kangal dogo kırması / Can Dostlarımız Köpekler Kaç Sene Yaşar? Cins Cins Köpek Ömürleri | Petlebi

Kangal Dogo Kırması

kangal dogo kırması

Can Dostlarımız Köpekler Kaç Sene Yaşar? Cins Cins Köpek Ömürleri

Köpeklerle hayatı paylaşmaya karar vermek oldukça zorludur. Koşulsuz sevgi veren, paylaşılan her anda gülümseten ve tam anlamıyla yol arkadaşına dönüşen köpeklerin yaşam süreleri ne yazık ki hayal edildiği gibi uzun olmaz. Genel anlamda köpeklerin ömrü yıl arasında değişir. Ancak elbette ki bu söylemi etkileyen birçok farklı unsur olduğu da bilinmektedir. Köpeklerin cinsi, ırksal olarak yatkın oldukları hastalıklar, yaşadıkları çevre, veteriner hekim ziyaretlerinin düzenli olup olmaması, sağlıklı ve dengeli beslenip beslenmemeleri, bakım rutinlerinin aksatılıp aksatılmaması ve maruz kaldıkları riskli koşullar can dostlarımızın yaşam süresi üzerinde belirleyici etkiye sahiptir. Bu nedenle "bir köpek kaç yıl yaşar?" sorusuna yanıt vermek hiç de kolay olmaz; yalnızca genellemeler yapılabilir. Bu yazımızda cins cins köpek ömürleri hakkında istatistiksel verileri paylaşacağız.

masada oturan cins köpekler

Cins Cins Köpeklerin Yaşam Süreleri Ne Kadardır?

Az önce de belirttiğimiz gibi köpeklerin ömrü birçok farklı değişkenden etkilenebilir. Az sonra bazı köpek cinsleri özelinde ortalama yaşam sürelerini aktaracağız ancak yine de bu sürelerin iyileştirilebileceğini ve onlarla paylaşılan anların çoğaltılabileceğini de hatırlatmak isteriz.

Golden Köpekler Kaç Yıl Yaşar?

Çocuklar, yabancılar ve hatta diğer evcillerle çok sıcak ilişkiler kurabildikleri bilinen Golden Retriever köpeklerin ömrü sene arasında değişebiliyor. Sempatik halleri ve muhteşem güzellikleri ile kalpleri çalan Golden'ların yaşam süresini genetik özellikleri kadar ne kadar egzersiz yaptıkları ve ne derece dengeli beslendikleri gibi unsurların da etkilediğinin bilinmesi gerekiyor.

Kangal Köpeği Kaç Yıl Yaşar?

Anadolu topraklarının vazgeçilmezlerinden olan Kangal köpeklerin ömrü, büyük ırk olmalarına rağmen 12 - 15 yıl arasında değişiklik gösteriyor. Çobanlık yetenekleri, heybetli görünümleri ve sahiplerine duydukları sadakatle dünya çapında bilinirliğe sahip bu cinsin yaşam süresini düzenli veteriner hekim kontrollerine uyum sağlanması olumlu yönde etkiliyor.

Terrier Kaç Yıl Yaşar?

Terrier dendiğinde akla birçok farklı cins geliyor. Dolayısıyla bu sorunun yanıtı da oldukça çeşitlenebiliyor. Ortalama yaşam sürelerinden bahsetmemiz gerekirse Jack Russell Terrier köpeklerin 13 - 16 yıl, Bull Terrier'lerin 8 - 15 yıl, Yorkshire Terrier cinsi köpeklerin 12 - 16 yıl, Cairn Terrier ırkı köpeklerde yaşam süresinin ise 10 - 14 yıl olduğu yönünde bilgi aktarmamız mümkündür.

Cocker'lar Kaç Yıl Yaşar?

Maceraya çok düşkün olan, sevimli halleri ile sürekli dikkati üzerinde toplayan ve gelişmiş avcılık güdüleri ile yerinde duramayan bir ırktır English Cocker Spaniel. Ortalama yaşam süresinin 12 - 15 yıl olduğu söylenen bu ırkın daha uzun ve sağlıklı bir hayat yaşaması için egzersiz kritik derecede önemlidir.

Pomerian'lar Kaç Yıl Yaşar?

Genel olarak küçük ırk köpeklerin ömrü büyük ırk köpeklerden daha fazla oluyor. Bu durumun temel nedeni henüz bilinmese de büyük ırk köpeklerin sahip olduğu genetik hastalıkların ve vücutlarının daha çok kullanılmasının yaşam sürelerinde kısıtlayıcı bir etkiye sahip olduğu yönünde görüş birliği bulunuyor. Pomerian'lar son yıllarda ülkemizde de giderek popülerleşen ve oldukça uzun yaşam süreleri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran bir cins. İstatistikler Pomerian köpeklerin ömrünün 14 - 16 yıl olduğunu gösteriyor.

Chihuahua Köpekler Kaç Yıl Yaşar?

Küçük boyutları, kocaman gözleri ve sevgi dolu halleri ile her görende sıcak bir tebessüme yol açan Chihuahua cinsi köpekler uzun ömürlü olmaları ile tanınıyor. Oldukça inatçı olabilen bu ırkın ortalama yaşam süresinin 15 - 20 sene arasında değiştiği söyleniyor.

Boxer Köpekler Kaç Yıl Yaşar?

Boxer'lar ile yaşamaya başladıktan sonra önceki hayatın ne kadar da anlamsız olduğunu fark etmek işten bile değil! Çok sadık, çok sevecen, çok naif, çok eğlenceli, çok şımarık, çok ciddi, çok korumacı ve aynı zamanda çok sevgi dolu olan Boxer'ların ömrü ne yazık ki oldukça kısa. Ortalama olarak 8 - 12 yıl yaşayan bu güzelliklerin birçok genetik hastalığı bulunuyor.

çimlerde oturan yavru köpekler

Köpeklerin Ömrü Nasıl Uzatılır?

Köpeklerin ömrünü uzatacak tek bir yöntem bulunmuyor. Ancak onların hem daha sağlıklı hem daha mutlu hem de daha uzun yaşamalarına yardımcı olacak çeşitli ipuçlarını paylaşmamız mümkün.

1. Sevgili dostunuzla daha uzun zaman birlikte yaşamanız için en önemli gerekliliklerden biri onun sağlıklı bir kiloda olmasını sağlamanızdır. Hüzünle, beklentiyle ve bin bir duyguyla bakan gözlerini size çevirip mama istediğinde bu gerçeği hatırlamanızı öneriyoruz. Ona çok fazla ödül maması, yaş mama veya kuru mama vermek obezite riskini artırabilir. Tıpkı insanlarda ve kedilerde olduğu gibi obezite köpeklerin kalp ve böbrek hastalıklarına yakalanmalarına, yüksek tansiyon ve diyabet gibi rahatsızlıklar yaşamalarına neden olabilir. Fazla kilo nedeniyle ortaya çıkabilecek sağlık sorunlarının engellenmesi adına köpeklerin yaşlarına, kilolarına ve ırklarına özel beslenmeleri gerekir.

2. Günlük olarak egzersiz yapmaları sağlıklarının korunması adına önemli bir gerekliliktir. Egzersiz ihtiyacı köpekten köpeğe, yaşa, genel sağlık durumuna göre değişiklik gösterebileceği için dostunuzun gün içerisinde ne kadar süre ile ve hangi tempoyla egzersize ihtiyaç duyabileceği konusunda veteriner hekimlerden bilgi alabilirsiniz. Onu aktif tutarak hem bağışıklık sistemini güçlendirebilir hem zihnini çalıştırabilir hem eklem sağlığını iyileştirebilir hem de fazla kilo almasını engelleyebilirsiniz.

3. Egzersizler sayesinde dostlarınızın zihnini meşgul tutabilirsiniz. Zihinden konu açılmışken sağlıkları için beyinlerindeki gri maddelerin aktif tutulması gerektiğini de bilmelisiniz. Köpekler zeki hayvanlardır ve bulmaca çözmeyi de çok severler. Zeka geliştirici oyuncaklardan yararlanarak onun hem sıkılmamasını hem de sağlıklı kalmasına yardımcı olabilirsiniz. Köpekler için zeka geliştirici oyuncak çeşitlerine buraya tıklayarak erişebilir, ürün açıklamalarını okuyarak dostunuz için en doğru seçimi yapabilirsiniz.

4. Köpek sağlığı söz konusu olduğunda ağız ve diş sağlığı büyük bir öneme sahiptir. Yavruluk döneminden itibaren dişlerinin fırçalanmasına alışmasını sağlamalısınız. Haftada kere dişlerini fırçalayarak olası diş kayıplarının ve diş eti hastalıklarının önüne geçebilirsiniz. Böylece dostunuzun besinleri iyice çiğnemesine ve iştahsızlık sorunu yaşayıp yeterince beslenememesi sorununa çözüm sunabilirsiniz. Belli aralıklarla veteriner hekimlere diş temizliği yaptırmayı ve ağız sağlığını kontrol ettirmeyi de unutmamalısınız.

5. Dostunuzun belirgin hiçbir semptomu olmasa da düzenli veteriner hekim kontrollerinizi ihmal etmemelisiniz. Düzenli muayene sayesinde ciddi sağlık sorunlarının erken teşhis edilmesi, doğru tedavi uygulanıp sorun olmaktan çıkarılması mümkündür. Bazı hastalıklar için bu durum ekstra öneme sahiptir. Çünkü kimi zaman teşhisin geç konulması tedavi seçeneklerini daraltabilir ya da işlevsiz kılabilir.

6. Köpekler de kediler de tıpkı insanlar gibi tütün ve tütün ürünlerinin dumanlarına karşı oldukça hassas olurlar. Sigara dumanına maruz kalınması ciddi solunum sistemi hastalıklarına ve bazı kanser türlerinin oluşumuna neden olabilir. Bu nedenle köpeklerle yaşadığınız kapalı ortamda sigara içmemeye ve dolu küllüğü ortada bırakmamaya özen göstermelisiniz.

7. Yavruluk dönemindeki temel aşılarından sonra köpekler sürekli dışarı çıkarılan canlılardır. Dolayısıyla başta iç ve dış parazit ilaçları olmak üzere hiçbir aşılarının aksatılmaması gerekir. Vücutları savunmasız hale geldiğinde tehlikeli hastalıklara maruz kalmaları kaçınılmaz hale gelebilir.

8. Köpeklerin tasmasız gezdirilmemesi ya da dışarıya tek başlarına bırakılmaması gerekir. Önerilen bu tutumun birçok farklı nedeni vardır. Köpekler düşünüldüğü kadar sosyal olmayabilir ve kavgalara karışabilir, avcılık içgüdülerinin peşinden koşup kaybolabilir, alışkın değillerse trafiğe çıkıp kazalara yol açıp zarar görebilir. Tüm bu nedenler dostlarımızın yaşam süresini kısaltabileceği için dikkatli olunmasını gerektirir.

9. Köpeklerin sağlığı için kısırlaştırmanın büyük bir önemi vardır. Hem dişi hem de erkek köpeklerin üreme sağlığını tehdit eden kanser türlerinin oluşması riskini artıran kısırlaştırma aynı zamanda saldırganlık özelliklerini de törpüler. Dışarıya kaçıp çeşitli cinsel yolla bulaşan hastalıklarla yüzleşme ihtimallerini de azaltır. Bu nedenle veteriner hekimlerin önerisiyle köpeklerin doğru zamanda kısırlaştırılması gerekir.

Sonuç olarak "köpekler kaç yıl yaşar?" sorusuna kesin bir yanıt vermek mümkün değildir. Ancak köpeklerin yaşam süreleri yeterince ilgi ve doğru bakımla uzatılabilir; ki bu gerçek onlarla paylaşılacak sayısız anı anlamına geleceği için çok değerlidir.

Deniz Öz fotoğrafı
Deniz ÖzTüm Yazıları

Evcil hayvan sağlığı ve ürünleri dâhil olmak üzere sağlık, tekstil, gıda, dekorasyon ve kozmetik gibi sektörlerde, Türkiye ve dünya genelinde marka bilinirliği yüksek firmalar için içerik üretimi gerçekleştiren Deniz Öz, sosyal medya içerik stratejisi alanında da uzmanlaşmıştır. yılından bu yana funduszeue.info blog sayfası için düzenli olarak içerik üretmektedir.

Bahçeye Koruma Köpeği Alıcam ! Kangal mı Presa mı Rott mu Malinois mi Dogo mu ? Yardım Lütfen ?

• Çavuş
    47 Mesaj
    Konu Sahibi
    Arkadaşlar babadan kalma evimiz 3 katlı m&#;stakil eski bir ev etrafı kısmen m&#;stakil kısmende apartmanlarla &#;evrili bir muhit, bizim evide istiyor m&#;tahitler ama fiyatda anlaşamıyoruz evi tadilat yaptık annem sağ olduk&#;a daha oturacağız sonrasına bakacağız

Şimdi sorun şu ben evde yaşlı annemi oturtuyorum kadıncağız evde yalnız kızkardeşimde istanbulda &#;alıştığından ancak bursaya hafta sonları gelebiliyor bende hafta i&#;i neredeyse s&#;rekli istanbulda olmak zorundayım

Ge&#;enlerde duvarı y&#;kseltmeme jileli tel gerdirmeme rağmen sanki biri duvardan bah&#;eye atladı oğlum b&#;t&#;n ışıkları yaktım camdan bah&#;eye baktım kimseyi g&#;remedim ama tıkırtılar oldu belki kedidir dedim ama &#;ok korktum diyince anneme s&#;ylemedim yatıştırdım tabi canım sıkıldı bu işe, ger&#;i bah&#;eye bakan kapı ve pencerelerde ferforje ile kaplı ama hırsız bir kere girmek istedikten sontra tv de neler izliyoruz biliyorsunuz Allah korusun s&#;z konusu annemin hayatı

Yan tarafta eski metruk evler var burada tinercileri g&#;renler olmuş onlardan da huylanıyorum a&#;ık&#;ası herşey m&#;mk&#;n bu nedenle bir veteriner dostum var bursada ondan yardım istedim bir k&#;pek edinmek aklıma geldi , ona a&#;tım konuyu oda onayladı hem annenizi oyalar sevgisini paylaşır hemde m&#;kemmel bir guard g&#;revi g&#;r&#;r eve kimseyi sokmaz &#;l&#;m&#;ne savunur ama burada k&#;pek se&#;imi &#;ok &#;nemli dedi

Ben k&#;yde b&#;y&#;d&#;m karabaş &#;oban k&#;peğinden başka k&#;pek bilmem koruma k&#;peği deyince s&#;r&#;y&#; koruyan kurdu &#;akalı sokmayan &#;oban k&#;pekleri biliriz biz snra g&#;n&#;m&#;zde sivas kangalı duyduk baktık bizim karabaşa benzeyen bir cins &#;ok cesur &#;ok sadık &#;ok atik b&#;t&#;n g&#;zel &#;zelliklere sahip yalnız iri bir hayvan ve s&#;r&#; k&#;peği bu bah&#;emiz b&#;y&#;k ger&#;i metre kare ama annem onu sokaklarda gezdiremez kadın şeker hastası y&#;r&#;yemiyor zaten kangal onu s&#;r&#;kler ve kangal mere bah&#;ede hafta sonundan hafta sonuna beni bekleyinceye kadar sıkıntıdan patlar gibime geliyor siz ne d&#;ş&#;n&#;yorsunuz ?

Sivas ulaş cinsi 1 yaşında kangal bulduk k&#;yden bunu alayımmı ? kaBahçeye Koruma Köpeği Alıcam ! Kangal mı Presa mı Rott mu Malinois mi Dogo mu ? Yardım Lütfen ?racabey harasından getirtilmiş kurt&#;u kangalmış bunlar ger&#;i şehirde kurt yok ama hırsızlar kurtlardan daha tehlikeli biliyosunuz

Yalnız kangal bah&#;ede bakılırmı sonra hayvanı mahvetmeyelim şehir ortamında ?

veteriner dostum aşıları beslenmesi t&#;y bakımı &#;zenli yapılırsa metrede sıkılmaz hafta sonları at arabaya sal tarlalara koştur dedi ama bilmiyorum siz ne dersiniz ?

şehirde kangal besleyen arkadaşlar ne dersiniz bu işe ?

funduszeue.infoatif k&#;yde bir tavuk &#;iftliğinde bağlı duran presa canario cane corso kırması var yaşında yanına gidince &#;ok uysal bir hayvan ağır kanlı bir k&#;pek &#;ok kaslı heybetli bişey kafası tabure kadar valla, kaplan desenli ama gece canavara d&#;n&#;ş&#;yor tavuk &#;iftliğine yaklaşmanız m&#;mk&#;n değil bu tavrı hoşuma gitti doğrusu işte aradığım k&#;pek dedim i&#;imden fakat annem i&#;in tehlikeli olurmu ? ger&#;i annem k&#;y kadını yani hayvanların dilinden anlayan toprak insanıdır fakat s&#;zkonusu hayvan presa canario olunca tam bir psikopat insan katiliymiş bu k&#;pek filmleri varmış ! eskiden roma da k&#;leleri arenalarda bunlara par&#;alatıyorlarmış yani bilemiyorum ama i&#;imden de doğru k&#;pek bu diyor ,

tavukhanenin sahibi artık k&#;pekle uğraşamıyorum bu y&#;zden vereceğim uygun bir fiyata dedi bilmiyorum kararsızım ?

funduszeue.infoatif bir erkek berberi dostumun rottweiler erkek yavrularından bir tanesini abisi i&#;in ayırmış ama abim alsda olur almasada sana verebilirim karar ver dedi, yavru 4 aylık &#;ok g&#;zel sevimli bişey, maskesi filan tam orjinal rott g&#;r&#;n&#;m&#;nde ana babası secereli macaristandan gelmiş yarışmalarda birincilikleri olan iyi kan bir hayvan dedi bu seni yabancılardan &#;l&#;m&#;ne korur komut &#;ğrenir kangal ve presa komut &#;ğrenemez ama bu komut &#;ğrenir adamın tekmesini elindeki bı&#;ağı havada yakalar adamın kolunu dirseğinden kırar eline verir dedi berber,&#;stelik rott lar diğer k&#;peklerlede &#;ok iyi başa &#;ıkar pitbul katilidir bunlar hayatta hi&#;bir k&#;peğe kendini ezdirmez dedi madein germany adamlar bunuda yapmış dedi g&#;l&#;şt&#;k hatta , bunun babası vardı arkadaş dogo argentinosuyla &#;ok &#;v&#;n&#;yodu yok puma katili filan diyodu benim rott dogoyu bir kaptı abicim elinden zor aldık dedi, &#;ok g&#;&#;l&#;ym&#;ş rott lar bilemiyorum şimdi &#;ok sevimli kerata ama ya b&#;y&#;nce canavar olursa annem bununla baş edebilir mi ?

Arkadaşlar arada derede kaldım, acaba yine en akıllıca se&#;enek anadolumuzun sivas kangalını almak mı yoksa kangal bah&#;eye b&#;y&#;k olursa presa canario mu veya 4 aylık rottweiler mi doğru se&#;im olur l&#;tfen k&#;pek konusunda tecr&#;beli arkadaşlar fikirlerini ve bilgilerini detaylıca paylaşsınlar yardıma ihityacım var bu hafta bu işi &#;&#;zmem gerek hatta kul&#;besi yarın geliyor keresteciye yaptırdım bende yarın &#;zerine ondulin ve membran &#;akıcam kul&#;benin i&#;inede izocam d&#;şiycem yarın bununla uğraşıcam hafta i&#;ide k&#;peği alıp getiricem ama hangi doğru k&#;peği ?

Bir k&#;pek &#;iftliğine gittim yetkili malinois in &#;ok iyi bir guard olduğunu ayrıca dogo, doberman ve malaklınında iyi bek&#;i k&#;peği alternatifi olabileceğini s&#;yledi kafam iyice karıştı

yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden katkılar i&#;in teşekk&#;r ederim, &#;nce yukarıdaki ankete katılın l&#;tfen hangi k&#;pek bah&#;ede bek&#;i koruması i&#;in daha uygundur ?Bahçeye Koruma Köpeği Alıcam ! Kangal mı Presa mı Rott mu Malinois mi Dogo mu ? Yardım Lütfen ?Bahçeye Koruma Köpeği Alıcam ! Kangal mı Presa mı Rott mu Malinois mi Dogo mu ? Yardım Lütfen ?Bahçeye Koruma Köpeği Alıcam ! Kangal mı Presa mı Rott mu Malinois mi Dogo mu ? Yardım Lütfen ?Bahçeye Koruma Köpeği Alıcam ! Kangal mı Presa mı Rott mu Malinois mi Dogo mu ? Yardım Lütfen ?Bahçeye Koruma Köpeği Alıcam ! Kangal mı Presa mı Rott mu Malinois mi Dogo mu ? Yardım Lütfen ?Bahçeye Koruma Köpeği Alıcam ! Kangal mı Presa mı Rott mu Malinois mi Dogo mu ? Yardım Lütfen ?Bahçeye Koruma Köpeği Alıcam ! Kangal mı Presa mı Rott mu Malinois mi Dogo mu ? Yardım Lütfen ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vomitory -- 21 Aralık ; >

• Yüzbaşı
    85 Mesaj
  • Binbaşı
    47 Mesaj
    Konu Sahibi
    quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0CBDD6

Dogo al bırak hırsızı eve sen bile giremezsin.
    evet bu dogonun videolarını izliyorum şu an ger&#;ekten &#;ok g&#;&#;l&#; bir k&#;pek bana rott dan pek dayak yemez gibi geldi sanırım berber biraz abartmış belki dogo yavruydu daha ?

kafam iyice karıştı ? hangi k&#;pek doğru, sokakta da k&#;peğimin ezilmesini istemem aynı zamanda

yaşlı bir annem var onu s&#;r&#;klememesi lazım mutlak itaat etmesi lazım !

bu şartlara alman kurdu uyar itaat eder k&#;rlere kılavuzluk yapan bir cinstir alman kurdu al diyorlar oda mantıklı gelmeye başladı hemde iyi bir bek&#;idir diyorlar,

4 aylık rott da daha mı iyi eğitilebilir acaba hen&#;z yavru olduğu i&#;in ?

karabaştan başka k&#;pek tanımam ki arkadaş bilmiyorum kimi diyor malinois sakın alma yırtıcıdır anneni pr&#;alar diyor

benim niyetim bah&#;eye giren hırsızı par&#;altmak değil insan canına saygım sonsuz kimsenin k&#;peğim y&#;z&#;nden zarar g&#;rmesini istemem ama anneminde bir psikopatın ellerinde zarar g&#;rmesini istemiyorum

yani alacağım k&#;pek sesiyle heybetiyle kesinlikle caydırıcı olmalı

k&#;pek &#;iftliğindeki cane corso dogo argentino ve ingiliz mastifide muhteşem hayvanlardı, kafam karıştı kangalıda malaklıyıda akbaşıda g&#;rd&#;m onlarda &#;ok heybetli sesleri g&#;mb&#;r g&#;mb&#;r ama yerimiz dar bu beni d&#;ş&#;nd&#;r&#;yor hayvanlara eziyet edemem

doberman yaşlanınca sapıtıp sahibini par&#;alıyormuş bu nednnle hem s&#;z dinleyen hem sadık hem caydırıcı olacak kadar heybetli hemde g&#;c&#;n&#; kontrol edebilen k&#;pek cane corso diyorlar ikşlemde kaldım l&#;tfen tecr&#;beli k&#;pek besleyenler yardım etsinler

hangi k&#;pek metre bah&#;e ve yaşlı bir kadınla yaşamaya uygndur ? Allah aşkına yardım

• Çavuş
    47 Mesaj
    Konu Sahibi
    quote:

Orijinalden alıntı: 07kubi07

Hocam kangal metrede ne yapsın?
    Bence kangal alıp onu orda hapsetmeyin.
    Dediğiniz diğer k&#;pekleri bilmiyorum.
    bende bundan &#;ekiniyorum &#;&#;nki &#;oban k&#;pği kangallar, malaklıda akbaş da &#;yle bunlar s&#;r&#;ye gider arazi k&#;pğidir
  • Er
    1 Mesaj
  • Teğmen
    4 Mesaj
    funduszeue.info istediğin k&#;pek alan koruma i&#; g&#;d&#;s&#; olan bek&#;i k&#;pekleri lazım Rot,doberman,cane corso gibi, kangal akbaş filan gezmek isteyen ve ihtiya&#; duyan k&#;peklerdir bir bah&#;eye hapsetme, dediğim gibi alan koruma i&#; g&#;d&#;s&#; olan k&#;pekler i alanını benimsedikten sonra serbest bıraksan bile alanını terketmez
    funduszeue.info bu saydığın k&#;peklerin hepsi b&#;y&#;k irk k&#;pekler bu k&#;peklerde yetişkinlik doneminde sahiplenilmesi &#;nerilmeyen k&#;peklerdir k&#;pek seni tam anlamıyla kendisine sahip olarak g&#;rmeli maazallah istemeden k&#;peğin istemediği bir şey yaparsin.
    Bu iki durumu g&#;z &#;n&#;ne alarak kesinlikle rot diyorum daha 4 aylık sizi mutlak sahibi olarak g&#;r&#;r ve ona g&#;z&#;n&#;n kapalı g&#;venebilirsiniz
  • Çavuş
    47 Mesaj
  • Teğmen
    47 Mesaj
  • Çavuş
    47 Mesaj
  • Teğmen
    Siz hangi cinsi alırsanız alın bu yaptığınız bir t&#;r eziyet bahsettiginiz t&#;m cinslar iri ve spor yapmasi gereken cinslar siz bu cinslere t&#;m hafta bir bahcede ye ic sı&#; diyorsunuz resmen eziyet
  • Yarbay
    Anadolu k&#;peği ve kangal tuhaf hayvan. misal kangal koruma i&#; g&#;d&#;s&#;ne sahip sadık bir hayvan ama herkese ve her zaman değil. Misal k&#;yde bu tarz kangal - anadolu ( kırma mı saf mı anlayamadığımdan dan ) dedemlerin bir k&#;peği vardı. Bir kere hayvanlarla iletişim &#;ok farklı bir şey. Tatlı tatlı bir şey istedin mi yapmıyor ona g&#;re &#;zel eğitim almadıysa. Dedem biraz zoraki hitap ettiği i&#;in isteklerini yaptırdığı i&#;in dedemin peşinde pek dolaşmazdı ama anneannemin bodyguardı gibi peşinde dolanırdı. Fakat arada bir kafası atıyor harbiden geziyor tozuyor yani bu hayvanın farklı bir psikolojisi var. Bazen insan gibi daralıyor. Fakat ş&#;ylede bir şeyi var maddi, manevi yaşamın zor olduğu kışın sert &#;etin &#;eviz olduğu anadolu ve doğu k&#;ylerinde bu hayvanları yal ile beslemek m&#;mk&#;n oluyor. ( Tek t&#;k yemeyen kangallarda olmuyor değil hatta aynı kangal bir g&#;n yalı yerken 2 g&#;n sonra yiyesi gelmiyor hayvanlarda insanlar gibi aslında )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Bağımlısı -- 21 Aralık ; >

• Yarbay
    Hepsini okumadım ama Rottweiler işaretledim. Ha ama&#; bek&#;ilik falansa Aksaray Malaklısı daha iyi. (Kangaldan da iyi evet)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackBirds34 -- 21 Aralık ; >
  • Çavuş
    67 Mesaj
    Malakli kesinlikle koruma ve savas kopegi olarak yuzyillarca kullanildi Y&#;zyıllardır Aksaray sınırları i&#;inde yetiştirilen Aksaray Malaklısı i&#;in Evliya &#;elebi &#;nl&#; Seyahatnamesinde, “Anadolu’da ben aslan g&#;rd&#;m” diye yazmıştı.Aksaray Malaklısı, y&#;reye has bir k&#;pek t&#;r&#;. &#;oban ve bek&#;i k&#;peği olarak kullanılıyor. Yılında, K&#;lt&#;r ve Turizm Bakanlığı da &#;zellikle &#;ren yerleri ve m&#;zelerde bu k&#;peği kullanmaya başlamıştir
  • Çavuş
    67 Mesaj
  • yeni mesaja gitYeni mesaj

Gördüğünüzde hemen uzaklaşmanız gereken 12 köpek ırkı

ARRAffinity

(funduszeue.info)

Oturum (Session) Çerezi

Azure tarafından kullanıcı isteklerinin aynı instance a erişebilmesi için tuttuğu çerezdir

Oturum boyunca

_gat_UA

(funduszeue.info)

İşlevsel ve Analitik Çerez

Google Analytics'in analitik veriler tuttuğu çerezdir.

Oturum boyunca

_gid

(funduszeue.info)

Google Analytics'in performans ölçümlerini yapmak için veri tuttuğu çerezdir

1 Gün

_ga

(funduszeue.info)

Zorunlu Çerez

Google Analytics'in performans ölçümlerini yapmak için veri tuttuğu çerezdir

Gün__gads

Takip Çerezi

Google DoubleClick (DFP)'nin kullanıcıları takip etmek ve yeniden pazarlama yapmak gibi çalışmaları için kullanılan çerezdir

GünIDE (funduszeue.info)

Takip Çerezi

Reklam amaçlı kullanıcı davranışlarını takip etmek için kullanılan 3. parti uygulama çerezidir.

Gün_ym_visorc_ (funduszeue.info)

Yandex Metrica'nın kullanıcı oturumu ile ilgili tuttuğu çerez

Oturum boyuncasync_cookie_csrf (funduszeue.info)

Takip Çerezi

Kullanıcı davranışlarını ölçmek ve takip etmek için kullanılan Yandex Metrica çerezidir.

Oturum boyunca

sync_cookie_csrf (funduszeue.info)

Takip Çerezi

Kullanıcı davranışlarını ölçmek ve takip etmek için kullanılan Yandex Metrica çerezidir.

Oturum boyuncacX_S (funduszeue.info)

Kullanıdığımız cXense Tool'unun analitik veriler tuttuğu çerezdir

Oturum boyunca_ym_isad (funduszeue.info)

Yandex Metrica'nın kullanıcının reklam engelleyicileri kullanıp kullanmadığını belirlemek için kullandığı çerez

Oturum boyuncayabs-sid (funduszeue.info)

Yandex metrica'nın analitik veriler için kullandığı oturum id si

Oturum boyuncacX_P (funduszeue.info)

Kullandığımız cXense Tool'unun analitik veriler tuttuğu çerezdir

Güngckp (funduszeue.info)

Takip Çerezi

Kullanıcı davranışlarını ölçmek ve takip etmek için kullanılan cxense çerezidir.

GüncX_G  (funduszeue.info)

Kullanıdığımız cXense Tool'unun analitik veriler tuttuğu çerezdir

Gün__auc (funduszeue.info)

Takip Çerezi

Alexa Analytics'in kullanıcı hedefleme ve analytics verileri için kullanılmaktadır.

Günsync_cookie_ok (funduszeue.info)

1 Gün

yandexuid

(funduszeue.info)

Gün_ym_wasSynced (funduszeue.info)

Yandex metrica'nın analitik veriler tuttuğu çerezdir

1 GünYandexuid (funduszeue.info)

Yandex metrica'nın site kullanıcı sayısını belirlemek için kullandığı çerez

Gün_ym_d (funduszeue.info)

Yandex metrica'nın kullanıcının ilk oturum açma tarihini tuttuğu çerez

Gün

_ym_uid

(funduszeue.info)

Yandex metrica'nın kullanıcı oturum id si

Gün

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası