izmir büyükşehir sosyal yardımlaşma / İzmir Büyükşehir Belediyesi

Izmir Büyükşehir Sosyal Yardımlaşma

izmir büyükşehir sosyal yardımlaşma

Maddi Destekler Sayfası

Sayfa İ&#;eriği

Nakdi Yardım
İhtiyaç sahibi engellilerimize gerekli koşulların yerine gelmiş olması halinde ramazan ve kurban bayramlarında İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımlar Şube Müdürlüğü tarafından ayni ve nakdi yardımlar yapılmaktadır.
İhtiyaç sahipleri kurumumuzun gerekli bulduğu evraklarla birlikte dilekçelerini Buca Gürçeşme Huzurevi ve Konak Katlı Otopark altındaki danışma bürolarına teslim ederek yardım başvurusunda bulunabilir.

Ayrıntılı bilgiye 40 35 numaralı telefondan ulaşabilir.

Su Tüketiminde İndirim
Engelli bireyler için 20 m³ ‘e kadar olan su kullanımında %50 indirim uygulanmaktadır. 
sayılı Belediye Kanunu'nun maddesi uyarınca %40 ve üzeri engeli bulunan bireyler Engelli Su Tarifesinden yararlanır. 
İndirimden yararlanabilmek için; ikamet edilen konutun aboneliğinin başvuru sahibinini üzerine kayıtlı olması gereklidir. Kayıtlı değilse öncelikle abonelik devir işlemi tamamlanmalıdır. Aboneliğin bağlı bulunduğu İzsu Genel Müdürlüğü'nün abne işleri hizmet birimine;
1) Konutun tapusu veya kiracı olunması halinde kira kontratı, (ikamet edilen adresteki abonelik indirimden yararlanır)
2) Sağlık raporu, 
3) Vukuatlı nüfus örneği, 
4) Adrese ait su faturası, 
5) Deprem sigortası poliçesi 
6) Vasisi olanlar için işlemleri yürütebileceklerine ilişkin mahkeme kararı ile başvurmaları halinde bu indirimden yararlanır.
Ayrıntılı bilgiye 22 06 numaralı telefondan ulaşılabilir.

Ücretsiz Erişilebilir Toplu Ulaşım Hizmeti
Engelli kimlik kartı olan tüm engelli bireyler için otobüs, vapur, metro ve tramvay ulaşımı ücretsizdir. 
Ulaşım hizmet noktaları, duraklar ve iskeleler engelli erişimine uygun dizayn edilmektedir.
ESHOT’un filosundaki  otobüsler  yılından itibaren engelli erişimine uygun hale getirilmiştir.

Ücretsiz Yaz Spor Okulları
Engelli vatandaşlarımız, İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Yaz Spor Okulları’nın basketbol ve masa tenisi branşlarından,  yaz dönemlerinde ise cuma günleri Celal Atik Yüzme havuzunan yararlanmaktadır.  

Görme Engelliler Kent Rehberi
İzmir Büyükşehir Belediyesi Coğrafi Bilgi Sistemleri Şube Müdürlüğü tarafından yetki alanımızdaki yaklaşık önemli yer bilgisi, otobüs durak bilgileri ile günlük nöbetçi eczane bilgilerinin, mobil telefonlara kurulabilen açık kaynak kodlu ücretsiz “Loadstone GPS Programı”nda kullanılmasına yönelik hazırlanan “Görme Engelliler İçin Kent Rehberi” hizmet vermektedir. 

Evde Sağlık Ve Bakım Hizmeti
Toplum Sağlığı Daire Başkanlığımıza bağlı Sağlıklı Yaşam ve Evde Bakım Şube Müdürlüğümüzün Evde Sağlık ve Bakım Hizmetleri Kapsamında, İzmir Büyükşehir Belediyesi sınırlarında yaşayan, hizmet almak için müracaat etmiş veya ihbar edilmiş olan, sosyo-ekonomik yoksulluk ve yoksunluk içinde bulunan, günlük yasam faaliyetlerini tek başınasürdüremeyen hasta, yaslı ve engelli ihtiyaç sahibi kişilere;
• Yara bakım
• Psikolojik destek
• Kişisel bakım
• Ev temizliği
• Fizik tedavi hizmeti verilmektedir.

Bu  hizmetlere ihtiyaç duyan kişilerin evine bir doktor ve bir sosyologdan oluşan ilk değerlendirme ekibi yönlendirilmektedir.

İzmirlileri Sevindiren Açıklama Geldi! İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır?Ülkemizde belediyeler, yardıma muhtaç vatandaşlara pek çok yardım paketiyle destek vermektedir. Bu belediyelerden bir tanesi de İzmir Büyükşehir Belediyesidir. İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir sınırları içinde oturan ve hem ekonomik hem de sosyal açıdan yetersiz durumda yaşayan işsiz, sosyal güvencesi olmayan yardıma muhtaç kişi ve ailelere, engellilere, yaşlılara, kronik hastalığı olanlara, kimsesizlere, şehit ve gazi yakınlarına, doğal afet ve pandemide zarar görenlere, kadınlara, farklı yardımlar sunar.

Ayni ve nakdi olarak yapılan bu yardım hizmetleri, belediyenin yardım komisyonu aracılığı ile verilmektedir. İhtiyaç sahiplerine, yaptığı yardımlarla umut ışığı olan ve bir nebze olsun nefes aldıran İzmir Büyükşehir Belediyesinin yardımlarına başvuru, birkaç farklı yöntemle yapılmaktadır. İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım kategorileri, bir hayli çeşitlidir. İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusuyapan kişilerden kimlerin yardım alacağına belediye, incelemeler sonucu karar verir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardımları Nelerdir?

İzmir Büyükşehir Belediyesinin yardımlarından faydalanmak isteyen ihtiyaç sahipleri, başvuru sırasında bir form doldurarak, almak istedikleri yardım türünü seçerek ve gereken tüm belgeleri teslim ederek, uygun görüldükleri takdirde, yardım alabilmektedir. İzmir Büyükşehir Belediyesi yardımları için belediye binasına bizzat gidilerek, HİM telefon numarası aranarak veya HİM resmi internet sitesine girilerek yapılabilir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardımları nelerdir? diye merak edenler için bu yardımların neler olduğu şu şekilde özetlenebilir.

• Kişinin ve ailenin durumuna göre değişen ve ila TL arasında verilen Gıda Paketi Yardımı

• 0 ila 5 yaşa arası çocuğu ola kişilere aylık 10 binişlik ulaşım kartı desteği

• İhtiyaç sahiplerine bayram öncesinde destek sağlayan nakdi bayram yardımı

• Faturalarını ödeyemeyecek durumda olan vatandaşlar için askıda fatura yardımı.

• Doğal afetlerden zarar gören vatandaşlar için doğal afet nakdi yardımı

• İhtiyaç sahibi kişilere, ihtiyaç sahibi asker, gazi ve şehit yakınlarına, engelli vatandaşlara sunulan giysi, eşya ve yakacak yardımı

• 1 ila 5 yaşa arası çocuklar için ayda 1 defa 8 litrelik süt dağıtılan süt kuzusu projesi

• Şehirler için taziye çadırı yardımı

• İlkokul ve ortaöğretim öğrencileri için kırtasiye, mont ve bot yardımı

• Taziye evlerine taziye paketi yardımı

İzmir Büyükşehir Belediyesinin yukarıda sunulan yardımlarının dışında, yoksulluk içindeki muhtaç ve zorluk içinde yaşayan engelli, yaşlı ve hasta kişilere düzenli aralıklarda bakım, psikolojik destek, pansuman, yara bakımı, kişisel bakım ve temizlik ile ev temizliği yardımları da verilmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

İzmir Büyükşehir Belediyesinin sunduğu her yardımın, başvuru yöntemi farklı olduğu gibi her yardım için istenen belgeler de farklı olabilmektedir.  İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır? sorusuna 40 35 numaralı HİM hattı aranarak detaylı cevap alınabilmektedir. Yardım başvuruları, genellikle Belediye binasına gidilerek, 44 40 35 numaralı hat aranarak veya İzmir Büyükşehir Belediyesi Hemşehri İletişim Merkezi resmi internet adresi üzerinden form doldurularak yapılabilir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

HİM, yani Hemşehri İletişim Merkezinden İzmir Büyükşehir Belediyesi yardımlarıile ilgili, detaylı bilgi alınabildiği gibi Büyükşehir Belediyesinin  17 02 numaralı sabit hattı da aranarak bilgi alınabilir. Yardım başvurularının yapıldığı, yukarıda sayılan başvuru kanallarından mutlaka bir form doldurulması istenmektedir. İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru formu, mutlaka doldurulması gereken bir formdur.

Bu formun eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulması büyük önem taşımaktadır. Büyükşehir Belediyesinin başvuruda bulunan kişiler arasında gerçekten yardıma muhtaç kişilerin tespit edilmesini sağlayan bu form ile birlikte kurum, duruma göre birtakım belgeler de isteyebilmektedir. Başvurular, detaylı bir şekilde incelendikten ve başvuru sahipleri hakkında ayrıntılı bir araştırma yapıldıktan sonra belediye, yardım vereceği kişileri tespit etmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, yardım başvurularında interneti aktif olarak kullanan bir belediyedir. İnternet üzerindenvatandaşlar, funduszeue.info linkinden başvuru formuna erişebilir. İnternet üzerinden direkt olarak başvuru formuna erişmek için funduszeue.info linki veya funduszeue.info tıklanabilir. Bu formlar, pratik olmakla birlikte başvuruda bulunanlara ve yetkililere zaman kazandırır.

Tüm Belediyelerden Artık Yardım Alabilirsiniz! Belediye Yardımları Nelerdir?

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Sorgulama

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım sorgulama, internet üzerinden yapılabileceği gibi HİM destek hattı veya belediyenin sabit telefon hattı aranarak da yapılabilir. Sorgulama işlemi, online olarak yapılacaksa İzmir Büyükşehir Belediyesinin resmi web adresinden gerçekleştirilebilir.

Başvuru sorgulama için funduszeue.info başvuru sayfasından yapılan başvuruları sorgulamak da mümkündür. funduszeue.info veya funduszeue.info, aynı zamanda sorgulama ekranı olarak da kullanılabilir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Sorgulama

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım sorgulama ile İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım sorgulamaaynı şeydir. İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım sorgulama başlığı altındaki yöntemler kullanılarak yapılabilir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Telefon Numarası

İzmir Büyükşehir Belediyesinin Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü’ne ulaşmak için 40 35 numaralı telefon aranabilir. Bu telefon hattı HİM destek hattı olarak kullanılmaktadır. Bu hattan vatandaşlar, yardım başvurusunda bulunabilmekte, yardım sorgulaması yapabilmekte ve soru, öneri, şikayetlerini iletebilmektedir. İzmir Büyükşehir Belediyesine, 17 02 sabit hattından da ulaşabilmek mümkündür.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı başvurusu yapacak ihtiyaç sahibi vatandaşların, kimlik fotokopisi ve gıda yardım dilekçesi ile belediyeye bizzat başvuruda bulunması gerekmektedir.

Burada, İzmir Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı başvuru formu da doldurulmaktadır. İnternet üzerinden gıda yardımı başvurusu yapmak için funduszeue.infolinkine tıklanarak başvuru formunun doldurulması gerekmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ayrıca çölyak tedavisi gören vatandaşları da düşünmektedir. Onlar için de  yardım paketleri hazırlamaktadır. Protein ağırlıklı eslenmesi gereken bu vatandaşlar için hazırlanan erzak paketleri içinde mısır gevreği, kraker, hazır çorba, erişte, gofret, tarhana, un, irmik, makarna gibi gıdalar bulunmaktadır. Bu yardım, yılda üç kez yapılmaktadır.

Belediyenin Çölyak yardımı başvurusu için il veya ilçe belediyelerine gidilebilir. Başvuru hakkında detaylı bilgi almak için 40 35 numaralı hat aranabilir. Alınan bilgiler ve istenen belgeler doğrultusunda başvuru işlemleri tamamlanabilir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi erzak yardımı başvurusu çeşitli yöntemlerle yapılmaktadır. Büyükşehir Belediyesi hizmet binasından, Sosyal Hizmetler Müdürlüğünden, ilçe belediye binalarından başvuru yapılabileceği gibi HİM sitesi üzerinden de başvuru yapılabilmektedir. İhtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik yapılan erzak yardımı için gerekli başvuru belgelerinin neler olduğu 40 35 HİM destek hattı aranarak öğrenilebilir.

HİM sitesine girilerek başvuru belgeleri yollanabilmektedir. Bunun için Hemşehri İletişim Merkezi sitesinin funduszeue.info?AspxAutoDetectCookieSupport=1linkine tıklamak gerekir. Bu belgeler, gerekli birimlere yollanarak erzak yardımı başvurusu tamamlanmaktadır. İzmir Büyükşehir Belediyesinin erzak yardımı, yılın belli dönemlerinde yapılmaktadır. İhtiyaç sahibi statüsünde olunması gereken erzak yardımında, erzak kolilerinin içerisinde hazır çorba, makarna, süt, un, reçel, salça benzeri temel gıdalar bulunmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Doğalgaz Yardımı Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ekonomik açıdan güç ve faturalarını bile ödemeyecek durumda olan vatandaşlara destek olmak adına İzmir Kara Kış Destek paketi hizmeti sunmaktadır. Bu destek paketi ile belediye, ihtiyaç sahiplerine yakacak yardımı yapmakta hem de askıda fatura hizmeti ile ödenemeyen faturalara destek olmaktadır.

B destek paketi içerisinde doğalgaz yardımı da bulunmaktadır. Herhangi bir sosyal güvencesi olmayan vatandaşların yararlandığı İzmir Büyükşehir Belediyesi doğalgaz yardım başvurusuyapabilmek için ihtiyaç sahibi olmanın dışında, daha önce büyükşehir belediyesi veya sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarından yardım alınmış olması gerekmektedir.

Başvuru için kişilerin Büyükşehir binasına veya bağlı bulundukları ilçe belediyelerine ya da sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarında giderek hane kaydı yoksa önce hane kaydı yaptırmaları,  sosyal yardım başvuru formu ve hane kayıt formu doldurmaları gerekmektedir. Başvuruda, kendilerinden talep edilen belgelerin de teslim edilmesi şarttır. İnternet üzerinden yapılacak başvurularda funduszeue.info linki tıklanıp form doldurulabilir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi vatandaşların gerekli koşulları yerine getirmesi şartı ile maddi yardım yapmaktadır. İzmir Büyükşehir Belediyesi, bayramlarda nakdi yardımda bulunmaktadır. Bu yardımlar, İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımlar Şube Müdürlüğü tarafından yapılmaktadır. İzmir Büyükşehir Belediyesi maddi yardım başvurusu, tıpkı diğer yardımlara olduğu gibi gerçekleştirilir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Burs Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi burs başvurusu, funduszeue.info adresindeki formun doldurulması ile yapılabilmektedir. İhtiyaç sahibi öğrenciler burs başvurusu için ayrıca HİM, yani Hemşehri İletişim Merkezi ya da üniversitelerden temin edebildikleri formları doldurarak başvurularını gerçekleştirebilmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Parası Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi, her sene bayramlardan 1 hafta öncesinde ihtiyaç sahiplerine para yardımı yapmaktadır. İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım parası başvurusuiçin kimlik fotokopisi ve para yardımı dilekçesi ile belediyenin sosyal yardım birimlerine şahsen başvuruda bulunulması gerekmektedir.  İzmir Büyükşehir Belediyesi, 8 ay boyunca ayda TL olmak üzere üniversite öğrencilerine bir destek paket sunmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Parası Sorgulama

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım parası sorgulama, başvurunun ardından İzmir Büyükşehir Belediyesinin 40 35 destek hattından yapılabilir. İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım parası funduszeue.info tıklanarak da gerçekleştirilebilir. Başvuru sonuçlarının ne zaman belli olacağı konusunda kesin bir tarih verilememektedir. Bu yüzden başvuru sahipleri, sıklıkla yukarıdaki kanallardan sorgulama yapabilir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Türkiye’nin pek çok il ve ilçesinde olduğu gibi İzmir ilinde de Ramazan ayında İzmir Büyükşehir İzmir Büyükşehir Belediyesi, ramazan kolisi ve erzak yardımı yapmaktadır. Dar gelirli ve geliri olmayan vatandaşların başvurabileceği yardım kolisinde hayırseverlerin bağışları, belediye tarafından onlara ulaştırılmaktadır. İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım kolisi başvurusuiçin 40 35 numaralı destek hattı aranabilir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı başvurusu, İzmir sınırları içerisinde yaşayan dar gelirli veya herhangi bir geliri olmayan, sigorta kapsamında olmayan vatandaşlar tarafından yapılabilir.  Başvurular, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne veya ilçe belediyelerine gidilerek yapılabilir. Başvuruda mutlaka bir form doldurulması gerekmektedir. Başvuru işlemi funduszeue.info de gerçekleştirilebilir.

Yukarıdaki link üzerinden geçekleştirilecek başvurularda, başvuru formundaki sosyal yardım türleri içinden Sosyal Yardım Kartı seçeneğinin işaretlenmesi gerekir. İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı, her sene düzenli bir şekilde verilen ve ihtiyaç sahiplerinin temel ihtiyaçlarını karşılayabilmesi adına anlaşmalı market ve mağazalardan alışveriş imkânı sağlayan bir karttır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ayni ve Nakdi Yardım Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesinin ayni ve nakdi yardımlarından yararlanmak için ihtiyaç sahipleri, başvuru sırasında bir form doldurarak,almak istedikleri yardım türünü seçmelidir. İzmir Büyükşehir Belediyesi muhtaç durumda vatandaşa pek çok yardım seçeneği sunmaktadır. İzmir Büyükşehir Belediyesi ayni ve nakdi yardım başvurusu, Büyükşehir Belediye binasına, ilçe belediye binalarına gidilerek ya da 40 35 numaralı HİM destek hattı aranarak yapılabilir. funduszeue.info de başvuru işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

İzmir büyükşehir belediyesi vakıfbank yardım kartı! İzmir büyükşehir belediyesi sosyal yardım kartı bakiye sorgulama! İzmir büyükşehir belediyesi yardım sorgula

İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı başvurusu sorgulama başvuru formu telefon numarası ile birlikte sizlere yardım kartına nasıl başvuru yapıp, İzmir sosyal yardım kartı limiti ne kadar olduğu hakkında detaylı bilgi aktarımı yapacağız.

İzmir Sosyal Yardım Kartı Nedir? Ne İşe Yarar?

İzmir Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi olan ailelerin ihtiyaçlarını karşılayabilmesi adına yardımlar gerçekleştirmektedir. Bu ihtiyaç yardımlarından biri de İzmir sosyal yardım kartı olmaktadır. Her ay belirli miktar maddi desteğin yatırıldığı sosyal yardım kartı ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılarak bu ailelerin market alışverişlerini gerçekleştirmelerine yardım edilmektedir.

İzmir Sosyal Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İzmir sosyal kartı başvurusu gerçekleştirmek isteyen kişiler ilk olarak T.C. Kimlik numarası ve şifresi ile E-devlet sistemine giriş gerçekleştirmelidir. E-devlet üzerinden İzmir sosyal kartı başvurusu yapmak ve sosyal yardım talebinde bulunmak mümkündür. Bunun yanı sıra İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi internet sitesi üzerinden de sosyal kart başvurusu yapabilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal kart başvurusu için ilk olarak belediyenin resmi internet sitesini ziyaret etmelisiniz. İnternet sitesine giriş gerçekleştirdikten sonra ikinci adımda belediye tarafından sunulan başvuru kutucuğuna tıklamanız gerekmektedir. Başvuru kutucuğuna tıklamanızın ardından İzmir sosyal kartı başvuru formu ekrana gelecek.

Bu aşamada İzmir sosyal kartı başvurunuzu tamamlamak adına sizlerden talep edilen bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Bu aşamada bilgilerinizin doğru olduğundan emin olmanız son derece önemlidir. Aksi durumda başvurunuz doğru bir şekilde değerlendirilemeyeceği için olumsuz sonuç almanız olasıdır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Sorgulama

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından ihtiyaç sahiplerine verilen sosyal yardım kartı başvuruları kısa bir değerlendirmenin sonunda sonuca ulaştırılmaktadır. Ancak kimi zaman başvuru gerçekleştiren vatandaşlar başvurusunun son durumunu adım adım takip etmek istemektedir. Bu gibi durumlarda İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı başvurusu sorgulama işlemi araştırılıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin sunduğu sosyal yardım kartı başvurusunu sorgulamak isteyen vatandaşlar ilk olarak belediyenin internet sitesine funduszeue.info?AspxAutoDetectCookieSupport=1 giriş gerçekleştirmelidir. Siteye giriş yaptıktan sonra İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı başvurusu sorgulama kısmından sorgulama işlemleri başarıyla gerçekleştirilebilir.

Bu kısımda T.C. kimlik numarası ve birkaç kişisel bilgi ile sorgulama işlemi yapmak mümkündür. Sorgulama sonucunda başvurunuzun olumlu ya da olumsuz sonuçlandığını veya inceleme sürecinin devam ettiğini öğrenebilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Sorgulama Limiti Ne Kadar? Başvuru Formu ve Telefon Numarası

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvuru Formu

İzmir Belediyesi’nin gerçekleştirdiği sosyal yardım kartı yardımından yararlanmak isteyen vatandaşlar ilk olarak belediyenin sitesinden başvuru gerçekleştirmelidir. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesine giriş gerçekleştirdikten sonra İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı başvuru formu kısmından başvurular yapılmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Yardım Parası, Gıda Yardımı, Yardım Kartı, Erzak Yardımı, Yakacak Yardımı, Süt Kuzusu Yardımı

Bu formda ad, soy ad, T.C. kimlik numarası, ikametgâh adresi, hane bilgileri ve gelir durumu başta olmak üzere birkaç kişisel bilgi talep edilmektedir. Bu bilgilerin eksiksiz bir şekilde tamamlanması durumunda başvuru işlemi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Ancak unutulmaması gerekir ki başvuru formunda eksik ya da yanlış bilgi olması durumunda başvuruların olumsuz sonuçlanması olasıdır. Peki, İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı limiti ne kadar?

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Limiti Ne Kadar?

Sosyal yardımlardan yararlanmak isteyenlerin merak ettiği bir diğer soru ise İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı limiti ne kadar? sorusudur.  Ancak bu soruya kesin bir yanıt vermek mümkün değildir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi gerçekleştirdiği sosyal yardım kartı limitini ailede yaşayan kişi sayısına, ailenin çalışma durumuna ve ek gelirlerine göre ayarlamaktadır. Yardımdan faydalanacak olan kişilerin çocuk sayısının fazla olması ve aile gelirinin düşük olması durumunda sosyal yardım kartı limiti daha yüksek belirlenmektedir.

Dönem dönem değişiklikler olsa da en düşük sosyal yardım kartı limiti TL’dir.  İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen açıklamaya göre en yüksek sosyal yardım kartı limiti ise TL olarak belirlenmiştir.

İzmir Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne yapılan sosyal yardım kartı başvuruları yaklaşık ay aralığında sonuçlandırılmaktadır.  Sosyal yardım kartına yoğun bir ilgi olması ve sosyal hizmetlerin tüm aileleri tek tek incelemesi sebebiyle bu sürede değişiklikler meydana gelebilmektedir.

İzmir sosyal yardım kartı başvurusu ne zaman sonuçlanır? sorusunun kesin bir yanıtı bulunmuyor olsa da başvuruların olumlu sonuçlanması durumunda 15 gün içerisinde yardımlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır.

İzmir Sosyal Yardım Kartı Ne Zaman Yüklenecek?

İzmir sosyal yardım kartının ne zaman yükleneceği konusunda bilgiyi yardım kartınızın tarafınıza ulaştırılması sırasında edinebilirsiniz. Yardım kartınız sizlere ulaştırıldı ancak herhangi bir bilgi sahibi olamadıysanız bu durumumda 40 35 hattını arayarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartından Kimler Yararlanabilir?

İzmir büyükşehir Belediyesine yönlendirilen bir diğer soru ise “İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartından kimler yararlanabilir?”sorusudur. Belediye tarafından yapılan açıklamaya göre sosyal yardım kartından;

• İhtiyaç sahibi aileler,
  • Dar gelirli aileler,
  • Çalışma imkânı olmayan vatandaşlar,
  • Afet durumu olan aileler,
  • Dul kadınlar,
  • Şehit ve gazi yakınları,
  • Muhtaçlığı bulunan asker aileleri,
  • Yaşlılar,
  • Kimsesiz durumda olan vatandaşlar, yararlanabilmektedir.

Kısa bir özetle İzmir’de ikamet eden ve maddi durumunda yetersizlik bulunan aileler ve bireyler sosyal yardım kartı hizmetinden yararlanabilmektedir. Peki, İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu için gerekli belgeler nelerdir?

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu için Gerekli Belgeler Nelerdir?

İzmir Belediyesinin sunduğu sosyal yardım kartı hizmetinden yararlanmak isteyen vatandaşlar gerekli belgeleri tamamlayarak başvurularını gerçekleştirmektedir. Ancak sosyal yardım başvurularında istenen belgeler yardımın türüne göre değişebilmektedir. Örnek verilecek olursa sıradan bir sosyal yardım başvurusu için aşağıdaki belgeler talep edilmektedir.

• Nüfus cüzdanı örnek fotokopisi
  • İkametgah belgesi
  • Gelir belgesi
  • SSK belgesi
  • Aile nüfus örneği bilgileri

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Hangi Marketlerde Geçerli?

Belediye tarafından vatandaşlara verilen sosyal yardım kartı pek çok markette sorunsuz bir şekilde kullanılabilmektedir. İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı hangi marketlerde geçerli sorusunun cevabını arıyorsanız;

• A
  • Migros
  • Şanlı
  • Kim market,
  • ŞOK,
  • Onur market,

Başta olmak üzere pek çok marketten alışverişinizi yapabilirsiniz. Ancak ekstra bir bilgi almak istiyorsanız 40 35 hattını arayarak marketler ve sosyal yardım kartı hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

İzmir Büyükşehir Belediyesi küçük büyük demeden pek çok sosyal yardım paketi imkânı sunmaktadır. Yapılan yardımlara her geçen gün bir yenisi eklenirken aşağıda yer alan yardımlardan yararlanmanız mümkündür.

• Eğitim yardımı
  • Gıda yardımı
  • Giydi yardımı
  • Erzak yardımı
  • Sosyal yardım kartı
  • Kronik ve yatalak hastası olan ailelere maddi destek
  • Şehit ve gazi yakınlarına yardım
  • Dul kadınlar için yardım
  • Afetzede yardımları
  • Yeni doğan bebeklere yardım
  • Hoş geldin bebek yardımı
  • Yaşlılar için yapılan sağlık ve bakım yardımı
  • Süt kuzusu yardımı
  • Sağlık yardımı

İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımları arasında yer almaktadır. Bu yardım paketlerinin yanı sıra engellilik durumu olan kişilere tekerlekli sandalye yardımı gibi pek çok yardım yapılmaktadır.

Bu konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ve aklınıza takılan soruların cevaplandırılması için HİM çağrı merkezini arayabilirsiniz. İzmir Büyükşehir Belediyesi 40 05 hattı her gün 7/24 vatandaşların sorularını cevaplandırmak adına çalışmaktadır. Bu sayede tüm hizmetler hakkında bilgi sahibi olabilir ve sosyal yardım sürecinin nasıl işlediğini yakından takip edebilirsiniz.

MADDİ YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Şifrenizi mi unuttunuz?

DEĞERLİ HEMŞEHRİMİZ;

KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU İLE İLGİLİ OLARAK SİZLERİ BİLGİLENDİRMEK İSTERİZ.

sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) hükümleri gereği, kimliğinizi belirli veya belirlenebilir kılan her türlü bilginiz “Kişisel Veri” olarak aşağıdaki kapsamda, Veri Sorumlusu sıfatıyla İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKANLIĞI tarafından işlenecektir. “Kişisel Verilerinizin İşlenmesi” ise bu verilerin elde edilmesi, kaydedilmesi, depolanması, muhafaza edilmesi, değiştirilmesi, yeniden düzenlenmesi, açıklanması, aktarılması, devralınması, elde edilebilir hale getirilmesi, sınıflandırılması ya da kullanılmasının engellenmesi gibi veriler üzerinde gerçekleştirilen her türlü işlemi ifade etmektedir.

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ olarak kişisel verilerinizin güvenliğine en üst düzeyde önem vererek, sizlere sunduğumuz hizmetlerimizde kişisel verilerinizin güvenliğinin ön planda olduğu bilinciyle faaliyetlerimize devam ettiğimizi belirtmek isteriz.

Kişisel verilerinizin hizmetlerimizde kullanılması sırasında özel hayatınızın gizliliği ve temel hak ve özgürlüklerin korunması temel prensibimizdir.

Kişisel Verilerinizin İşlenme Amaçları ve Hukuki Sebepleri:

Kurumumuzun bağlı bulunduğu kanun ve ilgili mevzuatlar kapsamında sizlere sunulacak hizmetlerde kullanılmak, belediyecilik hizmetlerimizi gerçekleştirmek, bu kapsamda her türlü iş ve işlemin sahibini ve muhatabını belirlemek üzere bilgilerini tespit için, KVKK kapsamında kişisel veri olarak nitelendirilen kimlik bilgileriniz, adresiniz, telefon numaranız, vergi numaranız ve diğer bilgilerinizi kaydetmek, kağıt üzerinde ya da elektronik ortamda gerçekleştirilecek iş ve işlemlere dayanak olacak bilgi ve belgeleri düzenlemek, ilgili mevzuat uyarınca adli ve idari tüm yetkili makamlara öngörülen bilgi saklama, raporlama ve bilgilendirme yükümlülüklerine uymak, Kurumumuzca sunulan veya talep edilen başka hizmetlerimizi sunabilmektir.

Ayrıca Kanunun “Kişisel verilerin işlenme şartları” başlığı altında, ilgili kişinin açık rızası aranmaksızın kişisel verilerinin işlenmesini mümkün kılan şartlar şöyle sıralanmıştır;

a) Kanunlarda açıkça öngörülmesi.

b) Fiili imkânsızlık nedeniyle rızasını açıklayamayacak durumda bulunan veya rızasına hukuki geçerlilik tanınmayan kişinin kendisinin ya da bir başkasının hayatı veya beden bütünlüğünün korunması için zorunlu olması.

c) Bir sözleşmenin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olması kaydıyla, sözleşmenin taraflarına ait kişisel verilerin işlenmesinin gerekli olması.

ç) Veri sorumlusunun hukuki yükümlülüğünü yerine getirebilmesi için zorunlu olması.

d) İlgili kişinin kendisi tarafından alenileştirilmiş olması.

e) Bir hakkın tesisi, kullanılması veya korunması için veri işlemenin zorunlu olması.

f) İlgili kişinin temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla, veri sorumlusunun meşru menfaatleri için veri işlenmesinin zorunlu olması.

Kişisel Verilerinizin Aktarılması:

Kurumumuz nezdinde bulunan kişisel verileriniz bağlı bulunduğumuz kanun, sair kanun ve sair mevzuat hükümlerinin zorunlu kıldığı/izin verdiği kişi, kurum ve/veya kuruluşlarla, vatandaşlara sunulmakta olan hizmetlerin yürütülmesi amacıyla ilçe belediyelerle, bağlı bulunan kanunlar kapsamında veya İzmir Büyükşehir Meclisinden onay alınmak suretiyle üniversiteler, kamu kurumları, sivil toplum kuruluşlarıyla ve belediyecilik faaliyetlerimizi yürütmek üzere hizmet alınan üçüncü taraflara yasal sınırlamalar çerçevesinde ve Gizlilik Sözleşmesi ile aktarılabilecektir.

Kişisel Verilerin Toplanma Yöntemi:

Kişisel verileriniz Belediyenin bağlı olduğu kanunlar ve diğer ilgili mevzuatlar uyarınca onay ve/veya imzanızla tanzim edilen belediyecilik işlemlerine ilişkin tüm beyanname/bilgilendirme formları ve sair belgelerle, elektronik onay ve/veya imzanız ile yapacağınız bildirimlerle, Kurumumuz, yerel hizmet birimleri, Web Sayfaları, Mobil Uygulamalar, Çağrı Merkezi, Kiosklar gibi kanallar aracılığı ile sözlü, yazılı veya elektronik ortamda olmak kaydıyla çeşitli yöntemlerle toplanmaktadır.

Kanun’un Maddesi uyarınca haklarınız:

Kurumumuza başvurmak suretiyle kişisel verilerinizin;

a) İşlenip işlenmediğini öğrenme,

b) İşlenmişse bilgi talep etme,

c) İşlenme amacını ve amacına uygun kullanıp kullanılmadığını öğrenme,

ç) Yurt içinde/yurt dışında aktarıldığı 3. Kişileri bilme,

d) Eksik/yanlış işlenmişse düzeltilmesini isteme,

e) KVKK’nın 7. Maddesinde öngörülen şartlar çerçevesinde silinmesini/yok edilmesini isteme,

f) (d) ve (e) maddeleri uyarınca yapılan işlemlerin, kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,

g) Münhasıran otomatik sistemler ile analiz edilmesi nedeniyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,

ğ) Kanuna aykırı işlenmesi sebebiyle zarara uğramanız halinde zararınızın giderilmesini talep etme hakkına sahipsiniz.

KVKK’nın maddesinin 1. fıkrası gereğince, yukarıda belirtilen haklarınızı kullanmak ile ilgili talebinizi, yazılı veya KEP üzerinden elektronik imzalı olarak Kurumumuza iletebilirsiniz. Bu çerçevede Kurumumuza KVKK’nın maddesi kapsamında yapacağınız başvurularda yazılı olarak başvurunuzu ileteceğiniz kanallar ve usuller aşağıda açıklanmaktadır.

Yukarıda belirtilen haklarınızı kullanmak için kimliğinizi tespit edici gerekli bilgiler ile açıklamalarınızı içeren talebinizi; funduszeue.info adresindeki formu doldurarak, formun imzalı bir nüshasını İzmir Büyükşehir Belediyesi Yazı İşleri Şube Müdürlüğü Mimar Sinan Mahallesi 9 Eylül Meydanı No:9/1 Kültürpark içi 1 no’lu Hol Konak PK İzmir adresine kimliğinizi tespit edici belgeler ile bizzat elden iletebilir, noter kanalıyla gönderebilir veya ilgili formu [email protected] adresine güvenli elektronik imzalı olarak iletebilirsiniz.

Kişisel Veri Başvuru Formu

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası