dicle üniversitesi yatay geçiş başvurusu / Dicle Üniversitesi Yatay Geçiş İlanı - seafoodplus.info

Dicle Üniversitesi Yatay Geçiş Başvurusu

dicle üniversitesi yatay geçiş başvurusu

Dicle Üniversitesi Yatay Geçiş İlanı

DİCLE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ?NDEN

?Yükseköğretim Kurumlarında Önlisans ve Lisans Düzeyindeki Programlar Arasında Yatay Geçiş Esaslarına İlişkin Yönetmelik? hükümleri gereğince eğitim-öğretim yılı güz yarıyılında Üniversitemiz normal ve ikinci öğretim (İÖ) programlarına yatay geçiş için başvuracak öğrencilerde aranılacak koşullar, gerekli belgeler, son başvuru tarihleri ve kontenjanlar aşağıda belirtilmiştir.

A-BAŞVURU / DEĞERLENDİRME VE SONUÇLARIN İLANI

1) Kurumlararası yatay geçişler yükseköğretim kurumlarının isimleri aynı olan veya ilgili yönetim kurulları tarafından içeriklerinin en az yüzde sekseni aynı olduğu tespit edilen diploma programları arasında ve kontenjan dâhilinde ilan edilen süre içerisinde yapılır.

2) Hazırlık sınıfına, önlisans diploma programlarının ilk yarıyılı ile son yarıyılına, lisans diploma programlarının ise ilk iki yarıyılı ile son iki yarıyılına yatay geçiş yapılamaz.

3) Ara sınıflara ve yarıyıllara geçiş için;

a) Gireceği sınıftan veya yarıyıldan önceki öğretim süresinde sağladığı genel not ortalamasının (gireceği sınıfa veya yarıyıla geçiş notu dâhil) üzerinden en az 60 veya eşdeğeri olması gerekir.

b) (a) bendinde yer alan başarı şartını sağlayamayan, ancak merkezi yerleştirme puanı geçiş yapmak istediği diploma programının taban puanına eşit veya yüksek olan adaylar da yatay geçiş başvurusu yapabilirler. Ancak, bu şekilde başvuran adayların başvuruları, (a) bendine göre başvuran adayların yerleştirmesi bittikten sonra boş kalan kontenjan olması halinde değerlendirilebilir.

c) Açık ve uzaktan öğretimden örgün öğretim programlarına geçiş yapılabilmesi için, öğrencinin öğrenim görmekte olduğu programdaki genel not ortalamasının üzerinden 80 ve üzeri olması veya kayıt olduğu yıldaki merkezi yerleştirme puanının, geçmek istediği üniversitenin diploma programının o yılki taban puanına eşit veya yüksek olması gerekir.

4) Aynı yükseköğretim kurumunda aynı diploma programlarında birinci öğretimden ikinci öğretime kontenjan sınırlaması olmaksızın en geç ilgili döneme ait kayıt yenileme süresi içerisinde dilekçe ile başvurulması koşuluyla yatay geçiş yapılabilir. İkinci öğretim diploma programına geçiş yapan öğrenciler ikinci öğretim öğrenim ücretini öderler.

5) Yükseköğretim kurumlarında ikinci öğretimden sadece ikinci öğretim diploma programlarına yatay geçiş yapılabilir. Ancak, ikinci öğretim diploma programlarından başarı bakımından bulunduğu sınıfın ilk yüzde onuna girerek bir üst sınıfa geçen öğrenciler birinci öğretim diploma programlarına kontenjan dâhilinde yatay geçiş yapabilirler. Bu durumdaki öğrenciler geçiş yapmaları halinde ikinci öğretim öğrenim ücretini yatırmak zorundadırlar.

6) Dörtlü veya yüzlü sisteme göre elde edilen başarı notlarının birbirine dönüştürülmesinde, Yükseköğretim Yürütme Kurulu tarafından belirlenen dönüştürme tabloları veya üniversitelerce düzenlenen karşılıklar kullanılabilir.

7) Kayıt dondurmuş olmak, yatay geçiş hakkından yararlanmak için engel teşkil etmez.

9) Belirlenen kontenjandan daha fazla sayıda başarı şartını taşıyan adayın olması halinde kontenjan sayısı kadar asil ve yedek aday ilan edilir. Takvimde belirlenen süre içinde başvurmayan asıl adaylar yerine yedeklerin başvurusu alınır.

11) Özel öğrenci veya değişim programına katılan öğrencilerin kurumlar arası yatay geçiş yapmaları halinde sadece kayıtlı oldukları diploma programında kabul edilmiş olan dersleri transfer edilebilir.

12) Yatay geçiş yapmak üzere müracaatta bulunan öğrencinin, kayıtlı olduğu programda öğrenim gördüğü döneme kadar almış olduğu derslerin kredisi toplamının en az % 80?inden başarılı olması gerekir.

13) Merkezi yerleştirme ile öğrenci alan Üniversitemiz lisans programlarına yatay geçiş yapmak üzere müracaatta bulunan öğrencilerin yatay geçiş başvuru ve değerlendirmelerinde YGS/LYS puan barajı koşulu aranmaksızın kayıtlı olduğu programa yerleştiği yıldaki merkezi yerleştirme puanının % 30?u ile genel akademik not ortalamasının % 70?i dikkate alınarak yerleştirmeler yapılır. Özel Yetenek Sınavı ile öğrenci alan lisans programları ile önlisans programlarına yatay geçiş yapmak üzere müracaatta bulunan öğrencilerin ise sadece genel akademik not ortalamasına göre yerleştirmeleri yapılır.

14) Yatay geçişle gelen öğrencilerin önceki diploma programından almış olduğu dersler muaf tutularak, diploma programını bitirdiği yükseköğretim kurumundan almış olduğu derslere göre genel not ortalaması belirlenir. Öğrencinin muafiyet işlemleri ?Üniversitemiz Ders Muafiyet ve intibak İşlemleri Uygulama Esasları? hükümlerine göre yapılır.

15) Yurtdışı yatay geçiş kontenjanlarına, sadece Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca yurtdışı yükseköğretim programlarına yerleştirilenler başvuru yapabilirler.

B-BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

1) Başvurduğu programı (bölümü) belirten dilekçe.

2) ÖSYS Sonuç belgesinin internet çıktısı.

3) Not durum belgesinin (Transkript) aslı.

(Not belgesi yabancı dilde olanlar, bu belgenin onaylı Türkçesini de eklemeleri gerekmektedir. Ayrıca transkriptlerinde genel başarı not ortalaması hesaplanmamış olan öğrenciler, genel başarı not ortalamasını da hesaplatıp öğrenim gördükleri yükseköğretim kurumuna onaylatmak zorundadırlar)

4) eğitim-öğretim yılında başarı yönünden bulunduğu sınıfın ilk %10?una girip de normal örgün öğretim programlarına yatay geçiş yapacak ikinci öğretim öğrencisinin, bulunduğu sınıf mevcudunun ilk % 10?una girdiğine dair belgeyi de getirmesi gerekmektedir.

5) Yurtdışı yatay geçiş kontenjanlarına başvuracak adayların, yukarıda sayılan belgeleri ile üniversitelerini ve bölümlerini tanıtıcı Türkçe katalog ve benzeri dokümanı da (Türkçeye çevrilmiş ders planları ve içerikleri) getirmeleri gerekmektedir.

C-BAŞVURU VE DEĞERLENDİRME TARİHLERİ

AKADEMİK BİRİMBAŞVURU TARİHLERİDEĞERLENDİRME TARİHLERİSONUÇLARIN İLANIASIL KAYIT TARİHLERİYEDEK KAYIT TARİHLERİ
BAŞLAMABİTİŞBAŞLAMABİTİŞBAŞLAMABİTİŞBAŞLAMABİTİŞ
Tıp Fakültesi
Diğer Fakülte ve Yüksekokullar

Başvurular, belgeler tamamlanmış olarak yukarıda belirtilen tarihler arasında ilgili akademik birime yapılacaktır. Posta ve eksik belge ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Dicle Ünv. Yatay Geçiş Program İlanı

DİCLE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ?NDEN

?Yükseköğretim Kurumlarında Önlisans ve Lisans Düzeyindeki Programlar Arasında Yatay Geçiş Esaslarına İlişkin Yönetmelik? hükümleri gereğince eğitim-öğretim yılı güz yarıyılında Üniversitemiz normal ve ikinci öğretim (İÖ) programlarına yatay geçiş ile kabul edilecek öğrencilerde aranılacak koşullar, gerekli belgeler, son başvuru tarihleri ve kontenjanlar aşağıda belirtilmiştir.

A-BAŞVURU / DEĞERLENDİRME VE SONUÇLARIN İLANI

1) Kurumlararası yatay geçişler yükseköğretim kurumlarının isimleri aynı olan veya ilgili yönetim kurulları tarafından içeriklerinin en az yüzde sekseni aynı olduğu tespit edilen diploma programları arasında ve kontenjan dâhilinde ilan edilen süre içerisinde yapılır.

2) Hazırlık sınıfına, önlisans diploma programlarının ilk yarıyılı ile son yarıyılına, lisans diploma programlarının ise ilk iki yarıyılı ile son iki yarıyılına yatay geçiş yapılamaz.

3) Ara sınıflara ve yarıyıllara geçiş için;

a) Gireceği sınıftan veya yarıyıldan önceki öğretim süresinde sağladığı genel not ortalamasının (gireceği sınıfa veya yarıyıla geçiş notu dâhil) üzerinden en az % 60 veya eşdeğeri olması gerekir.

b)(a) bendinde yer alan başarı şartını sağlayamayan ancak merkezi yerleştirme puanı geçiş yapmak istediği diploma programının taban puanına eşit veya yüksek olan adaylar da yatay geçiş başvurusu yapabilirler. Ancak, bu şekilde başvuran adayların başvuruları, (a) bendine göre başvuran adayların yerleştirmesi bittikten sonra boş kalan kontenjan olması halinde değerlendirilebilir.

4) Normal örgün öğretim programları ile ikinci öğretim programları arasındaki yatay geçişler aşağıdaki esaslara göre yapılır:

a) Aynı yükseköğretim kurumunda aynı diploma programlarında birinci öğretimden ikinci öğretime kontenjan sınırlaması olmaksızın yatay geçiş yapılabilir. Ancak, ikinci öğretim diploma programına geçiş yapan öğrenciler ikinci öğretim ücreti öderler.

b) Yükseköğretim kurumlarında ikinci öğretimden sadece ikinci öğretim diploma programlarına yatay geçiş yapılabilir. Ancak, ikinci öğretim diploma programlarından başarı bakımından bulunduğu sınıfın ilk yüzde onuna girerek bir üst sınıfa geçen öğrenciler birinci öğretim diploma programlarına kontenjan dâhilinde yatay geçiş yapabilirler. Bu durumdaki öğrenciler, yatay geçiş yapmaları halinde ikinci öğretim öğrenim ücretini ödemeye devam ederler.

5) Açık ve uzaktan öğretimden örgün öğretim programlarına geçiş yapılabilmesi için, öğrencinin öğrenim görmekte olduğu programdaki genel not ortalamasının üzerinden 80 ve üzeri olması veya kayıt olduğu yıldaki merkezi yerleştirme puanının, geçmek istediği üniversitenin diploma programının o yılki taban puanına eşit veya yüksek olması gerekir.

6) Vakıf yükseköğretim kurumları ile yabancı ülkelerdeki yükseköğretim kurumlarından normal veya ikinci öğretim programlarına geçiş yapan öğrenciler, geçiş yaptıkları kurumun ikinci öğretim ücretini ödemek zorundadırlar. Tıp Fakültesi ile Diş Hekimliği Fakültesine geçiş yapan öğrenciler ise cari hizmet maliyetinin yarısını öğrenim ücreti olarak öderler. Vakıf üniversitelerinin bir programında burslu kontenjan dâhilinde öğrenim görmekte olan öğrenciler yatay geçiş yaptıklarında burslarından feragat etmiş sayılırlar.

7) Başvurularla ilgili değerlendirme, Yatay Geçiş Yönetmeliği çerçevesinde ilgili yönetim kurulları tarafından oluşturulan komisyonlarca yapılır ve yönetim kurulunca onaylandıktan sonra kesinlik kazanır/kesinleşir. Başvurular, adayların genel not ortalaması ve eğer varsa geçmek istediği programın ortak derslerindeki başarısı dikkate alınarak değerlendirilir ve ayrılan kontenjana göre geçiş sağlanır.

8) Dörtlü veya yüzlü sisteme göre elde edilen başarı notlarının birbirine dönüştürülmesinde, Yükseköğretim Yürütme Kurulu tarafından belirlenen dönüştürme tabloları veya üniversitelerce düzenlenen karşılıklar kullanılabilir.

9) Her bir diploma programına yatay geçiş için başvuran adayların değerlendirme sonuçları, Üniversitemizin internet sayfasında duyurulur. Yatay geçiş hakkı kazananlara kendileri hakkındaki karar yazılı olarak tebliğ edilir.

10) Belirlenen kontenjandan daha fazla sayıda başarı şartını taşıyan adayın olması halinde kontenjan sayısı kadar asil ve yedek aday ilan edilir. Belirlenen süre içinde asıl adaylardan başvuru yapılmaması halinde sırayla yedekler çağrılır.

11) Yurtdışı yatay geçiş kontenjanlarına,

a) Tıp Fakültesine sadece Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca yurtdışı yükseköğretim programlarına yerleştirilenler başvuru yapabilirler.

b) Hukuk Fakültesine yurt dışından yapılacak yatay geçiş müracaatları için ilgili puan türünden o yıla ait Üniversitemiz Hukuk Fakültesi ÖSS genel kontenjan taban puanından en fazla 10 puan düşük olanlar ile, G?ye üye ABD, Kanada, Çin, Japonya, Rusya, Avustralya, Brezilya, Arjantin, Hindistan, Endonezya, Meksika ve AB ülkelerinden olmak üzere aşağıda belirtilen ve YÖK tarafından ÖSS muadili sayılan sınav ve puanlara sahip olmak gerekir.

· SAT 1 (Minimum puan)

· ACT (Minimum 21 puan)

· Abitur

· Fransız Bakaloryası

· GCE A Level Sertifikası (Minimum 2 ders)

· Uluslararası Bakalorya (International Baccalaureat IB)

· Avusturya Matura Diploması (Matura Reifezeugnis)

· İtalya Maturita Diploması (Diploma di Maturita)

12) Yatay geçişle gelen öğrencilerin önceki diploma programından almış olduğu dersler muaf tutularak, diploma programını bitirdiği yükseköğretim kurumundan almış olduğu derslere göre genel not ortalaması belirlenir.

13) Kayıt dondurmuş olmak, yatay geçiş hakkından yararlanmak için engel teşkil etmez.

B-BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

1) Başvurduğu programı (bölümü) belirten dilekçe.

2) ÖSYS Sonuç belgesinin (öğrenim gördüğü yükseköğretim kurumundan) onaylı internet çıktısı.

3) Not durum belgesinin (Transkript) aslı.

(Not belgesi yabancı dilde olanlar, bu belgenin onaylı Türkçesini de eklemeleri gerekmektedir. Ayrıca transkriptlerinde genel başarı not ortalaması hesaplanmamış olan öğrenciler, genel başarı not ortalamasını da hesaplatıp öğrenim gördükleri yükseköğretim kurumuna onaylatmak zorundadırlar)

4) eğitim-öğretim yılında başarı yönünden bulunduğu sınıfın ilk %10?una girip de normal örgün öğretim programlarına yatay geçiş yapacak ikinci öğretim öğrencisinin, bulunduğu sınıf mevcudunun ilk %10?una girdiğine dair belgeyi de getirmesi gerekmektedir.

5) Yurtdışı yatay geçiş kontenjanlarına başvuracak adayların, yukarıda sayılan belgeleri ile üniversitelerini ve bölümlerini tanıtıcı Türkçe katalog ve benzeri dokümanı da (Türkçeye çevrilmiş ders planları ve içerikleri) getirmeleri gerekmektedir.

C-BAŞVURU VE DEĞERLENDİRME TARİHLERİ

AKADEMİK BİRİMBAŞVURU TARİHLERİDEĞERLENDİRME TARİHLERİSONUÇ- LARIN İLANIASIL KAYIT TARİHLERİYEDEK KAYIT TARİHLERİ
BAŞLAMABİTİŞBAŞLAMABİTİŞBAŞLAMABİTİŞBAŞLAMABİTİŞ
Tüm Fakülte ve Yüksekokullar

Başvurular, belgeler tamamlanmış olarak yukarıda belirtilen tarihler arasında ilgili akademik birime yapılacaktır.

Not: Posta ve eksik belge ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

DİCLE ÜNİVERSİTESİ

EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI YATAY GEÇİŞ KONTENJANLARI

FAKÜLTELERYURT İÇİYURT DIŞI 
seafoodplus.infoseafoodplus.infoseafoodplus.infoseafoodplus.infoseafoodplus.infoseafoodplus.infoseafoodplus.infoseafoodplus.info 
TIP FAKÜLTESİ*44441111 
DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ333      
VETERİNER FAKÜLTESİ222      
HUKUK FAKÜLTESİ44  22   
EDEBİYAT FAKÜLTESİ         
Arap Dili ve Edebiyatı Bölümü33  11   
Arkeoloji Bölümü33  11   
Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü33  11   
Felsefe Bölümü33  11   
Sosyoloji Bölümü33  11   
Sosyoloji Bölümü (İÖ)33  11   
Tarih Bölümü33  11   
Tarih Bölümü (İÖ)33  11   
Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü33  11   
Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü (İÖ)33  11   
FEN FAKÜLTESİ         
Biyoloji Bölümü23       
Fizik Bölümü23       
Kimya Bölümü23       
Matematik Bölümü33       
Matematik Bölümü (İÖ)33       
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ         
İktisat22       
İktisat (İÖ)22       
İşletme22       
İşletme (İÖ)22       
Kamu Yönetimi22       
Kamu Yönetimi (İÖ)22       
Sağlık Yönetimi22       
ZİYA GÖKALP EĞİTİM FAKÜLTESİ         
Almanca Öğretmenliği22       
Almanca Öğretmenliği (İÖ)2        
Biyoloji Öğretmenliği222      
Coğrafya Öğretmenliği222      
Fen Biligisi Öğretmenliği22       
Fen Biligisi Öğretmenliği (İÖ)22       
Fransızca Öğretmenliği22       
Fizik Öğretmenliği222      
İlköğretim Matematik Öğretmenliği22       
İlköğretim Matematik Öğretmenliği (İÖ)22       
İngilizce Öğretmenliği22       
Kimya Öğretmenliği222      
Matematik Öğretmenliği222      
Okul Öncesi Öğretmenliği33       
Resim İş Öğretmenliği22       
Resim İş Öğretmenliği (İÖ)22       
Sınıf Öğretmenliği33       
Sınıf Öğretmenliği (İÖ)33       
Sosyal Bilgiler Öğretmenliği33       
Sosyal Bilgiler Öğretmenliği (İÖ)33       
Tarih Öğretmenliği222      
Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği222      
Türkçe Öğretmenliği22       
Türkçe Öğretmenliği (İÖ)22       
FAKÜLTELER / YÜKSEKOKULLARYURT İÇİYURT DIŞI 
seafoodplus.infoseafoodplus.infoseafoodplus.infoseafoodplus.infoseafoodplus.infoseafoodplus.infoseafoodplus.infoseafoodplus.info 
İLAHİYAT FAKÜLTESİ         
İlahiyat Lisans44       
İlahiyat Lisans (İÖ)44       
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği33       
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği (İÖ)33       
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ         
Elektrik-Elektronik Mühendisliği33       
Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İÖ)33       
İnşaat Mühendisliği22       
İnşaat Mühendisliği (İÖ)22       
Makine Mühendisliği33       
Maden Mühendisliği33       
MİMARLIK FAKÜLTESİ         
Mimarlık22       
Mimarlık (İÖ)22       
ZİRAAT FAKÜLTESİ         
Bahçe Bitkileri22       
Bitki Koruma22       
Tarla Bitkileri22       
Zootekni22       
ATATÜRK SAĞLIK YÜKSEKOKULU         
Hemşirelik Bölümü33       
BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU         
Antrenörlük Bölümü33       
Antrenörlük Bölümü (İÖ)33       
Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği33       
Spor Yöneticiliği Bölümü22       
DEVLET KONSERVATUARI         
Temel Bilimler Bölümü22       
Ses Eğitimi Bölümü22       
Türk Halk Oyunları Bölümü22       
* Tıp Fakültesinde ders müfredatı uyumluluğunun geçiş yapılan sınıfa kadarki tüm sınıfların toplamında en az % 80
oranında sağlanmış olması şartı aranacaktır. 
FAKÜLTELERYURT İÇİYURT DIŞI 
TIP FAKÜLTESİ*44441111 
DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ333      
VETERİNER FAKÜLTESİ222      
HUKUK FAKÜLTESİ44  22   
EDEBİYAT FAKÜLTESİ         
Arap Dili ve Edebiyatı Bölümü33  11   
Arkeoloji Bölümü33  11   
Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü33  11   
Felsefe Bölümü33  11   
Sosyoloji Bölümü33  11   
Sosyoloji Bölümü (İÖ)33  11   
Tarih Bölümü33  11   
Tarih Bölümü (İÖ)33  11   
Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü33  11   
Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü (İÖ)33  11   
FEN FAKÜLTESİ         
Biyoloji Bölümü23       
Fizik Bölümü23       
Kimya Bölümü23       
Matematik Bölümü33       
Matematik Bölümü (İÖ)33       
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ         
İktisat22       
İktisat (İÖ)22       
İşletme22       
İşletme (İÖ)22       
Kamu Yönetimi22       
Kamu Yönetimi (İÖ)22       
Sağlık Yönetimi22       
ZİYA GÖKALP EĞİTİM FAKÜLTESİ         
Almanca Öğretmenliği22       
Almanca Öğretmenliği (İÖ)2        
Biyoloji Öğretmenliği222      
Coğrafya Öğretmenliği222      
Fen Biligisi Öğretmenliği22       
Fen Biligisi Öğretmenliği (İÖ)22       
Fransızca Öğretmenliği22       
Fizik Öğretmenliği222      
İlköğretim Matematik Öğretmenliği22       
İlköğretim Matematik Öğretmenliği (İÖ)22       
İngilizce Öğretmenliği22       
Kimya Öğretmenliği222      
Matematik Öğretmenliği222      
Okul Öncesi Öğretmenliği33       
Resim İş Öğretmenliği22       
Resim İş Öğretmenliği (İÖ)22       
Sınıf Öğretmenliği33       
Sınıf Öğretmenliği (İÖ)33       
Sosyal Bilgiler Öğretmenliği33       
Sosyal Bilgiler Öğretmenliği (İÖ)33       
Tarih Öğretmenliği222      
Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği222      
Türkçe Öğretmenliği22       
Türkçe Öğretmenliği (İÖ)22       
FAKÜLTELER / YÜKSEKOKULLARYURT İÇİYURT DIŞI 
İLAHİYAT FAKÜLTESİ         
İlahiyat Lisans44       
İlahiyat Lisans (İÖ)44       
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği33       
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği (İÖ)33       
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ         
Elektrik-Elektronik Mühendisliği33       
Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İÖ)33       
İnşaat Mühendisliği22       
İnşaat Mühendisliği (İÖ)22       
Makine Mühendisliği33       
Maden Mühendisliği33       
MİMARLIK FAKÜLTESİ         
Mimarlık22       
Mimarlık (İÖ)22       
ZİRAAT FAKÜLTESİ         
Bahçe Bitkileri22       
Bitki Koruma22       
Tarla Bitkileri22       
Zootekni22       
ATATÜRK SAĞLIK YÜKSEKOKULU         
Hemşirelik Bölümü33       
BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU         
Antrenörlük Bölümü33       
Antrenörlük Bölümü (İÖ)33       
Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği33       
Spor Yöneticiliği Bölümü22       
DEVLET KONSERVATUARI         
Temel Bilimler Bölümü22       
Ses Eğitimi Bölümü22       
Türk Halk Oyunları Bölümü22       
* Tıp Fakültesinde ders müfredatı uyumluluğunun geçiş yapılan sınıfa kadarki tüm sınıfların toplamında en az % 80
oranında sağlanmış olması şartı aranacaktır. 

DİCLE ÜNİVERSİTESİ

DİCLE ÜNİVERSİTESİ
MESLEK YÜKSEKOKULLARI2. SINIF
NORMAL ÖĞRETİMİKİNCİ ÖĞRETİM
ATATÜRK SAĞLIK seafoodplus.info YÜKSEKOKULU  
Ağız ve Diş Sağlığı2 
Anestezi2--
Diş Protez Teknolojisi2 
Diyaliz2 
Fizyoterapi2--
Ortopedik Protez ve Ortez2--
Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik2--
Tıbbi Görüntüleme Teknikleri2--
Tıbbi Laboratuvar Teknikleri2--
BİSMİL MESLEK YÜKSEKOKULU  
Bilgisayar Programcılığı--2
Gaz ve Tesisatı Teknolojisi22
Organik Tarım2--
Şarap Üretim Teknolojisi2--
Tarım Makineleri2--
ÇERMİK MESLEK YÜKSEKOKULU  
Bankacılık ve Sigortacılık2--
Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı2--
İşletme Yönetimi2--
ÇÜNGÜŞ MEHMET ADIGÜZEL MESLEK YÜseafoodplus.info  
Elektrik2--
DİYARBAKIR MESLEK YÜKSEKOKULU  
Aşçılık2--
Bahçe Tarımı2--
Bilgisayar Programcılığı22
Büyük ve Küçük Baş Hayvan Yetiştiriciliği3--
Çocuk Gelişimi--2
Doğal Yapı Taşları Teknolojisi2--
Elektrik22
Elektrikli Cihaz Teknolojisi2--
Elektronik Haberleşme Teknolojisi--2
Elektronik Teknolojisi22
Gıda Teknolojisi2--
İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi--2
İnşaat Teknolojisi--2
İşletme Yönetimi22
Kimya Teknolojisi2--
Makine--2
Mobilya ve Dekorasyon--2
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları33
Organik Tarım2--
Otomotiv Teknolojisi--2
Peyzaj ve Süs Bitkileri2--
Radyo ve Televizyon Programcılığı--2
Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri--2
Süt ve Ürünleri Teknolojisi2--
Tekstil Teknolojisi--2
Tohumculuk2--
Turizm ve Otel İşletmeciliği2--
ERGANİ MESLEK YÜKSEKOKULU  
Bilgisayar Programcılığı22
İşletme Yönetimi2 
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları22
SİLVAN MESLEK YÜKSEKOKULU  
Çocuk Gelişimi2--

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir