leblebiyi kavurak dumanını dumanını savurak / geniş aile - leblebiyi kavurak dumanını dumanını | İzlesene.com

Leblebiyi Kavurak Dumanını Dumanını Savurak

leblebiyi kavurak dumanını dumanını savurak

/i/Saçmalamaca

+2-1

dumanını dumanını savurak ah bici bici leblebici taze kavrulmuş içi istanbulun kızları çekilmiyor nazllarrı leblebiyi kavurak dumanını dumanını savurak ah bici bici leblebici taze kavrulmuş içi istanbulun kızları çekilmiyor nazllarrı leblebiyi kavurak dumanını dumanını savurak ah bici bici leblebici taze kavrulmuş içi istanbulun kızları çekilmiyor nazllarrı leblebiyi kavurak dumanını dumanını savurak ah bici bici leblebici taze kavrulmuş içi istanbulun kızları çekilmiyor nazllarrı leblebiyi kavurak dumanını dumanını savurak ah bici bici leblebici taze kavrulmuş içi istanbulun kızları çekilmiyor nazllarrı leblebiyi kavurak dumanını dumanını savurak ah bici bici leblebici taze kavrulmuş içi istanbulun kızları çekilmiyor nazllarrı leblebiyi kavurak dumanını dumanını savurak ah bici bici leblebici taze kavrulmuş içi istanbulun kızları çekilmiyor nazllarrı leblebiyi kavurak dumanını dumanını savurak ah bici bici leblebici taze kavrulmuş içi istanbulun kızları çekilmiyor nazllarrı

hep aynı sözler amk

Geniş Aile Efsanesi

xdragxx
Reaksiyon puanı
28,343
Puanı
1,060
GENİŞ AİLE 17.BÖLÜM YORUMLARI
0.7 ucu olup da vermeyenin taaa...

mükemmel bir bölüme daha imza atmaktadır. mısır'dan çıkabilen sözlük yazarlarına tavsiye olunur.
cevahir başkanı olmaya çalıştığı kulübe kardeşinin transfer olacağını duyunca espriyi patlatır,

"aha ergene konduk"
nazan: bu çocuğu doğururum ama kendimi bu hayattan aldırırım.
bilal transfer etmek istediği siyahi adamın beşinden koşarken;

-hoop.. şişt.. eko! van minüt!
mürsel:

o kadınla aramda bi şey olmadı nazan.
istersen bi doktora götür baktırt bana..
cevahir : bana bak mürsel, seni denize dik uzatırım yağış alamazsın, kuruturum seni.
zekai sözlüğe selamını çakmıştır. hadi yine iyiyiz...

"ablamın halini görünce anladım okumanın ne şukela bi şey olduğunu"
domuşuk sevim'in bir rüyam var* ile başlayan başkanlık konuşması ile martin luther king'in ünlü konuşmasına da atıfta bulunan dizi.
17. bölüm itibari ile mourinho kılıklı ulvi'ye yeni lakaplar gelmekte, enfeksiyon ulvi, açıkta satılan ulvi, sinek arabasının peşinde koşan ulvi, saygısız turtle, lanet olası federal ulvi, matbaayı çok sonradan keşfeden ulvi, parasının üstünü alamayan ulvi daha gider de gider bu.
17. bölümde yıldırım demirören'e ucun ucun dokundurmuş dizidir
--- spoiler ---
klüp başkanı olacak olan cevahir, nazan'a: "seni de klübün as başkanlığına getirecem, oradan da klübe tüp alıyoruz diye ödenek ayırırız"

edit: peperuhi hatırlattı. cevahir, başkanlık atışmasında, bilal'i kastederek : "bu, takımı kendine borçlandırıp, kendine bağımlı hale getirecek"
cevo: allah izin verir sen de oy verirsen yakında boyacıgücü başkanlığını devralıcam. seni de gönlümün şeref tribünün de ağırlayacam beleşcim.
$ukufe: ne oyu lan, ben delege miyim.
cevo: hangi dernek sana oy hakkı vermeyecekmiş şaşarım. tüzük ister tüzük.
cevahir'e "sandık içim" dedirterek ersin karabulut'a da selam çakmış, gönderme manyağı dizidir.
şu mürsel'i damdan indirme sahnesinde ulvi'nin söylediği türkü nasıl bir türküdür yahu, "leblebiyi kavurak, dumanını savurak, istanbul'un kızları, çekilmiyor nazları" gibi bir şeydi sanırım, ilk kez duydum. adamın zaten tipi komik, bir de bu garip türküye öyle bir başlayışı vardı, çay püskürdü ağzımdan.
dün yayınlanan 17. bölümüyle de bizleri yarım yarım yarmıştır bu dizi.. ayrıca zekainin sözlüğe selamı çakmasıda ayrı bi şukelaydı tabi.. arkadaş anlamıyorum ama yazılan esprilere bi bok atma çabası içinde olanlar var adamlar güzel yapıyorlar yazıyoruz.. dizinin tüm replikleri yazılmıyor ki buraya okumazsın bu başlığı olur biter.. aşk-ı memnu da kim kimle sevişmiş bunların hesabı beni ilgilendirmiyor örnek olarak.. senaryolarının eski filmlere, dizilere benzetildiği oluyor yer yer de muhteşem diyaloglardan dolayı biraz krediniz olsun hem o kadar güzel diyalog yazdıktan sonra pekte özgün bi senaryoya gerek yok açıkcası.. cnbce e2 dizileri tadında bir dizi görmüştür türk televizyonları devamı gelir umarım hatta tatlı hayattan beri izlenesi en iyi dizidir..
nazan: mürsel ben hamile değilmişim.
mürsel: anaaa, dazan yoksa düşürdün mü? hadi geldiğin yerlere bakalım.
bu dizideki mürsel karakteri, son yıllarda yerli dizilerde boy gösteren en şukela karakterdir. salı günleri bu herifi izleyince bütün yorgunluğum buhar oluyor, öyle vermidon, öyle voltaren bi bünye kendisi. bu elemanı alıp hoop yaprak dökümü'ne koysalar (mesela küçük ayşe'nin öğretmeni olarak) ne gam kalır ne kasavet valla. bütün aile bu akşam hüzünleri evde bırakıp kendine gelmezse terbiyesizim.

"leblebiyi kavurak, dumanını dumanını savurak, ah bici bici leblebici" der, halay çekerek ortamdan uzaklaşırım. sevgiler, saygılar...
17. bölümde mürsel resmen şov yapmıştır. o çatıda türkü söylemesi, söylerken bir yandan oynayıp bir yandan hüzünlenmesi, arada "ha-aah" diye mürsel coşkusu sergilemesi, sonra arada "çık çıkı çıkı çık" yapması falan manyak olmuş. "vuu-huuu" sunu unutmamak lazım tabi.
dün akşamki bölümde mürsel'in okulun çatısındayken söylediği alalalihi alalalihi narasıyla isviçre'ye heidi'ye selamı çakıp bizleri eskilere göndermiştir.

heidi başlarken çalan şarkının melodisi 51. saniyeden sonra dinlenilebilir.
mürsel, nazan la konuşmak için kirişçi ailesinin kapısına geldiğinde birden kapı açılır ve cevahir çıkıp o sinirle bombayı patlatır:

neyşınıl var lan burada coğrafik?*
hüzünlendirebildiğini de göstermiş olan.

--- spoiler ---

ben çok küçükken annemle babam öldü. babannem büyüttü beni. çok sıkıntı çektim ben çocukluğumda hep dayak yedim. arada sırada cevahirle bilal kollardı beni ama arkadaşlık etmezlerdi benimle. tüm bu sıkıntılarımın içinde gizli bir ailem vardı; nazan vardı. dayak yerim nazan kaldırır, kimse benimle oynamaz nazan oynar, hiç bir kız beni öpmez nazan öper. annem, babam, babannem her şeyimdi nazan. her şeyim gitti.

Moderatörün son düzenlenenleri:

yaran geniş aile olaylarından biridir faydasız ulvinin bir anda başlattığı mürsel i kurtarırken söylenen türküdür.
Leblebiyi kavuram
Leblebiyi kavuram
Dumanını dumanını savuram
Ah bici bici leblebici
Taze kavrulmuş içi
istanbulun kızları
Çekilmiyor nazları

leblebiyi kavurak
dumanını dumanını savurak
ah bici bici leblebici
taze kavrulmuş içi
tam on sene oluyor
memleketten çıkalı
epeyice toplanmış
kemerin altınları
terazim kantarım yok
bende de leblebi pek çok
eğil bir yol öpeyim
bedava yedireyim
parasız yedireyim.

sevgilim tarafından facebook gelen mesaj kutusunda gördüğümde altıma sıçmamak için kendimi zor tutuğum şarkı.

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir