kesme işareti yanlış kullanımı / (PDF) TEMEL TÜRKÇE KELİME VE KELİME GRUPLARINI ÖĞRENME KILAVUZU | Mustafa Arslan - funduszeue.info

Kesme Işareti Yanlış Kullanımı

kesme işareti yanlış kullanımı

Значение слова "inceltme işareti" в словаре турецкий языка

НОВОСТИ, В КОТОРЫХ ВСТРЕЧАЕТСЯ ТЕРМИН «INCELTME IŞARETI»

Здесь показано, как национальная и международная пресса использует термин inceltme işaretiв контексте приведенных ниже новостных статей.

Şakir Tuncay Uyaroğlu

“Şapka”, -asıl adıyla; düzeltme ve inceltme işareti- öyle garip bir noktalama işareti ki; nerede, ne zaman kullanılacağı henüz tam olarak öğrenilemedi. Bazıları  «Memleket, Апр 15»

Uzuuun bir yeni yıl kutlaması

Yüce Divan'da Divan kelimesinin (İ) harfinin üzerinde inceltme işareti vardı. Ne zaman ki Türk Dil Kurumu bu işareti kaldırdı, Yüce Divan da Yüce Döşek oldu. «Posta, Дек 14»

Bir halk bir gecede tarihinden nasıl soğur?

Fakat Osmanlı Türkçesi dersi layıkıyla öğrendikleri taktirde, örneğin "kâğıt" sözcüğündeki inceltme işaretinin, "âlim"sözcüğündeki uzatma işaretinin neden  «Radikal, Дек 14»

İki tane aklıselim baayan, heyecan yaparak kapıdan giriş yaptılar

Bir de uzatma, inceltme işareti sorunumuz var ki, son iki kuşağa mensup televizyon spikerlerlerinden siyasetçilere bir sürü sözcüğü insanı irkiltecek kadar yanlış  «T24, Дек 14»

Medya Dili ve Medyada Türkçenin Kullanımı Konferansı

Eksikliğinin yanlış anlamalara neden olabilen inceltme işaretinin, hiçbir zaman dilden kaldırılmadığını vurgulayarak, " yılından beri hiçbir imla kılavuzundan  «Bugün, Сен 14»

Hurmada mucize yok savım, hamileler dikkat ve incir

Yalnız burada, a kalın olarak değil de üstünde inceltme işareti varmış gibi ve uzatmasız söylenir. Kuru incirde; kansere karşı etkin olan polifenol maddesi en çok  «Milliyet, Апр 13»

'Yasak harf' yazan memura inceleme

Yetkili Sadece (a), (I) ve (u) harfleri üzerinde inceltme işareti konulabildiğini, ancak (e) harfi üzerinde inceltmenin kullanılmadığını söyledi. Daha önce de  «Radikal, Окт 09»

ССЫЛКИ

« EDUCALINGO. Inceltme işareti [онлайн]. Доступно на <funduszeue.info>. Июн ».

Значение слова "kesme işareti" в словаре турецкий языка

НОВОСТИ, В КОТОРЫХ ВСТРЕЧАЕТСЯ ТЕРМИН «KESME IŞARETI»

Здесь показано, как национальная и международная пресса использует термин kesme işaretiв контексте приведенных ниже новостных статей.

Can Bahadır Yüce

Günümüzde –özellikle İngilizcede– kullanımı azalan apostrofu (kesme işaretini) korumak için İngiltere'de “Apostrofu Koruma Derneği” kuruldu. Sonuçta  «Zaman Gazetesi, Сен 15»

Mülteci kampları ile ilgili bomba IŞİD iddiası

altında örgüt propagandası yaptığı ve çocuk yaştaki mültecilere kafa kesmeyi götürerek sert bir şekilde kafa kesme işareti yapan genç, “Öğrettikleri bu.” dedi. «Sözcü, Июл 15»

TRT ve Star'dan 'ileri boyutlarda oral ilişki' ve 'edepsizlik' dersleri

(Kendisi öyle yazmış, Star da düzeltmemiş: “E” büyük harfle, dördüncü harften sonra kesme işareti ve sonunda ünlem Elbette “köşe yazarı” olmakla Türkçe'yi  «T24, Июл 15»

Küçük Efe pusuya düştü

Spor camiasındaki tepkiyi anlıyorum da o Rabia işareti yapan, IŞİD infazcısı gibi gırtlak kesme işareti yapan eller demek ki memleketin sapkın kanadını da  «Hürriyet, Июн 15»

Kesme işareti nasıl kullanılır?

Çoğu zaman kesme işaretlerinin kullanımında hatalar yapıyoruz. Eğitim sisteminin de sürekli değişmesinden kaynaklanan bu problemleri takip edip  «Detay Gazetesi, Май 15»

Gökçek'in imla hataları

Gökçek ayrıca kesme işareti kullanması gereken yerlerde (AK Parti'yi, Gezi'yi) işareti kullanmazken “Benim'de, istifa'yı” gibi kelimelerde kesme işareti kullandı. «Sözcü, Мар 15»

'Dilimizi, Türkçemizi sevmiyoruz, dolayısıyla kendimizi'

Tur ile turnuvanın ayrımını bilmeyenden bir kesme iminin hesabı nasıl sorulur! isteriz: Ayşeciğim, güzel Ayşem mi doğru yoksa kesme işareti kullanmalı mı? «T24, Май 14»

Telegol ekibinden Melo yorumu!

Biz bu ülkede edep yerini gösteren, gırtlak kesme işareti yapan, kolları-bacakları tribünlere alenen gösteren ve sürekli küfür eden çok insan gördük. Dil çıkarma  «Vatan, Апр 14»

Metris Cezaevi önünde Cübbeli sevinci

ifadelerinin yer aldığı pankartta kesme işareti kullanılmaması dikkat çekti. Sevinç anları fotoğraf karelerine böyle yansıdı · Metris Cezaevi önünde Cübbeli sevinci  «Ensonhaber, Дек 12»

Salih Tuna'dan Özdil'e 'manyak'!

Virgül, Tırnak, Üç nokta, Kesme işareti, ünlem, Soru İşareti, Nokta, İki nokta, Yay Ayraç gibi noktalama işaretlerini konuşturup Özdil'in kişisel arşivinden  «Gazeteciler, Сен 11»

ССЫЛКИ

« EDUCALINGO. Kesme işareti [онлайн]. Доступно на <funduszeue.info>. Июн ».

Грамматика итальянского языка

Bu uygulama hakkında

İtalyanca öğrenmek ister misin? Ardından dilbilgisi ile başlayın, çünkü herhangi bir yabancı dilde ustalaşma sürecinin temelidir.

Sitemizin sayfalarında, basitten karmaşığa doğru artan sırada basit ve erişilebilir bir dilde sunulan İtalyanca dilbilgisinin en önemli tüm konularını bulacaksınız.

Telaffuz
elision
kesme

İsim
İsimlerin sınıflandırılması
Cinsiyet ve isim sayısı

Madde
Kesin makale
Kesin makalenin kullanımı
Makalenin sürekli formu (bir edat ile)
Belirsiz makale
Belirsiz artikelin kullanımı
Kısmi makale
Makale yok (Sıfır makale)

Sıfat
Sıfatların sınıflandırılması
nitel sıfatlar
Kalite sıfatlarının cinsiyeti ve sayısı
Nitel Sıfatların Karşılaştırılması
Sıfatların karşılaştırmalı derecesi
sıfatların üstün derecesi
İyelik sıfatları
Gösterici sıfatlar
belirsiz sıfatlar
Soru ve ünlem sıfatları
Bir sıfatın cümle içindeki yeri

rakam
Kardinal sayılar
sıra sayıları
kesirli sayılar
sayıları çarpma
yanlış isimler

zamir
Kişi zamirleri
Vurgulu ve vurgusuz şahıs zamirleri
İşaret zamirleri
Belirsiz zamirler
Göreceli zamirler
Soru zamirleri

Zarf
Türev zarfların oluşum yöntemleri
Zarfların sınıflandırılması
Zarfın cümle içindeki yeri
zarfların karşılaştırılması

bahane
edat A
CON edatı
DA edatı
DI edatı
edat IN
Edat PER
SU edatı
Edat TRA (FRA)

Fiil
İtalyanca fiillerin çekimleri ve zamanları
gösterge
Mevcut (Sunum)
Presente'de düzensiz fiillerin çekimlerinin özellikleri
Tüketim Sunumu
Basit gelecek zaman (Futuro semplice)
Eğitim Futuro örneği
Futuro örnek yemek
Gelecek zaman (Futuro anteriore)
Eğitim Futuro ön
Futuro anteriore yemek
En yakın geçmiş zaman (Passato possimo)
Eğitim Passato prossimo
Yardımcı fiilleri kullanma
Geçmiş ortaç uyumu (participio passato)
Participio passato'nun konu ile koordinasyonu
Doğrudan tamamlayıcı ile participio passato eşleştirme
Passato prossimo yemek
Geçen zaman (Passato remoto)
Passato uzaktan eğitim
Passato remoto düzensiz fiiller
Passato Remoto İçmek
Devam eden geçmiş zaman (Imperfetto)
imperfetto eğitimi
imperfetto içmek
Geçmiş zaman öncesi (Trapassato prossimo)
Eğitim Trapassato prossimo
Trapassato prossimo içmek
Geçmiş öncesi (eski) zaman (Trapassato remoto)
Eğitim Trapassato uzaktan
Trapassato remoto içmek
Fiilin olumsuz şekli
Fiilin soru formu
Fiilin dönüşlü (pronominal) formu
İade formunun oluşturulması
İade formunu kullanma
Fiilin pasif hali (analitik pasif veya Passivo analitico)
Eğitim Passivo analitik
Zorunlu ruh hali (imperativo)
zorunlu eğitim
Yanlış eğitim Imperativo
Fiillerin olumsuz emir kipi (Imperativo negativo)
Dönüşlü fiillerin emir kipi (Imperativo dei verbi ridessivi)
Imperativo negativo dönüşlü fiiller
Imperativo ve vurgusuz zamirler
Koşullu ruh hali (şartlı)
şartlı eğitim
Tüketim koşulları
fiil kontrolü
a edatının ardından gelen fiiller
Di edatının ardından gelen fiiller
Fiilin kişisel olmayan biçimleri
Mastar (Sonsuz)
Sonsuz içme
Gerund (Gerundio)
Gerundio eğitimi
Gerundio içmek
Participio'yu kullanma
örtük katılımcı

Güncellenme tarihi

11 May

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası