ikinci çizgi çok silik görenler / Ovulasyon Testi Nedir? Nasıl Kullanılır? - Nefis Yemek Tarifleri

Ikinci Çizgi Çok Silik Görenler

ikinci çizgi çok silik görenler

Saatler Sonra Çıkan İkinci Silik Çizgi Hamilelik Var mı Demektir?

Gebelik Testinde Sonradan Çıkan Silik Çizgi Ne Demektir?

“Gebelik testinde tek çizgi çıkması hamile olmadığınızı, çift çizgi çıkması ise hamile olduğunuzu gösterir. Nadiren de olsa gebelik testinden bir müddet zaman geçtikten sonra hamilelik test çubuğu üzerinde silik bir çizgi belirebilir. Bu durum genellikle hamile olduğunuza işaret eder. Böyle bir şeyle karşılaşınca hamile olup olmadığınızı kesinleştirmek için kanda gebelik testi yaptırmalısınız.”

Hemen hemen her kadın anne olmak, annelik duygusunu tatmak ister. Hamile olup olmadığınızı öğrenmek için 2 yöntem vardır. Hamilelik idrar testi ve hamilelik kan testi. Hamilelik idrar testi eczaneden alınıp, evde yapılabilen bir testtir. Eczanede satılan hamilelik testleri yalnızca idrar ile yapılır. Hamilelik kan testi ise sağlık ocaklarında, hastanelerde yapılır.

Hamilelik Testi Yapıp Sonradan Silik Çizgi Görenlerin Yorumları

Sabah namazından sonra gebelik testi yaptım. Tek bir çizgi vardı yani hamile değilmişim çıktı. Testi çöpe atmamıştım. Azıcık uyuyayım dedim, 9 gibi kalkıp baktığımda 2. çizgiyi gördüm, çok hafifti. Bu belirsiz olan 2. çizgi saatler sonra ortaya çıktı. Hamile miyim değil miyim; kafam karıştı. Biraz bekleyip tekrar baktım; böyle böyle defalarca kontrol ettim. Eşime de gösterdim, o da negatif olduğunu düşündü. İki gün sonra doktora giderek kanda gebelik testi yaptırıp hamile olduğumu öğrendim.

İdrarda gebelik testi tek çizgi çıktı. Misafirlikteydik, o yüzden çöpe atamazdım; ben de sardım, çantama koydum. Ertesi gün çöpe atacağım sırada ikinci çizgiyi gördüm, belli belirsizdi. Hamile olduğumu sonra öğrendim. Şu an 8 aylık bir oğlum var. Ümidinizi kaybetmeyin. Testin üzerinden belli bir süre geçince 2. çizgi oluştuysa muhtemelen hamilesiniz.

Üç ayrı gebelik testi denedim. Üçünde de tek çizgi çıktı ve ardından silik çizgi meydana geldi. Birkaç saat önce kan testi yaptırdım, hamile olmadığımı öğrendim. Biraz evvel yine test yaptım; aynı şey oldu: Önce tek, sonra ikinci silik çizgi. Moralinizi bozmak istemiyorum fakat sonradan silik çizgi çıktıysa bu çoğu zaman hamilelik olmadığını gösteriyor. Üzücü bir durum tabii, kim ister hayallerinin suya düşmesini?

Adet tarihimin üzerinden 5 gün geçti. Sabahleyin idrar testi yapıp 10 dakika beklediğimde tek çizgi gördüm. Birkaç saat geçtikten sonra baktığımda silik bir çizgi daha vardı. Hamile olup olmadığımı kesin olarak öğrenmenin tek yolu hastaneye gidip kan testi yaptırmak. Kanda gebelik testi yapıldı maalesef hamile çıkmadım.

İdrarda gebelik testi yaptım ve sonuç negatifti. Ama testi çöpe atmayıp bir kenarda beklettim, tekrar baktığımda ikinci silik çizgiyle karşılaştım. Gebe olduğumu kan testiyle öğrendim.

Hamileliğimin haftasındayım. Hamile kaldığımı evde test yaparak öğrenmiştim. Çizginin biri silik, diğeri çok netti. Yaklaşık dakika sonra ikinci çizgi de belirgin bir hâl aldı. Derhal kan testi de yaptırdım ve hamile olduğum kesinleşti, şükürler olsun.

İnternette birisi yazmış; silik çizgi çıkan teste testin kendi damlalığıyla 3 damla su damlatın, silik çizgi kaybolursa o çizgi buharlaşma kuruma çizgisidir; kaybolmazsa sevinebilirsiniz, hamilesiniz diye yazmış. Doğruluk payı var mı bilmiyorum, denedim buna göre hamile değilim.

Evde yapılan idrarda gebelik testinin hata payı mevcut. Geçtiğimiz ay eczaneden aldığım testi yaptım, 2. çizgi silik çıkmıştı. İki gün sonra aynı testi yeniden uyguladım ve bu sefer tek çizgi gördüm. Zaten birkaç gün sonra da adetim başladı.

Reglime 4 gün kala gebelik testi yaptım. 5 dk bekledim, bir şey göremeyince çöpe attım. Bir süre sonra tekrar bakmak için çöpten çıkardım ve 2. çizgi belirdiğini gördüm, silik bir çizgiydi. Hamileydim fakat ne yazık ki düşükle sonuçlandı.

Gebelik Testi Sabah Mı Yapılmalı Akşam Mı Yapılmalı? Gebelik Testi Sabah Negatif Akşam Pozitif &#;ıkarsa Ne Olur

Haberin Devamı

Gebelik Testi Sabah Negatif Akşam Pozitif Çıkarsa Ne Olur?

Bozuk ve tarihi geçmiş gebelik testlerinde sabah negatif akşam pozitif sonuçlar almak mümkündür. Bunun için test alırken öncelikle son kullanma tarihine dikkat etmek gerekir. Hasarsız ve açılmamış olduğundan emin olunduktan sonra gebelik testini alabilirsiniz. Ayrıca günler öncesinden alınmış ve nemli ya da sıcak yerde bekletilmiş olan testlerde de hata olması mümkündür. Bu nedenle tarihi geçmemiş gebelik testi almak ve aynı gün içinde testi hızla yapmak daha doğru sonuçlar elde etmek için önemlidir. Hata payını en aza indirmek için tekrar sabah test yapabilirsiniz. Eğer net olmasını isterseniz bir sağlık kuruluşuna giderek kan testi ile gebeliği de anlayabilirsiniz.

İdrarda Gebelik Test Sonuçlarının Anlamları Nelerdir?

Eğer gebelik testinde silik çizgi çıkarsa bunun birden fazla anlamı olabilir. Bazı testlerle hamileliğin erken döneminde durumu anlamak mümkündür. Fakat bazılarında ise erken dönemde sonuç elde edemeyebilirsiniz. Bu nedenle duyarlılığı düşük olan bazı testlerde hamilelik olsa bile çizgi silik çıkabilir.

Genelde silik çizgi gebeliğin daha yeni olması olarak yorumlanır. Farklı bir yorum ise buharlaşma olarak karşımıza çıkar. İdrar eğer yeterli su içilmediği bir zamanda yapıldıysa idrar yoğunluğu azalır ve bu da buharlaşmaya sebep olarak çizginin soluk olmasına neden olur.

Haberin Devamı

Gebelik Testi Kanda Negatif İdrarda Pozitif Olur mu?

Kanda negatif olan durumda idrar testlerinde pozitiflik de meydana gelebilir. Bu bazen doğru olsa da idrar testlerinin yanlış da olabildiğini gösterir. Bu durumda yalancı pozitiflik ifadesini kullanmak doğru olur. İdrarlı gebelik testinde ikinci çizgi silik çıkarsa bu da idrarın yanlış yapıldığı anlamına gelebilir. Bazı kadınlarda ise erken düşük ya da kimyasal gebelik durumu ikinci çizginin silik olmasına sebep olabilir. Eğer beklenen tarihten sonra yumurtama olduysa bu da geç döllenmeye sebep olur ve çizgilerden biri silik olabilir.

Gebelik Testi Ne Kadar Sürede Belli Olur?

Gebelik testi kadınların hemen sonuçlanmasını istedikleri bir testtir. Bu nedenle de merak edildiği anlaşılır. Gebelik idrardan öğrenilmek istenirse bu 5 dakikada sonucu çıkan bir testtir. Evde kendiniz idrar gebelik testleri yaparak sonucu hemen öğrenebilirsiniz. Fakat kandan yapılan gebelik testlerinde sonuçların süresi değişebilir. 

Haberin Devamı

Gidilen sağlık kuruluşunun yoğunluğuna ya da kan testi sonu sürelerine göre birkaç saat içinde ya da 1 gün sonrasında sonucun çıkması mümkündür. Hızlı sonuç almak için kan testi yaptırmadan önce farklı sağlık kuruluşlarına sonucu ne zaman alabileceğinizi sorabilirsiniz. Böylece en hızlı sonuç veren kurumda testinizi yaptırarak sonuçları hızlıca görebilirsiniz. 

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası