karşıyaka atakent anadolu lisesi yorumlar / Atakent Anadolu Lisesi, Karşıyaka nerede, Otobüs, Tren, Vapur veya Metro ile nasıl gidilir?

Karşıyaka Atakent Anadolu Lisesi Yorumlar

karşıyaka atakent anadolu lisesi yorumlar

Belgegeçer

0 09 14

WEB

seafoodplus.info

Adres

MAVİŞEHİR MAH. HANRİ BENAZUS CAD. EMLAKBANK SÜLEYMAN DEMİREL ANADOLU LİSESİ BLOK NO: 11 KARŞIYAKA / İZMİR

Vizyon

( HEDEFİMİZ) SOSYAL, KÜLTÜREL VE BİLİMSEL BİRİKİMİYLE GELECEĞİ ŞEKİLLENDİREBİLECEK NESİLLER YETİŞTİRMEK.

Misyon

( GÖREVİMİZ) ATATÜRKÇÜ, KÜLTÜREL DEĞERLERİNE BAĞLI, BİLGİYİ BİLİNCE DÖNÜŞTÜREBİLEN, ÖZGÜR, ÇAĞDAŞ VE YARATICI BİREYLER YETİŞTİRMEK İÇİN VARIZ.

Öğretmen

Öğrenci

Derslik

Kütüphane Kitap Sayısı

Bağlantı

Fatih Projesi Fiber İnternet

Ulaşım

Konak´tan :Bostanlı Vapur İskelesi-Çiğli ve Mavişehir yönüne giden otobüsler, Karşıyaka İskeleden , Alaybey yönünden gelen Tramway ve Metro ile : İzban-Şemikler Durağı.

Yerleşim Yeri

Mavişehir-Karşıyaka - İzmir ,

İl/İlçe Merkezine Uzaklık

İlçe Merkezine 4,5 km, il merkezine 16 km uzaklıkta

Kontenjan Bilgileri

seafoodplus.info (0) SINIF (30) SINIF (44) SINIF (65)

Taban-Tavan Puan Bilgileri

seafoodplus.info (0) SINIF (30) , SINIF (44) , SINIF (65) ,

Okulun Sınav Başarı Durumu

YGS/LYS BAŞARI DURUMU= % YGS/LYS BAŞARI DURUMU= % YGS/LYS BAŞARI DURUMU= % YGS/LYS BAŞARI DURUMU= %

Sınavala Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi

LYS YERLEŞME ORANI = %80 LYS YERLEŞME ORANI = %72 LYS YERLEŞME ORANI = %65 LYS YERLEŞME ORANI = %63

Sportif Etkinlikler

Badminton,Badminton (karma), Kız-Erkek Basketbol, Kız-Erkek Voleybol, Masa Tenisi, Atletizim(Ferdi) , Cimnastik, Satranç

Proje Çalışmaları

1-Atık suyu Temiz suya çevirilmesi 2-Atık ve Temiz Suların enerjiye çevrilmesi

Yurtdışı Proje Faaliyetleri

ERASMUS + K29 PRZYRODA, EKOLOGİA, RZEMİOSŁO JAKO DZİEDZİCTWO KULTURY EUROPEJSKİEJ ( Proje No: PLKA_6) Esasmus Sustainability As A Resource (Türkiye,İspanya,İtalya,Hırvatistan,Almanya,Finlandiya)

Yazdır

atakent anadolu lisesi

• hayatımın en ilginç anılarını bıraktığım güzel okulum. kurulan dostluklar, hocalarla yaşanan çekişmeler, kantinde şengül abla'yla girilen diyaloglarla benim için unutulmazdır. okul şehrin en kolay ulaşım sağlanan yerlerinden birindedir, çıktığınız anda yürüyerek ege park, carrefour vb alışveriş merkezlerine kapağı atıp karnınızı doyurup sinemaya falan girebilirsiniz. hatta suyunu çıkartıp öğle arasında okuldan çıkıp öğle yemeğini yedikten sonra okula geri döneblilirsiniz. hiç olmadı yürüyerek yarım saatte bostanlı iskelesine ulaştıktan sonra vapurla kendinizi alsancak, konak vs. artık allah ne verdiyse oraya atıp dilediğinizce gezebilirsiniz.

bu güzel okulun hocaları da okulun mimarisi kadar ilginçtir. öğrencilere adıyla hitap etmeyeni, göz göze gelmeyeni olduğu gibi sinirlendiğinde ibneler, şerefsizler gibi çeşitli hakaretler savuranları da mevcuttur. kendi cevap anahtarını okuduktan sonra 80 veren bi tarihçisiyle sınavda cevapları soruların yanında unutan bi almancacı'ya da ev sahipliği yapmıştır zamanında. gerçi sonra onun da fotoğrafını afişlere yapıştırıp deli hastanesinden kaçmıştır diye bütün karşıyaka'ya dağıtıp zorla emekli etmişlerdi. tabi bunların arasında çok değerli hocalar da vardır. zehra hoca, emekli oldu ama necmiye hoca gibi.

her sabah yaklaşık 15 tane hocanın gözetimi altında sınıflara girilir. bu sırada saç, tırnak, kıyafet, aksesuar kontrolü yapılır. ne kadar disiplinliyiz imajı verilir. ama kontrol sırasında toplanan ceketler, bileklikler okul çıkışında müdür yardımcısının odasından geri alınabilir. bu okulda disiplini sağlamak asla mümkün olmamıştır olamayacaktır da. zaten sırf benim öğrenciliğim sırasında 6 tane müdür değiştirmiştir bu muhteşem okul. kısacası özledim ben.

• de mezun olduğumdan beri, önünden yüzlerce kez geçmeme rağmen, bugün ilk defa kapısından içeri girdiğim okul.
    kendimi garip hissetmeme sebebiyet vermiştir ayrıca. aradan çok senelerin geçmesi benim dolaştığım, koşuşturduğum yerlerde yeni yetmelerin fink atması falan garibime gitti.
    daha okul kapısından içeri girerir girmez üstümü başımı düzeltme ihtiyacı hissettim (bir jülide hoca vardı bizim zamanımızda ondandır bu hissiyat, neyse ki şimdiki yeni yetmeler şanslı, jülide hoca uzun zamandır yokmuş meğerse)

not: nedim hocanında hala müdür yardımcısı olması beni benden almıştır.

• hayatımın hem en güzel hem de en kötü ve zor 2 yılını geçirdiğim okul.. en büyük aşklar, kavgalar ve dostluklar.. hepsini burada yaşadım diyebilirim..

• hayatımda ilk kez badminton oynandığına şahit olduğum yer. ayrıca anadolu liseleri sınavı'na bu okulda girmiştim. sınav esnasında pencereden görünen toprak saha, gördüğüm en büyük futbol sahası gibi gelmişti. sınav heyecanından olsa gerek.

• yılında yapılan 1 nisan şakası izmir çapında yankı uyandıran seafoodplus.infoa öğretmeninin "kayıp aranıyor" şeklinde afişini yapıp okulun çevresine,otobüs duraklarına,direklere,arabalara,duvarlara yapıştırmışlardı.o sabah okulda herkesin elinde bu afişle dolaştığı günü unutamıyorum.

• zamanında ( sene önceymiş sanırım) karşıyaka anadolu lisesi öğrencilerinin bina tadilatı sebebiyle binasında okuduğu okul. zaten başarı olarak bi bizim okul*, bi bu okul, bi de cihat kora anadolu lisesikarşıyaka'da ilk 3'e oynar hep. bizim okula yedek kontenjandan giren çoğu arkadaşın asil olarak kazandığı okuldur ayrıca.

• &#x;de il geneli taban puanı sıralamasında ilk beşte yer almalarına rağmen nitelikli lise kapsamına alınmayan liseleri inceledik. puanlarına göre il genelinde 2.sırada bulunan 20 lise, 3. sırada bulunan 30 lise, 4. sırada bulunan 34 lise ve 5. sırada bulundan 44 lise toplamda ise şehirlerinde ilk 5 okul arasında bulunan lise, nitelikli liseler arasına alınmadı. başka bir deyişle, 81 ilde ilk beşe giren liselerin tam %31&#x;i nitelikli lise tanımının dışında bırakıldı.

karşıyaka atakent anadolu lisesi de bunlardan biri oldu.

detay: seafoodplus.info&#x;cok-lise-nitelikli-olamadi

• hangi vizyonsuz, okulun sınıf kapılarını kahve rengine boyattırdı, merak ediyorum.
    98 mezunuyum ve sarı kapılarıyla aklımda huzurlu ve ferah bir okul olarak kalacaktır. yazık olmuş

• lan bu lise adıyamanda değilmiydi

• bu yıl mezun olduğum güzide okulum. bana çok şey katmıştır. okulun en köklü hocalarından edebiyatçı gülsen hoca çok kıymetlidir dersine giren onun sözlerinden kaptığını hayat felsefesi haline seafoodplus.info'in en iyi 5 6 anadolu lisesinden biri olmasına rağmen niteliksiz olmuştur bu da biz mezunlarında derin bir yara açmıştır maalesef.

edit:imla

ekşi sözlük kullanıcılarıyla mesajlaşmak ve yazdıkları entry'leri
takip etmek için giriş yapmalısın.

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir