en kral fıkralar / Fıkra Kitapları - En Uygun ve Çok Satan Fıkra Kitapları - funduszeue.info

En Kral Fıkralar

en kral fıkralar

Komik Fıkra Oku: Okurken g&#;ld&#;ren en komik kısa fıkralar İşte birbirinden o g&#;zel fıkralar

Haberin Devamı

Temel:

– Verdunuzda mi isteysunuz

TATLI KOYARKEN

Küçük çocuk ninesine;

- Senin gözlüklerin her şeyi büyütüyormuş, doğru mu nine?

- Evet yavrum, neden sordun?

- Ne olursun nineciğim, tabağıma tatlı koyarken gözlüğünü çıkar olur mu?

BEŞ KURUŞ

Nasrettin Hoca yolda yürürken, biri ensesine öyle bir vurmuş ki, nerdeyse yere düşecekmiş, hiddetle dönüp bakmış; karşısında tanımadığı genç bir adam. Nasrettin Hoca sormuş:

- "Ne cüretle vuruyorsun!.."

- "Özür dilerim hocam, sizi birine benzettim, küçük bir hata yaptım, ama siz pireyi deve yaptınız.

- "Yürü o zaman, kadıya gidiyoruz!"

Gitmişler kadıya, ikisini de dinleyen kadı efendi, Nasrettin Hoca'ya vuran gencin akrabasıymış. Kadı efendi, Nasrettin Hoca'yı yumuşatıp, akrabasını kurtarmaya çalışmış:

- "Hoca, hislerini anlıyorum. Bu durumda herkes aynı şeyi hissederdi. Şimdi bu genç adam kendine bir tokat atsa, kabul eder misin?"

Nasrettin Hoca ısrar etmiş:

- "Olmaz, mahkeme yapılsın."

Kadı efendi, bunun üzerine akrabası olan genç adama dönüp kararını vermiş:

- "Ceza olarak Nasrettin Hoca'ya 5 kuruş ödeyeceksin, hemen gidip getir!.."

Nasrettin Hoca, para almaya giden genç adamın dönmesini beklemiş. Bir saat geçmiş, iki saat geçmiş, ama genç adam ortalıkta gözükmüyormuş.

Mahkeme kapısının kapanma saatine kadar bekleyen Nasrettin Hoca, kadı efendinin ensesine okkalı bir tokat indirdikten sonra demiş ki:

- "Kusura bakma kadı efendi, daha fazla bekleyememem, gelirse söyle ona; 5 kuruşu sana versin!.."

ÇİFT

Bir gün Temel çift görüyormuş, Dursun’da tek gözünü kapatsana, demiş.

SEKRETERİMİ BEKLİYORUM

Öğretmen öğrencilerine; eğer büyük bir firmanın müdürü olurlarsa ne yapacakları konusunda bir kompozisyon yazmalarını ister.

Öğrenciler tüm dikkat ve ciddiyetlerini takınarak yazmaya başlarlar. Ancak aralarından biri yazmaz.

Öğretmen fark edince sorar;

– Neden yazmıyorsun evladım?

Öğrenci cevap verir.

– Sekreterimi bekliyorum.

UYANIK HIRSIZ

Adamın biri sokakta yürüyen milyonere sorar:

– Efendim herhangi bir yerde polise rastladınız mı?

– ‘Hayır’ dedi zengin adam.

– Öyleyse cüzdanınızı hemen bana vereceksiniz.

KARMA KARIŞIK

Öğretmen öğrencisine sorar:

– Dünya yuvarlak mıdır?

– Hayır!

– Peki düz müdür?

– Hayır!

– Peki nasıldır evladım?

– Babam karmakarışık olduğunu söyler.

ŞAKA YAPIYORSUN

Adamın biri iş başvurusunda bulunmuş.

Görüşmeye çağırmışlar; görüşme esnasında yönetici sormuş;

– Peki beklentilerin ne? Seni ne tatmin eder?

Arkadaş saymaya başlamış;

– Öncelikli olarak bir araba istiyorum, ayrıca şu anda bulunduğum dairenin kirası biraz fazla onu da şirketin karşılaması iyi olur, maaş olarak da dolardan aşağı çalışmam…

Şirket yöneticisi, dinler ve

– Biz sana son model bir Cherokee ve Tarabya’da bir villa vereceğiz, ayrıca bizim bu pozisyonumuz için planladığımız maaş dolardı, demiş.

Bizim elemanın gözleri fırlamış;

– Şaka yapıyorsunuz, demiş.

Şirket yöneticisi yapıştırmış;

– Önce siz başlattınız…

MERAKTAN

Aynanın karşısına geçip de gözlerini kapatan Temel’e ne yaptığını sormuşlar;

– Hiççç, uyurken kendimin nasıl göründüğünü merak ediyorum da…

DİŞİ Mİ ERKEK Mİ?

Nasrettin Hoca’ya sormuşlar;

-Hz. Nuh’un gemisine zeytin dalını getiren güvercin dişi miydi erkek miydi?

Hoca hemen cevabı yapıştırır.

-Mutlaka erkek. Dişi olsaydı çenesini uzun zaman kapalı tutamazdı.

LÜTFEN ŞİKAYET ETMEYİN

Temel bir gün karşıdan karşıya geçmeye çalışırken oradan geçmekte olan bir araç Temel’e çarpar. Arabanın sahibi yalvarmaya başlar.

– Lütfen benden şikayetçi olmayın size dolar veririm.

Temel bundan hoşlanır ve derki;

– Buradan sık sık geçiyor musunuz?

ARADAKİ FARK

Öğretmen öğrencisine sorar:

– Kaza ile şansızlık arasındaki fark nedir?

Öğrenci cevap verir.

– Eğer karnem dereye düşerse bu bir kazadır, ama onu dereden çıkaran olursa bu şansızlıktır.

BALIKLAR TAZE Mİ?

- Bunlar taze mi?, diye sormuş.

Balıkçı:

- Yok abla, pil takıp oynatıyoruz, demiş.

AFACAN'DAN AYRAN

Adam bir köyü gezerken yorulmuş, hayli susamıştı. Çaresiz bir evin kapısını çalar, karşısına bir çocuk çıkar. Adamcağız:

-Evladım, buralarda su bulamadım. Lütfen bana bir bardak su verir misiniz?

Kapıyı açan çocuk, adamın yüzüne bakarak:

- İstersen ayran getireyim, der.

Adam bu teklifi memnuniyetle kabul ettikten sonra, çocuk bir çanak ayran getirir. Adam ayranı içtikten sonra çocuk:

- İstersen daha getireyim, der.

- Zahmet olur yavrum bir zahmet.

Çocuk:

- Hayır ne zahmeti, zaten bu ayranın içine fare düştüğü için nasıl olsa dökecektik!, demiş.

Bunun üzerine adam iğrenerek elindeki ayran çanağını hiddetle yere atıp parçalayınca, çocuk feryadı kopartmış:

- Anneee, kapıdaki adam köpeğin çanağını kırdı.

HEMEN İŞE BAŞLAMANIN SIRASI MI?

Amerika'da yaşayan Dursun, Trabzon'daki Temel'i yanına çağırıyormuş:

- Ula Temel ha puraya gelursen aç kalmazsun da. Sadece yerdeki paraları toplasan o bile yeter sana demiş.

Bunu duyan Temel biraz da merakından binmiş uçağa, Amerika' ya gitmiş. Uçaktan inmiş, valizini alıp havaalanından çıkmak üzereymiş. Bir de bakmış yerde dolar var. Paraya bakmış bakmış ve şöyle demiş:

- Ula daha ilk günden işe mi başlanur

KAYIP ANAHTAR

Hoca bir gün anahtarını kaybetmiş. Bahçede döne döne ararken hanımı sormuş:

- Anahtarını nerede düşürdün bey?

- Bre kadın, nerede düşürdüğümü bilsem hiç arar mıyım?

YANLIŞ İSTİKAMET

Temel trene binmiş, bilet kontrol sırası gelmiş. Kontrolör, biletinin İstanbul'a olduğunu, trenin Ankara'ya gittiğini söylemiş.

Temel kendinden emin:

- Peçi maçinist yanlış istikamete cittiğini piliy mi?

BU YAŞTAN SONRA

Temel ve Fadime uzun yıllar nikahsız yaşamaktaymış. Bir gün Fadime:

- Temel bu iş böyle olmuyor, evlenelim artık, demiş.

Temel gayet sakin:

- Bizi bu yaştan sonra kim alır be Fadimem.

SİZDE KABAHAT, VERMEDİNİZ

Temel araba sürerken kırmızı ışıkta geçmiş. Tabii bunu gören polis Temel'i durdurmuş. Polis:

- Ehliyet ve ruhsat beyefendi!

Temel:

- Verdunuzda mi isteysunuz

MEHMET AKİF

Bir toplantıda, bir genç, Mehmet Akif'i küçük düşürmek ister:

- Afedersiniz, siz veteriner misiniz?

Mehmet Akif hiç istifini bozmadan şöyle yanıtlamış:

- Evet, bir yeriniz mi ağrıyordu?

TEKRAR İNİP BİNSEK Mİ?

Bir makine, bir elektrik, bir de bilgisayar mühendisi arabayla yola koyulmuşlar. Bir süre sonra araba arıza yapmış, kenara çekmişler. Makine mühendisi:

- "Dur ben bir bakayım" deyip kaputu açmış. Motor blokuna, şafta, diğer akşamlara bakıp bir şeyler yapmış, arabaya binmiş. Marşa basmış, araba çalışmamış. Elektrik mühendisi:

- Dur bir de ben bakayım"deyip kaputu açmış. Aküye bakmış, kabloları kontrol edip arabaya binmiş. Marşa basmış, araba çalışmamış.

İkisinin de kafası bilgisayar mühendisine doğru dönmüş. Bilgisayar mühendisi:

- “Eee inip tekrar binsek mi?"

Fıkra

Demet Küçük  (4)

Galip Kurdoğlu  (4)

Bahai   (3)

Erol Altun  (3)

Abdülhak Şinasi Hisar  (2)

Mustafa Eren  (2)

Osman Sevim  (2)

Süleyman Kocabaş  (2)

Abdullah Ezik  (1)

Ahmet Halit Yaşaroğlu  (1)

Ahmet Turhan Altıner  (1)

Ahmet Özdemir  (1)

Aziz Nesin  (1)

Bayram Özkan  (1)

Bilge Ünalan  (1)

Dilruba Leyla Açba  (1)

Durdu Güneş  (1)

Dursun Yıldırım  (1)

Enver Ercan  (1)

Erdoğan Oğultekin  (1)

Esin Hamamcı  (1)

Eyüp Karadayı  (1)

Faik Reşad  (1)

Gökhan İnce  (1)

H. Dursun Gümüşoğlu  (1)

Halil Manuş  (1)

Hasan Yaşar  (1)

Havva Aslan  (1)

Hüseyin Cılga  (1)

Hıncal Uluç  (1)

Köksal Aydın  (1)

M. Halistin Kukul  (1)

M. Sabri Koz  (1)

Mahsuni Farımaz  (1)

Mehmet Akif Gündeş  (1)

Mehmet Sümer  (1)

Meryem Çakır  (1)

Murat Sevinç  (1)

Mustafa Delioğlu  (1)

Mustafa Kocabaş  (1)

Mübeccel Zeynep Ünalan  (1)

Necip Fazıl Kısakürek  (1)

Nihat Altınok  (1)

Niyazi Tan  (1)

Nurettin İğci  (1)

Orhan Veli Kanık  (1)

Peyami Safa  (1)

Ramazan Yılmaz  (1)

Sami N. Özerdim  (1)

Serhat Küçük  (1)

Songül Dündar  (1)

Süheyl Rüştüoğlu  (1)

Süleyman Tevfik  (1)

Tahir Galip Seratlı  (1)

Veled Çelebi İzbudak  (1)

Veli Bayrak  (1)

Yıldırımay Bayrakçı  (1)

Yılmaz Gruda  (1)

Zeki Çelik  (1)

Ziya Şakir  (1)

İbrahim Halil Temel  (1)

İlhan Durusoy  (1)

Avanzade Mehmed Süleyman   (1)

Dr Mustafa Duman  (1)

Prof. Dr. Selami Şimşek  (1)

funduszeue.info Pertev Naili Boratav  (1)

Daha Fazla Göster

Temel Fıkraları - En G&#;zel, Komik, Eğlenceli, Uzun Ve Kısa Temel Dursun Fıkraları

Haberin Devamı

Temel ve Dursun Askerliklerini birlikte yapıyorlarmış ve bir gün aynı askeri tatbikata katılmışlar. Tatbikat paraşüt ile uçaktan atlamakmış. Diğer askerler gibi sıra bizimkilere gelmiş ve kendilerini boşluğa bırakmışlar. Aksilik bu ya! Temel’in paraşütü açılmış lakin Dursun’un paraşütü açılmamış. Dursun Temel’e:

Ula Temel benim bu paraşüt açılmayi da! Temel’de hemen cevap vermiş:

Ula uşağum yardımcı paraşütü aç, yardımcı paraşütü…

Dursun ne kadar uğraştıysa da bir türlü yardımcı paraşütü de açmayı başaramamış ve Temel’e:

Ula Temel bu da açilmayi da! deyince Temel:

Boş ver uşağum nasıl olsa tatbikattayız da! demiş

Motor Arızası

Temel ve Dursun bir gün aynı uçakta yan yana seyahate çıkmışlar. Uçak gökyüzünde süzülürken birden bir ses işitmişler ve pilot:

Herkes sakin olsun motor arızası yaşandı, uçağın bir motoru devre dışı kaldı ancak telaş etmeye gerek yok

Aradan geçen bir süre sonra pilot tedirgin ve korkulu bir ses tonuyla ikinci bir anons daha yapmış:

Uçağın ikinci motoru da bozuldu.

Temel sonrasında Dursun’a gayet rahat, sakin ve huzurlu bir ses tonu ile:

Dursun desene ha bu geceyu da burada geçirecağuz.

Kısa Temel Fıkraları

Yol Çizgileri

Haberin Devamı

Temel bir gün Karayolları Müdürlüğünde işe başlamış. Görevi de yol üzerinde bulunan şeritleri boyamakmış. Birkaç gün boyunca bu işini sürdürmüş ve bir gün amiri Dursun Temel’in yanına gelmiş ve Temel’e demiş ki:

Yahu Temel 5 gündür bu yolda çalışıyorsun. Birinci gün , ikinci gün , üçüncü gün dördüncü gün , beşinci ve bugün de metre boyamışsın. Yani her geçen gün tembelleşmişsin demiş. Temelde:

Olur mu hiç Dursun amirim aksine daha çok çalışıyorum ama her geçen gün boya kutusundan daha çok uzaklaşıyorum.

Yeni Geldim

Temel bir gün evinin damı akmasın diye çatıdaki kiremitleri tamire çıkmış. Tamir ederken birden ayağı kiremitlere takılarak 2. Kattan aşağıya düşmüş. Temel’i aşağıya düşmüş halde gören komşusu Dursun hemen olay yerine koşarak Temel’e yardım ederek onu yerden kaldırmış. Temel önce bir üstünü başını temizlemiş ve o sıra Dursun:

Haberin Devamı

Ula Temel ne oldi? Nasul bu hale geldun sen? Temel:

Valla Dursun ne olduğunu bilmeyerum ki! Bende senin gibi buraya yeni geldum.

Uzun Temel Dursun Fıkrası

Tekne Küçük

Dursun bir gün Temel’i ziyarete gelir ve ona misafir olur. Temel Dursun’u alır çarşıda, deniz kenarında gezdirmeye başlar. Sonra Dursun sürekli karada gezmekten sıkıldığı için Temel’e:

Yahu Temel senin teknen var ama sen beni hep burada gezdiriyorsun. Hadi beni birazda denizde gezdir der. Temelde:

Gezdiririm ama bak hava kararmaya başladı fırtına çıkacak der. Dursun:

Yahu ne olmuş azıcık gezelim der ve Temel dayanamaz tekneyi çalıştırıp denize açılırlar. Biraz sonra Temel:

Dursun bu kadar yeter, fırtına geldi tekneyi alabora eder, haydi geri dönelim der. Dursun:

Haberin Devamı

Bir şey olmaz Temel’im. Allah büyük der ve bunu duyan Temel hiddetle:

Ulan Allah büyük ama tekne küçük tekne. 

Kral ve Soytarı

Kral bir gün soytarısından usanmış, soytarıyı çağırıp demiş ki, “bana öyle bir hata yap ki, özürün kabahatinden büyük olsun yoksa kellen gider, sana üç gün müsaade”

Daha birinci gün, kral merdivenlerden çıkarken bizim soytarı gelmiş kralın poposunu ellemiş.

Kral hışımla dönmüş ve bağırmış “Bre densiz sen ne yaptığını sanıyorsun”

Soytarı yapıştırmış cevabı “Özür dilerim kralım ben sizi kraliçe sandım”

Günlerden birgün kralın canı sıkılır. Soytarısını çağırır ve onu eğlendirmesini ister. Soytarı şaklabanlık yapar ama kral soytarının hareketlerini beğenmez ve derki:

-Soytarıyı kellesinden kesin!ßunu duyan soytarı kralın son bi şans vermesini ve şu teklifi sunar:

-Kralım beni öldürmeniz için küçük bir oyun oynayalım kağıdın 99’una ölüm 1 tanesinede yaşam yazalım eğerki ölüm çıkarsa beni öldüreceksiniz yaşam çıkarsa beni değil kendinizi öldüreceksiniz.

Kral bu teklifi kabul eder. Ve yardımcılarına kağıtların hazırlamalarını söyler. Kral akşama doğru yatarken içine bir kin düşmüştür ve içinden:

-Ya yaşam çıkarsa,ben ölürsem… diye düşünür ve kağıtların hepsini açıp yaşam kağıdını yırtar.

Onun yerinede bir ölüm kağıdı koyar ve ertesi sabah soytarı yaşıyıp kral öldürülmüştür…

NEDEN?

Cevaplarınızı yorum kısmından ekleyin. Doğru cevabı bakalım önce kim verecek. Doğru cevabı ve ilk bilen kişinin adını buraya ekleyeceğim

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası