidiyordum . Deri kolyelerim , bilekliklerim ve si

lkl be tane kz topluyordun. Her gn m dr yardm cs girite stm dekileri karttryordu. Ardndan mavi siyah

gm leim in ilk dm esi ak, etek boyu ayn, deri bilek likler ile deil de daha tini mini altn bir kolyeyle ve dudak larm da parlatcyla okula gitm eye baladm . Yanmdaki

Byle kiiliksizce bir kim lik bunalm yayordum . Ayy im

tne diyorum . A m a ne yapalm ite, biz de o zaman derdim i zi acm z bu ekilde gsterm iiz.

Sonra ben ne olsam , kim olsam diye dnrken; kh z lem Tekin, kh Yldz Tilbe arasnda oynayp dururken; a da gibi bir sorunum da olum aya balad. Kvdeki en byk kzdm. Babam oturup bize byle eyleri anlatm yordu. B a caklarm ilk defa babam n jiletiyle almtm. Sonra bu olay sadece bacakla kalm ad tabii. Babanm surat yara bere iin

de kalnca, kendim e ada alp, onu nasl kullanacam lenen gerektiini kavradm. lk ada deneyim im de, belki bacaklarm daki kllar a la

madm fakat aday apartm andaki btn kzlarla afiyetle y e

dik. kincisinde, arkadam bu ie gnll oldu. Onun annesi evde hep yapyordu ve deneyim liydi. Gitti bir gzel piirdi o

pt

al

di dnnce, kendim gibi kzm olsa, arparm aznn s

bakml am a benden daha irkin kzlarla gezm eye baladm.

ucubelerden skldm iin, onlarn kart grnde olan,

satan vazgeip, kestane zerine sar balyajlar attrnca,

ya

yah gz kalem im vard hep. Bir de byle yanm a ucube k

aday, araf serdi, beni oturttu nne ve A bacaklarn,

raya kadar gayet sakindim . Onu eker ekm ez, Allahhm m m

arkada; elinde adayla kovalyor beni. Tuttuu anda ebemi

alayarak, o yardm sever arkadam evden kovdum . S onra

yle byle her gn garip olaylarla eve gelip giderken, b a

fark etti (onunki ok ok daha kt geti, nk o daha d o arken depresyondayd) ve bu durum un herkese fazla ar geleceini dnm olacak ki, beni Allah ne verdiyse bu l

ngilizce, spanyolca, dans. Kalan hayatm kurslarda devam etti. te ergenlik srecim de byle geldi g e ti A m a sanc s inann hl yum urtalklarm da.

14

pt

al

duu btn kurslara yazdrd: Bateri, gitar, kem an, tiyatro,

bam o yl kardeim in de ergenlie girm ek zere olduunu

P ucca

lem eyi rendim.

snda, kuafr ablann hafif eliyle bu ii on dakikada zm

sikecek. Odaya girdim , kapy kilitledim ve hngr hngr

sana geliyorum , diye acyla kam aya baladm . Ben nde, o

ya

de ortasna tkrverdi ve sonra ap yaptrd m incom a. B u

dedi. Ald eline bir gzel adasn, ak ak ak uzata eke. B ir

K e n d im e so rd u u m so ru la rn

Bizim niversiteden kzn biri kanalda ie balad. K zla okulda hi m uhabbetim falan yoktu, ondan sam im i davran

teydik, bu kz geldi yanm za oturdu. te okuldan hocalardan falan bahsederken, Sizin nianlandnz duym utum ben

da ryadan uyanr gibi oldum. ok garip bir histi, sanki P e k m ezi hi sevm iyorum gibi geldi. Yani nasl desem Kalkp ben bir su alaym deyip, A nkaraya gitm em gibi veya burada

bu ocukla ne iim var gibi. Sonra bir eyler anlatm aya balad kz; okulda bize dair .

olanlardan, yaptm z kplerden falan. Orada onu sustur m am gerektiinin farkndaydm , am a susm asn istem iyor

dum, hep byle bahsetsin ondan istiyordum. yle zlem iim ki, gerekten birbirim izi sevdiim izi sandm anlar. O

pt

A nkaradakiyle, ne oldu ya, o ne yapt? dedi. Sonra ben o ra

al

m aya lzum grm em itim . Bugn len P ekm ezle yem ek

k
k k a p i a l n b y k d n y a s

D
95

ya

c e v a p la r n d a h i " b i l m i y o r u m

kadar karm ak eyler yaaynca, o anlar unutm uum ben.

D nyann en mutlu kz bendim sanrm o sralarda.

da. Bir zam anlar eleniyorduk biz onunla ya. Batak o y n ar

gn Canm kiraz ekti diye mesaj atmtm. Kapm a kiraz

kopartp arabann arkasna koym ular. Ama benim haberim

bindim arabaya, hac ya gibi kokuyor. Arkadan sigaram versene, deyince, arka tarafa bir dndm , her taraf krmz gl yapra. Sonra bir yere gittik ve bagaj bir atm , dal dal gller duruyor. Biz eve gelene kadar arkadalar bizim y ata da gllerle donatm lar. Sonra ne bileyim, ben buna bir kilo pirin al derdim , p o etin iine m utlaka iek koyard. Bir gece kavga etm itik ve sabah bir uyanm tm ki odann her tarafna post-it'ler yap

trm. Hepsinde Seni seviyorum , Beni brakm a , Sana

m yazyor. Yastm n altna da m ektup yazp koymu. Hl onlar saklyorum . Bir zam anlar gerekten mutluydum .

Am a o kadar canm yanm ki. ben bunlarn hepsini unutm u um.

Sonra kendim e geldim . Yanm da Pekm ez var ve Pekm ez

pt

al

yok. nternet k a fe ye gitm em lazm, sen de gel. dedi. Bir

Hucc

Doum gnm de, btn arkadalar gllerin yapraklarn

aacn skp getirm iti.

lard, kaybeden evin yanndaki bo kilisede kalrd. Sonra bir

renci eviydi, bildiin atk falan ama ok glyordum yan n

ya

lundan onlarn evine gidiyorm uum gibi oldu.

A klm da sadece kt eyler kalm. Kz anlatrken, okul y o

eski sevgilim i dinliyor. Ben de yannda m ell m ell anlara

bitti ya o! dedim ve kalktm gittim masadan. Pekm ez bir peyler sylyor, N ian m an ne bu? falan diye, ama hi

duym uyordum . Sadece eve gidip, battaniye altna girip, o

gnleri yd etm ek istiyordum . O kadar zlem iim ki ona, o hallerini, o zam an yaanan eyleri Biliyorum im knsz o zam anlan geriye getirm ek, bir daha beni sevm esini iste mek. .. A m a uyandm zaman bana bakan gzlerini zledim,

ramasn zledim , beni benden daha ok dnm esini zle

glm sedii zam anlar zledim , en sevdii renk olan laciver di zledim , geceleri bana su getirm esini zledim , beni ocuk

dim, ses tonunu zledim , onu ben ok zledim . Arasam , biliyorum am ayacak ya da ap kalbim den g e

olm ayacak. Balasak, biliyorum birbirim izden daha ok n ef ret edeceiz. Bu kadar eyi biliyorum , am a soluk borum u k e sip, burnum un ucunda szya dnen hissi ne yapacam

bilmiyorum.

pt

en her eyi bozacak. Dnsem , biliyorum zlediklerim ayn

al

gibi sevm esini zledim , saatlerce gzlerim e bakm asn z le

k k a p ta ln b y k d n y a s

dim, okulun nnde beni beklem esini zledim , beni grnce

gln zledim , stm e kaln bir eyler giym em iin u

ya

dalyorum. Kz susturm am gerek diye dnp, Ayrldk

V a r l n , y o k lu u n h e r b i r b o k u n b a n a z a ra r

ki gndr byle gem ii dnp dnp salaklklar yaptm . O deil de, elim dekinden olacam , byle srek

m haldeki gibi, nefret ettiim kii olarak aklm da kalmal. ki gndr, btn gzel anlarm z bir bir kendim e hikye

yani! len yem ekte, Trkc C eylan yem iim de hazm edem em iim gibi bir sanc ekiyorum lan durup dururken. N i ye yle bir formata soktuysam kendim i; eskisine dnm eye

alsam , sanki adam kabul edecek. Hl bu gerekle y zle em iyorum . O adam beni artk istemiyor! Bir zam anlar sev

mi olm as, mr boyunca sevecei anlam na da gelm iyor. A m a yine de insan byle durum larda, Yaa eskiden ble bir adamd, am a belki olur yeniden, um udunu tayor, yapacak

bir ey yok! O osuruk gibi, k sorunlu, iim deyken bana

9 8

pt

form atnda anlatp, hngr hngr aladm resmen. Yeter

al

li aklm a getire getire. Ve karar verdim , o ocuk son brakt

P ucca

ya

sanc veren umut yznden, Pekmezden olacam.

gndr hi konum uyoruz, onunla karlam ak bile istem i

yorum. B ir anda soudum byle heriften. Ha bire tuvalete g i

dip, klozetin stnde yarm saat falan oturuyorum . Ne zaman konum aya balasak, hoop konu geliyor benim eski sevgili me. D arlandm yani ondan da.

M antkl olarak dnnce, biliyorum bu buhrann bir s re sonra geeceini. Sonra ben yine Pekm ez diye leceim. O zaman da tabii, P ekm ezi B ayan K altak atr atr yiyor o la cak. M alak m alak i yapm a, dedim kendim e, bir sakin ol, bir destur de, bir soluklan. M erdivenlerin oraya ardm P ekm ezi. B ende bir m arklklar, bir ylklklar, ayy k en dim den tiksindim , o derece. O gayet soukkanl bir biim de

Neyin olduunu bilm iyorum ama, o kzn anlatt ev lerle ilgili olduuna eminim! Hi zorlam ayalm bence bu

Hal! dedim , PuCC a, aferin, iyi bok yedin. imdi se enein var karnda: Bir, boku direkt ona at, hem en bir su bul. ki, ala. , Peki de ve ban en e eik git, yani gizem

yarat. Birinci maddeyi yapaym , tutm azsa iki u devam e d e riz diye, bir kam havaya kaldrdm ve sinirli bir ekilde,

kalktm ayaa, gzlerinin iine iine bakarak, Hangi kzdan bahsediyorsun sen? N eyinden em insin? dedim. N ian falan bir eyler anlatt o gn, ondan beri iyi deil

sin.

pt

ilikiyi, dedi ve byle film lerdeki gibi arkasn dnd.

al

glm syor falan. Sonra ayaa kalkt.

k lik a p t a l n b iiy u k d n y a c

ya
99

P ekm ez de anlad, anlalmayacak gibi deil nk. ki

Haaa buydu yani olaym . Gerekten teekkr ederim!!!

dr zombi gibi dolanyordum , bir defa bile neyin var d em e

sun. Ne nian ya? liki zora gelm i, bilm em neym i. G e r ekten u yaptndan m idem buland. ki gndr kanalda bilm eyen yok! A nneannem kom ada, hastanede yatyor; k a

dedim ve hzl hzl m erdivenlerden yukar ktm. Bu a r

alyorum , bir yandan da kolum u ekitiriyorum . Nasl a l yorum ama, ben bile kendim e inandm. ok hayatm k u rtar d valla o gzyalar.

Sonra sarldk m aldk, ben hkrarak aladm falan. Anneannesi tarafndan bytlen kz pozisyonuna getim. Bu da yalan, bytm edi, hatta bizi hi sevm ezdi bile. Tabii an neannem kom ada falan da deil. Herkes biliyor dedim , ama ocuk oturup kam uoyu yoklam as da yapacak deil ya! Am a

napiim ? Oturup, Yaa evet haklsn, benim kafa eskisine g it ti. Keke yeniden birlesek, sen sikim de bile olm ayacaksn m deseydim ? nan bana drstlk dediin ey, her bokta ie yaramaz. yle, yaral ceylan m odunda bir gn geirdik. En azndan bir krizi atlattm, bundan sonra bir daha eskiye asla

dnp bakm ayacam .

IOO

pt

al

kam dan geliyor, kolum u falan tutm aya alyor. B ir yandan

y
P u cca

an, yok iliki diyorsun. Gerekten sen N eyse bo ver,

fam, aklm fikrim hep onda. Sen de kalkm sn bana, yok n i

din. Dem ediin gibi, imdi kalkp bana, nian mian d iy o r

ya

olup olm adm dahi bilm iyorsun. Hepsini getim , iki g n

Beni hii tanm am sn. Tanm adn gibi, neyden beri iyi

G s u la rn d an kpe yapacam kendim e

P ekm ezle aram z az biraz kt. O gnden sonra bir daha toparlanam adk gibi. Ben eskiyi dnm ekten vazgetim. O, ylesine bir anlk histi, geldi geti, bitti. A m a Pekm ez hl bitirm iyor; m uhabbetini aarak aklm a mh gibi sokm aya a

cam , "K pek gibi ktm eski sevgilim e, hayvan gibi se viyordum , fecii dehet gzel pyordu, yiyiiyordu. Bak

bir daha kim senin eskisini deem esin saftirik! A llahm sen de

ne olur, bir tanesini kapaklam m , brak elim de avucumda

dursun. B ir ellem e arlk, kader denilen zm brty byle ufak

oyunlarla aleyhim e kullanm a, rica ediyorum . N eyse biz yine byle kantindeyiz, bu oradan buradan e s

ki sevgili muhabbetini ayor, ben susuyorum . Sonra bir b ak tm, Bayan Kaltak o beyaz pantolonuyla bize doru yakla-

dur aklm a geldi, bi atayaym unu, diyeceim . Ders olsun,

pt

al

lyor. A rtk hh getirdi bana. H ayr sonunda dayanam aya

k
k n k a p t a l n b y k d n y a s IO I

ya

yor. Geldi, oturdu yanm za, salak salak bir eylerden bahse

num uyor, hi hem de. Hava souk m ouk bir m uhabbetler

lu kar, Ya bi de klimay ayorlar yukarda, gs ularm

baktm. P ekm ezin bakt yerin kzn m em eleri olduunu

ble o m asay alp P ekm ezin kafasna atarak, beynini d a t

gm p, m em e ularn trnaklarm la kopartp, kulam a top kpe yaptm n hayalini kuruyordum ki, bu geri zekl, A haha ben ne dedim yaaa? A hahahah ay ben ne dedim ? h i-

yakn bir yere koydu. Bu sefer, bendeki ikence planlar d a ha da artt. Son srat arabada giderken, arabann kapsn ap kzn kafasn asfalta srtm ek istedim. Sonra, o kafay turu suyuna batrp, stne ynl kazak giydirm ek istedim. S o n

ra, burun deliklerine parm aklarm sokup, onlar koparm ak istedim. Sonraaa, o bacaklarn ikiye ayrp, bir tanesini k o

pararak, kzn gtne sokm ak istedim. Ben byle hayaller kurup rahatlarken, bir baktm , G zm n iine bir ey kat, unu karr m sm ? deyip, o iren suratn yaptrd P ek

m eze. Ben kartrm , dedim ve tuttum kzn suratm , re s

10 2

pt

al

hihih ben ne dedim ? dedi ve elini P ekm ezin ap arasna

m ak falan istedim. Sonra kz yere yatrp, topuum u azna

P ucca

ni, m em elerine dikm i kzn. Benim kalbim skt orada. Na

sylem em e gerek yok herhalde; am m onii gibi gzleri

kyor yaaa, dedi. Ben oke, hem en dndm P ekm eze

ediyorduk, bu geri zekl, bu mal, bu A llahn kaar, bu y o l

ya

ben bu kz paralayacam . Ya hayr bir de benim le hi k o

diyor ve o tarantula elleri yine ocuun stnde. Ayy valla

men trnam la gznn beyazn detim. B ildiin detim

srtn, oyy canm benim. Pislik, beter olsun! G zn

kartm adm a dua etsin! P ekm eze de dedim , u kz becer de, o da rahatlasn, ben de kurtulaym artk! Aslnda bir nevi iyi de oldu, gndem deiti; eski sevgilim out, Bayan Kaltak

D edim artk nne gelene syleyeceksin sevgili olduu muzu. D uym ayan bir kii kalm ayacak ve o kaltak sanda solunda bir daha olursa, andm olsun buray onun mezar y a parm . A rtk resm olarak

y
akladk

D
herkese

li olduum uzu, zaten kabak gibi belliydi de en azndan bize sordular m yalanlam a ihtiyacna girm eyeceiz. yi oldu bu iyi, en azndan karnn azna sarken bir vasfm olacak.

pt

al

ya
se v g i
10 3

ama yle byle deil. A layarak tuvalete gitti, can yanm

Y o k b ir ey

Bugn, Sevgililer G nyd. P ekm eze, zel gnlerden holanm am ben, yykk Sevgililer Gn falan ok dem ode am an, desem de, drt gzle bugne zel bir eyler yapsn diye bekledim d urdum Am a yapmad.

Pekm ez de delegelerle birlikte sem pozyum dayd. Bir telefo nunu bekledim , cks aramad. Akam olunca, kt geldi ve

arap, gller, k lokantalar falan derken, o da ne? A bdullah

Gl, EXPO iin gazetecilere ve delegelere yem ek veriyor mu, oraya gtrd beni! Hep hayalimdi zaten Sevgililer G n nde byle bir yemek!!! Tek lokm a yiyem edim . A nlam a

dm ey; sen adam lara lkeni tantyorsun, yem ekte Trk yem eine dair tek bir lokm a yok, peynir bile ithaldi. Btn gn arayam am asnn sebebi: ok younm u, k afa-

Sana srprizim var, dedi. Ben tabii direkt hayallere daldm;

pt

al

Btn gn EXPO denilen zm brt iin urap durdum ,

Pu:a

ya

sim kayacak vakti yokm u bla bla bla, Ulan birden fark e t

banc m uhabirlerle gelsin fine thanks and you lar, gitsin haw aryoular. Bizim yerli m uhabirlerle p kokla. kzdan biri ile ayn diyalog: Ayy bugn ne elendikk, yaa

hep grelim enle Pekm ezzz. Beni de tantryor tabii g e

lenle gidenle: Bu hanm efendi, bilm em ne televizyonundan bilm em kim. Bu da PuC C a, Dem ek, bu da! B ak senn! B e

giderken de kolunu bacan krp gitm ek istiyorum. Kzlarla

geliyor. Bu kskanlk, byle m idem e rngayla hava dolduruyorlarm gibi bir his yaratyor. Hem ok sinirliyim , ekip

dive korkuyorum .

Neyin var Pucca?

Herkes G ln azndan kacak iki kelime iin rpn yor; benim se tek derdim , btn gn o kzlarla nasl elenm i acaba oluyor. Sonra skldm anlayp dar kyoruz. A

zm bak amyor. Bir kum rucuya gidiyoruz, adam gibi bir eyler yiyelim diye. ok sinirliyim , krgnm ve kskancm ,

yani deli gibi tehlikeliyim. Neyin var Pucca?

"Y ok bir ey, yem eini ye sen!

pt

Yok bir eyim! Sen iine bak!

al

gitm ek istiyorum hem de gidersem ve arkam dan gelm ezse

her konum asnda, glm esinde, sanki beni aalyor gibi

daklarm yiyorum . Tek istediim terk edip gitm ek oray, ama

nim surat be kar, sinirden kpryorum , kskanlktan d u

ya

tim ki, btn m uhabir kzlar selam veriyorlar Pekm eze. Y a

H ediye alm am tr diye iim den dndm , neyse ki onu

bugn oradaki kzlardan biriyle gidip alm tr em inim. D n

yann en iren hediyesi bu sanrm: Y usufuk kolyesi. Evde tonlarca bu kolyeden var, hibirini de ben alm adm . Bu e r

keklere kim diyor, m anitalarnza yusufuk aln diye? Y zm be k an ask, bana ans getirm esi gereken bir yusufukla, bir de etrafnda dolanan her m em eliyi kendine hayran brakan bir

yedii boklar tahm in edip dudaklarm n ilerini kem iriyo

rdaki hayat fark edip beni ikinci plana atm as blm . K e ke hi kz yz grm ese, ne bileyim tek kelim e konum asa

ey, am a kaburga kem iklerim in iinde saklam ak istiyorum onu.

06

pt

al

insanlarla, sadece benim m alm olsa. K skanlk ok kt bir

rum. likinin en sevm ediim blm ndeyiz ite; onun d a

P ucca

bugn, insan bir defa olsun aram az m? Sabahtan beri orada

sevgiliyle bir Sevgililer G n n daha bitirdim . ok krldm

ya

akl edebilm i. A m a ala ala yusufuk kolyesi alm. Onu da

A yaklarn bana biraz cesaret versin

S evgililer G n iindeki sinir harbim ertesi gn g e ti gitti. Ne kaprisim kapris gibi, ne nazm naz gibi. En fazla

soluk km yor, hoop hem en kvm veriyorum . Gece boyunca iim den kurdum kurdum ; artk byle davranm ayacam ,

ceim

dedim .

pt

yle yapacam , azna sacam , srm srm srndre S abah ie geldiim de ise, B e b e ii-

Orospunun yem ini penisi grene kadarm diye. Hah b e

nimki de yle ayn ite! kta bir eyler yapalm dedik. A rabasyla tenhalar

m elihalar m uhabbeti yapyoruz: Hafiften yzeysel sevim e ler, el m em ede pm eler falan. Derken, bunun gzler bayk, sesi ksk bir ekilde kulam a yaklat. PuCCa, hana ayaklarn gstersene

im m m m m m ! diye kollarna* atladm . Bir atasz var ya,

al

yarm saat sreyle trip atyorum , baktm karm dakinden ses

k

D

ya

Hnk?!?

yok, ileri gitm e hevesi yok, seni bir eve ataym durum lar

grm edim . M eer ocuum ayaklardan holanyorm u. Nasl

Ca? B acaklarn alm azken, eli oraya gitm esin diye kvrm

kokm uyor m u diye ekindim . Kzlarn aya kokm az, am a ya

bilm iyorum , hele de kn o izm elerin iinde iki bklm d o latlar garibanlar. Bir de cidden bilm iyorum , kim se bana, Aaa ayan ne gzelm i demedi. irkinm i de dem edi, ama ya irkinse? Oje bile \o k , o an ayakU .'ttt gzm e am cam n olunun surat gibi gzkm eye baiadi. R en en ittirdim o cuun kolunu, ne diyeceini bilem eyen geri zekllar gibi konum aya baladm .

na benziyorsun oysa. PuC C a, bana sorunlu biri gibi davranm a, sylediim e de

pim an etm e! Y ok ondan dem iyorum , ok ilgin yani, ayakla bi insan

ne y ap a r ki?

N e kadar garip, sen imdi fetiistsin, ok ilgin yaa!

F etiistlik mi bilmiyorum ama ekici geliyor bana

V ayy canna, ben hi fetiist grm em itim , normal insa

pt

al

kokuyorsa? Benim ayaklarm gzel mi deil mi onun bile

lad, fakat ayam da spor ayakkab olduu iin kokuyor m u

kvrm kvranyordun. Elini bileim e doru gtrm eye b a

aklm a gelm edi? Nereden aklna gelsin A llahn sala P u C -

yok! Ne gzel yaa diyordum , m rm de byle anlayl birini

ya

yava. Ben de diyordum ki herifte hi saldrm a potansiyeli

O haaa imdi kafam daki soru iaretlerini zyorum yava

Gerisini yazp, ne kadar beyinsiz olduum u ispatlam aya

cuun evki snsn, ayakkabm karm aktan vazgesin diye samaladm. N itekim snd ve vazgeti. Sonra norma] d iya logum uza devam etlik.

Eve geldiim de ilk i ayaklanm a bakm ak oldu, cidden amcam n oluna benziyorlarm . Bunlar ben nasl adam ederim ki? B ir yerim de dzgn olsa zaten kna yakacam . Bazen o kadar irkin buluyorum ki kendim i, N A SA insan d

Bazen de o kadar gzel buluyorum k kendim i, A driana Li -

dim byle km asna: O ayaklarm la oynarken, ben m eyve yiyebileceim ; TV izleyebileceim ; srekli kovalam acalar

tnda teyyddteyy tey y y !!! Y alnz yle bir durum var. mr nn sonuna kadar ayaklarm la kalm az umarm . Abuuuu-

ri lam am da, ne bilim yaa! B ir ey daha diyeceim , ayak yaa o sonuta; devam l orabn iinde can ekien, yasta bile koym adm z bir uzvum uz. Kkken azm a aldm

da ayam , annem kyam etleri koparrd. N eyse onu da s e ven, sayan, takdir edenler varm dem ek ki.

pt

u yle bir ey olursa, anam hi ekilm ez bu. Bekrlk gnle

al

olm ayacak. B ir de ne gzel bir ey, herif hep ayaklarnn a l

ma sanki kz kardeim m i gibi geliyor! Bir yandan da sevin

bir yaratm diye evi basp, alp gtrecek diye trsyorum.

n
10 9

k u u k a p t a l n b y k d n y a s

ya

ym! V alla o kadar aptal deilim! Sadece konu deisin, o

B ir p a r m a k b al s r y o r s u n azm a,

G nlerdir kanalda, Pekm ez stanbula gidiyor m uhab beti vard. lk balarda Pekm ez bana anlatm ad iin aman dedikodudur dedim . D aha dorusu, onu yollasalar bile ben buradayken gitm ez diye bbrlendim . Am a bouna bbrle

m ahalle teye gidecekm i gibi, ki haftaya kadar stan b u la yeniden dnyorum . O rada ileri hallettim . Sana da bir

gibi koydu yem in ederim gideceini bilmek! Ne dem em g e

rektiini de bilem edim . Bazen A llahn benle dalga getiini falan dnyorum . N e zaman iim gcm iyi gitsin, ak bok gibi oluyor. Ne zam an ak gzel olsun, kalan her ey tepe taklak dyor. Benim le gelir m isin? dedi am a bu hatay ben A nkaraya giderek yapm tm zaten. Yine ayn eyler olursa ya O ff

no

eyler ayarlasak benim le gelir misin'?* dedi. O ff evlat acs

pt

al

nip kendim i bir bok zannetm iim . Bugn Pekm ez, sanki iki

y
P ucca

ya

s o n r a tk y o r s u n b i b e r l i tu r u y u

kafam Rus Salatas gibi, ne yapacam bilm iyorum . S enin

yorum ki? M illet benim iin kln kprdatm azken, neden hep ben binlerinin peinden savruluyorum ? C evabn bildiim sorulan sorup canm daha ok actm am ay ocukken ren mitim. O yzden Sen k al burada dem edim , desem de za

ten bir ie yaram ayacakt. Adam her eyini halletm i. Zaten

buraya da gitm ek iin gelm i Ayy bu da clal A ydnvri bir kelim e oldu, am a sonuta babas ld diye annesini y al

dnecekm i Ee m adem yle, batan bana da syleseydin

planlam azdm .

Gideceini duyduum andan beri bir duygusallk kt

gibi kalam lan tela Dn akam onlardaydm . Dizim de yatt. Yzn hafzam a iyice ilem ek iin, yeil gzlerine,

dtdaklannn kvrm na, yzndeki her noklaya dokundum. G rdm en gzel yzd sanrm ; akn baklan, glm seyii, m untazam dileri, ocuksu m ahzunluu, salaryla

oynarken gzlerini kapatm as, dizlerim de ocuk gibi uysal lam as. .. Hi olm adm kadar huzurluydum . Neden b ilm i

yorum , kendim i gvende hissediyordum . Kirpii yanana dm t, D ilek tut, dedim . Hep yanm da kal, dedi. En gzel yerlerde film biter ya, sonras m him deildir, artk

pt

kirpiklerinin kvnm m a, yanandaki yara izine, kirli sakalna,

al

k k a p ta ln b y k d n y as

stm e, bir can yanm as, bir ac ac koym a, bir giderse k

ya. Ben de ona gre haraket ederdim , dn nciraltnda

nz brakm am ak iin buraya gelm iti. imdi ise ii bitm i ve

ya

le gelirim , dedim , am a neden hep birileri iin giden ben o lu

kahram anlar yorulm utur ve huzur iinde bir Son yazs

m ez dizlerimde, ellerim salarnda, TV izlerken. Sonras yok, ncesi mhim deil. H er ey burada bitsin. S on yazs y a

Sonra sordum Hangi yanan? diye, S ol dedi, am a

pt

al

Pucc*

kirpik sandayd.

zarak, b lura dnsn sahne.

ya

yazar. Ben eer bir film olsaydm , bu sahnede biterdim: P ek

A ffetm ek.

Kadn olm aktan bazen nefret ediyorum . B ir hafta sonum var, onda da evi tem izliyorum . Yldz Tilbe gibi gnlerdir

cam z belli deil, onunla ilgilenip son gnlerim i gzel g e irm ek isterken, babam dn akam bd bd bd beynim i yedi:

biim kzsnz, pleri bile atm am snz, tencereleri neden

yapaym bari dedim. H em u iim deki ac eken, gurbete g i

den kocasn beklem eye meyilli Hlya K oyiite de iyi g e -

am arlar falan ykarken kullandm yum uatcnn

kokusu burnum a gelince, birden ocukluum u hatrladm H ayatndan bir blm kartm ak isteseydin, hangisi o lu r

du? diye sorsalard, hi dnm eden ocukluum u d er-

ykam adnz, p ev olacak buras! Ben de bugn temizlik

pt

A rena ekibi gelse bu eve hakkdr, her taraf bok iinde. Ne

al

yank yank dolanyorum ! urada sevgilim gidecek, ne o la

y

k
"3

ya

dim. K endim den, yaananlardan, ailem den tiksiniyorum .

ku, bir insan, bir eya yznden ne bileyim hep bir ekilde

kusunu hatrladm . Annemin evindeyken araflarm z byle

adklarm dan, her eyden o denli nefret ederdim ki, lavanta

Annem babam dan boandktan hem en sonra, hi nefes a l

slalede bir ok etkisi yaratt! Lanetlem eler, ksm eler, btn ailenin birbirine girm esi derken, annem kocasn alarak b a ka ehre tand. B iz de niyeyse, o aklla annem iz de annem iz diye gtm z yrtp, kadnn yanm a gittik. Benim okulum olduu iin, bata tek bam a orada kalyordum . Kardelerim babaannem in yanndaydlar. H ibir eyi anlam yor, konuu lanlar alglayam yordum . Zaten daha yedi yandaydm . H a yal meyal hatrlyorum olanlar neredeyse. Baz eyleri zaten

hafzam dan ylesine sildim ki, hatrlasam dahi yokm u gibi

davranyorum . yle byle derken, o ev bana kbus evi gibi oldu. A nne

min kocas, ehrin B ykehir Belediye Bakan A dayyd. Herkes olacak gzyle bakyordu, nk partisi o zam ann en

taakllanndan biriydi. Sonra olmad. Evlilik hayatyla ilgi

pt

al

madan, babamn kuzeniyle evlenm iti. Tabii bu durum btn

P ucca

kokusu benim iin sadece gzlerim i dolduran bir ey olm u-

kokard. O evden, o araflardan, annem den, kocasndan, y a

karm a kyor ocukluum . imdi de bu yum uatcnn k o

ya

am a unutm ay baaram yorum bir trl. Ve lanet gibi, bir k o

Nefesim daralyor aklm a geldike. Affetm eyi renebildim

li olan eyler kartrd ortal bir ekilde, aldlar bunu. Bu da

ki. imdi dnnce dayak deil ikenceym i onlar. vey babam dan ylesine nefret ediyordum ki, her gece dua listem

belliydi: B ir Sindy bebek evi, byynce film yldz olm ak ve vey babam n lmesi.

Aradan bir iki yl geince, artk Sindy bebek evine ihtiya

cm kalm am t; bym em e de daha ok vard; am a neden

ne izin verm ezdim . Bir civcivim vard, srekli salarmda

landrm ak iin salarm kesm itim . nsanlara kin duym ay bilm ezdim , am a nedense bu adam n lm esini istiyordum ve

En sonunda bunu kendi bam a yapm aya karar vermitim. Her gn ayna bir im dik vim atyordum ve aklm ca onu y a

m aya devam ediyordu. Bir gn bir plan yaptm: Okula g it m eyip, odadaki dolapta saklanacaktm . Evim iz dubleks ti ve vey babam n terlikleri srekli ses karrd. Yukarya

ktn o sesten anlardk. M erdivenlerden aaya inerkenki seslerini duyup hem en dolaptan kacak ve m erdivenlerin alt ksm nda bana doru bakarken, kafasna alet kutusunu

atacaktm. A m a plan ilem edi. O gn yukardan tkrtlar g e l diini fark edip, m erdivenlerden kt. Dolabn kprdadn

pt

va yava zehirlediim i dnyordum . A m a m aalesef y aa

al

bunu ok yrekten diliyordum.

yatard; ldnde, ona iyi bakam adm diye kendim i ceza

edeki suya den karncalar bile tek tek toplayp lm eleri

Allah vey babam n cann hl alm am t? N orm alde b ah

ya

btn acsn, hrsn bizden ald. O kadar ok dayak yerdim

grnce kapan at ve benim le karlanca da korkudan

gn akam altya kadar hibir ey olm am gibi arkadala

unda pis pis srtrken buldum . M eersem hibir ey o lm a

d beni (!) Onu ldrm eyi baaram aynca, daha ok dayak

Y llar sonra ben niversitede okurken, intihar haberini a l

Y aam a ans yok, bilinci sfr, diye alam t. O nun y a nnda olm ak iin apar topar gittim. H astanede grem eyince, akam kaldnda iv m esi iir, be kyafetini alm aya eve gittim. ren dem ce bir kan kokusu evi sarmt. S alonda ise korkun bir manvara de kar karya kaldm . Btn her yer kan olm utu; yerler funduszeue.info kolluklar, televizyon. H er taraf phtlam kanla svanrmsii O duvarlar hatrlyordum , el izim kt diye kafam v u n v- . \;r>.'itm.t- onlarda. O te le

vizyonu hatrlyordum , ondan habersiz kun'umdaya d o k u n

dum diye kum anday suratm da poryaamt O koltuklar

hatrlyordum , hibirinde gzel bir ann voku Aniden b e d duam hatrlad m Akam yem ei yememek!; e e z i a m h n -

lrdm ou kez. O yem ek yerken beni m asaya oturturur, an nem le beraber nm de, hayvan gibi, apr upur, gevi get

pt

al

dm. Bileklerini kesm iti ve kom adayd. Annem beni arayp,

y
Pu cca

la h a braktm iimi

yiyeceim i bildiim iin artk vazgetim planlarm dan. A l

m, dalga gem i pezevenk benle. B ir de stne cazalandr-

rm la oynadm . Eve geldiim de, onu gene televizyon k oltu

ya

yere ylp kalm t. Ben de var gcm le evden katm. O

kalp krizi geirdi. N e yapacam bilem edim . K oskoca adam

re getire yem ek yerdi. Ellerim i m asaya koym am yasaklard.

Ve o zam anlar, O ellerini kullanam ayacak hale gel! diye iimden sayardm. Allah eer bir eylerin cezasn ok son

radan kartyorsa, artk benim iin gemiti. H ibir ey, lm bile, yaadklarm geri getirem eyecekti. Orada onu a f fettim, lm n her gn dilediim adam n yaam as iin dua ettim. Ve iyileti

de hibir ey klm yor sanki! B ir yum uatc kokusu bile

pt

al

kk

aptai

bazen btn gnm zehir etm eye neden olabiliyor.

b y k d nyas

cukken her eyi byttm zannederdim , am a byynce

O iyileti am a benim hl hibir yaram iyilemedi. o

ya

Elimi m asaya koyduum an, cezam bir gece daha uzatlrd.

B itti.

P ekm ezin gidii netlik kazannca, kafasn tleyip k en dim i depresyona sokm ayaym dedim. Son gnlerim izi ok

lam adm da, saldrm adm da. Bir de nedense iim den bir ses

stanbula geldiinde byle yaparz, urada yaarz, sana b e

dan buradan i bavurulan yaptk benim iin. D erken son gn

geldi att Hl o zam ana kadar gitm eyecek kafasm daydm . Ama

son an gelince, yaka paa tututu bende. Bar dedim son d a

kika aklna gireyim; korkutup onu, her a senden ay a la b ili rim sinyalini vereyim. Oturdum bir gzel syleyeceklerim in provasn yaptm; Uzak mesafe ilikileri bilirsin hi y r

tlH

nim oradan i buluruz gibi vaatlerde bulunuyordu bana. O ra

pt

tozduk, PES oynadk, gitm ekten falan bahsetm edik. Sadece

al

paso G itm eyeceeekkk diyip duruyordu. B ylece gezdik,

gzel geirm ek iin canla bala uratm. Kal dem edim , d a r-

lr'd

ya

mez, bilm iyorum biz ne olacaz? , Ben istem ez m iydim dizinin dibinde kalaym , am a olm uyor ba?:en, Hem ayrl mak zorunda deiliz ki, tarifeli hatlar aratralm bir , B el ki de ayrlk ikim iz iin de daha iyi. Evet evet ayrlm alyz , Ltfen alam ay keser m isin!, D nyann sonu deil bu

tatlm , hadi kendine gel, kalp krizi geiriyor num aras yapma, bak korkutuyorsun beni

Btn gt kalkklm la sabahn bir kr evlerine gittim. Ben bunlar syleyeceim , bu da son dakika gitm ekten v a z geecek falan diye mi dndm 'irtk ne yaptm. imdi gel sor bana, yem inle bilm iyorum ! B ir jvttim ki eyalarn falan topluyor. yle grnce onu kahroldum ya. O rada dank etti: Burada pi gibi kalacam , ocuk gidiyor; ne bok yapaca m bilm iyorum , yapayalnzm , btn ksm etlerim i kapadm

yalvaraym m? i gc brakp ben de ardndan m gideyim ? Bunlarn hepsi kafam dan geip dururken, ocuun k ar

boktan baklarm la gzlerim i dikerek ona, M esafe girdi inde araya srm ez bu iliki, bunu biliyorsun. Bouna d en e yerek birbirim izi ypratm ayalm . Gzel bir ey yaadk, b u

rada bitsin. dedim. G lm seyerek cevabn bekledim. Bu da, sanki biraz saa doru kayklsana dem iim gibi, Tam am ,

dedi. Salak yaa, bu szn anlam , Ben senden ayrlm ak is

tem iyorum , bu ii yrteceine dair bana gaz verdir. Ama nato kafa nato mermer! Anlamad. Gayet de Tam am peki,

pt

sna getim , ellerini ellerim in iine aldm. O souk, o ana, o

al

Allahm ne yapm alym , sen bana akl ver. Gitm esin diye

n
*9

k u v u L .t

Pucca - 1 Küçük Aptalın Büyük Dünyası (1) kitabı indir

DOWNLOAD

79The Download

0Comment

Upload date

Pucca - 1 Küçük Aptalın Büyük Dünyası (1)

Mizah

FILE TYPE: pdfFILE SIZE: 6 MB

“Tek istediğim, battaniyenin altında film çekeceğim değil, film izleyeceğim bir adamdı.”

Sanal dünyanın merak edilen ünlüleri raflarda yerini alıyor. Dizüstü Edebiyat Dizisi başlıyor. İlk kitap çılgınlar gibi takip edilen, Türkiye'de en çok izleyicisi olan kişisel blog'un yazarı Pucca. Herkes onu ve yazacağı kitabı merak ediyordu.

“Aynaya son defa baktım, ‘Kızım PuCCa, Allah kahretsin seni, çok harikasın lan sen!' dedim.”

PuCCa çok ayıp!
PuCCa çok komik!
PuCCa âşık!
PuCCa beter bişi!

Ve sonunda, paparazziler peşinde koşmadığı durumda her şeyi anlattı…

“PuCCa, aferin, iyi b*k yedin!”

<< PREVIOUSNEXT >>

Kitap Oku Zamanını Değerlendir 📚

#Ücretsiz Kitap okumak isteyen canı sıkılan arkadaşlarımız için #ekitaphavuzucom'da 50 Kategoride + üzerinde e-Kitap 📚 tamamen ücretsiz sağlanıyor. Dijital kütüphane topluluğumuza sende katıl ❤️
Tweeti Arkadaşlarınla Paylaş 🕊️ Premium Üyelik Kazan 🎉

Tweetle

Kendi Kütüphaneni Oluştur! 📖

Kitaplar Yandex üzerinden paylaşılıyor. Eğer kitap indiremiyorsanız büyük ihtimalle Yandex hesabınız yoktur. Öncelikle buraya tıklayarak hesabınızı oluşturun ve giriş yapın. Sitemizde yayınladığımız kitapları bir arada klasörleyerek saklamak ve kendinize özel kütüphanenizi oluşturmak isterseniz videomuzu izleyebilirsiniz. Videoya Git

SORUN BİLDİR Eğer kitabın linki içerisinde kitap çıkmıyor ise lütfen kitabı sorun bildir butonundan ekibimize bildiriniz.

Information! Sign up, make a remarkable comment(Minimum characters), download books without waiting 24 hours a day freely! Your comment will be published after the approval of the administrator, please comment on a book you read earlier.

Pucca Günlük Küçük Aptalın Büyük Dünyası Sana aşkolsun sevgilim, bana aşkın en orospu halini yaşattın A ŞT İ’de, Ankara-İzmir otobüsünün camından, hayatımın dört senesini verdikten sonra karşılığında beni piç gibi ortada bırakan çocuğa el sallıyorum. Hani böyle her insanın takıntı haline getirdiği, ille o olsun, Bıad Pitt gelse koluna sümüğümü sürmem dediği aşkı vardır ya, ha işte benimki de buydu. Hep yakışıklı, ilik gibi, zengin, esprili erkeklere baktığım halde, kalkıp dangoz gibi, iki çocuk yemiş de sıçamamış ve o yüzden de kocaman göbekli kalmış, kafasındaki saçların üç te biri döküldüğü halde kalanını jöleye bulamış, hayata dair tek görüşünü Fenerbahçe çerçevesinde oluşturmuş, üstüne üstlük şehla ve de tek kaşlı, bu kaba saba ayı oğlu ayıya âşık oldum. Şey gibi iş le … böyle DKNY’nin vitrinlerine bakıp bakıp iç geçirdikten sonra, kalkıp aynısı pazarda var diyerek 5 T L ’ye aldığın penyeler. Kimisi iyi çıkıyor da, bu sefer yan ılmıştım. Küçük Aptalın Büyük Dünyası Camdan ona el sallıyorum, burnumu cama yaslayıp geri zekâlı kız komiklikleri falan yapıyorum… Dört sene boyunca dört bin kez ayrılmıştık ve her ayrılığımızda aynı şeyden şikâyet etmiştim: “İlişkimiz güzel olmadı, bari ayrılığımız güzel olsun.” Tabii bunun bir bahane olduğunu söylememe gerek yok sanırım. Ayrılıyorduk, sonra bakıyordum ki a ra mak için bahanem kalmamış, hoop bu lafı mesaj atıyordum. Sonunda oturduk, mantıklı mantıklı düşündük. Olmayacak bu iş, bari bu kez gerçekten güzel bitsin dedik. Ben İzmir’e dönmeye karar verdim, o ise hayatına devam etmeye… Güzel ayrılık adını verdiğimiz bu salak saçma şeye öyle bir k ap tırmıştım ki kendimi, “ İnince ara beni” diye işaret yapana k a dar kendimdeydim. İşte ondan sonra benim film kopuyor! Bir ağlamaya başlıyorum ki, Allahım sanki çocuğumu k e siyorlar. Bütün otobüs bana bakıyor fakat umurumda değil. Otobüsün kalkmasına beş on dakika var yok, koşarak aşağıya inip yanına gidiyorum. “Gitmeme izin verme,” diye çocuğun boynuna yapışıyorum.

O ağlıyor, ben ağlıyorum… E lle rimle yüzünü kavrayıp, gözlerine bakıyorum. O yüzü bir d a ha hiç göremeyeceğim. Sanki iç organlarımı kesiyorlar, öyle bir acı çekiyorum ki. Öl dese ölecek kadar seviyorum onu. Kendimi hep onun karısı olarak hayal etmiştim… Bir gün düzelecek ve beni gerçekten sevecekti. Ama olmadı, o hiç düzelmedi ve beni umduğum gibi sevemedi hiç. Şimdi k a rşımda ağlıyor. Bana, “Gitme, yeniden başlayalım,” dese, kendimi biliyorum, gitmem. Ağzının içine bakıyorum o lafı etsin diye. O ise karı gibi ağlıyor. Kimsenin sesini duymuyor, kimsenin yüzünü görmüyorum. Sanki etrafta bir tek o var. Bir 3 P u c c a Küçük Aptalın Büyük Dünyası son dakika k a ran vermek zorundayız. Hani filmlerde olur ya; son saniyede adam “Gitme!” deyince, esas kızla oğlan mutlu mesut bir hayata adım atarlar. Önceki elli milyon kez denemişliğimizden biliyonım ki, bu son kararlar filmlerdeki gibi olmuyor, ama yine de istiyorum ki desin bana: “Gitme PuCCa ” .

Üniversitenin daha birinci senesinde, sınıfa girdiğim anda fark etmiştim bu çocuğu. Tek kaşlıydı falan ama böyle güzel, içten bir gülümseyişi vardı. Sonra nasıl oldu, nasıl bitti anlamadan (sanırım kaşlarının ortasını alınca), biz bununla hop sevişmeler, öpüşmeler derken, ciddi bir ilişkinin içerisinde bulduk kendimizi. İlk üç dört ay her şey gayet sıradandı. Sonra bu çocuğun içine bir öküz kaçtı, bir daha tövbe Allah ç ıkartamadım o hayvanı. Dayak mı dersin, kıskançlık mı, küfür mü, çapkınlık mı, ilgisizlikle fazla ilgi arasında dengeleri bozması mı, yani bir ilişkide olmaması gereken ne varsa, bizim ilişkimizde vardı. Ve ben, bildiğin düz, hayvansal bir aşkla bağlıydım bu çocuğ a … Gel desin, PuCCa bebenin ayaklanm yıkar; git desin, kapının önünde gel demesini bekler. Böyle ezik bir kız o lmuştum. Kafama aldığım darbelerden dolayı dayağa da a lışmıştım… Hatta üç gün vurmasa bana, başkası mı var lan diye düşünecek kadar beynimi kullanamaz hale gelmiştim. Sonra bizim okul bitince, h er üniversiteli çiftin başına g e len “ayrı şehirler” durumu başladı. Tabii bu sırada ilişkim piç oldu, her gün kavga dövüş kıyamet Allaaaahhh. Ay kalbim daralıyor hatırladıkça bak. Bir akşam çocuk bana dedi ki, “Uzak mesafe ilişkisi yürümüyor.” Aslında ayrılmak istedik ü ç ü k a p ta lın b ü y ü k d ü n y a s ı Küçük Aptalın Büyük Dünyası ğini söylemeye çalışıyordu ama ben o salaklıkla bunu, “Kalk gel buraya” diye algılamıştım. O gece sabaha kadar düşü n düm.

Sonunda, işi her zaman bulabilirim, ama onu asla d iy e rek, pilimi pırtımı toplayıp Ankara’ya yerleştim. Orada b u ra da iş güç ayarladım, genelde onların evinde yaşayarak bir s e ne kaplumbağa gibi dolandım durdum. Ardından nişanlandık; benim ailemden kimsenin siklemediği, hacılarınkine benze yen gümüş yüzüklerimizin takıldığı bir ambiansta gerçekleşti olay. Yüzüğü ne kadar taktın diye sorarsan, en fazla yedi gün. Zaten o yüzük dört beş defa değişti. Biri balkondan aşağıya atıldı, biri klozette yüzdü, birini kafasına attım, en sonuncusunu ise eline vermiştim. İlk Ankara’ya gittiğim ve kendime hemen iş bulduğum dönemde bunun işi gücü yoktu. Ağır bir depresyondaydı. Bir dayak yerdim ondan, var yaaa insan evdeki halısını öyle d ö v mez. “Tamam,” dedim, “depresyonda, o yüzden böyle, nasıl olsa düzelecek.” Yok ama anacım, düzeleceği yerde daha b e ter oldu. Ben onun için artık âşık olduğu kız değil de nefret ettiği biri haline geldim. Sonra bu işe girdi falan ve taşakları serer sermez terk etti beni. Kaldım mı orada sap gibi. Ulan ben h e rif için kalktım, bütün hayatımı değiştirdim, adam d a ha iş bulduğunun ikinci haftası bana postayı koydu.

Anlata mam nasıl acı çektiğimi. Nasıl bir aşksa ulan, hiç kimseyi b e ğenmiyorum, kimseyi gözüm görmüyor, ille de onu istiy o rum. Saplantı haline getirdim adamı, bana dönsün diye evimi bile yaktım yaaa (sonra anlatırım bunu, çok uzun hikâye). Akşamları, “Allahım n ’olur ben öleyim, pezevenk de ac ısından ölsün!” diye dualar ederdim. Küçük Aptalın Büyük Dünyası Bana dönmesi için yaptığım bu numaralardan birine tav olunca, biz yeniden başladık. Tabii bambaşka bir adam o la rak: İlgisiz, umarsız, sikine bile beni takmayan. Eskiden sıçarken bile beni arayıp haber veren adam gitti, yerine başka bir numarası olduğunu bile benden saklayan adam geldi. Sabrettim, olacak dedim. Bu çocuk benim kaderim, ben bununla evlenmeliyim diye her şeyine olur verdim. Ta ki bir gün aynada göz kenarlarımdaki kaz ayaklarının belirgin o lduğunu görünceye kadar. Kendi kendime, “Allahım benim burada ne işim var?” diye sordum. Durumuma şöyle b ir b ak tım: Hayatım sadece bir adama endekslenmiş; ondan başka hiçbir şeyde gözüm yok; geleceğe dair tek planım, onunla e v lenmek. Sonunda, “Ben dümdüz bir geri zekâlıymışım ya,” dedim ve gitmeye karar verdim. Ankara’ya gelişim gibi bu kararım da ani oldu ve vazgeçmemek için hemen harekete geçtim. Ona söyledim, dünden hazırmış gibi kabul etti ve bir daha başlamamak üzere bitirdik.

Şimdi ise kafam karman çorman. Beni sevmiyorsa, neden ağlıyor? Madem seviyor, neden gitmemi istiyor? Nerede ne hata yaptık da bu haldeyiz? Muavin “Artık kalkıyoruz,” d e yince, tekrar otobüse binmek ‘zorunda kalıyorum. Yerime oturup, hâlâ belki “Gitme!” der diye camdan bakarak b ek liyorum. Ama demiyor. Ankara’dan uzaklaşırken, çalıştığım televizyon kanalını, evimi, oradaki kedimi, o saplantılı aşkımı, hepsini geride b ırakıyorum. Onunla birlikte yaşadığım hiçbir anın güzel o lmadığını fark ediyorum. Hiç mutlu olmamışım, ama yine de içimde hâlâ, “Dön dese dönerim,” diyen birinin sesi çınlıyor. Küçük Aptalın Büyük Dünyası Ayrılık d ö n em le r i İzm ir’e evime döndüm dönmesine ama, keşke başka şan sım olsaydı da A n k a ra ’da kalsaydım diye düşünüyorum. Şimdi, benim annem ile babam tee seneler evvel olaylı bir şe kilde ayrılmışlar. Annemle aramız hiç iyi değil. Babamla ya şıyoruz, üç katrdeşiz. İki yaş küçük bir kız kardeşim ile dört yaş küçük bir erkek kardeşim var. Kız kardeşim benim en y a kın arkadaşım. Hiçbir şey konuşmadan anlaşabildiğim tek in san. Dönerken de tek avuntum oydu.

En azından o var, bana destek verir diye düşünmüştüm. O kadar sene evden uzak kaldıktan sonra, döndüğüm y e rin aynı olmadığını fark etmem bir günümü aldı sadece. E r tesi sabah, babam başımın dibinde, “Ee ne zaman çalışa c aksın? Şımarıksın işte! Ne istersen yaptık, ama çalışman lazım. Kalk git İstanbul’a bence. Burada bir tane televizyon kanalı var, onda da sana ekmek çıkmaz. Burada durman saçma,” d iye söylenmeye başladı. Daha geleli bir gün olmadan, beynilO P ucc» Küçük Aptalın Büyük Dünyası mi yedi yedi yedi adam. Zaten ağır bir travma yaşıyorum, ulan koskoca saplantılı bir aşkı bitirmişim. Tabii adama b ö y le diyemem, ama hani bir anla beni herif! Bir rahat bırak! Odamda liseliler gibi Sezen Aksu falan dinleyeyim. İlk günlerimi babamın bu sözlerini işitmekle geçirdim. Sonra çocuğu çok özlemeye başladım. Odadan dışarı çıkmamaya, habire yemek yemeye, hatta yemek yiyerek kendimi öldürmeye çalıştım. Ankara’dan dönerken kırk sekiz k ilo y dum. Hoop üç haftada oldum elli üç. Ayrılık aşamalarım ö n ceki ilişkilerimden de detaylıca bildiğim için, şu an bir Yıldız Tilbe sendromu yaşadığımın farkındayım.

Ayrıca bu durumu acayip uzattığımın ve en kısa zamanda çıkmam gerektiğinin de farkındayım. Ayrılık aşamalarına gelirsek: YILDIZ TİLBE SENDROMU: İlk olayımız budur. Ayrıldığınız şahıstan başka kimseyle yiyişmek istemezsiniz. Robbie Williams gelse sikmişim taşşaklannı dersiniz. Ha bire ara beni, gel bana, sev beni, aşkınısın tarzı şeyler beyninizden geçer. Göz sürekli telefondadır. Önce telefonu kapatırsınız, on dakika sonra hemen geri a ça rsınız. Ardından, “Ararsa asla açmıcam, aslaaaa,” dersiniz. On dakika sonra, “Ararsa çok soğuk konuşacam,” dersiniz. On dakika sonra, “Aradığında sen açsana Canan yaaa, ‘Y o k ’ de benim için,” dersiniz. On dakika sonra, “Arasa, ah bi arasa,” dersiniz. Bunun sonunda ise, el telefonda, göz tavanda, fo n da bayık müzikler eşliğinde, “Allahım arasın beniii” diye dua k ü ç ü k a p ta lın b ü y ü k d ü n y a s ı II Küçük Aptalın Büyük Dünyası ederken bulursunuz kendinizi. Bu arada, er kişi sürekli takip edilir. Sanki bir günde b irini bulacakmış gibi. Eğer hâlâ silinmediyse, Facebook’tan en az yirmi beş kez sayfasına tıklanır.

Kişisel iletiler hep d am a rdır: “Canım yanıyor!” , “yarısı senin, yarısı ihanetinin b ek çisi” , “kıymet bilene gelsin bu şarkı!” gibi. Kapıcı çocuğunun bile beyni sikilir. Dünyadaki tek sorun onun ayrılığıdır. İşin garibi, başkalarının da bu durumunu umursamalarını bekler. Dünyaya on beş dakika sonra g ö k ta şı düşecek desen, “Yaa benim derdim başımdan aşkın, sen ne diyosun?” diyerek terslemeye müsait bir yapıları vardır. S a dece sevgilisini anlatabileceği arkadaşlarıyla konuşur, d iğ e rlerini de bir kalemde siler. Dışarı çıkmaz, kendini eve k ap a yıp ağla rr ağlarr ağlarr. Kadınlar en büyük pişmanlıkları, “keşke” leri bu dönemde yaşar. Zaten bir kadın pişman o lmuşsa yaptığından, işin en başında döner. Yok dönmediyse eğer, daha beklemenin âlemi yoktur. O icarı hayatta dönmez.

.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası