internette beni kimler aramış / Beni Kim Aramış Nasıl Öğrenebilirim? (ÜCRETSİZ SORGULAMA)

Internette Beni Kimler Aramış

internette beni kimler aramış

Cep telefonlarından yapılan aramalar servisler üzerinden sorgulanabilir. Cevapsız aramayı veya karşı taraftan aramayı kimin yaptığı, hangi operatöre bağlı olduğu, numaraya kayıtlı hat sahibinin adı ve soyadı gibi bilgileri sorgulamak ve öğrenmek mümkündür.

Sizi kimin aradığını, beni kimin aradığını, numaranın kime ait olduğunu, telefon kapalıyken beni kimin aradığını öğrenmek için Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone gibi GSM operatörlerine kayıtlı numaraları sorgulamak için yazımızı okuyunuz.

Telefonum Kapalıyken Beni Kim Aramış?

Android ve iPhone telefonlarınızdan arayanları görebileceğiniz Turkcell, Vodafone, Türk Telekom, Bimcell operatörleri ve servisleri bulunmaktadır. Size ulaşamadıklarında veya meşgul olduğunuzda arayan numaralarını görerek anında ulaşabilirsiniz.

Telefonunuza ulaşılamadığında numaraları görebileceğiniz servisler:

• Turkcell KimAramış Servisi ,
  • Türk Telekom Arayanıbil ve *#
  • Vodafone Arayan Kim Servisi ,
  • Bimcell Arayanıbil numarasına mesaj atılarak aboneliğinizi başlatabilirsiniz.

Size ulaşmak isteyen ancak numarasını bilmediğiniz kişiler için ’i arayarak isim-numara sorgulaması yapabilirsiniz. Ayrıca Vodafone bilinmeyen numaralar servisi, Facebook ve WhatsApp üzerinden de öğrenebilirsiniz. Hangi operatör kullanıcısı olursanız olun, belirli ücretlerle SMS ile numara sahiplerini sorgulayabilirsiniz.

Turkcell Kim Aramış Sorgulama Servisi

Turkcell hat kullanıcısı olarak KİM yazıp ’e SMS gönderdiğinizde sizi kimin aradığını, kaç kez ve telefonunuz kapalıyken açabilirsiniz. Telefonunuzu açtığınızda, tüm bilgiler mesaj olarak iletilecektir. İşleminizden 3,99 TL alınır.

Vodafone Arayankim Servisi

Vodafone hat kullanıcıları, telefon kapalıyken arayanları öğrenmek için ARA KİM yazarak ’e SMS gönderebilirler. Size ulaşamayan kişileri anında görebilirsiniz. Bu hizmete abone olmak için numaralı müşteri hizmetleri numarasını da arayabilirsiniz. Ücreti 5,90 TL’dir.

Türk Telekom ArayanıBİL Abonelik

Cep telefonunuzun mesaj kısmına ACIK yazıp ’e kısa mesaj göndermeniz yeterli. Size ulaşılamadığında kimlerin ulaşmaya çalıştığı, kaç defa aradığınıza mesaj olarak cevap verilecektir. Bu hizmet aboneliğini *# numaralı telefonu arayarak da etkinleştirebilirsiniz. Abonelik ücreti 3,49 TL’dir.

Beni Kim Aradı Sorgulama

Telefonunuza gelen aramalar size ulaşamıyorsa, meşgulseniz, telefon açmıyorsa veya kapalıysa, her operatörden ayrı olarak arayan servisi aboneliklerinizi başlatabilirsiniz. Ancak sizi arayan numarayı bilmiyorsanız sorgulatabilirsiniz. Ama bunun için:

• Hangi numarayı sorgulayacaksanız o kullanıcının hattının sorgulanabilir olması gerekiyor.
  • Kullandığı tarifeyi numara sorgulama servislerine kapatmamış olması ve ‘şebeke numaram gözükmesin’ diyerek talimat vermemiş olması da gerekmektedir. Eğer gizli ise sorgulayarak öğrenemezsiniz.
  • Türkiye için bilinmeyen numaralar servisi , sosyal medya hesapları Facebook, Whatsapp uygulamalarını da kullanabilirsiniz.
  • Başsavcılık, sürekli arayan numaralardan rahatsız olduğunuzda ve tacize yol açan bir durumla karşılaştığınızda başvurabileceğiniz mercidir. Savcılığa şikayet yazısı yazarak adliyelere başvurabilirsiniz.

Beni Kim Aramış Servisi Türk Telekom

Türk Telekom’un internet sitesinde gizli telefon numaralarının öğrenilebilmesi için hat sahiplerinin “TTREHBER” hizmetine izin vermiş veya vermiş olması şartı bulunmaktadır. Aboneliği başlatmak için ACIK yazarak ’e SMS göndermeniz yeterlidir.

2 farklı durum için kullanabilirsiniz:

1. Telefonunuza ulaşılmadığında
  2. Her durum için Arayanıbil aboneliğidir.

TTRehber ile kimin aradığını öğrenmek için adım adım yapılacaklar listesi aşağıdaki gibidir:

• İnternetten funduszeue.info adresine giderek rahatsızlık veren kişi tahmin ediliyorsa adı soyadı il ve semt seçilerek “Bul” seçeneğine tıklanır.
  • İkinci sorgulama yöntemi olarak Türk Telekom’ un numaralı Beni Kim Aramış Telefon Numarasını Nasıl Öğrenebilirim? servisi aranabilir ve buradan sorgulama işlemleri yapılabilmektedir. 
  • Öğrenilecek telefon numarasının başına sıfır konulmadan ’e kısa mesaj gönderilir.
  • Kişinin kim olduğuna dair bilgiler cep numarasına kısa mesaj halinde gelecektir. Bu işlemden 3,49 TL kesilir.
  • Cep telefonunun arama menüsünden *# numaraları çevrildiğinde telefonun bilinmeyen numaralar servisine ulaşılır.
  • Bu serviste arayan kişinin numarasına veya ismine göre sorgulama yapılabilmektedir.

Türk Telekom telefon numarası sorgulama işlemi buradan yapılabilir. Bimcell kullanıcıları için de aynı numara geçerlidir. ACIK yazarak ’e mesaj gönderebilirsiniz.

Turkcell Bilinmeyen Numaralar Servisi

Türk Telekom gibi Turkcell de sizi kimin aradığını öğrenmek için WhoCalled hizmetini KDV dahil 3,99 TL’ye sunuyor. Bu hizmetten yararlanabilmek için kişinin Turkcell Rehber hizmetine üye olması ve numarasının sorguya açık olması gerekmektedir. Açık olmak gerekirse, insanların izin vermediği telefon numaraları buradan öğrenilemez.

Turkcell arayan numara sorgulama servisi;

• Öğrenilmek istenen numaranın başında sıfır koymadan kısa mesaj ile ’a gönderilir.  Örneğin: 5xxxxxxxxx
  • numarası aranarak sorgulama yapılabilir. Bu hizmeti iptal etmek için REHBER IPTAL yazıp ’e kısa mesaj göndermeniz yeterlidir.

Vodafone Beni Kim Aramış Servisi

Vodafone bilinmeyen numaralar servisi ve yukarıda açıklanan diğer operatörlerin servisleri beni kimin aradığını bulma servisleridir. Bunun için Vodafone numaralı bilinmeyen numaralar servisi aranarak sorgulama işlemi gerçekleştirilir.

• Vodafone’ dan kısa mesaj ile sorgulama yapmak için KIM yazılarak bir boşluk bırakıp başından sıfır olmadan telefon numarası yazılır.
  • (5xxxxxxxxx)  yazılarak no’ lu numaraya kısa mesaj gönderilir ve sorgulanan telefon numarası kimin üzerine olduğunu, kime ait olduğu cep telefona kısa mesaj halinde gelmektedir.
  • Ayrıca Vodafone’ dan hat sahibi adına göre sorgulama yapılabilmesi için no’lu numara aranmalıdır.
  • İşlem ücreti ise 6,5 TL’dir.

Gizli numaralardan sizi rahatsız eden veya beni kimin aradığını merak eden kişiler var mı diye sorgulamak için birden fazla yöntemimiz var. Gizli Numaradan Arayanı Öğrenme servisleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Whatsapp İle Bilinmeyen Telefon Numarası Sorgulama

GSM operatörlerinden bilinmeyen numarayı öğrenmenin yanı sıra WhatApp uygulaması ile bilinmeyen telefon numarası sorgulaması yapılabilmektedir. Bu uygulama sayesinde sorgunun ardından kişinin profil bilgileri çıkıyor.

Whatsapp’ ın bu yönünden yararlanabilmek için;

• Karşı taraftan gelen arama numarası rehbere kaydedilir.
  • Whatsapp uygulamasında bulunan kişiler bölümüne gelinir.
  • Bu bölümde yenile seçeneği seçilir.

WhatsApp’ta dizine eklenen telefon numarasının kimin adına kayıtlı olduğunu görmek kolaydır. İstenen telefon numarası Whatsapp’a kayıtlı olsa bile, karşı taraf tüm profil bilgilerini herkese açık hale getirmedikçe fotoğraf bilgilerini göremez.

Arayanın kim olduğunu bilmiyorsanız ve sizi kimin aradığını öğrenmek istiyorsanız, numarayı hemen kaydedip daha sonra geri dönerek WhatsApp’tan kim olduğunu öğrenebilirsiniz.

Facebook İle Bilinmeyen Numara Sorgulama

Facebook’ta kullanıcı hesabı olan çoğu kişi, hesaplarının güvenliği için aktif numaralarını Facebook hesaplarına kaydeder.

• Güvenlik nedenleriyle veya şifreyi kolayca unuttuğu için, cep telefonunu Facebook hesabına bağlayan çoğu kişi numaralarını herkese açık olarak kaydeder.
  • Herkese açık konumda olan telefon numarası ile Facebook’ tan telefon numarasının kime ait olduğu sorgulaması böylelikle yapılabilmektedir.
  • Beni kimin aradığını sorgulayabilmem için öncelikle ana sayfaya ulaşılır ve öğrenilmek istenen numara bu bölüme ya başında sıfır olmadan ya da başında sıfır ile yazılır ve aranır.
  • Bu numarayı hesabına bağlayan kişi listede çıkmaktadır.
  • Ayrıca kişi, dışarıdan herhangi birinin görüp görmediğini öğrenmek için telefon numarasının sorgulamaya açık olup olmadığını kontrol edebilir.

Telefon numaranız açıkça varsayılan olarak Facebook’tadır. Bu ayarı kapatmak için:

• Gizlilik sekmesine gidilir.
  • Aramada beni kimler bulabilir? sekmesi altında yer alan Facebook’ta kayıtlı telefon numaranı aratarak seni kimler bulabilir? sorusunun karşısında bulunan Düzenle bölümüne tıklanır.
  • Buradan “Arkadaşlar ya da Sadece Ben” seçeneği seçilerek kaydedilir.

Numara İle Arayan Kişi Nasıl Öğrenilir?

Arayanın öğrenilebilmesi için, hat sahibinin tarifesinde hattın sorgulama hizmetlerinin aktif olması gerekmektedir. Mobil hat kullanıcıları, karşı taraftan kimin arama yaptığını bilmek isterlerse bu servisleri etkinleştirebilirler. Ancak, hattınızı aldığınızda numaramın tüm operatörlerde görünmediğine dair bir bildirim yaptıysanız, numaranız görünmeyecek ancak bu bildirimi yapan kullanıcıları da göremeyeceksiniz.

GSM operatörleri ile gizli veya sorguya kapatılan numaraların kime ait olduğunu, hat sahiplerinin ad ve soyadlarını öğrenemezsiniz. Rahatsız olduğunuz bir durum varsa adliyelere giderek son adım olarak savcılığa şikayette bulunabilirsiniz. Hukuki bir şekilde başvuru yaptığınız için bu sorgulama dosya içerisinden yapılabilmektedir.

Bilinmeyen Numaraları Bulma

Karşı taraftan rahatsızlık derecesinde bir çağrı alınırsa, bu durum sürekli olarak tekrarlanır ve kasıtlı olarak yapılırsa bu durum ve kişi suç duyurusunda bulunularak Cumhuriyet Başsavcılığına bildirilebilir. Savcılığa başvurmak yerine beni arayan Turkcell, Vodafone veya Türk Telekom hatlarının operatörlerine haber vermem herhangi bir çözüm sağlamayacaktır.

Numara gizli ise müşteri hizmetlerini arayıp numaranın kim olduğunu ve kime ait olduğunu öğrenmeye çalışmak sizi kimin aradığına cevap vermeyecektir. Kişisel bilgi güvenliği mevzuatı gereği sorgulanacak numaranın gizlenmesi durumunda mobil hat operatörleri bilgilerini vermemektedir.

Numarayı Savcılığa Bildirme

Halkın taleplerini rahatsız eden hattın sahibini bulmak için Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçer.

Bazı suçlarda savcılar suçun mevcudiyeti nedeniyle kendiliğinden soruşturma başlatmakta, bazı suçların (TCK) şikayeti nedeniyle yazılı şikayet başvurusu sonucunda Türk Ceza Kanunu hükümlerine göre soruşturma başlatmaktadır.

Dava veya soruşturma safhasında Cumhuriyet Başsavcılığı veya 1. Kademe Yargıtay Vodafone, Turkcell, Türk Telekom veya diğer operatörlere resmi yazı gönderir.

Bu yazıda kişiyi rahatsız eden telefon numarasının kime ait olduğunu, hangi numaraları aradığını ve hatta geriye dönük olarak 1 yıl boyunca kimi aradığını, ne konuştuğunu, kime hangi mesajın gönderildiğini öğrenebilirler.

Bu nedenle mobil hat işletmecileri arama kayıtlarını ve kişisel bilgilerini adli makamlara bildirmekle yükümlüdür ve bu mevzuat kurallarına göre uygulanmaktadır.

Sizi sürekli rahatsız eden bir telefon numarası varsa, beni kimin aradığını söylerseniz veya bu numara hakkında şikayette bulunmak istiyorsanız bulunduğunuz yerdeki Adliyeye veya Cumhuriyet Başsavcılığına haber vererek suç duyurusunda bulunabilirsiniz. .

Telefon kullanıcılarının, telefonları kapalı iken kendilerini arayan kişileri öğrenmek için kullandıkları servis, Arayan Kim Servisi’dir. Bu servis üzerinden hangi operatörde olunursa olunsun, kendilerini arayan kişiyi görme şansına sahip olurlar. Bu yazımızda arayan kim servisi hakkında bilgi vereceğiz. Turkcell Arayan Kim Servisi, Vodafone Arayan Kim Servisi Ve Türk Telekom Arayan Kim Servisi hakkında detaylar yazımızda…

Cep telefonu, en olmadık zamanlarda kapanabilir. Şarjı biten telefonun kapanması durumunda kişi telefonunu açana kadarkimse kendisine ulaşamayacaktır. Özellikle önemli bir telefon beklendiği sırada telefonun kapanması, telefon sahibini daha zor durumda bırakacaktır.

Telefon açıldığı zaman kimlerin aradığını görmek, arayan kişilere geri dönüş sağlanması açısından önemlidir. Ancak ne yazık ki telefonlarda böyle bir özellik bulunmamaktadır. Telefon kullanıcılarının kendilerini arayan kişileri görmesi için operatörler tarafından sunulan Arayan Kim Servisi’nden yararlanması gerekmektedir. Beni kim aramış nasıl öğrenebilirim? Sorusunun cevabı olarak Arayan kim servisi verilebilir.

Beni Kim Aramış Nasıl Öğrenirim, Arayan Kim Servisi Nedir?

Beni kim aramış nasıl öğrenirim sson dönemlerde internette aranan popüler kelimelerden biridir. Bunu öğrenebilmek için telefon operatörlerinin Arayan Kim Servisini kullanmamız gerekmektedir. Bu sistem ile telefonun kapalı olduğu durumlarda kişiyi kimlerin aradığını, kaç kere aradığını ve hangi saatte aradığını öğrenebilmektesiniz. Bu servisi kullanan kişilerin telefonları, kapalıyken arayan kişilerle ilgili bilgi mesajı gönderilecektir. Telefon kullanıcıları bağlı oldukları operatörün verdiği hizmetten yararlanacaklardır.

Arayan Kim Servisi Ücretli midir?

Arayan Kim Servisi, tüm operatörler tarafından ücretli olarak sunulmaktadır. Her operatör sunduğu bu servis için farklı bir ücretlendirme yapmaktadır. Arayan Kim servisi ve operatör ücretleri şu şekildedir;

Turkcell Arayan Kim Servisi Nasıl Kullanılır?

Turkcell Arayan Kim Servisi, abonelerin telefonu kapalıyken kimin ne zaman ve kaç kere aradığına dair bilgi veren bir servistir. Bu servisi kullanan abonelere, telefonlarını açtıkları ya da ulaşılabilir oldukları zaman Turkcell tarafından SMS ile bilgilendirme yapılmaktadır. Turkcell Arayan kim Servisi’ni kullanan abonelere gönderilen mesaj içerisinde eğer sistemde kayıtlı ise numara sahibinin adı soyadı da yer alacaktır. Diğer operatörler üzerinden yapılan aramalar için de bu servis kullanılabilmektedir. Arayan numara gizli ise, gelen SMS üzerinde gizli numara olduğu bilgisi de yer alacaktır.

Turkcell Arayan Kim Servis Ücreti Ne Kadardır?

Turkcell Arayan Kim Servisi, aylık olarak kullanılmaktadır. Turkcell Arayan Kim Servis Ücreti olarak abonelerden aylık 2,99 TL ücret talep edilmektedir. Bu servis kayıt olunduktan sonra her ay otomatik olarak yenilenecektir. Turkcell Arayan Kim Servis iptali için abonelerin IPTAL KIM yazıp ’a SMS atması gereklidir.

Vodafone Arayan Kim Servisi Nasıl Kullanılır?

Vodafone Arayan Kim Servisi’ni tüm bireysel ve kurumsal hat sahipleri kullanabilmektedir. Bu servis üzerinden telefon kapalı ya da ulaşılamaz durumda iken gelen tüm aramalar hakkında bilgi almak mümkündür. Vodafone Arayan Kim Servisi, abonelere arayan kişiler hakkında bilgiyi SMS ile gönderecektir.

Vodafone Arayan Kim Servis Ücreti Ne Kadardır?

Vodafone Arayan Kim Servisi ücreti aylık olarak alınmaktadır. Bu servis için kullanıcıların ayda 2,25 TL ödemesi gerekmektedir. Servise kayıt olduktan sonra gelen aramalar hakkında bilgi mesajı gönderilmeye başlayacaktır. Bu servis, bir kere kayıt sonrasında her ay otomatik olarak yenilenmektedir. Vodafone Arayan kim Servisi İptal ettirmek için kullanıcıların IPTAL ARAYANKIM yazıp ’e SMS atması gerekmektedir.

Türk Telekom Arayan Kim Servisi Nasıl Kullanılır?

Türk Telekom Arayan Kim Servisi, tüm aboneler tarafından kullanılabilmektedir. Bu servis üzerinden telefon kapalı ya da çekmiyor iken gelen tüm aramalar hakkında bilgi alınabilmektedir. Gelen çağrılar ile ilgili bilgi, aboneye SMS ile gönderilecektir.

Türk Telekom Arayan Kim Servis Ücreti Ne Kadardır?

Türk Telekom Arayan kim Servis Ücreti aylık olarak alınmaktadır. Bu servis için kullanıcıların aylık 2,59 TL ödemesi gerekmektedir. Türk Telekom Arayan Kim Servisi, her ay otomatik olarak yenilenen bir servistir. Türk Telekom Arayan kim Servisi iptal ettirmek için kullanıcıların ARAYANIBIL IPTAL yazıp ’e SMS göndermesi yeterli olacaktır. İptal işleminin ardından geçerli ayın dolmasıyla birlikte aboneler bu servisten bir daha yararlanamazlar.

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

79

Paylaşım, 79 points

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası