orhan kalyoncu / orhan cemal kalyoncu Etiketli Haberler

Orhan Kalyoncu

orhan kalyoncu

Cemal Kalyoncu Kimdir, Nereli? Cemal Kalyoncu Hangi Şirketin Sahibi?

Haberler

Gündem

Cemal Kalyoncu Kimdir, Nereli? Cemal Kalyoncu Hangi Şirketin Sahibi?

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Kahramanmaraş depremi, 11 ilde büyük yıkımlara yol açtı. Depremden sonra ise bağış toplanması için 8 kanalda ortak yayın yayıldı. Bağış sırasında öne çıkan isimlerden biri ise ünlü iş insanı Cemal Kalyoncu oldu. Peki çok kişi Cemal Kalyoncu'nun hayatını ve servetini merak ediyor. Peki Cemal Kalyoncu kimdir, kaç yaşında, nereli? Cemal Kalyoncu hangi şirketin sahibi? İşte detaylar

Cemal Kalyoncu Kimdir?

Cemal Kalyoncu Kimdir?

İngiltere'de üniversite okuduktan sonra, Türkiye'ye dönüş yaparak kendi şirketlerinde çalışmaya başladı. Kalpen markası ile plastik boru ve PVC üreterek satışa sundu.

İngiltere'de üniversite okuduktan sonra, Türkiye'ye dönüş yaparak kendi şirketlerinde çalışmaya başladı. Kalpen markası ile plastik boru ve PVC üreterek satışa sundu.

Kalyon Grup, senesinden sonra inşaat sektörüne girdi ve Yönetim Başkanı Cemal Kalyoncu oldu. senesinde Kalyon Plastik grubun bünyesinde yer aldı.

Kalyon Grup, senesinden sonra inşaat sektörüne girdi ve Yönetim Başkanı Cemal Kalyoncu oldu. senesinde Kalyon Plastik grubun bünyesinde yer aldı.

Cemal Kalyoncu Evli mi? Çocuğu Var mı?

Cemal Kalyoncu Evli mi? Çocuğu Var mı?

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda

Orhan Cemal Kalyoncu

Kalyon Grup Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Orhan Cemal Kalyoncu, yılında babası Mehmet Kalyoncu'nun yerleştiği BitlisTatvan'da yedi çocuğun en küçüğü olarak doğmuştur. Aslen Trabzon Çaykara’lıdır. Müteahhitlik yapan babası Mehmet Kalyoncu, askerliğini yaptığı Bitlis’in Tatvan ilçesine yılında giderek yerleşmiştir. ’lerin başında babasının başlattığı inşaat işlerinden dolayı Gaziantep’e taşındılar. Liseyi bitirdikten sonra Lisans eğitimimi İngiltere’de tamamladı.

İngiltere’den geldikten sonra şirketlerinde çeşitli görevler aldı. yılında İstanbul’a yerleştiler.

Kalpen markasıyla PVC pencere ve plastik boru üretti.

yılında Kalyon Grup’u kuran dört kardeşten biri. Cemal Kalyoncu'nun kardeşleri; Ahmet Kalyoncu, Turan Kalyoncu ve Hasan Kalyoncu. Bu ortaklık 12 Eylül ’e kadar devam etti. Kardeşlerinden Turan Kalyoncu, Ankara’ya yerleşerek ayrı bir firma kurdu.

Abisi Hasan Kalyoncu’nun yılında sağlığında başlattığı, Gaziantep’deki Gazikent Üniversitesi inşaatını bitirip eğitim-öğretim yılında faaliyete geçmesini sağladı. Okulun adı daha sonra “Hasan Kalyoncu Üniversitesi ” oldu.

Ciner Grubu tarafından Dinç Bilgin’den satın alınan Sabah Gazetesi ve ATV’ye TMSF yılında el koymuş, daha sonra da grup 22 Nisan ′de milyar dolar karşılığında Çalık Grubu’na satılmıştı. Çalık Grubu’ndan da yılında Kalyon Grup satın aldı.

yılında inşaat sektöründe faaliyete başlayan Kalyon Grup, İstanbul’da Bakırköy Adalet Sarayı, metrobüs hattı, Taksim Yayalaştırma Projelerini yürüttü ve 3'üncü havaalanı projesinde yer aldı. Şirket konut üretimlerinin yanı sıra, yol-köprü ve altyapı projelerinde de bulundu.

Kalyon Grup Yönetim Kurulu Başkanı olan Orhan Cemal Kalyoncu, Türkiye'nin en büyük su projelerine imza attı. Grup bünyesine yılında Kalyon Plastik katıldı.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’nün yürüttüğü ve Kuzey Kıbrıs’ın içme suyu sorununu çözecek olan Akdeniz Geçişi Boru Hattı İnşaatı İhalesini yılında Kalyon kazandı. İhalede en düşük teklifi Sigur Ros Sdn Bhd- Kalyon- Kutay İnşaat firması milyon TL olarak verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 8 Ocak tarihinde gerçekleştirdiği “Başakşehir Stadyumu İnşaatı” ihalesinde de kazanan isim Kalyon oldu.

yılı Aralık ayında Orhan Cemal Kalyoncu tarafından Ahmet Çalık' tan Turkuvaz Medya Grubu satın alındı.

Orhan Cemal Kalyoncu, Reyhan Kalyoncu ile evlidir.

Orhan Cemal Kalyoncu’nun oğlu Mehmet Kalyoncu 1 Şubat tarihinde evlendi. Nikâh şahitliğini ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ve Devlet Bakanı Bülent Arınç yaptı.

13 Nisan tarihinde Aydın Doğan'ın sahibi olduğu Doğan Holding, medya kuruluşlarının ardından D&R'ı da satma kararı aldı. KAP'a gönderilen açıklamaya göre D&R'ın milyon liraya satışı konusunda Orhan Cemal Kalyoncu'nun sahibi olduğu Turkuvaz TK Kitap ve Kırtasiye ile ön protokol imzalandı.

Bünyesinde Sabah ve Takvim gazeteleri ile ATV, A Haber gibi televizyon kanallarını da bulunduran Turkuvaz grubunun yönetim kurulu başkanlığını, Orhan Cemal Kalyoncu'nun yeğeni ve abisi Hasan Kalyoncu’nun oğlu iş adamı Ömer Faruk Kalyoncu yürütüyor.

Kaynak:seafoodplus.info

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir