protokol konuşması örneği / GENEL BAŞKANIMIZ MAHMUT ARSLAN’IN AÇILIŞ KONUŞMASI – Hizmet-İş Sendikası

Protokol Konuşması Örneği

protokol konuşması örneği

23 NİSAN KONUŞMA METNİ ! İşte 23 Nisan m&#;d&#;r, &#;ğretmen konuşma ve sunum metni

Haberin Devamı

23 NİSAN KONUŞMA METNİ

Sevgili öğrencilerimiz,

Değerli meslektaşlarım ve

Tüm konuklarımız, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlamak için her sene olduğu gibi yine bu sene de büyük bir coşku ve heyecanla toplandık.

23 Nisan'ın Türkiye'de ulusal bayram olarak kabul edilmesinin nedeni, 'de o gün Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılmış olmasıdır. Milletvekili seçimleri Atatürk'ün Ankara'da bir meclisin toplanacağını ve neden toplanması gerektiğini açıklayan 19 Mart tarihli bildirisiyle başlamış, yine Atatürk'ün 21 Nisan'daki genelgesiyle de meclisin açılacağı tarih duyurulmuş ve milletvekillerinin Ankara'ya gelmesi istenmiştir.

Haberin Devamı

"23 Nisan", 'de çıkarılan 23 Nisan'ın Milli Bayram Addine Dair Kanun ile, Türkiye'nin ilk ulusal bayramı olmuştur. İlk kez ortaya çıkan bu bayramda ne ulusal egemenlikten ne de çocuklardan söz edilmekteydi.

Atatürk'ün çocuklara arman ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın yıl dönümünde yine aynı sevinç, heyecan ve mutlulukla kutluyoruz.

Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilen bayram gününde ulu önder Atatürk'ün çocuklarımız için bir söze değinmek istiyorum. Ulu önder Atatürk, "Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz." sözü ile çocuklarımızın önemini vurgulamış ve bizler de bu vurguyu anlayıp çocuklarımıza, öğrencilerimize büyük bir önem ve hassasiyet ile yaklaşmalıyız.

Işıl ışıl gözleri geleceğimiz olan tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlarım.

Yeni Anaokulu A&#;ılış T&#;reni’nde Yaptıkları Konuşma

Değerli hanımefendiler, beyefendiler;
Sizleri muhabbetle selamlıyorum. “ Yeni Anaokulu Açılış Töreni” vesilesiyle bir aradayız. Çocuklarımız için atılan bu büyük adımın hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Programa ev sahipliği yapan Avcılar Ispartakule Anaokulu, yürütülen çalışmaların çok güzel bir örneği. Burada sağlanan imkânların, ülkemizin dört bir yanındaki yavrularımıza da ulaşacağını bilmek büyük bir mutluluk! Milli Eğitim Bakanlığımızı, eğitim camiamızı ve katkı sunan herkesi can-ı gönülden kutluyorum.

Kıymetli misafirler;
Sanatlar arasında belki de en zoru insan yetiştirme sanatıdır. Bu öyle bir sanat ki, ondaki cevheri işleyecek, mütekâmil insanın tohumlarını ekeceksiniz. Zamanın ruhuna sıkışmış, dünyaya ancak tek bir pencereden bakabilen, alelade kişiler olmasına izin vermeyeceksiniz. Bilakis, yaşadığı çağı, dünü, bugünü ve yarınıyla yorumlayabilecek kapasitede, çok yönlü insanlar olmalarını sağlayacaksınız.

Kendi özüne ulaşıp, oradaki ışığı etrafına yayabilecek insanların yetişmesi için gerekli zemini hazırlamak, ustalık işidir. En güzel sonuca varmak için ise, işe erkenden koyulmak gerekir.

Alman bir yazarın (Goethe’nin) çok sevdiğim bir sözü var. Şöyle diyor; “Eğer bir bireye olduğu gibi davranırsanız, olduğu gibi kalır. Ama eğer ona, olması gerektiği ve olabileceği gibi davranırsanız, olması gerektiği ve olma potansiyeli olan biri gibi gelişir.”

Dolayısıyla, çocukluk, insan ömrünün, büyük bir ciddiyetle ele alınması gereken dönemidir. İnsan hayata dair tüm yargılarını bu dönemde oluşturuyor. Duygusal kimliğini, zihinsel becerilerini çocukluğunda inşa ediyor. Aynı şekilde, hayatın en önemli sermayesi olan özgüveni bu çağda kazanıyor.

Uzmanlar insanın, zihinsel, duygusal, sosyal ve bedensel gelişiminin yaklaşık yüzde 70’inin, yaş arasında tamamlandığını söylüyor. Yani hayatımızın ilk altı yılı, yaşamımızın geri kalanının belirleyicisi konumunda.

Her anne babanın en büyük hayali, evlatlarının okuması, okullarını bir bir tamamlamasıdır. Anaokuluna gitmiş çocukların, ileriki yıllarda okula devam etmede olumlu tutum sergilediğini biliyoruz. Hatta sadece akademik hayatlarında değil, iş hayatlarında da daha istikrarlı yetişkinler oluyorlar. 

Ayrıca anaokulları, eğitimde fırsat eşitliğinin en hızlı gerçekleştiği yer. Erken eğitimin olumlu etkileri, dezavantajlı ailelerin çocuklarına çok daha yüksek faydalar sağlıyor. En başta, sonraki kuşakların dezavantajlı kategorisine girme ihtimali zayıflıyor.

Hülasa, eğitim, kişinin hayat yolunda emin adımlarla yürümesini sağlarken, eş zamanlı olarak toplumumuza aydınlık ve güzel bir gelecek hazırlıyor.

Değerli misafirler;
Erken çocukluk eğitimi, hükümetimizin de her zaman öncelikli eğitim politikası olmuştur. yılında bin çocuğumuz okul öncesi eğitim alırken, bugün bu sayının 1 milyon bine ulaştığını bilmek büyük bir mutluluk!

Malumunuz, Cumhurbaşkanımızın himayelerinde, “Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi” başlatıldı. Bu emek, toplumumuzu ileri taşıyacak büyük bir vizyonun ürünüdür.

Bunun yanında, Kalkınma Planı ve Yılı Cumhurbaşkanlığı Programında, erken çocukluk eğitiminde 5 yaş zorunlu eğitim kapsamına alındı. Milli Eğitim Bakanlığımız da, her çocuğun, en az 1 yıl, okul öncesi eğitim almasını hedefledi.

Bu çerçevede, yılı sonuna kadar yüzde 78 olan 5 yaş okullaşma oranının, yüzde ’e çıkarılacağı bilgisini almaktan büyük memnuniyet duydum. Ayrıca 3 ve 4 yaştaki okullaşma oranında da önemli bir artış hedefleniyor.

Bugün, anaokulumuzun açılışını yapıyoruz. Yaklaşık 30 bin yavrumuz, bu eğitim yuvalarında, akademik hayatlarına ilk adımlarını atacaklar. Elbette hedeflerimiz bundan çok daha büyük!

Mevcut 2 bin anaokuluna ek 3 bin, mevcut 30 bin ana sınıfına ek 40 bin ana sınıfı daha açacağız inşallah! Bu hedefler tamamlandığında, yaklaşık 2 milyon bin evladımız, anaokulu imkânından istifade edecek.

Köylerimizde ve düşük nüfuslu yerleşim yerlerimizdeki evlatlarımızın da anaokuluna kavuşması için düzenlemeler yapıldı. Sınıf açılması için gerekli olan 10 öğrenci sayısı, 5’e indirildi. 5’ten az öğrenci olan yerlerde ise, öğretmenlerimiz çocuklarımıza gidiyor.

İmkânları kısıtlı ailelerimiz başta olmak üzere, çocuklarımızın kırtasiye ihtiyaçlarıyla, pilot bölgelerde beslenme ihtiyaçları, Bakanlığımızca karşılanıyor. En kıymetli varlığımız çocuklarımızın ellerinin kalem tutması için, tüm imkânlarımızla onların ve ailelerinin yanındayız.

Kıymetli öğretmenlerimiz;
Dünyanın en donanımlı okulları, eğer sizin özveriniz olmazsa, metruk bir binadan farksızdır. Çocuklarımıza gerçek anlamda ulaşan, dünyalarını bilgiyle, ilimle ve moral değerlerle donatan, sizin özverili çalışmalarınızdır. Mesleğinizin kutsallığını ve sizlere duyduğumuz minneti defalarca dillendirsek de inanın yetersiz kalıyor.

Bildiğiniz gibi, okul, bir çocuğun ailesinden sonraki ilk sosyal çevresidir. Henüz ana kuzusu dediğimiz can parelerimizi sizler emanet alıyorsunuz. Yaşamlarının ilk rehberi, yeri geliyor ana baba yarısı oluyorsunuz. Sizden öğrendikleriyle yoğruluyor, hayata sizin açtığınız kapıdan karışıyorlar.

Bugün, birçok insanın öğretmenliği meslek olarak seçmesindeki sebep, hayatında derin izler bırakmış öğretmenidir. Bunun bir insanın ardında bırakabileceği muhteşem ve bir bakıma ölümsüz bir eser olduğuna inanıyorum.

Küreselleşmenin her gün yeni anlamlar kazandığı bir dünyada yaşıyoruz. Maalesef, insanlar, aynı kültür ve fikir havuzundan besleniyor. Yani, gittikçe kuraklaşan bir kültürel iklimdeyiz. Medeniyetlerin zengin geçmişi hızla uzak bir tarih olurken, medeniyet halkamıza yeni kilometreler ekleyemiyoruz.

Oysa engin bir ummandan farksız medeniyet mirasımızı oluşturan her unsur, yeni nesiller aracılığıyla yaşatılabilir. Bu yolda, insanı ilmek ilmek işleyip, hezârfenler yetiştirecek olan da yine sizlersiniz!

Çocuklar, insanlığa her şeye yeniden başlayabilmenin güçlü ihtimalini sunar. Bu umudu hiçbir zaman kırmamayı, bilakis daima onu güçlendirme gayreti içinde olmayı temenni ediyorum.

Programda emeği geçen herkese kalbi şükranlarımı sunuyorum. Sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Kalın sağlıcakla!

ÜLKEMİZ GİRİŞİMCİLİK KONUSUNDA GAYET BAŞARILI BİR KONUMDA.  SON DÖNEMLERDE ÖZELLİKLE GENÇ VE KADIN GİRİŞİMCİLERİMİZİN ARTMASI BİZLERİ GELECEK ADINA UMUTLANDIRIYOR.

GİRİŞİMCİLERİMİZİN DAHA BİLİNÇLİ HAREKET EDİP HER ALANDA DONANIMLI ŞEKİLDE FAALİYETLERİNE BAŞLAYIP BAŞARILI ŞEKİLDE SÜRDÜRDÜKLERİNİ GÖRÜYORUZ.

BAŞARILI GİRİŞİMCİLİK ÜLKEYE ÜRETİM, İSTİHDAM, KATMA DEĞER VE İHRACAT OLARAK DÖNMEKTEDİR. BU NEDENLE GİRİŞİMCİLERİMİZE HER ANLAMDA DESTEK VERMELİYİZ.

TEKNOLOJİK GELİŞMELERİN HIZ KAZANDIĞI BİR DÖNEMDE SANAYİ KURULUŞLARIMIZI İLERİ TAŞIMA ANLAMINDA ÜNİVERSİTE- SANAYİ İŞ BİRLİĞİ BÜYÜK ÖNEM TAŞIMAKTADIR.

ÜNİVERSİTELERİMİZİN BİLGİ BİRİKİMİ VE YETİŞMİŞ İNSAN GÜCÜ İLE SANAYİNİN TECRÜBESİ VE FİNANSAL GÜCÜNÜN BİR SİSTEM BİRLEŞTİRİLMESİ SANAYİMİZİN GELİŞİMİ VE ÜLKEMİZİN KALKINMASI ADINA ÖNEMLİ BİR ADIMDIR.

ÜNİVERSİTELERİMİZİN SANAYİYE, SANAYİMİZİN DE ÜNİVERSİTELERİMİZE KATACAĞI ÇOK ŞEY VAR.  BU AÇIDAN ÜNİVERSİTE – SANAYİ İŞ BİRLİĞİ SON DERECE ÖNEMLİDİR.

KÜRESELLEŞEN DÜNYA EKONOMİSİNDE, AR-GE FAALİYETLERİNİN GERÇEKLEŞTİĞİ TEKNOPARKLAR VE İNOVASYON MERKEZLERİNDE BİRBİRİNDEN KIYMETLİ ÇALIŞMALAR YÜRÜTÜLMEKTEDİR. 

ŞİRKETLERİN, İNOVASYON VE REKABETÇİLİK KÜLTÜRÜNÜ DESTEKLEYEREK TOPLUMUN ZENGİNLİĞİNİ ARTIRMA YOLUNDA TEKNOPARKLARA BÜYÜK GÖREV DÜŞMEKTEDİR. 

HEM GİRİŞİMCİLERİMİZİN HEM DE ÜLKENİN KALKINMASINDA ÖNEMLİ ROL ÜSTLENEN TEKNOPARKLARIN KURULMALARI VE VARLIKLARINI SÜRDÜRMELERİ ÖNEMLİDİR.

KULUÇKA MERKEZLERİ YARDIMIYLA YENİLİKÇİ FİRMALARIN OLUŞMASINI VE BÜYÜMESİNİ DE KOLAYLAŞTIRAN TEKNOPARKLAR ŞİRKETLERE YÜKSEK KALİTEDE MEKANLAR SAĞLAYIP KATMA DEĞERİ YÜKSEK HİZMETLER SUNMAKTADIR.

ÜLKEMİZDE HER GEÇEN GÜN ARTAN GİRİŞİMCİ SAYISINA BAĞLI OLARAK ARTIŞ GÖSTEREN KULUÇKA MERKEZLERİ GİRŞİMCİLERİMİZİN BAŞARISINA ÖNEMLİ KATKI SUNMAKTADIR.

ÜNİVERSİTELERİMİZDE KURULAN KULUÇKA MERKEZLERİ GİRŞİMCİLERİN BAŞARI HİKAYELERİ YAZMASINDA ÖNEMLİ ROL ÜSTLENMEKTEDİR.

ÜNİVERSİTE DESTEKLİ KULUÇKA MERKEZLERİ, İŞ FİKİRLERİNİN AKADEMİK BİLGİ BİRİKİMİYLE BÜTÜNLEŞMESİNİ SAĞLAYARAK KATMA DEĞERLİ PROJELERİN ORTAYA ÇIKARILMASINA DESTEK OLMAKTADIR. ÜNİVERSİTELERİMİZ BÜNYESİNDEKİ KULUÇKA MERKEZLERİMİZİN DE ARTMASI GEREKİYOR.

ÖZELLİKLE TEKNOKENTE SAHİP ÜNİVERSİTELERDE KULUÇKA MERKEZLERİNİN HIZLA HAYATA GEÇİRİLMESİ GELECEK ADINA ÖNEM TAŞIMAKTADIR.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası