e36 kalorifer peteği sökümü / BMW E36 KALORİFER RADYATÖRÜ KLİMALI TİP

E36 Kalorifer Peteği Sökümü

e36 kalorifer peteği sökümü

Isıtmayan kaloriferin sebebi tıkalı kalorifer peteği olabilir ucuz çözüm

• Binbaşı
    Aracınızda ısıtmayan kaloriferin en başta gelen sebebi tıkanan kalorifer peteğidir. Kalorifer peteği tıkandığında aracın motoru tarafından ısıtılan sıcak su peteğin i&#;inde gezemez ve aracınızın kaloriferi ısıtmaz. Tıkanmaya en b&#;y&#;k sebep ara&#;ta antifrizli su karışımı kullanmamak yada eksildiği i&#;in s&#;rekli su tamamlanarak antifriz konsantrasyonu azalmış soğutma suyudur. Bu nedenle aracınızda mutlaka antifrizli su kullanın ve antifriz oranının %30'un altına d&#;şmemesine dikkat edin.
    Oto elektrikciler tıkanan kalorifer peteklerini 80 TL civarında bir rakama temizlemektedirler. Bazıları bir makinaya kire&#; &#;&#;z&#;c&#; kimyasal ekleyip kalorifer peteğine makinayı bağlayarak kimyasallı suyu kalorifer peteğinde dolaştırarak kireci temizlerken bazıları aşağıda anlatacağım y&#;ntemi uygulamaktadırlar.

Tıkalı kalorifer peteğinin a&#;ılması:

Arabanın motor kaputu a&#;tığınızda arabanın i&#;ine kalorifer sistemine giden 2 hortum g&#;receksiniz. Bunlardan biri kalorifer peteğine giriş, diğeri d&#;n&#;şt&#;r. Yani sıcak su girer, peteği dolaşır ve &#;ıkar tekrardan aracın radyat&#;r&#;ne gider.

Kalorifer ayarını en sıcak konuma alın. Aracın kalorifer peteğine giden iki hortumu s&#;k&#;n. O hortumlardan giriş kısmına s&#;kt&#;ğ&#;n&#;z hortumla aynı kalınlıkta sanayiden 2 adet 50 cm hortum alın, 5 TL tutar en fazla, BİM'den 1 şişe G&#;ldal kire&#; &#;&#;z&#;c&#; al 2 TL. 1 tane huni al 2 TL. Toplam 9 TL masrafın oldu. Yanınıza 10 litre su alın.

Aldığınız 50 cm hortumu kalorifer peteğinin girişinden s&#;kt&#;ğ&#;n&#;z hortumun yerine takın. Diğerini d&#;n&#;ş kısmına takın. Sonra huniyi taktığınız hortumun ağzına oturtun. Kire&#; &#;&#;z&#;c&#;y&#; i&#;inde hi&#; kire&#; tabakası olmayan &#;aydanlıkta ısıtın. Kaynamasına gerek yok, hafiften buharlaşmaya başlasın yeter. Buharı solumamaya dikkat edin. Isıttığınız kire&#; &#;&#;z&#;c&#;y&#; giriş kısmına takmış olduğunuz hortuma takılı huniden yavaş&#;a d&#;k&#;n . Kire&#; &#;&#;z&#;c&#; kalorifer peteğinin giriş kısmından girecek ve i&#;eride peteği tıkayan kireci s&#;kerek &#;ıkıştan &#;ıkacaktır. Kire&#; &#;&#;z&#;c&#; &#;ıkarken d&#;k&#;ld&#;ğ&#; yere zarar vermemesi i&#;in &#;ıkan sıvının olduğu tencere vs tutup suyu alın.
    T&#;m kire&#; &#;&#;z&#;c&#; bittikten sonra aynı huniden 10 lt soğuk suyu d&#;k&#;p peteğin i&#;inde kalan kimyasalı temizledikten sonra s&#;kt&#;ğ&#;n&#;z hortumları yerine takın. Aracı &#;alıştırıp ısınmasını bekleyin, motor soğutma sistemindeki havayı ventilini a&#;arak alın ve BİTTİ.

Elektrikcinin 80 TL'ye yapacağı temizlik işlemi bundan ibaret.

D&#;zenleme yapmak şart oldu, ilk anlatımda buraya kadar yazmıştım ancak gelen sorular &#;zerine bir uyarı a&#;ıklaması ve bir de işlemin yapılışını g&#;steren video ekliyorum.

Acemiler i&#;in bir uyarı:

Aracın kalorifer sistemini temizlemek i&#;in aracın motor b&#;l&#;m&#;nde kalorifer peteğine giriş ve &#;ıkış yapan iki adet HORTUMU s&#;keceksiniz. Klimalı ara&#;larda hortumların yakınında iki tane de AL&#;MİNYUM BORU vardır sakın onları s&#;kmeyin! Al&#;minyum borularda sistemde gezen klima gazı vardır, s&#;kerseniz aracınızdaki t&#;m klima gazını yanlışlıkla boşaltırsınız.

Yapılacak işlemi g&#;steren video:

funduszeue.info?v=nIKy-RsEeW4

Videoda yapan girişten su vermiş, siz huniyle kire&#; &#;&#;z&#;c&#;y&#; sisteme verdikten sonra isterseniz huniden su d&#;k&#;p durulayın isterseniz videodaki gibi huniyi &#;ıkarıp bah&#;e hortumunu bağlayarak sisteme su verip durulayın. Sisteme bah&#;e hortumundan su verirseniz suyun basıncını fazla a&#;mayın, aşırı basın&#; radyat&#;r&#;n patlamasına neden olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbulur -- 20 Aralık ; >

• Mantıklı gibi geldi hocam. Aklıma takılan şu havayı nasıl alacağız bu Dediğin ventil neyin nesi?

Bir de en sıcak konuma aldığınızda ara&#; &#;alışır halde mi olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zx6r -- 20 Aralık ; >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarbay
    kire&#; oluşmasının en b&#;y&#;k sebebi &#;eşme suyu kullanmak direk antifirizin &#;mr&#;nden yiyor ve antifirizin koruyucu &#;zelliği kalmadıgında kire&#;lenme yapıyor bunun i&#;in saf su kullanmakta fayda var
  • Binbaşı

Orijinalden alıntı: zx6r

Mantıklı gibi geldi hocam. Aklıma takılan şu havayı nasıl alacağız bu Dediğin ventil neyin nesi?

Bir de en sıcak konuma aldığınızda ara&#; &#;alışır halde mi olacak

Hocam 2 hortum arasında vana gibi bir şey var. Onu ara&#; &#;alışırken a&#;ıyorsunuz yavaş yavaş hava &#;ıkana kadar hava &#;ıktımı sıkıyorsunuz.

• Binbaşı
    Bu işlemi ben 5 ay &#;nce yaptım. Acemi ilk deneyişimdi . Toplamda 30 dakikada t&#;m işlemi bitirdim. Ve sonu&#; m&#;kemmeldi. Şu an bile soba niyetine kullanıyorum. petek değişimiymiş falan hikaye.
  • Binbaşı
    Şu an ara&#; yok ama aklımda bulunsun yaratıcı olmuş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • mbulurm kullanıcısına yanıt
    Hocam aslında var uğraşmak istemiyorum. Konuyu merak edipte girdim aracım daha 1 Yaşında bile değil garantili. Dolayısıyla ihtiya&#; kalmıyor bunlara. Verdiğiniz bilgiler i&#;in teşekk&#;rler.

• Binbaşı
    Bizim palioda ısıtmıyor g&#;zel bilgi saolun b&#;t&#;n bu işlemleri yaparken araba &#;alışacak mı?
    Kaloriferin ısıtmamasının sebebi sadece bu mudur ?
    Yanlışlıkla Ters yada yanlış birşey yapsak sıkıntı olurmu ki?
    teşekk&#;rler
  • Binbaşı

Orijinalden alıntı: mbulur

Arabanın &#;alışmasına gerek yok, yazdıklarımı adım adım uygulayın yeterli.

Hocam ben yarin bu islemi uygulamayi dusunuyorum. Bu dediginiz dolasim icin arac calisiyor olacak ve sicak konumda olacak sanirim. Kirec cozucu madde cok delici bir madde oldugundan icerdeki ekipmanlara zarar verir mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Binbaşı
    quote:

Orijinalden alıntı: Emre

quote:

Orijinalden alıntı: mbulur

Arabanın &#;alışmasına gerek yok, yazdıklarımı adım adım uygulayın yeterli.

Hocam ben yarin bu islemi uygulamayi dusunuyorum. Bu dediginiz dolasim icin arac calisiyor olacak ve sicak konumda olacak sanirim. Kirec cozucu madde cok delici bir madde oldugundan icerdeki ekipmanlara zarar verir mi?

Araba &#;alışır durumda olmayacak. Eğer araba &#;alışır durumda olursa su pompası devrede olacağından s&#;kt&#;ğ&#;n&#;z hortumlardan aracın soğutma sistemindeki t&#;m su boşalır. Daha &#;nce detaylı a&#;ıkladım tekrar yazıyorum:
    Evinizdeki lavabolardaki musluğu a&#;tığınızda su akıyor kapattığınızda duruyor hatta musluğu sonuna kadar a&#;tığınızda su en y&#;ksek debide geliyor değil mi? Arabanızın kalorifer sisteminde de &#;yle bir musluk var a&#;tığınızda motorda d&#;nen sıcak su kalorifer peteğine giriyor ve peteği ısıtıyor.
    Fanın &#;alışıp &#;alışmaması farketmez yeter ki kalorifer ayarınız en sıcak konumda olsun kalorifer musluğu olabilecek en fazla a&#;ık konumda olsun ve d&#;kt&#;ğ&#;n&#;z kimyasal muslukta sınırlanmadan kalorifer peteğine girsin.

Kire&#; &#;&#;z&#;c&#; aracınızın kalorifer radyat&#;r&#;ne zarar vermez, zaten peteğin giriş kısmından anlattığım şekilde d&#;keceksiniz &#;ıkış kısmından akıp gidecek.

• Yüzbaşı
    Araba tavsiyeden bunalmış foruma iyi geldiniz funduszeue.info b&#;yle &#;retime y&#;nelik işlerle uğraşmayı severim

• Binbaşı
    83 Mesaj
    bu işlemi denedik zamanında başarılı olmadı &#;&#;nk&#; basın&#;lı su veremediğiniz i&#;in peteğin i&#;ini dolaşmadan en yakın yoldan geri &#;ıkıyor.. ve sadece kısa bi yerdeki kire&#;ci &#;&#;z&#;yor.. ve aksi olasılık ise petekteki kire&#; al&#;minyumu zamanla &#;&#;r&#;t&#;yor ve pas s&#;k&#;c&#; d&#;k&#;l&#;nce petek patlıyor

en son &#;&#;z&#;m 80 tl lik makinaya taktırdık &#;ıkan par&#;alar kire&#; değil conta yanıkları idi ara&#; conta yakmıştı tortular &#;ıktı ve petek y&#;zde 70 civarında iyileşmişti.. tabi en iyi net &#;&#;z&#;m peteği değiştirmek ama g&#;ğ&#;s s&#;kmek yerine sat o arabayı daha iyi :)
  • Yüzbaşı
    İstanbul gibi b&#;y&#;k şehirlerde, bu temizlik işlemini makinayla yapan yerler var. Aslında makinanında &#;ok fazla bir işlevi yok, sonu&#;ta bir kimyasalı aracın kalorifer peteğinin girişinden veriyor, peteğin &#;ıkışından &#;ıkan temizlik sıvısı tekrar makinenin haznesine d&#;n&#;yor. Meraklı olan, uğraşmayı seven gider 50 TL'ye 12 voltla &#;alışan bir dalgı&#; pompa alır aynı makineyi amat&#;r imkanlarla kendisi bile yapar.

Burada &#;nemli olan konu herkes b&#;y&#;kşehirlerde yaşamıyor k&#;&#;&#;k şehirlerde yada il&#;elerde yaşayanların 80 TL'yi verip temizlik işlemi yaptırması m&#;mk&#;n değil &#;&#;nk&#; orada esnafta bu tarz makinalar yok. T&#;m bunlara ilaveten genelde k&#;&#;&#;k yerlerde ve il&#;elerde eski araba kullanım oranı daha y&#;ksek, folayısıyla konuyu a&#;ma sebebim imkanı olmayanlara yardımcı olmak.

Kullanılacak malzeme listesini hazırlarken &#;zellikle herkesin kolayca heryerden alabileceği kimyasal olmasına dikkat ettim.

Kalorifer peteği sadece kire&#;ten tıkanmaz, ancak tıkanmasına en b&#;y&#;k sebep kire&#;tir. Kireci sisteme direk su vererek temizleyemezsiniz &#;&#;nk&#; &#;aydanlıklarınızda da g&#;rd&#;ğ&#;n&#;z &#;zere, kire&#; metale yapışır ve kolayca ayrılmaz, &#;&#;z&#;c&#; kimyasal gerektirir. Piyasadan alacağınız kire&#; &#;&#;z&#;c&#;lerin hemen hepsi ki BİM'dew satılan G&#;ldal marka olan da dahil, asit &#;zellikli değildir.Siz gidin o kire&#; &#;&#;z&#;c&#;y&#; plastik birşeye d&#;k&#;n rengini bozsa bile plastiği eritmez. Kire&#; tutmuş &#;aydanlığa d&#;kt&#;ğ&#;n&#;zde g&#;rd&#;ğ&#;n&#;z kaynama kirecin &#;&#;z&#;lmesi sonucu ortaya &#;ıkan reaksiyondur.

Kalorifer peteğinizin iyi ısıtmamasının nedeni paslı soğutma suyu da olabilir.

Aracınızın soğutma suyunun rengini kontrol edin, eğer pas rengindeyse antifriz olmadan kullanımdan dolayı motor bloğundaki su kanalları paslanmıştır. B&#;yle bir durumda aracın t&#;m suyunun boşaltılarak yeni su konması ve araba ısınınca soğutma sisteminin havası alınarak temiz suyun sistemde dolaşması sağlanır ve bir 15 dakika &#;alışma sonrası suyun boşaltılarak yenilenmesi gerekir. Bu işlem paslı su rengi azalana kadar devam eder. Bu işlemlerden sonra kalorifer peteğindeki kire&#; anlatığım y&#;ntemle temizlenir, t&#;m sisteme yeni su ve antifriz karışımı konur.

Sistemdeki pası temizlemenin bir yolu daha var ancak bunun i&#;in zamanı olan ve uğraşacak bir usta bulmanız gerekiyor. Termostat bir şekilde devamlı a&#;ık hale getirilir. Motordaki su boşaltılır, radyat&#;r&#;n alt tapası a&#;ılır ve radyat&#;re &#;stten bol su akan hortumdan su basılır, &#;stten verilen su sistemde gezer ve aşağıdan &#;ıkar, bu şekilde sistem iyice yıkanır yukarıda anlattığım işlem yapılır ve daha sonra aşağıdaki adımlar takip edilir.

Aksi halde temizlediğiniz kalorifer radyat&#;r&#; sistemdeki pas nedeniyle kısa s&#;rede tekrar tıkanır.

Kalorifer radyat&#;r&#; paslanmaz &#;&#;nk&#; al&#;minyumdur. Sistemdeki paslanma al&#;minyum blok olmayan ara&#;larda motor bloğundaki su kanallarının paslanmasından kaynaklanır. Bu nedenle antifili su karışımı kullanmak şarttır.

Arabanızın soğutma sisteminde mavi renk antifreeze kullanılıyorsa 3 yılda bir, eğer kırmızı, turuncu yada sarı renkli antifreeze kullanılıyorsa 5 yılda bir karışım yenilenmelidir. Tamircilerin yanılgıya d&#;şt&#;ğ&#; nokta aracın soğutma suyunun donma noktasını &#;l&#;mek ve gerekiyorsa antifriz ilave etmektir. Antifreeze 10 yıl bile sistemde kalsa suyun donma derecesini d&#;ş&#;rme &#;zelliği kaybolmaz ama sistemdeki paslanmayı &#;nleme &#;zelliği kaybolur, bu nedenle karışım yukarıda yazdığım periyotlarda yenilenmelidir.

Motora su koyarken yaşadığınız b&#;lgede musluktan akan su &#;ok kire&#;liyse, tercihen saf su kullanın olmazsa en anından kaynamış su kullanın.

Kısa ve net aracınızda mutlaka antifrizli su kullanın. Yoksa paslanma ve kire&#; nedeniyle sıkıntı yaşarsınız.

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    Merhaba.
    Usta kalorifer a&#;ma işlemine garanti veremem, 1 saat s&#;rer dedi ve 80 TL istedi.
    Yeni petek alman daha iyi, TL' ye takarım bir g&#;nl&#;k iş&#;iliği var diye ekledi.

• ford mondeo mk1 kalorifer peteği girişi &#;ıkışını bulamadım fordclub taki resimli anlatımdan sıcak hortumu buldum ama soğuk d&#;n&#;ş&#; bulamadım yardımcı olabilecek varmı ?
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  • yeni mesaja gitYeni mesaj

Benzer içerikler

Konu: e36 kalorifer sorunu DONUYOZZZ

• , #1

kerem_euk34 çevrimdışı
    kerem_euk34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

e36 kalorifer sorunu DONUYOZZZ

95 e36 is analog çift yönlü kalorifer mevcut
    ancak hiç ısıtmıyo sabahları arabada donmaktan korkuyorum acilll yardımm???
    kalorifer musluğu mudur sorun?
    yoksa kolayca bi çözümü varmıdır?

• , #2

GökhanO çevrimdışı
    TechTurkey
    genelde kalorifer muslugu oluyor bu sorun manuel vana bile taktıranı gordum

A programmer is an organism that turns coffee and pizza into software

funduszeue.info

• , #3

• , #4

• , #5

ygtrn çevrimdışı
    ygtrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

konu açılmışken hazır öğreneyim bu musluğun tam olarak görevi nedir?

• , #6

ygtrn çevrimdışı
    ygtrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    AlıntıM powerNickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

eğer içerideki sıcaklık düğmesi rahat dönüyorsa büyük bir ihtimal petek tıkalıdır petek sökülüp şişlenecek yada yenisi ile değişecektir

eğer ayar düğmesi zar zor dönüyorsa musluk sukışmıştır musluk değişecektir

ha musluk denen şey sıcaklık ayarı yani tamam

• , #7

kerem_euk34 çevrimdışı

yalnız normal çalışıyodu birden böle bişi oldu bunun petek tıkanması olma ihtimali nedir ki ? bu birden olur mu yni öle

• , #8

Mr.K çevrimdışı
    Mr.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

su degısımı yapıldıysa hava alnmamıs yada yeterlı alınmamıs olabılırmı acaba? radyatordende bıraz hava alıp deneyın derım.

• , #9

kerem_euk34 çevrimdışı
    Alıntı10ur_KNickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

su degısımı yapıldıysa hava alnmamıs yada yeterlı alınmamıs olabılırmı acaba? radyatordende bıraz hava alıp deneyın derım.

aynen suyu yeni değişti havasını almaya çalıştılar ama başarılı olmamış gibi hava alma işlemi kardşm bmw bu sanayiye her gün gitmek farz demekki

• , #10

• , #11

kadioglu çevrimdışı
    kadioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Belki de termostat arızalı?Motor suyu ısınıyor mu?Isınıyorsa ne kadar zamanda ısınıyor?Bakmaya oradan başla derim ben.

Nadide şeyler değerlidir.

• , #12

• , #13

kerem benzer sorun bendede var, ama sadece iç peteklere soguk geliyo cam ve ayakları gayet güzel ısıtıyo. radyatordeki havanın buna neden olcagını sanmam ama sonuç olarak su surekli devir daim yapıyo ısıtmaya engel olmaz diye düşünüyorum. cama sıcak gelebilr seninde bi dene bence =)

• , #14

ACW çevrimdışı
    ACW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    büyük ihtimal musluktur, kalorifer musluğunuz elektrikli olması lazım soketini bi kontrol ettirin kablo kopmuş olabilir.

Alıntısui_generisNickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

kerem benzer sorun bendede var, ama sadece iç peteklere soguk geliyo cam ve ayakları gayet güzel ısıtıyo. radyatordeki havanın buna neden olcagını sanmam ama sonuç olarak su surekli devir daim yapıyo ısıtmaya engel olmaz diye düşünüyorum. cama sıcak gelebilr seninde bi dene bence =)

Orta petekte sıcak soğuk tekerleği vardır o tekerlek bir tele bağlıdır tel atmış olabilir ozaman size bakan kısımlardan sıcak vermez.

• , #15

tek tekerlek var orta kısımda, açma kapama, 94 yahut 95 ten snra var sanırım o?

• , #16

bende aynı sıkıntıyı yaşadım radyatör havasını tam almaları 45 dakika sürdü 45 dakka havadan sonra ısıtmaya başladı gariptir

• , #17

ACW çevrimdışı
    ACW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntısui_generisNickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

tek tekerlek var orta kısımda, açma kapama, 94 yahut 95 ten snra var sanırım o?

91 modelindede mevcut sıcak soğuk ancak 94 e kadar tek tekerlek olanlar var.

Ben anlattığım şekilde çözmüştüm sizinki için ne yapılabilir bilemiyorum.

• , #18

• , #19

milksop çevrimdışı
    milksop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Eger hic hava gelmiyorsa kalerifer valfinden olabilir. Ayak ve cama veriosa tikanmis olabir onun icinde peteklerin temizlenmesi lazim. Eger valftense cozumu cok kolay.

• Arabamın Kaloriferi Isıtmıyor ? Kaloriferden Neden Soğuk Hava Gelir? Genel Anlatım..

araba ısınmıyor , arabamın kaloriferi ısıtmıyor , aracım kalorifer soğuk , kalorifer , kalorifer peteği , otomobil uzmanı , petek nasıl temizlenir , petek tıkalı , soğuk hava geliyor , şişleme  

Kalorifer Arızaları

Öncelikle sorunu öğrenelim. Aracınızın kaloriferini açtınız, gelen hava soğuk. Peki hararet göstergesi normal düzeyde mi yani 85 derecenin üstünde mi, kısacası motor sıcak mı öncelikle bunu kontrol edin. Eğer hararetiniz arabanızın uzun süredir çalışmasına rağmen soğuksa bunun sebeplerini birazdan aşağıda anlatacağım. Ama dediğim gibi hararet 90 derece civarında ve gelen hava soğuksa bunun sebebi direk olarak büyük olasılıkla

kalorifer peteğine gider. Küçük olasılıkla da motor suyu içerisinde hava vardır ve bu hava parçacıkları kalorifer peteğinde kalabildiği için de kalorifer soğuk hava gönderebilir sizlere ama dediğim gibi bu düşük olasılık çünkü motor suyunda hava olması durumunda başka aksaklıklar da gözünüze çarpar zaten. 

Kalorifer peteğinin tıkalı olması en sık rastlaşılan durumdur. İnsanlar yazın araçlarının suyu eksildikçe antifiriz yerine normal su koymayı tercih ediyorlar, kış gelince de donmasın diye antifiriz koyduruyorlar. Tabi yazın suyla paslanan motor bloğunun içerisindeki PAS parçaları kışın antifirizi görünce çözülüp soğutma sistemi içerisinde dolaşmaya başlıyor. Dolaşan pas parçaları buldukları en ince gözeneklere yani kalorifer peteğine doluşup orayı tıkıyor. 

Dolasıyla kalorifer peteği tıkandığı için içerisine sıcak su gelmiyor ve soğuk kalıyor yani kalorifer soğuk hava göndermeye başlıyor. Peki bunun Tıkalı olduğunu nasıl anlarız. Aracın motor kaputunu açınca karşıda içeri göğüs tarafına giren iki tane ortalama 35 mm çapında hortum bulunur. Bu hortumların biri kalorifer peteğine giriş diğeri de çıkışıdır. Giriş hortumuna dokunduğunuzda sıcak olur. Petek tıkalıysa peteğe giren hortum sıcak diğeri ise SOĞUK olur. Çünkü sıcak su petekte dolaşıp çıkamamaktadır. Bunun çözümü peteği söktürüp şişletirsiniz veya da değiştirirsiniz.

Alternatif olarak bazı yerlerde bunu bir makinaya bağlayıp sökülmesine gerek kalmadan temizleyip tıkanıklılığı açmaktalar. Gerçekten tavsiye ederim %90 başarılı oluyor. Peki giriş ve çıkış hortumlarının ikisi de eşit şekilde sıcak ve kaloriferiniz hala soğuk üflüyorsa peteğiniz yine tıkalı demektir. Çünkü öyle olunca da sadece bir iki gözeneği açıktır ve su ordan dolaşıp hemen soğumadan çıkış yapar dolasıyla siz çıkış hortumunu sıcak görüp kaloriferiniz soğuk olur.

Eğer ki aracınızın içine gelen sıcaklık derecesi normal ama gelen hava miktarı az diyorsanız da polen filtresini değiştirmeniz gerekiyor demektir.

Eğer motorunuzun uzun süre çalışmış olmasına rağmen hiç ısınmıyorsa ve hararet göstergesi hep düşükse bunun sebebi çoğunlukla termostatın açık kalma sebebindendir, termostatı değiştirmelisiniz.
        Elimden geldiğince anlatmaya çalıştım umarım yardımcı olabilmişimdir. Sorularınız olursa yorumdan sorabilirsiniz, mutlaka yardımcı olmaya çalışırım. Saygılarımla..

Triger Kayışı Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız

Amörtisör ve Arızaları Hakkında Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız

Debriyaj, Vites ve Şanzuman Hakkında Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız

Aracınızın frenlerinden ses geliyorsa sebepleri içinTıklayın.. 

Bunu E-postayla Gönder BlogThis! Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası