kocaeli bilgi evleri / Login • Instagram

Kocaeli Bilgi Evleri

kocaeli bilgi evleri

Kocaeli Haber -Bilgievleri ve Akademi Lise’de yaz okulu kayıtları başladı!

KocaeliHaber - Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ nin ödüllü gençlik projesi Kılavuz Gençlik’te ilkokul ve ortaokul öğrencilerine hizmet veren Bilgievleri ile lise grubu öğrencilerine hizmet veren Akademi Liselerde yaz okulu kayıtları başladı.

DOLU DOLU BİR YAZ GEÇECEK

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Gençlik Eğitimi Şube Müdürlüğü bünyesindeki Akademi Liselerde lise grubu öğrencilere yönelik yaz okulu etkinlikleri başladı. 10 Haziran Cuma günü açılan kayıtlar ile öğrencileri bu yaz birçok faaliyet bekliyor. Akademi Lise Yaz Okulu’nda öğrenciler; Sanat Atölyesi/Nefise Mektebi, Okuma Grupları, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Değerler Eğitimi, Kültür Gezileri, Gençlik Kampları ve Doğa Yürüyüşleri, Spor Turnuvaları ile bisiklet, fitness ve yüzme gibi sportif faaliyetler, Okula Destek ve Hazırlık Kursları, Yazarlık Atölyesi ile Söyleşi ve Konferanslarla yaz dönemini dolu dolu geçirecek.

HEM EĞLENİP HEM ÖĞRENECEKLER

Büyükşehir’e bağlı 17 Bilgievi’nde ise ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik yaz okulu etkinlikleri için kayıtlar 13 Haziran Pazartesi günü internet üzerinden açıldı. Bilgievleri’nde Kuran-ı Kerim ve temel dini bilgiler eğitimi, LGS Hazırlık Kursları, Kültür Gezileri, Akıl ve Zeka Oyunları Atölyesi, Bilim ve Sanat Atölyesi, Müzik Atölyesi, Robotik Kodlama Atölyesi, İngilizce Dil Atölyesi ve Yazarlık Atölyesi ile yüzme, doğa etkinlikleri ve kamplar gibi birçok alanda faaliyetler olacak. Ücretsiz yaz okulunda öğrenciler hem eğlenip hem öğrenecek.

KAYITLAR İNTERNET SİTESİ ÜZERİNDEN

Yaz döneminden öğrencilerin en verimli şekilde yararlanabilmesi için Bilgievleri ve Akademi Liselerde eğitim programları özenle hazırlandı. 27 Haziran’da başlayacak Bilgievleri Yaz Okulu dönemi 5 Ağustos’a kadar devam edecek. 25 Haziran’da başlayacak Akademi Liselerde ise eğitim 21 Ağustos’a kadar sürecek. Yaz okullarından faydalanmak isteyen öğrenciler Kılavuz Gençlik internet sitesi seafoodplus.info üzerinden kayıt yaptırabilecek.

#Kocaeli haber, Kocaeli güncel haber, kocaeli son dakika haber, kocaeli gazetesi, Bilgievleri, Bilgievleri - kocaeli, Akademi Lise, Akademi Lise - kocaeli, Akademi Lise - kocaeli haber, yaz okulu kayıtları başladı, yaz okulu kayıtları başladı - kocaeli, Kılavuz Gençlik, Kılavuz Gençlik - kocaeli, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi - ödüllü proje, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi - kocaeli, kocaeli, için, haber, ile, nin, bir

Bilgievleri için uzun kuyruklar oluştu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ilköğretim çocukları için ücretsiz olarak hizmete açtığı Bilgievleri kalitesi ve sunduğu fırsat eşitliği ile eğitim markası haline geldi. Veliler, çocuklarının aynı zamanda ücretsiz olan bu eğitim kurumlarından yararlanması için adeta birbiriyle yarışıyor. Yeni eğitim dönemi kayıtlarının devam ettiği Bilgievleri önünde bu nedenle uzun kuyruklar oluşuyor.

ÇOCUĞUM BİLGİEVİ’NE GİTSİN

Kurulduğu günden bu yana misyonu ve eğitime yönelik gerçekleştirdiği hizmetle göz dolduran Bilgievleri, ortaya koyduğu farkla velilerin öncelikli tercihi haline geldi. Velililer çocuklarının ders başarısında Bilgievleri’nin olumlu katkısını gördü. Bunun yanı sıra Bilgievleri’nde verilen Değerler Eğitimi de çocukların moral değerlerinde gözle görülür bir etki yarattı. Bunlara ek olarak Bilgievleri’nin ücretsiz hizmet sunması velilerin ayrıca yüzünü güldürdü.

UZUN KUYRUKLAR OLUŞTU

Yeni dönem kayıtları tüm hızıyla sürüyor. Veliler, çocuklarının bu eğitim kurumlarından yararlanabilmesi için Bilgievleri önünde uzun kuyruklar oluşturuyor. Yoğun ilgi nedeniyle Bilgievleri’nde hummalı bir çalışma sürüyor. Kayıt sırasında öğrenci ve veli nüfus cüzdanı fotokopisi, öğrenci kimlik kartı ile yine öğrencinin iki adet vesikalık fotoğrafı isteniyor.

BİNLERCE ÖĞRENCİ İLE YENİ DÖNEME BAŞLIYOR

Bilgievleri’nde yeni eğitim dönemi 29 Eylül Pazartesi günü başlayacak. Bilgievleri’nin halen 20 binin üzerinde kayıtlı öğrencisi bulunuyor. Kocaeli’nin dört bir köşesinde faaliyet gösteren toplam 13 adet Bilgievi bulunuyor. Öğrencisinin her zaman yanında olan Bilgievi, velilerin de en yakın dostu. Bilgievleri’nde geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da velilere yönelik eğitim seminerleri ile ücretsiz okuma-yazma kursları devam edecek. Kocaeli genelinde hizmet veren Bilgievleri’nin adres ve telefon numaraları ise şöyle:

Bilgi Evi

Bilgi Evi Telefonu

Adres

MEHMET AKİF ERSOY BİLGİEVİ

70 69

Deniz Mah. İstasyon Cad. No DERİNCE

ERTUĞRUL GAZİ BİLGİEVİ

38 83

Çenedağ Mah. Erol Sk. No DERİNCE

KAZIM KARABEKİR BİLGİEVİ

38 17

Kazım Karabekir Mah. Molla Hüsrev Cad. No:1 DARICA

SEZAİ KARAKOÇ BİLGİEVİ

16 73

Diliskelesi Mah. Sk. Sezai Karakoç Parkı DİLİSKELESİ

MİMAR SİNAN BİLGİEVİ

16 71

Mimar Sinan Mah. /5. Sk. Muhammed İkbal Parkı DİLOVASI

AKÇAKOCA BİLGİEVİ

60 68

Mehmet Ali Paşa Mah. Doğu Kışla Gençlik Parkı İZMİT

MARİA ANNE BİLGİEVİ

39 34

Yenişehir Mah. Güneyli Sk. No: 38 Kireçocakları KO-MEK Üstü İZMİT

SERDAR BİLGİEVİ

95 35

Serdar Mah. Nurettin Paşa Sk. No: 53 İZMİT

İBN-Î SİNA BİLGİEVİ

27 07

Barbaros Mah. Pınar Cad. No: 37 BAŞİSKELE

KARAMÜRSEL ALP BİLGİEVİ

80 55

Sarıkum mah. Hafız İsmail Efendi Cad. No: 6 KARAMÜRSEL

YUVACIK BİLGİEVİ

Fatih Mah. Gizem Sok. Yuvacık Hizmet Binası No:2 BAŞİSKELE

BARBAROS HAYRETTİN P. BİLGİEVİ

59 74

Merkez Mah. Sk. No:9 GÖLCÜK

FATİH SULTAN MEHMET BİLGİEVİ

FATİH MAH. CUMHURİYET BULVAR. No kÖRFEZ

#

KOMEK ve Bilgi Evleri kapandı

KOMEK ve Bilgi Evleri kapandımask

Haber albümü için resme tıklayın

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI GENELGESİ

Korona virüs Covid19 salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme sosyal izolasyonu temin fiziki mesafeyi koruma ve hastalığı yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla Sağlık Bakanlığı ve Korona virüs Bilim Kurulunun önerileri doğrultusunda birçok tedbir kararı alındı. Alınan kararlar İçişleri Bakanlığınca yayımlanan genelgeyle duyuruldu.

ETKİNLİKLERE ARA VERİLDİ

İçişleri Bakanlığının yayımladığı genelgenin ardından KocaeliBüyükşehirBelediyesi hemen harekete geçti. Korona virüs önlemleri kapsamında İçişleri Bakanlığınca yayımlanan genelge doğrultusunda Büyükşehir Belediyesinin tüm ekinliklerine yılsonuna kadar ara verdi.

YILSONUNA KADAR EĞİTİM YOK

Bu kapsamda Kültür Dairesi Başkanlığı Kocaeli Meslek ve Sanat Eğitim kursları KO-MEK 43 merkezinde verdiği eğitimler Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığına bağlı Bilgievleri Akademi Lise ve Akademi Üniversite eğitimlerine Kocaeli Şehir Tiyatrolarının tüm oyun ve gösterileri ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin konservatuar eğitimlerine yıl sonuna kadar ara verildi.

KÜTÜPHANELER AÇIK OLACAK

Kocaeli Bilim Merkezi Seka Kağıt Müzesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kütüphanelerinin İçişleri Bakanlığının 18/11/ tarihli yazısında geçen yaş aralıkları ve kısıtlama saatlerine uygun olarak faaliyetlerine devam edecek.

#komek, Bilgi Evleri, Akademi Lise, kocaeli haber, kocaeli gazete, kocaeli son dakika, kocaeli, büyükşehir, korona, Korona virüs, sağlık, belediyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kontrol, Kocaeli Büyükşehir, Büyükşehir Belediyesi

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir