hagi mi alex / FIFA da sordu: Hagi mi daha iyiydi Alex mi?

Hagi Mi Alex

hagi mi alex

hagi mi alex mi

• (bkz: ananina mi)

• an itibariyle kanaltürk'te ahmet cakar'ın "böyle saçma bi soru olabilir mi, alex, hagi'nin sol ayagının sol bas parmagının arkası bile olamaz" diye neticelendirdiği sorudur.

• mesela, lincoln mü alex mi sorulabilir bir sorudur. ama hagi ve alex mi? hodja come on!

• kaç tane galatasaraylı ve de kaç tane fenerbahçeli sazanın atlayacağını merak ettiğim balık yemi.

aynı dönemlerde oynamamış futbolcuları benim akvaryumdaki japonlar, lepistesler bile karşılaştırmıyor. gelmeyin böyle yemlere güzel kardeşim, paranız cebinizde kalsın.

• "temcit pilavı gibi gslilerin tutunabileceği son bir kaç daldan biridir" ya bu; bu kampanyanin mimari ve oyunculari arasindan galatasarayli olani bulunuz; sureniz basladi.

"edit: dileyen arkadaşlar, tartışmayı başlatanın veya ikide bir bu soruyu soranların" bu baslik altinda yazanlar arasinda aranmasi gerektigini dusunuyorlarsa, dunya uzerindeki herhangi bir teror olayini kinamak uzere sozlukte basligini acanin ve altina yine kinama yorumu yazanlarin terorist olarak kabul edilmelerindeki sacmaligi da dusunerek, mantik zeminine dogru yuruyuslerine baslayabilirler.

• fenerbahçe'ye gelmeden önce muhtemelen kimse alex'in adını bile bilmiyordu. hagi ise türkiye'ye gelmeden önce de herkesin bildiği ve kendini uluslararası arenada kanıtlamış bir yıldızdı. bu yüzden -her ne kadar çaktırmamaya çalışsalar da- bu saçma karşılaştırmayı yapanlar bile yaptıkları saçmalığın farkındalar aslında. ayrıca kredi verme konusunda da galatasaray taraftarının bir adım önde olduğunu söyleyebiliriz. zira geçen sene bu sıralar fenerbahçe taraftarı samandıra tesislerinde taptıkları, hagi ile karşılaştırmaya cüret ettikleri alex'e bira şişesi fırlatmışlar, ağza alınmayacak allahlı kitaplı küfürler etmişlerdir. ayrıyetten:

(bkz: are you player)

• sözkonusu fenerbahçe ve galatasaray olunca kaçınılmaz bir kıyaslamadır. şimdi bir beşiktaşlı gözüyle bu tartışmayı ele alırsak.

hagi galatasaray'a gelmeden önce öyle ahım şahım bir dünya starı değildi. 'da milan'a kaybettikleri şampiyonlar ligi finali'nden sonraki en büyük başarısı 'te romanya ile yaşadıkları çeyrek final olmuştu. zaten o performansın ardından gittiği barca'da da iki sezonda toplam 35 maç oynadı ve bu maçların büyük bölümünde de yedek kaldı.

alex de souza işe avrupa'ya göre göreceli olarak daha kolay bir futbolun oynandığı güney amerika'nın en büyük starlarından biriydi ve muazzam istatisiklere sahipti. hem milli takımda (70'e yakın maç oynamıştır bugüne kadar) hem de kulüpler bazında yüzde 50'ye yakın bir gol ortalaması tutturmuştu. onun da hagi'nin barca tecrübesi gibi başarısız bir parma macerası olmuş ama cruzerio'da tekrar kendini bulmuştu.

yani hagi türkiye'ye geldiğinde ne kadar tanınıyorsa alex de souza da o kadar tanınıyordu.

şimdi galatasaraylı arkadaşlar beşiktaşlıları sürekli duygusallıkla itham ederler ancak kendileri de hagi konusunda aynı derecede duygusal ve objektiflikten uzaktır. hagi bir zidane bir maradona değildir asla olmamıştır olamayacaktır da. hagi en fazla bir larsson, bir mostovoi, bir şuker'dir. hadi oldu oldu arşavin'dir.

hagi takımına galatasaray'a uefa kupası'nı ve süper kupayı kazandırmıştır. alex ise takımını şampiyonlar liginde çeyrek finale taşımıştır. hagi galatasaray forması altında gol ortalamasıyla oynamıştır, alex fener formasıyla gol ortalaması tutturmuştur. hagi galatasaray'a 4 şampiyonluk kazandırmıştır, alex fener'e iki şampiyonluk kazandırmıştır.

sonuç olarak ikisi arasında da öyle bir fark yoktur ha bana sorsalar alex derim o ayrı.

• sonucu belirlemek için hiç oylamaya filan gerek olmayan kıyaslama, madem türk halkının böyle bir merağı var: her ikisinin de türkiye kariyeri boyunca kaldırdığı kupaları saysınlar yeter.

• erman toroğlu denilen eski futbolcu ve hakeme / kitleleri * konuşturan pazar gecesi futbol geyik adamına göre cevabı hagi olan soru.

ortada avrupada iki kupa aldıran bir futbol maestrosu, futbolu bırakan bir efsane; diğer tarafta fenerbahçe'yi sırtlayan, alan götüren, henüz futbolu bırakmadığı için ve de kupa aldırmadığı için efsane olamayan, bir takım aklı bozuklar tarafından efsane ilan edilen takımın efsane olan, kaç kere milli takım forması giydiğini bilmediğim, bilmek için google da aramadığım bir oyuncu var.

ortada gözükenleri oturup tartışmaya gerek bile yok bence.

• gheorghe hagi , galatasaray'a geldiği sezonuna kadar ve (galatasaray ile turnuva sonrası sözleşme imzalamıştır) avrupa şampiyonalarında, ve dünya kupalarında romanya milli takım forması giymiş, yılları arasında her ne kadar fazla forma şansı bulamamış olsa da 63 maç 15 gol istatistiğiyle real madrid formasını terletmiştir. galatasaray'a ise real madrid ile birlikte ispanya'nın en büyük iki kulübünden biri olan fc barcelona takımından gelmiştir. dünyada ve ülkemizde yeterince tanınmamış olmasının sebebi her hangi bir güney amerika kulübünde forma giymemiş olmasıdır. yılında steaua bükreş takımıyla şampiyonlar ligi'nde final oynaması ise alex de souza fenerbahçe forması altında şampiyonlar ligi'nde çeyrek final oynamışken kayda değer bir başarı sayılmaz.

romanya milli takımında ise maç 35 gollük performansı ve dünya kupası'nda takımın 10 numaralı forması sırtındayken çeyrek final oynaması yine tüm dünya kupalarında pele çakma adıyla bize yutturulan alex de souza'nın milli takım performansı yanında hiç bir şeydir.

fifa ise objektif bir kurum olmadığından ötürü gelmiş geçmiş en iyi 10 numaralar değerlendirmesinde maradona ve zidane'dan sonra hagi'yi 3.lüğe layık görmüştür. zaten normalde hagi'nin haddine değil bu futbolcularla aynı ortamda adının anılması.

hagi galatasaray'a uefa ( eski adıyla fuar şehirleri kupasıdır ve gerçekten de avrupa'da fuar gerçekleştirilen şehirlerin takımlarının katıldığı bir organizasyondur fakat malum sezon yılında avrupa'nın üst düzey ligleri dışında sezonlarını liglerinin 2., 3. ve 4.sıralarında bitiren takımlarla şampiyonlar ligi ilk tur gruplarında 3.sırayı alan takımların katılımıyla gerçekleşmiştir.) kupası ve süper kupa'yı (her yıl şampiyonlar ligi şampiyonu ve uefa kupası şampiyonu'nun monaco funduszeue.info stadı'nda karşı karşıya geldikleri ve kazananın avrupa'nın en büyüğü kabul edildiği prestiji yüksek bir kupadır.) kazandırmış. sezonunda yine galatasaray ile birlikte şampiyonlar ligi'nde çeyrek final oynamıştır yılları arasında 4 türkiye ligi, 2 türkiye kupası ve 1 de cumhurbaşkanlığı kupası kazanan galatasaray kadrosunda da yer almıştır hagi fakat bu fenerbahçe'ye 2 türkiye ligi ve bir şampiyonlar ligi başarısını hem de bütün golleri bizzat kendisi kaydeden alex dururken bahsi edilmesi bile saçma bir istatistiktir sadece.

sonuç olarak ikisi arasında alex de souza'nın bariz üstünlüğü vardır ha bana sorsalar gheorghe hagi gibi bir futbolcuya asla sahip olamamış, herhangi başka bir yıldızla kıyaslanacak derecede bir futbolcuyu destekledikleri takımın forması altında izlememiş takım taraftarları bunu anlayamazlar o ayrı.

edit: elleri görelim ellerii..??

ekşi sözlük kullanıcılarıyla mesajlaşmak ve yazdıkları entry'leri
takip etmek için giriş yapmalısın.

FIFA da sordu: Hagi mi daha iyiydi Alex mi?

DUVAR - FIFA, Twitter hesab&#;ndan ba&#;latt&#;&#;&#; oylamada Fenerbahçe'nin eski oyuncusu Brezilyal&#; Alex De Souza ve Galatasaray'&#;n eski oyuncusu Romanyal&#; Gheorghe Hagi'nin forma giydi&#;i dönemlerdeki performanslar&#;n&#; takipçilerin de&#;erlendirmesini istedi.

'Kim daha iyiydi?' ba&#;l&#;&#;&#; ile aç&#;lan ankete Fenerbahçeli ve Galatasarayl&#; taraftarlar yo&#;un ilgi gösterdi.  y&#;l&#;ndan y&#;l&#;na kadar Galatasaray formas&#; giyen Hagi kar&#;&#;la&#;mada 71 gol att&#;. sezonlar&#; aras&#;nda Fenerbahçe'de görev alan Alex ise maçta gol kaydetti. 

ALEX NE DEM&#;&#;T&#;?

Brezilyal&#; y&#;ld&#;z Alex, geçmi&#;te Hagi hakk&#;ndaki soru üzerine &#;u yorumu yapm&#;&#;t&#;:

" Dünya Kupas&#;'n&#; takip ederken 16 ya&#;&#;ndayd&#;m. Romanya Milli Tak&#;m&#; ile muhte&#;em i&#;ler yap&#;yordu. Kariyeri boyunca harika &#;eyler yapt&#;. Bana göre benden daha iyiydi. Kulüp kariyeri hakk&#;nda çok fazla bilgi sahibi de&#;ilim çünkü daha çok onu Romanya Milli Tak&#;m&#;'ndayken takip ettim. Sahip olduklar&#;m&#;, futbol sevgime ve gençlik dönemimdeki idollerime borçluyum. Hagi de gençlik dönemimde bende büyük izler b&#;rakan oyunculardan biriydi." (HABER MERKEZ&#;)

Medipol Başakşehir'le ligde 5'te 5 yaparak takımını üsr sıralara taşıyan teknik direktör Emre Belözoğlu, beIN Sports Haber'in sorularını yanıtladı. Genç teknik adam, kendisine yöneltilen "Hagi, Alex mi?" sorusuna flaş bir yanıt verirken, Edin Visca'nın geleceği hakkında da açıklamalar yaptı.

Belözoğlu'nun açıklamalarından satır başları şu şekilde:

"Teknik direktörlüğünüzde sol ayağımı devreye sokacağım" dediğiniz an oldu mu sorusuna Emre Belözoğlu, "Teknik adamlık yüksek seviyede futbol oynadıktan sonra kolay değil. Oyuncudan da beklentiniz yüksek oluyor. Şimdiye kadar verdiğim görevleri oyuncularım samimiyetle yerine getirdiler. Futbolculuk zor bir meslek. Teknik adamlık daha da zormuş. Bazen oyunun içinde olmak istediğim anlar oluyor. Bunları bir kaç kez yaşadım" dedi.

Başakşehir'in 5'te 5 yapmasının ana faktörünün sorulması üzerine Emre Belözoğlu, "Büyük fotoğrafta bunu büyük bir başarı olarak göremeyiz. Başakşehir üst üste galibiyetlere alıştırmış. Ancak son sene sıkıntılı bir dönem yaşamıştı. Oyuncuların potansiyelirinin farkındaydık. İlk geldiğimizde de bunu da dile getirmiştim. Biz küçük dokunuşlarla, onları doğru zamanda, doğru yerde oynatarak, oynatmak istediğimiz oyunu doğru anlatarak Futbol artık dünyada başka bir yere gidiyor. Matematiğini bilirsiniz. Ya da futbolu çok iyi bilebilirsiniz. Ama futbolu anlatma işi başka bir yetenek. Ben ve arkadaşlarım özellikle son bir ayda analizlerimizi yaparak doğru ilerledik. Bunun da karşılığını aldık. Bunda en büyük itici gücümüz de oyuncu kalitemiz oldu. Bu gelişimde en büyük güç onların" yanıtını verdi.

Takımdaki çoğu oyuncuyla onlarla aynı dilde konuşmasıyla ilgili olarak Emre Belözoğlu, "Sevdiğiniz insanlarla konuşmadan da anlaşırsınız. Bazen hal dili devreye girer. Bazen birbirinize bakarsınız anlarsınız. Yabancı dil dünyanın geldiği noktada çok önemli. İngiltere'de, İspanya'da, İtalya'da oynadım. Üç dil biliyorum. Hepsi mükemmel değil ama anlatmak istediğimi onlara anlatacak kadar iyi. Onlarla birlikte ortak dil önemli. Oyuncular o samimiyeti görmek isterler. Başakşehir bu anlamda çok değerli bir yer. Bana da futbolculuk dönemimde iyi geldi. Buradaki ortam da gelişmeye müsait. Biz de daha önce onların geçtiği yoldan geçen olarak yardımcı olmaya çalışıyorum" yorumunu yaptı.

FATİH TERİM SORUSUNA FLAŞ YANIT!

Fatih Terim, Luis Aragones, Roberto Mancini gibi isimlerle çalıştığının hatırlatılması üzerine genç teknik adam, "Futbolculuğuma bütün teknik adamların katkısı oldu. Hepsini iyi duygularla anmak istiyorum. Ama teknik adamlık yolunda yine çalıştığım isimlerden etkilendim. Güncel teknik adamlarla alakalı kendi ekibimle fikirler üretiyoruz. Bu bir gelişim süreci. İyi bir başlangıç yaptık. İyi yoldayız. Ama bu yolda kendinizi güncellemeniz, yenilemeniz gerekecek. Tek başına bir iş yapamazsınız. İyi bir ekibiniz olması gerekiyor. Başakşehir'e imza attığım ilk günde bu ülkenin yetiştirdiği en iyi teknik adamlardan biri olmak istiyorum demiştim. İnşallah bunu paylaşacağım günler yaşarız. Teknik adam olarak bir çok isimden etkilendim. Ama bir isim vermem hakkaniyetli olmaz" ifadelerini kullandı.

Süper Lig'de görev yapan İlhan Palut, Ömer Erdoğan gibi genç teknik adamların performanslarını yorumlaması istenen Emre Belözoğlu, "Bu sorunun tek bir cevabı hakkaniyetli olmaz. İlhan Hoca, Ömer Erdoğan.. Okan Ağabey (Buruk), burada şampiyon oldu. Genç bir jenerasyon var. Nuri Şahin, Antalya'da doğru işler yapmaya çalışıyor. Herkesin başarılı olmasını isterim. Arkadan gelen genç hoca adaylarına güven gelsin. Birbirimizin başarısından haz alarak birbirimizi geliştiririz. Hepsini başarılı buluyorum" diye konuştu.

"MÄ°LLÄ° TAKIM'A GÃœVENÄ°YORUM"

A Milli Futbol Takımı'nda Stefan Kuntz dönemini değerlendirmesi istenen Emre Belözoğlu, "Milli takımda da kaptanlık yaptığım için rahatlıkla konuşabilirim. Milli takımın iyi bir oyuncu havuzu var. Dünya Kupası'na gidecek gücümüz var. Zor kolay değil. Play-off'ta zorlu rakipler var. Ama oyuncu arkadaşlarıma güveniyorum. Milli takımda yeni bir enerji oluştu. Milli takımın başarısı hepimizin başarısı olarak görüyorum. Stefan Kuntz'u şahsen tanımıyorum. Sonuçta Milli Takım'ın içinde. TFF'nin görevlendirdiği kişilerin aldığı bir karar. Bu kararı alanlar arasında Hamit Altıntop var ve çok değer verdiğim biri. Milli Takım'da kim olursa olsun destek olmamız gerekiyor. İsimlerden bağımsız, Türk veya yabancı. Zaman vermek gerekiyor. Şu an yeni bir enerji var. Kuntz'un kamuoyuyla ilişkisi hoşuma gidiyor. Gelişmesi için ona zaman vermek gerekiyor. Bizde zaman vermek zor. Milli takımlarda teknik direktörlük yapmak kulüpte yapmaktan daha zor. Ama biraz daha sabır ve töleranslı davranmak gerekiyor" dedi.

"HER MAÇI KAZANMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIM"

Teknik direktörlük hedefleriyle ilgili de Emre Belözoğlu, "Dünyanın en iyi teknik adamları da maç kaybediyor hem de çok iyi oyuna rağmen. Biz de bunu yaşayacağız. Oyuna odaklıyım. İsterim ki kariyerim boyunca her maçı kazanayım. Bu bir temenniden öteye gitmeyecektir ama her maçı kazanmak için çalışacağım" açıklamasını yaptı.

"VISCA İÇİN TEKLİF YOK"

İsmi ara transfer döneminde Trabzonspor için anılan Edin Visca konusunda ise Emre Belözoğlu, "Edin Visca için şu an bize gelmiş resmi bir teklif yok" dedi.

HAGI MÄ°, ALEX MÄ°?

Galatasaray'da Gheorghe Hagi, Fenerbahçe'de Alex ile oynayan Emre Belözoğlu'na iki oyuncuyu kıyaslaması soruldu. Galatasaray'da ilk oynadığında 16 yaşında olduğunu söyleyen Emre Belözoğlu konuyla ilgili şöyle konuştu,

"Hagi kadar diğer oyuncuların da üzerimde katkısı oldu. Çok iyi bir kadromuz vardı. Fatih Terim'in de enerjisi yüksekti. Fatih Terim de herkesi geliştirmek isteyen bir teknik adamdı. Hagi'nin katkılarını hiçbir zaman inkar edemem. Beni birebir çalıştırdı. Oyunumun gelişmesi için, agresifliğimin artması için geliştirdi. Topu atmam, saklamam için geliştirdi. Bu gelişim sürecinde bana çok katkıları oldu. Çok büyük bir profesyoneldi.

Hagi Alex kıyaslamasını bana soruyorlar. İnsanlar taraflar, taraftarlar. Öyle bakıyorlar oyuna. Bunu da çok doğal karşılıyorum. Ben ikisiyle de beraber oynadım. Alex, Fenerbahçe tarihinin gördüğü en büyük oyuncu. Bence Türk futbol tarihinin gördüğü en büyük oyuncu da Hagi. Ona öyle bakmak, benim tarafımdan daha doğru. Ama ikisini birbirinden ayırt etmek, birini öne koymak Az önceki kelimelerimden bir tanesi hep hakkaniyetti. İnsanlar kelimeleri başka yerlere çekiyor. Bu da beni rahatsız eder. İkisi de benim için çok değerli çok büyük oyuncular.

Kariyerim için hep değerli kalacaklar. Aa ikisini birbirinden ayırt etmek, birisi daha büyük demek çok doğru değil. Yanlış bir yere götürür. Benim çalıştığım oyuncular arasında Hagi'yi her zaman ayrı bir yere koymuşumdur."

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası