elektrik süpürgesi hortumu tamiri / Philips Marathon Elektrikli Süpürge Tamir Hort - funduszeue.info

Elektrik Süpürgesi Hortumu Tamiri

elektrik süpürgesi hortumu tamiri

Elektrikli süpürge için bir hortum nasıl düzeltilir: hasar nedenleri + kendi kendine onarım yöntemleri

Çalışan ev tipi elektrikli süpürgelerin önemli bir kısmı, esnek oluklu hortum kullanan yapılardır. Odanın temizliği sırasında, farklı bir doğadaki yükler onu etkiler, bu da elektrikli süpürgenin bu kısmına zarar verme olasılığını dışlamaz, değil mi?

Benzer bir sıkıntı yaşadınız ve elektrikli süpürgenin hortumunu kendi ellerinizle nasıl sabitleyeceğinizi bilmiyor musunuz? Bu sorunla başa çıkmanıza yardımcı olacağız.

Makale, oluklu hortum kusurunun en olası nedenlerini tartışıyor ve bir parçanın bütünlüğünü geri yüklemek için ayrıntılı talimatlar sunuyor. Önerdiğimiz sorun giderme yöntemleri oldukça basittir, bu nedenle herhangi bir ev ustası onarım yapabilir.

Makalenin içeriği:

Hortum tasarım özellikleri

Çoğu oluklu temizleme ekipmanı hortumu, elastik bir malzeme (polipropilen) temelinde yapılmış bir borudur.

Tüp genellikle 1,5 metreden fazla olmayan bir uzunluğa sahiptir. Oluklu yüzey nedeniyle, aksesuar küçük sınırlar içinde gerilebilir.

Vakum hortumu

Elektrikli süpürgenin çalışma manşonunun klasik tasarımı. İki hareketli nozul, oluklu elastik bir tüp ile birbirine bağlanır. Bu tasarım, temizlik sırasında aksesuarı manipüle etmeyi kolaylaştırır

Elastik borunun bir ucu kısa bir parça sert plastik boru ile biter. Bu parça uzatma çubuğuna veya doğrudan elektrikli süpürgenin çalışan memesine bir bağlantıdır.

Hortumun karşı ucunda, elektrikli süpürge modülü ile bir kilit bağlantısının oluşturulduğu kısa bir meme kilidi bulunur. Bu kilit borusu aslında oluklu borunun devamıdır.

Kavşakta hortum akışı

Vakum hortumlarının geleneksel kırılma noktaları, oluklu manşonun işlem ucu ile bağlantı alanıdıfunduszeue.infoeme işlemi sırasında bu alanın artan yükü nedeniyle çatlaklar veya yırtıklar oluşur.

Elektrikli süpürgeler kullanma pratiği, en sık bir kopmanın meydana geldiği uç rijit elemanlarla birlikte elastik bir oluklu kavşak çizgilerinde olduğunu ve hortum kopmasının en yaygın olanlardan biri olarak kabul edildiğini not eder. elektrikli süpürge arızası.

Bu arada, hortumun küçük bir kopmasının bile oluşması, temizleme ekipmanının verimliliğinde önemli bir kayba yol açar.

Kusurların nedenleri

Elektrikli süpürge hortumunun gövdesinde çatlaklar, yırtıklar, delikler çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir. Bununla birlikte, ana neden, elbette, bu parçanın yanlış kullanımı olarak düşünülmelidir.

Hangi kullanıcı eylemleri oluklu boru gövdesinde arızalara yol açar?

Daha yakından bakın:

1. Elektrikli süpürgeyi bir hortumdan bir yere çekmek.
  2. Temizleme işlemi sırasında boruyu kabul edilemez açılarda bükün.
  3. Keskin kenarlı nesneleri temizlerken yanlış kullanım.
  4. Depolama talimatlara uygun değildir.

Kusur oluşumunun doğal nedeni, ürünün ömrünün, aşınmasının, malzemenin düşük kalitesinin sona ermesi olarak da düşünülmelidir.

Elektrikli süpürge arızalı

Genellikle, temizlik ekipmanı sahipleri tarafından çalışma kurallarının ihlali, oluklu manşonun gövdesinde kusurlara yol açar. Elektrikli süpürge ile çalışırken, doğrudan hortumla ilgili fiziksel kuvvet kullanılması önerilmez.

Üniteyi çalışma hortumu ile çekerek elektrikli süpürgeyi bir yerden bir yere çekmek oldukça yaygın bir uygulamadır.

Aynı zamanda, birçok elektrikli süpürge sahibi, bu tür “püf noktaları”, sonuçlardan tamamen habersizdir. Bu arada, herhangi bir elektrikli süpürge için talimat açıkça belirtiyor - bunu yapamazsınız!

Boru hattının kabul edilemez bir açıda bükülmesi, elektrikli süpürgenin temizlik ısısındaki sahibi, temizlik ekipmanının operasyonel ve teknik parametreleri ile teorik olarak ulaşılamayan alanlara ulaşmaya çalıştığında ortaya çıkabilir.

Dik Açılı Hortum

Oluklu manşonun böyle bir bükülmesi, bir çatlak veya yırtılmanın hızlı bir şekilde görünmesine katkıda bulunur. Bu nedenle, vakumlama sırasında hortumun manipülasyonu, dik açılarda kıvrım kıvrımlarını dışlamalıdır

Birkaç kez, bu tür girişimler oldukça başarılı bir şekilde tamamlanabilir. Bununla birlikte, malzemenin kabul edilemez yüklere göre mukavemeti sınırsız değildir. Bu nedenle, en uygunsuz anda, boru hattı kabul edilemez bir bükülmenin olduğu yerde patlayacaktır.

Hasat farklı koşullarda yapılabilir. Örneğin, çerçevesi keskin kenarlı metal parçalara sahip mobilya temizleme koşullarında. Hortum bu koşullar altında dikkatsizce manipüle edilirse, oluk gövdesindeki kesiklerin ortaya çıkması için tüm önkoşullar vardır.

Son olarak, elektrikli süpürge talimatlarında özel olarak açıklanan temizleme ekipmanı için saklama kuralları da ihlal edilemez, çünkü buradaki bir ihlal elektrikli süpürge hortumunun arızalanmasının nedenlerinden biridir.

Aksesuarların saklanması için kurallar

Ev temizlik ekipmanı aksesuarları için saklama koşulları, aynı çalışma hortumunun yapıldığı malzemenin kalitesini doğrudan etkiler. Bu nedenle, depolama kurallarının ihlali, kusurların ortaya çıkmasına katkıda bulunur.

Bu nedenle, cihazı aksesuarlarla veya ayrı aksesuarlarla birlikte, tavsiye edilenden daha düşük bir sıcaklıkta saklamak, oluklu boru malzemesinin mukavemetinde bir azalmaya yol açar.

Ani sıcaklık değişiklikleri, yüklü durum, kabul edilemez bükülmeler de hortum malzemesi için kritik öneme sahiptir.

DIY Onarım Talimatları

Elektrikli süpürgenin esnek kovanı hasar görürse - bu, ev aletlerindeki bir değişikliğe karar vermek için bir neden değildir.

Kullanıcı uygulamalarının gösterdiği gibi, elektrikli süpürgenin arızalı bir oluklu hortumunu normal bir çalışma formuna getirmek oldukça uygun maliyetlidir. Ve bunu yapmak için basitçe kendiniz yapın. Seçenekleri düşünün.

Seçenek # 1 - Basit kesim onarımı

Çoğu zaman, sert hortumun sert plastik boru uçlarıyla birleştiği yerde gusts oluşur.

Dürtünün hangi kısımda oluştuğu önemli değildir - borunun çubuğun altındaki bağlantı noktasında veya boru kilidinin bağlantı noktasında. Onarım prensibi her iki durumda da aynıdır.

İçeride şube kilidi

Ev tipi elektrikli süpürgenin modellerinden birinin boru kilidinin iç alanı. Burada rayın çizgilerini açıkça görebilirsiniz - manşonun ucunun vidalandığı kılavuzlar, bir çeşit dişli bağlantı oluşturur

Bu gibi durumlarda onarım için sadece bir alete ihtiyacınız vardır - keskin bir bıçak.

İşin ilerleyişi:

1. Hortumun düz bir bölümünü aceleden biraz uzakta çalıştırın.
  2. Kalan oluklu mukavemeti römorkun içinden dikkatlice çıkarın.
  3. Temizlenmiş iç mekana dolgu macunu sürün.
  4. Uç başlığını hortumun kesik ucuna dikkatlice vidalayın.

Kural olarak, uç plastik parçaların içinde bir vida iniş yolu vardır.

Bu nedenle, oluğun eşit olarak kesilmiş kısmı römorkun iç bölgesine iyi vidalanır ve “dişin” bir sızdırmazlık maddesi ile yağlanması nedeniyle bağlantı sıkı ve oldukça güçlüdür.

Elektrikli süpürge demonte

Bir dişi dişli ve bir tıkaç halkası olan naylon bir manşon içeren katlanabilir bir römorkun tasarımı. Kapron kovanı oluklu kovanın üzerine vidalanır, daha sonra düzenek römork gövdesine yerleştirilir ve bir tapa halkası ile sabitlenir

Birçok modern elektrikli süpürge, örneğin, firma Samsung, katlanabilir römorklu hortumlarla tamamlanır. İçinde hortumun ucunun vidalandığı “naylon” dişli bir manşon “oturur”. Kapron kovanı, kelepçeli dairesel bir tapa ile uç borunun içine sabitlenir.

Bu tür montajların onarım prensibi benzerdir. Sadece kelepçeleri sıkmanız, halka tapasını ve kapron kılıfını yırtık bir hortum parçası ile çıkarmanız gerekir.

Ardından sarkan parçayı manşondan çıkarın, hortumu kesin, naylon manşonu kesilmiş uca vidalayın ve her şeyi ters sırada monte edin.

Seçenek # 2 - baş desteği yöntemini kullanma

Bu tür kusurlar genellikle mekanik rijit nesnelerin verdiği hasarın bir sonucu olarak ve genellikle ekipmanın sahibinin hatası nedeniyle ortaya çıkar. Dahası, hasar kesikler, gözyaşları, delikler şeklinde olabilir.

Bandaj Onarımı

Bir lastik odacık kullanarak elektrikli süpürge manşonunun performansını geri kazandırmak için bir teknik. Bu amaçlar için, biraz daha küçük bir çapa ve iyi gerilme özelliklerine sahip sıradan bir bisikletin kamerası uygundur.

Burada, elektrikli süpürge hortumunun kıvrımının performansını geri kazanmanın oldukça pratik ve etkili bir yolu, bir bisiklet kauçuk odasının bir parçasını onarım malzemesi olarak kullanmak gibi görünmektedir.

Onarım Talimatları:

1. Hasarlı oluk segmentini eşit olarak kesin (dikey olarak).
  2. Kesiklerin uçlarını temizlemek (yağdan arındırmak) iyidir.
  3. mm uzunluğunda bir bisiklet bölmesinin ayrılmaz bir parçasını alın.
  4. Oluklu bölümlerden herhangi birine bölmenin bir parçasını yerleştirin ve kesme noktasından biraz daha uzatın.
  5. Kesiklerin uçlarına “Moment” tipi yapıştırıcı sürün ve hortum bölümlerini bağlayın.
  6. Eklem alanındaki oluklu yüzeyini üniversal tutkalla işleyin.
  7. Lastik birleşme yerini tamamen kaplayana kadar bölmenin bir parçasını hortum boyunca ters yönde çekin.

Bisiklet odasının kauçuğu iyi gerilme özelliklerine sahiptir, bu nedenle hortumdan çekmek zor değildir.

Aynı zamanda, bölmenin biraz daha küçük bir çapı, bağlantı noktasında hortum oluklarının yeterince sıkı bir şekilde oturmasına izin verir. Uygulanan yapıştırıcı gerilme mukavemetini arttırır.

Bu şekilde, oluğun elastik özelliklerini gerçekten ihlal etmeyen düzgün bir bağlantı elde edilir.

Seçenek # 3 - Termal yöntemi uygulama

Yukarıda belirtilen yöntemlerden daha karmaşık bir teknik daha vardır, ancak kalite sonucu fabrika düzeyinde elde edilebilir. Bu, ısı büzüşmeli bir boru ve saç kurutma makinesi kullanarak arızalı bir elektrikli süpürge hortumunu onarmak için termal bir yöntemdir.

Isıyla Daralan Onarım

Isı büzüşmeli boru kullanarak geri kazanım yöfunduszeue.info tekniği uygulamak için bina saç kurutma makineniz veya benzer bir ısı aletiniz olmalıdır.

Dikkat edilmelidir: bu seçenekte, avantajları olan hortumu kesmeye (kısaltmaya) gerek yoktur.

Çalışma talimatı aşağıdaki gibidir:

1. Oluk çapının rengine ve boyutuna göre ısıyla büzüşen bir tüp seçmek.
  2. Hortum uç parçasını sökün ve sökün.
  3. Büzülme borusunu serbest kalan uçtan geçirin ve acele noktasına kadar uzatın.
  4. Hasarlı alanı, her iki kenarından birkaç santimetre marjlı bir büzülme tüpüyle kapatın.
  5. Bir bina saç kurutma makinesi ile ısıyla büzüşün, aleti yavaş yavaş yamanın tüm uzunluğu boyunca hareket ettirin.

Bu yöntem aynı zamanda oluklu borunun herhangi bir kısmındaki delikleri ve çatlakları onarmak için de uygundur.

Başka bir soru, bir bina saç kurutma makinesinin veya benzer bir aletin oldukça spesifik bir teknik olması ve her zaman elinizde olmayabilir.

Seçenek # 4 - Dahili iletkenlerle olukları onarın

Teknik açıdan oldukça zor olan bir başka, tasarımı anahtarlamalı bir elektrik hattı içeren bir vakum hortumunun onarımıdır.

Benzer bir sistem genellikle, hava akışı kontrol paneline sahip bir kolla desteklenen aksesuarlarda kullanılır, örneğin, Samsung SC.

Telli hortum

İçinde iletişim iletkenlerinin kontrol kolundan geçtiği çalışma manşonunun bütünlüğünü geri yüklemek. Bu tür sistemlerin içindeki tel çekme konfigürasyonu farklı olabilir

Onarımın karmaşıklığı, impulsu ortadan kaldırmak için arızalı parçayı kesmenin gerekli olması ve bununla birlikte kaçınılmaz olarak iki iletkenden oluşan anahtarlama hattının kesilmesi gerektiğinde yatmaktadır. Kesme teli daha sonra çalışma kontaklarına yeniden lehimlenir.

Bir Samsung elektrikli süpürgenin sahibiyseniz, bu markanın tipik donanım arızaları hakkında bilgi edinmenizi öneririz. bu makale.

Bu durumda talimatlar aşağıdaki gibidir:

1. Meme kilidinin gövdesini sökün.
  2. Boruyu saat yönünün tersine hortumdan sökün.
  3. Kabloların yeterli uzunluğunu dikkate alarak arızalı parçayı kesin.
  4. Kontak pimlerini iletkenlere lehimleyin.
  5. Meme kilidinin gövdesini monte edin.

Bu tür sistemlerdeki sürtünmeler, hortumun kontrol kolu ile birleştiği yerde, karşı tarafta da görünebilir. Hortumu kırmadan sadece kablo kopmasında bir arıza da olabilir.

Bu durumda, onarım, iletişim hattının temas mekanizmasının işlerliğini geri yükleme sorununu çözmek gerektiğinden, onarım daha da karmaşık hale gelir.

Seçenek # 5 - Geçici Kurtarma Tekniği

Çoğu zaman, elektrikli süpürge sahipleri, bir güst, delinme veya çatlak oluştuğunda hortumu onarmak için en basit yollara başvururlar. Onarımları yapmak için genellikle yapışkan bant, yalıtım veya tesisat bandı kullanın.

Geçici yama bandı fum

Geçici bir yama uygulamak için en basit yöntem. Bu durumda, temizlik sırasında kusurun yerini tespit etmenin mümkün olduğu bir sıhhi tesisat bandı (fum) kullanıldı

Prensip olarak, oluklanmayı yenisiyle değiştirmeden önce operasyon sırasında alınan bu geçici önlemler kabul edilebilir, ancak ekipmanın etkili çalışmasına devam edilmesi açısından bu en iyi seçenek değildir.

Hala basit yöntemlerden birini kullanmaya karar verirseniz, her durumda, standart talimatlara uymanız önerilir:

1. Bandın veya bandın astar alanı temizlenmelidir.
  2. Onarılacak alanı uygun araçlarla yağdan arındırmak tavsiye edilir.
  3. Bandı, en az iki kat halinde "dönüşü aç" ilkesine sıkıca ve eşit olarak uygulayın.
  4. Bandın ucu tercihen yapıştırıcıya sabitlenir.

Bu talimata tabi olarak, acele alanındaki geçici bir yama oldukça uzun bir süre hizmet edebilir. Ancak bundan "geçici" durumu değişmez.

Konu hakkında sonuçlar ve faydalı video

Aşağıdaki videoda sihirbaz, içinde iletişim hattı içeren bir hortumun nasıl onarılacağını gösterecektir:

Elektrikli süpürge hortumunun onarılması genellikle kullanıcı için herhangi bir zorluğa neden olmaz. Bir hortumun kendi kendini onarması için ana kriterler, bir metal işleme aletini elinde tutma ve buna bağlı olarak onarım işlerini yürütmek için yaratıcı bir dürtüdür. Her ikisi olmadan, onarımın kalitesi garanti edilmez.

Esnek bir oluklu hortumun onarılmasıyla ilgili bir şeyiniz mi var veya sorularınız mı var? Elektrikli süpürgenin bu kısmını düzeltmek için yayın hakkında yorum bırakabilir, tartışmalara katılabilir ve kendi deneyiminizi paylaşabilirsiniz. İletişim formu alt blokta bulunur.

Makale yardımcı oldu mu?

Arnica Tesla Süpürge Hortumu Tamir Somunu Teslasomun

Arnica Tesla Süpürge Hortumu Tamir Somunu

Satıcı :

Koleksiyona Ekle

• Bu ürün tarafından gönderilecektir.
  • Arnica Tesla Serilerinin Orjinal Hortumuna Uyumlu Hortum Tamir Somunudur. Arnica tesla serilerinden çok sık yaşanılan hortum yırtılma şikayetlerinden dolayı bu somunu siz değerli müşterilerimiz için ürettik Bu somun sayesinde yırtılmış olan hortumunuzu evinizde kolayca tamirini yapıp yeni bir hortum almanıza gerek kalmadan mevcut hortumunuzu uzun yıllar kullanmanıza olanak sağlayacaktır. Not : Montaj İçin tereddüt etmeniz durumunda Mağazaya Soru Sor Kısmından İletişime Geçebilirsiniz. Teknik destek ekimizden gerekli yardımı alabilirsiniz .

ÜRÜNÜN TÜM ÖZELLİKLERİ

Ürün Değerlendirmeleri

Henüz Yorum Yazılmamış.

Ürün Bilgileri

Arnica Tesla Süpürge Hortumu Tamir Somunu

• Arnica Tesla Serilerinin Orjinal Hortumuna Uyumlu Hortum Tamir Somunudur. Arnica tesla serilerinden çok sık yaşanılan hortum yırtılma şikayetlerinden dolayı bu somunu siz değerli müşterilerimiz için ürettik Bu somun sayesinde yırtılmış olan hortumunuzu evinizde kolayca tamirini yapıp yeni bir hortum almanıza gerek kalmadan mevcut hortumunuzu uzun yıllar kullanmanıza olanak sağlayacaktır. Not : Montaj İçin tereddüt etmeniz durumunda Mağazaya Soru Sor Kısmından İletişime Geçebilirsiniz. Teknik destek ekimizden gerekli yardımı alabilirsiniz .

Ürün Özellikleri

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası