rafinera ne demek / Rafinera'dan İlham Verici Diyet Rehberi - Son Dakika

Rafinera Ne Demek

rafinera ne demek

Rafinera'dan İlham Verici Diyet Rehberi

Rafinera hazırladığı mini rehberle sağlıklı beslenme ve diyet yolculuğunda hedefe doğru emin adımlarla yürümenin püf noktalarını verirken, nefis diyet tarifleriyle diyetinize heyecan katıyor.

Günün en önemli öğünü olan kahvaltı gereğinden fazla azaltıldığı veya atlandığı takdirde diğer öğün ve atıştırmalar günlük besin ihtiyacımızı karşılamaya yetmez. Kahvaltıda karbonhidrat, protein, lif, mineral ve vitamin bakımından zengin ve az yağlı besinlerin tercih edilmesi gerekir. Tam tahıllı kahvaltılık gevrekler içerdikleri posa sayesinde enerjiyi vücuda yavaşça aktardıkları için kan şekeri regülasyonunu sağlayarak tokluk oluştururlar.

1 bardak az yağlı süt ile tam tahıl gevreklerinden oluşan kahvaltı gün içerisindeki tokluğunuzu da sağlıyor. Bunun dışında 1 adet yumurta ile yapılmış bol sebzeli bir omlet ile kepeği ayrılmamış tahıllardan hazırlanmış ekmek dilimleri de doyurucu bir kahvaltı oluyor. Yeşillikler, domates, salatalık, biber gibi çiğ olarak tüketilebilen sebzelerin enerji içerikleri çok düşük olduğu için öğünlerde istediğiniz miktarda tüketilebiliyor. Çiğ sebzeler hem posa içerikleri sayesinde sizi tok tutuyor hem de bağırsak hareketlerine yardımcı oluyor.

Kuruyemiş tüketmek sağlıksız atıştırmalıklardan uzaklaştırıyor. Kavrulmamış ve tuzlanmamış kuruyemiş tabağında yer alan yağlı tohumların içine kuru meyve ve leblebi katarak bir kase kuruyemişin kalorisi de yarı yarıya indirebiliyor.

adet badem/fındık veya 3 tam ceviz ile beraber 2 yemek kaşığı yaban mersini veya adet hurma, ikindi ara öğünü için hem doyurucu hem de besin içeriği yönünden zengin bir alternatif olabilir. "O tabak bitecek" kültürü bizde yaygın olduğu için miktarlarına dikkat etmek gerekiyor. Fark etmeden bir saatte bir kase kuruyemişten ortalama kalori almak da ihtimaller arasında.

Rafinera paketlerinde Dünya Sağlık Örgütü'nün de önerdiği gibi günlük almamız gereken enerji değerinin yüzde 10'ununu ara öğünler oluşturuyor. Ancak ara öğünsüz Rafinera paketleri tercih edildiğinde, en doğru yiyecekleri siz de yanınızda taşıyabiliyorsunuz.

2 adet kepekli galeta, 50 gr light labne. 1 su bardağı light süt, 1 porsiyon meyve gibi besinler ara öğünler için çok uygundur. Bunun dışında funduszeue.info adresiyle sitemde yer alan light alternatifi çeşitlendirerek diyet menünüze ekleyebilirsiniz.

Kalsiyum, fosfor, protein besin öğelerinden zengin olan süt ve süt ürünleri zayıflama diyetlerinde yağı azaltılmış veya tamamen alınmış ürünlerden seçilmelidir. Çünkü tam yağlı süt ve süt ürünleri doymuş yağdan zengindir. Süt, yoğurt, peynir gibi ürünlerin yağının azaltılması veya tamamen alınması sütün besin değerini azaltmaz sadece verdiği enerji değerinin azalmasına neden olmaktadır. Şunu da unutmamak gerekir, light ürün demek enerjisi yok demek değildir, Light süt ürünlerinin de belirli enerji değeri vardır ve diyetinize eklerken miktarlarına dikkat etmek gerekir.

Yapılan araştırmalar öğün atlayarak yaşanan uzun süreli açlıkların metabolizma hızımızda yüzde 60'lara kadar yavaşlamaya neden olduğunu göstermektedir. Sistemimizden faydalanan danışanların gün içerisindeki öğünlerini açlık durumlarına göre saat aralıklarla tüketmelerini sağlayıp kan şekeri regülasyonunu oluşturarak açlık yaşamadan kilo vermelerini amaçlıyoruz.

Başarılı bir diyetin önündeki en büyük engel, diyete uygun gıdalara ulaşma problemi elbette. Bu açıdan Rafinera, diyetinize sadık kalabilmeniz açısından çok önemli bir hizmet sağlıyor. Sağlıklı beslenmeyi baz alarak günlük almanız gereken enerjiyi içeren, uygun protein, yağ ve karbonhidrat dengesinin sağlandığı, vitamin ve minerallerden zengin menüler paketler halinde hazırlanarak, bulunduğunuz yere ulaştırılıyor. Paketlenmiş menüler, sıkıcılığı ortadan kaldırmak için her gün çeşitlendirilerek hazırlanıyor.

Diyet yaparken yemeklerle ilgili girdiğimiz kısır döngü, irademizin ve azmimizin önündeki en büyük engel. Mümkün olduğunca farklı yemekler yiyerek, kendimizi kaçamaklardan koruyabiliriz. Bu gerçeğin farkında olan Rafinera, aylık menülerini her yemek menüde sadece 1 kez yer alacak şekilde hazırlıyor ve 30 gün boyunca birbirinden farklı yemekler servis ediliyor. Siz de kendi diyetinizi, değişik yemeklerden oluşan otuz günlük bir listeyle garantiye alabilirsiniz. - İSTANBUL

Kaynak: İHA

Son Dakika›Ekonomi›Rafinera'dan İlham Verici Diyet Rehberi - Son Dakika

rafinera

3. bugün sözlük sayesinde denediğim oluşum.

kalorilik de-light menüsü uygun görüldü bana.

şöyle bir menü:

sabah: scrambled egg ve söğüş maydanoz

ara 1: incir ve üzüm

öğlen: biberiyeli sebze çorbası ve nuar dilimli salata

ara 2: supangle

akşam: taze otlu mercimek köftesi, mini lavaş ve light ayran

sabah tam belirttiğim saat aralığında kocaman bir kutuyla geldi. başta menüyü görünce akşam sıcak yemek olmamasını yadırgadım ancak mercimek köftesi çok lezzetliydi. yalnızca çorba fazla damak tadıma uygun değildi, onun dışında her şeyin lezzeti yerindeydi.

beni en çok şaşırtan, bu kadar doyurucu olması oldu. sonuçta diyet ürünü, az kalorili, doymam diye bekliyordum. şuan çok ciddi doymuş durumdayım ve acıkacağımı sanmıyorum, çorbanın yarısını içmedim hatta. her gün tatlı bir şeyler içermesi, buna rağmen kilo verdirmesi ayrı bir güzellik. instagram&#;da dün bayağı baktım ortalama ayda 6 kilo vermiş insanlar ki bu gayet iyi bir rakam bu kadar güzel(aç kalmadan) beslenmeye.

ben uygulamaya bayıldım çünkü gerçekten tam benlik. ben gün içinde yemek yiyeceğim zaman üzerine düşünmeye başlarsam aklım ordan oraya kayıyor ve en son yememem gereken, sağlıksız bir şey yiyorum. gün içinde ne yesem diye düşünmemek, ne yiyeceğimin belli olması benim için çok iyi oldu. onun dışında, acaba menüde ne var bekleyişi de hoşuma gitti. her gün sürpriz gibi, çok eğlenceli bence :)

Velhasıl uzatmayayım, ben çok memnun kaldım. maalesef paket alamıyorum öğrenci olduğum için, tüm gün taksit hesapladım, evdekilerin aklını çelmeye çalıştım yine olmadı :p evet fiyatı fazla ama bir yandan da 5 ogün pişmiş yemek geliyor evine, karşılayabilecek biri için uçuk değil bence. hesaplarım tutsa öğrenci halimle ben bile alırdım. verdiğim paraya da acımazdım yani.

sözlük yönetimine ve rafinera&#;ya da çok teşekkür ediyorum deneme fırsatı sundukları için :)

27 nisan nisan

Kilo vermek ve formda kalmak isteyenler için kişiye özel yemekler ile sağlıklı ve düzenli beslenmek büyük önem taşıyor.

Günümüzde yalnız yaşayan, çalışan ya da sağlıklı beslenme düzeni olmayan kişilerin birçoğu yemek düzenlerindeki aksamalardan şikayet ediyor. "Bugün ne yesem, ne yemek yapsam?" soruları çalışan, evde olan, yaz yaklaşırken zayıflama ve fit görünme paniğine kapılanlar için her gün 3 öğün sorun demek. Bu kişiler iş ve hayat koşuşturmacası içerisinde kendi beslenmeleri ile istedikleri gibi ilgilenemiyorlar.

Bu noktada devreye giren kapıya teslim diyet yemek servisi sağlıklı ve düzenli beslenmenin yanı sıra ideal kiloda kalmayı da kolaylaştırıyor. Kapıya teslim diyet yemek servisi Rafinera sağlıklı beslenmek, diyet  yapmak isteyen buna rağmen sağlıklı yemeklerhazırlamaya vakti ve fırsatı olmayan kişilerin kilo verme, form koruma gibi hedeflerine ulaşmalarına katkı sağlıyor.

Kilo verme ve formda kalma kolaylaşıyor

Kapıya teslim diyet yemeklerin formda kalmanın ve kilo vermenin en kolay ve ekonomik yolu olduğuna dikkat çeken Rafinera CEO'su Didem Altınbaşak Tulgan, "Rafinera'nın beslenme planları sağlıklı ve dengeli beslenme konsepti üzerine kurulu. Günlük menüler, Dünya Sağlık Örgütü beslenme prensiplerine dayanılarak diyetisyenler ve gıda mühendisleri gözetiminde hazırlanıyor. Öğünler, kilo vermek ve formunu korumak isteyenlerin gün içinde alması gereken kalori miktarını belirleyerek hiçbir katkı maddesi eklemeden hazırlanıyor. Tüketilmesi gereken öğünler her sabah istenilen adrese teslim ediliyor. Günlük alınması gereken kalori miktarları ve bu kalorinin öğün bazındaki yağ, protein ve karbonhidrat değerleri hesaplanıyor. Günlük , ve kalori içeren paketler ile kilo verme veya form koruma hedeflerine rahatlıkla ulaşılabiliyor. Böylece kişilerin kötü ve düzensiz yemek alışkanlıklarından kurtularak sağlıklı, lezzetli yemeklerle beslenmesi ve formunu düzenli bir şekilde koruması mümkün olabiliyor" şeklinde konuştu.

Diyet yemek servisi ile bahara ve yaza fit bir başlangıç yapın

Yaklaşan bahar ve yaz ayları öncesi kilo vermek isteyen ve formunu korumak isteyen birçok kişi şimdiden çalışmalarını hızlandırdı. Kilo vermede ve formu korumada düzenli ve sağlıklı beslenmenin önemli rol oynadığını belirten Didem Altınbaşak Tulgan, "Yaklaşan yaz ayları öncesi kilo vermek ve forma girmek isteyenlerin sağlıksız beslenme alışkanlıklarını terkederek hedeflerine uygun bir şekilde sağlıklı menülerle beslenmesi gerekiyor. Rafinera'nın günlük alınması gereken kalori miktarları ve bu kalorinin öğün bazındaki yağ, protein ve karbonhidrat değerleri hesaplandıktan sonra hazırlanan , ve kalori içeren paketleri kilo vermek ve fit görünme hedeflerine ulaşmanın beslenme ayağında yardımcı oluyor. Uygun kaloride sağlıklı beslenme ve düzenli spor ile ideal kiloda kalarak formda olmak ve yaza daha fit bir başlangıç yapmak kolaylaşıyor" dedi. Didem Altınbaşak Tulgan Tulgan, Health & Fitness Dergisi tarafından düzenlenen ödül töreninde Yılın Diyet Yemek Servisi ödülünü de alan Rafinera'nın 10 yılda, 3 ile ulaşıp, kişiye kilo verdirdiğini de sözlerine ekledi.

Bülteni paylaş

Görseller

Rafinera İndirim Kodu ve İndirim Kuponu

Rafinera indirim Kodu ve Marka Hakkında:

yılında Didem Altınbaşak Tulga tarafından diyet yapanlar için sağlıklı diyet yemekleri alanında kuruldu. Didem Altınbaşak Tulga Amerika'da faydalandığı sağlıklı beslenme planını Türkiye'ye getirmesi ile faaliyete geçti. Türkiye'nin kapıya teslim diyet yemek servisi ile sağlıklı beslenmek isteyenlerin yada diyet yapanların eline kolay bir şekilde ulaştırmaktadır.Rafinera indirim kodu

yılında Endeavor girişimcisi seçildi. İstanbul dışında Ankara'da da servise başladı.
Rafinera misyon olarak sağlıklı yaşam ile bilinçlendirilen bir toplum oluşturmak ve dengeli beslenme ihtiyaçlarını nerede olurlarsa olsunlar teslim etmek.

Rafinera indirim kuponu

Rafinera diyetisyen eşliğinde hazırlanan beslenme planları ile dünya sağlık örgütünün beslenme prensiplerine ulaşarak menüleri oluşturur ve size ulaştırır. Ayrıca funduszeue.info adresinde başarı öykülerini okuyarak da sizleri motive etmeyi amaçlamaktadır.
Sitemizde Rafinera mağazasına ait indirim kuponlarına ulaşarak yemek siparişlerinizi daha ucuza getirebilirsiniz.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası