fil gribi nedir / Bulaşıcı Hastalık Haberleri - NTV Haber

Fil Gribi Nedir

fil gribi nedir

Arşiv Bağlantısı

• Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği. Kuş Gribi (Avian Influenza). Alındığı Tarih: 8 Şubat Alındığı Yer: Klimik Arşiv Bağlantısı
  • Evrim Ağacı'na her ay sadece 1 kahve ısmarlayarak destek olmak ister misiniz?

Şu iki siteden birini kullanarak şimdi destek olabilirsiniz:

seafoodplus.info

Tropikal hastalıklar

Hastalık Eklenme zamanı PatojenPrimer vektörPrimer endemik alanlar Sıklık Yıllık ölüm BulguKomplikasyonSıtma Plasmodium falciparum ve diğer 4 sıtma türü parazitAnofelSivrisinektüm tropik bölgelerde milyon () , () ateş, Hâlsizlik, Kusma, Baş ağrısıSarılık, nöbet, Koma, ÖlümŞistozomiyaz[6][7] (salyangoz ateşi, bilharzia, "schisto") SchistosomaYassı solucanlartatlı su salyangozu tüm tropik bölgelerde milyon () 4,–, Karın ağrısı, İshal, kanlı dışkı, Hematüri. Öğrenme güçlüğü. Karaciğer hasarı, Böbrek yetmezliği, Kısırlık, Mesane kanseriFil hastalığı Wuchereria bancrofti, Brugia malayi, ve Brugia timori filarial kurtçuklar Sivrisinektüm tropik bölgelerde milyon () az Lenf ödemi, Fil hastalığı, hidrosel Onkoserkiyaz[8][9] (nehir körlüğü) Onchocerca volvulus filarial kurtçuklar[10]Simuliidae kara sinekleri Sahra altı Afrika milyon () 0 Kaşıntı, papul Ödem, Lenfadenopati, görme bozukluğu, körlük Chagas hastalığı (American trypanosomiasis) Trypanosoma cruziprotozoaTriatominae öpüşme böcekleri Güney Amerika milyon () 7, () ateş, şişmişLenf nodu, Baş ağrısıKalp yetmezliği, genişlemiş yemek borusu, genişlemiş kolon Afrika tripanosomiyazisi (Afrika uyku hastalığı) Trypanosoma brucei gambiense ve T. b. rhodesiense protozoa Çeçe sineğiSahra altı Afrika 11, () 3, () ilk aşama: ateş, Baş ağrısı, Kaşıntı, Artralji

ikinci aşama&#;: insomnia, Konfüzyon, Ataksi, Hemiparezi, Felç

anemi, Endokrin hastalıkları, Kalp yetmezliği, Böbrek yetmezliği, Koma, ÖlümLayşmanyaz Leishmania protozoa TatarcıkgillerTüm tropikal bölgeler 4–12 milyon 24, () cilt ülseriateş, Kansızlık, Hepatomegali, Hipersplenizm, ÖlümCüzzam (Hansen hastalığı) Mycobacterium lepraetüm tropikal bölgelerde , () az Doku bozukluğu, uyuşma ciltte, sinirlerde, uzuvlarda ve gözlerde kalıcı hasar Dengue ateşi dengue virus Aedes aegypti ve diğer AedesSivrisineklertropikal Asya milyon () 40, ateş, Baş ağrısı, Miyalji ve Artralji, raş, Kusma, İshalTrombositopeni, Düşük tansiyon, Kanama, şokVerem (TB) Mycobacterium tuberculosis mycobacteria hava yolu hastalığı Dünya çapında 10 milyon (aktif, ),

2 milyar (latent, )

milyon () kronik öksürük, ateş, Hemoptizi, KaşeksiÖlümTB-HIV koenfeksiyon HIV + Mycobacterium tuberculosiscinsel yolla bulaş + hava yolu Afrika milyon () , () Cinsel yolla bulaşan hastalık (özellikle sifiliz, gonore, chlamydia, trichomoniasis, hepatit B, HSV, HIV, ve HPV) bakteri, parazit, virüsler cinsel yolla bulaşdünya çapında çeşitli çeşitli

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir